Omwonenden blij dat kinderboerderij verdwijnt LAl#-*. ANSON'S e x q u i s i t Energiezuinige aapjes 'Het is toch zielig voor die beestjes om altijd in de modder te staan' m li genda Maassluis denkt weer aan doortrekken van Merellaan Mannenkwartet zingt Orgelconcert Grote Kerk Cursus hartreanimatie Concours Harpe Davids Voorlichting over Aids Vastenactie voor Haïti «r- TJMENTV A N, INTERNATIONALE M E R K E N E N M 0 0 E - O N T W E F P E RcSr? Rotterdams Dagblad Donderdag 25 februari 1999 Vlaardingen is meer een stad om je thuis te voelen dan om er toerist te zijn, dus ik moet Dick van der Lugt teleurstellen. Hij dacht: nu Gaardingen een toerist heeft, is de bijbehorende criminaliteit ook geregeld, zodat er toch nog kans is op de grote-stedensubsidie van Rogier van Boxtel. Misschien heb ik zelf Dick op het verkeerde been gezet, want ik schreef vorige week dat het „net vakantie" is in Vlaar dingen. Maar het hebben van een vakantiegevoel maakt iemand nog niet tot toerist Ik woonde een tijdje in Maassluis. Je voelt daar meer de zee dan in een stad tussen Vlaardingen en Rotterdam. De zon leek ook vrolijker te schijnen, zelfs bij ondergang. Maar ik had niks met Maassluis. Ik zie erop terug als op een weekje schoolbuitenhuis: je bebt geen vrij, maar je doet eens wat anders. Bij Vlaardingen dacht ik altijd aan hard werken. Ik zat van 1967 tot 1972 op hetlroen van Prinstererlyceum en het was aanpezen om de Mammoetwet voor te blijven. Van 1979 tot 1989 werkte ik vanuit de Brede Havenstraat, waar toen de Waterweg-redactie was gevestigd: een sprankelende omgeving, die ik als mijn broekzak ken. En nu zit ik er weer, ditmaal zonder de noodzaak om noeste arbeid te verrich ten. Dat maakt het net vakantie. Maar in feite ben ik in retraite. Toeristen zijn niet in retraite, dus dat maakt een verschil. Ik moet bekomen van mijn vaderstad, waar ik eerst de luiste gemeenteraad sinds de Tweede Wereldoorlog wist te trotseren, maar, nu de raad er een beetje bovenop komt en assertie- ver wordt, ik het meest energiezuinige college van dit millennium niet meer verdraag: er komt geen snars uit met een burgemeester die nooit oppeppende redes afsteekt, met een cultuurwethouder die niet begeestert en met wijkwethouders die zich slechts de rol van horen-, zien- en zwijgen-aapjes aanmeten. Straks krijg je te horen dat het ex periment mislukt is. Dan weetik precies hoe dat komt, Hoe klein de stad Vlaardingen is, merkte ik gisteren. Ik kwam Theo Schoenmakers tegen, die tot vorig jaar de eenmansopposiüe vormde in Schiedam. Hij gaat voor een medium, waarvan de burelen aan de Westhavenkade zijn gevestigd, stukken schrijven over de Schiedam- se politiek. Nu ik het Stadserf even boycot, krijgen ze er Schoenma kers voor terug. Net goed. KOR KEGEL Vlaardingen Het Vlaardings Dubbelmannenkwartet treedt mor genmiddag op in dienstencentrum De Bijenkorf aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Het programma be staat uit 'licht Duits-klassiek, negro-spirituals en Russiche volksliederen'. Tussendoor zijn er solo-op tredens. Het concert begint om twee uur. Leo van Doeselaar neemt morgenavond plaats achter het orgel van de Grote Kerk op de Markt. Van Doe selaar is de vaste organist van de Pieterskerk in Lei den, Op het programma staan morgenavond werken van onder anderen Van Noordt, Charpentier, Corette en Mozart. Het orgelconcert begint om kwart over acht. De Nederlandse Hartstichting organiseert de ko mende weken in het Holy ziekenhuis een korte cur sus hartreanimatie. De cursus beslaat twee avonden, op 2 dinsdag 2 en dinsdag 9 maart. Daarbij komen zo wel theorie als praktijk aan bod. Een week later is er nog een herhalingsles voor mensen, die al eerder een reanimatiecursus volgden, Aannmelding kan via te- lefoonnummer4750189. Schiedam Muziekvereniging Harpe Davids houdt zaterdag in verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoff- plein het jaarlijkse onderling solistenconcours. Tus sen half twee en tien uur komen alle afdelingen van de vereniging aan bod. Het gaat daarbij om het har monie-orkest, de drumfanfare, het B-orkest, de twirl- teams en de blokfluitklas. In deavonduren komen de blazers en de slagwerkers aan bod. Een jury beoor deelt alle deelnemers. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 De Stichting voor Marokkaanse Schiedammers houdt zaterdag in samenwerking met de GGD een voorlichtingsbijeenkomst over Aids voor Marok kaanse jongeren. Iedereen die belangstelling heeft, is vanaf 20.00 uur welkom in het gebouw van Narcis aan de Albardastraat 71. De Oecumenische Vastenactie in Schiedam Noord richt zich dit jaar op Haïti en dan met name op het on derwijs aldaar. Aan dat thema is ook een tentoonstel ling gekoppeld, die op woensdag 2 maart in de biblio theek van de Blauwe Brug wordt geopend. Door Danielle Hermans Schiedam Een mistroostig zooitje. Zo laat de kinder boerderij aan de Slachthuis laan zich het best omschrij ven. Een penetrante geur, af komstig van een volgeladen aanhangwagen met mest, markeert het modderige ter rein. Het houten toegangs hekje wordt afgeschermd door twee afvalcontainers en ernaast op de grond liggen kratten met grote uien die 'over de datum' zijn. Aan de overkant, tegen de oude kan tine van het slachthuis, staan wat kratten met geel uitge slagen broccoli, beschimmel de tomaten en rotte kom kommers opgestapeld. Het troepje dieren lanterfantert achter het gammele hekwerk op de drassige grond waarop her en der grote plassen water staan. De ganzen laten regelmatig van zich horen, net als de kippen en ha nen. Naast de stal en de opslag plaats die aan de achterkant pro visorisch is dichtgemaakt met stukken zeil, is een apart weitje gemaakt. Voor de schapen, de gei ten en de hangbuikzwijnen. De beesten staan met gebogen kop, speurend naar een sprietje groen, tot aan hun buik in de bagger. Aan deze uitzichtloze situatie moet echter binnen twee weken een einde komen. De dieren wor den zo snel mogelijk verkocht en de opstallen gesloopt. De gemeen te is met de omwonenden over eengekomen dat de kinderboer derij na twee jaar dicht gaat. De initiatiefnemers hebben nooit toe stemming gekregen het vroegere slachthuisterrein in te richten als kinderboerderij. De situatie werd door de gemeente gedoogd, maar in de tussentijd zijn er nieuw- bouwplannen voor deze locatie ontwikkeld. Hond uitlaten Op een enkeling na betreurt het gros van de buurtbewoners het besluit van de gemeente niet. Een groepje dames dat elkaar tijdens het uitlaten van de hond treft, zegt voorai blij te zijn voor de die ren van de boerderij. „Ach, het is toch hartstikke zielig voor die beestjes, Er is geen plekje groen waar ze kunnen grazen. Al die modder, dat is toch geen leven voor die dieren?" klinkt het in koor. Om nog maar niet te spre ken van de overlast. „Het stinkt, er ïigt afval en rottende groente. En overal zie je loslopende kippen in de wijk scharrelen. Als ik aan kom rijden met de auto, moet ik Nogmaximaaltwee weken,danzaldezegertsamenmetalzijn'huisgenoten'dekinderboerderijindeSlachthuisbuurtmoetenhebben verlaten. Foto Roel Dijkstra Ie vaak wegjagen. Anders heb ik ze onder de auto," klinkt het ver ontwaardigd. De vrouwen hebben ook geen goed woord over voor de verzor gers van het beestenspul. „Ja, in het begin gebeurde er nog wat. Nu zie je d'r bijna nooit meer iemand. Okee, ze krijgen wel elke dag voer. Vroeger ging ik zelf ook vaak eten brengen. Kregen die beesten ook eens appeltje. Maar nu kom ik er eigenlijk nooit meer. Niemand heeft er op deze manier wat aan. Kinderen hebben er ook niets meer te zoeken," Het verzoek van de initiatiefne mers om op een andere plek, ach ter de hoge flats richting Vijfslui zen, een nieuwe kinderboerderij te beginnen, stuit op hevig verzet by het groepje, „Nee Zeg, daar woon ik. Zou je de hele zomer in de stank zitten. Ik denk dat nie mand uit de flat op een dergelijk idee zit te wachten." Kuikentjes Bij het plantsoentje tegenover de kinderboerderij scharrelt onder tussen een van de oprichters, Tom Kijsser, met een kartonnen doos rond. Hierin zitten drie kui kentjes van een zwarte kip die zich buiten het gaas van de kin derboerderij ophoudt. Een verwil derde kat heeft al een van de de jongen uit het struikgewas ge kaapt. Maar Kijsser heeft dit ge zien en de ovenge kuikens in vei ligheid gebracht. Hij vertelt dat zijn zus twee maan den geleden een brief van de ge- meentë kreeg waarin werd geelst dat de boel opgeruimd moest wor den. De keus was aan hen. Of zelf opruimen of dit aan de gemeente overlaten. Kysser en de overige verzorgers besloten de zaak zelf op te doeken. Ze zulien de dieren verkopen en het terrein netjes af leveren. De opstallen had de dierenvriend het liefst in de hens gestoken, maar dat mocht niet van de ge meente, Het zaakje moet keurig worden afgebroken en afgevoerd. Kijsser snapt wel dat de kinder boerderij op de huidige piek niet gehandhaafd kan worden. De ge meente wil het terrein gebruiken voor woningbouw. Bovendien leent het terrein zich niet voor het houden van dieren omdat de grond te drassig is. Kijsser heeft wat cht laatste be treft zo z'n eigen theorie. „De el lende is begonnen sinds ze daar achter aan die metro zijn begon nen. Er is een damwand gemaakt en hierdoor kan het water niet weg. Ik heb onlangs twee vracht wagens met zand op het terrein gestort en afgelopen weekeinde nog eens twee. Staan die dieren weer op het droge, dacht ik. Maar mooi dat er nu ai weer plassen wa ter staan. Dat is toch vreemd?" Bij de gemeente luisteren ze echter niet naar zijn theorie. Enthousiasme De Schiedammer kraakte inet zes* andere buurtgenoten twee jaar het stuk grond om een kinder boerderij te beginnen. Er viel voor de kinderen uit de oude wijk niets te beleven en de initiatiefnemers wilden hier verandering in bren gen. Met veel enthousiasme en sympathie vanuit de buurt begon de groep met het houden van en kele konijnen, schapen, geiten en wat pluimvee. In de hoop dat de gemeente dit initiatief zou belo nen met een beter onderkomen elders in de buurt. Maar het bleef stil in het stadskantoor en het werd daarentegen steeds drukker in de kinderboerderij. De veesta pel groeide alras buiten proportie en op den duur iiepen er 24 hang buikzwijnen rond, vier paarden en een serie geiten, schapen, ko nijnen, kippen, kalkoenen, gan zen en eenden. „Ja, de situatie groeide op een gegeven moment boven ons hoofd", wil Kijsser wel toegeven. De kinderboerderij werd een ver gaarbak van gevonden en onge wenste beesten. Al is de 'veesta pel1 inmiddels drastisch in grootte teruggebracht. De opstallen vol deden met, maar van de gemeen te mocht Kijsser geen spijker meer slaan. Dus werd het nooit echt wat met het onderkomen van de dieren en bestond de verzor ging op het laatst puur uit het schoonhouden van cfe hokken en het voederen van de dieren. Kys ser: Als de gemeente maar meer zou doen voor deze wijk, dan was een kinderboerderij helemaal niet nodig. Als je mijn hart laat spreken; ik geloof niet dat hier ooit nog een andere kinderboer derij komt. Eenmaal weg is weg." Datzelfde geldt ook voor de drie kuikentjes in de doos, die een mo ment onbewaakt achterbleef. De bewuste zwarte kat schiet onder de ogen van Kijsser pijlsnel de hoek om met het laatste, gele donsjein z'n bek... n£"2ntT57S"| Maassluis Er wordt weer nage dacht over het doortrekken van de Merellaan in Maassluis en deze zo te verbinden met de Industrie weg. Nadat meerdere deelnemers aan de inspraak over de recon structie van de Westlandseweg vorige maand deze suggestie aan de gemeente Maassluis deden neemt nu ook de plaatselijke poli tiek dit weer in overweging. Het openstellen van de nu bewust af gesloten route zou de Westlandse weg ontlasten, waardoor de2e vei liger wordt en verdergaande aan passingen wellicht achterwege kunnen blijven, is de motivatie. Het 'doortrekken' van de Merel laan naar de Industrieweg is een kwestie die om de zoveel jaar wordt opgerakeld maar waar poli tiek nooit een meerderheid voor was te vinden. Slechts het CDA is er eigenlijk altijd voorstander van geweest. De christendemocraten zijn nog steeds voor, maar vinden dat het niet bij de huidige West- landseweg-plannen moet worden betrokken. Bij de ontwikkeling van woonwijk Het Balkon en het gebied Koningshoek kun je het meenemen, verklaart fractievoor zitter Arie van der Knijff. Partijgenoot Frank Koen zegt in een wat lastig parket te zitten om dat het CDA-standpunt afwijkt van dat van het college waar hij deel van uitmaakt. Net als het CDA willen b en w een tweede ontsluitingsweg in de westwij k niet betrekken bij het veiliger ma ken van de Westlandseweg. Daar naast heeft Koen, als wethouder, tegen zo'n tweede weg enkele be zwaren. „Van een weg met veel woonhuisaansluitingen creeer je dan een zelfde weg als de West landseweg. Met hoge snelheden, qua verkeersveiligheid heeft dat dus heel veel nadelen." Ook moet de voorrangssituatie dan wijzigen en moeten er aparte fietspaden komen. „Een andere moeilijkheid is dat je dan langs de Lisztstraat moet waar relatief weimg ruimte is. En daar is veel oppositie te ver wachten." Dat laatste is, haast Koen erbij te vermelden, overi gens niet doorslaggevend. De driemansfractie AOV/Unie 55+ is voorstander van een door- lopenae weg. Dit juist vanwege het ontlasten van de Westlandse weg, iets waar ook D66 naar neigt. Frank Wensveen: „Als je discus sie voert over de Westlandseweg, is het idioot dat mensen vanaf de Merellaan zo'n omweg moeten maken. Dat heeft ook weer gevol gen voor de kruisingen bij de Uiverlaan en de Mozartlaan," Wel vj eest de D'66'er dat die verleng de weg dan een soort racebaan gaat worden. Daar zouden vol gens de democraten dan weer snelheidsbeperkende maatrege len moeten worden aangebracht. WD en PvdA volgen beiden het college-standpunt waarin de Westlandseweg als enige ontslui tingsweg van de westwijk wordt gezien. Binnen de PvdA-fractie is daar overigens niet iedereen per tinent voorstander van. In het plaatselijk partijblad pleit raads lid Hans de Bruin er voor dat wat hem betreft de discussie over het doortrekken van de Merellaan weer kan worden aangezwengeld. Te beginnen binnen de party. Het ontlasten van de Westlandseweg en het extra verkeer als gevolg van de nieuw te bouwen wijk Het Balkon, noemt de sociaal demo craat daarby als redenen. Donderdag 25 februari SCHIEDAM Ttiurlede. Sjoelcompetme, 14,Q0u. Film huis. üar, the ideal suspect. 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45-13.15u. De West Bingo, 14 30u. Dc Soenda. Vrij schaken. 14.00u. Stadsge hoorzaal. Country music hall of fane,20.00u. Aanioophuls De Groene Luiken. Informatie avond Milieudefensie, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg grote zaal 20.15 The Schliemann Pieces. Witte de WKh 1/m 18.00 Film Festival Maritiem Museum t/m 16.00 125-jange bestaan, do Doelen grote zaal 20 15-19.30 Rotterdams Phiiharmo- mschOrkest BlauweVls24.00ClubViscious. De Vlerk 21.30 Hypertfnve (NL). Grote- of SI. Lauranskeik 20.15 Poulenc 100 jaar. Odeon 21.00 Live Jazz m Odeon. Nighttown 21.00 N i ghttown P resents: TheToasters. Sup port- Nighttwn Theatercafé 23,00 Tzans- Mitter. Rot own 22.00 Cords. Theater Zuid- plein grote zaal 20.15 The Deep River Quartet. Schelling's 19 00 Moeders Mooiste. Lanta- ren/Venster 20.30 Alex d'Bectnque. 21.00 Heden stad. De illusie 20.00 happening. Luxor Theater 20.15 lenette van Dongen. RotterdamseSchouwburgWeinezaal 20.30 AranenTrtus. RO Theater 19.30 üy-out Anna Karenma. Theater Zuidplein kleine zaal 20.30 Frank van PameSen. WIJkgebouw de Esch 20.15 Turkse TroelBibliotheektheater 20.30 Ogaga Ifowada. Erasmus Universiteit zaal Al 16.00 Universele rechten. Daethe ln- s tit ut 20.00 John von Duffel. Theater 't Ka pelletje 20.30 Monotogenfestrval. Zaal de Unie 20.30 Eksters en Paradijsvogels. Vrijdag 2 6 februari SCHIEDAM Dc Oost Maaltijd van de maand, 12.00- 13.O0u. Openbare Bibliotheek. Schrijvers- avond met Mana Stahlie, 20.15u. Theater a.d. Schle. Nieuwe Show van Urbanus, 20.15u. Filmhuis, üar, the ideal suspect, 2l,00u,Total Music.OneNightStand, 22,00 u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Stamtafel, 12.30-13.30u. en Vlaardings Dubbelmannen kwartet, 14,00- 16.00u. Dc Babberspolder. Creatieve och tend, 09.30u. Stadsgehoorzaal. Hans Dor- restjn "Viert oud en nieuw, onvervuld verlan gen, 20.00u. Grote Kerk. Orgelconcert Leo van Boeselaar, 20.15u. Filmtheater Het Zeepaard. Conté d 'Airtom ne21 -00u Bioscopen Van do.25 febr. t/m wo.3 maa. ROTTERDAM Ctnerama li "You'vegotmaA' (al)dag. 13.15* 18.45-21.30, de.vr.ma.di. ook 16. Cln.2: 'Shakespeare in love' (al) dag. 15.15-18.15- 21,15, do.vr.ma.du ook 12.15. Cin.3: 'Ever after" (ai)dag. 15,25-18.20-21.20,do.vr,ma- .di.ook 12.25. Cln.4:'MaskofZorro'(12)dag 13.30-17. The horse wisperer" (12) dag. 20.30. Cln.5: "Psycho" (16) dag. 12.30- 18.45-21.30. "The pnnce of Egypt1 (al) dag. 15. I max Theater. "Whales' (al) dag 14-16. (beh. za.), za. 11-14, do.vr.ma,di.wo, ook 1S.3Q. 'Everest' (al) dag. 15. Thnll Ride' (al) dag. 13. 'Amazone' (ai) dag (beh. za.zo.) 17,30, za- .zo.wo, 12. 'Star trek insurrection* (12) dag 19.30-21.45. Venster 1 - 'Festen' (16) dag 19.30-22 (ma- .met 22), vr.aa.wo. (ven.4) ook 15, zo. ook 12.30, Sneakpreviewma22. Ven2:lavitaè beffa' (al) dag 19.30, vr.ookl5,Zö. ookl2.30 (ven.4). "Velvet Goldmine' (16) dag 22. Ven.3:'Lola rennt'(16) dag 20-22vr.ooklS. Ven.4: 'State of dogs' (16) dag 21.45. Cme- matbeek: '1001 nacht* (16) do.vr.za.zo, 19.30. Klassiekenreeks cinema 2000: 'De tun van de Fina-Contlni's' (16) ma.di.wo. 19.30 zo. 15. Moviezone: Turks fruit' (16) vr. 15.30. Lumlère 1: Very bad things' (16) dag. 16- 18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13,15. Lum. 2: 'Star trek insurrection' (12) dag 16-18-30- 21.15, do.yr.roa.di. ook 13.15. Lum.3; 'Urban Legend' (16) dag 16.15-19-21.45,do.vr.ma- di. ook 13.30. Lum. 4: 'Ronm' (16) dag. 18- 21, do.vr.ma.di. ook 12.30-15.15. Pnthé lr You've got mail' (al) dag 11-13.35- 16,10-18,50-21.40 (zo .met om 11). PaU: 'Meet Joe Black' <12)dag. 16.10-2Q.30do.vr- .ma.di. ook 11.40. Pat3: 'Lola rennt' (16) dag. 19.30. 'A ample pran' (16) dag. 11.30- 14.10-16.50-21.30. Pat.4: 'Shakespeare in love' (al) dag. 13_40-15.50-18.30-21.10, Pat.5: The thin red line' (16) dag 11.50- 15,40-20. Pat6: 'Antz' (al) dag 1530- 22,05 (din letom 22.05).'Abugslrfe'(al)dag. 11-13.15-17.35-19.50. SneaK preview: Don't take it easy,(16) di. 22.05. Pat 7: 'Enerny of the state' (16) dag, 18.25-21.20, do.'." m2.d' 00^11.50-15 30 KJndermatlnees: Cin.l: 'Eenlutzenleven'za- .zo.wo. 16. Cin.2: 'Madelines an.wo. 12.45. Cln.3: 'Mulan'za.zD.wo.U.lmaxr'Abetbe'za. 17zd. 10-17Ven .2: "Silent kids: Buster kea- ton' zo, 15. Ven.3: 'Pinkeltje' 20.15, wo. 15 (ven.2). 'Pippi in taka tuka land' zo.wo. 15. Lum.l: 'Een luizenleven' za.zo.wo. 13.30. tum.2: 'Mulan' za .zo.wo. 13.30. Urni.3: 'De puns van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Lum.4: 'Abeitje' za.20.wg. 13-15.30. Pat2: 'Abettje' za.zo. wo. 11.10-13.35. Pat 7: 'Een luizente ven' za.zo.wo. 11-13.25-15.50 SCHIEDAM Filmhuis: 'Liar, the ideal suspect'do.vr., 'Con té d'Automne'za. VLAARDINGEN Het Zeepaard: Conté d'Automne' vr., 'üar, the ideal suspect'za. La u rè I Hoogstraat 200, Rotterdam (elke zondag geopend) LAURÈL presenteert haar nieuwe kledingcollectie, al met een blik naar het jaar 2000. De designs van LAURÈL hebben een duidelijk, herkenbare stijl: altijd een prachtige, sobere snit en de verwerking van de nieuwste stoffen. Het resultaat is een beproefde en stijlvolle collectie. LAURÈL - dé modestijl van deze tijd. Wij heten u van harte welkom op onze dames Exquisit-afdeiing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5