19 7 Transvalia geniet van off-day WCR Alexandria '66 wil tegen de koploper onderste uit kan Rotterdammers voelen zich wel thuis op sportpark De Omloop in Rhoon: 2-3 :ggy T Vermeende elleboogstoot enige opwinding aan Oldegaarde Peter Haage kampioen Tettelaar snel aan Doenkade Onderhandelingen CAO betaald voetbal mislukt SC Feyenoord onderuit in polder OW veel te sterk voor DHZ NOC niet langs Meeuwenplaat Regen verstoort programma Rotterdams Dagblad Maandag 22 februari 1999 Door Ed Voortroeyer Rhoon Niet Transvalia toonde zich ont heemd op sportpark De Omloop, maar vaste bewoner WCR. De spelers van de hoog geno teerde gastploeg leken "bij vlagen vreemden voor elkaar en opmerkelijk was vooral de lijd zaamheid, óók aan de kant waar hun trainer Jan Verhoeven de onthutsende nederlaag (2- 3) roerloos op zich liet afkomen. De coach volgde de ontluistering weggedoken m de kraag van zyn jas en gaf na afloop met onverho len tegenzin zijn commentaar. Hij poogde aanvankelijk de aandacht van de misère af te leiden door te wijzen op de slotfase. Twee grote kansen kreeg WCR, dat de ge schorste Martin de Waard node miste, daarin om tegen het tot tien man uitgedunde Transvalia een achterstand van één goal om te buigen in een gelijkspel. Dave de Munnik en Dick van Bodegom stuitten echter op de sterke inval ler-doelman Peter Kruidenier. „We zijn tc slap begonnen en kwa men te snel op achterstand. Daar na zijn we te lang meegegaan met het spelletje van de tegenstander, die het tempo laag probeerde te houden," redeneerde Verhoeven verder. Het was slechts de helft van de waarheid. De andere helft was dat zijn ploeg, die reeds na acht minuten tegen een achter stand aankeek (Paul Sala had een blunder van Justin Jongenus af gestraft), ondanks een indruk wekkend overwicht voor de pauze de weg naar het doel van de tegen stander nauwelijks kon vinden. De bal liep geregeld gladjes door de eigen linies tot ongeveer de zestienmeterlijn van van gastclub was bereikt. Want daar ging het meestal mis. Aan de zijkanten konden Dick van Bodegom en Ro bert John van Burg met over hun opponenten heenkomen. Met als gevolg vele simpele voorzetten in het hart van de Transvalia-verde- diging waar Marcel van der Wie len en Michel van Bodegom on danks de regenbuien een heerlyk Fel belaagd door Andy Roodenburg (midden) pro beert WCR's voorstopper Justin Jonge- rfus (I) de bal tö onder scheppen. De TransvalJa- spefers Joop van Lamme ren en Paul Sala (r) slaan de gebeurte nissen aan dachtig gade. Foto Cor Vos middagje genoten. Slechts twee keer dreigde er ge vaar voor de gasten. In de 32ste minuut keerde Kruidenier op fraaie wijze een pegel van Marlijn Henkelman en op slag van rust belandde een vrije trap van de zelfde speler op de onderkant van de lat. Zielloos „In de pauze," zei Verhoeven, „hadden we nog alle vertrouwen in een goede afloop. Ik heb myn spelers duidelijk gemaakt dat er meer druk gezet moest worden," De oefenmeester zal ongetwijfeld ook gesproken hebben over scherpte, over brutaliteit, slag vaardigheid en instelling, maar zyn toegesproken 'heren'doolden in het begin van de tweede helft nog even zielloos over het veld als daarvoor. De meer spannende dan fraaie partij leek zelfs even beslist toen een breedtepass van Ronald Mul der de ovengens tegenvallende Soares Debidin bereikte, die zich beheerst van Ruud Hcysei ont deed (0-2). Even later had Trans valia de score nog hoger kunnen opvoeren als Sala een voorzet van Mulder niet tegen het been van de WCR-goahe had geknald of als Debidm in de rebound iets nauw keuriger had gereageerd. Zijn schot verdween rakebngs langs de verkeerde kant van de paal. Nu kon WCR terugkomen in de wedstrijd, omdat Wesley Heke laar in de 62ste minuut een uit de 'kluts' opgepakte bal feilloos ach ter Peter Kruidenier deponeerde 1 -2) én omdat Trans valia's rechts half Joop van Lammeren direct daarop een voortijdige gang naar het kleedlokaal moest maken na dat hij de hem fel attaquerende Martijn Henkelman had nage trapt. Maar good-old Huib Rijsdijk, die de reeds aan Van Lammeren toe gekende vrije trap perfect om het muurtje achter Heyser knalde (1- 3), leek het Rhoonse ver/et op nieuw te breken. Twee minuten later verschalkte Dick Bodegom doelman Kruidenier echter op de zelfde wijze (2-3) en moest de ploeg van oefenmeester Rob Hop- pener nog oppassen. In een ultie me poging alsnog een punt te pak ken, zette WCR in de slotfase fel aan. De ploeg zorgde voor chaoti sche momenten in de Rotterdam se 'zestien', maar mede dankzij het uitstekende optreden van Kruidenier zou de gelijkmaker niet meer vallen. Tot grote opluchting van Hoppe nen die aan het eind van het sei zoen Transvalia verlaat. „Wij heb ben weinig meer te winnen. Wat mij rest is zo goed mogelijk met de spelersgroep te presteren om op een waardige manier afscheid te nemen. Ik zal er in elk geval voor zorgen, dat mijn opvolger met een vierdeklasser aan de slag kan." WCR-Transvalia 2-3 (0-1). 8 Paul Sala 0-1, 51 Soares Debidin0-2,62 Wesley Hekeiaar 1-2,72 HuibRijsdijk 1-3,74 Dick Bodegom 2-3 Bijzonderheden: Scheidsrechter Jan de Groote stuurde Joop van Lammeren (Transvalia) met rood van het veld. Zyn ploeggenoot Paul Sala en de WCR-spelers Dave de Munmk en Justin Jongenus kre gen geel WCR: Heyser, Carii, De Heer, Jongenus, Riem, Volk (67. Van der Giessen), Heke laar, Henkelman, Van Bodegom, De Mun mk, Burg Transvalia: Kruidenier. Van der Linden, .Van der Wielen, Van Bodegom, Van der Roer; Van Lammeren, Rysdyk, Sala, Roo denburg, Mulder. Debtdin Rotterdam De Rotterdamse ka derbiljarter Peter Haage, lid van BV Novum, heeft met twaalf matchpunten en een algemeen gemiddelde van 14.07 beslag ge legd op het kampioenschap van de extra klasse libre. In de finale versloeg de Rotterdammer Leo Baay (DR Spijkenisse), die tot aan de finale de leiding had. De derde plaats was voor Jac. Schelle (DR Spijkenisse) met acht matchpun ten. In Weteringbrug behaalde Al- win van de Sluis, lid van BV De Pijp, in de gewestelijke finale van de hoofdklasse driebanden-klein het brons. De Rotterdamse drie- bander scoorde negen matchpun ten en een algemeen gemiddelde van 0.778. Kampioen en afgevaar digde naar de Nationale finale werd de Dordtenaar Hans van Duinen met twaalf matchpunten, terwijl L. Brouwer uit vlaaidin- gen tweede werd. Karl Heinz Littel, lid van BV De Wetering, is met twaalf match punten winnaar geworden van de Breijer Trofee, de beker voor vijf de en zesde klassers. Henk van Lier (Dubbel Zuid) werd tweede, Wil Lamers (De Pijp) derde. Rotterdam Jaco Tettelaar won zaterdag bij Ahoy' de wielerkoers aan de Rotterdamse Doenkade. De Vlaardinger was de snelste van een kopgroep van vijf vluchters, die veel van de 75 vertrekkers op een ronde achterstand reden. Een andere Vlaardinger, Louis de Haas, won bij De Mol in Dor drecht, waar net zo veel renners aan het vertrek stonden. De koers eindigde in een sprint van dertig man. Louis de Haas drukte als eerste zijn voorwiel over de streep. Sportagenda Morgen KNVB competitie onder 23 jaar, aanvang 19.30 uur. Poule A: Genrmal-HWD, VOC- AVS, WK-Zwaluwen VIB: RWH-SHO, C: DCV-Jodan Boys, Sptnt-Rohda *76, SVS- DZB/Zevenkamp (20 00}, D: Botlek-Helle- voetslms (20 00), Spykemsse-Nieuwen- hoom, Vlortbrug-Hekelingen (2000), E: Haastrecht-Woerden, Soccer Boys-Schoon hoven TOGB-Gouda. Woensdag KNVB competitie onder 22 jaar, poule B: Oude Maas-Deltasport (1930) Door Rob Weeda Rotterdam Soms zijn er te wei nig ingrediënten anwezig om een wedstrijd tot een succes te ma ken. Coal-Abbenbroek was er zo eentje. Neergutsende regen en een loodzwaar veld stonden een boeiende uitvoering in de weg. Het meest memorabele moment van de wedstrijd vond een kwar tier voor tijd plaats toen arbiter Den Ouden na een vermeende el leboogstoot van Samir Merdano- vic in het gelaat van Marcel van Dién de strijd voor een periode van tien minuten onderbrak. Maar ook daarna gebeurde er be houdens wat wederzijdse irrita ties en een inzet van Coal-spits Edwin Valk op de lat niets meer. Mede daardoor eindigde Coal te gen Abbenbroek in een teleurstel lende 1*1. Niettemin was de voorpret in vol doende mate aanwezig. Coal, het lopende seizoen voortvarend ge start in de vierde klasse E, wilde die lijn ook na de winterstop graag doorzetten, terwijl Abben broek de onderste regionen van de ranglijst nu eindelijk wel eens wil verlaten. Acht minuten na het beginsignaal leek er - gisteren al thans - al een streep door die ptannen te kunnen. Mer- danovic legde aan voor een ongevaarlijk schot, maar de ontmoeting van de bal met het been van aanvoerder Jurgen de Ronde besliste anders, waarna Peter Aarsen een kansloze doel man was: 1-0. Dat Coal daarna niet definitief af stand nam, mocht het vooral zich zelf aanrekenen. Twee, drie uitge speelde kansen (Merdanovic, John van der Winden, Edwin Valk) werden gemist, waardoor V'iH j? F Samir Merdanovic passeert Abbenbroeker Onno de Wal. De Coal-spits, verantwoordelijk voor de openingstreffer, waseenkwartiervoortiJdhetmlddelpuntineenopstootje.HIjzouMarcelvanDiën een elleboogstoot hebben gegeven. Foto Cor Vos was de benadering van de doel man in elk geval aanleiding ge noeg het duel vooreen afkoelings periode van tien minuten te sta ken. Van Dien, zo wilde een aantal van zyn teammaten de omstanders doen geloven, zou door Merdano vic opzettelijk zyn getroffen. En juist dat lag voor de spelers van Abbenbroek uiterst gevoelig. Wa ren zij dit seizoen tegen Tediro al niet eerder getuige van een elle boogstoot op het gezicht van de onfortuinlijke Van Dien? Met een gebroken jukbeen en een ge kraakte neus als gevolg. „Schan dalig," oordeelde broer Michel Abbenbroek na rust alsnog de achtervolging kon inzetten. Met drie spitsen in plaats van twee stoorden de bezoekers de aanvals opbouw van Coal nu wel vroeg, terwijl ook via de flanken de aan val werd gezocht. De eerste po ging had meteen succes. John Ramkehwan tikte in de zestien Richard Koopman aan, die de strafschop zelf verzilverde: 1-1. Daarna gebeurde er behoudens de geweldige knal van John van der Winden (fraaie stop Aarsen) tot de 74ste minuut nagenoeg niets meer. Toen stiefelde Den Ouden na een duel tussen Mer danovic en Marcel van Dien plot seling van het veld. Van Dien bleef roerloos liggen, waarna Aar sen nogal onbesuisd op de leids man afstormde. Voor Den Ouden dan ook over de actie van Merdan ovic, die zich in het duel slechts breed maakte om de ba! te verove ren. „De gehele eerste helft werd er door de Coal-spelers al ge dreigd," riep Michel van Diën ge ëmotioneerd uit. „Straks heb-ie net zo'n oog ais een halfjaar gele den riepen ze tegen hem. We pra ten hier notabene over amateur voetbal. Ik heb het wel gezien, ik kap ermee!" Tien minuten'later betraden elf Abbenbroekers tot genoegen van trainer Bert van der Lijn evenwel weer het veld. Voor de derde keer dit seizoen kon de coach immers met een complete en fitte selectie aan een competitiewedstrijd be ginnen. En daarmee wilde hij ein digen ook. „Ik ben zeer tevre den," sprak Van der Lijn dan ook. „Het punt is meegenomen, de in zet was prima. Al zijn we voetbal lend nog steeds niet in goede doen. Maar ook dat ging na rust bij vlagen niet onaardig. Dit resul taat tegen de koploper kan ons het beslissende zetje geven in de goede richting. Ik hoop dat de groep hier vertrouwen uit put." „Tja, een punt tegen de koplo per," zei Van der Lijns collega John Corver. „Wat moet ik daar op zeggen? Wij hebben tegen de nummer acht twee punten laten liggen. En dat was absoluut niet nodig. Dan kan iedereen wel lul len over schorsingen en blessu res, maar daaraan heb ik geen en kele boodschap. Als je kampioen wilt worden, en dat willen wij, dan moet je er staan. Invallers of geen invallers." Coal-Abbenbroek 1-1 (1-0). 8 Samir Mer danovic 1-0, Richard Koopman 1-1 (straf schop) Bijionderhedeo: Geel voor Samir Merdanovic en John Ramkhewan (beiden Coalen Michel van Diën (Abbenbroek) Coal: Heine, Zwama, Theeuwen, Talman, Snijders, Ramkhewan, Strörmann, Borg, Van der Winden, Merdanovic, Valk. Abbenbroek: Aarsen, De Wal, Marcel van Diën, De Ronde, Van de Graaf; Koopman, Michel van Dién, Van Hagen, Beztujen, H oogenboom, Van Ooijen. Door Gijsbert Spierenburg Zeist Er komt voorlopig nog geen CAO in het Ne derlandse betaalde voetbal. De onderhandelingen tussen werkgevers, verenigd in de FBO, en werkne mers (WCS) zijn zaterdag in Zeist mislukt. In com missie wordt nu door de FBO verder gestudeerd op een mogelijkheid om aan de gevolgen van de Flex- wet te ontsnappen. De financiële voorwaarden van de WCS waren voor de FBO onaanvaardbaar en dat is niet voor het eerst sinds delegaties van beide partijen met elkaar in overleg zijn. Ook het voorstel van de spelersvakbond WCS om de contracttermijn, volgens de Flexwet- normen, te verlengen van drie tot zes jaar (en voor jonge voetballers zelfs van drie tot acht jaar) kon de goedkeuring van de werkgevers niet wegdragen. De belangenvereniging van de betaald voetballers eist voor een CAO-akkoord een tegemoetkoming van totaal 5,2 miljoen gulden. In relatie tot een totale loonsom van 300 miljoen acht men dat een alleszins redelijke eis. Directeur Gerard Slager van de FBO is van oordeel dat de WCS op te grote voet leeft „Als organisatie kan de FBO eenvoudig volstaan met een jaarbudget van nog geen miljoen, waarom de WCS dan niet?" WCS-voorzitter Theo van Seggelen betreurde de af gebroken onderhandelingen zeer. Over het eindre sultaat was hij tegelijkertijd verrasten teleurgesteld. „De clubs beseffen nog altijd onvoldoende wat de consequenties van de Flexwetzijn." Een voetbal-CAO is noodzakelijk om de gevolgen van de nieuwe wet Flexibiliteit en Zekerheid, kortweg Flexwet, die per 1 januari is ingevoerd, het hoofd te kunnen bieden. Volgens de Flexwet kunnen voetbal profs die minimaal driejaar bij een club hebben ge speeld, zomaar ontslag nemen. Ze zijn slechts gebon den aan een opzegtermijn van een maand. De club kan in dat geval geen vergoedingssom vragen. De Flexwet geldt alleen in ons land. De Nederlandse clubs zouden daardoor ten opzichte van het buiten land in een nog groter isolement geraken, omdat de uittocht van goede voetballers naar het buitenland in dat geval alleen maar zal toenemen. Als gevolg van een (te) kleine tv-markt is de achterstand op grote voetballanden als Engeland, Spanje en Italië toch al aanzienlijk. Zondag hoofdklasse Rotterdam SC Feyenoord had m Almere weinig fortuin. De ploeg van trainer André Stafleu leed bij Sporting Fle voland een 2-0 nederlaag en bleef op de derde plaats van onderen steken. A: Sporting Flevo\and-SC Feyenoord 2-0 (1-0). MoMha- tola 1-0, André Sitek 2-0. Sporting Flevoland begon sterk aan de wedstrijd en zat dicht bij de openingstreffer. Na mens de Rotterdammer kreeg Mounir L'Fathi een goede mogelijkheid om aan de andere kant de score te openen, maar het geluk was niet aan zijn zijde. Vlak voor rust pro fiteerde Sporting Flevoland van balverlies van Richard Staakman 1-0. Na de thee kwamen de Varkenoorders meer in het spel voor. Schoten van Staakman en L'Fathi gingen net langs de verkeerde kant van de paal. Halver wege de tweede helft kwamen de gastheren op een on overbrugbare 2-0 voorsprong. Zondag derde klasse DHZ, tot dit weekend de ploeg met de minste verliespun- ten in 3B, kwam er tegen OVV niet aan te pas: 3-0, In 3D ging EDS met 3-1 onderuit bij UNIO, hekkensluiter GLZ pakte op eigen veld een puntje tegen Zwervers. B: OVV-DHZ 3-0 (2-0). Peter Roos 1-0, Daniël Los 2-0, Hasan Balbag 3-0. Op het redelijk bespeelbare veld in Oostvoome kwam de thuisclub het beste uit de voeten. Pure verdedigingsfouten waren de oozaak van de vroege tegentreffers. DHZ zat nog dicht bij een aansluitingstref- fer, maar de inzetten van Hoessein Sahin en Rafaël Guin- ote werden op merkwaardige wijze gepareerd door OW- doelman Kroep. D: UNIO-EDS 3-1 (2-0). Jeroen Boere 1-0, Alfons Ooster wegel 2-0, Murat Altun 2-1, Hendnk-Jan Kieler 3-1. Fou ten m de verdediging zorgden ervoor dat EDS het zich zelf onnodig moeilijk maakte. Na de aansluitingstreffer van A-junior Altun leek 2-2 een logisch vervolg. De bezoe kers gingen achterin een op een spelen en kwamen met goede kansen voor Denms Veenman en Murat Altun dicht bij de gelijkmaker, maar zoals vaak viel het doel punt aan de andere kant en viel het doek voor de Rotter dammers. GLZ-Zwervers 2-2 (1-1). Adem Basoglu 1-0, Paul Wenne- kes 1-1, Ammarildo Gomez 1-2, Nuri Kapli 2-2, De bezoe- - kers, die de laatste vier wedstrijden geen puntverlies hadden geleden, kwamen teleurstellend voor de dag en mochten blij zijn met een punt tegen rode lantaarndrager GLZ. A-jumor Adem Basoglu tekende voor de openings treffer aan Zwervers-trainer Gys Zwaan werd vsn de re serve-bank gestuurd wegens aanmerkingen op de scheidsrechter. Zondag vierde klasse Koploper NOC had het in de vierde klasse H moeilijk met Meeuwenplaat, dat ook nog met kansloos is als het om het kampioenschap gaat Zelf tegen tien man kon de thuisclub met de volle winst behalen. H: NOC-MeeuwenpIaat2-2(2-l).Rob vanGils 1-0,Gerard Vermeulen 1-1, Kenneth Nelstein 2-1, Rob van Gils 2-2. NOC kwam goed uit de startblokken en had daardoor een flink veldovervvicht. Twintig minuten na rust kwam Meeuwenplaat met tien man te staan, nadat Ron Schef- ferlie de rode kaart kreeg voorgeschoteld. De thuisclub maakte van dit voordeel echter geen gebruik van. Zondag vijfde klasse In de najaarsreeks van de vijfde klasse werden alle wed- strijden in het district West IV afgelast, In de serie BI van het district West III (de poule waarin AVS uitkomt), wer den twee wedstrijden gespeeld: Spoorwyk-De Jagers 3-3 en WVS-ASC 2-4. Door Roland van Wageningen Rotterdam Alexandria *66 - ES- TO kende gistermiddag een bizar verloop. De straffe wind en scheidsrechter Van Veen ontde den het duel in de vierde klasse van alle logica. De Rotterdam mers maakten met tien man twee keer een achterstand ongedaan, maar in de slotfase trok de onge naakbare koploper uit Bodegra ven alsnog aan het langste eind: 2-3. „Dit is heel zuur," stamelde Alexandria-trainer Piet van "Wil genburg. "We hebben onze stin kende best gedaan." De thuisclub ging het veel sterke re ESTO, dat voor rust met de wind in de rug speelde, inder daad met een aandoenlijke dosis strijdlust te lijf. „ESTO probeert echt te combineren" zei midden velder Ron Boots. „Zover zijn wij nog niet. Wij moeten gewoon met z'n allen de schouders eronder zetten en er het beste van ma ken." Dat deden de Rotterdammers dan ook. Ze vochten voor elke meter en peerden bij het minste of geringste gevaar de bal ver naar voren om vervolgens ver baasd te constateren dat de wind de bal weer even hard terugblies. Echt gevaarlijk werd Alexandria '66 voor rust dan ook niet, in te genstelling tot ESTO. De lijstaan voerder kwam via Oscar de Heij in de veertigste minuut terecht op 0-1. Hield Alexandria '66 dankzij zyn strijdlustige instelling het ver schil beperkt, die speelwijze ging wel ten koste van liefst zeven gele kaarten. Direct na de openings treffer van ESTO werden in vijf minuten vier Rotterdammers be keurd. Eén van hen, Joep Gover- de, liep halverwege de tweede helft op kinderlijke wijze tegen zijn tweede gele kaart aan en mocht inrukken. Na het échec van Goverde en met de 0-1 nog steeds op het bord leek voor Alexandria "66 net doek gevallen. Maar juist op dat moment zetten de Rotterdammers nog een tand je bij en zochten onvervaard het offensief. Dankzij een verkeerde terugkopbal van ESTO-verdedi- ger Victor Wesseloo ieverde dat meteen succes op: 1-1. In de laatste tien minuten ver speelde ESTO andermaal een voorsprong. René Raaphorst kop te raak uit een corner (1-2), maar luttele minuten later verzilverde ook Alexandria-invaller Robin van der Pluym een hoekschop (2- 2). Van der Pluym, een A-juruor die zojuist voor Boots in het veld was gekomen, schoot de bal uit de lucht knap tegen de touwen. „Dat deed die jongen heel aardig," vond trainer Van Wilgenburg, die stelselmatig jeugdspelers in het eerste laat meespelen (zo deed ook junior Theo Denie een half uurtje mee). Noodlottig Het offensief waarmee Alexan dria '66 de wedstrijd op z'n kop had gezet, werd de ploeg uitein delijk noodlottig. ESTO-spits Matthijs Hassing en de broertjes Jansen profiteerden in de dotfa se van de ruimte in de laatste Rot terdamse linie: 2-3. „Toen we in de tweede helft winstkansen ro ken, zijn we vol op de winst gaan spelen," zei Van Wilgenburg na afloop. „Maar ondanks de neder laag hebben we laten zien dat we met heel veel werklust ver kun nen komen tegen een ploeg als ESTO." Alexandria *66 - ESTO 2-3 (0-1). 40. Oscar de Heij 0-1,67. Victor Wesseloo 1-1 («gen doel), 80. René Raaphorst 1-2, 84. Rohm van der Pluym 2-2,87. Matthijs Hassing 2- 3. Bijionderheden; Scheidsrechter P. van Veen gaf geel aan Hassing (ESTO) en Boots, Delwei, Veeman, Oopens, Lima en 2*. geci uus mxi aan Goverae tanen Alexandria'6«). Alexandria *66; De Zwart; Van Someren, Veerman, Stam, De Jonge: Heyman Denie), Boots (82. Van der Pluym), G de; Texeira, Lima, Oomens. ESTO: De Wit; De Boet, Walraven, Wes seloo, Kelmich; Raaphorst, Ronald Jan sen. Peek; Arjan Jansen, Hassing, De Hey.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3