8 Elsheth Vink moet wennen aan gegiechel m o> W: Wielerzesdaagse in Rotterdam van de baan 'Kijk die ouwe eens mooi lopen' Sponsors zetten IOC onder druk Chileen stapt op Korving derde Jean-Paul van Poppel verwacht veel van jonge vrouwenseiectie Protest tegen politieverhoor Nu Kemna eerste in Lloret de Mar Nesselande mist zijn doel in de Champions League Bowlingjeugd naar Brussel Trainingsloop in Maassluis Koploper klopt Hermes DVS Geest van veteranen Fortuna wil vaak meer dan lichaam aankan Schaap nieuwe trainer vanVentura-vrouwen Heineken verbindt naam aan Paastoernooi Asvion Rotterdams Dagblad Woensdag 17 februari 1999 F Sydney Ze hebben samen meer dan een half miljard dollar geïn vesteerd voor het gebruik van de olympische ringen om de meest uiteenlopende producten te ver kopen. Van verzekeringen tot hamburgers. Maar de tien grote sponsors van het IOC eisen meer tegenwaarde voor hun geld. Zij hebben de olympische beweging onder druk gezet door ingrijpen de hervormingen te eisen. De sponsors hebben het IOC een urgentielijst in handen gedrukt met vier punten die op de speciale zitting op 17 en 18 maart in Lau sanne dienen te worden behan deld. De sponsors willen: j Personele wijzigingen in de hoogste top van het IOC en de be noeming van een opvolger voor voorzitter Samaranch, die overi gens wel zijn termijn mag uitdie nen (tot 2001); Verwijdering uit het IOC van ie der lid van wie vaststaat dat hij of zij zich schuldig heeft gemaakt aan corruptie of omkoping; Radicale verandering van de procedure voor de aanwijzing van de Olympische Spelen, te begin nen met de aanwijzing voor de winterspelen van 2006; opening van de financiële boe ken van het IOC voor het publiek. Het IOC telt tien grote geldschie ters, olympische partners die deel uitmaken van het zogenaamde TOP Programma. Die betalen on geveer 50 miljoen dollar per vier ja^ar aan het IOC. Daarnaast heb ben de olympische organisatieco mités het recht zelf sponsors te ;goeken. Santiago de Chili De secretaris van het Chileense Olympische Comité, Cristian Rodriguez, heeft gisteren zijn functie neergelegd. Hij nam het besluit wegens zijn betrokkenheid bij het corruptie schandaal rond de aanwijzing van 4 de Amerikaanse stad Salt Lake City als gastheer van de Winter spelen van 2002. Rodriguez wordt ervan beschuldigd als tussenper soon gefungeerd te hebben bij de betaling van ruim 40,000 gulden door het wervingscomité van Salt Lake City aan, Sergio .Santander, voormalig voorzitter van het Chi leense Olympische Comité. Madrid Robin Korving is gister avond tijdens indoorwedstrijden in Madrid derde geworden op de 60 m horden. De atleet van AAC maakte een tijd van 7,64 sec. Dat is 0,13 sec boven het nationale re cord, dat Korving op 7 februari in Stuttgart naar 7,51 sec tilde. Kor ving, die in de voorwedstrijd 7,66 afhad laten drukken, moest twee Amerikanen voor laten gaan: Du- ane Ross (7,43) en Courtney Hawkins (7,53). Door Hans van Houdt Rotterdam De Rotterdamse wielerzes daagse op de weg, die stond gepland voor 6 tot en met 11 juli van dit jaar, .is afgelast. „Wegens lokale ontwikkelingen," zo geeft de Stichting Wielersport Promotie Rotter dam, die dit evenement twee jaar heeft ge organiseerd, in een brief ais reden op. Het schrijven is verstuurd naar ploegleiders van ingeschreven clubs, waaronder enkele uit het buitenland. Mankracht „Er was een gebrek aan mankracht," zo verduidelijkt de secretaris van de stichting, Theo Okhuijzen. „De wielerclub Ahoy' zou het technische gedeelte gaan leiden, maar dc club zegt geen mensen beschikbaar te hebben. Dan houdt alles op. Dan moetje be slissen niet verder te gaan." Voorzitter Michiel Faro van Ahoy' zegt be vreemd te zijn door de gang van zaken. „Wij waren met de stichting in onderhande ling," zo beschrijft hij zijn kant van het ver haal. „Wij hadden er wat problemen mee dat de gehele organisatie op ons bordje werd geschoven. Tenslotte had men bij de stichting de ervaring van de twee voorgaan de edities. En onze organisatie dreigde overbelast te raken. Maar met overleg had den wij er best uit kunnen komen. Het is doodzonde als de zesdaagse niet door gaat. Ik dring er dan ook sterk op aan de beslis sing te herzien. Een oplossing moet moge lijk zijn." Door Edward Swier Lelystad Jean-Paui van Poppel zag pips, hij was een beetje grieperig. Misschien liet de bondscoach de winderige och tendtraining van de nationale vrouwenselectie daarom wel aan zich voorbij gaan. Of zit de sleet erop bij het vroegere sprintkanon? Op trainingskamp had hij onlangs bergop ook al af moeten haken. De trainingsmethoden van de ex-prof blij ken hun positieve uitwerking op anderen dus in ieder geval niet te missen. In 1998 had-ie op de ochtend van de ploegpresentatie zelf wel vro lijk meegereden. En, er waren gis teren ten huize van sponsor Giant, nog meer veranderingen te bespeuren. Zo is de selectie ingrij pend gewijzigd, verjongd ook. De bekende gezichten Yvonne Bru- nen, Meike de Brnijn en Debby Mansveld, vorig jaar de papieren kopvrouwen, ruimden het veld, vooral omdat ze elders ruimer voor hun inspanningen beloond worden. Daarvoor in de plaats kwam - naast een groepje nieu welingen dat de gemiddelde leef tijd richting de 21 jaar drukte - onder anderen Chantal Beltman en Elsbeth Vink. ,t t a Bovendien is Van Róppels porte monnee aanzienlijk beter gevuld. Niet zonder trots meldde hij „het grootste budget van^ejhelè bond te hebben." De vrouwenploeg heeft zo'n half miljoen gulden tot haar beschikking. Een groot deel daarvan gaat op aan de negen we reldbekerwedstrijden. „We rijden ze voor het eerst allemaal, een unicum. En we moeten er zeker twee kunnen winnen," aldus Van Poppel. Bondsvoorzitter Joop Ats- ma zal de ploegleider er niet exact aan houden. „Eén is wat mij be treft ook goed. Want opleiding staat centraal bij deze jonge groep," had de preses ingefluis terd gekregen. Van Moorsel Van Poppel, die Ton van Loo als assistent krijgt, zal dit jaar veel minder gebruik maken van stand- ins. „Alleen als Leontien van Moorsel me belt dat ze een we reldbekerwedstrijd wil rijden, maak ik een plaatsje vrij. De an deren komen bij mij pas rond de Tour Féminin in beeld. Vorig jaar kwamen de frequente wisselin gen het teamverband niet ten goe de. Dat doen we nu dus anders." Juist vanwege het uitgebreide wedstrijdprogramma, met vele zware buitenlandse beproevin gen, koos Elsbeth Vink voor de se lectie. Op trainingskamp kon de 26-jarige Vink ervaren hoe jong de huidige selectie is. „Tja, jonge meiden hè. Ze hebben het over school, vriendjes. Kunnen overal om lachen, giechelen, eigenlijk. Zelf ben ik een stuk serieuzer. Ik ga professioneel 'mét m'n sport om, heb er de hele dag tijd voor. Of dat dan niet moeilijk is? Ach, Milaan De Italiaéïisè associatie van wielerprofessionals heeft gis teravond krachtig geprotesteerd tegen de politieverhoren waar zes renners zich na afloop van de Trophé Laigueglia aan moesten onderwerpen. De renners die wer den ondervraagd waren de Itali aanse winnaar Paolo Savoldelli, diens landgenoten Ivan Gotti, Alessandro Bertolini en Gianluca Bortolami, de Rus Pavel Tonkov en de Belg Axel Merckx. De pro cureur van het parket in Bologna, Giovanni Spinosa, pikte deze ren ners eruit, omdat zij in hun loop baan in aanraking waren geweest met sportarts Michele Ferrari. Er loopt een onderzoek naar zijn doen en laten met betrekking tot verstrekking van prestatiebevor- derende middelen. De associatie van wielerprofessio nals toonde zich met name ver ontwaardigd over het politie-op- treden in de eerste koers van be tekenis op Italiaanse bodem. Verwarring „Hoewel we waardering hebben voor het werk van de magistraten in het algemeen, betreuren we het toch ten zeerste dat bij de eerste internationale wedstrijd in Italië op deze manier wordt opgetreden. Het geeft alleen maar verwarring bij deelnemers en organisatoren." het went. Zelf ben ik heel zelf standig, maar anderen hebben veel vragen. Die stellen ze nu aan mij. En meestal weet ik het ant woord wel." Voorbeeldfunctie Vink heeft een voorbeeldfunctie. Van Poppel zal zijn vrouwen niet vragen Vink blindelings te vol gen. „Elsbeth zit 's ochtends om zes uur al op de rollerbank, vliegt dan het krachthonk in. Dat kan en wil ik niet vragen van de anderen. Die rijden zich dan over de kop. Ze moeten vooral goed kijken hoe Elsbeth met haar sport omgaat, zo bevlogen. Daar kan de" rest*"'nog wat van leren." Naast Elsbeth Vink geldt Mirjam Melchers binnen het team als speerpunt. Van Poppel: „Ze is een ongeslepen diamant met enorm veel potentie." Melchers is de kopvrouw voor de eerste twee we reldbekerwedstrijden van dit sei zoen, op 7 maart in Sydney en een week later in Hamilton. De selectie: Chantal Beltman (Slagharen), Aren da Grimberg (Almelo), Sabine Gruters (Schijndel), Angela Hillenga (Finsterwol- de), Sonja van Kuik (Eindhoven), Mirjam Melchers (Gendt), MireUa van Melis (Ven horst), Kristy Miggels (Belfeld), Sandra Rombouts (Rijsbergen), Afke Sym (Wog- num), Elsbeth Vink (Wijk en Aalburg) en Janneke Vos (Kockengen). Uoret de Mar Rudi Kemna van de Batavusploeg heeft de tweede etappe van de Ronde van Lloret de Mar, een wielerwedstrijd voor amateurs en profs, op zijn naam geschreven. Hij won de eind sprint van een groep van veertig man, van wie Wilco Zuiderwijk en John Talen respectievelijk twee de en vierde werden. Talen, win naar van de eerste rit, bleef leider in de algemene, rangschikking voor Zuijaerwijk, Kemna'en ieu- rissen. 4(t, De Italiaanse renner Michele Bartoli zegevierde gisteren in de derde rit van de Ronde van Anda- lusië. Hij won de etappe over 168 km tussen Port de Benalmadena en Puente Genii in de sprint. Bartoli was de Belg Jo Planckaert en de Duitser Erik Zabel te snel af. De beste Nederlander was Erik Dekker (22e). De Spanjaard Javier Pasqual Rodriguez finishte als vierde en behield de leiding in het klassement met twee seconden voorsprong op de Colombiaan Santiago Botero, Dekker bezet de tiende plaats op ruim anderhalve minuut van de leider. De Oranje- vrouwen bij een tijdens eenkortetra - ning. Voor aan, v!nr, Mir jam Mei chers. Sandra Elsbeth Vink, Sabine Gru ters en Mlrel la van Melis. Foto Cor Vos Door Hans Kerbert Zevenhuizen Er zijn niet zo gek veel sportploegen die een toernooi om de Champions League van on dergeschikt belang vinden. VC Nesselande doet dat wel. Niet omdat Europa's elite voor de volleyballers oninteressant is, maar omdat de Zevenhuizenaren niet de illusie koesteren temidden van Europa's elite potten te kunnen breken. Toch was er landskampioen veel aan gelegen om twee partijen in het evenement op hun naam te schrijven. Vorige week tegen Kedzierzyn uit Polen wonnen ze de eerste en gisteren waren ze in eigen omgeving tegen Paris UC dicht bij de tweede zege, maar ging het net mis: 2-3 (26-24,18-25,25-19,20-25, 13-15). De mannen van trainer/coach Pierre Mathieu wöcht volgende week in Griekenland de laatste partij„te- gen Olympiakos Piraeus, een ploeg die in thuis zeer moeilijk te kloppen is. De beoogde twee zeges zullen daarom waarschijnlijk niet gehaald worden en dus was er sprake van teleurstelling in de Zuid-Holland se gelederen.,Aan de ene kant wel," vond aanvoer der Michiel van der Kuip. „Als ik de wedstrijderihiie we tot nu toe gespeeld hebben bekijk, had er denk ik meer ingezeten. Het kwaliteitsverschil tussen'de meeste tegenstanders en onze ploeg was kleinec,dan we gedacht hadden. Maar aan de andere kant heb ik bij de meeste ploegen dat beetje extra klasse gezien dat wjj net nog missen." Van der Kuip vertelde met zijn woorden in een notendop het verhaal van de wedstrijd tegen Paris UC. De individuele kwaliteiten van een aantal Fran se kampioenen, getraind en gecoacht door voormalig Nederlands bondscoach en assistent bij toen nog Rentokil/Zevenhuizen, Wu Quiang Pang, maakten gisteren het verschil, Nesselande stelde daar een be wonderenswaardige strijdlust en enthousiasme te genover, maar dat bleek aan het eind van de rit,met genoeg. De thuisploeg dankte de winst in de eerste set voornamelijk aan één man, Timo 'Beukgraag' Dijkgraaf verscheen met een 4-5 achterstand aari.de opslag en zijn strakke, zwabberende klappen waren* de opponent te machtig. Dijkgraafs serie werd pas|bij 8-5 gestuit en die voorsprong werd niet meer afgege ven: 26-24. Opvallend genoeg kon zelfs die positieve wencÜng het Zevenhuizer publiek niet in vervoering brengen. Het was akelig stil, tot ongenoegen van de Nesselan- ders. „Het leek wel een begrafenis," vond Michiel van der Kuip. „Ik werd er een beetje verdrietig van." Van der Kuip trachtte eigenhandig het vuurtje op te stoken. „Zevenhuizen, laatje eens horen," brulde hij toen het spannend werd. Maar pok toen kwam erniet meer dan wat kortstondig gemurmel van de tribu nes. Het lag niet aan het publiek dat Nesselande de tweede set verloor. De gastheren konden slechts zichzelf verwijtend aankijken. Mathieus zes kwamen schlemielig met 6-10 achter, vochten zich terug tot 15-14, maar ging weer in de fout, juist toen Paris UC rijp leek voor de sloop: 18-25. i Onstuitbaar Nesselande hervond zich ^s?t4.di?g,,on^ Jïppuls van Jules Martens. De Cananaees toonaczich in die fase haast onstuitbaar.'Daarnaast was de vechtlust doorslaggevend, Tot twee keer toe raakte Nesselande een grote voorsprong kwijt, maar was het veerkrach tig genoegom de klap te boven te komen?25-19. De landskampioen was in het vierde bedrijf nog het dichtst bij definitieve winst. Bij U-9 gaf Nesselande de wedstrijd echter zomaar weg. Het werd 12-14, ver volgens 18-22 en die achterstand bleek niet meer te overbruggen: 20-25. „Als je de kansen die je krijgt niet maakt, scheelt dat een paar punten," oordeelde Pierre Mathieu achteraf. De vijfde omgang was te veel voor de gastheren. De mannen van Mathieu raakten geïrriteerd door een paar twijfelachtige beslissingen van de lijnrechters; maar hielpen zichzelf piet met hun openlijke woede. Bij 3-6 was het pleit eigenlijk al beslecht. Nesselande kwam nog een eind, maar moest zijn meerdere in de Fransen erktennen: 13-15. DflU: ïf«7t Dfïü? I'-"V f i >SVi Eindhoven Schiedammer Alex de Vries, Brenda de Bruine uit Rotterdam en Terry-Ann Harde man uit Dordrecht zijn door de bondscoaches Ronald Tuinen- burg (jongens) en Dirk van der Zee (meisjes) geselecteerd voor het Europees jeugdkampioen schap bowling voor teams, dat van 26 tot en met 30 maart in Brussel wordt gehouden. Capellenaar Henk Smits treedt in de Belgi sche stad op als chef d'equipe. is— Lopers die zich voor bereiden op de Rotterdam Mar- arthon kunnen zondag kilometers maken in Maassluis. Atletiekver eniging Waterweg heeft een par cours uitgezet over fietspaden langs de Nieuwe Wateiweg. De lo pers kunnen kiezen uit afstanden van negen, zestien, drieëntwintig en dertig kilometer. Om 11.00 klinkt het startschot bij het club gebouw van de vereniging aan de Merellaan, De lopers kunnen zich daar vooraf inschrijven. Schiedam In de hoofdklasse van het zaalvoetbal had koploper All Green's weinig moeite met Hermes DVS: 10-3. HBSS verloor met 1-2 van Rozet Ecoloss en Lens was met 7-6 te sterk voor MSV71. Speelronde 21: All^ Green's-Hermes DVS 10-3, hBSS-nu^t-t Ecoloss 1-2, VZ olv'Cil Lens-MSV '71 7-6. Sprmt-NOC 2-2, Neptu- nus-Maasstad 3-5, RS-ZOB/Re-Cars 6-2. Bmnenstad/ATG-MaUon'Cammen 7-2. Stand: All Green's 21-53, Maasstad 21*49, Neptunus 21-43, Mallon/Cammen 20-39. Hermes DVS21*34, Spnnt 20-33, RS 21-30, HBSS 21-29, Rozet 21-27, Binnenstad 21-23, NOC 21-20, VZ '8120-19. MSV *7120-10. Door Bart Boerop Vlaardingen De geest wil vaak meer dan het lichaam aankan. Dat weten de veterane hardlopers van atletiekvereniging Fortuna in Vlaardingen als geen ander. Wim Mastenbroek (71), Bram de Jong (69), Willem Koning (68) en de benjamin van het gezelschap Ka- rel Leeuwangh (60) lopen vijf, zes keer per week hard. Op wedstrij den eindigen de vier in hun leef tijdscategorie vaak bij de voor sten. Afgelopen zondag deed het 268 jaar oude kwartet mee aan het Nederlands Kampioenschap Veldlopen voor veteranen in Zeist Ze oogsten veel succes. Mastenbroek werd kampioen bij de mannen ouder dan zeventig jaar. Leeuwangh haalde brons in de klasse M60 en Koning werd tweede in de categorie M65. De Jong viel in die klasse met een vierde plaats net buiten de prij zen. „Leuk dat jij dat ook nog even in wrijft. Ik heb dat al genoeg van de andere drie moeten horen," rea geert De Jong op de constatering dat hij als enige geen medaiUe overhield aan de negen kilometer veldloop. „Ik had gedacht dat brons er wel in zou zitten, want de man die derde werd, kwam vooraf naar me toe en zij me dat hij niet te hard kon lopen, omdat zijn hartslag niet boven de 160 mocht komen. Ik dacht: 'als ik even ver snel en hij volgt me dan schiet zijn hartslag boven de 160 en dan gaat zijn metertje piepen', maar helaas liep hij me voorbij zonder dat zijn alarm afging." De man nen zijn gewend aan het podium. Sinds ze begonnen met hardlo pen, ze waren allen de veertig jaar al gepasseerd, gingen ze meer dan eens met een prijs aan de haal. Mastenbroek werd vorig jaar kampioen op de weg. Koning won de marathon van Eindhoven en Leeuwangh was in Rotterdam de snelste. Bloeddruk De marathon van Rotterdam staat ook dit jaar bij de meeste mannen op het programma. Alleen Mas tenbroek iaat hem lopen. „Ik heb wat last van mijn voeten en ook is mijn bloeddruk iets te hoog." De Jong twijfelt nog: „Mijn duurver- mogen laat te wensen over. Ik loop nu zeventig kilometer per week, maar dat moet naar negen tig om een fatsoenlijke marathon te lopen. Vroeger was dat geen probleem, maar nu is mijn her stellend vermogen minder." Het zijn de kwalen die met het ouder worden optreden. Op het mentale vlak is het lopen makkelijker vol te houden dan op het lichamelij ke. De spieren worden strammer. Het lijf heeft meer rust nodig. Ze merken het allemaal, maar Leeuwangh, de jongste van het stel, is aan een tweede jeugd be zig. „Ik ben net gestopt met wer ken en merk dat ik nu net zo fit ben als tien jaar geleden. Ik kan veel meer aan, omdat ik de ver moeidheid van het werken kwijt Wim Mastenbroek (71) (links), Willem Koning (68) Karei Leeuwangh (60) en Bram de Jong (69) zijn nog lang niet uitgelopen. 'Let op. U hoort nog van ons.' Foto peter Moikenboer ben. Toch is het oppassen. Je moet naar je lichaam luisteren. De geest moet af en toe de rem er op zetten." Realiteit Bram de Jong heeft er geen moei te mee dat zijn tijden met de jaren minder worden. „Ik ben blij dat ik nog kén lopen. Veel mensen heb ben op deze leeftijd last van kwaaltjes en ik ben erg gezond. Je moet de realiteit aanvaarden. Je leert mettertijd dat je naar je li chaam moet luisteren. Anders val je uit en dat is veel erger dan een mindere tijd lopen." Het verschil in ambitie met de negen jaar jon gere Leeuwangh is groot. De Schiedammer wil de Rotterdam Marathon perse binnen de drie uur lopen, terwijl de Vlaardinger al blij is wanneer hij fit genoeg is om mee te doen. Maar achteraan lopen, willen ze geen van allen. Mastenbroek: „Als ik zo lang doorga dat iedereen op me moet wachten, mogen ze me in het wa ter pleuren." De vier veteranen hebben er voor lopig nog geen genoeg van. Ze gaan door tot de dokter het hen verbiedt De kick van de prestatie, de collegialiteit onder de lopers en het respect voor eikaars prestaties drijft ze van wedstrijd naar wed strijd. „Het is heerlijk om een ge zond lijf te hebben," zegt Willem Koning die pas op zijn 57-ste voor het eerst de hardloopschoenen aantrok, „dat je uit.raam kijkt, ziet dat het goed weer is en dan een paar uurtjes kan lopen. Moe thuiskomen, even douchen en je hebt het idee datje de hele wereld aankan. Een mooi moment bij wedstrijden is ook het ophangen van de uitslagenlijst.. Je kijkt niet alleen naar je eigen tijd. Je wil we ten wat iedereen gelopen heeft." Mastenbroek: „Soms loop ik in minder weer en ben ik uitgeput en denk ik: ben ik hier nu 72 voor geworden, maar eenmaal over de finish krijg je een heerlijk ovoel over je. Ik loop trouwens hei liefst een marathon of wedstrijd waar veel publiek langs de kant staat. Die opmerkingen: 'Kijk die ouwe eens mooi lopen', fantastisch." Willem Koning en Karei Leeuw angh staan dit weekeinde alweer aan de start van de volgende wed strijd, in Schoorl. Mastenbroek en De Jong doen het even wat rusti ger aan. „Maar," waarschuwt De Jong, „Iet op. U hoort nog van ons." Schiedam Herman Schaap wordt trainer van» de handbalvrouwen van Ventura. Schaap traint nu riog de mannen van het Rotterdamse Roda 71 dafjUit- komt in de tweede divisie en maakt daar het seizpen ook af. Tót die tijd neemt René Bos de taken van de vertrokken oefenmeester Max Tukker bij Ventura over. Bos traint bij de Schiedamse club de junioren. Max Tukker leverde zijn contract twee weken gele den in, omdat hij de instelling van de spelersgroep niet goed vond. De spelersgroep verweet de trainer een gebrek aan beleving. Herman Schaap is geen vreen)de bij de Schiedamse club. Vijf jaar geleden had de 37-jarige trainer de mannen van HVC (dat met UVG samenging in Ven tura) onder zijn hoede. Daarna trainde hij het man- nenteam van Ancora en Snelwiek. „Mijn vertrek by Roda heeft zo zijn redenen," zegt Schaap. „MaM ik wil er niet te veel over zeggen, want ik wil de club niet in een kwaad daglicht zetten. De voornaamste reden is dat Ventura eerste klasse speelt en het>tjai- nerschap daar voor mij een stapomhoogis. Ik ken de vrouwen. Ze vormen een leuke, enthousiaste gro'epl Het is voor het eerst dat ik vrouwen ga trainen en die uitdaging spreekt me ook aan. Het vrouwenhandbal is minder hard, minder fysiek, maar of het trainen van vrouwen een andere aanpak vergt, dat merk ik nog wel." Ventura is blij met de nieuwe trainer. „We willen het huidige niveau vasthouden, ook wanneer straks jeugdige speelsters ingepast moeten worden. Schaap is de aangewezen persoon om dat proces te begeleiden," aldus vice-voorzitter Bernard Dries. Schiedam De Schiedamse hockeyvereniging As vion heeft Heineken bereid gevonden het Paastoer nooi te sponsoren. Het hockeytoemooi dat ai voor de vijfendertigste keer wordt gehouden, krijgt daarom als naam: Eerste Heineken Paastoernooi. De bier brouwer sponsort het nationaal hockeyteam en wil zich breder in die sport profileren. Heineken ver zorgt de publiciteit en de aankleding van het toer nooi. Naast de seniorenteams van Asvion nemen tra ditiegetrouw ook een aantal Engelse teams deel Mo^ gelijk staat er 3 en 4 april ook een Frans of Duits team op het veld van Asvion. Het deelnemersveld wordt aangevuld met teams uit de regio en tegenstanders van Asvion in de competitie. Op de website van As vion staat een uitnodiging voor het toernooi. Het adres van die site is: www.multisite.nl/asvion.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2