131 Nunez wil de Boertjes nooit meer kwijt Michel de Maat weet van geen ophouden Rel in rugbywereld rond RRC-coach Colin Jackson Vlaardinger wil ooit onder 'magische' grens lopen Hbk Uit y* s$s pf Cordtmans op proef bij Expos De Wilde weg bij volleyballers Moserwint NK slalom Barcelona-voorzitter: 'Ik hoop dat ze hier tot het eind van hun carrière blijven' Unit 4 en schaatscoach Leen Pfrommer uit elkaar Refoba buigt voor TSF VZC laat het afweten Hans Schop nog een jaar trainer van Fortuna Karttalent Edwin Maurits test gloednieuwe kart Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 januari 1999 Rotterdam Werper Rob Corde- mans (24), één van de beste wer persvan Nederland, hult zich bin nenkort In het tenue van de Mon treal Expos, één van de dertig ploegen uit de Amerikaanse Ma jor League, De honkbalintematio- nai van het Rotterdamse Neptu- nus krijgt van de Canadese ploeg een paar weken de kans om te la ten zien wat hij kan. Cordemans, die de aandacht op zich vestigde tijdens de afgelopen Haarlemse Honkbalweek en het WK in Italië, vertrekt half februari naar de VS om zich daar twee weken voor te bereiden op de lentetraining. Danny Rombley (19) heeft een profcontract getekend bij de Mon treal Expos. De Amersfoortse kor- testop begint eind februari met de training en zal dan door de club worden ondergebracht bij één van de satellietteams. De Atlanta Braves hebben er een stokje voor gestoken dat de talentvolle honkballer Andruw Jones naar Nederland komt. Jo nes, geboren in Willemstad op Cu rasao, zou zaterdag een clinic ge ven in Utrecht, maar de Braves verbiedt dat. De topclub uil de Amerikaanse Major League be paalde dat de spelers eerder aan hun conditietraining moesten be ginnen voor het komende seizoen dat in april begint. Voor de clinic hadden zich inmiddels ruim twee honderd belangstellenden inge schreven. Utrecht Bondscoach Toon Ger- brands moet op zoek naar een nieuwe assistent. Volleybaltrainer Adri de Wilde heeft aangegeven niet langer bij Oranje te kunnen werken. De assistent-coach kan vanwege zijn drukke werkzaam heden ais leraar lichamelijke op voeding niet garanderen tot en met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney bij Oranje te blij ven. Toon Gerbrands hoopt zijn nieuwe assistent voor 15 mei te presenteren. Het Nederlands team bereidt zich daarna voor op de World League en de Europese kampioenschappen in Oostenrijk, Attenmarkt Angelique Moser is in het Oostenrijkse Altenmarkt Nederlands kampioene slalom ge worden. De Velsense skister was de best geklasseerde Nederlandse in het Open NK Ze eindigde als twaalfde. Moser slaagde er nog niet in zich te kwalificeren voor het WK in Vail Omdat juist de sla lom haar specialiteit is laat Moser morgen het onderdeel Super G van het NK schieten om in Sankt Lambrecht aan een sterk bezette internationale slalomwedstrijd mee te doen. Barcelona Nooit eerder kostte een transfer onder zijn bewind zo veel moeite. Josep Lluis Nunez, voorzitter van Barcelona, toonde zich maandag bij de pre sentatie van Frank en Ronald de Boer een gelukkig man. In de komst van weer twee Nederlanders ziet de preses geen enkel gevaar voor de club. Johan Cruijff denkt daar anders over. In een column in de Spaanse krant Marca noemt de voormalig coach het aantrekken van de gebroeders De Boer tamelijk onver standig. „De kleedkamer van Barcelona vullen met acht Hollanders staat geiyk aan het plaatsen van een tijdbom," aldus Cruijff. Nunez was het, zoals zo vaak, niet eens met Cruijff. Tijdens de presentatie van de ge broeders De Boer, Barcelona's jongste aan winsten, sprak de voorzitter zijn geloof uit in de waarde van het Nederlandse contin gent voor de club. „Acht spelers van dezelf de nationaliteit staan borg voor een een heid. In het verleden hadden we hier acht Basken in de ploeg. Dat werkte ook uitste kend," aldus Nunez. De voormalige Ajacieden ondergingen maandagochtend hun eerste training in de selectie van Louis van Gaal. Tijdens de pre sentatie, later op de dag, sprak Frank de Boer zijn dankbaarheid uit richting bestuur van de Spaanse topclub. „Ik bedank de club dat ze al die tijd achter ons is blijven staan, zelfs op de moeilijkste momenten. We zijn blij hier te mogen voetballen," aldus de toe komstig nummer 25 van Barcelona, Volgens broer Ronald, voor wie het shirt met rugnummer 18 klaarligt, is een droom uitgekomen. „Ik heb altijd voor een club als Barcelona wiUen spelen." Ontstemd Ook Louis van Gaal wilde gisteren zijn me ning geven over de komst van de voor hem zo bekende broers. Zaterdag nog was de coach hevig ontstemd toen journalisten hem om een reactie op de transfer vroegen. „Ik ben tevreden, heel tevreden. Niet alleen vanwege hun voetbalkwaliteiten, maar ook als mensen heb ik Frank en Ronald hoog staan. De ploeg wordt in alle opzichten ver rijkt en daar is het mij allemaal om te doen," zei Van Gaal. Johan Cruijff betwijfelt of de gemiddelde Catalaan zich nog kan identificeren met het vreemdelingenlegioen dat momenteel in Nou Camp speelt. „Ik geloof niet dat het huidige Bar$a overeenkomt met het beeld dat het merendeel van de aanhang en so- cio's van hun club verwacht. Het klopt dat tn het voetbal enkel de resultaten tellen, maar niet ten koste van alles. Ik denk dat een Ajax-aanhanger zich meer verwant voelt met het huidige Barcelona dan de so- cios hier," aldus Cruijff in zijn wekelijkse column in Marca. In de komst van verdediger Frank de Boer kan Cruijff zich vinden. „Het betreft een van de drie beste spelers op die positie ter wereld. Maar er wordt systematisch meer gekocht dan noodzakelijk is. Slechts vier van de aangetrokken spelers zijn van we reldniveau. Zo lang alles goed gaat, is er geen probleem. Maar bij de eerste tekenen dat het mis dreigt te gaan, spat alles uit el kaar," meent de voormalige Verlosser'. Nunez, bepaald geen vriend van Cruijff, slaat die waarschuwing in de wind. Hij had er veel voor over om de De Boertjes naar Barcelona te halen. „Dit was de moeilijkste transfer van de laatste twintig jaar. We zijn er tien maanden mee bezig geweest. Het is een zware opgave om spelers van dit kali ber binnen te halen. Ik hoop dat ze hier tot het eind van hun carrière blijven," aldus een tevreden voorzitter. Door Marcel van der Kraan RotterdamColin Jackson, coach van de Rotterdamse rugbyclub RRC, werd dit weekeinde de toe gang geweigerd tot het clubge bouw van de Haagse rugbyclub HRC. De Hagenaars zijn boos om dat de Nieuw-Zeelander achter hun rug om de beste spelers 'ver koopt' aan buitenlandse clubs. Jackson op zijn beurt zegt geen enkele regel te hebben overtre den en denkt dat HRC na de jong ste rel nooit een volwassen club wordt. „Het is allemaal kinnesin ne bij een kleine vereniging. De enige echte topclub in Nederland is DIOK HRC zal altijd het bruidsmeisje blijven," aldus Jack son. I De speler om wie het conflict is ontstaan is Ian Stewart, een land genoot van Jackson die begin dit seizoen bij Den Haag neerstreek. „Die jongen werd van alles be loofd," zegt de Rotterdamse coach. „Hij zou werk, een huis, een auto en een retourticket krij- Colln Jackson, coach van de Rotterdamse rugbyclub RRC. gen. Toen hij hier aankwam, was er niets. Hij voelde zich doodon gelukkig, had met niemand con tact, maar kon niet eens naar huis omdat HRC een enkele reis voor hem had gekocht." De speler stond volgens Jackson op het punt op te stappen en naar Duitsland te vertrekken om daar als tuinman aan het werk te gaan. „Hij zag het hier niet meer zitten. Ér was één speler bij HRC, Maar ten Kok, die zich om hem bekom merde. Omdat ik ook spelersma kelaar ben en een bedrijf in Groot- Brittannie heb, hebik veel contac ten in de rugbywereld. Een Ierse club zocht een nieuwe speler en toen heb ik Stewart naar voren ge schoven. Hij kreeg daar een prof contract, een huis en een auto en is de gelukkigste man ter wereld. Hij had geen enkele verplichting hier, was een doodgewone ama teur en daarom snap ik niet waar ze zich bij HRC druk om maken." Volgens Jackson heeft ook de Ne derlandse Rugbybond zijn fiat aan de 'transfer' gegeven. Jack son: „De hele zaak werd in decem ber afgerond. Vervolgens hoorde ik van het bestuur dat HRC mij tot 'persona non grata' had ver klaard." Volgens Jackson werd hij op hate lijke wijze ontvangen. Bij de com petitiewedstrijd van afgelopen weekeinde stonden supporters hem bij elk punt te jennen en be sloot de hele Rotterdamse ploeg na afloop het clubgebouw te mij den als teken van solidariteit met zijn trainer/coach. Volgens het bestuur van HRC was er'lnderdaad sprake van een 'be paalde geladenheid' bij de achter ban. „Die had kunnen leiden tot een vorm van agressie," zegt voor zitter Co van der Aa. „Om die re den hadden wij vooraf contact op genomen met de voorzitter van RRC. Het was niet verboden, maar misschien onverstandig als Jackson zich bij ons zou verto nen." Volgens HRC valt Jackson for meel niets te verwijten, maar is er allesbehalve fatsoenlijk gehan deld. „Jackson is de enige spelers makelaar in de Nederlandse rug bywereld, die voorzichtig op weg is naar professionalisering. Hy heeft achter onze rug om een spe ler benaderd, heeft die verkocht Ronald de Boer tijdens zijn eerste training bij Barcelona in duel met Winston Bogarde. Op de achter grond kijkt Boudewijn Zenden toe. Foto Albert Olive/ EPA Sliedrecht—Schaatscoach Leen Pfrommer (62) en de teamleiding van sponsor Unit 4 hebben met onmid dellijke ingang de samenwerking beëindigd. „Het niet te overbruggen verschil van opvatting tussen Pfrommer en de rest van het begeleidingsteam ligt aan de breuk ten grondslag. De schaatsers zouden daardoor te veel in hun ontwikkeling worden ge remd. Dat is wel het laatste dat Pfrommer wil." Voor de rest van dit seizoen neemt assistent Jan van Veen de technische leiding over. Pfrommer stond nog tot 2000 onder contract, en had een optie voor nog eens twee jaar. De bedoeling was dat hij talenten zou voorbereiden op de Winterspelen van 2002 in Salt Lake City. Volgens Andy Rooswinkel, woordvoerder van Unit 4, wil Pfrommer niet naar een andere functie in de schaatswereld. Hij wil zich concentreren op het werk als gemeenteraadslid ivan de WD in ERmelo. Uitslagen Atletiek Houston. Marathon. Mannen: 1 Ndungu (Ken) 2.14.56,2. Maritim (Ken) 215 05,3 Mutisya (Ken) 215.14; vrouwen: 1. Posdmakova (Oek)2J3 23,2. Semenova (Rus)2.36 23,3. Alemu (Eth)2 37.05. Prijsvragen Lotto Z: Eerste pnjs geen wmnaar, tweede pry s: drie winnaars, elk f 33 333,00, derde prys- 24 winnaars, elk f. 1000,00, vierde pnjs: 111 winnaars,elkf 250,00, vijfde pnjs' 1834 winnaars, elk f. 25,00; zesde prys: 3117 winnaars, e!k f 10,00; zevende prijs: 40 037 winnaars, elk f 5,00. Cijferspel 2: Zes cijfers goed: geen winnaar, vy f ajfers goed: l win naar; vier cijfers goed. 32 winnaars; dne cijfers goed: 276winnaars, twee cijfers goed: 3254 winnaars. Skiën AltenmarkL NK ski, slalom vrouwen. 1. Alexandra Holzmann (Oos) 1.29,89,2. Andrea Gaspenn (Slv) 1.31,06,3 BirgitPoetzelsber- ger (Oos) 1.31,63,12. en Nederlands kampioene Angelique Moser (Velsen) 132,68,38, Gieske Ottes (Warmenhuizen) 1.50,54. Voetbal Paramaribo. Oefenduel Leo Victor (SurHtoda JC (Ned) 1-1. Doel punt Roda JC: Peeters, MarbeUa. Vriendschappelijk: Cambuur (Ned)-CelUc(Sch) 14(0-2) Doelpunt Cambuur: Dijkhuizen. Doelpunten Celtic. Moravcik 2, Larssan, Lambert. Bijzonderheden- by Celtic speelde Regie Blin ker de gehele wedstrijd mee. België: RC Genk-Oostende 3-0. Engeland: Aston VUIa-Everton 3-0. Griekenland: Panelefs.-Panathinaikos 1-2. Portugal: Rio Ave-Porto 1-1. Rotterdams Dagblad en heeft daarvoor een flinke pro visie gevangen! Binnen HRC zijn mensen die zeggen: hoe haalt-ie het in z'n hoofd? Anderen hebben ervoor gezorgd dat die speler uit Nieuw-Zeeland naar Nederland is gekomen. Eigen leden hebben fi nancieel bijgesprongen en dan wordt hij door een ander ver kocht..." HRC heeft de inmiddels in Ier land actieve Stewart gemeld dat hij nog financiële verplichtingen moet nakomen. „De vrijgave van de bond was dan ook een foutje," zegt Van der Aa. „Die vrijgave had er nooit mogen komen." Jackson: „Ze beweren dat ze 7009 gulden voor hem hebben betaald. Waaraan? Aan een vliegticket? Dat was nota bene een enkeltje. Ik blijf het een zielige toestand vin den, waarvan de spelers bij HRC geen weet hebben. Het laatste woord erover is nog niet gevallen. Ik begrijp dat mijn bestuur de ma nier waarop ik ben behandeld in Den Haag aan de rugbybond gaat voorleggen." TOPSCORER VAN DE WEEK: Edwin Saarioos (Transvalia) totaal: Danny Koevermans (Excelsior 20) Gerard Vermeulen (NOC) Peter van der Veen (Stnjen) Leon Burggraaf (Dilettant) Dave de Munmk (WCR) René Verhagen (VDL) Amilcardos Santos {SWSMC) Errol Liefden (NOC) John Besiebreur (NBSW) Eef van Spfunder (OHW) I schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De pnjswinnaars krijgen een brief waann staat, waar zij hun pnjs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen knjgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook knjgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Vlaardingen De badmintonners van Refoba weten weer wat verlie zen is. Verantwoordelijk voor dit huzarenstukje was TSF dat de kersverse kampioen van de vier de divisie met 5-2 versloeg. Door dit resultaat namen de Schiedammers op niet mis te ver stane wijze revanche voor de 8-0 nederlaag. Nitte van Landschoot begon met een nederlaag, maar Chris van der Knaap maakte die weer ongedaan. Het enige dubbel van Refoba dat tot winst kwam, was de mix yan Cbrista Boeters en Chris van der Knaap. Vlaardingen In de derde ronde van de KNZB-competitie lieten de zwemmers van VZC het behoor- iyk afweten. De vele zieken in de Vlaardingse ploeg waren daar de bet aan. In de 'eredivisie' van deze topcompetitie staat VZC op de vijftiende plaats. Uitblinkers in Waddinxveen, waar de Vlaardin- gers de strijd aanbonden met Gouwestaete en DSZ/De Hoog werf, waren: Jerry van de Hoek, Finn van der Bas, Jurrien Hart man, Rene Snoek, Chantal Ach terberg, Puck Barendregt, Mark Bottinga en Walter Redering. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373.3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 01M265227) en in de avonduren onder 0104004310. DINSDAG 19 JANUARI VOETBAL. Beker. 20,00 Excelsior Maaa- sluis-Puttershoek, 1930 Deltasport-DCL, 20 00 Olympia-HESS,20 00 Umo-CION In- haalduel: 1930 Ursus-VFC. Oefenduel: 19 30SWSMC-HOV. Competitie ouder 23 jaar 19.30 HWD- Zwaluwen, 19 30 AVS-VVK. DoorMikus Gouka MaaslandTwee uur, vijftien mi nuten en veertien seconden, dat is het persoonlijk record van Vlaar dinger Michel de Maat op de ma rathon, Die tijd liep hij in Amster dam, ongeveer negen jaar gele den. Hoewel De Maat de voor sportbegrippen oude leeftijd van 37 jaar reeds heeft bereikt, speelt een verbetering van dat record op de 42 kilometer en 195 meter nog altijd door zijn hoofd. Afgelopen jaar in de marathon van Rotter dam was hij er al dichtby. De Maat liep toen twee uur en zestien minuten. Hoewel zijn trainingsin- spanmngen en levensstijl niet meer zo serieus zijn als in zijn jon gere jaren, wil De Maat nog één keer vlammen en onder zijn 'ma gische'grens lopen. Negentien jaar was hij toen hij voor het eerst de loopschoenen onderbond. Hij wilde stoppen met roken en was serieuzer gaan le ven. De Vlaardingse Havenloop was zijn eerste doel. „Ik merkte gelijk dat het goed ging. Het is toch een kwestie van aanleg en natuurlijk mentaliteit. Ik kan goed diepgaan. Je probeert het ge voel van kapot gaan zo lang moge lijk uit te stellen. Vorig jaar zat ik in een groep met acht Nederlan ders in de marathon van Rotter dam. Daarvoor liepen er nog twee. Ik heb er alles aangedaan om der de Nederlander te worden. Het lukte, op mentaliteit. Gelukkig ben ik vergeetachtig. Ik weet niet meer precies hoe het voelde toen ik kapot ging. Daarom begin ik er steeds weer aan." De Maat is op relatief late leeftyd („De Portugees Carlos Lopes liep ook ooit een wereldrecord toen hij al achter in de dertig was") nog een vaste waarde in de Neder landse wegatletiek. Bondscoach Gerard Nijboer heeft voor hem nog altijd een eervolle plek in de nationale selectie ingeruimd. Het lopen is in de loop der tijd erg veranderd. „Ik heb wat dat betreft een mooie tijd gèhad. Bij alle wed strijden duiken tegenwoordig Ke- nianen op. Dat zijn gewoon pro fessionals en zij kapen al het prij zengeld weg. Bij de Dam tot Dam loop waren er geloof ik vijfentwin tig buitenlanders bij de eerste dertig. Dat is jammer en voor het publiek ook minder aanirekke- lijk. Binnenkort komt Mario Ka- diks, de organisator van Rotter dam, praten. Na Bert van Vlaan deren, Greg van Hest en Luc Krot waar is er een groep Nederlandse lopers waar eigenlijk weinig voor gedaan wordt. Dat heeft ook met de financiën te maken. Ik was vo rig jaar toch derde Nederlander in Rotterdam en dertiende in de uit slag, Dat mag best gewaardeerd worden." De Maat haalde de publiciteit vooral dit jaar door het feit dat hij in de Amsterdamse marathon de steun en toeverlaat werd van we reldtopper Catherine McKieman. De Ierse deed een aanval op het wereldrecord en kreeg onver wacht steun van de blonde Vlaar dinger. De inspanningen waren li ve op Eurosport te bewonderen. „Het was inderdaad niet echt ge pland. Ik liep helemaal alleen en heb me laten zakken. Ik kwam in de groep bij McKieman die al haar tempomakers al kwijt was. Vervolgens heb ik het tempo ge maakt. Ze .haalde het net niet en Michel de Maat: „Ik zou het heel mooi vinden om de marathon eens onder de twee uur en vijftien minuten te kunnen lopen." Archieffoto Peter Molkenboer liep de miljoen gulden aan pre mies mis. Ze heeft me nog wel be dankt." Het 'haaswerk' zou hem wei trek ken. Gek genoeg is De Maat nooit gevraagd om tempo te maken in dienst van anderen. „Ik zou voor de Nederlanders of by de dames wel tempo willen maken. Een we reldrecordpoging bij de heren gaat me te ver. Dat hou ik nog geen tien kilometer vol, zo hard gaat dat. Toen ik in 1990 mijn per soonlijk record liep, heb ik nog een paar kilometer haaswerk ge daan voor Gerard Nijboer. Toen dacht ik ook wel dat ik ooit sneller zou lopen. Ik zou het heel mooi vinden om nog eens onder de twee uur en vijftien minuten te kunnen lopen." Zijn prestaties werden door de Gemeente Vlaardingen dermate gewaardeerd dat De Maat geno mineerd werd voor Sportman van het jaar inzijn woonplaats. Uitein delijk ging de prijs naar judoka Mare Huizinga. „De uitreiking was op woensdagavond. Toen kon ik niet aanwezig zyn, want ik moest werken. Sinds een aantal jaren run ik een sportkantine in Maasland. De Hofstede heeft ook een eigen loopvereniging die ik en Ruud Muuren toen opgezet hebben, Momenteel zyn er hon derd lopers op een gemeente van zevenduizend inwoners. Daar geef ik training. Dat is best lek ker, dan heb ik 's ochtends ge traind en loop ik 's middags lek ker uit. Ik train nog wel, maar niet meer zoveel als vroeger. Blijkbaar heb ik een goede basis gelegd." Het hardlopen zal hem altijd blij ven trekken. „Natuurlijk was ik liever goed geweest in tennis. Maar het lopen is ook mooi. Ik heb in al die jaren nog nooit ruzie ge had. Of toch wel. Dit jaar stak er iemand een geweldig stuk par cours af. Plotseling dook hij voor me np, terwijl we hem allang kwijt waren. Toen hadden we een me ningsverschil. En het is ook niet prettig als andere lopers niet meer overnemen, maar dan ga ik gewoon langzamer lopen. Dan zit ten ze zo weer voor je." VlaardingenHans Schop is ook het volgend seizoen de trainer van Fortuna Vlaardingen. Schop en het be stuur van de voetbalvereniging die in de vierde klas se G op zondag op een keurige derde plaats staat, kwamen verlenging van het contract voor een sei zoen overeen. Schop is aan zijn eerste seizoen als trainer van Fortuna bezig. Vorig seizoen was hij as sistent-trainer van de club. „Ik heb het erg naar mijn zin hier en zowel de spelersgroep als het bestuur zijn tevreden over mij. Daarom is het logisch dat ik nog een jaar blijf," aldus de trainer. Aan de zijde van Schop staat in het nieuwe seizoen opnieuw assistent-trainer Jan Bouman die zijn con tract eveneens verlengde. Een nieuw gezicht in de technische staf volgend seizoen is Feny Holster, nu trainer van het tweede, die ook assistent-trainer wordt. „De trainingsopkomst is bij Fortuna zo hoog dat ik heel goed een paar extra ogen kan gebruiken om alles in de gaten te houden. Er komen gemiddeld tegen de dertig jongens op de training. Het lukt mij en Jan Bouman prima om ze met leuke oefenstof be zig te houden, maar met Holster erbij wordt het een stuk makkelijker," verklaart Schop. VlaardingenEdwin Maurits test in het laatste week end van januari zijn gloednieuwe kart. Het 17-jarige Vlaardingse talent rijdt komend seizoen zijn races om het Nederlands Kampioenschap Promo'95. In de ze kart-divisie behalen de 125 cc karts een topsnel heid van 150 kilometer per uur. De HAVO-seholier mikt op een plaats bij de eerste vijftien in deze divi sie, waarvan de races op een buitenbaan worden ver reden. De eerste wedstryd om het Promo'95 kampi oenschap is op 28 maart in Venray. Vorig jaar juni werd Maurits kampioen inde tweede divisie van het Nederlands Indoorkart Kampioen schap. Een opmerkelijk resultaat gezien het feit dat de Vlaardinger toen pas anderhalfjaar aan het kat ten was. Sinds deze titel heeft Maurits voor handela ren diverse karts getest en ook heeft hij zijn ervaring uitgebreid door races te rijden voor professionele kartteams. Maurits hoopt binnen twee jaar de over stap te kunnen maken van het karten naar het for- muleracen in de auto. De Vlaardinger wordt geholpen door de stichting 'Ed win Maurits Racing' die zich ondermeer bezig houdt met het zoeken naar sponsors voor de karter. De stichting heeft al een paar sponsors gevonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1