15, Oud-leerlingen Spieringshoek helpen leraren Het spoor bijster bij het Arbeidsbureau Scholieren via database te rade bij specialisten mm Gelukkig Nieuwjaar! Boeren Planten Bomen Bomen op de plaat Concert aan de Schie Lokalenprobleem ALGF.MEJSE Informatie Schieland Ziekenhuis op de lokale radio Rotterdams Dagblad Woensdag 6 januari 1999 Aan het begin van het nieuwe jaar wens ik graag de volgende perso nen een Gelukkig Nieuwjaar, 1 Wethouder Kees van der Windt Ik hoop dat het hem lukt een be hoorlijk onderdak te vinden voor de leerlingen van de uit hun voegen barstende basisscholen Jan Ligthart en 't Ambacht Maar ik vrees het ergste, want de omwonenden, die zijn plannetjes voortdurend torpe deren, zijn netzo gehaaid als die rijk" patsers inVught 2 Wethouder Kees van der Windt. Ik hoop dat het hem lukt de bewo ners van Vlaardinger-Arabacht te overtuigen van het nut van blok- containers. Een sterk argument lijkt mij dat je behoorlijk wat grof vuil in die containers kwijt kunt. En dat scheelt toch mooi een hoop vervelend bundelwerk. een telefoontje naar de reinigingsdienst en een vroege ochtend uit de veren. 3 Wethouder Aart Kool. Sinds ik in de journalistiek werk, wordt er al touwgetrokken over wat toen nog rijksweg 19 heette en tegenwocr- digde A4. Het is echt een'continuing story', waarbij tot vervelens toe dezelfde argumenten worden gebruikt. Zelf sla ik tegenwoordig alle stukken in de krant over dit onderwerp over, niettemin wens ik de wethouder veel wijsheid toe in het nieuwe jaar met dit portefeuille- onderdeel 4 Waterweg FM. Na een zenderstilte van enkele maanden komt Vlaardings lokale zender weer terug- zij het in afgeslankte vorm. Ook de vernieuwde omroep mag in mijn nieuwjaarswensen delen, al hoewel ik nimmer één enkele uitzending heb beluisterd en ook niet van plan ben dit ooit te doen. 5 De bewoners van Vlaardinger-Ambacht, Ik geef hen in overweging om het komend jaar de annexatie door Vlaardingen ongedaan te ma ken. Scheelt een hoop gedonder op onderwijs- en afvalgebied. Beste mensen, terug naar de roots zou ik zeggen. Volg het voorbeeld van de voormalige Sovjet Unie, voormalig Joegoslavië en T jechoslowakye. 6 Verder heb ik nog wat losse wensen voor de heer P. M. Scherpenis- se, wiens bedrijf in vlammen is opgegaan; de hockeyers van Pollux (wier clubhuis idem) en de Vlaardingse industriëlen, dieopmerkelijk sympathiek hebben gereageerd op de komst van een asielzoekers centrum op bedrijfsterrein de Vergulde Hand. Ik nog wel een tijdje kunnen doorgaan, maar laat ik wat goede wen sen bewaren voor de eeuwwisseling- tenminste als mijn computer dan niet de geest geeft en mijn column van honderd jaar geleden uit spuwt. DICK VAN DEK LUGT Waterweg Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt dit winter seizoen voor de zesde keer de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere be woners van het Zuid-Hollandse platteland te stimu leren struiken en bomen aan te planten. Vorig jaar plantten tijdens de-ze actie tweehonderd eigenaren ruim 30.000 bomen en struiken. Hel groen kan tegen lage prijzen worden besteld. Het gaat dan bijvoorbeeld om knotbomen, leilinden en sierbomen. Het boekje Boeren Planten Bomen is aan te vragen via telefoonnummer (0182) 524500. Tot 1 maart kunnen de bestelformulieren worden ingele verd. Het plantenmateriaal wordt dan in de eerste helft van april gratis thuisbezorgd. Vlaardingen Fotografe Noëlle Cuppens exposeert van 8 tot en met 29 januari in kunstuitleen HoUandia met haar foto werken van bomen. Zij denkt als een schilderen be nadert haar idee in beeld. Zij bewerkt haar foto's van bomen met onder andere inkt, acryl en vernis, waar door de werken herinneren aan een droomwereld. Kunstuitleen Hollandiaan is te vinden aan de Oost- havenkade 42. Muziekvereniging St. Radbout uit Schiedam-Kethel houdt zaterdag haar nieuwjaarsconcert in Theater a d Schie. De Big Fun Band uit Overschie verleent me dewerking aan dit eerste 'Concert aan de Schie'. Vanaf 20.15 uur speelt het harmonie-orkest van St. Radbout speciaal voor harmonie gecomponeerde en gearrangeerde muziek, van licht klassiek tot Filmmu ziek. Dit loopt uiteen van klanken uit de Star Trek- film tot melodieën uit de Koreaanse volksmuziek en muziek van Edvard Grieg. Voor het swingen tijdens deze avond zorgt de Bigband uit Overschie. Zangers en muzikanten brengen onder meer composities van Duke Ellington, Glenn Miller, Count Basle en een ode aan Frank Sinatra. Kaarten kosten tien guiaen en zijn verkrijgbaar via de leden van St. Radbout en de Big Fun Band en aan de kassa van het theater. Het toegangsbewijs is vanaf drie uur voor aanvang van het concert tevens geldig als vervoerbewijs van de RET. Redactie Waterweg: Edwin Cornelfese, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Marlötte Olsthoom, Jan Rozendaal Sander Sonnemans Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Naar aanleiding van uw artikel omtrent de huisvestingsproblemen van een tweetal basisscholen heb ik wat op- en aanmerkingen. Ik kom in uw artikel geen weerwoord of mening van de verslaggever tegen. Het lijkt alsof er slechts klakkeloos wat feiten, gedicteerd door de heer Van Doodewaard, worden weergegeven. Ik mis bijvoorbeeld het punt of het niet te voorzien was dat er ruimteproblemen zouden komen. Als je maar leerlingen blijft inschrijven, dan kom je op een gegeven moment in de problemen. Stel je hebt 8 lokalen en per lokaal kan je met goed fatsoen 30 kinderen op een verantwoorde wijze onderwijs laten genieten. Dan weet je toch dat aan het eind van het jaar 30 kinderen de school zullen verlaten en dat er dus plaats is voor 30 nieuwe leerlingen. Indien je dan 50 nieuwe leerlingen hebt ingeschreven, en je weet dat er slechts plaats is voor 30 leerlingen, dan zitje inderdaad met een ruimteprobleem. Valt dit de gemeente te verwijten? Ik vraag het mij af. Kijk datje groter wilt groeien, daar is niets mis mee. Dit kan je dan toch in overleg doen? Als er pas over een aantal jaren plaats en geld is om een nieuwe school te bouwen dan weet je toch datje tot die tijd problemen krijgt m.b.t. huis vesting indien je meer leerlingen blijft aannemen dan je kan plaatsen. Je kan toch als school een aannamebeleid ontwikkelen, ouders die kin deren komen inschrijven moetje er toch op wijzen dat de mogelijkheid aanwezig is dat hun kind op de gang of na verloop van tijd elders in Vlaardingen zijn of haar onderwijs zal krijgen. Je moet deze ouders er toch op wijzen dat er nog andere scholen in de omgeving zijn. Je kan toch niet, tegen beter weten in, leerlingen blijven aannemen. Op deze wijze ga je niet goed om met de belangen van leerlingen en ou ders. Het gevolg is dat er twee groepen moeten uitzwerven over Vlaar dingen, Dat dit niet de jongste kinderen (onderbouw) zal betreffen dat moge duidelijk zijn. Aangezien de huidige groepen 7 en 8 al geweest zijn, zullen nu de groepen 5 en 6 wel aan de beurt zijn. Misschien spelen er andere factoren waarvan ik geen weet heb een rol, maar zo op het eerste gezicht lijkt het mij een probleem van de school zelf en zijn ouders en leerlingen de dupe. H. P. M. Piron, Vlaardingen. Door Sentina van der Meer Schiedam De leraren van Scholengemeenschap Spie- ringshoek krijgen hulp van hun oud-leerlingen. Door de invoering van het studiehuis tweede fase wordt van de leerkrachten weer gevraagd het onderwijssysteem te ver anderen. De oud-leerlingen- vereniging Spieringshoek heeft aangeboden een handje te helpen bij de uitvoering van dit nieuwe overheidsbe leid. Bij het studiehuis tweede fase is het de bedoeling dat leerlingen m de bovenbouw (4 en 5 havo, 4,5 en 6 vwo) meer zelfstandig opdrach ten gaan maken. „Ze moeten vooral leren zelf onderzoek te doen en informatie te vergaren," weet Aad van der Steen van de oud-leerlingenvereniging. Vol gens hem is het tegenwoordig es sentieel te weten waar je de juiste informatie kan vinden en hoe je de gegevens op hun waarde moet beoordelen. „We leven op dit mo ment m een informatiemaat schappij en het aanbod is zo groot datje vaak door de bomen het bos niet meer ziet. De leerkracht ondersteunt de leerlingen tijdens hun onder- zoek," vertelt Van der Steen ver der. „Hij probeert de leerling naar de juiste informatie te sturen. Maar dat betekent dat van de le raar een zeer brede kennis wordt verwacht. Vaak ook van zaken buiten het vak waarin hij les geeft." En hier komen we volgens Van der Steen op een punt waar de oud-leerlingen kunnen helpen door al hun specialistische kennis in een database te verzamelen. Normaal organiseert een oud- leerlmgenverenigmg van een middelbare school om de zoveel jaar een reünie. Voor de gezellig heid. Om klasgenoten van toen weer eens te zien en te horen wat er uiteindelijk van ze is geworden. De oud-Spieringshoekers pakken het serieuzer aan. Bij de oprich ting van de vereniging in 1996, toen de schooi aan de Van der Brugghenlaan veertig jaar be stond, werd al direct duidelijk dat de oud-leerlingen meer willen or ganiseren dan om de vijf jaar een feestje. „Bij het lid worden gaven veel oud-leerlingen te kennen dat ze graag iets terug willen doen voor de school. Na de oprichting zijn we dan ook meteen in werk groepjes gaan brainstormen." al dus Van der Steen. Trefwoorden In het werkgroepje van Van der Steen ontstond het idee voor de database. Conrector Kees Smak man van Spieringshoek werd ver volgens benaderd of de school in teresse heeft in zo'n database. Smakman: „Echt verrassend seri eus die oud-leerlingen!" Spieringshoek zag direct wat in zo'n database. Een jaar zyn de school en de oud-leerlingenver- eniging bezig met het opzetten van het computersysteem. Via trefwoorden kunnen oud-leerlin gen worden opgespoord. „Zij be zitten namelijk een schat aan kennis door hun werk en/of stu die. Zo zit er in het systeem ie mand die het hoofd van maritie me meteorologische dienst is," zegt Van der Steen. Het komend schooljaar (1999- 2000) gaat Spieringshoek het stu diehuis tweede fase invoeren en daarmee gaan ook de leerlingen aan de slag met de database. De scholieren uit de bovenbouw gaan vooral opdrachten maken binnen hun eigen interessegebied. „Door zich te verdiepen in bepaalde vak ken zyn ze beter voorbereid op de keuze van een vervolgopleiding," vertelt Smakman over de achter liggende gedachte van het nieuwe onderwijssysteem. WakuWaku Scholieren kunnen door de data base ook te rade gaan bij oude Spieringhoekers voor advies over een vervolgopleiding. Zo staat er bijvoorbeeld voor leerlingen die naar de Filmacademie willen Toi- ne van Benthem, schrijver van filmscripts en televisieprogram ma's als Waku Waku, in het be stand. Of voor een leerling die denkt aan een carrière in de caba retwereld: Ben van der Linden, muzikaal leider van de nieuwste show van Paul van Vliet. „Dat beide heren in de database staan, betekent overigens niet dat leerlingen in het systeem het adres en telefoonnummer van hen kunnen vinden," benadrukt Van der Steen snel. „Een leerling moet serieuze en interessante vragen hebben voor in dit geval Van Benthem of Van der Linden. De leraar benadert deze druk be zette personen vervolgens met de vraag of ze tijd hebben. Pas dan krijgt de leerling het telefoon nummer om een afspraak te ma ken." Privacy Volgens Van der Steen moet het allemaal zo strikt. „We zijn zorg vuldig, vanwege de privacy van oud-leerlingen. Er hebben nu een maal een personen op Spierings hoek gezeten, die nu een dusda nig uniek beroep uitoefenen dat veel aandacht trekt Mensen heb ben het ook gewoon erg druk en je kan het niet maken dat elke week een aantal leerlingen belt met de meest onzinnige vragen." Op dit moment staan er zo'n 150 van de pakweg zesduizend oud leerlingen in de database. De ver eniging gaat er binnenkort nog 3500 aanschrijven. Van der Steen enthousiast: „We hopen dat in elk geval duizend van hen hun mede werking verlenen. Maar als het bestand uitgroeit tot meer dan vijftienhonderd zal het echt een enorm bestand zijn met een fan tastisch potentieel aan kennis voor de school." Met ingang van I januari 1999 is de ge meente Vlaardingen een samenwerking aangegaan met het Arbeidsbureau en het GAK. Onder de naam Centrum voor Werk en Inkomen moet er een betere afstem ming komen tussen de drie diensten met als ultiem doel dat iemand die voor een uitkering binnenstapt, met een baan naar buiten gaat Een en ander vloeit voort uit kabinetsbeleid en in elk geval voor Vlaar dingen blijkt een andere werkwijze voor het Arbeidsbureau geen overbodige luxe. Hieronder het verhaal van een 30-jarige inwoonster van Vlaardingen met een on derwijsbevoegdheid die aanklopte bij het arbeidsbureau. Een pad vol hobbels, zelfs voor iemand met een hbo-opleiding. 'Ik als gemiddelde, in Nederland geboren vrouw, ben het spoor al bijster. Maar hoe moet een gemiddelde niet in Nederland gebo ren man of vrouw, die slecht Nederlands praat en graag een baan wil zich in vre desnaam voelen?' Door Annelies Klaassen Er zijn te weinig leerkrachten in het basis- en voortgezet onderwijs. Omdat ik acht jaar geleden mijn tweedegraadsbevoegdheid docente Aardrijkskunde heb gehaald en werkzoekend ben, bedacht ik dat het mis schien tijd wordt om mij hier in te verdie pen. Flexibel als ik ben sta ik open voor een omscholing naar het basisonderwijs of een opfris-cursus voor het voortgezet onder wijs, Waar anders te beginnen met informa tie inwinnen dan op het Arbeidsbureau. Na drie mislukte pogingen krijgt ik na twee dagen een meneer aan de telefoon. Hij ad viseert mij om een gesprek aan te gaan met een consulente, maar dan moet ik me uiter aard eerst even laten inschrijven. Hij gaat mij doorverbinden met een computertele foon. Ik moet kiezen voor 'het aanvragen van een uitkering, kies 2'. Hij realiseert zich dat het mij niet om een uitkering gaat, maar dit is voor mij toch de goede keuze. Het bandje meet neg steeds worden aange past. Ik krijg een ingesprektoon. Ik bel op nieuw en krijg een telefoniste. 'Oh ik 2011 een computer krijgen.' „Ik verbind u door." Voor het aanvragen van een uitkering, kies 2. Ik weet het nu al: het Arbeidsbureau en ik worden geen vrienden. Ik krijg een andere mevrouw die blijkt te beschikken over een agenda. Tk wil graag een afspraak maken voor een inschrijving en een gesprek met een consulente.' Tele fonisch een afspraak maken met een con sulente blijkt uit de verbaasde stem van de mevrouw met de agenda's niet gebruike lijk. Misschien dat er na de inschrijving even gelegenheid is om met de consulente te praten, „Ik schrijf het er even bij. Neemt u uw identiteitsbewijs en sofïnummer mee?" Aangezien ik een, voor mijn gevoel, sollici tatieachtig gesprek heb met een consulente besluit ik om er op mijn paasbest uit te zien en voor de zekerheid neem ik, behalve mijn paspoort en sofïnummer, mijn CV en diplo ma's mee. In Vlaardingen heeft het Ar beidsbureau de beschikking over een ver dieping in het GAK-gebouw. Ik meld me bij de receptie van het GAK gebouw. „Me vrouw, heeft u de formulieren bij u?" Welke formulieren? „Oh, heeft u die niet thuis ge stuurd gekregen. Neemt u daar maar even plaats." Ik ga op een stoel zitten tegenover een balie. Aangezien ik de enige ben, ben ik al snel aan de beurt. „Mevrouw Klaassen." Dat ben ik. „Deze formulieren moet u even invullen, boven bij het Arbeidsbureau lig gen pennen." Boven uiteraard geen pen te vinden. Ik loop naar de informatiebalie. Daar zit niemand. Een mevrouw van een andere tafel komt mij redden. Ik mag een pen uit haar pennenbak. Al snel blijkt tijdens het invullen van de formulieren dat ik met alleen een paspoort en sofïnummer niet ver kom. Er wordt ge vraagd naar diploma's en in welk jaar deze zyn gehaald. Er wordt gevraagd naar mijn laatste drie werkgevers en van wanneer tot wanneer ik daar in dienst ben geweest. Ge lukkig heb ik mijn diploma's en mijn CV meegenomen. Ik kom terecht bij het onder deel verblijfsvergunning en ineens word ik overvallen met een gevoel van medelijden. Ik als gemiddelde, in Nederland geboren vtouw, ben het spoor al bijster. Maar hoe moet een gemiddelde niet in Nederland ge boren man of vrouw, die slecht Nederlands praat en graag een baan wil, zich in vredes naam voelen? Ik ben al aan het bedenken of ik daar misschien mijn carrière van kan maken, het begeleiden van medelanders door de gangen van het Arbeidsbureau, als ik mezelf betrap op meeluisteren met de in- schrijfprocedure van een mevrouw die al aan de beurt is. Waarschijnlijk gebeurt dit inschrijven, om privacyredenen, in een apart kantoor, waarvan de deur echter open staat. Ik hoor de inschrijfmevrouw vragen: „Hoeveel wil je verdienen?" Antwoord: „Dat weet ik niet." Vraag: „Hoeveel verdien je zwart?" Antwoord: „Kan ik dat hier zeggen? Ja ik wil het best zeggen, want jullie hebben geen connecties met de belastingdienst toch? Toch?" Tot zover de privacy. Mevrouw Klaassen." Dat ben ik. Ik ga bin nen in het rokerige kamertje, er ligt een si garet m een asbak weg te kwijnen. „Kom zo bij u." Ik krijg even de tijd om het kamertje rond te kijken. Voor mij op het bureau zie ik een lijstje met namen liggen. Mijn naam staat erop. 'Mevrouw Klaassen, 22-09-68. Wil na inschrijving gesprek met consulen te.' Ik denk: goed zo mevrouw met de agen da. Ik loop met mijn ogen het lijstje langs. Me neer huppeldepup, 12-01-61, Op staande voet ontslagen. Tot zover de privacy. De keurige mevrouw komt weer binnen, neemt een paar trekjes van de sigaret en begint de inschrij{procedure. „Kijkt u even mee op het scherm." We komen na de adresgegevens bij de diploma's en certifica ten. Een certificaat van Word. Ik zie op het scherm een rijtje tekstverwerkingspro gramma's Wang, WP, Wordstar, maar Word staat er niet bij. „Zal ik dan maar Wordstar invoeren," vraagt ze. 'Liever niet nee, want daar weet ik helemaal niets van. Volgens mij bestaat dat programma niet eens meer,* antwoord ik. „Dan laten we dat maar open," zegt ze. Wég is mijn ervaring met Word. Dezelfde weg wordt bewandeld met mijn certificaat Excel. Gelukkig ben ik niet op het Arbeidsbureau om werk te vinden als secretaresse, want die kansen zijn hiermee gelijk verkeken. Hoe kan het dat een orga nisatie als het Arbeidsbureau in haar com puter -net nieuw, draaiend onder Windows met een programma waarschijn lijk gebaseerd op Word - niet de meest ge vraagde tekstverwerkingsprogramma's in haar rijtje heeft staan? Ik ben het spoor volledig bijster. Mevrouw wil een nieuwe sigaret opsteken. Hij is bijna aan wanneer ze vraagt of ik be zwaar heb als ze rookt. Ik wilde net niet moeilijk doen, maar nu ze het dan toch vraagt heb ik daar inderdaad bezwaar te gen. Ik ben een half uur binnen en eindelijk ben ik ingeschreven. Ik krijg twee bewijzen van inschrijving- Met pen wordt er opgeschre ven wanneer ik het bewijs moet insturen om mijn inschrijving te verlengen. De twee is voorgedrukt Op het ene inschrijfbewijs staat '27 dagen voor....' en op de ander, süp of the pen, '72 dagen voor...,' Weer komt dat gevoel van medelijden voor mijn werkzoe kende, nieuwe landgenoten boven. Die man of vrouw snapt er helemaal niets meer van. Er is gelegenheid voor een gesprek met een consulente, de mevrouw van de pen. Ik leg uit dat ik acht jaar geleden mijn lesbe voegdheid heb gehaald, maar nog nooit les heb gegeven. Nu wil ik graag informatie over opfris-cursussen of omscholing naar het basisonderwijs. Ze begrijpt mijn vraag en gaat even informatie halen. Ze staat op, loopt naar een kast met folders, die midden in het Arbeidsbureau staat, vrij toeganke lijk voor iedereen (dus ook voor mensen die niet ingeschreven staan). Ze pakt er twee folders uit. Ze loopt weer terug, geeft mij de folders en zegt: „Leest u dit thuis maar eens door en daarna kunt u bellen naar de ver melde telefoonnummers van de Hoge school Rotterdam en Omstreken. Zij kun nen u misschien verder helpen." Einde gesprek. Een maand later krijg ik een brief thuis. Ik word verwacht voor een gesprek met de consulente over Werk en Scholing. Als ik niet reageer loop ik kans om gekort te wor den op mijn uitkering (die ik niet heb). De bel en vraag wat ik me precies bij dat ge sprek moet voorstellen. Het blijkt om zo'n zelfde gesprek te gaan als die met die fol ders, Ik vertel dat ik zo'n gesprek al heb ge had en leg vervolgens uit wat mijn activitei ten op het gebied van solliciteren rijn Tk ben goed bezig volgens de consulente. Als de situatie echt hopeloos dreigt te worden dan moet ik maar bellen. Dar. staat het Arbeidsbureau voor me klaar! (Annelies Klaassen is een werkzoekende in Vlaardingen). Wo«nid£g6JimiAfj SCHIEDAM Dtenstoncefltiurn óe 4 Moten*. Soos-in- sünf, 19.00-22.00u. ervan 19.3Q-23.30u. thé-dansant met dj Leon. Natuurcentrnm De BoshoeK.Nieuwjaarsreceptie,20.00u. Hotel VLAARDINGEN DC Weit. Koffie-uurtje. 10.00-16.00u. De Deel. Semonen bingo. 14.00-16.00u. MAASSLUIS Dc De Vloot. Spreekuur wethouder Keiper, 13.30U. ROTTERDAM LMitareaVeratef 15.00 The Witches. Casi no 20.00-01.00 Peter Brands. Lantaren 2 Retnier van Houdt piano. Hans One - Das buch derKlange (1982). Rotown 22.00 Hey DJ. Zaaide Unle20.30 NCRV Volgspot-yve. Schelling's 19.00 Moeders Mooiste. Lux» Thaata r 20.15 Tmeke SchoutenRotterdam se Schouwburg Gnz. 19.00 Franciska. KU. 20.30 De ongelukkige Donderdag 7 januari SCHIEDAM Dienstencentrum De Woudhoeh. Biljart- toumooi, 13.00.1. Podium café. Kees van Krugten sessie, 21.00a Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45-13.15u, ROTTERDAM Rotterdamse SchouwburgGr.2.20.15 Okto ber. Schelling b 19.00 Moeders Mooiste. Luxor Theater 20.15 Tineke Schouten. Rot terdamse Schouwburg KI i 2030Oe onge lukkige. Prinses Theater 19.00 Club Hasjee. Bioscopen vlaardingen: 'Mevrouw. heeft u de bij u?' Welke Foto Roel Dijkstra Van doAl dect'm wo.6 jan. ROTTERDAM Cinerama L* The mask of Zorro' (12) dag. (beh.do.vr.) 13Ll5-16.30-21.15, do.lLSO- 15. vr.13.50-17.20. CinA: "The pnnce of £©T«'(al) vr.Vm zo. 15.30-19.10-2 L50 ma. V mwo.18.45-2130.Chu3:'SawngPdvate Ry an'(16) dag (beh.do.) 20^0. Cht.4:'A perfect" murder (16) <Jag.(beh.do.) 18.45-21-30 do.12.15-14.50 vr.13.45-16.15 "SA/m wo.l2.50-15.50.an.5:TheNegptam>r"(l© dag.(beh.do.)18-21.10. Imax Theater "Whales' (a)) dag, 14-16- 19.15 do.nkrt 19.15. 'Everest' (al) rfa£15- Thrill Ride" (al) dag. 13. 'Amazone' (al) mij. 'Abeltje' (al) dag. 17 dcua.2C.ooK 11. Titanic" (12) dag.(beh.do.) 20.15. Lan.1: 'Elizabeth' (16) dag.(beh.do.) 19.30. Wintersleepers' (16) dag.(beh,do.ma.) 22. Von.1: 'La vita e beHa' (al) dag.(beh;do.) 19 AO-22. zo.12.30 zo.wo.ook 15. Filmfesti val Sneak Prevw# ma.22.V«\A: "Winter'89' (16) vr-za.zD.19.30 vr.t/m wo.22, niet op do. 'Ballfilm' "Picture of light" (16) zo.13. 'Una gwmata parbcolare' (16) »,15 ma.ek- .wo.19.3Q. Rotterdam Rlmcouree (16) ma. 16. VenA: 'Comedian Harmonists' (l© dag(beb.do.) 19.45-22.15. Ven.4; Witman Ruk' (16) dag.(beh.do.) 20. 'Gommo' (16) dag.tbeb.do.) 22, Lum.l: "There's something about Mar/ (al) dag.(beh.do.vr.)12.15-15.15-18.15-2i.l5, do.12-15 vr.15.15-18.15-21.15. lum. 2: 'Snake Eyes'(16)dag.(beh.do.)18.30-2L30. LumA:'Blade'(16) za.t/mwo.18-21 vr,alleen 21. lum.4: 'Out of Sight" (12) dag.(beh.do.) 21. Pjrthfc "The mask of Zorro*' (12) dog.li.50 (beh.vr.)-15dag.(beh.do.) 18.20-2 lAOrtbe Truman .Shw", (12) ,dag,(betwlo.) 16,30- 19.05-21.40.. "The Horse Whisperer" (12) dag.13.50-20, do,niet 20. "The prince of Egrpt" (aQ dag. (beh.do.)16.40-19.15-21.50, 'Mulan' (ai) dag.(beh.vr.} 11.30 dag. (beh.doj 17.30-19.50-22.10 dl.net 22.10. "A perfect murder" (16) dag.lL10(beh.w.)-13.45 dag. (beh.do.)19.15-22. What dreams maycome' (16) dag,li.20(beh.w.)-i4-i6.50 (beh.do.) dag.(beh,do.)18.10-21.10. Sneak preview: Weet je wat ik de als ik gedronken heb? (12) dl.22.10 Nachtvoorxtefflngen: Lum.l: 'Enemy of the state' (16) vr.z3.00.15. Urm .2: 'Snake Eyes' (16) vrja.00.30. LumA: 'Blade' (16) vr- J3.00.15. Lum.4: 'Ringmaster" (1© w.za. 00.30. KJndennatinees: Cln. 1: 'Abettje'dag. 12.30- 15.15. Cfn.2; 'Mulan' dag U.40-14. Cfnifc 'Dr.Dofrttle' dag.13-15.30. Imax: 'Abéftje' dag.17 do.zajra.ook 11. LumA: 'De pnnsvan E&pte' dag.12.45-15,30. LumA: 'Mulan' dag. 12.30-15.15. Lum.4: "Abeftje" dag. 13- 16-18.40, Pathé: 'De prins van Egrfrte' dag 11.30(beh.vr.)-14.05, 'Mulan" "fflgll (beb.vr.)-13,20-15.50, 'Abeflje' dag.lL 10 (beh.vr^D.)-13.45-16A0 do.niet Ifttt, Ven.: 'De blauwe trein' zo.13. 'Madelief, kras sen m het tafelblad'zd. 13. 'Matilda'2J.w;i5. 'SJaloe en de chocoladefabriek' zo.wG.15!-' SCHIEDAM Filmhuis: 'Kundun' do.vr.2L 'AynetVDe Spie gel'za.2L VLAARDINGEN Het Zeepaard: "AhneylDe Spiert' 'Kundun'ia.21. Schiedam Vanwege het succes van de serie radioprogramma's over het Schieland Ziekenhuisbij Radio Schiedam wordt dit pro gramma voortaan wekelijks uit gezonden. Iedere woensdag'(tij dens Tussen thee en diner', dat wordt uitgezonden van 16.00'tot 18.00 uur, zal een medewerker van het ziekenhuis iets vertfejten voor de microfoon van de.4okale radiozender. Dit zijn behalve le den van de directie voortaan ook specialisten, hoofden van afdelin gen en andere medewerkers. Radio Schiedam startte in okto ber met deze serie radioprogram ma's. Luisteraars kregen twee maal per maand een informatief programma van een uur voorge schoteld, waarin aandacht werd besteed aan de vele facetten van net ziekenhuis. Centraal in de programma's staat de vraag op welke wijze invulling wordt gegeven aan gezondheids zorg met een plus. In de gesprek ken wordt ingegaan op de taken van de betrokkene, het soort pati ënten waarmee hij/zij in contact komt, de motivatie voor het vak, de leuke en minder leuke kanten van het vak en bijvoorbeeld wat de betrokkene anders zou willen in het nieuwe ziekenhuis. Radio Schiedam zendt dagelijks uit in de gehele regio en is te vin den op 106,7 FM of 96,1 op de ka bel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5