9 Ramptoerisme aan het Spinhuispad A Vogel sn el gevlogen Burgemeesters zijn hun sleutels kwijt Vernielingen door viertal Tien aangiftes van inbraken Klap op hoofd met vouwslot Woede om sneeuwbal Reddingboot rukt uit Branderspoort-kopers schakelen advocaat in genda Wedstrijd met zinloos geweld Ruim 700 inschrijvingen voor woning in Sveafors Stemmen dreven Vlaardinger tot overval met slagersmes Abonnee Service Spoedtransport na val van paard Met 150 door de binnenstad Rotterdams Dagblad Maandag 15 februari 1999 Vlaardingen/Schiedam Vier da gen lang hoeven burgemeesiers zich geen zorgen te maken over het bestuur van hun plaats, want sinds zaterdag heerst Prins Car naval. Burgemeester Stam van Vlaardingen droeg de stadssleutel over aan Prins Eené de Eerste van carnavalsvereniging De Leutlog- gers en in Schiedam leverde zijn collega Scheeres de sleutel in bij de Rietzeilers-prins. Vlaardingen is door De Leutlog- gers omgedoopt tot 'Buizengat'. Nadat Stam de macht uit handen gaf, werd er op kosten van de ge meente een borrel gedronken, waarna De Leutloggers voor de tweede keer die dag in optocht door het centrum pareerden. De afgelopen twee avonden is er al volop feest gevierd in zaal De Har monie aan de Schiedamseweg. Polonaise-muziek kwam van Blaaskapel De Dorsvlegels en het duo Acte de Presence. Ad van Op stal, die veel in bejaardentehui zen optreedt, zorgde voor de tradi tionele carnavalskraker. In Vlaar dingen werd het feest meegevierd door carnavalsvereniging De Ku- bikanissen uit Zwijndrecht. Ook in Schiedam 'heerst de Zot heid' sinds burgemeester Scheeres de macht uit handen gaf aan carnavajsvereniging De Riet- zeilers. Dit gebeulde zaterdag middag in winkelcentrum Hof van Spaland. Naast het houden van optochten en hossen op mu ziek van De Havenzangers, vierde de vereniging uit 'Brandersgat' afgelopen weekeinde carnaval bij De Smooksnuivers in Rozenburg. Morgenavond om middernacht heet Buizengat weer Vlaardingen en Brandersgat weer Schiedam, als de Prinsen Carnaval de stads sleutel teruggeven aan de burge meesters. Vlaardingen Drie Vlaardingers en een Schiedammer, allen rond 21 21 jaar, zijn gisterochtend aan gehouden omdat zij in de Vlaar- dmgse Hoogstraat vernielingen hadden gepleegd. De mannen verklaarden de ver nielingen te hebben gepleegd uit woede over diefstal van hun fiet sen na een avondje stappen. Schiedam—Bij de Schiedamse po litie zijn het afgelopen weekeinde circa tien aangiften binnen geko men van inbraken of pogingen daartoe. Het betrof hier onder meer inbraken in woningen, kel derboxen en bedrijven. De politie hield later op de J. Evertsenweg een 28-jarige ver dachte aan. Maassluis Een 18-jarige Maas- sluizer is bij een ruzie met een driejaar oudere plaatsgenoot met een vouwslot op het hoofd gesla gen. Hij moest een hoofdwond la ten hechten in het Kolyzieken- huis. Waardoor het handgemeen ontstond is niet bekend. Vlaardingen—Een nog onbekende man heeft gistermiddag in de Jan van Arkelstraat in Vlaardingen een 12-jarig jongetje tegen het hoofd geslagen en sneeuw in zijn gezicht gewreven. De man was boos geworden omdat de jongen met zes vriendjes sneeuwballen tegen deramen gooide. Hoe k van Hollan dDe bemanning van de reddingboot Kapitein Ha- zewinkei is zaterdagmorgen uit gevaren om een gewonde zeeman met chemische verbranding op te halen van de vraehtferry Stena Searider. Binnen vijftig minuten kon het slachtoffer met verbran dingen aan gezicht, mond en han den van het schip worden ge haald. Vanaf de Berghaven is de zeeman met een ambulance naar het Dijkzigt Ziekenhuis gebracht. Gistermiddag kwamen de red dingwerkers wederom in actie. Over een steeds ruwer wordende zee moest een matroos met hepa titis- pf galblaasproblemen van een Russische coaster af worden gehaald. Met een taxi is de patiënt van de Berghaven naar een huis arts vervoerd voor nader onder zoek. Poot John Bunte Schiedam Een oudere man op een brommertje houdt even halt op de hoek van de Anna Zusterstraat, waar een aantal toe komstig bewoners van het B-complex Branderspoort wordt rondgeleid. „Ik heb zelf jaren in de bouw gezeten en je hoefje geen zorgen te maken. Een paar heipalen erbij en het zal best blijven staan. Veel succes," roept hij nog en rijdt weer lachend verder. De betrokken bewoners weten niet goed hoe te reageren. La chen? Kwaad worden? Een vrouw met boodschappenkarretje stopt ook even. „Het is me weer een mooie reclame voor Schiedam," zegt ze hoofdschuddend. Vrijwel iedereen, die wandelend over de Parkweg naar de binnenstad komt stopt wel even bij het nieuw- bouwcomplex. Om vervolgens met zogenaamde kennersblikken de buitenmuren af te turen. Het heeft iets van ramptoerisme: scheuren 'spotten' aan het Spin huispad. Het is deze zaterdagochtend een drukte van belang rond Branders poort. Zoveel animo is er tijdens het bijna wekelijkse open huis voor mogelijk geïnteresseerde ko pers nog nooit geweest. En dat komt zeker niet alleen door die langslopende, nieuwsgierige Schiedammers. Nee, de aanstaan de bewoners zelf willen nu wei eens met eigen ogen zien wat ze de afgelopen anderhalve week uit de krant of via brieven of bijeen komsten hebben vernomen. Is er nu van alles mis met hun in aan bouw zijnde huis of niet? Eerder die week is al afgesproken, dat een bewonersdelegatie die za terdag door de Breur-directie, toe zichthouder en andere vertegen woordigers van het ook als pro jectontwikkelaar optredende bouwbedrijf op het terrein zal worden rondgeleid. Breur besloot daarop alle bewoners maar uit te nodigen. En dus staan ze er zaterdagoch tend om even voor tienen alle maal. Sommigen hebben 'verster king' meegenomen; een vader die er een wat technischer kijk op heeft of een vriend met een eigen bouwbedrijfje. „Want ze kunnen ons alles wijsmaken. Wij hebben er geen verstand van." Mankementjes In groepjes worden de circa zestig kopers rondgeleid. De twaalf be woners-afgevaardigden, het voor lopig bestuur van de vereniging van eigenaren in oprichting, gaan als Iaatsten. Met name technisch directeur Keizer - Breur zelf is niet aanwezig - put zich tijdens die rondleidingen uit in het ge rust stellen van hen. Er zijn welis waar wat mankementjes, maar stuk voor stuk eenvoudig te her stellen. En dat zullen ze binnen kort ook heel snel doen. Wanneer de gemeente Schiedam hen daar toe in de gelegenheid stelt ten minste. Ter plekke wordt een aan tal van die bouwfoutjes ook ge toond. En de herstelwijze klinkt heel plausibel. Wordt Breur ge woon in de gelegenheid gesteld dat te doen dan kunnen ze alle maal nog voor de bouwvak hun prachtige nieuwe woning betrek ken. En daar hoeft echt helemaal niemand over in te zitten. Sommigen zijn gerustgesteld; an deren -en zij lijken in de meer derheid - in het geheel niet. Want hoe zit dat nu met die door de ge meentelijke dienst bouw- en wo ningtoezicht en TNO geconsta teerde gebreken. Er zijn er 38 op foto vastgelegd, maar volgers Breur gaat het uiteindelijk slechts De kopers mochten zaterdag onder begeleiding het bouwterrein op om met eigen ogen te aanschouwen hoe het nu zitmet de gebre ken aan hun nieuwe woningen. Foto Germ de Heus/Roel Dijkstra om dertien, waarvan zaterdag on geveer de helft wordt getoond. Nadat de eerste 'excursiegangers' de afgeschermde toegangshek ken de rug hebben toegekeerd wordt er onderling nog lang nage praat. Er is heel veel twijfel, maar vooral machteloosheid. Wat kun nen ze nog? Laat de gemeente nu die bouwstop maar opheffen zo dat er kan worden hersteld, klinkt het Als er maar goede controle op is, wordt gezegd. Maai' dat zit nu wel goed, is de algemene veron derstelling. Want Breur zal nu geen steen meer kunnen metse len zonder dat er iemand mee kijkt. Maar de schade is ai aangericht, weten ze. Branderspoort is ge brandmerkt. Laten ze zich maar richten op een vaste prijsgarantie. Dat 2e altijd minimaal het koop bedrag terugkrijgen. Onder de koop kunnen ze, wanneer de handtekeningen bij de notaris zijn gezet, niet meer uit. En dan moetje er maar voor zorgen, dat je er zelf niet zwaar de dupe van wordt. Over dat laatste zijn ze het roerendeens. Deels slopen en opnieuw opbou wen, zoals de gemeente Schiedam voor mogelijk houdt, is voor de be woners geen optie. „Dat kost tien tallen miljoenen. Dan gaat Breur failliet en zijn we nog veel verder van huis." De bewoners gaan weer naar huis, De delegatie van de voorlopige Vereniging van Eigenaren (WE) loopt nog rond en heeft aanslui tend op de Rotterdamsedijk een bijeenkomst in het kantoor van vastgoedbemiddelaar Dop Dop. Daar wordt besloten een advoaat in te schakelen 'voor juridische bijstand in het vervolgtraject van het conflict'. Woordvoerder Mahinder Jainan- dunsing geeft na afloop van dat circa twee uur durende beraad aan 'in de wacht' te willen. De ko pers zijn niet langer gebaat bij pu bliciteit. Maar ook de gekozen WE'ers beamen de ervaringen van de andere rondgeleide ko pers. „Opvallend aan de rondlei ding was dat er aanmerkelijk minder punten aan de orde zijn zijn gekomen dan eerder uit de di verse rapporten is gebleken," staat in de na afloop van de eige naren-bijeenkomst verstrekte verklaring. Alvorens daadwerkelijk juridi sche stappen te ondernemen wachten de kopers de komende dagen nog even af. Breur Bouw bedrijven en de gemeente Schie dam zullen, met hun advocaten, beider herstelplannen naast el kaar moeten leggen en tot een vergelijk dienen te komen. Zo niet dan moet de rechter dat doen. *1 Er had natuurlijk kunnen worden gewacht tot vandaag of morgen wanneer de dooi het ijs-vemietlgend werk had gedaan. Maar nee, daarvoor djn Vlaardingse brandweerlieden veel te diervriendelijk. Toen zij gistermiddag hoorden dat midden op de surf- plas een vogel vast zat aan het ijs werd onmiddellijk actie ondernomen, ladders werden uitgeschoven om over het dunne ijs tot bij het dier In nood te geraken. De vogel zag het even aan, rekte zich uit en steeg op. De redders verbijsterd achterlatend. Foto's RMDtikstra Hoek van Holland De Hoekstee was zaterdag het strijdperk van een EHBO-wedstrijd met als on derwerp zinloos geweld. Negen ploegen uit de regio, waaronder organisator de Hoekse EHBO- vereniging, moesten shockver schijnselen na een trap in de buik, bewusteloosheid en een belem merde ademhaling behandelen. De teams uit Maasdijk behaalden de eerste, tweede en vierde plaats. Maassluis werd derde, Hoek van Holland zesde, Schiedam zevende en Vlaardingen negende. SchiedamDe laatste Schiedam se uitbreidingswijk Sveaparken kan zich verheugen in een warme belangstelling. Ruim zevenhon derd mensen hebben zich inge schreven voor de 205 eengezins woningen en appartementen van de eerste bouwfase Sveafors. Dit weekeinde is de inschrijftermijn voor de eerste bouwtase gesloten en het ziet er naar uit dat de wo ningen naar Zweeds concept met gemak verkocht kunnen worden. Op alle typen woningen is inge schreven, alleen voor het type Frija, waarvan er 58 stuks in het plan zitten, blijft de aanmelding een beetje achter bij de rest van het project. Dit is vermoedelijk omdat een aantal tuinen op het noordwesten ligt. Het apparte mentengebouw Asgard mag zich verheugen op veel inschrijvingen. Het kan met gemak twee keer worden verkocht. Verder is er ook voor de goedkoopste eengezins woningen, toch al vanaf 335.000 gulden, grote belangstelling. De inschrijvingen komen eind de ze week op het bureau van de no taris terecht die vervolgens een koper aan een bouwnummer zal koppelen. Daarbij worden de in schrijvingen op een grote hoop gegooid en trekt de notaris er een voor een formulieren uit. „We wil len de mensen vervolgens telefo nisch op de hoogte brengen van de inloting," zegt assistent-make laar Patricia van den Berghe bij Anke Bodewes. „Verder zullen we ook brieven de deur uit doen om iedereen in te lichten over de toewijzing. Dus ook de mensen die zijn uitgeloot krijgen een briefje. De gelukki gen nodigen we uit voor een ver koopgesprek." Door Mare Floor RotterdanVViaardlngen Net wil de de klant van het postkantoor aan de Vlaardingse Waalstraat een cheque aan de lokettiste over handigen, toen hij plots van ach teren werd beetgepakt. Voor zijn ogen verscheen een blinkend sla gersmes, dat ter hoogte van zijn keel tot stilstand kwam. „Geld, geld, geld!" hoorde hij zijn onbe kende belager richting lokettiste schreeuwen. „Ik wil honderdjes!" Met 1800 gulden kon de overvaller er vervolgens vandoor gaan. Bui ten gooide hij zijn overjas en mes weg, ging naar een naburig café, belde een taxi, en vermaakte zich in afwachting daarvan met de speelautomaat. Het was echter even later geen taxi die voor het café verscheen, maar een politieauto. Want de overvaller had de pech net zijn overval te hebben gepleegd op het moment dat in het postkantoor een Vlaardingse rechercheur wat privézaken regelde. Deze achter volgde de dader zonder dat deze het door had tot in het café en bel de vervolgens zijn collega's om hem aan te laten houden. Vrijdag moest de Vlaardinger H.S. zich voor de Rotterdamse rechtbank verantwoorden voor de overval op het postkantoor, die hij op 17 november van vorig jaar pleegde. Het werd een opmerke lijk tafereel, aangezien de ver dachte niet alleen schizofreen was, maar met zijn 35-jarige leef tijd ook nog het verstand van een kind leek te hebben. Zijn uitspra ken deden zijn advocaat E. Goos- sens dan ook meermaals hulpe loos naar het hoofd grijpen. Zo wilde rechtbankvoorzitter C. G. Van Nunnikhoven wel eens weten van de verdachte waar de bestelde taxi naar toe moest gaan. „Een shoarmazaak in de Witte de Withstraat," was het antwoord van S. „Ik wilde daar lekkere sho- armabroodjes eten. Een stuk of tien. Mijn record staat tot nu toe op acht." En toen de officier van justitie van de verdachte zelf wilde weten of er ook kans op herhaling was, ant woordde S.: „Nou, ik zal niet meer stelen denk ik, maar een overval plegen wel. Dat geef ik gewoon eerlijk toe." Volgens het psychologisch rap port dat over de Vlaardinger was gemaakt lijdt S. aan ernstige psy chische beschadigingen. Hij hoort stemmen in zijn hoofd en is zeer gevoelig voor afhankelijkheid, wat zich concreet vertaalt in een xtc-, speed- en een gokverslaving. Volgens S. waren het ook de stem men in zyn hoofd die hem aan moedigden de overval op het post kantoor te plegen. „Een stem zei 's ochtends tegen mij: we gaan een bank pakken," verklaarde S. aan de rechtbank. „Ik dacht: ja, dat gaan we doen! Ik pakte een keukenmes en ging op pad, Daarna volgde een strijd tus sen de stemmen. De ene zij dat ik een bank moest overvallen, de an dere dat ik naar de politie moest gaan." S. moest ook terechtstaan voor de diefstal van vijftig gulden bij een andere gelegenheid. Op 1 novem ber vorig jaar had hij bij een Vlaardinger aangebeld en zich voorgedaan als een buurtbewo ner, die graag een tientje wilde le nen. Toen S. later terugkwam on der het mom van terugbetaling, zei hij alleen maar groot geld bij zich te hebben. Het Vlaardingse slachtoffer pakte zijn portemon nee voor wisselgeld, S. griste ver volgens het geld eruit en spurtte ervandoor. Officier van justitie S. P. de Haas volgde de conclusies van het psy chologisch rapport, dat weliswaar stelde dat S. ontoerekeningsvat baar was, maar niet volledig. „De verdachte besefte dus voor een deel wel degelijk wat hij deed toen hij die overval pleegde," meende de officier. „En hij had ook de keuze kunnen maken het niet te doen." De Haas eiste een celstraf van vijf maanden met TBS en dwangverpleging. Advocaat Goossens betoogde dat zijn cliënt wel degelijk volledig ontoerekeningsvatbaar kon wor den verklaard. Is er überhaupt wel sprake van wilsvrijheid als ie mand zo psychisch gestoord is als S., vroeg hij zich af. „En dus moet hij worden ontslagen van rechts vervolging en gewoon worden op genomen in een psychiatrisch zie kenhuis. Deze man hoort thuis in de hulpverlening." De rechtbank doet 26 februari uit spraak. Informatie over bezorging van de krant: maandao t/m vmdgg van ta.00lot19.cto uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Maandag 15 februari ROTTERDAM Nlghttown Theater Cafe 21.30 Modula tions. Maritiem Museum 10.00-17.00 ju- biileumdag Rotterdamse Schouwburg ktet- ne zaal 15.00 Foppe en Douwe. de Doelen jumaanseZaal20.15lntêmaoonalek3mefOf- kesten. Ahoy" Rotterdam 10.00/11.00/ 14 00/19.30ABN AMROWdddTennisTouma- ment 1999. Lux or Theater 20.15 The Flying Karamazov Brothers, Erasmus Universiteit Hoboken 17.00-18.00 Verhalen uit den vreemdeGoethe Instttut Botterdam 20 00 Podiumdiscussie. Wdams Conservatorium 10.00-17.00 Onematiedagen Cello en Viool. Wljkgebouw Clemenshuis BoefgoenzetV Camava1.ZaaldeUn)e20,3DWhat3re1nends for Dinsdag 16 februari SCHIEDAM Dc Oost. Bloemschikken, 13.30-15.30u. Dc de 4 Molens. Sluitingsbal. 20.30u. Theater a.d. SchieMathikfe Sanbng&Baod,20.15u. Ttnrrlede. Verkoop van lammers teCiet, 14 OOy. VLAARDINGEN Dc Soenda. lezing Vlaardingse Wederdracm. 14.00U. ROTTERDAM Nlghttovm Theater Cafe 21.30 Modula tions. Witte de With 11.00-18.00 Film fesö- va.MarttiemMuseiim 12,00-16.00jubhle- umdag. Jazzcafé Dizzy 22.00 The Allen Me- zquria Quartet. Luxor Theater 20.15 Boude- wijn de Groot. 'Een Nieuwe Herfst'. Theater Zuidplein Grote Zaal 20.15 Margret Eshuys. 'Jubileumtour 98/99'. Ahoy' Rotterdam 10.00/11.0C/14.00/19.30ACN AM RO World Tennis Tournament 1999. Rotterdamse Schouwijurgkieine zaal 20.30De broers Ge- boers. R'dams Conservatorium 10,00- 17.00 Onentatiedagen Celloen Viool. Wljkge bouw Clemen shuia Boergoeruets. Carnaval. Van 4o.lI febr. t/m wo. 17 febr. ROTTERDAM Cinerama 1* 'Meet JOe Black' (12) dag. 16,15-20.15, do.vr. ook 12.15. Cln.2: The re's something about Mary" {al) dag. 15.4& 18.30-21.15 do.vr. ook 13.00. Cln.3: The horse wisperef (12) dag, 20/35. Cln.4: 'Mask of Zorro' (12) dag 15-13.15. What dreams may come' (12) dag. 21.30 do.vr. ook 12.15. Cln.5: Thepnnceof Egypt1 (al)dag, 16,'JezuS iseen palesbjri (16) dag.18.45-21.30. ImaxTheater: Whales' (all dag 14-16,'Eve rest' (al) dagl5. Thnll Ride' (at) dag 13. 'Ama zone' (ai) zajQ. 12." 'Abeitje' (al) dag. 17 (beh.do.vr.), ta.zo. 10, ma.di. ook 11. 'Star trek insurrection" (12) dag 19.30-22 do.vr. ook 17.15. Venster 1: 'Festen" (16) dag 19.30-22 (mê. met 22) vr.ma di.wo. 15, zo. 13. SNEAK PRE VIEW ma 22. Ven/2: 'State of dogs' (16) dag 21,45. '1001 nacht' <16>do,vr. 19.30. 'Pw- te'(16) ma,di.wo, 19.30 (zo. 15inven,3). MQ- VIEZONE; To die lor'vr. 15.30. ZON DAG spec»- al- ZhangVuan 'Mama' 13, 'Sons' 15, 'East Pa lace, west palace' 19.30. V«i5:La wta bei- la' (al) dag 19.30-22vr.ma.di.wo. ook 15 zo. 12.30, Ven.4-, -VelvetGoidmme' (16) dag 20- 22,15 vr. 15. Uimlère 1: 'Enemy of the state' (16) dag 12- 14.50-17,55-21(za^>geenl2). Lum.2: The Siege' (16) dag 18.00-21.15 do.vr. ook 12.30-15.15. lum-3: 'Urban legend' (16/ dag, 16-18,45-21.30do.vr. ook 13.15. Lom. 4: 'Practical magie' (12) dag 16-18.45- 21,30 (zo,geen 16) do.vr. ook 13.15. "You've got mail' (al) zo,14 febr. 16. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag 12 t/m 01. Pattfé Ij 'Enemy of the state' (16) dag 15.30- 16.25-21.20do.vr.ookJLl.50. Pat/2: 'Ronm' (16) dag 15.30-18.35-21.30 do.vr. ook 11.50. Pat-3: 'Ante' (al) dag. 11.20-13.40- 15.45-17.50-19.55-22(di.geen 22),SNEAK PREVIEW: 'Rekeningrijden' (16) dl. 22.Pflt4: 'Ever after (al) dag 11.50-15.20-18.20- 21,10. Pat 5: 'Star trek: insurrection" (12) dag 11.20 (zo. geen 11.20) 13.45-16.10- 18.50-21.40. Pat6r 'A bugs life' (al) dag 11.40-16,40-19.10-21.50do.vr,ookl4.'20. Pat7: 'Meet Joe Black' (12) dag 11.40- 15.40-2030. NschtvoorvtefllngBn: Lum.2j 'A sim ple plan' (16) vrra.00.30. Lum.3: 'Urban Legend' (16) vr.za. 00.15. Lum.4:'A perfect murderi (165 vr- ja. 00,30. KJndermatiiwes: Cin.1: 'Abeftje' za. t/m wo.13.30, Cln.2: 'Madeline' za. t/m wo. 13.30. Cin.3: 'Een iuizenieven' dag. 12.45- 15.15-18. Cin.4: 'Mulan'za. t/mw. 12.15. Cin.5:'Depms van Egypte' dag 13-15. ImaK 'Abef^e' dag (beh.do.vr.) 17 za JB.ook 10 ma - ,<h wo .ook 11. Ven.2: 'Pippt m taka tuka land' zo.ma.di.wo. 15 (Zo.thveri.l). Ven.4: "Pinkel tje1 zo.ma.di.wo.13. 'Rorja de roversdochter, zo.ma.di.wo. 15. Lum.2: 'Eenluizenleuen'za- t/m wo. 13-15.30. Lum.3; 'Mulan'za.t/m wo. 13.30. Lum.4: 'Abeltie' za. t/m wo. 131&. Pstl: 'Een Iuizenieven' za. t/m wo. 11-13-15 (za. geen li). Pat2: 'Abertje' za. t/m wo. 11- 13.25. Pat6: 'Hanuman'za.t/mwo. 14.20. Vlaardingen Een 8-jarig meisje uit Vlaardingen is zaterdag ern stig gewond geraakt toen zy van haar paard viel en met haar bo venbeen een paaltje raakte. Dat gebeurde in recreatiegebied De Lickebaert in baar woonplaats. Het meisje werd met een spoed transport naar het Dijkzigtzieken huis in Rotterdam vervoerd. Daar werd een beenfractuur geconsta teerd. Mogelijk zijn er ook inwen dige bloedingen. Sctiledam/Vlaardingen— De Schie damse politie zag gistermiddag rond half zes een automobilist met 150 kilometer per uur door de binnenstad scheuren. De wagen reed zo snel, dat agen ten er met in slaagden deze te la ten stoppen. Toen de automobilist bij een benzinepomp aan de A15 stopte om te tanken, bleek dat hij de achtervolgende politie niet in de gaten had gehad. De bestuur der. een 30-jarige man uit Bergen op Zoom, bleek een verlopen rij bewijs te hebben. Bij een radarsnelheidscontrole op de Van Beethovensingel in Vlaar dingen registreerde de politie za terdagmiddag 322 automobilis ten, die harder reden dan de toe gestane 50 kilometer per uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1