8 7 'Don, doe me één plezier, stop met boksén' Hollandiaan timmert met tweeling aan de weg Rios valt terug op wereldranglijst 'Wij willen echt niet alleen maar voor de lol handballen' Lefêbvre n aar HBS Tourstart 2000 in Futuroscope Zwart Wit*28 bekert tegen Nicolaas Boys Van der Meer naar Bemisse Rijsoord met Regilio Tuur doet emotioneel beroep op gezond verstand Poeder Beslissing binnen zes acht weken Borst troeft Angenent af op de Weissensee Schaatsers Berkhout en Blanken gewond in café Heimwee naar 'De Hoek' WSV verliest Bekerduel Excelsior M op dinsdag 9 februari Zilver en brons voor Chan tal Achterberg Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 februari 1999 Rotterdam International Ro land Lefêbvre keert komend sei zoen in het tenue van het Haagse HBS terug op de Nederlandse cricketvelden. De geboren Rotter- daynmer is reeds een aantal jaren actief als speler/coach in Kaap stad, Zuid-Afrika. De oud-VOC'er is voorts bondscoach van Israël. Parijs—De Tour de France begint in 2000 in Futuroscope. De wieler ronde doet het futuristische park ten noorden van Poitiers voor de achtste keer aan. Ook in de afgelo pen Ronde van Frankrijk kwa men de renners langs Futurosco pe. Het plan om de Tour in 2000 yap Guadeloupe te laten begin nen, is daarmee van de baan. Wel de Tour-organisatie met het wiélerpeloton het Caraibische ei land een ander jaar aandoen. Rotterdam De voetballers van Zwart Wit'28 spelen dinsdag 9 fe bruari om 20.00 uur in de vierde ronde van de districtsbeker (West IV) tegen Nicolaas Boys. Bij winst plaatsen de Rotterdammers zich voor de achtste finales. iflL' Rockanje Sietse van der Meer, nu nog trainer van Rockanje-zon- dag, gaat volgend seizoen aan de slag bij Bemisse. De Heenvlietse oefenmeester volgt Louis de Dij ker op bij de zaterdag-vijfdeklas- ser. William de Boed is volgend sei zoen trainer van FIOS. De Boed, die nu nog de jeugd van DES'67 onder zijn hoede heeft, volgt bij de zondag-vijfdeklasser uit Acht huizen Peter van der Zwan op. SV Simonshaven en Bertus Hènnekes zijnmet onmiddellijke ingang uit elkaar 'gegaim.' De 42- jange^oefenmeester kon de ^spe lers van dê zalehdi'g-Werdêklas- ser niet langer meer motiveren. RotterdamIn de uitslagen en de stand van Zuid I, eerste klasse C, is gisteren een fout geslopen. Ro- da Boys-Rijsoord is niet gespeeld, de uitslag (0-4) had by Veere-AS- WH moeten staan. De stand in IC aan kop is derhalve: 1. ASWH13- 28 (en periodekampioen), 2. Roda Boys 12- 23,3. Oostkapelle 13-22,4. yeere 12-19,5. Dinteloord 12-18,5. Altena 12-18,7. Rijsoord 12-17 etc. Door Loet van ScheUebeek Rotterdam Regilio Tuur noemt zichzelf 'a student of the game'. Hij weet hoe het werkt in de professionele bokssport, hij weet wat er nodig is om aan de top te komen en te blijven en hoe je dient om te gaan met nederlagen en andere tegen slagen. Tuur, 31 inmiddels en twee jaar geleden als regerend wereldkampioen gestopt met boksen, zegt dat hij de neder laag van Don Diego Poeder, zaterdag in Ledyard Connecticut, heeft zien aankomen. En zich rechtstreeks tot zijn vroegere trainingsmaatje richtend, doet hij een emotioneel beroep op diens gezond verstand: „Don, doe me één plezier, stop met boksen en blijf zo ver mogelijk uit de buurt van de ring." hij altijd heeft geroe pen. dan moet hij een keuze durven maken," vindt Regilio Tuur. fuo Cees Kuiper/R otterdam* Dag- hlad „Iedereen," voegt hij eraan toe, „iedereen die van Don houdt zou hem dat moeten zeggen. Waar om? Omdat de sport te gevaarlijk is om ermee om te gaan op de ma nier zoals Don dat de afgelopen maanden heeft gedaan." Hij legt uit: „Als je een comeback wilt maken na een nederlaag, zo als hij heeft geleden tegen Robert Daniels, dan moetje niet gaan lo pen flierefluiten, Dan moet je af zien, drie maanden keihard trai nen en niet drie, vier we ken. Ik schrok toen ik hem kort voor zijn vertrek sprak en hoorde dat hij eind januari moest boksen. Ik had hem bezig gezien en geconstateerd dat hij er niet aan toe was." „De lees en hoor nu van Stan (Hof- ftnan) dat hij zich eenzaam voelde in Los Angeles. Maar aan de top Is het eenzaam. Dat is heel verve lend soms, maar you have to pay the prize, je krijgt niks voor niks." broertje, ik ben degene geweest die Hector Roca zover heeft ge kregen dat hij hem onder z'n hoe de nam. Roca zag het aanvanke lijk niet in hem zitten, ik wel. Ik herkende grote mogelijkheden in hem en daarom is het zo ver schrikkelijk jammer dat hij er op deze manier mee is omgegaan. Daarmee bewijst hij zichzelf geen dienst en de sport al helemaal niet." De voormalig wereldkampioen in 'Broertje' Tuur heeft de uitzending van Stu dio Sport, waarin de beelden van Poeders knock-out werden ge toond, wel opgenomen maar nog niet bekeken, „Ik wil het niet zien," zegt hij- »,Het doet me te veel pijn. Ik zie Don-en dat is niet denigrerend^'feecloeld - als een het cruisergewicht begrijpt ook niet waarom Poeder, die op loop afstand woont van zijn winkel in hartje Rotterdam, in al die maan den na de nederlaag tegen 'The, Preacherman' Daniels niet één keer naar hem toe is gekomen met de vraag: 'Hoe ga ik hiermee om?' Tuur neemt zijn stad- en vroegere stalgenoot dat zelfs kwa lijk. Als je iets vraagt, ben je vijf minuten dom. Wat is daar zo erg aan als je daarna alle antwoorden kent." Mogelijk ligt de reden daarvan op gesloten in het verleden toen het, jrï'jri^art 1996, tot een openlijke aanvaring kwam tussen Tuur én Poederover de tekst van een pos- teV.1Pdeaef%étiStë-nIét'MgÖ" 'company' te zijn, de bijwagen van de wereldkampioen. „Ik wil zeker niet natrappen nu," zegt Tuur. „Maar als hij echt zo'n vent is als hy altijd heeft geroe pen, dan moet hy een keuze durven maken. En kiezen voor boksen wil zeggen: jezelf opoffe ringen getroosten, keihard wer ken, pijn lijden. No pain, no gain. Dit is geen sport voor kleine kin deren, dit is een sport voor kerels. Een gevaarlijke sport, waarmee je niet de spot moet drijven." Zonder de beelden te hebben ge zien maar afgaand op wat hij heeft gehoord van die en gene, ver moedt Tuur dat Don Diego Poe der 'gunshy' is, bang om weer te gen een stoot op te lopen. „Een bokser die gunsky is vraagt zich af of hij nog wel een stoot kan heb ben. Die schrikt als hij een keer goed geraakt wordt," Voor bok sers die zo reageren is, zo leert de praktijk; geen grote carrière meer weggelegd. Regilio Tuur denkt dat Poeder in zyn hart de beslissing al heeft ge nomen. Hij leest - zegt hij - tussen de regels door dat de 26-jarige vrijgezel voor zichzelf al heeft uit gemaakt dat er voor hem geen toekomst meer is weggelegd in de professionele bokssport. Als ik lees dat hij niet meer naar Amerika wil om te trainen maar dat hij vanuit Europa, vanuit Rot terdam wil gaan opereren, dan zeg ik: dat kan niet Ga dan maar een vak leren, wordt acteur voor mijn part, maar ga in godsnaam de ring niet meer in. Waar moet hij trainen in Rotterdam en met wie? Er is hier geen trainer die respect afdwingt, geen Hector Ro ca die hem kort hield, op z'n don der gaf als dat nodig was, er zijn geen profs om mee te spareen, zo als in Amerika. Maar misschien wel het belangrijkste van alles: als je zelf de 'drive' niet hebt, de abso lute wil om er te komen, dan is het onbegonnen wérk. In Amerika, in Nederland; overaL" Bokser Don Diego Poeder neemt binnen zes tot acht we ken de besligsing of hij door gaat met boksen of kiest voor een maatschappelijke carrière. Als ik nu zou stoppen," zei de 'ambassadeur' van Rotterdam Topsport gisteren op een pers conferentie m de Kuip, „zou mijn leven niet compleet zijn. Ik moet als bokser nog iets af ronden." Hij twijfelt dus niet edit bè- weert hij, „maar ikbebwel tijd nodig om mijn gedachten ie cff- denen." Poeder herhaalde nog eens dat hij Amerika voortaan links laat liggen. „Ik heb een oppepper nodig. Die verwacht -ik in Rotterdam Rijswijk Marcelo Rios is op de wereldranglijst tennis teruggeval len van de tweede naar de zesde plaats. De Chileen moest de Au stralian Open aan zich voorbij la ten gaan wegens een blessure. Pe te Sampras verscheen eveneens niet in Melbourne. De Amerikaan, die nog niet hersteld was van de vermoeienissen aan het eind van het vorig jaar, bleef echter eerste, Sampras moest wel een behoor lijk deel van zijn voorsprong inle veren. Stond hij bij het begin van het Grand Slam-evenement nog 351 punten voor, nu is de marge 214. De Spanjaard Alex Corretja volgde Rios op ais nummer twee van de wereld, Jevgeni Kafelni kov, winnaar in Melbourne, steeg van de tiende naar de derde plaats en verliezend finalist Thomas En- qvist uit Zweden maakte een sprong van de 21e naar de elfde plek. Richard Krajicek bleef ne gende, Jan Siemerink duikelde twee plaatsen naar de twintigste positie. Bij de vrouwen veranderde er weinig. De Amerikaanse Lindsay Davenport bleef eerste voor de Zwitserse Martina Hingis, voor de derde achtereenvolgende keer eerste in Melbourne. De fran?ai- se Amélie Mauresmo, die verras send de eindstrijd haalde, klom van de 29e naar de zeventiende plaats. Miriam Oremans zette de aftakeling voort door van 51 naar 60 te zakken. Mannen: 1. Sampras (VSt) 3744 punten, 2. Corretja (Spa) 3530 (3), 3. Kafelnikov (Rus) 3418(10), 4. Rafter (Aus)3264, S. Moya(Spa) 3178,6. Rios (Chi) 2969 (2). 7. Agassi (VSt) 2845 (6), 8. Henman (GBr) 2608 (7), 9. Kraji cek (Ned) 2575. 10. Rusedski (GBr) 2568 (8), II, Énqvist (Zwe) 2362 (21), 20. Siemerink 1619 (18), 46. Schalken 877 (49). 67. Haar huis 713 (69), 100. Van Lottum 499, 111. Wessels 434 (113), 122. Van Scheppingen 394(1211. Vrouwen: 1. Davenport (VSt) 5935 punten, 2. Hingis (Zwi! 5547,3. Novo (na (Tij) 3823, 4. Seles (VSt) 3656,5. Sanchez-Vicario (Spa) 3067,6. Venus Williams (VSt) 3014.7. Graf (Duij 2651 (8),8. Pierce (Fra) 2582 Sch- nyder (Zwi) 2310,10. Tauziat (Fra) 2259,17. Mauresmo (Fra) 1625 (29). 60. Oremans 458 (51 >,88. Boogert321 (78),97.Noorlander280 (114), 128. Hopmans 208(135). Weissensee Terwijl Henk Angenent zich afmatte in de laatste ronde, hield Ruud Borst zich rustig. De Leiderdorper had daardoor de kracht om Angenent in de eindsprint van de Open NK marathonsehaatsen op de Weissensee in Oostenrijk te kloppen. Voortij dig ontsnappen was voor de deelnemers aan de wed strijd zo goed als onmogelijk. Vanwege de perfecte weersomstandigheden (-15 graden Celsius, windstil) lag het tempo direct vanaf de start enorm hoog. Over de honderd kilometer deden de schaatsers tweeën eenhalf uur (2.32.34), een gemiddelde van 40 kilome terper uur. Vrouwen Bij de vrouwen was Jenita Huizebosch-Smit de sterk ste. De schaatsster uit Gramsbergen kwam na 60 ki lometer alleen over de streep, op enkele minuten ge volgd door KJasina Seinstra (tweede) en Marianne Smit (derde). Berlijn De Nederlandse schaatsers Pim Berkhout en Maarten Blanken zijn in de nacht van zondag op maandag in Berlijn in elkaar geslagen. Drie manned belaagden hen nabij het ijsstadion, waar in het week einde wereldbekerwedstrijden plaatsvonden. 1 Berkhout en Blanken, die sinds vorig jaar voor Tsje chië uitkomen, reden daar ook mee. Volgens de poli tie kreeg het tweetal uit Noord-Holland het om streeks 03.00 uur 's nachts aan de stok met bedie nend personeel in een café over een omgevallen glas bier. Het personeel riep de hulp in van drie andere mannen. Berkhouten Blanken kregen van hen klap pen en hielden daar lichte verwondingen aan over. De slachtoffers deden aangifte. In november 1995 werd bij hetzelfde ijsstadion de Ja panse schaatsster Nami Nemoto neergestoken door een groep van zes jongeren. Zij liep destijds lichte verwondingen op, Dc daders ontkwamen. Rotterdams Dagblad TOPSCORER VAN DE WEEK: Ferdinand Nleng (NSW) TOPSCORER VAN DE MAAND: Eef van Splunder (OHW) Danny Koevermans (Excelsior '20) Gerard Vermeulen (NOC) O 18 Ferdinand Nleng (NSW) Eef van Splunder (OHW) Leon.Burggraaf (Dilettant) O 19 Peter van der Veen (Stiijen) 0 19 René Verft ageo (VOL) Amilcar dos Santos (SWSMC) O xs Jeroen Blom (SSS) 0 1» Dave de Munnik (WCR) 0 14 scfienkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. Oe nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een ba!. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Hoek van HollandEen maand en twee dagen heeft Frank Malzer het in zijn geboorteland Duits land uitgehouden. Toen pakte hij zijn koffers en ging hij terug naar Hoek van Holland. In december had de 29-jarige spits van voetbal club Hoek van Holland uitgebreid afscheid genomen van zijn Neder landse vrienden. Malzer wilde te rug naar Bielefeld. Niet omdat hij het niet naar zijn zin had in Hol land, maar omdat zijn verstand hem zei dat hij toe was aan iets nieuws. „Maar ik kan niet meer wennen in Duitsland. Ik ben daar te lang weggeweest. Ik had heim wee en miste allemaal kleine din getjes. Na twee weken had ik al een baan dus daar lag het niet aan, maar ik had het niet naar mijn zin daarom ben ik terugge gaan," aldus Malzer die weer voet balt voor Hoek van Holland en bij de sponsor van de dub werkt. Gouda De positie van de water- poloformatie van WSV is er na de 11-5 nederlaag tegen Donk niet beter op geworden. Er moet reke ning mee worden gehouden dat de Vlaardingers na een jaar al weer verdwijnen uit de landelijke eerste klasse. Ondanks sterke te genstand nam WSV een 2-0 voor sprong. Toen Donk het tempo ver hoogde, was het gedaan met de weerbaarheid van WSV. Na de eerste periode mei 2-2 Ie hebben afgesloten, verloor WSV de twee de in 6-2, de derde in 6-3 en ein digde het duel in een 11-5. Ups? Bel de sportredactie: 010-2732700. DINSDAG 2 FEBRUARI VOETBAL (competitie onder 23 jaar): 19.30 AV5-Zwaluwen, 19.30 WK-Germinal Door Mikos Gouka Schiedam De Hollandiaan handbalt in Vlaardingen in de luwte van de grotere namen in de omgeving: DWS, Ventura en WIK Daardoor krijgt de club weinig aandacht en weinig publiciteit. Toch timmert de vereniging de laatste jaren aan de weg. De Hol landiaan heeft sinds kort zelfs een eigen website op het internet waar belangstellenden de laatste informatie kunnen opzoeken. Ook sportief gaat het crescendo met de Vlaardingers. Dat is met name te danken aan de hoofd macht bij de vrouwen. Trainer Ron Brokxs heeft de beschikking over een jonge, maar zeer getalen teerde groep. Nadat zijn formatie vorig seizoen zo'n beetje alles won wat er te winnen viel, speelt zijn team dit jaar voor het eerst in de derde divisie. In de zeer jonge selectie nemen de Schiedamse tweelingzussen Jessica en Corinne de Nijs (18) een opvallende plaats in. De twee ling is vanaf het achtste levens jaar actief binnen de Vlaardingse vereniging. Corinne is keepster en Jessica een rechtshandige handbalster die aan de linkerkant speelt. Beiden zijn tevreden over de huidige ontwikkelingen van het team, maar hopen op nog meer succes. „We zijn al vanaf ons achtste jaar aan het handballen. Via vrienden kwamen we bij De Hollandiaan terecht," vertelt Jessica. „In eer ste instantie was ik keepster en mijn zus gewoon speelster. Een jaar of zes terug hebben we dat omgedraaid en zo is het nu nog steeds. Er zijn binnen de dub nooit echt veel successen ge weest. Ons huidige eerste team is 5 De tweelingzussen Corinne en Jessica de Nijs zijn bulten het handbahreld moeilijker uit elkaar te houden dan erbinnen. Jessica (links) Is 'gewoon'speelster bij De Hollandiaan. Corinne is keepster. Foto Peter Molkenboer heel jong, De gemiddelde leeftijd is ongeveer tweeëntwintig jaar. Dit seizoen in de derde divisie gaat het redelijk. "We hebben toch veel punten laten liggen. We pro beren ons te handhaven en de ko mende jaren aan promotie te wer ken, aldus Jessica. Voorspoed Het afgelopen jaar was er één van ongekende voorspoed. De 2usjes De Nijs en hun teamgenoten won nen zo'n bijna alles wat er op hun sportieve weg kwam. De tweede plaats op de ranglijst leverde een beslissingsduel op tegen HEC. Dat werd met 14-11 gewonnen en dus promoveerden de vrouwen van oefenmeester Ron Brokxs. „Naast het promoveren, wonnen we de beker en de Rijnraondbo- kaal. In de finale van de Rijn mondbokaal moesten we tegen Ventura aantreden. Die ploeg speelt eerste divisie. Ze hadden dat speelt ook op een hoger ni veau dan wij. Toch wonnen we de wedstrijd. De trainer begeleidt ons en een groot deel van de ploeg al sinds de jeugd. Hij mag gerust de man achter de successen ge noemd worden. Bij ons steekt er niemand bovenuit, het zit collec tief goed in elkaar," verklaart Cor inne de Nys de stijgende lijn van de laatste jaren. Als De Hollandiaan als een leuke vereniging wordt afgeschilderd waar het vooral om de lol en het bezig zijn gaat, komt de tweeling fel in opstand. „We zijn echt pres tatiegericht bezig. Het eerste team en de hoogste junioren spe- igj, np am behoorlijk niveau en al tijd voor de winst, rk zou ook echt niet zonder doel willen handbal len. Wij spelen niet voor de lol, maar voor de punten," pareert Jessica, Of het bijzonder is om als twee ling binnen een team actief te zijn, is een veelgestelde vraag. De zusjes vinden het wel meevallen. „We spelen al heel lang in hetzelf de team. Voor ons is het gewoon. Ook onze teamgenoten vinden het niet vreemd meer. Of we voor elkaar opkomen? Jessica kreeg ooit een duw waardoor ze haar voet brak. Dan word ik wel kwaad, maar verder niet hoor. We lijken ook niet echt op elkaar. Wel qua uiterlijk, maar onze interesses verschillen. Ik ben dit jaar aan een economische opleiding be gonnen aan de HES in Rotterdam en Corinne doet de HRO en kan ingenieur worden. Natuurlijk ver wisselen de mensen ons weieens, maar bij De Hollandiaan zijn we makkelijk uit elkaar te houden. Corinne keept en ik speel dus daar zijn er geen misverstanden," aldus Jessica de Nijs. Negatieve punten Gevraagd naar eikaars negatieve punten blijft het lang stil. Corinne steekt als eerste van wal. „Jessica gooit haar eerste worpen bijna al tijd op het gezicht van de keepster van de tegenpartij. Dat gaat niet expres, maar ik weet als geen an der hoe rot dat is. Ook staat ze vaak met haar voet binnen de cir- keL" Jessica kan geen negatieve pun ten van haar zus noemen. „Ik weet wel de positieve kanten. Mijn zus redt de laatste tijd erg veel punten voor ons. Als keep ster is ze heel waardevol," aldus Jessica. De ambitie om ooit op een hoger niveau de sport te beoefe nen is met het begin van een nieu we studie voorlopig in de ijskast verdwenen. „De studie gaat op dit moment voor. Zoals het nu gaat is het allemaal goed te combineren. Als er ooit één van ons naar een andere club zou gaan zonder de ander is dat niet zo erg hoor. We kunnen echt wel zonder elkaar." sluit Corinne af. Maassluis De bekerwedstrijd tussen Excelsior Maassluis en Puttprshoek wordt gespeeld op dinsdag 9 februari. Het duel tussen de ploeg uit de hoofdklas se en de tweedeklasser begint om 20,00 uur in Maas sluis. De wedstrijd had gespeeld moeten worden op dinsdag 19 januari, maar kon toen niet doorgaan, om dat een van de lichtmasten op het complex van Ex celsior Maassluis kapot was. Inzet van het duel is een plaats in de achtstefinale van de districtsbeker. j EmmenBij het Nederlands kampioenschap zwem men voor junioren realiseerde Chantal Achterberg op de 200 meter schoolslag de tweede tijd. De talent volle Vlaardingse zwemster van VZC finishte op'de 100 meter schoolslag in derde positie. Laura Kor- mann vierde haar debuut op de NK met een knappe derde plaats op de 200 meter vlinderslag. Tijdens zwemwedstrijden in Amersfoort vestigde Renee Snoek de aandacht op zich. In een spannende race fi nishte de VZC'er als tweede op de 200 meter vrije slag in een nieuw clubrecord van 2.04.07 minuten. Annie Buitelaar werd derde op de 200 meter rugslag in 2.22.50. Dat is ook een nieuw clubrecord. Kort Bondig Hockeyvereniging Pollux bruist van de ideeën óm geld in te zamelen zodat het door brand verwoeste clubhuis vervangen kan worden Maar is het wel zp verstandig om ook PoUux-aanstekers te gaan verko pen De Schiedamse Schei dsrechtersvereniging bestaat vijftig jaar en organiseert daarom een aantal activiteiten De eerste is op II februari: een spelré- gelwedstrijd voor de jeugd K&B's Krokettentest kon zaterdag niet by GTB uitgevoerd worden Ons jurylid werd tegengewerkt door voorzitter Jan Zwep ,Ais je gaat proeven dan lig je zo buiten", waar schuwde hij, om eraan toe te voegen: „We kunnen er ook altijd nog glaswol instoppen" K&B laat niet met zich spotten en diskwalificeert GTB Eindelyk zijn er bij de klaver] as competitie van RKWIK door denkers aan tafel gekropen Sindsdien moet mees- tersteker Jo van Delden genoegen nemen met de vierde plaats Deltasport zoekt een nieuwe verzor ger Paul Gast, al jarenlang de 'medicijnman' van de Vlaardingse eersteklasser is, stopt er aan het einde van dit seizoen mee K&B gaat altijd door.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1