11F Feyenoord grijpt naast de eerste prijs SO Anand: 'Het schaken schiet zichzelf in de voet" Sparta in zee met zoon van Alex Ferguson Beenhakker kiest niet voor het resultaat tegen Borussia Dortmund (2 5) Obiku maakt bij AZ seizoen af Jan Lecker trainer DHZ TUrkije Volleyballers Capelleweer met beide benen op aarde Versteeg en Molendijk vallen buiten medailles S&t - tw&tje Hé Theo, 1 Rotterdams Dagblad Zaterdag 23 januari 1999 Door Marcel van der Kraan Rotterdam Sparta gaat in zee met de zoon van Manchester Uni ted-manager AJex Ferguson. De 26-jarige Darren Ferguson, mid denvelder van Wolverhampton Wanderers, vliegt dit weekeinde naar Rotterdam en voegt zich maandag bij de selectie van de Kasteelclub. Hij wordt zo goed als sterking, nadat technisch direc teur Leo Steegman en trainer Jan Everse er eerder deze week al in slaagden Ali Elkatthabi terug te halen van Heerenveen. Darren Ferguson heeft in de overvolle selectie van de ■Wolves', waar hij ploegmaat is van de door Feyenoord verhuurde David Con nolly, geen basisplaats meer. Hij is een oud-ploeggenoot van John de Wolf, die een seizoen lang met de linksbenige Schot samen speelde en een goede indruk aan Ferguson overhield. Ferguson jr. is minder beroemd dan zijn in Groot-Brittannië in hoofdprijzen grossierende vader. Toch werd hem aanvankelijk ook een grote toekomst voorspeld. Hij speelde in de jeugdopleiding van Manchester United, kwam uit voor Jong Schotland en speel de dertig wedstrijden in het eer ste elftal van de 'Mancunians'. In het seizoen 1992-'93 weid hij zelfs kampioen in het elftal van onder anderen Eric Cantona en Mark Hughes. Omdat de concurrentie op Old Trafford moordend was en de po sitie van zijn vader het niet mak kelijk voor hem maakte, verhuis de Darren Ferguson in januari 1994 voor 800.000 gulden naar Wolverhampton Wanderers. Bij die dub stond hij 148 wedstrijden in de basis, zodat ervaring in het Engelse voetbal hem niet kan worden ontzegd. Aan het eind van dit seizoen is hij transfervrij en daarom staat de club hem nu al toe uit te zien naar een andere werkgever. Zijn za ken in Nederland worden behar tigd door Ton van Dalen, die goed bevriend is met Alex Ferguson en onder meer de transfer van Jaap Stam naar Manchester United re gelde. Bij Sparta moet Ferguson jr. een bepalende speler op het dit sei zoen rammelende middenveld worden. Hy beschikt over een goede pass en kan, als de situatie er om vraagt, ook het venijn to nen dat zijn vader in de dug-out van Manchester United regelma tig laat zien. „Darren is een speler met een typisch Britse mentali teit, die ontzettend tekeer kan gaan in het veld en niet over zich heen laat lopen," zegt John de Wolf. „Aan de andere kant heeft hij als voetballer meer 'continen tale' trekjes. Hij heeft een goede pass, ziet het spel en kan zowel linkshalf als centraal op het mid denveld spelen. "Voor Sparta kan hij in mijn ogen een enorme ver sterking betekenen." Britse spelers hebben het over het algemeen goed gedaan bij Sparta. Over aanpassingsproble men zit De Wolf, die Ferguson morgen ontmoet bij de FA Cup wedstrijd Wolverhampton Wan derers-Arsenal, dan ook niet in de war.J3arren is een zeer sociale jongen. Hij kan in het veld vrese lijk ouwehoeren, maar dag mag ik wel. Buiten het veld is het een wereldgozer. Zijn instelling past volgens mij goed bij dit Sparta. Of laat ik het zo zeggen: ik denk dat ze een type als Darren Fergu son op dit moment goed kunnen gebruiken." Voordat Sparta de 'zoon van' vast legt, willen Jan Everse en Leo Steegman hem echter nog even zelf aan het werk zien. Op video banden heeft men weliswaar al een behoorlijke indruk van Fer guson gekregen, maar op het trai ningsveld en in een oefenduel zullen de laatste twijfels moeten worden weggenomen. Alkmaar Mike Obiku komt de rest van het seizoen uit voor AZ. Tijdens een proefperiode in Alk maar beviel de Nigeriaanse spits 7:'t voormalige trainer Wim van Ha. .egem zo goed, dat hij een con tract voor een half jaar kreeg aan geboden. De oud-Feyenoorder kwam het laatst uit voor het Ja panse Avispa Fukuoka. Daarvoor was hij actief bij Real Mallorca in Spanje. Michael Reiziger is twee maan- denmit de roulatie. De verdediger van' Barcelona ondergaat dit weekeinde in Amsterdam een kijkoperatie aan zyn geblesseer de knie. Met een andere Oranje international in Catalaanse dienst gaat het goed. Winston Bogarde traint weer volop mee met de se lectie van trainer Louis van Gaal en verwacht in februari weer te kunnen spelen. Liverpool heeft de Kameroense international Rigobert Song (21) gecontracteerd. De Engelsen be talen zijn oude werkgever,"het Ita liaanse Salemitana, 8 miljoen gul den. De verdediger was de eerste speler die tijdens twee WK-eind- ronden de rode kaart ontving. Verdediger ZephnadWattimury (21) van FC Groningen speelt met ingang van volgend seizoen voor Veendam. Rotterdam—Jan Lecker, oud-spe ler van Feyenoord en FC Utrecht, wordt de nieuwe trainer van DHZ. Hij volgt daar met ingang van ko mend seizoen Piet Kuhhnan op, die dan twee jaar bij de derdeklas ser heeft gewerkt. Lecker, die voor één jaar tekende met een op tie voor nog een jaar, heeft mo menteel het tweede elftal van SC Feyenoord onder zijn hoede. Vijfdeklasser Aetivitas wordt volgend seizoen getraind door Hans Schoffelmeer. Mario Krabbendam heeft zijn contract met het Schiedamse DRGS mettwee jaar verlengd. Hy is momenteel aan zijn eerste sei zoen bij de zaterdag vijfdeklasser bezig. Bij de zondagtak van DRGS tekende Randell Maurieio eveneens voor twee jaar bij, DEH en trainer Bert Kamp heb ben 'in goed overleg' besloten na dit seizoen uit elkaar te gaan. Basketbal Mannen. Eerste divfsieA: Jumpers-Hoofd dorp 97-48, Paardensport LIsse, Jumping Indoor. NFS kampioen schap,'eerste onderdeel, jachtspringen: 1. Romp met Brown Sugar 65,87 sec, 2. Wtl- lemszGeeroms/Audi's Mr. 11768,00,3. Jen nie Zoer/Li ttle Rock 68,07. Ski Altenmarkt (Oos). Open NK slalom, man nen. 1. Roy (Can) 1.23,91, 2. Loedler (Kro) 1.25,20,3. Baxter (GBr) 125,33,8. Wareman 126,63,12.Oosterbaan 1.27,13,44 DeQuar- KitzbüheL Mannen, WB sprintafdaHng (twee manches): 1. Kjus (Noo) 214,13 (106,86 1.0727), 2. Aamodt (Noo) 2.34,31 (1 07,13 1.07,18), 3. Franz (Oos) 214,59 (1.07,39+1.07,20), 4. Kernen (Zwi)2.15,09.5. Groenvold (Noo) 2.15,18, 6. Strobl (Oos) 2.1527.7. Sivertsen (Noo) 2.15,31,8, Cuehe (Zwi) 215,41, 9. Ghedina (Ita) 2,15,47,10. Griinfelder (Zwi)21520. Stand WB-afdaling (na zes wedstrijden}: 1. Kjus480pnt,2Fraiiz290,3.Maier(Oos)260. Stand WB algemeen (na 23 van 36 wedstrij den): 1Maier 1021,2. Kjus 952,3 Aamodt 889. Cortina d'Ampezzo, Vrouwen, WB Supei- G: 1. Götschl (Oos) 1.1325, 2. Ertl (Dui) 113,25,3Cava gnoud (Fra) 113,45,4 Wiberg (Zwe)1.33,72,5 Dorfm eister Oos) 1322,8 Meissmtzer (Oos) 1.14,04, 7. Kostner (Ita) 114.09.8. BerÜiod(Zwj) 1,14,18,9 Gerg(Dui) 114^3.10. Putzer (Ita) 1.14,42. Stand WB Snper-G (na zes van negen wed strijden)- 1. Meissmtzer 389,2 Ertl 340,3 Gerg261. Stand WB algemeen (na 26 van 38 wedstnj- den): IMeissmtzer 1210,2. Gerg 966,3 Ertl Voetbal Umm Al-Fahm (1st). Oefenduel: Noorwe- gen-Estland3-3(l-0) 20. Soibakken 1-0,55. Stand 2-0,71 Carew 3-0,74. Re Lm 3-1 (straf schop), 80. Zebnksi 3-2,88. Zelmsta 3-3 Volleybal Mannen, eredivisie: 2woIle-AMVJ 34), Ca- pelte-DynamoO-3. IJshockey Beker, erediv: Nymegen-Den Haag 13-3. Door Sjoerd Bootsma Antalya Feyenoord heeft naast de eerste hoofdprijs van 1999 gegrepen. De Rotterdam mers verloren gisteravond in de tweede wed strijd om de Gazi Cup met 2-5 van Borussia Dortmund, dat met de bokaal aan de haal ging. Het duel in het Turkse Antalya werd in de slotfase nog zeer onvriendelijk. Paul Bos- velt werd neergelegd, nam revanche, waarna over en weer trappen en klappen werden uit gedeeld. Trainer Leo Beenhakker was on danks de nederlaag een tevreden mens. „Kfjk," legde hij uit, „de Duitsers zijn de uitvinders van het counter voetbal. Als ik voor het resul taat had geko zen, dan had ik nie1) een-op een gespeeld. Ik wilde echter verder werken aan onze stijl en dat betekent ver der van het doel af spelen. Nor maal hou ik niet van verliezen, maai met deze nederlaag kan ik goed leven." De trainer zei ook content te zijn met het hele verloop van het trai ningskamp. „We hebben gedaan wat we moesten doen. Ik ben ui- f termate tevreden over het techni sche verhaal. Je ziet datzo'n ploeg aan elkaar gaat hangen. Zoals ook in de tweede helft tegen Galatasa- ray. Dan willen ze met elkaar niet verliezen." De presentie van de Excelsior- spelers Mohammed Allaeh, Mi chael van der Kruis en Ellery Cai ro was 'Don Leo' eveneens welge vallen. „Ze hebben aan de ver wachtingen voldaan. Ze gingen mee op basis van hun prestaties bij Excelsior en waarom, dat heb ben ze hier laten zien. Of ze maan dag teruggaan naar Excelsior moeten we nog bepraten. Dat staat niet vast." Zoals de trainer ook zijn gehoor in onwetendheid liet over de toe komst van Igor Komejev. „In het voetbal weet je maar nooit. Alles Julio Cruz smaakte nog hetgenoegen twee keer te scoren tegen Borussia Dortmund. Ar chieffoto PWIN(j- huls/GPD kan... We wilden Igor niet in zyn eentje in Nederland achterlaten. We hebben hem deze trip aange boden en hij heeft het keurig ge daan. We hebben geen proble men, alleen mag Komejev naar een andere club. De relatie is ver der prima." Tomasson In de afsluitende wedstrijd tegen Borussia Dortmund, waar een po litiemacht de kleedkamer omsin gelde om een nieuwe inbraak te voorkomen, kon Beenhakker geen beroep doen op Jon Dahi To masson. De Deen had nog te veel last van zyn hamstring. „Ik ben bijna fit, maar niet voldoende om het risico te nemen," aldus de aanvallende middenvelder, die wederom uitstekend werd ver vangen door Ellery Cairo. De eerste kans in het Ataturk-sta- dion van Antalya was voor de Rot terdammers. Patrick Paauwe speelde Julio Cruz goed vrij, maar reserve-doelman Teddy de Beer van Borussia Dortmund stopte de inzet van de Argentijn. Drie mi nuten later was Heiko Herrlich aan de andere kant dicht bij de openingstreffer De pass van An dy Moll er was, gelukkig voor Fey enoord, onnauwkeurig. De snelle uitvallen van de Duit sers bleef de Rotterdamse defen sie voor problemen stellen. Na 27 minuten kon Sergei Barbarez over Links stomen, waarna Vadim But de 0-1 achter Jurek Dudek schoot. Weer vier minuten later deed Jean-Paul van Gastel van zich spreken. Zijn vrije trap van 25 meter werd door De Beer over de dwarsligger getikt. Zestig seconden na de doelpoging maakte Henk Vos zijn rentree. De aanvaller, die eind augustus te gen MW zijn laatste wedstrijd speelde, viel in voor de aangesla gen Van Vossen. Het veranderde weinig aan het spelbeeld. Feye noord mocht aanvallen, maar slor dige passes leidden de ondergang van de Kuip-dub in. Opvallend was daarbij het onnauwkeurig spel van Patrick Paauwe. De Gha- nees Tanko troefde Tininho af, waarna Herrlich Dudek voor de tweede keer kansloos iiet. Cruz Kort na de start van tweede helft leek de strijd gestreden. Andy Möller liet Paul Bosvelt zijn hie len zien, waarna Stephane Chap- uisat droog voor 0-3 tekende. De rentree van Patricio Graff zorgde direct voor meer leven in de brou werij. Een minuut na zijn binnen komst bediende de vervanger van Tininho landgenoot Cruz op maat (1-3). De Argentijn CWat speelde Cruz sterk', aldus Beenhakker) maakte, op maat bediend door Vos, ook de tweede treffer: 2-3. Barbarez schoot drie minuten na de aansluitingstreffer de 2-4 uit een vrije trap achter de niet reage rende Dudek. In de hectische slot fase, die zonder verdere conse quenties bleef, bepaalde de Ne derlander Afred Nyhuis koppend uit een hoekschop de. eindstand ob'2-5:"-;'v: T' ji:-fr'. Feyenoord. dat vandaag m Neder land terugkeert, speelt voor het begin van de tweede helft van de competitie nog twee oefenduels. Dinsdag tegen ARC in Alphen aan den Rijn en zaterdag in en tegen het Duitse Lever kus en. Feyenoord-Boruisia Dortmund 2-5 (0-2). 27. But 0-134. Herrlich 0-2,49 Chapuisat 0- 3,57. Cruz 1*3,71. Cruz 2-3,74. Barbarez 24, 89, Nijhuis 2-5, Scheidsrechter' Kuddisi Muftuoglu (Tur). Gele kaart' Tanko (Dort mund). Feyenoord. Dudek; Van Gobbel, Van Won deren (66 Bot), Konterman, Tininho (56 Graff), Bosvelt, Van Gastel, Paauwe (82. Nelisse), Cairo, Cruz, Van Vossen (32. Vos). Borussia Dortmund: De Beer; Baumann (83 Nijhuis}, Cesar, Feierstnger, Barbarez (82 Reuter), But, Tanko (64 Rieken), M61- !er, Stevic (68 Nerünger); Herrlich, Chap uisat Eindstand; 1. Borussia Dortmund 24, 2. Galatasaray (Tur) 2-2,3 Feyenoord 2-1. Door André Hoogeboom Wijk aan Zee Hij steekt in de vorm van z'n leven, is - als van ouds - vrijwel elke middag als eerste klaar. Viswanathan Anand lijkt op het 61ste Hoogovens Schaaktoernooi alleen wereld kampioen Gary Kasparov te moe ten vrezen. Vorig jaar won de In diër bijna alles, inclusief 'Wijk aan Zee'. Zijn start dit jaar mag er ook wezen, maar na vijf ronden heeft hij toch een halfje minder dan Kasparov. Vischy' Anand werd 29 jaar gele den geboren in Chennai, het voor malige Madras. Schaken leerde hij van zijn moeder en al snel bleek dat hij over veel talent be schikte. In 1975 werd de jonge Anand, geboren lM2-'69, lid van de Tal Chess Club in zijn woon plaats, in 1987 werd hij wereld kampioen by de junioren. Z'n ster rijst nog steeds. In eigen land is hij een echte sportheld. „Maai ik sta niet elke ochtend op met die gedachte" Dat is geen wonder. Viswanathan Anand is de absolute tegenpool van Gaiy Kasparov. Vriendelijk, innemend, geduldig, extrovert. Het zal door de volksaard komen, door de Hindoe-achtergrond. Anand is een glimmende parel in de grimmige wereld van de top sport. „Ik ben een levensgenie ter," zegt hij, wandelend van de toemooizaal naar het hotel aan de duinen. „Ik houd van lekker eten en uitgaan. Daarom vind ik dit toernooi ook zo fijn. Er zijn in Wijk aan Zee vier uitstekende res taurants en Amsterdam is dicht bij. Daar gaan we op de rustdag meestal heen om een beetje uit te gaan. Amsterdam is één van de mooiste steden in Europa." Nederlander Het had niet veel gescheeld of Anand was Nederlander gewor den. „Ik hou van dit land, heb hier veel vrienden. Ik logeer vaak bij hen in Amsterdam. Alleen het weer hè Ik wilde per sé weg uit India. Niet omdat ik het niet naar mijn zin had, maar omdat ik in Europa wilde wonen, want daar worden de meeste toernooien ge speeld." Hij, volksheld in India, streek neer in Madrid. „Schakenin India groeit enorm door de successen van Anand," zegt Arvind Aaron, journalist van The Hindou en per soonlijke vriend van Anand. „Het is nu de vijfde sport van India. Ie dereen wil het graag doen." Aaron reist met Anand de hele wereld over. Anand schaakt, Aaron schrijft erover. Anand: „Vroeger, toen we nog heel klein waren, heeft hij me twee keer verslagen. Daar is-ie nog steeds trots op." Een innemende lach siert het ge zicht van de Indiër. Met zijn fraaie spel in Wijk aan Zee onderschrijft Anand zijn kwa liteiten. Hij zou de toekomstige wereldkampioen moeten worden. Maar door de problemen in de schaakwereld is dat perspectief klein. „Ik zit er niet mee. Er wordt trouwens toch teveel belang ge hecht aan een wereldtitel. Bij het tennis is er toch ook geen echte wereldkampioen? De schaakwe reldtitel heeft bovendien een be hoorlijk slechte traditie. Tijdens de kandidatenmatches zat de kampioen lekker op z'n troon en de uitdager moest door de hel (via een systeem dat driejaar duurde- red.). Het enige rechtvaardige was dat de kampioen ook door die hel was gegaan. En kijk eens naar de kampioenen van de laatste jaren en de wijze waarop ze de titels hebben veroverd. De mensen zijn ge edeerd door het idee van 'de steikste.' Er moet iemand de sterkste zijn. Uiteindelijk heb je aan het eind van de dag gewoon een potje geschaakt. Ik houd er van om pariyen te winnen, toer nooien te spelen. En verder zie ik het wel," Modderpoel Hij is er niet de man naar om zijn nek uit te steken. „Samaranch heeft gezegd dat schaken olym pisch wordt op het moment dat wij 0112e problemen oplossen. Misschien is dat het juiste duwtje in de rug en gaat er nu iets gebeu ren. Ik doe het in ieder geval niet. Schaakpoiitiek is een modderpoel en als ik erin ga wroeten krijg ik alleen maar vieze handen." Het schaken, zegt Anand, 'schiet zichzelf in de voet'. „Terwijl de op lossing 20 verschrikkelijk voor de hand ligt. Zet de vijf beste spelers met de hoogste rating by elkaar, zet er prijzengeld en noem het een wereldkampioenschap. Klaar. Alleen; wie gaat het doen? Het gaat altijd zo met grote proble men, Kijk naar de wereldoorlo gen. De oplossing om het te voor komen lag voor de hand, maar niemand zette de eerste stap." Volgende week donderdag vindt dé match plaat, tegen Kasparov. De schaakwereld kijkt er nu al reikhalzend naar uit. Het ultieme treffen tussen het Russisch genie Gary Kaspa rov denkt, Jan Timman ijs beert. Vïswa nathan Anand (r) wacht af. Ik ben ©en levensgenle- Indier. Foto Koen SuyWANP en de tomeloze Indiër die z'n meeste tegenstanders oprolt alsof het kanonnenvoer is. Hij lacht weer: „Aeh, jullie journalisten bla zen die dingen altijd op. Ik begryp hoe dat werkt en wij hebben daar ook baat by, want het brengt de sport weer m de schijnwerpers. Alleen, het is maar één parftj en zeker geen match die ook maar in de buurt van een alternatief ge vecht om de wereldtitel komt." Door Hans Kerbert Cape! Ie aan den Ussel De volleyballers van Alcom/ Capelle staan weer met beide benen op de aarde. Na de wedstrijd van vorige week, toen ze opmerkelijk superieur waren aan topper Zwolle, keken ze uit naar de confrontatie met favoriet PZ/Dynamo. Het twaalf tal van intenm-trainer Ron Boudne lustte de veel voudig landskampioen rauw, maar kwam bedrogen uit. Dynamo bleek gisteren in Capelle een ferme maat te groot: 0-3. Het verlies was allerminst een schande; Dynamo is in den lande niet voor niets een topper. Toch zaten de Capellenaren na afloop geslagen langs de kant, alsof ze hadden verloren van een staartploeg in de eredivi sie. En ook dat was te billijken. Boudrie's formatie zit in de lift, maar kon dat gisteren in eigen huis niet la ten zien. Dynamo was niet groots, daarover was iedeeen het eens. „Degelijk, zonder fouten, maar ook niet meer," vond Capellenaar Martin Teffer van de opponent. „In de Nederlandse competitie is dat genoeg. Maar in de Europa Cup werden ze al in de voorrondes uigescha- keld," Capelle mocht tegen Dynamo eventjes hopen. In de eerste periode namen ze zelfs het heft in handen, Boudrie's zes in het veld stonden steeds voor, tot hal verwege, Bij 16-17 in Apeldooms voordeel deed Bou- drie wat hy moest: hij vroeg een time out aan. De ge vraagde pauze hielp niet: de gasten wormen met 22- - 25. Hoe het kwam weet niemand, maar nadien bakte de thuisploeg er niks meer van. Capelle grossierde in-—— eens in onnodige fouten. En met het nieuw te volgen rally-point-systeem is dat voor een coach niet meer bij te sturen. Boudrie kon dan ook wisselen wat hij wilde, het leidde nergens toe. Dynamo klaarde het karwei in 54 minuten: 13-25,12-25. Door Peter van der Huist Oberstdorf Dave Versteeg verliet gisteren op het Europees kampioenschap shorttrack na de voorron den van de 1500 m geschrokken de baan van Oberst- dorf. De hele week had de Lissenaar goed getraind, maar eenmaal bij het echte werk op het ijs stelde hij enigszins teleur. Hij plaatste zich nog wel voor de halve finale maar makkelijk ging het allemaal niet. Gisteravond rekende hij met de schrik af. In de fina le van de mijl' finishte de Lissenaar uiteindelijk als vierde. „Dat geeft dan toch weer een goed gevoel Na de heat was ik enorm geschrokken. Ik plaatste me maar moeizaam," aldus Versteeg, die nog last had van een gekneusde duim en rib. De kwetsuren liep hij in de middag op. Na de finish van de heat werd hij het slachtoffer van een valpartij. Versteeg'kön' dè Voor zijn schaatsen glijdende Brit James Ellis en Frans man David Chevalier niet meer ontwijken en kwam in aanraking met de boarding. „Ik was dan ook een beetje onzeker, maar ik heb i <goed teruggevochten," reageerde'Versteeg,diein de halve finale tot het uiterste' van zyn krachten moest"" gaan. „De 1500 meter is nii eenmaal niëf mynsterk-" ste afstand. Bovendien ben ik iemand die toch in een toernooi moet groeien." De zege werd opgeëist door de regerend Europees kampioen Fabio Carta (Italië). De Brit Nicky Gooch werd tweede en de Italiaan Ni- cola Franceschina derde. Debutant Cees Juffermans hield tegenstrijdige ge voelens over aan de eerste afstand van het EK. In de halve finale viel hij over een blokje. „Maar had ik de Belg Simon van Vossel eerder gepasseerd dan was dit niet gebeurd en zou ik in de finale staan." Teleur stelling derhalve over de voortijdige uitschakeling, grote tevredenheid was er over zijn tijd in de heat De Stompwijker bleef daarin slechts anderhalve secon de van het wereldrecord verwijderd. „Het is snel ge noeg voor een juniorenwereldrecord, maar dat wordt niet erkend omdat ik de tyd in een seniorenwedstrijd heb gereden." In Nederland hanteren ze die regel - niet, zodat de Stompwijker met 2.16,91 een nieuw Ne derlands record achter naam heeft staan. Bij de vrouwen haalden Danielle Molendijk en Maur- een de Lange de finale. Twee ronden voor het eindelij voerde Molendijk het veld van zes rijdsters op de-r - 1500 meter nog aan. Doar een duw in de rug weid de in Brugge woonachtige Molendijk beroofd van eenjnsoL podiumplaats. Ze werd vierde, terwijl Maureen de^RM Lange als vijfde over de finish gleed. IK weet ntet hoejij tegen dit weekeind aankijkt, maar voor I mij is het nu al het weekeind van Anton en Oppse. Van Op- - piekomten Anton gaat 0ppie,de koosnaam van onze 1 nieuwe 'burgo', is trouwens al gekomen. En ik ben bang dat de uren van Anton, de Kolos uit Utrecht, metzo lang I meerzullen duren. Hoor de Dom maar eens slaan. jL, Opmerkelijk overigens hoe lauw de PvdA in Rotterdam heeft gereageerd op het eerste blauw na vyfügjaar in de J- stad. Ja, een beetje tegensputteren, zo van: wij hadden een andere keus. Maar spandoeken schilderen of een e- mail bombardement dat was er met bij. Hoefde ook niet 17' vond men: Opstelten houdt van aanpakken, van werken, jf- Nouen als de Partij daar a! tegen zou ajn... Toch ben ik benieuwd wat voor een sportliefhebber Ivo is. L Ik las ergens dat hij vindt dat er maar één FC is: de FC X - Utrecht. Maar ergens anders stond weer dat hij inzyn Delf- ajlse penode ook een paar maal naar de Kuip is getogen f vooreen thuiswedstnjdvan Feyenoord. Maar es scherp op r hem letten straks, met FCUtrecht-Feyenoord. Al hebjena- C tuuritjk de kans dat hij die donderdagmiddag, net als het f personeel van Jonen, moet werken. I Maar duidelijk is: Ivo is binnen, en Anton staat met één f been buiten. Ikvind het peanuts, vijfduizend dollarvoorde benzine van zijn njdende school, maar Grote Anton heeft mij net iets te veel naast de waarheid gesproken. En wie in 1 zijn eerste leugentje stikt, valtonherroepelijkin een peS- loos diepe put Dit weekeind weten we het' benspingof 'r royement Maar een geluk heeft-ie - Anton kan nu altijd burgemees- ter-,ar. Utrecht '.vordert Doei, Nel van de Keetering I 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1