27 Jan Bos niet langer bleu maar 'cool' YZC en De Walrus brainstormen over fusie Mark Hui zin ga "^doot voor Rotterdam in Europa Cup Peter Boer: 'In De Kulk is plaats voor een sterke zwemclub' Formule 1: miljard omzet Bleekemolenjr. in Palmer Audi Piet Kleine ook naar Scheringa O'Neill verbetert stokoud record Betrapte vraagt zelf om controle Wereldkampioen sprint dankzij schaatsen een zelfverzekerd mens Tweede seizoenszege FranckVandenbroucke IOC trekt verzoek om belastingvoordeel in Zweedse zege goed voor handbalkansen Oranje Danny Molendijk volgt 1 j: Dick Suiker op bij HVO Quist wint scha .strijd Rotterdams Dagblad Donderdag 18 februari 1999 i Brussel—De toeschouwers aan de elf formule 1-raees in Europa ge ven jaarlijks by na een miljard gulden uit Het (Amerikaanse) rapport over de economische im pact van de formule 1 in Europa vermeldt dat de twee miljoen be zoekers het astronomische be drag uitgeven aan eten, drank, onderkomen, winkelen, benzine, toegangskaartjes en parkeren. Aerdenhout—Autocoureur Jeroen Bleekemolen komt het komende raceseizoen uit in de formule-Pal- mer Audi. Oud-coureur Jonathan Palmer heeft deze klasse vorig jaar opgezet. De formule-Palmer Audi bestaat uit zeventien races voor 24 cou reurs en dient als opstap voor ho gere klassen als de formule-3000. De wedstrijden zijn dit seizoen in Groot-Brittannie en Ierland, maar vinden volgend jaar ook in de rest van Europa plaats. De 17-jarige Bleekemolen, zoon van Michel Bleekemolen, rijdt op 11 april z'n eerste race. Kerkenveld Marathonschaatser Piet Kleine rijdt volgend seizoen voor Frisia Financiering, het team datj wordt gesponsord door AZ- voorzitter Dick Scheringa. De 47- jarlge Drent was vijfjaar in dienst bij'de Klerk's formatie, die na dit seizoen wordt opgeheven. Kleine krijgt Elfstedenwinnaar Henk Angenent als ploeggenoot. Malmo Susie O'Neill heeft het wereldrecord kortebaan op de 200 meter vlinderslag verbeterd. Bij wereldbekerwedstrijden in Mal- mö tikte de Australische wereld kampioene aan na 2.05.37 minu ten. Daarmee was 2e 0,28 secon den sneller dan de Amerikaanse Mary Meagher op 2 januari 1981 in GamesvtUe, Florida. Het was hetpudsfe in de recordboeken. Madrid De'Spaanse polsstok- hoogspringster Dana Cervantes is bij de EK in Boedapest betrapt op het gebruik van het verboden prestatiebevorderende middel nandrolon. Ironisch genoeg vroeg ze zelf om de controle. De Spaan se sprong in de kwalificaties een nationaal record en wilde die prestatie erkend zien. Door Gys van Oosten Calgary Twee, drie jaar geleden was Jan Bos nog een schuchtere, verlegen jongen die bedremmeld opkeek als hem een vraag werd gesteld. Met een verwonderde en onschuldige blik keek de schaatser destijds de wereld in. „Ik was echt nog een broekie," geeft hij volmondig en met een lach toe. Jan Bos is tegenwoordig niet meer zo bleu maar eerder 'cool', om maar bij het vocabulaire van de sprintploeg van Peter Mueller te büjven. Bos heeft zyn haren la ten groeien, draagt een oorbel en is van plan deze zomer een 'stoe re' motor te kopen. V' j is in twee jaar behalve wereldkampioen sprint ook een persoonlijkheid ge worden. „Die oorbel? Ach, dat is iets watje vroeger wel wilde, maar niet durf de. Vorig jaar in Nagano zei Mari anne Timmer dat het er maar eens van moest komen. Onze fy siotherapeut Hans Smid heeft toen met een injectienaald een gaatje in my n oor geprikt. Die oor bei heb ik van Marianne gekre gen. Zij moet de andere nog heb ben." Het schaatsen heeft van Bos een ander mens gemaakt. „Ik ben in het schaatsen opgegroeid en dankzij het schaatsen zelfverze kerder geworden. Daarnaast heeft een sportpsycholoog me ook bij gebracht hoe ik met spanning moet omgaan. Ik heb geen last van faalangst. Ik denk dat zulke eigenschappen ookbruikbaarzijn in het dagelijks leven. Een voor beeld; ik heb makkelyk mijn r.:o- torrijbewijs gehaald, omcM ik zelfverzekerder ben geworden." In het voorjaar, na het schaatssei zoen, volgt een motorfiets. Het wordt, zegt hij, 'de aanschaf van 1999'. „fk heb alle motorbladen al in huis. Erben heeft er al één, ik wil er ook één. Die komt er, want als ik ergens door wordt aangesto ken, dan moet ik het hebben." Boerenjongen Jan Bos - niet alleen wereldkam pioen sprint maar ook winnaar van een zilveren olympische me daille - merkt dat tegenwoordig anders tegen hem wordt aangeke ken. Op straat in het Gelderse Hierden valt het Bos op, dat zelfs oude klasgenoten tegen hem op kijken. „Van mij hoeft dat niet. Ik ben gewoon een simpele boeren jongen. Ik wil niet dat mensen mij arrogant vinden. Dat zou ik vrese lijk vinden." In 1994 werd Jan Bos, ook al in Berlijn, wereldkampioen by de ju nioren. Hij wilde dolgraag all- rounder worden, maar eenmaal senior, moest hij van de keuze heren van de KNSB op de sprint aan de slag. Bos, in zyn jeugd ge traind door Jan Wiebe Last, werd tegen zijn zin geplaatst in de kernploeg opleiding sprint van Leen Pfrommer. „Ik was juniorenwereldkampioen geworden op basis van mijn 1500 en 5000 meter. Ja, dat ik moest gaan sprinten gaf toen aanleiding tot gedonder. Hoe moet ik ooit sprinter worden, vroeg ik my af. Maar nu weet ik dat in iedere schaatser een sprinter schuilt. Op techniek en kracht kun je op de 500 meter een 36'er rijden. Om in de 35 secon den te rijden, is ex plosiviteit een vereiste." Sprinten was niet echt aan Nederlan ders be- Stilist Jan Bos: Van al leen rondjes rijden leer je geen bochten lo pen.' Archieffoto Vin centJannlnk/GPD ploeg, mannen en vrouwen bij elkaar. We doen veel Stei gerungs (tempoverhogingen, red.). We rijden dan ach ter elkaar aan en eerst proberen we de mei- den eraf te rijden, vervolgens wil ^"^3 steed. Jan Bazen, Jos Valentijn, Jan Ykema, zij waren zonderlin gen in een wereld van allroun- ders. Eerst Gerard van Velde, en Jaler vooral Jan Bos en Erben Wennemars zorgden er onder be geleiding van de Amerikaanse coach Peter Mueller voor dat de sprint in Nederland tegenwoordig serieus wordt genomen. „Mueller weet precies hoe we ons voelen. Hij is heel ontspannen en zijn ideeën brengt hij goed over. Verder klopt het concept van onze Erben harder gaan dan ik en omge keerd. Van zul ke trai ningen ga je harder schaatsen." Jan Bos, bijgenaamd de 'Catman', is de sti list van de sprintploeg. Niemand 'loopt' de bochten zo mooi en vloeiend als hij. Veel mensen vra gen hem naar het geheim van zijn bochtentechniek, „Ik vertel dat niet. Het zijn technische facetten die bepalen hoe je een bocht loopt. Veel allrounders hebben proble men met de bocht. Ze trainen te weinig op snelheid en te veel op duurvermogen. Van alleen rond jes rijden leer je geen bochten lo pen." In Calgary ver wacht Bos de aan vallen op zijn troon uit de vertrouwde hoek. De Canadees Jeremy Wother- spoon, misschien de Ameri kaan Casey FitzRandolph en de Japanner Hiroyasu Shimizu zijn Bos' voornaamste concurren ten. Voor de laatste heeft Bos veel bewondering, met name voor diens snelheid op de eerste hon derd meter. Shimizu is de meest explosieve sprinter ter wereld. Duizend meter is echter net te lan g voor hem. „Zijn opening is zo vreselijk snel, dat geloof je ge woon niet Tussen de 50 en 100 meter loopt hij zomaar by je weg. Hoe kan dat toch, vraag ik me dan steeds weer af." Films De sprintploeg is, Annamarie Thomas en Tonny de Jong uitge zonderd, al drie weken in Calgary. Bos verblijft graag in de welva rende oliestad in de Canadese provincie Alberta, die vergeven is van de bioscopen en steakhou- ses. En, behalve van het snelle ijs van de Olympic Oval, kan hij van films en biefstukken geen genoeg krijgen. „Ik ben fümgek. *Ik probeer in Calgary zo veel mogelijk films te zien. Heerlijk. Naar de bioscoop met een grote beker popcorn en een cola, dat is voor mij het einde. Wij zijn topsporters, maar dat be tekent niet dat je moet leven als een monnik. Die extra calorieën verbrandje wel weer. Ik ben nog niet zo dik dat ik een cola moet la ten staan." De piek ligt dit seizoen tijdens het komende weekeinde. Vorig jaar vormden de Winterspelen in Na gano het hoogtepunt Bos won zil ver op de 1000 meter, achter win naar Ids Postma. Zijn race klopte niet helemaal, zegt hij. „Die twee de plaats in Nagano zegt me niets. Nee, ik was er niet blij mee. Als je tweede wordt, ben je de eerste verliezer." Het wereldrecord op de 1000 me ter (Wotherspoon, 1.09.09) wil Bos het zijne maken. Hij weet zeker dat de grenzen van de records op het ijs nog niet zijn bereikt Bos; „Het kan nog veel harder. Voor mezelf geldt dat zeker. Ik rijd op techniek, maar mijn kracht neemt nog steeds toe. Aan de tij den van nu mag niet al te veel waarde worden gehecht. Het gaat de komende jaren nog veel snel ler." RotterdamEuropees judoka van het jaar Mark Huizinga maar ook voormalig Europees kampioen Theo Meijer staan op de lijst van 35 judoka's, die Rotterdam Olym pic Judo heeft moeten indienen voor deelname aan het Europa Cup-toernooi voor clubteams. Rotterdam heeft zich dit seizoen voor het eerst gekwalificeerd voor dit evenement Mark Huizinga kwam vorig sei zoen uit voor de Duitse kampioen Abensberg, waarvoor hij ook com petitiewedstrijden draaide. Met dat laatste - een lucratieve bijver dienste - is de beroepsmilitair dit jaar geste,.Tydens het EC-toer- nooi zou de Vlaardinger eventueel nog wél voor Abensberg kunnen uitkomen. „De reglementen zijn op dat punt nogal vaag," weet De Korte, be stuurslid van Rotterdam Olympic Judo. „Zo ken ik een Roemeen die wel by vier verschillende clubs is aangemeld," De sport schoolhouder uit Hoogvliet gaat ervan uit dat zijn getalenteerde pupil gewoon voor Rotterdam op de mat zal verschijnen. „Mark wil zelf niets liever." Theo Meyers naam is opgegeven als 'back-up' voor het geval in de zwaardere gewichtsklassen perso nele problemen ontstaan. Chris de Korte is druk doende de Irani ër Mahmoud naar Nederland te halen, maar de contacten met Te heran verlopen nogal stroef. Mah moud behaalde by de Dutch Open 1998 brons in de klasse boven 100 kg en zou een welkome verster king betekenen voor het ROJ- team. Thuiswedstrijd ROJ leeft een bye in de eerste ronde en lootte in de tweed? '■in de op 29 mei een thuiswedsti jd tegen de winnaar van het duel tussen het Poolse Wisla Code en JC Yvo Reya uit Tsjechië. „Twee ploegen die we op papier moeten kunnen hebben," denkt De Korte, die zijn oog heeft laten vallen op het World Trade Center aan de Coolsingel als mogelijke lokatie voor het duel. By winst wacht de Rotterdam mers in de derde ronde vermoede lijk een tegenstander uit de Oe kraïne. In die fase van het toer nooi gaat het om een uit- en een thuiswedstrijd. By een gunstig re sultaat zou ROJ al by de laatste vier staan, die elkaar in toemooi- vorm de Europa Cup betwisten. Kenamju (Haarlem) is houder van de Europese beker bij zowel de mannen als de vrouwen. Jaen De Belgische wielrenner Franek Vanden- broucke heeft de vierde etappe van de Ronde van An- dalusië gewonnen. De Spanjaard Javier Pascuai Ro driguez bleef leider in de algemene rangschikking. De rit ging over 189 km van Lucena naar Jaen. Het was de tweede zege dit seizoen van Vanden- broucke na de Grote Prijs la Marseillaise. In het licht klimmende laatste deel van de rit had hij opvallend weinig moeite met zijn Italiaanse medevluchter Pietro Caucchioli, die vier kilometer voor het einde wegsprong en in de laatste kilometer werd achter haald door Vandenbroucke. De Australische Rabobankrenner Robbie McEwen zegevierde in de eindsprint van het peloton, dat volg- de op veertien seconden van de winnaar. Hij liet er kende sprinters als Erik Zabel en Jo Planckaert ach ter zich. Erik Dekker was de beste Nederlander. Hij finishte als vijftiende. Jan Boven was verder de enige andere landgenoot die in de buurt finishte van dey voorste gelederen. Hy had een achterstand van by na vier minuten. De anderen volgden nog veel latei. In de derde etappe van de Prueba Challenge Lloret de Mar, voor profs en amateurs, zegevierde nu eens niet een Nederlander, maar de Belg Davy Delme. Bo ns Berkhoutwas de beste oranjerijder vijfde. Wilco Zuijderwijk nam de leiderstrui over van John Talen in het klassement waarin de renners punten krijgen. Justitie in Frankrijk zet het lopende onderzoek wegens handel in dope tegen de Italiaanse wielren ner Rodolfo Massi gewoon voort. De rechtbank in Douai wees een verzoek van de advocaat van Massi tot seponeren af. Massi werd vorig jaar tydens de Ronde van Frankrijk betrapt op het bezit van eortiso- nen. De Italiaanse bond schorste Massi vorig jaar voor zes maanden. Op 1 mei loopt deze termijn af. Ook kreeg de Casino-renner een boete van 3000 gulden. Beha'. - van handel in verboden middelen staat Massi tevtua onder verdenking van het gebruik ervan. Het Internationaal Olympisch Comité: heeft het verzoek aan de Zwitserse regering om vrij gesteld te worden van BTW-heffingen ingetrokken. Het IOC kreeg in de Zwitserse media en van enkele politici heftige kritiek te verduren over het verzoek, vooral na het omkopingsschandaal bij de verkiezin gen van Salt Lake City als gastheer voor de Winter spelen van 2002. Directeur Francois Carrard van het IOC, dat het hoofdkwartier heeft in Lausanne, verklaarde dat de aanvraag niet was gedaan om er financieel wijzer van te worden, maar dat het louter ging om technische re denen. Hij erkende dat het IOC de kwestie niet op de spits wilde dry ven om de Zwitsers niet tegen zich in het harnas te jagen. Het Zwitserse kabinet ging er vorig jaar mee ak koord dat het IOC een BTW -concessie zou krijgen. In januari kreeg dat voerstei op het nippertje voldoende steun van een speciale commissie. Volgende maand zou het parlement zich over de zaak buigen. VasterasDe Zweedse handbalsters hebben in Vas- teras de laatste kans gegrepen op kwalificatie voor het WK dat eind dit jaar in Noorwegen en Denemar ken wordt gespeeld. Na twee verrassende nederla gen tegen Nederland bedwong Zweden het team van Litouwen met 31-20, Bij de rast keek Zweden nog te gen een achterstand aan; 12-13. Zondag staan de teams opnieuw tegenover elkaar, ditmaal in Vïlnioes. Als Zweden dan wederom wint, heeft Nederland aan een gelijkspel tegen. Litouwen voldoende om groepswinnaar te worden en zich te plaatsen voor het WK. Ce ploeg van coach Bert Bou- wer speelt beide duels met Litouwen in maart. Kort Bondig Korfbalvereniging Harga heeft een propagandacommissie die probeert jeugd enthousiast te ma ken voor de sport Drie wervings acties hebben evenzoveel nieuwe leden opgeleverd WK-trainer Gerard Heijdra neemt waar schijnlijk nooit een hond in huis Hij toog zaterdag met zyn selec tie naar het strand voor een trai ning, maar de partijtjes werden danig verstoord door loslopende viervoeters Voormalig voetbal trainer Ton Vellinga maakt nog regelmatig kilmetertjes om in conditie te blijven Maar de Rot terdams Dagblad Stadionloop was voor hem te hoog gegrepen „Dat soort evenementen laat ik aan mijn vrouw Yvonne over," aldus Vellinga Omnivereniging Her mes DVS bestaat 8 april 115 jaar, maar viert het juHeum zeer be scheiden „Het wordt geen groot •*?est. Het blijft eenvoudig aldus voormalig voorzitter Willem van der Sloot De feestdag is gepland op 10 april en herbergt onder an dere een receptie met een borrel na Ook als er geen voetbal valt te beleven, stappen de tandem boys Jan Fels en Hennie Gokke toch op de fiets Dan gaan ze ge woon de ziekenhuizen langs Ex- celsior'20 heeft in Richard van der Meer een carnavalsprins van grote klasse Vrydag, de eerste van het drie dagen durende feest, lag hij met een zware griep bibbe rend in de bestuurskamer Om elf uur betrad de prins met zijn Kalekietsen dan toch het podium om het Thurlede-feest te openen Boze tongen beweren dat Van der Meer vrijdagavond planken- k'/>rts had Slecht nieuws voor de leden van hockeyclub Ever green. er ligt een voorstel de bar- prijzen te verhogen Koffie, Spa en Cola worden kwartje duurder net als marsen en nutsen «De prijs van alcoholhoudende dran ken blijft ongewijzigd K&B is en blijft altijd goedkoop. Door Bas van den Berg Vlaardingen De Vlaardingse zwemclubs VZC en De Walrus ne men stappen een fusie of samen werking voor te bereiden. Bij bei de clubs is sinds de opening van het nieuwe zwembad De Kulk de financiële nood gestegen. Minde» inkomsten uit het elementair zwemmen en ledenverlies (VZC van I3G0 naar 500 leden) hebben geleid tot de vraag of een samen smelting haalbaar is. Volgens de voorzitters Peter Boer van VZCen Nico Smiet van De Walrus staan de leden niet onwelwillend tegen over een 'nadere kennismaking'. Peter Boer; „Vlaardingen is met ongeveer 70.000 inwoners niet meer gebaat bij vier zwemclubs; VZC, De Walrus, Shell en VRB (Vlaardingse Reddings Brigade; red.). De kosten rijzen voor alle clubs de pan uit. Sinds de opening van zwembad De Kulk is bijvoor beeld een uur leszwemmen al van 125 tot 250 gulden verhoogd. Om toch te overleven, kunnen de zwemclubs tien jaar lang op een extra subsidie van 28.500 gulden rekenen. Dit bedrag komt boven op de jaarlijkse subsidie voor de zwemclubs van 160.000 gulden. Daar zijn we natuurlijk erg blij mee, maar het is een druppel op een gloeiende plaat, want we heb ben veel minder lesklanten dan in het vroegere Kolpa- en Holybad. De Kulk heeft namelijk maar één zwembad met ondiepe bodem om de jeugd les te geven Als we vijf entwintig kinderen op een lesuur hebben is het bad vol Peter Boer is drie jaar voorzitter en kan een dik boek over zyn club schrijven. „Toen ik aantrad, wa ren er al problemen van financiële In november1997 kwamen VZC-leden ook al bijeen om over de toekomst van de club te praten. Nu wordt eenfusie metDe Walvis overwogen. VZC-voorzitter Peter Boer: 'Vlaardingen is niet meer ge baat bij vierzwemclubs'. Archieffoto Peter Moikenboer aard en die zijn sindsdien sterk toegenomen. Al die jaren ben ik aan het repareren geweest. We hebben de naam een topclub in zwemland te zijn, maar we kun nen ons niet meer meten met AZ &PC, PSV en DWK; de drie toon aangevende clubs in Nederland. Enkele jaren geleden hadden we nog m Stephan Aartsen. Brenda Starink en Wilma van Hoft 'egen Olympische toppers, maar cue zyn om uiteenlopende redenen alle maal vertrokken. Om het water polo op een hoger niveau te krij gen, is driejaar geleden al voor de startgemeenschap WSV gekozen (De Walrus, Shell, VZC; red.)." De beide zwemclubs zitten in een brainstormperiode wat de toe komst betreft. Op een speciale bij eenkomst van VZC deze week wa ren de meeste van de 43 aanwezi ge bealuuis-eii commissieleden het erover eens dat er zo snel mo gelijk een fusie moet komen. Ook werd in overweging genomen naast een startgeraeensehap van de poloers (WSV), ook tot zo'n ge meenschap voor de zwemmende leden van beide clubs te komen. „We zitten nu nog in een periode van aftasten," aldus de voorzitter. „Als de beide clubs een fusie of sa menwerkingsplan hebben uitge werkt. komt een voorstel aan de leden van VZC en De Walrus. Als zij officieel het groene licht geven, zai een werkgroep de fusie of sa menwerking gaan voorbereiden. Als alles volgens plan verloopt, schat ik dat er een zwem- en wa terpoloclub in Vlaardingen kan ontstaan van ongeveer 900 leden. Toen zwembad De Kulk klaar was, heb ik al gezegd dat het beter was één zwemclub in Vlaardingen te hebben. Een club die op hoog niveau aan zwemmen en waterpo lo deelneemt en ?-■ -~^rtgebied het visitekaartje van Vlaardingen is. Het lijkt erop dat die gedachte gestalte gaat krijgen. Maar eerst moeten de leden van beide clubs positief reageren." De besturen van VZC en De Wal rus hebben een ijzersterk verhaal voor hun leden. De Kulk biedt uit stekende faciliteiten voor trainin gen en wedstrijden en heeft een bad dat geschikt is voor landelijke evenementen. De Haringtrofee die VZC ieder jaar organiseert, is daar een voorbeeld van. Aan dit toernooi, dat weer met Pasen wordt gehouden, nemen de mees te topclubs deel. Op zwemniveau behoort VZC tot de toptien in Ne derland. WSV speelt op subtopni- veau. Vraagtekens Een van de leden die vraagtekens zetten bij de ingeslagen weg van VZC is Jaap Zwanenburg. „Ik heb me inderdaad afgevraagd of dat nu zo moet en met mij de oer-VZ- C'ers Jan Steehouwer en Cor Paalvast. Ik heb vanaf mijn twee ëntwintigste in het bestuur van VZC gezeten nu vice-voorzitter; red.) en heb er op emotionele gronden moeite mee als VZC tot een fusie zou besluiten. Aan de andere kant zie ik als secretaris van de ZRO (Zwembond voor Rot terdam en Omstreken) zwem clubs om me heen die snel ver pauperen. In Vlaardingen heeft het zwemmen altijd op een hoog plan gestaan en dat mag niet ver loren gaan. Als ik dan toch moet kiezen, is een fusie met De Walrus de beste oplossing." Vlaardingen Danny Molendijk (43) is de nieuwe-, trainer van voetbalvereniging HVO. De Sehiedam-r mer, nu nog oefenmeester van zondagderdeklasser Sparta, heeft voor twee jaar getekend bij de Vlaar dingse tweedeklasser. Bij de zaterdagclub was een vacature ontstaan, omdat Dick Suiker aan het einde van dit seizoen stopt als trainer. Molendijk is geen onbekende voor de Vlaardingse club. Hij speelde bij, en was zeven jaar trainer van overbuurman Zwalu wen. Daarna vertrok hij naar Kozakken Boys en ver volgens naar Sparta. HVO doet volop mee in de strijd om de titel in de tweede klasse. „Ik wil nergens op vooruit lopen," reageerde Johan Hoogerwerf, preses van HVO op het contracteren van Molendijk, „want de prijzen worden pas in mei verdeeld. Maar het is in ieder geval prettig een oefenmeester in huis te heb ben die papieren heeft voor dc eerste en de hoofd klasse." Nadat Suiker en HVO te kennen hadden ge geven uitelkaar te gaan na dit seizoen meldden zich zeven trainers bij de club, In overleg met de spelers groep heeft HVO gekozen voor Molendijk. „Op ver zoek van de club heb ik maar meteen Yoor twee jaar getekend," aldus Molendijk. „Ik moet myn stempel drukken op het voetbaltechnisehe vlak bij HVO en om dat te bereiken is één jaar te kort. De komende maanden ga ik inventariseren wat er rondloopt by het eerste, tweede en derde van HVO en natuurlijk ook bij de A-junioren. Ik ben een trainer die zyn spe lers vanuit een vaste organisatie laat voetballen. Als het kan aanvallend, maar ik schroom er ook niet voor tegen een sterke tegenstander het accent op de ver dediging te leggen" Molendijk heeft er geen moeite mee na zoveel jaar Zwaluwen nu bij HVO aan het roer te staan. „Misschien dat het even slikken is voor echte clubmensen, maar ik kan het goed scheiden. De komende tijd slaap ik in een oranje pyama. Ais ik voor een club teken, leg ik er mijn hele ziel en zalig heid in." De toekomstige HVO'er vertrekt na (fit sei zoen by Sparta vanwege een meningsverschil met het bestuur. Hij is aanzijn eerste jaar bezig. Schiedam Johan Quist heeft het twintigste VSB &HZP schaaktoernooi gewonnen. Aan het toernooi var de Schiedamse schaakvereniging Het Zwarte Paard (HZP) namen 42 schakers deel. De eerste plaats leverde Quist een prijs op van 250 gulden. Het eerste schaakteam van HZP deed in de competitie slechte - n door met 5,5-2,5 te verliezen van Ortec CSV 2.1.oet nu tegen twee sterke opponenten degradatie uit de promotieklasse zien te voorkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5