21F Spartaan'20 slaat gaatje DRL voelt zich veilig, DCV zakt verder weg msm Machteloos Transvalia speelbal van hemelbestormend Poortugaal mmM wei?" Biljarters van Paperclip lopen beloning mis Oldegaarde-club scoort net even iets makkelijker dan stadgenoot Xerxes: 3-0 topss Rotterdam» Dagblad I j Maandag 8 maart 1999 Door Wietse Dijkstra Rotterdam Voor Spartaan '20 zou het seizoen '98-99 wel eens een kopie van de afgelopen voetbaljaargang kunnen worden. Na een dramatische competi tiestart redde de Oldegaarde-club toen via een indrukwekkende eindsprint alsnog het vege lijf. Zover is het nu nog niet, maar dankzij de 3-0 winst op stad genoot Xerxes heeft de ploeg van de vetrekkende trainer Huub Hulst al wei een stap in de goede richting gezet „We hebben vandaag een cruciaal gaatje geslagen.'' Met twaalf punten uit evenzoveel wedstrijden blijft Spartaan'20 de onderste twee ploegen in 2D (Xer xes 14-9 en Sliedreeht 13-5) een eindje voor. Zelfs de veilige ne gende plaats is al weer in zicht. Hekelingen heeft slechts twee punten meer en bovendien al drie keer vaker gespeeld. Op papier zien de zaken er voor Spartaan '20 dus nog niet eens zo slecht uit. Toch baalt Hulst dat hij ook in zijn tweedejaar aan de 01- degaarde in de onderste regionen bivakkeert, Waar de trainer na de goede eindsprint van vorig jaar verder had willen bouwen, moest hij wegens het vertrek ven een aantal spelers weer opnieuw be ginnen. „De progessie stagneert," aldus Huist, die om die reden eer der vertrekt dan hij aanvankelijk van plan was. „Niemand neemt me nu iets kwalijk, maar het is na tuurlijk niet makkelijk werken als je ergens onderin staat." Niets doen De 47-jarige Hulst wil het komend jaar helemaal niets doen in de voetballerij. „Iedereen zegt dat ik daar spijt van ga krijgen, maar ik wil gewoon eens kijken hoe me dat bevalt, Misschien krijg ik ook wel spijt, maar dan heb ik het in elk geval geprobeerd. Ik loop al langer met het idee rond om eens een tijdje niets te doen. Ik was so wieso na Spartaan '20 voor een jaar gestopt." Toekomst De progressie van Spartaan '20 mag dan slagneren, het jonge team heeft in elk geval meer toe komst. dan tegenstander Xerxes, zo bleek in het onderlinge treffen. De thuisclub speelde op het slech te veld bij vlagen heel aardig voet bal, al kon het ondanks de ruime winst niet verhullen dat het ma ken van doelpunten een groot probleem is. Vele kansrijke situa ties werden om zeep geholpen door een slechte eindpass en de mensen die wel in stelling ge bracht werdentoond en zich verre van koelbloedig in de afronding. De winst dankte Spartaan '20 voor een groot deel aan Hakan Metin, die met twee goed gemikte vrije trappen binnen twee minuten de wedstrijd besliste. De pas 18-jari- ge spits legde de bal in de twintig ste minuut behendig over het muurtje in de rechterbovenhoek: 1-0. Meteen na de aftrap kreeg de thuisclub een tweede vrije trap toen Metin de aarzelende Bram van der Hoeven en Ger Oosterom de bal ontfutselde en de door hem aangespeelde Eicardo Willemse Xerxes-spits Robert van Gestel - hier dwarsgeze ten door Gui- i-w-< tó 'f. do Pfahl - kreegtegen Spartaan'20 te weinig steun van zijn ploeggeno- Foto Peter de Jon® corvos nog net buiten het strafschopge bied kon worden afgestopt. Met zijn linkerbeen kreeg Metin de bal trap vervolgens ook in de an dere bovenhoek: 2-0. Omdat Xerxes nog moeilijker scoort dan Spartaan '20 was de wedstrijd met 2-0 gespeeld. „Het leek wel of ze na die 2-0 een man meer hadden," sprak Xerxes-trai ner Hans Schinkel, die zijn team nu en dan overlopen zag worden. „Ons elftal is pas sinds kort bij el kaar en daarom nog geen inge speeld geheel. We hebben een aantal ouderen uit het tweede te ruggehaald. Zij moeten zorgen voor de rust en de routine, de jon geren voor de energie. Dat was vandaag bij die jonge gasten niet aanwezig en dat stelt me nog het meeste teleur." Xerxes drong het eerste kwartier na rust nog wel aan, maar veel kansen gaf de thuisclub niet weg. Voor het doel van Yousef Orak was veel meer te doen, maar de meeste mogelijkheden waren aan de Spartaan-spelers niet besteed. Metin, die na rust ook uitblonk in het missen van kansen, had ne gen minuten voor tijd nogwel een derde beslissende actie in huis. Zijn voorzet viel door invaller Mit- chel Oosterwolde niet meer te missen: 3-0. Spartaan "ZO-Xerxes 3-0 (2-0). 20. Hakan Metin 1-0,22. Hakan Metin 2-0,81. Mitchel Oosterwolde 3-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter Wagner gaf geel aan Duurham (Spartaan '20) en Van Oosterom (Xences) Spartaan *20: Laurens, Vosselman, Duur ham, Akkerman, Heiland, Pfahl, Tempe laars (73 Waals}, Rosinda, Meyer (85. Schaerlaeckens), Metin, Willemse (67. Oos terwolde) Xences: Orak; Oosterom, Pleysier (60. José Rodriguez), Van der Hoeven; Verolme,Tjin Tjoen Lom, Amado, Luyken, Cohen(70. Gu- lee), Ersaym (46. Chang Chu Yu), Van Ge stel Door Ed Voortmeijer RotterdamDe euforie zwelt aan, de titel van 4E gloort aan de Al- brandswaardseweg, de suppor ters zijn al in de wolken en zelfs Poortugaal-trainer Wim Schouten durft het woord kampioenschap al in de mond te nemen. Begrijpe lijk, want na de imponerende zege van 1-6 by Transvalia heeft 'het andere PSV slechts twee puntjes minder dan Coal, de nummer één van de ranglijst. Poortugaal heeft echter wel drie wedstrijden min der gespeeld dan de Oldegaarde- club en kan dus in theorie op een straatlengte voorsprong van ze ven punten bogen. Dat zyn geel-zwarte brigade zo ge makkelijk aan de overwinning zou komen, had ook Schouten niet durven dromen. Te meer daar Transvalia de laatste weken een stuk beter speelt dan voor de winterstop. „Wij zijn op het slecht bespeelbare veld goed, geconcen treerd en gedisciplineerd van start gegaan," sloeg de Spykenis- ser de spijker op de kop. De eerste helft bood namelijk alles wat het huidige Poortugaal te bieden heefl. Snel, technisch en gevari eerd aanvalsspel en een goede veldbezetting. De discipelen v, Rob Hoppener kwamen nau iijks aan voetballen toe en liepen vrijwel alleen maar achter de bal en de tegenstander aan. Al bij de eerste snelle en accuraat uitgevoerde goedlopende aanval, in de zesde minuut ingeleid door meesterschakelaar Erik Barend- regt op het middenveld, had het raak moeten zijn. Via het sterke kaats- en aanspeelpunt Richard Lodder bereikte de bal de vrij staande Sander Serier, die over- knaide. Poortugaal was echter niet af te stoppen. Met name de van Spijke- nisse overgekomen jonge linker spits Dennis Barendregt (19) greep het treffen met Transvalia aan om zijn aanvallende klasse met een sterk optreden te onder strepen. De broer van de door Heerenveen ingelijfde Ramon toonde zich een zelfverzekerd en betrouwbaar station in de combi natie en schoot liefst vier keer raak. Hulp Bij zijn eerste treffer, een scherpe inswinger van de rechterflank, had hij echter de hulp van Trans- valia-doelman Patrick van As, de paal én verdediger Ron van Wie- ringen nodig. Carambolerend via deze 'drie-eenheid' belandde de bal in het vijandelijke doel: 0-1. Dat was halverwege deel één. Vijf minuten later slalomde Dennis Barendregt na een voorzet van Lodder als een volleerd skiër door de Transvalia-defensie en stond de 0-2 op het scorebord. Poortugaal denderde door. De Schouten-elf had weinig te duch ten van Transvalia, dat met zweet in de handen de acties van Dennis Barendregt, Daniel den Hoed en Eraldino Nascimento trachtte in te dammen. Maar niet alleen de Poortugaalse spitsen waren on grijpbaar voor de klauwen van de verdedigers; acht minuten voor de rust brak Jurgen Verboom van uit buitenspelpositie door en rest te doelman Patrick van As niets anders dan de benen van de rechtsback aan te raken. Arbiter Ronald de Graaf trok rood en om dat reserve-goalie Peter Kruide nier uit de kantine moest worden gehaald - hij had 's ochtends met het tweede gespeeld - verdedig de Ronald Mulder tot aan de rust deTransvalia-veste. „De arbitrale beslissing was van grote invloed op de wedstrijd en viel bovendien te betwisten," vond Rob Hoppener later. „In mijn ogen stonden stonden zeker twee spelers van Poortugaal offsi de voordat Van As die jongen neerhaalde. „De scheidsrechter had die aanval moeten affluiten, maar helaas ging hij af op onze ei gen grensrechter, die vergat de vlag omhoog te steken." Maar zal Van As het ooit Ieren? De keeper werd al voor de derde keer dit sei zoen met rood weggestuurd. Helaas voor het onfortuinlijke Transvalia liet tijdelijke sluitpost Mulder vier minuten voor de thee een houdbare bal glippen en was Dennis Barendregt er als de kip pen bij om zijn hattrick te voltooi en: 0-3. Even leek het erop dat Poortugaal het na de rust wel geloofde. Daar door konden de gastheren zowaar het initiatief nemen met de 1-3 van good-old Huib Rijsdijk (op on navolgbare wijze pegelde hij een vrije trap langs de muur in de ver ste hoek) als gevolg. Het zou, wat Transvalia betreft, slechts by die ene 'speldeprik' blijven. Het 'con centratieverlies' bij de gasten bleek van voorbijgaande aard, hoewel het tot de 73e minuut duurde voordat de vierde treffer viel. Den Hoed gaf het laatste tik je tegen de inzet van Erik Barend regt: 1-4. Direct daarop scoorde Dennis Barendregt zijn vierde treffer en in de slotfase bepaalde Lodder de eindstand op 1-6. TransvaJia-Poortupaal 1-8 (8-3). 23 30. en 41. Dennis Barendregt 0-1, 0-2 en 0-3,48 Huib Rijsdijk 1-3,73 Daniël den Hoed 1-4, 75. Dennis Barendregt 1-5,86. Richard Lod der 1-6 Bijzonderheden: Scheidsrechter Ronald de G,-aaf gaf rood aan Transvalia-doeiman Patrick van As en geel aan diens ploegge noot Michel van Bodegom. Transvalia: Van As; Van der Linden, Van der Wielen, Van Bodegom (46. Kruidenier), Van Wrenngen; Van der Roer, Rjjsdyk, Santiago, Roodenburg, Mulder, Debidin. Poortugaal: Stehouwer; Verboom (75. Aa raar}, Weggemans (58 Van Baarle), Jeroen Barendregt, Toepoel; Enk Barendregt, Lodder, Serier, Naaumenlu, Den Hoed, Denrus Barendregt (84. Van Lier) DoorAriënStuyt Rotterdam Twee trainers had den complimenten over voor de werklust van hun ploeg. „Fantas tisch," vond DRL-baas Koos Was- lander zelfs.- „Ik was tevreden met de geboden inzet," oordeelde DCV-eollega Peter Brunings. Na de door DRL met 1-0 gewonnen onderlinge wedstrijd liepen de le zingen verder echter uiteen. „Wij moeten het hebben van de inzet," meende Koos Waslander. „DCV heeft veel meer kwaliteiten en dus moeten wij hun spel vooral ontregelen, daarbij hadden wy wel degelijk een paar goede spe lers." Brunings was na het beju belen van de arbeidsmoraal van zijn discipelen snel klaar, „Voet ballend was het gewoon matig, klaar uit. Wij zitten echter al lan ger in een dip, sinds november loopt het gewoon niet en dat is jammer." Waslander gooide nog wat zout op de wonden door te stellen dat hij het als trainer van de Krimpense armada anders had gedaan. „Ze hielden te veel men sen achter de bal, waardoor DCV te weinig druk ontwikkelde en dat moet je juist doen als je zulke goe de voetballers hebt. Maar ja, ik ben er blij mee dat ze zo gespeeld hebben, met drie punten kan ik welleven!" DRL-DCV was een wedstrijd die eigenlijk alleen in het eerste kwart een boeiend schouwspel op leverde. In die periode vielen liefst zeven uitgespeelde kansen te noteren. Geen van de buiten kansjes was echter besteed aan de drifüg over ballen heen trappen de, hoog over schietende, de bal aaiende en schutterende aanval lers. Zo stifte DCV-middenvelder Dennis Put over, kon zijn ploeg genoot Serge Bossman een te zachte inzet van Mogammie Cho- ma van de lijn halen en raakte Choma even later van wel zeer dichtbij de paal. De twee trainers verschenen dan ook beurtelings aan de zijnlijn, om daar de handen omhoog te ste ken bij zoveel onhandigheid, als vroegen zij om hulp van een hoge re macht, Die hulp kwam er ech ter niet. DCVer Peter Heiszwolf faalde gewoon oog in oog met de sterke DRL-doelman Ricardo Se- ton. Aan de overzijde trapte Krim- penaar Serge Bossman twee in zetten van Sascha Schalier van de doellijn. Het bleef aldus lang bij de bril- stand. Pas na de pauze werd er weer eens op doel geschoten. Ri cardo Seton pakte een inzet van Dennis Put echter keurig klem- vast. DCV had in de tweede helft ook het betere van het spel en kreeg op driekwart wedstrijd nog een beste kans. Joris Post faalde toen hij Seton in de ogen keek na de fraaiste aanval van de middag over veel Krimpense schijven. DRL leek allang blij te zijn met een puntje tegen DCV, maar kreeg tien minuten voor tijd toch ~V L t&s.' DRL-aanvaller Pado Soares ïn duel met DCV-opponent Michel Haak. Soares wint hier het duel van zijn DCV-tegenstander, hetgeen meestal het geval was. DRL won op eigen veld met l-O. Foto Peter de Jong/Cor Vos een ruime beloning voor de enor me inzet en spelplezier die aan de dag werd gelegd. Dennis Put ver speelde de bal even over de mid denlijn aan Michel Phielix, deze snelde met de bal richting DCV- doelman Bert Potuyt en slaagde er tussen drie verdedigers in de bal in de verre hoekte schieten: 1- 0. DCV trok vervolgens halfslachtig ten aanval. Koos Waslander: „Be had er direct twee extra spitsen ingegooid om druk te zetten, nu duurde dat aangenaam lang." Brunings repliceerde echter met te zeggen dat het er eigenlijk al niet meer in zat. „Het geloof was uit de ploeg, dat krijg je als je in een mindere periode zit." Twee trainers gaven dus hun ei gen lezing en aangezien de win nende trainer altijd gelijk heeft, krijgt hij het laatste woord. „Ben van Drunen was vandaag de beste man van het veld, maar hij kan nog beter, let maar op. Ik heb trouwens veel vertrouwen in de hele groep, we hebben goede jeugdspelers er bij gehaald en de inzet is fenomenaal." DRL-DCV l-Ö (0-0). 80 Michel Phielix 1-0 Bijzonderheden; Scheidsrechter Van Toom trok driemaal geel voor Ben van Drunen (DRL), Denras Put en Jons Post (DCV) DRL: Seton; Van der Buik, Agoujil, De Groot, Vielvoye, Everdmg, Van Drunen, Phielix, Soares, Choma, Schalier DCV: Potuyt. Vogels, Westbroek (83. Trouwborst). Post, Bossman; Haak, Put (83 Andre Comelisse), Van Wattum, Houmame (45 Lopes), Heiszwolf, Van der Linden Zondag derde klasse GLZ pakt laatste strohalm In 3D pakte GLZ bij concurrent Moordrecht de volle winst: 2-3. De Rotterdammers deden daarmee de laatste plaats over aan stadgenoot EDS dat niet in actie kwam EDS heeft een punt minder, maar nog wel twee duels te goed. In 3C verloor De Musschen van hekkensluiter Hel- levoetsluis, dat nu evenveel punten heeft als de Olde gaarde-club. Cs De Musschen-Helievoetsluis 1-2 (l-O). Martin Boers- ma 1-0, Octai Erad 1-1, Edwin Boogaard 1-2. Het duelken- de twee verschillende gezichten. De eerste helft was voor De Musschen, maar na de thee kenden de bezoekers een sterke penode. D: Moordrecht-GLZ 2-3 (0-1). Murat Dogan 0-1, Rens Bin ken 1-1, Joun Maarhuis 2-1, Seref Akansel 2-2, Nurëtin Kapli 2-3. Er stond veel op het spel m deze wedstrijd,.uit de onderste regionen. Vlak voor rust kreeg de spits van Moordrecht, Galid Assouhad, een rode kaart wegens op merkingen tegen de scheidsrechter. Desondanks konden de gastheren de stand ombuigen in een voorsprong. Na een aantal wisselingen binnen het elftal, begon GLZ be ter te combineren en namen uiteindelijk in de laatste mi nuut de drie punten mee naar huis. _Zon"dag vierde klasse WCR verslaat koloper Coat WCR heeft de spanning in de vierde klasse E weer hele maal teruggebracht. -De ploeg uit Rhoon was op eigen veld met 3-1 te sterk voor koploper Coal. Poortugaalheeft m E nu de beste papieren, maar WCR is ook nog met kansloos. In 4F kreeg hekkensluiter Ommoord een fors pak slaag van Dilettant: 10-2. Ook in 4H is de spanning te rug. Koploper NOC verloor op eigen veld met 1-2 van SMV Hillegersberg. CW, dat met 6-0 van SVS won,- is NOC tot op een punt genaderd en heeft bovendien nog een wedstrijd tegoed. A: Groeneweg-Soccer Boys 2-2 (1-1). Marco Terpstra 0-1, Dico Jansen 1-1, Mark van der Knaap 1-2, Michael Van Golden 2-2. Soccer Boys mocht de meeste aanspraak ma ken op de winst, maar kreeg de thuisploeg uit Zevenhui zen niet op de knieën. E: WCR-Coal 3-1 (3-1). Dick van Bodegom 1-0, Tamar Okay 1-1, Dave deMunnik2-l, Jaccovander Giessen3-1. WCR had na de openingstreffer meerdere kansen om de wedstrijd al in een vroeg stadium te beslissen, maar liet deze onbenut In het tweede bedrijf moest Coal de aan sluitingstreffer forceren, maar de WCR-defensie liet geen steken meer vallen, F: Bergambacht-Alexandria'SS 2-5 (1-3). Maurice Oo- mens 0-1, Arjen Bezemer 1-1, Piet Stam de Jonge l-2fï?ei- lo Lima Sanchez 1-3 en 1-4, Maurice O omens 1-5, Michel Boere 2-5. De gastheren liepen de gehele wedstrijdaCBter de feiten aan. Alexandria'66 gaf de opponent les in*éïnei- ent omgaan met kansen'. Dilettant-Ommoord 10-2 (7-1) Wim Noorlander l-OfLfeon Burgraaf 2-0 en 3-0, Marcel van den Berg 4-0, Leon-Burg- graaf 5-0, Ane den Boer 6-0, Edward den Otter 7-0, Johan van de Hor 7-1, Mare Nederlof 8-1, Leon Burgraaf 9-Len 10-1Mare Nederlof 10-2 (eigen doel). Het sterk verzwdkte Ommoord vertoonde goed voetbal, maar zette dit nielom in doelpunten. Voor de thuisploeg komt deze uitslagnis de grootste overwinning aller tijde in de boeken te staan. H: Antibarbari-Overmaas 3-2 (2-0) Bart-JanMetz 1-0, Ed win van Rijn 2-0, Dennis Duijkers 3-0, Marco Been 3-1, Patrick den Burg 3-2. Antibarban leek op een makkelijke overwinning af te stevenen, maar kende uiteindelijk nog een moeilijke eindfase. CW-SVS 6-0 (4-0) Leon van Elzakker 1-0 en 2-0, Renjko Blansjaar 3-0, Fouad el Harroui 4-0 en 5-0, Remko Blans- jaar 6-0. Na vijf minuten kwam CW al op voorsprong en ondervond daarna geen weerstand meer van de ploeg Uit Cappele aan den Ussel. NOC-SMV/Hiliegersberg 1-2 (1-0) Errol Liefden 1-0, Jac- ky de Haan l-l, Ronaldo Mars 1-2. Nadat Gilbert van Rij (SMV/Hillegersberg) de rode kaart kreeg voorgeschoteld, leek de weg naar de overwinning voor dé thuisploeg vrij, Na de thee maakte SMV/Hillegersberg al na één minuut de gelijkmaker. In de slotfase ging NOC onderuit. f Schiebroek-DJSCR 0-2 (0-0) Aad Hagestein 0-1, Moustafa Iquachora 0-2. Hekkensluiter DJSCR boekte bij de num- mer voorlaatst de eerste overwinning van het seizoen^ Zondag vijfde klasse Jai Hind nog zonder puntverlies In de vijfde klasse, serie Al, is Jai Hind nog zonder punt verlies. In hun tweede wedstrijd wonnen de Rotterdam mers met 2-3 van FIOS. DZB/Zevenkamp won in A2.de uitwedstrijd bij Gouderak met 1-2. In diezelfde klasse werd het duel Bolnes-VOB vijf minuten voor tijd bij den 3-2 stand gestaakt. Scheidsrechter Daniël Verbeek had er geen zin meer in nadat hij werd belaagd door VOB-doel- rnan Kosja Ligt hart. Deze ging verhaal halen toen Ver beek VOB'er Martin van der Vlugt van het veld stuurde. Eerder was ook al John Visser (VOB) met twee keer geel vroegtijdig vetrokken. .(nev ftSV ;l|iH d<> 3 VJb Suttanïam Paperclip International, dat vecht voor een plaats in de eredivisie driebanden, hééft op de zeventiende speeldag bij Mlnkels Products geen loon naar werken gekregen. Het Rotterdam se team verloor met 6-2, maar had gezien het ver loop van de partijen, minimaal met een punt naar huis moeten gaan. OokRAB Goudswaard zat aan de verkeerde kant van de score. In Heemstede had het niets in te brengen tegen ISMS en verloor met 8-0. v Alleen de vierde man van het Goudswaard-team, Jan Verkijk, bood in Heemstede enig verweerie- gen Ruud Nieuwenburg. Zijn voormalig teamge noot won alsnog met 50-38 in 52 pogingen. In afle overige partijen kwam de Rotterdamse formatie niet in het spel voor. HansJürgen Kühl verfoor met 50-16 (28 beurten) van Tonny Carlsen, Dick van Uum ging er tegen Dion Nelin met 50-2hm24 beurten aan en Dick Jaspers vermorzelde - inclu sief een serie van dertien - Richard Biialisimet 50-28 in 22 beurten. j Geen mooie partijen '/J. In Heeswijk-Dinther, waar Paperclip van Minkels Products verloor, konden de toeschouwers geen mooie partijen aanschouwen. De spanning ver goedde veel Zo zag Peter van Lieshout opponent Harrie van de Ven na 16 beurten met 30-13 voor staan. De Rotterdammer gaf zich niet zomaar ge wonnen en leidde in de slotfase zelfs met 43-44. Toch zag Van de Ven kans om het duel nog met 59- 48 te winnen. Arie Weijenburg had na zestien beurten ook 35 caramboles, maar Leon Smddens kon niet profiteren van zijn inzinking. De Rotter damse Belg speelde ongelukkig en zag Weijen burg 26 beurten later met 50-35 uitgaan. Omdat Danny Breur Ludo Dielis met 47-50 in 39 beurten versloeg („Ik heb niet alleen de wedstrijd gewon nen, maar ook de klos"), kwam het op het duel tufi- sen Semih Sayginer en AdKoorevaar aan. Na der tig beurten stond het46-27 voor de Turk, die aaai- na door het trage en defensieve spel van Koorf- vaar nog in de problemen kwam. Uiteindelijk won Sayginer met 5047 in 42 beurten. Aan de top van de ranglijst verloor Crystal Keliy een punt aan Arpa Shipping, met als resultaat dat Crystal Kelly, ISMS en Pelgrim Professionals alle maal 27 punten hebben en Minkels Products op één punt volgt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3