10 Ontkennende pleger van incest gaat vrijuit Beursbezoek maakt kriebels los bij fervente kampeerder Water- en zuiveringsschappen versturen samen een rekening Moet een principieel raadslid de kaken op elkaar houden? Roddelende vrouw wordt echtgenoot fataal 11% t--é> Onderzoek: Justitie vervolgt vaak niet als slachtoffers jonger zijn dan tien jaar Pasfotohokje in hal Burgerzaken Berovingen Rotterdams Dagblad i B x &T& fS ft fa ~Ja w SIB Vrijdag 5 februari 1999 Rotterdam Een verdachte van seksueel misbruik kan alleen veroordeeld worden als hij tenminste een gedeeltelijke be kentenis aflegt. Het slachtoffer moet dan in staat zijn een sa menhangende verklaring te geven. Komt het tot een veroor deling, dan ligt de straf gemiddeld tussen de zes maanden en een jaar. Dat concludeert R. Kool op grond van een onderzoek naar 89 zaken die het arrondissement Rotter dam in de jaren 1982-1989 heeft behandeld. In de regel speelt het feit dat het misbruik langere tijd geleden heeft plaatsgevonden geen rol. Bij zaken van misbruik en slacht offers van jonger dan tien jaar zag Justitie meestal af van vervol ging, mede doordat de verdachten ontkenden. Kinderen van ten minste twaalf jaar worden geacht een samenhangend verhaal te kunnen vertellen. Volgens Kool, die op 19 februari promoveert aan de Erasmus Uni versiteit Rotterdam, maakt de po litie voldoende gebruik van de dwangmiddelen die tot haar be schikking staan. De politie ver richt ook het voornaamste werk bij het verzamelen van de vaak schaarse bewijzen. Verdergaand gerechtelijk vooronderzoek levert in de praktijk zelden iets nieuws op, stelt Kool. Vijftig van de 89 za ken werden voorgelegd aan de rechter, in veertig zaken volgde een veroordeling- Over de geloofwaardigheid van verklaringen door mindeijarigen lopen de meningen van deskundi gen nogal uiteen. Spraakmakend was in dit verband de incest-zaak die zich in 1995 afspeelde in de Wieringermeer. In deze zaak wer den de psychologen professor W, Wagenaar en H. Baartman door de rechtbank in Alkmaar opgeroe pen als getuige-deskundige. Zij zeiden dat de verklaringen van de vier minderjarige slachtoffers grotendeels betrouwbaar waren. Tijdens een video-verhoor door de politie hadden de kinderen gede tailleerde verklaringen afgelegd waarin ze beschreven welke sek suele handelingen de volwassen verdachten met hen uitvoerden. Andere verklaringen van de kin deren werden door de deskundi gen als minder betrouwbaar be oordeeld. Hierbij ging het om be weringen van de kinderen dat zij getuige geweest zouden zijn van het ritueel doden van mensen en dieren. Video-verhoren worden door de Nederlandse rechters toegelaten als bewijs. RotterdamDe verschillende wa terschappen in en rond Rotter dam hebben weer hun jaarlijkse aanslagen verzonden. Het gaat om het Zuiveringsschap Zuid- Hollandse Eilanden en Waarden, het Waterschap Usselmonde en het Hoogheemraadschap Schie- land. Het Hoogheemraadschap Schie- land heeft inmiddels aan 140.000 huishoudens in Rotterdam de zo genaamde kennisgeving van de belastingen verontreiningshef- fing en ingezetenenomslag 1999 verstuurd Bij de inwoners van IJsselmonde (Barendrecht, Rid derkerk en Zwijndrecht onder meer) glijdt één dezer weken een gecombineerde aanslag in de bus. Voor de betaling van de heffingen van het zuiveringsschap Zuid- Hollandse Eilanden en Waarden én het waterschap IJsselmonde. Wie behalve inwoner ook eige naar is van een huis of grond krijgt echter gesplitste aanslagen. Voorheen verzonden het zuive ringsschap twee aparte aansla gen: één op naam van het water schap voor de ingezetenomslag en een tweede voor de verontrei- ningsheffmg. Met de inkomsten uit de veront- reiningsheffing (270 gulden voor een meerpersoonshuishouden) betaalt het schap de zuivering van afvalwater en de verbetering van de waterkwaliteit in sloten, plas sen, singels en meren. Dat ge beurt onder meer in nauwe sa menwerking met gemeenten, wa terschappen en het (agrarisch) be drijfsleven. Grote inspanningen worden geleverd om vervuiling van het water te voorkomen. Het waterschap heeft de bijdra gen van de inwoners (maximaal 50 gulden) nodig voor het onder houd van dijken en de regeling van het waterpeil. Ook zorgt het voor een goede staat van ver keerswegen buiten de bebouwde komen vaarwegen. De aanslag van het Hoogheem raadschap Schieland hoeft niet in eens te worden betaald, maar wordt in termijnen geïnd via de nota van het energiebedrijf ENE- CO. Het tarief van de verontrei- ningsheffing bedraagt dit jaar 95 gulden per persoon (vervuilings eenheid). Huishoudens van twee of meer personen betalen voor drie vervuilingseenheden en dat komt neer op 285 gulden. Ook Schieland gebruikt de op brengst van de belastingen om de waterkwaliteit in de meren, plas sen en sloten in Schielandse ge bied zoveel mogelijk te verbete ren. Dat gebeurt onder meer door het rioolwater uit huizen en be drijven eerst te zuiveren voordat het terug naar de natuur gaat. Het tarief voor de ingezetenenom slag bedraagt 19 gulden of 49 gul den. Huishoudens betalen 19 gul den wanneer Schieland in hun woonomgeving zorgt voor hoge, stevige dijken en kaden. Zorgt het daarnaast in hun woonomge ving ook voor een goede waterpeil in de polders, dan betalen de huis houdens 49 gulden. Spjjkenisse De huurders in Spjjkenisse moe ten ditmaal dubbel en dik betalen. In een paar maanden rijd viel er twee keer een aanslag van het wa terschap De Brielse Dijkring in de bus. Eerst de rekening voor 1998, veertien dagen laten kregen ze de aanslag over 1999. Dat komt om dat de jaarlijkse aanslag is samen gevoegd met die van het zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Dit laatste schap stuurt :dë aanslag altijd in het be gin van het jaar. Voor de overige huurders op Voor- ne-Putten en Rozenburg pakt de gecombineerde aanslag iets min der ongunstig uit. Westvoome, Brielle, Hellevoetsluis en Bemis- se kregen de rekening over 1998 in september in de bus, in Brieile gebeurde dat in juli. De gecombi neerde aanslag, die maximaal 347 gulden bedraagt, geldt alleen voor huurders. Wie behalve bewoner ook eige naar van een woning is, krijgt van het waterschap een aparte reke ning. Die wordt tussen mei en september verstuurd, afhankelijk van het moment waarop het wa terschap de gegevens voor deze aanslag (onder meer taxatiegege- vens) van de diverse gemeenten krijgt. Een bezoek aan de Kampeerbeurs: 'Een compleet dagje uit. Mensen moeten hier een vakantiegevoel krijgen.' Foto Peter de jong/corvos Rotterdam Niemand die de Ca ravan en Kampeerbeurs '99 in Ahoy' bezoekt, kan om de cara vans heen van de Oldtimer Cara van Club (OCC). Een aantal leden heeft hun pronkstuk opsteld in Ahoy'. Het gaat om caravans van minimaal 25 jaar oud. Prachtige exemplaren, tot de puntjes opge knapt De oude heer H. den Besten bezit er zelf één. Hij hoeft geen douche, geen toilet in zijn rijdend huis. Nou 'huis', 'huisje' is een beter woord. Twee personen kunnen er krap in slapen. ,,Maar meer hoeft ook niet," zegt hij. Vaak is hij van begin april tot soms in november op pad met het oude beestje. Dat kan zonder pro blemen. Technisch zijn de oldti mers in perfecte staat. „Je rijdt er zo mee naar het zuiden van Frankrijk, maar meestal blijven we in Nederland en bezoeken we weekeinden en midweken met andere clubleden. Het is net één grote familie." „Deze caravans zijn veel robuus ter gebouwd. Tegenwoordig ge bruiken ze krammetjes om de pa nelen en zo vast te zetten. De bou wers gebruikten toen gewoon schroeven. Natuurlijk moet je ze goed onderhouden, maar dan zijn ze ook onverwoestbaar." Het is aardig om te zien hoe een aantal bezoekers van de beurs de handen voor de mond slaat bij het zien van zoveel nostalgie. Met weemoed denken ze terug aan de tijd dat ze zelf met zo'n oud 'Kip petje' (een Kip-caravan) op pad gingen. 'Dat waren nog eens tij den'. Luxe De OCC heeft, ongeveer vijfhon derd caravans in het bestand. De oudste stamt uit de beginjaren veertig. Een aantal eigenaren be schikt over een bijbehorende au to, soms ouder dan de caravan. Waardevol zijn de oude 'sleurhut ten' vooral voor de eigenaren. In geld uitgedrukt valt het mee. Mocht er eentje total-loss raken, dan keert de speciale oldtimer- verzekering vaak niet meer uit dan vijf- tot zesduizend gulden. Voor dit soort bedragen koop je geen moderne caravan, die al snel een prijskaartje draagt van ruim twintig mille. En wil je een beetje extra ruimte en luxe, dan mag je met een gerust hart het dubbele uittrekken, leert een rondgang over de beurs. Om maar niet te spreken over de campers waarvan de prijzen zo rond de ton liggen voor een beetje instapmodel. Uit een grote Bürstner (camper) stapt net het echtpaar Zwaagma. Zij in corduroy stretchbroek, hy met V-hals en shoker. Of ze 'm al gekocht hebben? „Nee, helaas," zegt zij. Dat wordt te begrotelijk. Wij hebben nu een Beyerland (ca ravan), ook wel een grote. Maar hier stap je een compleet andere wereld binnen. Misscbjep,pies ten we er maar eens een huren." Dagje uit Zoals bij het gros van de bezoe kers op de Cam van en Kampeer- wereld begint het bij de Zwaag- ma'tjes te kriebelen. „Straks in het voorjaar gaan we er vaak al met de caravan op uit Sinds mijn pensionering heb ik tijd zat. Als op zo'n beurs loop, dan jeukt het inderdaad," zegt hij. De beurs is duidelijk bedoeld voor geïnteresseerden in caravans en vouwwagens. Drie hallen staan er mee vol, totaal zo'n twintigdui zend vierkante meter. Er staan al leen al 26 merken caravans opge steld. In de Amsterdamse RAI wordt ieder jaar ook een beurs ge houden, maar dat is meer een vakbeurs. En die is bovendien in het najaar, wanneer de meeste ca ravans alweer lang en breed in de stalling staan. „Dit is meer een consumenten beurs," vertelt J. C. Klein, woord voerder van organisator VerHei- promotions. „Hij is bedacht door twee grote Rotterdamse dealers. We verwachten zo'n 25.000 tot 30.000 mensen. De bedoeling is dat we het volgend jaar nog groter gaan aanpakken. Maar eerst kij ken we naar hoe het dit jaar loopt. De basis moet goed zijn. Uiteinde lijk moet het uitgroeien tot een compleet dagje uit Mensen moe ten hier het vakantiegevoel krij gen," zegt Hein. Daarom is er op de beurs een zo breed mogelijk aanbod. Niet al leen de caravandealer probeert zijn waar aan de man te brengen, ook campings, recreatiecentra en instellingen als ACSI (van de campinggids) en de ANWB. En voor wie bezwijkt voor de verlei ding: drie financieringsmaat schappijen rekenen u zo en 'pee- elletje'voor. (De beurs Carauan en Kampeer- wereld '99 duurt tot en met zondag 7 februari. Openingstijden: van daag nog tot 22.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. De toegang bedraagt jl 14£0 (kinderen van 6 tot en met lZjaar en 65-plus betalen jl 7,50.) Rotterdam—Met het plaatsen van een pasfotohokje in de hal van burgerzaken in het Rotterdamse stadhuis wil de gemeente de nu nog dagelijkse discussies over af gekeurde pasfoto's beëindigen. Ook komt het nog steeds voor dat mensen vergeten twee gelijke pasfoto's mee te nemen bij het aanvragen van rijbewijzen, reis documenten. passen 65 en Rotter- dampassen. B en w van Rotter dam hebben deze week inge stemd met het plaatsen van een fotocabine. Het komt meerdere keren per dag voor dat iemand die een docu ment aan wil schaffen bij de balie van burgerzaken daar te horen krijgt dat de pasfoto's niet goed zijn. De foto's voldoen niet aan de wettelijke eisen —eenderde zij kant en tweederde voorkant van het gezicht—, hebben niet het juiste formaat, zijn jaren oud, niet goed gelijkend of met gelijk. „Dat komt dagelijks voor," weet Bert Ssmonis, directeur van de dienst burgerzaken. De pasfotocabine moet daarom uitkomst bieden. Het gaat om een cabine zoals ze op stations staan. Voor zes gulden worden in één keer vier zwart-wit foto's ge maakt. De dienst burgerzaken ontvangt voor de plaatsing van het hokje een vergoeding van vijf tien procent. Bij grote aantallen gaat dat percentage omhoog. De plaatsing van het pasfotohokje mag de gemeente geen extra geld kosten. De cabine wordt half maart geplaatst. Simonis ver wacht weinig boze reacties van fo tografen die er concurrentie bij- krijgen. „Het zal enige invloed hebben, maar de dienstverlening aan de klant weegt voor ons zwaarder." Vooruitlopend op de nieuwe reis documenten die begin 2001 wor den verwacht, is de leverancier van de fotocabine druk bezig met ontwikkelen van ideeën op dit ge bied. De gemeentelijke personali- sering wordt dan waarschijnlijk vervangen door een landelijke. De aanvraag zal langs elektro nisch weg door de gemeente naar een centraal punt gestuurd. De pasfoto wordtdan digitaal meege zonden. Rotterdam Een 43-jarige vrouw uit Rotterdam is gisteravond voor haar flatwoning aan de Galjoot straat in Oud-Mathenesse van haar tas beroofd. Ze werd belaagd door een man met een mes. Toen hij stekende bewegingen maakte, liet de vrouw haar eigendom los. Op de Burgemeester van Walsum- weg zijn vannacht een 20-jarige man en een 21-jarige vrouw be roofd. De Rotterdammers werden door een man bedreigd met een geweer met een afgezaagde loop. De overvaller, die een zwarte bi vakmuts droeg, ging er weer van door toen de slachtoffers hem ne gentig gulden hadden gegeven. De politie onderzoekt de zaak. Toeval of niet. Op de dag dat onthuld wordt dat de verkeers leiding van Schiphol zes jaar lang heeft gezwegen over vracht van de ramp-Boeing van El Al, komt het college van b en w met een rechtlijnig standpunt over de gewetensvrij heid van raadsleden. Burgemeester en wethouders van de Maasstad vinden dat raadsleden ook bij hoge gewetensnood hun geheimhoudingsplicht niet mogen schenden. Een raadslid dat in vertrouwen tc horen krijgt dat kernafval wordt vervoerd door Rotterdam, moet dus gewoon de kaken op elkaar houden. Of niet? gemeestersbenoeming of de aan schaf van een ambtswoning, er is altijd wel een aanleiding te vin den om de zaak achter gesloten deuren af te handelen. Van Heumen wijst er echter op dat de Gemeentewet twee geval len noemt waarin besloten be raadslaging verplicht is: als er be langen van personen op het spel staan en als de openbare behan deling het belang van de gemeen te kan schaden. Van Heumen: „Dan moetje gewoon je kop hou den, daar ben ik heel duidelijk Door Peter Louwerse RotterdamHet college van bur gemeester is heel stellig: „Schen ding van de geheimhoudings plicht is een strafbaar feit." Voor de volledigheid wordt de bijbeho rende sanctie erbij genoemd: een jaar gevangenisstraf of25.000 gul den boete. Fractievoorzitter Chr. van Heu men van de Socialistische Partij in de Rotterdamse gemeenteraad kan zich het dilemma levendig voorstellen: „Als ik kennis zou hebben van kerntransporten door de stad, zou ik met een probleem komen te zitten," meldt hij. „Dat soort dingen moeten men sen gewoon weten. Je ziet het met de Bijlmer ook: het komt toch in de openbaarheid. Politici moeten luisteren naar de burger. Kern energie kun je niet overlaten aan een paar mensen die goed kun nen praten en toevallig gekozen zijn. Als het misgaat, is het een kwestie van leven en dood." De Rotterdamse gemeenteraad heeft de afgelopen jaren over van alles en nog wat in beslotenheid gesproken. Of het nou gaat om een asielzoekerscentrum aan de Dordtsestraatweg, hetheroïne-ex- periment, drugsopvang, een bur- De SP'er ziet in de praktijk echter dat de deuren vaak om politieke redenen dichtgaan. „Zaken die commotie kunnen veroorzaken," heeft hij geconstateerd. „Dingen, die niet goed uitgekristalliseerd zijn en gevoelig liggen, worden erg snel in de vertrouwelijkheid gegooid. De wethouders moeten aangeven waarom iets vertrouwe lijk is maar als je ernaar vraagt, krijg je vaak stomme antwoor den Van Heumen herinnert zich nog hoeveel heisa er ontstond over de proef met het verstrekken van he roïne aan verslaafden. „Dat leidde tot onrust. Je kunt als volwassen gemeentebestuur ook gaan pra- ri C. van Heumen (SP): 'Bullshit'. Archieffoto Rotterdams Dagblad ten met de burgers." Het college, vindt Van Heumen, houdt zaken te lang in de beslo tenheid. „Laat ik een voorbeeld geven. De ondernemingsraad van de haven pool SHB kreeg een brief van de toenmalige wethou der Smit. We vroegen die brief op. maar we kregen te horen dat het een vertrouwelijke brief was. Ik moest de wethouder uit een ver gadering halen, dreigen met de burgemeester." Wat doen raadsleden volgens Van Heumen als hun geweten, in con flict komt met hun geheimhou dingsplicht? Na even nadenken antwoordt het SP-raadslid: „Door raadsleden wordt informatie naar buiten gebracht. Iedereen kent dat soort voorbeelden, laten we el kaar geen mietje noemen, 't Ge beurt bij coalitie, de oppositie, maar ook by de ambtenaren." In de notitie stelt het college dat een raadslid gewetensnood kan voorkomen door de vergadering te verlaten en de stukken terug te geven. „Bullshit," vindt Van Heu men. „Zo iemand is al in gewe tensnood, dus hij weet al wat hij niet wil weten." Klokkenluider Professor A B. Ringeling van de Erasmus Universiteit Rotterdam noemt het standpunt van het col lege „heel vreemd". „Het collec tieve oordeel van het college mag nooit in de plaats komen van het individuele geweten," meent de bestuurskundige. Na 1945 hebben we vastgesteld dat niet in alle ge vallen het collectieve oordeel de doorslag geeft. Dit is gewoon fout." Ringeling zegt dat je als politicus of ambtenaar ook kunt voorko men dat je gewetensnood komt. Hy herinnert eraan dat de be windvoerders van de RSV-zaak ooit vertrouwelijke informatie over het beruchte kolengraver- project wilden toespelen aan de toenmalige minister van Econo mische Zaken, Jan Terlouw, „Maar Terlouw zei dat hij het niet wilde weten." De boodschapper van de waar heid (de klokkenluider, ook wel whistle blower genoemd) moet zijn eerlijkheid vaak bekopen met verlies van zijn positie. Ringeling wijst op het voorbeeld van de Ne derlandse ambtenaar Van Buite nen die op non-aetief wprd gesteld omdat hij gesjoemel bij de Euro pese Commissie onthulde. „Vaak loopt het slecht af met de whistle blower," meent Ringeling. De hoogleraar vindt dat openbaar heid het uitgangspunt moet zijn. Bea Kruse (Groen Unks): 'Je kunt je niet altijd achter je ge weten verschuilen'. Archieffoto Rotterda ms Dagbl 3d „Je moet goeie argumenten heb ben om er van af te wijken. As je als gemeente bijvoorbeeld grond wil kopen, is het niet handig om dat bekend te maken." Dat ook dikwijls in beslotenheid wordt vergaderd om commotie te voorkomen, vindt ingeling niet te recht. „Politici moeten leren om gaan met emoties van publiek, an ders hadden ze ander vak moeten leren." Verschuilen Raadslid L. H. M. Kruse (Groen links) vindt dat raadsleden zich in dit soort gevallen met te snel op hun persoonlijk geweten moeten beroepen. „Het standpunt dat de geheimhouding voor het geweten gaat, is te stellig," meent zjj. „Maar je kunt je ook niet altijd achter je geweten verschuilen. Ik weet immers cck dat mensen op portunistisch kunnen zijn." Daarom, vindt Kruse, moeten raadsleden niet als ongeleide pro jectielen hun geheimhoudings plicht aan de laars lappen. „Je moet eerst overleggen met de club waar je de afspraak mee hebt gemaakt. Als je vindt dat iets ei genlijk openbaar moet zijn, moet je teruggaan naar de mensen met wie je afspraken hebt. Daar moet je je verhaal bespreken. As je echt een goed verhaal hebt, zullen anderen je steunen." Kruse heeft zo'n gewetensconflict zelf nog nooit gehad. Ze kan zich best voorstellen dat maatschappe lijk gevoelige onderwerpen eerst door de wethouder „in de week" worden gelegd bij de raadscom missie. „De komst van een asielzoekers centrum veroorzaakt veel onrust. In zo'n geval wil de wethouder draagvlak in de commissie zoe ken. Maar daarna moet je snel met die informatie naar buiten, anders wordt het achterkamer tjespolitiek." Blijft de vraag of een door princi pes gedreven loslippig raadslid wel veroordeeld zal worden door de strafrechter. Mag hij niet net als iedere verdachte een beroep doen op de rechtvaardigings grond van overmacht waarbij het zwaarst wegende belang wordt behartigd? „Op zo'n rechtvaardigheidsgrond heeft iedereen recht" meent mr. A H. Khan, wetenschappelijk me dewerker van de juridische facul teit van de Erasmus Universiteit Rotterdam. „Ik zie niet in waarom raadsleden daar buiten zouden vallen." Door Yvonne Keunen RotterdamMoord achtte officier van justitie mr. J.T. van Beizen gisteren niet bewezen, maar de doodslag was in haar ogen gruwe lijk genoeg om voor de Rotter damse rechtbank een onvoor waardelijke celstraf van acht jaar te eisen. De 25-jarige verdachte N. H. hoor de de eis onbewogen aan, Hij geeft toe dat hij op 29 juli van het afgelopen jaar in Hoogvliet zeven kogels heeft afgevuurd op stadge noot Jaïr. Alleen zou de Rotter dammer dat niet in koelen bloede hebben gedaan maar uit zelfver dediging. Een uit de hand gelopen familie ruzie. Zo hebben H. en zijn vrien din de schietpartij eerder voorde rechtercommissaris omschreven. Ruzie over roddels die de vrien din van het slachtoffer over de vriendin van de verdachte heeft verspreid. Dat leidde twee dagen voor de schietpartij al tot een handgemeen. Daarbij gooide Jaïr een steen tegen het hoofd van H., die zich daarvoor bij een dokter moest laten behandelen. Vervol gens werden over en weer doods bedreigingen geuit. De vriendin van H. woonde in een flatwoning aan de Toscalaan, pal tegenover Jaïr. Meteen na de vechtpartij is ze uit angst hals overkop ingetrokken in de kamer die H. bewoont aan de Strevels- weg. Gok hun gezamenlijke zoon tje werd daar ondergebracht H. besloot op 29 juli naar de Tosca laan te gaan om schone kleren voor zijn vriendin en kind op te halen. J Hij verklaarde gisteren voor de rechtbank dat hij toen een wapen droeg. Hy had het pistool vijf maanden eerder van een junk op straat gekocht en al die tijd in een stoel verborgen gehouden. Maar die dag was hij bang en stak hij het in zijn zak. Terwijl hij naar de flat liep zou Jaïr met een mes van veertig centimeter op hem zijn af gekomen, luidt zijn verhaal. Ge schrokken als hij was vuurde hij in paniek zijn wapen leeg. Alle ze ven kogels doorboorden het li chaam van Jaïr. Hij was op slag dood. De officier van justitie achtte het waarheidsgehalte van de verkla ring van de verdachte niet erg hoog. Getuigen van het schietinci dent omschreven H. allemaal als rustig. Van paniek zou volgens hen geen sprake zijn geweest. En hoewel familie en vrienden van Jaïr verklaard hebben dat hij vaak een mes by zich had, is op het li chaam van het slachtoffer nooit een steekwapen gevonden. Wel hield hij een groene aanste ker in zijn hand. Daarmee had hij zojuist een joint aangestoken. Ie dereen wist dat Jaïr regelmatig in het portiek stond te roken. Want zijn vriendin had liever niet dat hij dat binnen deed in verband met de gezondheid van hun baby. „De verdachte had hem daar dus kunnen verwachten. Wie weet heeft hy hem zelfs opgezocht. Maar dat zullen we wel nooit we ten," zei Van Belzen. H.'s raads man mr. R. Frijns onderstreepte dat zijn cliënt nooit gericht op het slachtoffer heeft geschoten. De rechtbank doet op 18 februari uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2