9 Sveafors wordt de grote test Ma Herstel zes reclameschilderingen gevierd ELECTRiSCWE r SCHOENMAKER' Eerste paal Schiedamse woonwijk over vier maanden de grond in REPARATIE fS BETER ENNETTER TEL306 -■"iZ-V-ïZ i wniifl-STRji PvdA Schiedam: duidelijkheid over maatregelen millennium Dode bij aanrijding Racende drugsrunners Inbraak in woning Rfjden met een slok op Verlenging stremming Driesluizen Handen ineen bij aanpak leefbaarheid Groenoord Schot in geïntegreerd nieuwbouwproject Wëstwijk Volvo-freaks bijeen in Fort Maandag 11 januari 1999 Door Edwin Comelisse Schiedam Smalle klinkerstraten zonder trottoirs, regenwa ter dat rechtstreeks wordt afgevoerd op sloten en vijvers, klei ne tuinen en grote gemeenschappelijke buitenruimtes en hekken en hagen die veelal niethoger worden dan zestig cen timeter. Dit zijn een paar van de kenmerken van de eerste fa se van de Schiedamse nieuwbouwijk Sveaparken. In het eer ste gebied van de woonwijk naar Zweeds model moeten 205 woningen verrijzen. Het is de verwachting dat de eerste paal voor het wijkgedeelte dat Sveafors is gedoopt, over vier maan den de grond in gaat. Negen maanden later kunnen dan de eerste woningen worden opgeleverd. De duurdere woningen (zes a zeven ton} in Svea fors verrijzen m de midden van de wijk en worden om zoomd door water er# veel openbaar groen. Illustratie Tagnestuenvand Kunsten/Kokon Sveafors wordt een grote test voor de formule van de uitbreidings wijk aan de rand van Schiedam Noord. Hier moet duidelijk wor den of het concept van de gedeel de, en vooral open, buitenruimte levensvatbaar is in ons land. In Sveaparken zijn de achter- en voortuintjes uiterst bescheiden van afmeting, respectievelijk vijf en zes meter diep. De grootste lap van de buitenruimte is bestemd voor openbaar groen. Zo'n invul ling vraagt dus om bewoners die zin hebben om de buitenruimte te delen met hun buren, om activi teiten te ontplooien in die grote gezamenlijke achtertuin. Ditlijkthaaks te staan opdetrend die op het moment heerst in wo ningbouwend Nederland en waar bij privacy het sleutelwoord is. Nog voor de mensen die een nieuwbouwwijk betrekken hun huis hebben ingericht, hebben ze de tuin afgeperkt met stevige schuttingen. „Als jekiestvoor een andere invulling, een invulling zoals bij Sveaparken, werkje aan een omkering van de trend," zegt A. van Hengel die het stedebouw kundig plan van Sveaparken be waakt „Er is in ons land nu een maal een ontzettende behoefte aan privacy. En daarmee kan het concept van het Zweedse wonen een enge beslising worden. De kans bestaat namelijk dat je de plank misslaat." Voorlopig hoeft het Schiedamse bestuur, met Sveapark-pleitbe- zorger wethouder A Reijnhout voorop, zich daar geen zorgen over te maken. De belangstelling voorde Schiedamse uitbreidings wijk is enorm. Een paar duizend mensen hebben al met een in schrijving by het Woon Informa tie Centrum aangegeven dat ze in teresse hebben in een van de ruim duizend woningen in de wijk langs de Slimme Watering. De eerste fase van de Schiedamse uitbreidingswijk ligt nu bijna Tegenwoor dig een lood- Dat kunst al snel commercie wordt is bekend, maar de omgekeerde variant komt min der vaak voor. Juist daaronder zijn de zes muurschilderingen te categoriseren die op initiatief van het Vlaardings Taalgenotschap het afgelopen jaar in ere zijn her steld. Hoewel de betreffende be drijven allang zijn verdwenen, sieren reclameteksten als Van Toor laarzen en werkkleding' en Van der Spek aardappelen en brandstoffen' opnieuw de Vlaar- dingse gevels. Om een jaar herstelwerk te vieren heeft het Taalgenotschap een fo toboekje uitgegeven waarin de re sultaten op foto's met uitleg zijn te bewonderen. 'Beschermheer' van het project, wethouder van cultuur Kees van der Windt, mocht zaterdag, uiteraard in het streekmuseum Jan Anderson, het eerste exemplaar in ontvangst ne men. Bedenker van het project Har Pe kel zette tevens de eigenaren van de panden met de herstelde recla meschilderingen in het zonnetje door hen te benoemen tot 'Ha ringkop in de orde van Vlaardings roem.' Het spreekt vanzelf dat op het Vlaaidingse feestje de schel- vispekei rijkelijk vloeide. Pekel kwam op het idee om de re clameschilderingen te herstellen tijdens de treinreis naar Rotter dam, die hij dagelijks voor zijn werk moest maken. „Ek reed steeds langs de vergane schilde ring van de Coop. Ijsfabriek," ver telt hij. „Niemand deed er wat aan om te voorkomen dat die geheel aan het verdwijnen was. Dus dacht ik: waarom doe ik er zelf niet wat aan?" Inventarisatie Bij wethouder Van der Windt vond Pekel een willig oor voor zijn plannen tot restauratie van de schilderingen in geheel Vlaardin- gen. Met een drietal vrijwilligers en 5000 gulden subsidie van de gemeente werd aan de klus be gonnen. „We hebben inmiddels geprobeerd een complete inventa risatie van de muurreclames in de stad te maken," verklaart Pekel. Als het aan ons ligt, gaan we die allemaal weer herstellen." Pekel zegt wel de nodige weer* drijf, maar op de zijkant van dit pand aan de Vlaarding- se Callen- burgstraat wordt recla me gemaakt voor heel an dere produc ten. Het gaat om een van de zes muur schilderingen van vroegere bedrijven die het afgelopen jaar in ere zijn hersteld. Foto Roel Dijkstra stand te hebben ondervonden bij het uitvoeren van zijn project. „De meeste Vlaardingers zijn er positief over, maar enkelen ook negatief," licht hij toe. „Die wil den het laten zoals het was, ge woon als onderdeel van de ver gankelijkheid die eigen is aan het tijdsverloop. Maar dan zijn ze bin nen een paar jaar verdwenen. En die vergankelijkheid blijft na tuurlijk, ook na herstel." Wethouder Van der Windt wil zich er nu voor gaan beijveren de sub sidie voor het project vast in de gemeentebegroting te laten opne men. „Want zulke reclames zeg gen iets over de geschiedenis van je stad," meent hij. „Dus wat my betreft gaan we gewoon op deze voet verder." Maasland Bij een ongeval in Maasland is vanochtend om half zeven een 25-jarige automobiliste uit Maassluis verongelukt. De vrouw reed vanuit Maasland op de Burgerweg, toen ze door de gladheid m een flauwe bocht m een slip kwam. Ze botste daardoor frontaal op een vrachtwagen die uit de tegenge stelde richting kwam en die werd bestuurd door een 25-jarige man uit De Lier. De vrouw was op slag dood. De vrachtwagenchauffeur is met lichte verwondingen naar eenzjgkenhuis gebracht. Enkefe minuten eerder was een anderet automobilist in dezelfde bocht pok in een slip geraakt en in eenaloot terechtgekomen. De be- stuiter kon zelf uit zijn auto ko men^ Schiedam Op rijksweg A20 bij Schiedam zijn gisteren rond de middag twee racende drugsrun ners aangehouden. Surveillerende agenten van de Schiedamse politie zagen hoe twee mannen in een auto contact probeerden te leggen met de inzit tenden van een auto met Duits kenteken. Ze gingen daarbij zo ver-dat de Duitse bestuurder moest uitwijken om een aanrij ding te voorkomen. Daarbij kwam nog eens dat de drugsrunners snelheden haalden van over de 150 kilometer per uur. Dat is meer dan vijftig kilometer te hard, zodat het rijbewijs me- teenwerd ingevorderd. Daariiaast kregen de drugsrun ners een bekeuring wegens over treding van de Opiumwet Schiedam In een woning aan de Stationsstraat in Schiedam is zon dagmiddag ingebroken. De bewo ner had zijn woning 's middags om vier uur verlaten en toen hij in de loop van de avond weer thuis kwam was het eilinderslot van de deur afgebroken. Binnen bletfkAd^wtming,'gmndig* doorzocht. Diverse sieraden, pas poorten en een camcorder zijn doo'rde iribreker We£génbrtigf£n a Later bleek dat ook by de buren- was geprobeerd om in te breken, 1 Gaardingen Op de Brusselweg in Vlaardingen is in de nacht van zaterdag op zondag een 44-jarige automobili st met te veel drank op achter het stuur vandaan gehaald. De Vlaardinger had een alcohol promillage van 1,6, wat voor de agenten voldoende was om met een het rijbewijs in te vorderen. De zaak is voorgelegd aan de offi cier van justitie. Schiedam Op de Beierlandse- straatin Schiedam stond in de nacht van zaterdag op zondag om streeks, kwart over drie een mo torfiets in brand. Door de brandende motor vatte een in de buurt geparkeerde auto ook vlam. Bovendien liep de gevel van een woonhuis waarvoor beide voertuigen stonden schade op. De motor brandde geheel uit, ter wijl de personenauto er met scha de aan de voorkant vanaf kwam. De brandweer vermoedt dat de motor in brand is gestoken. Vlaardingen De schutsluis Vlaardinger Driesluizen zal door onvoorziene technische proble men bij de automatisering twee maanden langer zijn gestremd dan gepland. De sluis zal nu pas vanaf 5 maart weer. toegankelijk zijn voor de scheepvaart. Het hoogheemraadschap van Delfland werkt momenteel aan het automatiseren van de sluizen en gemalen. Daarnaast wordt aan de Vlaardinger Driesluizen groot onderhoud gepleegd. Vaartuigen die gedurende deze periode van uit Delfland naar de Waterweg willen varen, moeten dit doen via een omleidingsroute vanaf de Vlaardingervaart via de Licht- voetswatereing, de Gaag, de Bui- tenwatersloot en de Westvest naar het kanaal Rijn-Schie. Vandaar kunnen door de Park sluizen de Maas en Waterweg wor den bereikt. SchiedamDe PvdA-fractie in de Schiedamse gemeenteraad is er niet gerust op, dat de gemeente voldoende maatregelen neemt om by de eeuwwisseling niet voor verrassingen komen te staan. "Wa pent Schiedam zich wel voldoen de tegen het millenniumpro bleem, stelt de fractie in schrifte lijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Op de eerste dag van het jaar 2000 zou de samenleving ontwricht kunnen raken omdat de kans be staat dat computers op hol slaan. De mogelijkheid is er zelfs dat dat al enkele maanden eerder ge beurt: op 9-9-'99. Het is daarom van groot belang, aldus de PvdA, dat lokale overheden tijdig vol doende maatregelen nemen. In Schiedam werd vorige maand be sloten tot de instelling van een millennium-werkgroep. Hoe staat het daarmee, wil de fractie weten. Ook verlangt de PvdA duidelijk heid over de actuele stand van za ken bij de gemeentelijke dien sten. Zijn zij al 'miUenmump- roof En zo nee: wanneer dan wel klaar voor de uitvoering. Het te veel aan zand dat is aangebracht ter voorbelasting van de bodem wordt op het moment weggereden naar de tweede fase, Sveaholm ge naamd. Hierna kan aan de slag worden gegaan om het Zweedse wonen vorm te geven. Het Zweedse gedachtengoed wordt vorm gegeven met de in richting van de buitenruimte en met de bouwstijl van de wonin gen. De buitenruimte wordt ge kenmerkt door veel openbaar groen, zowel aan de voor- als aan de achterkant van de woningen. Grenzend aan de kleine achtertui nen wordt een grote binnenruim te aangelegd met singels, gras en een paar bomen. „Dit is openbaar groen maar het wordt dusdanig aangelegd dat als een buiten staander daar loopt, de omwonen- en welke controle is daarop? Wan neer, luidt een volgende vraag, is duidelijk waar de knelpunten ko men te liggen. In de schriftelijke vragen wordt erop gewezen dat in de avond en nacht van de eeuwwisseling wel licht een beroep moet worden ge daan op diverse ambtenaren. „Zijn er in de onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden af spraken gemaakt over de inzet baarheid van personeel," vraagt de PvdA. De sociaal-democraten willen bo den zich afvragen wat die man daar te zoeken heeft," zegt ste denbouwkundige A van Hengel. Parkeerruimte Aan de voorkant van de woningen worden de tuinen groter dan aan de achterkant. Dit omdat er by zo'n beetje iedere woning par keerruimte op eigen grond komt. Het is daardoor niet de bedoeling dat er auto's langs de openbare weg worden geparkeerd. Sterker nog: de straatjes in de wyk wor den dusdanig aangelegd dat dit niet mogelijk is. De wegen in Sveaparken worden zo'n 3.90 me ter breed en dat is uiterst smal voor Nederlandse begrippen. Te hard rijden wordt hierdoor zo goed als onmogelijk, volgens de plannenmakers. Want twee auto's kunnen, elkaar bijna niet passe- vendien weten of de gemeente Schiedam externe deskundigheid inschakelt en welke kosten daar mee zijn gemoeid. De fractie is ook benieuwd naar een raming van de totale kosten voor het op lossen van het millenniumpro bleem. De PvdA-fractie acht het voorts van groot belang dat de Schiedamse bevolking goed op de hoogte wordt gehouden van alle te verwachten problemen. Daarbij zou gedacht kunnen worden aan het maken van voorlichtingsma teriaal. ren. Te meer omdat er ook geen trottoir wordt neergelegd dat eventueel kan worden gebruikt bij het manoeuvreren. Voetgan gers en spelende kinderen zullen dus ook gebruik maken van de straat Een extra reden voor de au tomobilist om goed op te letten en niet te hard te rijden. Het mag al lemaal wat paradoxaal overko men, erkennen de plannenma kers, maar deze indeling van de openbare weg komt de verkeers veiligheid in de wijk alleen maar ten goede. „Een dertig kilometer regime is niet nodig want met die smalle straten bereik je dat auto matisch. Als je hier iemand dood rijdt, ben je blind of heb je een zwaar criminele inslag," zegt Van Hengel. De woningen die verrijzen in Sve afors zijn ontworpen door Ron van Leeuwen van het Rotterdam se architectenbureau Kokon en door Steffen Kragg van het Deen se bureau Tagnestuen Vand Kun sten. De prijzen van de 205 koop woningen, verdeeld over vijf wo ningtypen, liggen tussen de drie en zeven ton. De duurdere wonin gen zullen in het midden van de wijk aan het water langs de Slim me Watering worden gebouwd. De appartementenen goedkopere woningen staan aan de buiten rand en hebben een uitzicht op het groene gebied van Madden Delfland en op de groene buffer tussen Sveafors en Sveaholm. De twee architecten geven van avond in de raadzaal vanaf 19.30 uur in de raadscommissie Stads vernieuwing, Volkshuisvesting en Milieu een uitleg over de wo ningen in Sveafors, Schiedam Woningbouwvereni ging Schiedam gaat de huurders in Groenoord-Zuid veel nauwer betrekken bij het verbeteren van de leefbaarheid in de buurt. Een gedeelte van de huur komt be schikbaar voor de woonomgeving. Hierbij wordt vooralsnog uitge gaan van een tientje per huishou den per maand, waarvoor zogehe ten leefbaarheidsaandelen wor den verkregen. De bewoners gaan dat geld in een nog op te richten vereniging zelf beheren. Dit is de uitkomst van egn aantal - - gesprekken die de WBS in nauwe samenwerking met het Centrum voor Dienstverlening de afgelo- pen maanden heeft gevoerd met r diverse betrokkenen. Er zijn in middels vijf thema-avonden en 25 gesprekken 'aan huis' gehouden. Daarnaast is gesproken met twee verantwoordelijke wethouders en vertegenwoordigers van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam. Dit heeft inmiddels geresulteerd in de vorming van een 'try out- groep', die de haalbaarheid van leefbaarheidsaandelen onder zoekt. Uit de gesprekken is gebleken, dat de inwoners van Groenoord- - Zuid tevreden zijn over hun wo~'1 ning, maar niet over de woonom-" geving. Het is niet schoon genoeg,"-"* de veiligheid lgat te wensen overi en er zijn onvoldoende voorzie-' ningen. Grote ergernissen zynllJb het fout parkeren en de overlast^" veroorzaakt door op de stoep rij- dende scooters. Voorts bestaat het' idee dat de relatie met allochtone wijkbewoners verbetering be hoeft. De WBS is enthousiast over de' response vanuit de wijk. Door de brede aanpak en de eigen verant woordelijkheid van de bewoners is de kans op succes bijzonder groot Heel voorzichtig wordt al gedacht aan uitbreiding van het project naar andere wijken. Vlaardingeri—.Philadelphia Zorgj Nieuwe Waterweg-Noord (SPZ) verwacht dat de gemeente Vlaar- cÜrigéff'ihr%^a1rf,dë' bdü Wëfgtty;' ning zal verlenen voor de geplan- de nieuwbouw aan de Van de Werffstraat in de Westwijk. Op de plek waar nu gezinsvervangend tehuis De Tweeling staat, zullen twintig eengezins-koopwoningen verschijnen en drie nieuwe groepswoningen voor de huidige bewoners van De Tweeling. Het startdocument voor het geïn tegreerd nieuwbouwcomplex werd vorig jaar april ondertekend door de SPZ en de Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen, De vijf tien bewoners van De Tweeling hoeven tydens de bouwwerk zaamheden niet te verhuizen. Er wordt stukje bij beetje om het ou de pand heen gebouwd zodat de mensen direct over kunnen naar de nieuwe groepswoning. Het complex is een variant op het Am sterdamse Begijnhof en wordt in een u-vorm opgetrokken. In het midden komt een grote gemeen schappelijke tuin met aan beide kanten een rij van tien royale koopwoningen. Op de kopse kant verrijzen de groepswoningen met aan de tuinzjjde de hoofdingang en een gemeenschappelijke serre waar de bewoners en him gasten kunnen vertoeven. Volgens manager Anco Amelink van SPZ heeft de makelaar al veel positieve reacties gehad van aspi- iant-kopers. „Mensen met een handicap hebben invloed op hun woonomgeving. Maar het schrikt de eventuele kopers en de overige buurtbewoners niet af, het heeft juist een meerwaarde gekregen," legt hij uit. Niet onbelangrijk is ook de wens van veel Vlaardin gers om een eengezinswoning te betrekken in de Westwijk waar hoogbouw het straatbeeld over heerst. Amelink begon vier jaar geleden met plannen maken toen duidelijk werd dat het ministerie geen geld meer wide pompen in ii het i opknappen'van'het huidige pand van De Tweeling. Ook de op zet van gezinsvervangende tehui- zen1^1 veran derd. Deze'tehuizen zijn inmid dels vervangen door kleinere wooncentra' vóór begeleidzelf standig wonen. De gToepen mo gen niet groter zyn dan zestien mensen. Deze veranderde werk wijze vraagt grote aanpassingen op het gebied van huisvesting. Met een wensenlijstje stapte de manager naar verschillende wo ningbouwcorporaties. Dit leidde ertoe dat een deel van de bewo ners van De Tweeling al enige tijd in appartementen woont aan het Dr. Willem Dreesplein in Schie dam en in een flat aan de Aiberti- ne Agneslaan in Vlaardingen. Een jaar geleden vertrokken veertien licht verstandelijk gehandicapten naar een nieuw wooncomplex aan de Van Riebeeckstraat in de bin nenstad van Vlaardingen. De stichting laat de bewoners ove rigens vrij om te kiezen op welke plek ze graag willen wonen. De mensen die straks in het nieuwe onderkomen in de Westwijk ko men, wilden de oude stek liever met veriaten, Amelink: „Ze zijn wat ouder en er zitten vier zogehe ten thuiszitters bij. Deze mensen werken niet meer. Je ziet dat deze groep het goed naar de zin heeft in de Westwijk. Velen van hen hebben kennissen in de buurt en maken dagelijks een wandelinge tje." Hij is heel enthousiast over het ontwerp van het nieuwbouwcom plex dat hij in nauw overleg met de architect heeft ontwikkeld. Ook de samenwerking met de Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen looft de manager. Ame link: „Ze hebben met ons tot in de finesses alle details besproken van de groepswoningen. Ze zien het als een maatschappelijke op dracht om dergelijke projecten te verwezenlijken. En dat is heel pTettig samenwerken." Hoek van Holland Zo'n tachtig Volvo-freaks verzamelden zich gisteren met hun wagens in het Fort aan de Stationsweg in Hoek van Holland. Het waren allemaal leden van het Volvo 480 Register. Dit type auto werd tussen 1986 en 1995 in Born in Nederland ge bouwd naar een ontwerp van Rob Koch, die daarmee de befaamde Italiaanse auto-ontwerper Berto- ne het nakijken gaf. Hij kon zijn ontwerp later kwyt aan Citroen, die de BX-serie daarmee gezicht gaf. De 480 was bestemd voor de Ame rikaanse markt en er werden tien testmodellen gebouwd. Maar door het kelderen van de Amerikaanse dollar mislukte de proef en de 480 werd vervolgens op de Europese markt verkocht In totaal werden er 82.000 auto's van het model ge bouwd, waarvan 3300 in Neder land werden verkocht. Vooral in Italië en Engeland werd de Volvo 480 een succes, ondanks de aanvankelijk lekkende koffer bak en de mankementen aan de vooruitstrevende elektrische in stallatie. „Ze liepen op dat mo ment eigenlijk te ver vooruit op de ontwikkelingen", weet Geo van Geffen, de organisator van de reünie. „Maar het blijft een schit terende auto". Maandag 11 januari 1 «»-* ROTTERDAM ,an" Nlghttown Theater Café 21.30 Poprfilm. ActivtteftefwentnjmZ}aaki3.00CircusRot- jeknor. BJfalkrtheekthaatsr20.00 (zaaloperr - 19.30) Lezing' Theosofisch Genootschap (Point Loma-Covina). Dinsdag 12 januari SCHIEDAM Podium café. Jamsessie. 21.30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20,15 Anything Else. Nlghttown Theater A Café 21.30 Popifilm. da Doelen Jumaanse Zaal 20.15 Meesters aan het Klavier. Dtz?y 22.00 Olaf Alexander Line's End. Luxor Theater 20.15 Mini Maxi. Prinses Theater 20.15 Paradigma. Rotterdamse Schouwburg Gr7. 20.15 Romeo en Julia. Mariniersmuseum Rotterdam 19.45 Veranderingen aan deves ting. Learg. Zaaide Utile 20.30Architectuur- debat. Bioscopen Van do.7 jan Vm wo.13 Jan. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Enemy of the state' (16} dag.l7.45-21,do.vr.ma.di.ookl3.50.Cfn.2gtp "Thepnrtceof Egypt' (al) dog.18.45-21.30, ch>-~ - .vr.ma.di.ooklS.lS-ie.CinJtThehorsewis^a peier,U2)dag20.15,do.vr.ma.di,ookl2.i5H - 16.15. Cin.4: 'A perfect murder (löh dag.12.45-15.45-18,45-21.30.Cln.5: 'Snan ke Eyes' (16) dag.18.30-21.15, do.vr.mS-'" .di.ookl2.30-15.l5. - 1 Imax Theater "Whales' (al) dag.14-16-' 19.15. 'Everest' (al) dag.15. Thnll Ride' (al) dag.13. 'Amazone' (al) za.zn.wo.12, 'Abeltje' (a!) dag.17 za.zo.eci41L Titanic' (12} dag. 20.15. Lan.1: 'Rust never sleeps' (16) do.vr.za. 20. "Yearoftbe horse'(16) do.vr.za, 22.15. Ven.l: 'La vrta ebeila" (al) dag 19,30-22, ma.niet 22, zo.12.30 vr jo. wo .ook 15. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Soy Cuba' (16) do.vr.za.zo. 19.30. 'Una gjomata particolare' (16) zo.15, ma.di.wo.19.30. Water en vuur* (16) dag.22.15. 'Love serenade' (16) vr. 15.30. 'Gregory* "Eastern Avenue' (16! zo.13. Ven.3: 'Comedian Harmonists' (16) dag. 19.30 vr.15. 'Made in Hongkong1 (16) dag.22. Ven.4: Witman Fiuk" (16) dag. 20. Wintersleepers' 16) dag.22. Winter '89' (16) vr.wo.15, zo.13, 'La Deuda' (16) zo,15. Liim.lz There's something about Mary' (ai) dagl2.15-15.15 (2370.12.45-15,30)-- - 18.15-21.15, lum. 2: 'Antz' (al) dag.l3.l5- 16-18.45-21.30. Lum .3: 'Muian' (al) dag.18.45-21.15, do.vr.ma.di. ook 13.30. tum.4: 'Blade' (16) cSag.18-21, do.vr.ma-'- -dr.ook 12.15. Ft-" Pathé: The mask of2orro* (12) dag 15.20-* 18.20-21.10, do.vr.ma.dt.ook 11.40. The Truman Show' (12) dag 11-13.35-16-18,45^ 21.10, di.met 21,10. The Mighty (al) dag.11.30-14.10-16.40-19,15-21.40. The pnnceof Egypt'(al)dag.l6-40-19.10-21.50, do.vr.ma.di.ook 1130-14. 'Enemy of the sta te' (16) dag.ll .50-15-18.20-21.20. 'A per- fectm urti er" (16)dag19,05-21,40, do.vr. ma- .dl.ook 11.20-14-16.30. What dreams may come' (16) dag.11.20-14-16.30-19.05- 21.30. Sneak preview: Weg is weg'! (16) dl.21,30, NachtvoorstelBngenLum. lt'Roni n'(16) vr- .za.00.30.UmL2: The maskof ZorrtT (12) vr- .za,00.15. Lum.3: The negotiator* (16) vr- .za.00.30. Lum.4: 'Blade' (16) vrja. 00.15. Mndermatlnees: Cln.1: 'Abettje' za- .2O.wo.l3.30.Ciiu2: 'De pnnsvan E#pte' za- jo.wo.l3rt5-16.Cin.3:'Mulan'zajo.wo.l3- 15.30. dn.Ej 'D* DoLttle' z2JC.vro.12.30- 15.15. imax: 'Abettje' dag 17 za.zo.ook 10. Lum.3: 'Mulan' dag. 16.15, za70.w3.00k 13.30. Lum.4: 'Abeltje' do.vr.ma.l5J.5, za- 70.wo.ook 13.30. Pathé: De pnnsvan Egyp te' za.zo.wo.11,30-14. 'Mulan' za70.wo.il- 13.10. 'Abettje' zaTO.wo.ll.20-14-16.30. Van.: 'Dc blauwe tiein" zo.13. 'Sjawe en de chocoiadefabnek'zo.wo.15. SCHIEDAM FÜmhuis: 'Kundun'do.vr.2L'Ayneh/DeSpie- gei'za.21. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'Ahney/Ue Spiege)' vr.21. 'kundun'za-21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1