15,t Liever geen toiletpotten in het Vlaardingse asielzoekerscentrum Leen de Nie (1934-1999) iegde zijn functie slechts tijdelijk neer Donderdag Waterweg-dag voor kandidaten provincie De weg kwijt genda Filmavond in museum Milieudefensie bijeen Vrouwen en bijstand Ouderendag Erker Als oorijzers vertellen In Memoriam Veel vragen bij bezoek aan Alphen aan de Rijn Nachtwerk bouw vloer metrotunnel Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 februari 1999 Het verschil tussen een adviseur, handelaar, makelaar en bemidde laar? Ik wist het, moet ik bekennen, de afgelopen maand niet meer precies en ging dan ook subiet de fout in. Prompt werd ik aan mijn jasje getrokken en tot de orde geroepen. Terecht, maar als excuus moet ik aanvoeren de voorbije vier weken de weg kwijt te zijn ge weest. Oorzaak? Drank? Nee, niets van dat. Valium en morfine waren de boosdoeners. Compleet plat gespoten heb ik in het ziekenhuis gele^ gen: hernia. Kamer 831 was mijn domein. Een benauwd verblijf met abnormaal hoge vensterbanken waardoor ik wekenlang slechts in het luchtruim kon staren. Nagenoeg compleet afgesloten van de bui tenwereld. De krant hield me op de hoogte van wat zich buiten af speelde. Trouw kwamen bezorger Toon de Nijs ('Olé, hier is het RDP) of collega's 'm elke dag brengen. Maar stoned als ik voortdurend was, wist ik de volgende dag al niet meer of ik het gelezen had of dat het waanideeën waren. Een kreupel houten Finse school naar de nieuwbouwwijk Sveaparken verplaat sen? Heet het café op het Stadserf nou "Witberg* of 'Bij Heeren'. Be staat De Vernieuwde stad nou nog wel of niet? Had plakplaten-coor- dinator Henk Metaal zich nou wel goed voorbereid op zijn tijdelijke functie of was hij niet helemaal correct geïnformeerd over de plak- procedure? Zijn de gebreken aan het Branderspoort-project nou echt zo erg of vallen de Breur-scheurtjes wel mee? Wordt de A4 nou nog wel doorgetrokken of is het einde verhaal? Is collega Kor Kegel naar Vlaardingen verhuisd of is nou college Ben van Haren van woonplek veranderd? Ik was dus echt de weg kwijt Het grootste deel van de afkickfase is inmiddels achter de rugen van één ding ben ik onderhand wel zeker. Dat stuk A4 komt er niet Op aandringen van de Tweede Kamer heeft het kabinet een dikke streek gehaald door de verlenging van de rijks weg tussen Delft en het Kethelplein. Over en sluiten, zou je zeggen. In Schiedam en Vlaardingen wordt de vlag uitgehangen maar wet houder Hafkamp tempert deeuforie-stemming. Hij vreest dat het bedrijfsleven het kilometerslange asfalttraject gaat sponsoren. Weer volledig bij mijn positieven mag ik toch constateren dat er ook nu weer decennia overheen zullen gaan eer daar zekerheid over bestaat Van uitstel, mag je verwachten, komt afstel dus op hun beurt zijn nu de voorstanders van 'doortrekking' de weg kwijt Overigens een goed teken voor sportend Schiedam. Eindelijk kan de 'Sportnota 2000' een duidelijker gestalte krijgen, want nu kan de ruimte in de Woudhoek ingepast gaan worden. Laten de groenlief- hebbers nou niet gelijk op hun achterste benen gaan staan; het ach tertehuis-centrum Ketheihage, opgegroeide Robiniabos was/is tijde lijk van aard. Dat heeft voormalig wethouder Zijdeveld mij bij het planten van het eerste boompje destijds zelf verteld. De voor de sportnota in het leven geroepen commissie kan nu echt aan het puz zelen slaan. Ik ben benieuwd hoe en wanneer de stukjes in elkaar vallen. SANDER SONNEMANS Vlaardingen De Vereniging Vrienden van het Visserijmuseum houdt donderdag een filmavond in het museum aan de Westhavenkade, Op het programma staat de En gelse film 'Distant ground, a nostalgie look at Hull and Grimsby trawlers', over de hoogtijdagen van de Engelse visserij rond Island en de Barentszzee. Na de pauze is de Nederlandse productie 'De Hoop Vaar wel' te 2ien. Deze film gaat over 90 jaar hospitaal kerkschip De Hoop. Niet-leden betalen vijf gulden. De filmavond begint om 20.00 uur. Milieufreaks die zich in willen zetten voor de natuur kunnen donderdag terecht in het PAV-lokaal voor een informatie-avond van de Vlaardingse afdeling van Milieudefensie. Frans van der Steen, groepen- coördinator van Milieudefensie Amsterdam, is die avond te gast en gaat in op onderwerpen als: verkeer en vervoer, inspraak bij stadsvernieuwing en groen- beleid van de gemeente en activiteiten om Vlaardin- gers te wijzen op de noodzaak van een milieubewust Milieudefensie Vlaardingen bestaat al zo'n tien jaar. Om Vlaardingen leefbaar, open en groen te houden en het milieu te verbeteren is de afdeling Vlaardin gen op zoek naar vrijwilligers. De informatie-avond begint om 20.00 uur in aanloophuis De Groene Lui ken aan de Oosthavenkade 8. Mevrouw J. Dekkers geeft woensdag informatie aan vrouwen over de sociale wetgeving. Met uitleg en het beantwoorden van vragen zal zij onduidelijkheden met betrekking tot rechten en plichten proberen weg te nemen. Dat doet zij op verzoek van het Instituut Sociaal Raadlieden en het Emancipatie Centrum in het wijkcentrum aan de Dr. Willem Dreesplein 2. Aan de orde komen onder andere de Algemene Bijstands wet, huursubsidie en kwijtschelding van belastin gen, De informatie-ochtend begint om 9.00 uur en zal ongeveer tot 11.00 uur duren. Kinderopvang is moge lijk. Informatie bij het Emancipatie Centrum aan het Broersveld 142, telefoon 4734545. Wijkcentrum de Erker houdt donderdag weer een ouderendag. Vanaf 11.00 uur is er muziek en kan er volop worden gedanst. De lunch staat gepland voor één uur. Kaarten a zes gulden zijn verkrijgbaar aan de balie van wijkcentrum De Erker. Informatie via 4267767. In het Gemeentemuseum Maassluis is nog toten met 14 maart een tentoonstelling te zien over de Maas- sluise streekdracht en de visserij. De installatie van beeldend kunstenaar Geertrui van de Craats staat daarbij centraal. Maassluis was vroeger een belangrijke vissersplaats en bovendien de eerste haven aan de Nieuwe Water weg. De visserij was gekoppeld aan de streekdracht, die functioneel was, maar waaraan ook Iemands fi nanciële en sociale status was af te iezen. Hoewel de visserij en de streekdracht allang uit Maassluis zijn verdwenen, zijn er toch nog mensen te vinden die over deze vervlogen tijden kunnen vertellen. Geer trui van de Craats heeft hun verhalen vastgelegd op video en verwerkt in 'oorijzer-sculpturen'. Oorijzers, de zilveren beugels die vrouwen onder de kanten mutsen droegen, waren onderdeel van de Maassluise streekdracht. Naast de installatie wordt in een kleine historische presentatie de Maassluise streekdracht nader belicht. Het Gemeentemuseum aan de Zuid- dijk 16 is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariêtte Olsthoom, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Met het overlijden van Leendert Hendrik de Nie, verliest Maas land een gemeentebestuurder, die twintig jaar raadslid is ge weest waarvan de laatste vijfjaar als wethouder. Na de vorig jaar gehouden verkiezingen was Leen de Nie met veel elan aan zijn tweede termijn als wethouder be gonnen. Ditmaal in een college dat uit het CDA, de WD en de PvdA was samengesteld „Tussen de partij en zijn de verschillen niet zo groot," lichtte hij die verrassen de samenstelling van het nieuwe college toe. „Over de Maaslandse identiteit zitten het CDA, WD en PvdA vrijwel op één lijn." In de politiek van Maasland was de op 23 augustus 1934 geboren Leen de Nie een oud-gediende. Al in 1970 maakte hij, nog onder toenmalig burgemeester Frits Groot Enzerink. zijn entree in de gemeenteraad. Eerst in de fractie van de Christelijk Historische Unie (CHU), later in de fractie van het CDA dat uit de CHU, ARP en KVP als Christen Democratisch Appel was ontstaan. De Nie verdween in 1982 door een conflict binnen de CDA-fractie van het plaatselijke politieke to neel. Hij was weliswaar opnieuw kandidaat, maar trok zich bij een conflict overde samenstelling van de lijst vlak voor de verkiezingen terug. Pas zo'n acht jaar later, was Leen de Nie bij de gemeente raadsverkiezingen in 1992 weer helemaal terug. Eerst vier jaar als raadslid en vanaf 1994 tot half de cember van het voorbije jaar als wethouder. In de tweede helft van het afgelo pen jaar openbaarde zich een ern stige ziekte, die Leen de Nie noop te om zijn werkzaamheden neer te leggen. Toen duidelijk was dat zijn afwezigheid langer zou gaan duren, besloot hij zijn wethouder schap per 15 december op te zeg gen. Niet definitief, maar voortij delijk, zo was de bedoeling. Want Leen de Nie geloofde er heilig in om de draad na een half jaar of eventueel wat langer weer op te kunnen pakken. „Als het met het lijf straks weer goed gaat, dan ben ik er weer," zei hij steevast. Meer inhoud Vanaf zijn vut in 1996 als mede-di recteur van de Nederlandse Sui- kerunie te Dinteloord, was Leen de Nie pas echt in zijn bestuurlij ke element. Hij had daarvoor nu voldoende vrije tijd, zodat hij meer in het gemeentehuis dan thuis aanwezig was om zijn wet houderschap nog meer inhoud te geven. De Nie fungeerde tevens als loco-burgemeester. Daarnaast was De Nie vanaf 1996 lid van het dagelijks en algemeen bestuur van het stadsgewest Haaglanden, lid van de bestuurs commissie Westland en lid van het algemeen bestuur van de CAI Westland. Tevens vervulde De Nie de functie van voorzitter van de raadscommissie openbare wer ken en milieu, en was hij be stuurslid van de reinigingsdienst LMS. Ook in het maatschappelijk leven vervulde Leen de Nie diverse functies. Hij was vanaf 1981 tot heden voorzitter van de stichting De Schilpen, en vanaf datzelfde jaar tot heden ook voorzitter van het Groene Kruis afdeling Maas land. Van 1975 tot heden vervulde Leen de Nie ook in de Lionsclub Maasland en de Round Tabel Delft een actieve rol. In afwachting van de terugkeer van De Nie, werd oud-raadslid Pleun Quak bereid gevonden de honneurs tijdelijk op zich te ne men. Daartoe moest hij eerst nog als raadslid worden geïnstalleerd, om vervolgens in het college plaats te kunnen nemen. Leen de Nie heeft zijn aanvanke lijk plan om de politieke draad weer op te pakken, niet meer uit kunnen voeren. Na diverse opera ties leek het aanvankelijk wei wat beter te gaan. Enkele weken terug moest hij echter opnieuw een ope ratie ondergaan. Na de verslechte rende situatie, kwam Leen de Nie zaterdag te overlijden. Door Marc Floor Vlaardingen/AJphen aan de Rijn Liever geen toiletpotten in het toekomstige asielzoe kerscentrum in Vlaardingen. Dat was een van de tips die de gemeentelijke delegatie gisteren opdeed bij haar be zoekje aan het asielzoekers centrum 'Getaneh Tessema1 in Alphen aan de Rijn. Daar kon alvast worden bekeken wat straks nou precies in huis wordt gehaaid op het Vlaardingse industrieterrein de Vergulde Hand. „We hebben hier wel wc-potten," verduidelijkt medewerkster Mar- ja Post tijdens een rondleiding. „Maar de meeste asielzoekers vin den een wc-bril vies. Dus gaan ze er bovenop hurken. We hadden beter gaten kunnen nemen: die voorkeur begint immers al vanaf de Franse grens." Een kleine vierhonderd mensen zitten er in de witte barakken van het Alpense asielzoekerscentrum. Elke bewoner heeft zijn eigen kleurkaartje op het gastenbord in de administratiekamer, met daar op het land van herkomst. China, T\irkije, Burundi, Bosnië Herzeg ovina of Pakistan: in totaal zijn drieëndertig verschillende naties vertegenwoordigd. Levert dat nou nooit een oorlog op in het asielzoekerscentrum, wil de Vlaardingse burgervader Slam weten. Zijn gezelschap somt in stemmend de risicogroepen op: Turken en Koerden, Serviërs en Bosniërs, Etheopiërs en Eri- treërs... „We houden dat wel in de gaten," antwoordt Post. „Een Turk en een Koerd zetten we nu even niet naast elkaar. Maar ook mensen die op voet van oorlog staan moeten hier leren met el kaar om te gaan. Ze moeten straks toch in dezelfde maat schappij leven." Het is duidelijk: het Vlaardingse gezelschap van burgemeester, wethouders, raadsleden en verte genwoordigers van lokale instel lingen wil met haar bezoek aan 'Getaneh Tessemacentrum' niet alleen meer over het fenomeen te weten komen. Ze willen evengoed gerustgesteld worden, en een ant woord op de breed levende kriti sche vragen hebben. Het begint al by de introductie door directeur Wim Latupeirissa van het asielzoekerscentrum. Na zijn uitleg met sheets komt de eerste vraag van WD-raadslid Van Halteren-Schilder. „Hebt u al ervaren dat uw beveiligings dienst noodzakelijk is?", wü ze weten. „Nou, er is op die manier tenminste altijd een aanspreek punt voor de bewoners," reageert Latupeirissa. „Bijvoorbeeld als ie mand medische hulp nodig heeft." De Vlaardingse delegatie met onder meer burgemeester Stam en wethouder Roijers bezocht gisteren ook de basisschool op hetter- reln van het asielzoekerscentrum In Alphen aan de Rijn. Foto Fred ubochanvRoei Dykstra twee voor de vreemdelingen dienst. „Ik hoop dat dat genoeg is," zegt Gelderblom, Een rondleiding door het asielzoe kerscentrum, geplaatst op een in dustrieterrein in AJphen aan de Ryn, laat zien dat het een stad op zich is. Niet alleen zijn er een poli tiepost en een medische voorzie ning, er is zelfs een eigen basis school. Dagelijks krijgen daar ruim zeventig kinderen les in de Nederlandse taal en basisvakken als rekenen en schrijven. Middenstand Zelfredzaamheid is het sleutel woord in de asielzoekersgemeen schap. De bewoners zijn verplicht zelf hun vertrekken en de ge meenschappelijke ruimtes schoon te houden, en moeten voor hun eigen eten zorgen. Voor bood schappen, kleding en andere le vensbehoeften krijgen ze zakgeld ter hoogte van ongeveer een bij standsuitkering. Vierhonderd ex tra klanten kortom voor de lokale middenstand. Het is overigens nog niet duide lijk of de asielzoekers in Vlaardin gen in soortgelijke barakken als in Alphen aan de Rijn gehuisvest zullen worden of in stacaravans. In principe bepaalt het COA dat, maar die laat de eindkeuze meest al over aan de gemeente. Hoewel de gemeente Vlaardingen er nog niet uit is, geeft het COA de voor keur aan caravans. „Dan hebben de bewoners veel meer privacy," licht directeur Latupeirissa toe. „Bovendien stimuleer je zo de zelfredzaamheid. Ze moeten het straks tenslotte in de Nederland se maatschappij ook zelf doen." Burgemeester Stam, niet tevre den met het antwoord, wil vervol gens weten hoeveel man politie er nou permanent in het centrum rondloopt. In de politiepost blij ken drie man aanwezig, waarvan twee administratieve medewer kers, „Maar er kan altijd assisten tie worden opgeroepen," sust de directeur. Jacqueline van der Valk, mede werkster van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA die de komst van het asiel2oekerscen trum in Vlaardingen voorbereid, besluit niet om de hete brei heen te draaien. „Ik zal niet zeggen dat er nooit calamiteiten zijn," legt ze het gezelschap voor. „Maar heus niet vaker dan in een gewone woonwijk. De criminaliteit in Al phen aan de Rijn is sinds de komst van het asielzoekerscen trum niet gestegen." Ach, 't is in het Getaneh Tessema centrum gewoon net de Neder landse samenleving, vat directeur Latupeirissa het samen: er zijn al tijd mensen die zich niet aan de regels houden. „Daar hebben we ook een strafbeleid voor. Eerst een waarschuwing door het in houden van een deel van het zak geld. Helpt dat niet, dan zeggen we op gegeven moment de op vang op. Zetten we ze buiten de deur." WD-raadslid Van Halte ren-Schilder: „In het illegalen- circuit dus." Maar bewoners kunnen sowieso zonder problemen voor een be staan als illegaal kiezen. Want een asielzoekerscentrum is geen ge vangenis, maar een woonmoge- lijkheid. Asielzoekers die er zijn gehuisvest wachten op de uit spraak van hun asielaanvraag. Wie uit het asielzoekerscentrum gaat, zou of Nederlander moeten zijn geworden of zijn uitgewezen naar het thuisland. Maar niet een ieder heeft het geduld die uit spraak af te wachten. Vliegticket „Iedereen gaat hier voor de A- status," weet Marja Post. „Ze pro cederen tot de uiterste mogelijk heid. Mensen die worden afgewe zen krijgen van ons een vliegtic ket en een reisbeschrijving naar het vertrekcentrum in Ter Apel." Of de uitgeprocedeerde asielzoe kers daar ooit aankomen of in de illegaliteit verdwijnen, is Post niet bekend. „Dat is onze taak niet om uit te zoeken." Maar er verdwijnen daarnaast per maand een stuk of vijf asielzoe kers uit het centrum. Melden zich gewoon niet meer, zonder opgaaf van reden. „Die zijn dus de illega liteit in?" vraagt burgemeester Stam. „Dat is maar de vraag," ant woordt Post. „Misschien zijn ze wel naar huis gegaan. Wij regi streren het alleen met de vermel ding: vertrokken met onbekende bestemming." Ook hoofd van de Vlaardingse Vrèemdelingdienst Dick Gelder blom is zorgelijk over de proble matiek die hij mogelijk in de na bije toekomst op zijn bord krijgt Iedere week moeten alle asielzoe kers 2ich bij de lokale politie mel den. De Vlaardingse politie zal voor de komst van het asielzoe kerscentrum zes man extra in dienst krijgen, waarvan slechts Waterweg Het is donderdag 'Waterweg-dag' voor de kandida ten bij de verkiezingen voor Pro vinciale Staten, die volgende week woensdag (op 3 maart) wor den gehouden. De drie grootste partijen WD, CDA en PvdA— hebben die dag allen activiteiten in deze regio gepland. Zo merkje er niets van en zo is het bijna niet bij te houden zo druk. De PvdA heeft de donderdag uit geroepen tot openbaar vervoer- dag. Gedeputeerde en lijsttrekker Jaap Wolf is samen met kandi daat-gedeputeerde Lennie Huizer (nummer twee op de lijst), kamer lid Mariêtte Hamer en de kandi daat-nieuwkomers Matthijs van Muijen en Martin Huls de gehele dag in en rond het het openbaar vervoer in de Rotterdamse regio te vinden. Rotterdammer Van Muijen is met zijn elfde plek ze ker van een Statenzetel. Schie dammer Huls moet als achttiende hopen op een grote verkiezings winst. De PvdA heeftin de provin cie Zuid-Holland thans veertien afgevaardigden en is daarmee na VVD en CDA pas de derde partij. Het gezelschap komt 's middags met de tram vanuit Rotterdam naar Schiedam. Dat gebeurt met lijn 4, die overdag nog wel door rijdt naar de Broersvest. Martin Huls fungeert als gids. Hij leidt zijn partijgenoten langs het ge plande TramPlus-tracé over de Oversehiesestraat tussen Stads kantoor en station en vertelt hen waarschijnlijk welke problemen de gemeente Schiedam nog heeft met de eigenaren van de panden aldaar. Nabij het NS-station Schiedam- Centrum bezoekt de PvdA-dele- gatie het Benelux Informatiecen trum. Huls geeft daar een toelich ting op de specifieke Sehiedamse (pvdA-)wensen en gaat in op een mogelijke koppeling van van de Hoekselijn ter plekke aan het Rotterdamse metronet. Ook de uitbouw van het TramPlus-net en de mogelijk versnelde aanleg van het metro-tracé tussen Marconip- lein en het Sehiedamse station zullen aan bod komen. Vanzelfsprekend wordt niet voor bij gegaan aan de actuele situatie: het vooralsnog schrappen door het kabinet van de A4-Noord en de extra impuls daarvoor in de plaats voor het openbaar vervoer. Nu er geld is voor verbreding van het treinspoor, en de aanleg van een tunnel in Delft, zal ook heel snel geld vrij moeten worden ge maakt voor een NS-station in Schiedam-Spaland. Het is een PvdA-wens, die door de volledige Sehiedamse politiek wordt ge steund. Gezondheidszorg Het CDA, de tweede partij in de provincie, zet bij het bezoek aan de Waterweg-regio van aanstaan de donderdag de gezondheids zorg centraal. Hoe kan het tekort aan bedden worden terugge bracht, wat zijn de mogelijkheden om mensen in eigen omgeving te verplegen en wat kan de beteke nis zyn van een integrale regiovi sie? Het zijn slechts enkele van de vragen, die donderdagavond van af kwart over acht in de Konings hof in Maassluis aan bod zullen komen. Als spreker tijdens de voor ieder een toegankelijke openbare le denvergadering, is de plaatselijke CDA-coryfee Loes van Ruyven- van Leeuwen uitgenodigd. De Maassluise staat nummer twee op de kandidatenlijst. Naar baar in leiding wordt een paneldiscussie gehouden waaraan ondermeer zal worden deelgenomen door direc teur Terlingen van de verzor gingscentra Zonneweelde en De Schutsluis in Maassluis en KNO- arts Paping van het Schielandzie- kenhuis in Schiedam. Captains dinner De WD houdt donderdagavond een verkiezingsbijeenkomst in het Delta Hotel in Vlaardingen, Kamerlid Blauw fungeert daar als voornaamste spreker en ook frac tiegenote Fadime Orgii heeft haar medewerking toegezegd. Aanslui tend voeren Provinciale Statenlid Ellen Joy Groosman-van den Brandhof uit Maassluis (nummer drie op de lijst van Zuidhollands grootste partij) en Bram Zonne, kandidaat voor de waterschaps verkiezingen, het woord. Na de inleidingen bestaat er kort gelegenheid tot het stellen van vragen, Kort, want om half negen namelijk wordt het Captains din ner-menu geserveerd. Aanmel ding daarvoor is noodzakelijk vooraf. De bijeenkomst zelf be gint al om zeven uur 's avonds. Dinsdag23 februari VLAARDINGEN Dc Oost. Bmgo.14.00-16.00u. ROTTERDAM Wrtte de With t'm 16.00 F»im Festival. TexMex 19.00-23.00 Cmemafia. Maritiem Museum t/m 16.00 125-jange bestaan, de Doelen grote zaal 20.15 Beroemde Symfo nieorkesten. Jumaanse zaal 20.15 Meesters aanhe? klavier J azzcafe Wzzy22.00The Wiro Mahieu 'low MotionTno'. Lantaren/Venster 20.30AJex d'Etectnoue. Luxor 7Jwater20,15 Lenette van Dongen. Erasmus Universiteit Hoboken 17.00-18.00 Uit den vreemde. R'dams Conservatorium t/m 15 OOOpenba- re lessen koord;rectieZaai do Unie 2Q.30Ar- chitectuurcafe. Woensdag 24 februari SCHIEDAM We Dr. Willem Dreesplein. Informatte-ocb- tend vrouwen en bijstand, 9.0G-11.00u. Dc Oost. Biedermetertjes maken met paaseitjes. 10.00-12.00u. Thurlede. Bingo, 14.00u. Theater a.d. Schie. Theatertouf 1998/99 Frank Boeijen.20.15u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Maryke Boon met haar One man show. 20.00c. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg grote zaal 20,15 The Schliemann Pieces. Witte de With ll.CO-18.00 Film Festival. Jeugdtheater Hofplein 10.00-14.00 en 15.30 Peuter 3- daagse. Maritiem Museum 12.00-16.00 125-jang bestaan. De Doelen grote zaal 20.15-19.30 RottenjamsPhi (harmonisch Or kest Jumaanse zaai 20.15 Schubertiade. Nighttown Theetereafe 23.00 Fresh Up. TheaterWest 19-30-21,30 Koor. Spelen metjestem. Theatert Kapelletje 14.3Q7us- sen de Boxen, Zaal de Unie20.30NCRVVolg- spot-Uve. Feyenoord Stadion 19.30Feye- noord - RKC Waalwijk. Schelling"* 19.00 Moeders Mooiste. Lantaren/Venster 21.00 Heden stad. 20.30 Alex d'Electnque, Luxor Theater 20,15 Lenette van Dongen. Rotter damse Schouwburg kleine zaa! 20.30 Argn en Titus. RO Theater 19.30 try-out Anna Karemna. TheaterZuldpleln grotezaal 20.15 Sanne Wallis de Vnes, Prinses The at er 20.00 Wereldprogramma, i.s.m. Stichting Durtya. SKVH 19.30-21.30 Beeldende Kunst m filo sofisch perspectief. Bioscopen Van do.lflfebr. t/m wo.24 febr. ROTTERDAM Cinerama 1: You've got mall' (al) dag. 16- 18.45-20.30, ma-di. ook 13.15. Cin.2: 'Psy cho" (16) dag. 16-18.45-21.30, ma.di. ook 13.15. Cln.3: The horee wtsperef (12) dag. 20.35. Cin.4: 'Mask of Zorro' (12) dag. 15- 18.15. 'Jeais is een palestijn'(16) dag. 21.45, ma-di. ook 12.30. Cln.5: '(here's something about Ma ry(a I) dag. 18.50-21.40, ma.di. ook 13.30-16,10. The pnnce of Egypt' (al) do. t/m zo. wo. 16.15. 1 max Th eater. "Whales' (al) dag. 14-16. 'Eve rest* (al)dag.l5. ThnliRide' (ai)dag.l3. 'Ama zone' (al) za .zo12'Abelt(e' (al) dag, 1?2a .zo. ook 10, do.vr, ook 11. 'Startrek insutTectron' (12) dag, 19.30-21.45. Veneter 1; 'Lola rennf (16) dag. 20-22 {ma niet 22) do.vr.zo.wo. 15. Sneak preview ma 22. Ven .2:'Festen' (16) dag. 19.30-22do.vr- jo. 12.30. Ven.3: 'Lb vria belia' (al) dag. 19.30 do.vr.zo. 12,30. Velvet Goldmine' (16) dag. 22, Ven.4: 'State of dogs' (16) dag, 21.45. Cinematheek;'1001 nacht'(16) do.vr- ua .zo19.30Klassiekerree ks cinema 2000: 'Pixote' (16) ma.di.wo. 19.30». 15. Moviezo- ne: To die for" vr. 15.30. Lumlère 1: 'A simpte plan' (16) dag 12.15- 15.15-18.15-21.15. Urn 2: 'Roran' (16) dag i8-21,ma.di.ookl2-l5.Uim-3: 'Urban Legend' (16) dag 16.15-19-21.45. ma.di. ook 13.30. Lum.4: 'Practical magie'(12) dag 16-18.45-21.30, ma.di.ook 13.15. TheSie- ge' (16) dag 21.1$, ma.di.ook 13, Rexane: Tien verschillende aduft films (18) dag. 12 t/m 01. Pathé 1; 'Enemy of the state' (16) dag 18.25- 21.20, ma.dr. ook 11.50-15.30. Pat.2: 'Star trek: (insurrection' (12) dag 13.45-1640- 18.50-21.40, ma.di. ook 11.20. Pat.3: 'Lola rennt' (16) dag 17.50-19.55. 'Antz' (al) dag 11.20-13.35-15.45-22. Pat4: 'Ever aftef 01) dag. 15.50-18.40-21.30, roa.üi. ook 11.50. Pot5: You've got matil" (al) dag 11.20-13.45-16.10-18.50-21.40.Pat.6:'A Dug's life' (al) dag. 1140-14.20-16.40- 19.10-21.50 (di, met21.50). Sneak preview; 'Dit maal zonder danny glover* (16) dl. 21.50. Pat7: 'Meet Joe Black' (12) dag 11.40- 15.40-20.30. Nachtvoorstellingen: Lum.l: Very bad things'(16)vr.za.00.30.Lunu2: 'Enemyofthe state' (16) vr-za. 00,15. Uim.3: 'LJrtan Le gend' (16) vr-za. 00.30. lum.4: The siege' (16) vua. 00.30. KJndermatlnees: CHn.1: 'Abeltje' do. Vm zo. wo. 13,15. Cln-2: 'Madeline' do. t/m zo. wo. 13. Gn.3: 'E?n 'U'zentever»' rfcttf 1? 45- 15.15-18. Cln.4: 'Mulan' do. t/m zo. wo. 12.30. Cln,5: 'De pnnsvanEgypte'do. t/mzo. wo. 13.30, imam 'Abeltje'dag 17.za.zo.ook 10, do.vr. ook 11, Ven.l: 'Pinkeltje' do.vrao. 13. Ven.2: 'Ronja de roversdochter" do.vr- .zo.wo. 15. Ven.3: 'Pippi in taka tuka land'do- ,vr_zo.wo. 15. Lum.2: 'Een luizenleven' do. t/m zo. wo. 13-15.30. Lum.3: 'Mulan' do, t/mzo. wo. 13.30. Lum.4: 'Abetije' do. t/m zo. wo, 13.15. Pat 1: 'Een lutzenieven'do. t/m za. wo. 11-13.15-15.50, zo. 11.45-14-16*.15. Pat.2: 'Hanuman' do. Vm za. wo. 11.40. Pat.4: 'Abeitje' do. t/m za. wo, 11-13.25. Schiedam In de bouwsleuf van de metro bij Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan wordt morgen begonnen met het storten van on- derwaterbeton. Om zes uur 's avonds wordt ter hoogte van de Burgemeester Stuiemeijerlaan gestart met de stort van tweedui zend vierkante meter beton. Deze klus mag niet worden onder broken en dus zal 24 uur achter ei kaar door worden gewerkt. De be- tonpomp kan ongeveer 85 vier kante meter onderwater beton per uur verwerken. De aanvoer ge beurt via de Nieuwe Damlaan. De betonlaag die onder water uit hardt, zorgt voor tegendruk voor het grondwater. De vloer is veran kerd met beipaien die dienst doen als grond-ankers. Na het uithar den van de vloer, wordt de bouw put leeggepompt en kan worden begonnen met de tunnelbouw. De betonlaag is dan meteen de werk vloer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 8