9 Streep door woningbouw Polderweg Wê Rotterdams Dagblad Koningshoek blank na vandalisme De nachtmerrie van stugge rokers: doorweekte sigaretten Slechtzienden beter af in Schiedamse bibliotheek i-gratis naar Gewond bij aanrijding Dief komt niet ver met auto Hond sluit vrouw buiten Automobilisten onder invloed Lijsterlaan afgesloten Meerderheid Schiedamse politiek verlangt groen en fluit wethouder Hafkamp terug Lever- werft Bezwaren tegen reconstructie Westlandseweg 'koudwatervrees' Schiedammer doet gooi naar rol in soap Of bel gratis 0800 - QG 42 Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Actie voor zonneboilers Kruimeltje later bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Qagbiad. Rotterdams Dagblad -é Waterweg Donderdag 18 februari 1999 Vlaardingen—Een 17-jarige Vlaar- dingse is gisteren naar het Holy Ziekenhuis gebracht nadat ze op haar bromfiets betrokken was ge raakt bij een ongeval. De vrouw verleende op de Holysingel geen voorrang aan een 57-jarige auto mobilist uit Den Haag, met een botsing als gevolg. De vrouw kwam ten val en raakte gewond. Schiedam De Schiedamse poli tie was vanochtend bepaald vroeg wakker te noemen. Agenten hiel den een 23-jarige Rotterdammer aan die in een auto op de Rotter» damsedijk reed. De man bleek de wagen even daarvoor te hebben gestolen. Hij had amper een paar honderd meter met het voertuig gereden, of hij werd al weer in de kraag gegrepen. De Rotterdam mer verklaarde de auto te hebben gestolen omdat zijn eigen wagen eerder in beslag was genomen: de man had daarin gereden zonder over een rijbewijs te beschikken. Eenmaal op het politiebureau bleek dat hij ook nog een aantal r.dagen celstraf open had staan, zo dat de Rotterdammer meteen mocht blyven slapen. Hoek van Holland Een hond was er verantwoordelijk voor dat gis teren een bewoonster van Presi dent J. V. Wierdsmastraat in Hoek van Holland werd buitengesloten. De vrouw was even uit haar wo ning gestapt, toen het beest op de deurvergrendeling sprong. De deur viel in het slot en de vrouw kon niet meer naar binnen. De po litie bood de helpende hand en klom via de buren over het balkon van de woning van de vrouw en wist zo de deur te openen. Vlaardingen Twee automobilis ten werden de afgelopen nacht door de Vlaardingse politie ge snapt op het rijden onder invloed. Een 39-jarige Vlaardinger maakte het het bontst: hij blies 1,20 pro mille nadat hij rond vier uur was staande gehouden op de Burge meester Pruissingel. De man is overgedragen aan justitie. Even na middernacht kwam een 55-jari- ge Vlaardinger er met een boete van 390 gulden vanaf. Hij mocht op de Van Beethovensïngel bla zen en kwam op 0,65 promille uit Maassluis Een gedeelte van de Lijsterlaan in Maassluis is vanaf maandag afgesloten voor het ver-r keer. Het gaat om het stuk tussen de Korhoenstraat en de Kwartel laan, waar (om snelheid van het verkeer tegen te gaan) een ver keersdrempel wordt aangelegd. Afhankelijk van het weer zullen de werkzaamheden enkele dagen in beslag nemen. Schiedam Geen woningen maar groen. Dat is de toekomst, die de meerderheid van de Schiedamse politiek in gedachten heeft voor het gebied Polderwetering. Het plan van het colle ge om extra woningbouw toe te staan in de langgerekte strook aan weerszijden van de Polderweg kan dus niet rekenen op een brede meerderheid in de gemeenteraad. Wethouder Haf kamp (ruimelijke ordening) heeft het voorstel dat de bouw van ruim tweehonderd woningen bij de Polderweg mogelijk maakt, om deze reden voorlopig ingetrokken. Het wordt nu opnieuw besproken in het college-overleg. B en w hebben de plannen om de woningbouw te stimuleren in het gebied dat tegen bedrijventerrein Rotterdam Noord West ligt, ken baar gemaakt in het voorontwerp bestemmingsplan Polderwete ring. Het college wil af van het rat jetoe aan activiteiten en bebou wing in het gebied. In de loop der jaren is er een bonte mengeling aan bedrijvigheid ontstaan. Zo is er nu onder meer een caravanstal ling, een kleine manege, een auto- spuiterij en een pallet-opslag te vinden. Veel van deze zaken zijn ongecon troleerd tot stand gekomen en nooit aangepakt waardoor geen enkel overzicht bestaat. De gevol gen hiervan zijn op het moment bijvoorbeeld te bespeuren in de verkeersproblemen in het gebied. Vrachtverkeer voor de aan- en af voer van de bedrijven zorgt voor opstoppingen en gevaarlijke situ aties, vooral voor fietsers. Ook ligt het gevaar op de loer dat de be staande bedrijven in het zuidelijk deel van de Polderweg nog mogen uitbreiden tot het bedrijventer rein Noord West. Daarmee zou de laatste groene buffer tussen het Rotterdamse bedrijventerrein en de Polderweg verdwij nen. De gemeente ontbreekt het aan wettelijke middelen om deze za ken te verbieden of op een andere manier aan te pakken. Dwang is niet haalbaar omdat de huidige wildgroei al zo lang aan de gang is dat de huidige gebruikers zich waarschijnlijk met succes kunnen beroe pen op een vorm van ge- doogrecht. Verder heeft de gemeente Schiedam in het gebied geen grond in eigen dom dat kan worden gebruikt als breekijzer of waarmee het goede voorbeeld kan worden gegeven. Daarom wil het dagelijks bestuur van de stad het nu over een ande re boeg gooien en het aantrekke lijk maken voor grondbezitters om de bedrijfsactiviteiten stop te zetten en de grond te verkopen. Het toestaan van woningbouw in het bestemmingsplan is het mid del dat het college hiervoor wil in zetten. De grond zal veel waard worden als in het bestemmings plan woningbouw wordt toege staan. Het wordt daarmee uiterst lucratief om het bedrijf op te doe ken en de grond te verkopen. De meerderheid van de politiek voelt er echter niets voor om wo- ningbouw toe te staan langs de Polderweg. In de raadscommissie ruimtelijke ordening werd wet houder Hafkamp duidelijk te ver staan gegeven dat zijn plan niet de goedkeuring van de fracties van de PvdA, SP, GroenLinks, AOV/Unie 55+ krijgt. Volgens de fracties moet het huidige groen gespaard worden en moet zelfs worden gekeken of dit niet is uit te breiden. Verder moet storende bedrijvigheid worden terugge drongen en moeten dè nieuwe strenge regels worden vastgelegd in een bestemmingsplan. Wethouder Hafkamp zal het voor stel nu opnieuw bespreken in het college-overleg en kijken of er misschien een compromis moge lijk is waarbij minder woningen worden toege staan dan de voorgestelde 200 tot 250. Daarbij tekent hij aan dat het toestaan van woningbouw op het moment voor de gemeente de enige moge lijkheid is om de problemen in het gebied aan te pakken. Hafkamp: „De gemeente heeft geen eigendommen in het gebied en de huidige situatie is te lang getolereerd. Als we nu drastisch de bestemmingen veranderen en sterk beperkende maatregelen nemen, krijgen we gegarandeerd de ene schadeclaim na de andere over ons heen. Woningbouw toe staan is dus het enige middel dat we voor handen hebben." Brandweerlieden halen de trekker door de Maasslulse Koningshoek. Een be hoorlijk deel van het overdekte winkelcentrum kwam gisteravond blank te staan nadat een van de sprinklers was gaan sproeien. Even voor acht uur raakte de sprinkler beschadigd, waardoor het blussysteem van het geopende winkelcentrum werd geactiveerd. „Het ging maar om één sprinkler," zegt beheerder van het winkelcentrum H. J. Bruurmijn, „maar het leken er wel honderd. Er kwam toch zo'n 20.000 liter wa ter vrij." Over een oppervlakte van zo'n 1000 tot 1500 vlerkante meter - goed voor een winkel of zeven - kwam een laagje water staan, wat voor aanzienlij ke schade zorgde. Bruurmijn gaat ervan uit dat de waterschade het gevolg is van vandalisme. „Die sprinkler is acht kapotgeslagen," weet hij. „Hij hang weliswaar op zo'n tweeëneenhalve meter hoogte, maar Iedereen kan daar na tuurlijk bij komen door ergens op te gaan staan." Over een eventuele dader is niets bekend. „Er was wel toezicht, maar die kunnen natuurlijk niet overal te gelijk zijn," verklaart de beheerder van de Koningshoek. Vandaag zat hij bij de politie aangifte van vernieling doen. Het is overigens de eerste keer in haar bestaan dat het sprinklersysteem in winkelcentrum Ko ningshoek aanslaat. „We gaan er ook vanuit dat het een incident is," zegt Bruurmijn. „Dit is de eerste keer in vijfentwintig jaar. Al is het dan meteen een beste keer." Foto Roger van der Kraan SchiedamEen speciaal informa tiepunt voor slechtzienden en blinden gaat volgende week van start in de bibliotheek Stadserf in Schiedam. Dit zogeheten Oog punt biedt naast folders van in stanties op het gebied van lec tuurvoorziening ook enkele lees hulpmiddelen. Met deze midde len kunnen slechtzienden langer zelfstandig boeken lezen. Op dit moment zijn in Nederland zo'n 750.000 mensen slechtziend of blind. Voor de Schiedamse bi bliotheek een reden om haar dienstverlening aan deze doel groep onder de loep te nemen. Een grote groep mensen kan vooruit met de collectie grotelet- terboeken. Als dat niet meer gaat, volgt vaak de overstap naar het gesproken boek. Toch blijkt dat met leeshulpmiddelen het lezen van een tekst langer mogelijk is dan verwacht. De bibliotheek wil hierover slechtzienden informe ren en doorverwijzen naar de juis te instanties. Dat doét de biblio theek samen met Probiblio, een ondersteuningsorganisatie voor bibliotheekwerk, enkele landelij ke instanties op het terrein van slechtziendheid en dankzij finan ciële steun van het VSB fonds. Het Oogpunt is een speciaal vormgegeven meubel geworden met als basis een TV-leesloep. Met deze loep kunnen teksten maxi maal 34 keer worden, vergroot Ook kunnen blinden gebruik ma ken van de Toaster, een speciale cassetterecorder. Het informatiepunt wordt don derdag 25 februari officieel ge opend door zorgmanager van jaar en directeur van Woon-, Zorg en Dienstencentrum Frankeland, A. van der Linden. MaassluisHet college van bur gemeester en wethouders in Maassluis ziet geen aanleiding de reconstructie van de Westlandse weg anders aan te pakken dan ze al van plan was. Slechts'details, zoals de doorsnee van de roton des, wil ze eventueel aanpassen. Bezwaren die gedurende de in spraakprocedure zijn binnen ge komen, worden daarmee van tafel geveegd. Onder meer de Onder- nemersfederatie Maassluis (OFM) en de Kamer van Koophandel Rotterdam en omstreken zijn het niet eens met een deel van de voorgestelde plannen. Deze vrezen dat de geplande mi- nrrotondes en de versmalling van de weg, beide ten westen van de Uiverlaan, verstoppingen zullen veroorzaken. Dit zal de bereik baarheid van de winkelcentra Ko ningshoek en binnenstad ver slechteren waardoor mensen sneller geneigd zijn om buiten Maassluis hun boodschappen te doen. Een angst voor mogelijke effecten die het college van b en w nu betitelt als 'koudwatervrees'. Na alles'wat er tegen de plannen is ingebracht snapt OFM-voorzit- ter Nico Rol in een eerste reactie niet dat de gemeente niets 'jcjoet met de bezwaren. „Veiligheid-oké, maar dat kan ook met verkeers--.; lichten. En als het er eenmaaEfigf; krijgen binnenstad en Konings hoek de rekening. Dan kun jej&it niei "-eer terugdraaien." Wat Kt. daarnaast niet zint, is dat hij nog steeds zit te wachten tip de cijfermatige onderbouwing van het plan. Hij is daarbij met name benieuwd naar de invloed" de nieuw te ontwikkelen Wv ijk Het Balkon op de -versmalde- weg. „Dat onderzoek is gedaan, maar we krijgen de cijfers niet." Tegen de aanpassingen bij de kruisingen van de Westlandse weg met de Wagenstraat (mini- rotonde) en de Uiverlaan (ver keerslichten) zijn geen noemens waardige bezwaren ingediend. Net als de andere maatregelen zijn zë bedoeld om de veiligheid te bevorderen; Met andere woor den: om de snelheid të beperken. Begin volgende maand nemen de commissie: ruimtelijke ordening en vervolgens de gemeenteraad een besluit over de-reconstructie plannen. Schiedam Een rol in een Neder landse soap, een droom van velen, ligt misschien wel in het verschiet voor Winston Post uit Schiedam. Samen met vijf andere kandida ten drong hij door tot de finale van de wedstrijd 'Monte Carlo presenteertSoaptalent 1999'. In deze speciale live-uitzending met Carlo Boszhard wordt morgen avond de winnaar bekend ge maakt van de vorig jaar uitge schreven wedstrijd. Een oproep op televisie resulteer de in ruim drieduizend aanmel dingen van kandidaat-soapac teurs. Honderdvijftig mensen mochten deelnemen aan de eerste auditie. Tijdens die eerste ronde werden de kandidaten onderwor pen aan een improvisatie-op dracht en een korte scène met professionals. Mensen uit het vak beoordeelden de prestaties van de kandidaten waarna dertig perso nen doorgingen naar de tweede ronde. Uiteindelijk bleven zes ge schikte kandidaten over die mor genavond in de uitzending van RTL4 te gast zijn. De acteerprestaties van de finalis ten worden in die alles beslissen de eindronde beoordeeld door een vakjury, bestaande uit Jette.van der Mey en Wim Zomer uit GTST, casting-director Harry Klooster en Vincent Schuurman, producer van Goudkust. Ook de kijkers kunnen via de telefoon hun stem uitbrengen op één van de kandi daten. De laatste opdracht die de zes kandidaten te wachten staat, wordt uitgevoerd in de studio's waar Goede Tijden, Slechte Tij den wordt opgenomen. Na afloop kijken de finalisten, samen met de acteurs naar de oorspronkelij ke scènes. Het programma van Boszhard be gint morgen om half negen en twee uur later is bekend of Schie dammer Winston Post zich de veelbelovendste soapacteur van het jaar mag noemen. 1 Jd, noteer mij voor zo'n h l weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 por maand Naam:.; I Adresr.......:; I Postcode: I Telefoon: J Bank/gironr,:... .Voor):.m/v Nr. 1 1 flm controle beiorging! J Handtekening: Stuur deze bon (n een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service I Antwoordnummer ±579, 3000 VB Rotterdam VBBMMBnMSBnHHmBBnfHHOBMBaHBMnBIBnRIAnMetannB'SK'1: »«-; BB—MM—BMW—i""Hl BW —MM B—BBMBaaa t-'V fc MaMM2MaMgaBZttS03alSgEaSffiaiSCaSSB525SIg5gg35.aiggS5gW3 Maassluis In samenwerking met het energiebedrijf ENECO is de gemeente Maassluis een ctie gestart om meer mensen t te laten gaan op het gebru i k .ui een zonneboiler. De boilers, waarmee een energie besparing op de warmwatervoor ziening tot circa vijftig procent kan worden bereikt, zijn tijdelijk tegen een gereduceerde prijs ver krijgbaar. Bovendien zorgen EN ECO, de gemeente Maassluis en de rijksoverheid nogeens voor aanvullende subsidies, die rond de duizend gulden kunnen bedra gen. De gemeente geeft daarnaast een premie aan de eerste twintig aanmelders. Schiedam De opnamen voor de film Kruimeltje, die zondag aan de Lange Haven in Schiedam zou den plaatsvinden, zijn een weck uitgesteld. Kleding en decorstuk ken zijn namelijk niet tijdig ge reed. Hoek van Holland— De droom van elke roker werd gisterochtend werkelijkheid. Over de hele leng te lagen op het strand tussen Hoek van Holland en Katwijk aan Zee tienduizenden pakjes sigaret* ;:'teh. Tussen zeewier en aange spoelde pallets lagen ze te waeh- ten om te worden opgeraapt. Weinig mensen deden gisteren echter moeite de komende jaren gratis te kunnen roken. En ook al hadden ze jaszakken vol peuken meegenomen, het r ken zou toch behoorlijk moeilijk worden. De •pakjes waren namelfk drijfnat. Tussen het plastic zat zand en de bruin verweekte sigaretten vallen uitelkaar zodra iemand ze aan raakt. Een man en een vtouw lopen met twee honden tussen de rood-witte paly es op het strand bij Hoek van Holland. Ze lijken meer gegrepen door een met olie besmeurde vo gel, dan door de nicotine-staaijes. Verder houdt de harde wind ande re belangstellenden van het strand. De politie, die met een jeep over het strand rijdt, tast nog in het duister over de herkomst Het Hoekse strand lag gisteren bezaaid met pakjes sigaretten. Waarze vandaan komen is voorals nog onduidelijk. Foto Roel Dijkstra van de sigaretten. Ook is niet dui delijk wat hun uiteindelijke be stemming had moeten zijn. Er zit in ieder geval geen Nederlandse belasting-sticker op en de waar schuwing tegen kanker is alleen in het Engels vermeld. Gistermiddag is Rijkswaterstaat begonnen met het schoonmaken van het strand. Met shovels en ex tra mankracht uit de betrokken kustgemeentes was om vijf uur het strand tussen Hoek van Hol land en Monster schoon. De doua ne houdt zich inmiddels ook met de sigaretten bezig. Aangenomen wordt dat door het slechte weer van gisternacht er een container van een uit Rotterdam vertrek kend schip overboord is geslagen. Omdat er in zo'n geval pas bij de volgende haven van aankomst door de schipper aangifte wordt gedaan, zal het nog even duren voordat er meer zekerheid is. De douane gaat de pakjes bij fa brikant Philip Morris laten analy seren, om toch meer over de pre cieze afkomst en bestemming van dc sigaretten te weten te komen. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pathè bioscopen cadeau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1