li, Ziekenhuisbedden leeg door personeelstekort Heden en verleden komen samen in 'Frans zijn beeld' Plakcoördinator zweert vanaf nu bij eigen lijm :l Mtercfams Dagblad Jongeren Wou cl hoek maken afspraken met buurtbewoners Lovende woorden bij uitreiking kwaliteitslabel Maassluis hoeft van rechter geen woonwagens te verhuren IK' Schieland kan geen neurologische verpleegkundigen vinden Inbraak met gestolen auto Flinke schade door rijden met slok op GRATIS NAAR bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad. Of bel gratis Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 25 februari 1999 Schiedam Op de neurologische verpleegafdeling in het Schieland Ziekenhuis worden momenteel tien van de achten dertig bedden leeggehouden als gevolg van een personeelste kort. Dat is ruim een kwart. Door langdurige ziekte, een grïep- golf en een aantal vacatures worden neurologische patiënten nu naar andere ziekenhuizen verwezen of naar andere afde lingen van het Sehieland overgebracht. Schiedam— Betrokken organisaties beleg gen vanavond een bijeenkomst voor om wonenden van de Jongeren-Ontmoetings plek (JOP) in Woudhoek, om het belang van de JOP toe te lichten. 'De buurtbewo ners zijn geïrriteerd dat buiten hen om over de plek van de JOP is besloten. Ook zijn zij bang voor een 'directe aanslag op het woongenot', zoals zij in een bezwaar schrift aan de gemeente Schiedam duide lijk maakten. Dit bezwaarschrift is inmiddels afgewe zen. Afgelopen maandag is de JOP, een houten schuilhut van zes bij zes meter, ge plaatst ir. het park Kethelhage. Om de overlast voor omwonenden te beperken, hebben de initiatiefnemers van de JOP, Stichting Welzijn Schiedam (SWS) en de afdeling Welzijn van de gemeente, regels opgesteld waaraan jongeren in de JOP zich moeten houden. Onder dit convenant moe ten de jongeren, de politie, de SWS, wijk en buurtbeheer en de omwonenden hun handtekening zetten. Het convenant voorziet onder raeer in het aanstellen van twee jongeren die als con tactpersonen dienen namens de hele groep JOP-bezoekers. Daarnaast worden de jongeren verplicht hun troep in de JOP op te ruimen en geen geluidsoverlast te veroorzaken door bijvoorbeeld ge schreeuw of gecross met brommers. Na half tien 's avonds moet het helemaal stil zijn. Daarnaast staat voor elk kwartaal overleg gepland tussen de betrokken par tijen. Buurtbewoner W. H. Evers was verbaasd dat de JOP er maandag al stond. In een. brief van SWS stond namehjk dat de plaat sing in de week van 8 maart plaats zou vin den. „We kunnen nog bezwaar aantekenen bij bouw- en woningtoezicht." aldus Evers. Hij heeft het bezwaarschrift al geschreven en zal dit binnenkort gaan indienen. Over het convenant is hij wel te spreken. „Ik zou er mijn handtekening onder zetten, maar met de plek ben ik het nog steeds niet eens." „We hebben op de neurologische verpleging nu vier mensen te wei nig," hcht manager sector Zorg van het Schieland Ziekenhuis P. Vente toe. „Dat is toch zo'n twin tig procent. Ais je uitgaat van een bemanning van vijf personen in de dagdienst en je hebt er maar drie, dan is dat tekort best flink." Tegen huisartsen die normaliter neurologische patiënten doorver wijzen naar het Schieland Zieken huis is gezegd eerst telefonisch contact op te nemen. „We hebben gewoon aangegeven dat we een probleem hebben," zegt Vente, „en huisartsen moeten even laten weten dat er iemand aankomt." Ander ziekenhuis Heeft de patiënt geen band met het Schieland, dan wordt gepro beerd deze in een ander zieken huis te plaatsen. Is er wel een band, bijvoorbeeld doordat de be handelende neuroloog in het Schieland werkt, dan wordt de pa tiënt in het Schiedamse zieken huis geplaatst. Is er geen plaats op de neurologische verpleegafde ling op de achtste etage, dan wordt op een andere verdieping plek gezocht. „Zo moet het maar even," vertelt L, van Eijk, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Schie land en van het Holy Ziekenhuis. „We hebben dus wel een opname stop op de achtste verdieping, maar niet op de neurologische af deling. Al zijn de voorzieningen en het personeel op de andere eta ges natuurlijk minder specifiek op neurologische patiënten ge richt." Het Schieland Ziekenhuis heeft inmiddels via advertenties in de regio geprobeerd nieuw personeel aan te trekken. Maar dat is niet gelukt, zodat het komend week end geworven gaat worden via de landelijke kranten. „In verhou ding is neurologie nogal een zwa re afdeling," verklaart manager van de sector Zorg Vente de lage respons. „Je moet echt knetter gek zijn van dat vak wil je het gaan doen. De meeste verpleeg kundigen solliciteren liever bij lichtere afdelingen als chirurgie, oncologie of interne geneeskun de." Dat werken op de neurologische afdeling zwaar is, vertaalt zich ook in het ziekteverzuim. Volgens ;jj*Ven|e zijn de ziektes van korte op de afdeling minder dan ^««gemiddeld, maar van lange duur ^^^^meer. „En dat heeft duidelijk -*w»*mewle werkbelasting te maken," de manager. .f^gêï^chieland Ziekenhuis rekent ^- -j-eropeind maart de neurologische ""y^pleegafdeling door de actieve werving weer op volle sterkte te "hebben. „Dat gaan we eerst probe- ZÜ iii^n en dan zien we wel of we weer pessimistisch moeten zijn," zegt Van Eijk van de Raad van Be- 2 stuur. „Het is pas een uiterste op- Z, tie om mensen van het Holy Zie- kenhuis te lenen. Dat is voorlopig nog niet in zicht." Ij...Maassluis Een in Maassluis ge- j stolen auto is de afgelopen nacht i* ^dezelfde stad teruggevonden. Dé wagen bleek te zijn ontvreemd - door een persoon die ermee op het inbrekerspad sloeg. Bij de politie kwam rond vier uur een melding binnen over een inbraak bij een ^modewinkel aan de Mesdaglaan. '«--Ter plaatse zagen agenten nog net ^êenjauto wegrijden, waarop werd --Jlbeslóten de achtervolging in te zetten. Op het Govert Elinckplein i vieni de auto even later aangetrof fen, maar de bestuurder had in middels de benen genomen. De wagen bleek eerder te zijn gesto len vanaf de Jozef Israëlslaan, Op de achterbank werd de kassa van de modewinkel gevonden, waarin in ieder geval nog wisselgeld zat. Daarnaast werd op een voorstoel van de auto een tas met flink wat rookwaar aangetroffen. Het bleek om de buit te gaan van een andere inbraak bij een winkeltje in een bejaardenhuis aan de Maassluise Arthur van Schendelstraat. Terwijl de eer ste leerling metselaars ai aan de slag zijn gegaan met het door Diet Wiegman ontworpen kunstwerk is wethouder Kees van der Windt druk in de weer met de hem in handen ven camera. Foto's Roe) Dijkstra Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen Er moet altijd wat verwarring zijn, vindt de Schie damse kunstenaar Diet Wiegman. Dus niet de voor de hand liggende 'eerste steen' gisteren bij het offi ciële startsein voor het gemetsel de 'Frans zyn beeld' in de Vlaar- dingse Fransenstraat, maar pola roids, waarop alles en iedereen uit de omgeving is vastgelegd. En die wethouder Kees van der Windt vervolgens, vergrendeld in een glazen pot, voor wie weet hoelang tussen de rode bakstenen van het kunstwerk deed verdwijnen. In gemetseld door de vier leerling metselaars en -timmermannen die het beeld de komende tien we ken gaan maken en de afgelopen dagen alvast de fundering aanleg den. De Fransenstraat staat aan het be gin van een complete metamorfo se, die zal beginnen met 'Frans zijn beeld' van Diet Wiegman. De aanleg van een nostalgisch Fran senplein zal volgens wethouder Van der Windt nog dit jaar volgen. Met de nieuwbouw aan de Kui perstraat, de appartementen op de plek van de oude bibliotheek en de verbouwing van zaal Trian gel is dan eindelijk het einde van de herinrichting van de Vlaar- dingse binnenstad in zicht. De bouw van Wiegmans kunstwerk had eigenlek al een jaar eerder moeten beginnen. Maar, zei Van der Windt gisteren, de praktijk bleek weerbarstig en was toch iets ingewikkelder dan aanvankelijk werd gedacht. Voor het ontwerp in de Fransen straat liet Diet Wiegman zich in spireren door historische vond sten die archeologen erin 1995 de den. De voorwerpen zetten de Schiedamse kunstenaar aan het denken over vervlogen Vlaarding- se tijden, de scheepvaart, de indu strie en de link met andere cultu ren. De ontdekte muren en ruïnes gaven hem een idee hoe Vlaardin gen er in die tijd moet hebben uit gezien. Van de foto's van twee 19e eeuwse flessen, een zoutvaatje en een kommetje uit de 17e eeuw maakte hij vervolgens gedigitaliseerde beelden. Deze zijn op de vier zij den van het kunstwerk te zien. Zo legt het ruïneachtige beeld de link tussen het heden en het ver leden. Wiegman: „Ket beeld gaat over nu, maar brengt ook iets van het oude ambacht in herinnering. De bestrating, de hele omgeving van de Fransenstraat bestaat uit baksteen." Op een van de vier hoeken van het kunstwerk, dat met een om vang van 3 bij 1.70 meter op het plein moet verrijzen, is het denk beeldig profiel van Frans Dircszn. Boomgaert te zien, de grondleg gervan de Fransenstraat. In 1603 kocht de2e 'meestermetselaar' (een soort aannemer) een stuk land waar hij een boomgaard aan legde. Het paadje dat er langs was gemaakt, ging al snel Bogaert- straetje heten. Jaren later bouwde Frans Dircszn., die zich inmiddels naar de Boomgaert was gaan noe men, er een huis. Meerdere huis jes volgden. Na de dood van de metselaar, die het tot burgemees ter schopte, werd de straat die was ontstaan omgedoopt tot Frans z'n pad en later Fransen straat. Schiedam De Schiedamse verkiezings plakborden zijn sinds gisteravond weer voorzien van de politieke strijdkreten van de regionale kandidaten voor de Provinci ale Statenverkiezingen. De plakploeg, on der leiding van Gemeentebelangen frac tievoorzitter. Henk Metaal, heeft gisteren een tweede rondje plakborden gemaakt en verkiezingsposters aangebracht op de schoongespoelde plakborden. Bij het plakken is gebruik gemaakt van een andere soort lijm. Want plakmeester Henk Metaal was niet tevreden over de kwaliteit van het goedje dat bij de eerste ronde is gebruikt om de posters op de bor den te krijgen. Met recht, bleek deze week. Door het winterse weer waren zo'n beetje alle verkiezingsaffiches in Schiedam ge scheurd en van de borden afgespoeld. Stukjes poster plakten overal behalve op de daarvoor bestemde borden. Hoofd Plakzaken Henk Metaal durft nu dan ook met zekerheid te stellen dat de ou derwetse manier van plakken niet werkt. Zo'n kwastje met wat hjm erop, het is alle maal wat weinig, niet toereikend. De pos ters hechten niet. Zeker niet als het hout van de plakborden doornat is van het re genwater. „Het is de laatste keer dat we de SP-methode hebben gebruikt. Bij de twee de ronde hebben we Gemeentebelangen- lijm gebruikt," grapt de coördinator die er op heeft toegezien dat de verkiezingspos ters in Schiedam dit jaar naast elkaar en niet over elkaar zijn geplakt. Met het wonderplaksel in de emmer ging het Hoofd Plakzaken gisteravond voor een twe.de keer op pad. Daarbij werd hij ver gezeld door Bart de Leede van Groen links. Voorafgaand aan het rondje posters plakken is deskundig advies ingewonnen over lijmsoorten met een sterk weerbe- stendig karakter. By de eigen achterban werd het wonderplaksel gevonden. De vi- ce-voorzittervan Gemeentebelangen heeft namelijk een schildersbedrijf en hij kwam met een lijmsoort aandraven waarmee je zelfs de glazen knikkers op het Stadserf schijnt vast te kunnen zetten. „Man, dit spul is verschrikkelijk. Het komt uit Duits land. Als je de posters nu weg wilt hebben, moetje de borden uit de grond halen," zegt Metaal. Posters waren er nog in voorraad bij huize Metaal. De fractievoorzitter van Gemeen tebelangen had namelijk de weerberichten goed in de gaten gehouden en iedere partij voor de zekerheid maar twintig posters la ten inleveren; het dubbele wat eigenlijk nodig was. De reserveposters zijn nu met de gepatenteerde krachtiijm van Gemeen tebelangen aangebracht op de tien borden in de Brandersstad. De komende dagen zal blijken of het plak- goedje van Gemeentebelangen de wonder- status verdiend. Er wordt wederom nood weer verwacht. Henk Metaal kan er niet van wakker liggen. „Die posters komen echt niet meer naar beneden. Vanaf van daag zijn en biyven die borden weer een plaatje," zegt hij. VlaardingenVeel lovende woor den gistermiddag voor de Vlaar- dingse zorgcentra Meerpaal en Wetering. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Visserijmuse um kreeg de stiehting Meerpaal/ Wetering, als 25e in Nederland het Woonzorg Kwaliteitslabel uit gereikt. De labels worden verstrekt door de Woon Zorg Federatie, een lan delijke koepel van 1400 verzor gingshuizen in Nederland. Om het predikaat in de wacht te sle pen moet aan een aantal kwali teitseisen worden voldaan. Onafhankelijke deskundigen be oordeelden de Vlaardingse centra tijdens een in september vorig jaar uitgevoerd onderzoek onder meer op de medenzeggenschap van de bewoners bij de zorgverle ning, de organisatie van de zorg en de persoonlijke zaken binnen de instellingen. Zij toonden zich vol lof. „Het visi tatieteam was vooral onder de in druk van de grote inzet van de medewerkers. De sfeer is collegi aal en open. Ook de vrijwilligers voelen zich betrokken bij de orga nisatie. De zorg aan de bewoners is goed en is afgestemd op dëbe- hoeften van de bewoners." Eerder kregen in Schiedam de centra Frankeland en Thurlede al het Woonzorg Kwaliteitslabel. gemeentegrenzen houdt. De Maassluizers overwegen nu in ho ger beroep te gaan bij het ge rechtshof tegen de negatieve be slissing van gisteren. Ondertussen loopt er ook nog een bezwaarschrift, van het drietal te gen de gemeentelijk weigering tot verhuur bij de commissië beroep en bezwaar. Die zal op 8 april uit spraak doen. Tot die tyd mogen de eisers gewoon in hun toercafa- vans blijven zitten. „Het ziet er niet naar uit dat de gemeente vooruitlopend op de beslissing van de commissie zal overgaan tot het wegslepen van de caravans," zegt een woordvoerder van Maas sluis. Het winkelend publiek kan de ko mende tien weken de verrichtin gen van de leerlingmetselaars op de voet volgen. Wie meer wil we ten over de geschiedenis en herin richting van een van de oudste straten in het centrum van Vlaar dingen en de totstandkoming van het beeld kan even verderop te recht in Galerie Pervelle. Het is de bedoeling dat het kunstwerk in april van dit jaar officieel wordt onthuld. Maassluis Drie inwoners van Maassluis hebben het kort geding verloren dat zij tegen de gemeen te hadden aangespannen. De Rot terdamse rechtbank besliste gis teren negatief op de eis van het drietal om elk een woonwagen van de gemeente te mogen huren. De motivatie van het oordeel in deze zogeheten bestuurlijke Voor lopige Voorziening wordt pas vol gende week door de rechtbank vrijgegeven. Raadsman S.J.M, Jaasma eiste twee weken geleden namens de drie Maassluizers dat de gemeen te drie huurwoonwagens ter be schikking zou stellen aan zijn cli ënten. Het drietal wnont nu in ge wone toerearavan p het mini- woonwagenkamp .:i Maassluis. Eerder hadden zij via gerechtelij ke weg een standplaats weten te bemachtigen. De toercaravans voldoen echter niet aan het bouwbesluit en de be woners zijn niet draagkrachtig ge noeg om zelf een woonwagen te bouwen of kopen. Aangezien de gemeente nog huurwoonwagens in de opslag had, wilde het drietal via de rechter het recht op huur van deze caravans opeisen. Maar volgens de gemeente Maas sluis zijn de betreffende woonwa gens zo sterk verouderd dat ze niet meer met goed fatsoen kun nen worden verhuurd. Ze zouden niet meer aan de eisen van moder niteit en van het plaatselijk bouw besluit voldoen, en aanpassing zou veel te duur zijn. De eisers menen echter dat Maas sluis een onvriendelijk beleid voert tegen woonwagens in de ge meente en die het liefst buiten de Schiedam Een beschonken au tomobilist heeft gisteravond in Schiedam en de Spaanse Polder heel wat schade aangericht Een 46-jarige Schiedammer was-met een flinke slok op achter hetstuur gekropen en reed tegen een op de Overschieseweg geparkeerde au to aan. Die schoof tegen twee an dere geparkeerde wagens. De Schiedammer vervolgde zijn weg, maar besloot op de Philippusweg te keren. Daarbij kwam hij op de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal tegen de auto van een 50-jarige Vlaardinger. Een blaastest wees uit dat de man een alcoholpromillage had van 1,5: hij kon zijn rijbewijs inleveren. Neem nu een kwartaalabonnement met auto matische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor één van de Rotterdamse Pathé bioscopen cadeau. 0 Ja t noteer mij voor zo'n kwartaalabonnement. De eerste twee 1 weken zijn gratis daarna betaal ik automatisch 31,98 per maand f I Naam:,. Adres:.. j Postcode:. Telefoon:. ...Voort:.;m/v Nn.i controle bezorging)! Bank/gironr.:Handtekening: i I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service j Antwoordnummer 1579, 30OO VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3