Korfballers OZC wacht beslissingsduel GodzijdankSteve de Veth is terug SVH is nu nagenoeg veilig Alleen De Maat kan Schaar nog aftroeven Margriet Matthijsse: Sydney of stoppen? Promotie lonkt voor schakers Negende plaats Angad-Gaur Posthoorn dankt Jaco Robbemont Dammers zeker van finaleplaats Noordwijker rap in Ahoy'-koers Geslaagd weekeinde hockeysters Rotterdam Basketballers richten zich weer op tweede plek Reserves Snelwiek loeren op koppositie Rotterdams Dagblad Rotterdams Dagblad Maandag 8 maart 1999 Door Henny Vijgeboom RotterdamSchaakgrootmeester Lue Winants was zaterdag na de wedstrijd Rotterdam-SMB II in de zevende hemel. Door zijn kleurrijke zege in de zevende ron de van de nationale competitie (eerste klasse) werd hij met 6,5 punten topscorer van zijn team, dat met 8,5-1,5 won. „In de Belgische competitie sta ik ook op 6,5 punt en in de Franse competitie scoorde ik 12 uit 14. Dat is 25 uit 28," liet de anders zo zwijgzame Brusselaar zijn ploeg genoten nog even weten. Ook Marcel Piket (gewiekst dame-of fer), Hans Böhm (speelt weinig, maar wint veel), Michel Jadoul, Jaap de Jager, Fred vm der Vliet, Tom Middelburg en Rogier van Arkel stuurden hun tegenstan ders puntloos naar Nijmegen te rug. Zhao Qin Peng kwam slechts tot remise. Grootmeester Roberto Cifuentes raakte in een remise stelling het spoor volkomen bijs ter en verloor zwaar ontgoocheld als enige. Met nog maar twee ron den te gaan, kan Rotterdam de di recte terugkeer naar de meester klasse alleen door een mirakel nog mislopen. De stand aan kop: I-B: Ï.Rotterdam 14 (49,5), 2. Eind hoven 11 (50,5), 3. Het Witte Paard/Zaanstad 11 (35). RSB/Ivoren Toren heeft met zes maal winst en een gelijkspel pro motie naar de tweede klasse nage noeg op zak. De formatie van in spirator Paul Dekker staat vier matchpunten en negen bordpun- ten voor op nummer twee voor. NanjingFloretschermster Indra Angad-Gaur is bij een wereldbe kerwedstrijd in de Chinese plaats Nanjing als negende geëindigd, Ze verloor op weg naar de finale van de laatste acht met één treffer verschil van de Chinese Meng. die tweede werd achter haar landge note Qiao. De veelvoudig Neder landse titelhoudster kwam op het beslissende moment net wat kracht te kort. Dat was de nawee van een vorige week opgelopen voedselvergiftiging, waardoor ze aan het infuus in een Chinees zie kenhuis belandde. RotterdamJaco Robbemont, lid van BV De Posthoorn, is winnaar geworden van de KK Blaak-lro- fee, de beker voor kadristen uit de tweede en derde klasse. De kader- speler'uit 's-Gravendeel behaalde tien matchpunten en een alge meen gemiddelde van 10.86. Doordat een lid van De Posthoorn voor de derde achtereenvolgende keer won, verdwijnt de beker voor goed in de prijzenkast van deze biljartclub. Op moyenne werd Jaap van de Berg (Honky Tonk) met zes matchpunten tweede, ter wijl Leo Baaij (DR Spijkenisse) beslag legde de derde plaats. Rotterdammer Jan van Marion, lid van BV De Wetering/KVR, heeft in de gewestelijke finale bandstoten vijfde klasse met acht matchpunten beslag gelegd op de tweede plaats. Gewestelijk kam pioen, recht gevend op afgevaar diging naar de landelijke finale, werd R. van Lenten uit Dordrecht, Papendrecht Fiancis Tholel, Harry Clasquin en Ashok Bhajan zijn na de voorlaatste ronde van de voorronde groep 2 van het damkampioenschap van Zuid- Holland-Zuid verzekerd van een finaleplaats. In deze vierde ronde, waarin Piet van der Vorm vrij was, walste Francis Tholel makkelijk over Joop Lodewijk. Harry Clas quin won door de ruim drie kwar tier vertraagde Ashok Bhajan re soluut door diens viag te jagen. In groep 1 is alleen Sally de Jong verzekerd van een finaleplaats. Radjinder Jharap en Ton van Bokhoven besloten zonder één zet te doen remise overeen te ko men. Van Bokhoven heeft in de laatste ronde aan een punt genoeg om zeker te zijn van een finale plaats. Frans Keizer (winst tegen Jacob van Praag) en Jharap strij den om de andere plek. Rotterdam—Ton van Duyvenbo- de won zaterdag de eerste koers in de maartcompetitie bij wielerclub Ahoy' aan de Rotterdamse Doen- kade. De Noordwijker klopte me devluchter Michel Dutjnmeijer. Ook bij De Mol in Dordrecht twee koplopers. Eric Niewerth was rap per dan Gerhard Kleinhoudt. Door Loet van Schellebeek BenthuizenGod mag weten wat hem bezielde, maar Steve de Veth is vorig jaar november seri eus van plan geweest te stoppen met boksen. Hevig ontdaan over de manier waarop in het bokswe- reldje was gereageerd op zijn plotselinge overgewicht op de fi nale-avond van de kampioen schappen van Nederland, speel de de jeugdige Rotterdammer een week of wat met de gedachte de handdoek te gooien. Het geloof haalde hem uit de put en zaterdagavond stond Steve de Veth, nog altijd geen zeventien jaar oud, voor het eerst sinds de Bep van Klaveren Memorial van eind september weer in de ring. In Benthuizen, voor het front van zijn clubgenoten van de plaatse lijke boksvereniging Vermeulen, klopte hij de zeven jaar oudere Groninger Terry Veldkamp ta melijk overtuigend op punten. De zege leverde hem de Zuid- Hollandse juniorentltel in het lichtwelte rgewicht op, maar veel belangrijker was de winst op het mentale vlak. „M'n motivatie is terug, godzijdank. Ik ben er nog niet, maar het begin is er." Anderhalve kilo te veel Steve de Veth, in 1997 uitgeroe pen tot Rotterdams sporttalent van het jaar, bracht begin novem ber op de finale-avond van de NK in Crooswijk opeens anderhalve kilo te veel op de schaal en kreeg prompt de hoon van de hele boks* wereld over zich heen, „Niemand vroeg zich af waarom, ik opeens zo zwaar was, niemand verdiepte zich in de achtergronden, Het was zo negatief allemaal." Hij wil het nog wel één lceer pro beren uit te leggen.Jk had een jaar geen vakantie gehad, we denderden maar door. Trainen, wedstrijden, trainingsstages. En altijd maar dat gevecht tegen de schaal. Opeens was ik het zét. Ik praat het niet goed, achteraf, maar ik ben ook maar een mens." Wat héét! Een knulletje van zes tien jaar. in de groei van zjjn le ven. „En m'n hele familie heeft aanleg om dik te worden." Hoe het ook zij, Steve zat in een dip. „Ook met m'n geloof, zelfs daarin was ik niet meer gemoti veerd." Toen hij op dat terrein weer met zichzelf in het reine was ('God heeft me het talent gege ven om er iets mee te doen'), kon hij ook de kracht opbrengen om op zijn trainers John Vergouwe en Stan van den Driessche af te stappen. „Daar zag ik wel tegen op, omdat ik bang was dat de rela tie verstoord zou zijn." Maar dat viel mee. „We hebben het uitge praat, alles is weer net als vroeger en daar ben ik heel blij om." Tegen Terry Veldkamp liet De Veth zien dat hij zich senang voelt in zijn nieuwe gewichts klasse, het lichtwelter, waarvan de grens drieëneenhalve kilo ho ger ligt dan hij gewend was in het lichtgewicht (tot 60 kg). „Qua kracht merkte ik wel dat deze jongen al 24 was. Daarom moest ik in sommige ronden gas terug nemen om de laatste minuut goed door te- komen. Dankzij mijn ervaring lukte dat aardig." Op het juiste moment gas terug nemen en - wat de trainers be treft - de teugels laten weren, is ook het motto voor de komende maanden, jaren wellicht. De bok ser: „Ik voel me heel sterk in dit gewicht, maar toch wil ik nog één keer terug naar de 60 kilo. Heel langzaam, heel geleidelijk. Ik heb immers nog tijd zat." Door André Kouwenhoven RotterdamDe korfballers van OZC zullen in een beslissings wedstrijd met Steeds Hooger moeten uitmaken welke dub volgend seizoen in de overgangsklasse uitkomt. De Rotter dammers misten gisteren de kans om zich veilig te spelen, omdat DOS/WK uit Enschede in de laatste minuut in de Enk aan het langste einde trok: 20-21. Dat Steeds Hooger met 20-18 capituleerde voor Heerenveen was een pleister op de wonde. Voor de neutrale toeschouwer was het duel OZC-DOS/WK het aan zien volkomen waard. Beide ploe gen streden in een hoog tempo met veel inzet in een duel waarin de treffers elkaar vlot opvolgden. Aanvankelijk leken de gasten be ter op schot. Na de 11-11 pauze stand liep DOS/WK uit naar 11-15 en 12-16. OZC kromde de rug en toonde over veerkracht te be schikken. Alexander Geurts, in valler voor de geschorste Mark Potter, en Peter Tamminga zorg den voor de aansluiting: 14-16, die eerst in de 49ste minuut tot stand kwam bij 19-19. In de slotfase leek OZC het dure punt toch nog te pakken. Andrea van der Aa, inval ster voor de zieke Chrisje van der Meer, schoot 20-19 binnen. De Twentse Moniek van der Haar maakte met haar zesde goal 20-20. OZC probeerde in de laatste mi nuten nog te winnen. Domme pech voorkwam succes, maar DOS/WK-aanvoerderArjan Tiekink, goed voor acht treffers, besliste anc 20-21. Gert Jan Winkelhuyztm en Alexander Geurts waren OZC's topscorers met vijf goals. Peter Tamminga (3x), Andrea van der Aa, Natascha van der Rest, Marieke van Dijk (allen 2x) en Sander Vermeulen maakten de twintig vol. WIONbesloot de succesvolle com petitie, gedeelde derde plaats, met een 17-17 gelijkspel tegen Achiiles Den Haag. Halverwege was de stand in dit sportieve duel: 11-11, Kort voor tijd haalde inval ler Frans de Wit het punt binnen: 17-17. Scores WION: Ben Pretter, Wim Diepenhorst (beiden 4x), Ro nald Verwey (3x), Monique Kem- ner, Eline Potter (beiden 2x) en AnjaTissingh. KOAG promoveerde naar de over gangsklasse door na 16-13 zege op Nieuwerkerk kampioen te wor den van de eerste klasse G. In IF eindigde Futura op 24 punten, welk aantal Excelsior (Delft) ook behaalt als de laatste partij tegen LUTO wordt gewonnen. In de derde klasse L klopte Sper wers De Bermen met 11-8 (rust stand 6-6), Mirjam de Jong (4x)"en Ronald van der Valk (2x) waren de topschutters. Hierdoor finisht Sperwers op 20 punten. Weidevj- gels (Bleiswijk) kan nog langszij komen, waardoor eventueel een beslissingsduel noodzakelijk is. Stephanie Lagerwaard treurt na de nipte nederlaag voor OZC. Foto Peter de JongCor vos RZV-voorzit ter Cees van Muyden (ui terst rechts) huldigde za terdag Mar griet Mat thiisse,we reldkampioen mdeturope- klasse 1999. Sponsor Mare Blees (twee de van links) en succesvol Fmn-zei er Martij n van Muyden (links) maken het kwartet compleet. Foto Mlcnel Bierhuizen/ Corvos Rotterdam Zeilster Margriet Matthijsse, de kersverse wereld kampioen in de Europe-klasse, komt bij het missen van een tic ket naar Sydney 2000 als Europe- afgevaardigde wellicht uit in een andere zeildiscipline. „Ek weet echt nog niet wat ik ga doen als ik de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Carolijn Brouwer verlies. Overstappen naar bijvoorbeeld de 470-klasse zou best kunnen," schept de gebo ren Maasdamse duidelijkheid. Het Koninlijk Nederlands Water sport Verbond heeft door het vast stellen van achtereenvolgende se- lecüedata vooj de verschillende boortypen al rekening met derge lijke noodsprongen gemaakt. „Stoppen met zeilen of het funge ren als sparringpartner voor mijn Nieuw-Zeelandse vriedin Abbey Mason zijn de andere opties," zei de enigszins door griep gevelde Rotterdamse tijdens haar huldi ging in het RZV-clubgebouw. Der gelijke doemscenario's houden de 22-jarige beroepszeilster op dit moment niet bezig. Volgende week begint ze met haar uiterst belangrijke wedstrijden in Zuid-Europa met een oefenperio de te Barcelona alvorens de be slissende olympische-kwalificatie races in Palma de Mallorca en het Zuid-Franse Hyères op het pro gramma staan. Rotterdam Voor SVH lijkt het gevaar in 2Azo goed als geweken. Het Rotterdamse waterpoloteam behoeft na de 5-7 zege by WVZ niet langer voor degradatie te vre zen. Of er moeten wél hele gekke dingen gebeuren. In elk geval zijn de zeven punten voorsprong, met nog vijf wedstrijden te spelen, op de belangrijkste concurrent NVA/ HHC zondermeer een geruststel lende gedachte. Bij WVZ, tweede op de ranglijst, speelde SVH één van de betere, zoniet de beste wedstrijd van het seizoen. „We hebben zelfs niet één keer achter gestaan," ver baasde ook routinier Mare Peter Verveer zich. Toch waren beide waterpoloteams aan elkaar ge waagd; al waren de Rotterdam mers wél iets secuurder in de af werking, Vooral Mare Peter Ver veer was zaterdagavond bijzonder trefzeker. Hij doelpuntte liefst zes keer. De zevende goal voor cï Rotterdammers kwam op naam van Ubbo Rommerts. Kansloos Rotterdam leed in 2A een kanslo ze nederlaag van DZV. Dat ge beurde in een harde wedstrijd, waar de arbitrage de handen vol aan had. De poloërs uit Rotterdam voelden zich het kind van de reke ning. Ze verloren met 8-3. Leon Kleefkens scoorde twee keer, de derde treffer kwam op naam van Frank Klawer. RWV heelt m 3E al lange tijd de smaak van de overwinning niet meer geproefd. Dit keer was er een 54 nederlaag bij Westland'96. Het vrouwenpoloteam van Rotter dam steeg in 2A naar de tweede plaats van de ranglijst. De debu tant versloeg in eigen huis KZC met 3-7. Het was in niet de laatste plaats de verdienste van Pie- terneüadeHeer. Door Jan van den Bos Dordrecht De opmars van Jan- Wïiiem Schaar naar de eindzege in de ZuiderSter-loopserie lijkt onstuitbaar. Het moet wel heel vreemd lopen wil de Sliedrecht- atleet eind mei in Capelle aan den I Jssel niet voor het tweede achter eenvolgende jaar op de hoogste trede van het erepodium staan. Nu er acht van de dertien wed strijden zijn afgewerkt en Schaar na zes starts vier keer won, is ai- leen Michel de Maat nog in staat om Schaar de pas af te snijden. Ook voor Mieke Aanen blinken de guldens, maar de Haagse liep nog maar vier races, waarvan drie eer ste plaatsen. De Maat kan dus nog roet in Schaars eten gooien. De Vlaardin- ger finishte nog maar drie keer in de serie (met twee zeges) en liet zich deze winter vaker zien bij in ternationale wedstrijden. Alleen goede resultaten bij de vijf reste rende wedstrijden van het circuit kunnen De Maat nog naar de eindzege voeren. De vorm van Schaar groeit met de week. De kersverse ingenieur Technische Natuurkunde maakte zaterdag een ontspannen indruk bij de Vadeka-loop in Dordrecht, waar hij imponeerde tijdens 'een training' (zoals hij het zelf noem de) over 20 kilometer. Gure hagel en plensbuien, gepaard met wind stoten in de vlakke Jagers- en Windhondpolder remden de meu te van 400 deelnemers, onder wie 280 licentiehouders. Schaar - vo rig jaar ook winnaar - was dan ook niet sneller dan 1.04.35 (wel een persoonlijk record), maar til de daar niet zwaai- aan. De eerste tien kilometer van de wedstrijd trok hij op met Rob van der Want (Rotterdam Atletiek), de tweede helft vergrootte Schaar slechts zijn voorsprong, ontstaan na een demarrage, net voor het 10 kilo meter-paaltje. „Een snellere lijd lopen is dan verspilde moeite. Een minuutje rapper, daar ligt niemand wakker van," betoogde de realist na afloop. .Alleen dat inhalen is een ramp," waarmee hij doelde op het 'dubbelen' van de achterhoede op het rondenpar- koers. Het zigzaggen door de staart van de wedstrijd kostte hem tijd en kracht. Jan-Willem Schaar, zoals immer trouw geëscorteerd door zijn trouwste fan, zijn moeder, plukte duidelijk de vruchten van zijn trainingsstage aan de Spaanse kust (Lloret de Mar), waarvan hij een week geleden terugkeerde. „Ik verbleef daar twee weken met een groepje du- en tri-atleten. Per week liep ik zo'n 85 kilometer hard. Daarnaast fietste ik nog eens totaal duizend kilometer. Voorlopig leef ik nu als full time atleet. Ik woon nog thuis en word gesponsord. Het leven is voor my dus relatief goedkoop." Rob van der Want (33) moet uit een ander vaatje tappen. De num mer twee in de race (in 1.05.17) heeft een drukke baan als vak bondsbestuurder. Vergaderingen bij nacht en ontij zijn vaak aan de orde en de trainingen bij Cor Be- zemer komen dan in het gedrang. Het ontbreekt de RA-atleet echter niet aan mentale kracht. Graag verkoopt hij zijn huid zo duur mo gelijk. Ook zatejdag liet hij zijn tanden zien. Tot 10 kilometer werkte hij met Schaar - ver voor de volgers uit - nauw samen te gen de elementen. Hij nam zelfs veelvuldig de kop, vooral bij te genwind, Van der Want: „Onge twijfeld heeft Schaar daar krach ten mee gespaard. Bij de 'tien' was hij als een raket verdwenen. Ik ben blij dat ik me toen niet for ceerde en koos voor mijn eigen tempo. Dat was voor mij de winst." Herman Couperus (Gouda) bezet te de derde plaats (1.05.34) ge volgd door de Belg Jan Hendrickx in 1.05.49. Charles Timmermans (Parthenon) was de snelste vete raan (1.05.57), op een tel gevolgd doui rijnoude pupil Wim Padmos. Winnares Mieke Aanen (in 1.12.06) heeft ondanks haar pech deze winter (kuitblessures en griep) toch het plan opgevat de se rie compleet af te ronden. Een overwinning in het eindklasse ment ligt dan in het verschiet. „Maar eerst start ik op 27 maart bij de CPC-Ioop, waaraan het NK halve marathon is verbonden." Rotterdam—Voor de hockeyvrouwen van Rotterdam was het een uiterst geslaagd weekeinde. Zelf won de formatie van trainster Caroline van Nieuwenhuyze- Leenders met 04 van Oranje Zwart, terwijl de con currenten in de hoofdklasse punten lieten liggen. Door de gelijke spelen van HGC-Den Bosch (2-2) en Laren-Amsterdam (1-1), nestelde Rotterdam' zich weer op de vierde plaats. Wanneer de Rotterdamsen deze plaats vasthouden, mogen zy voor het eerst in de geschiedenis aan de play-offs deelnemen. In de eerste helft had Rotterdam het knap moeilijk tegen de fysiek sierke Brabanders. Het kwam zelfs onder druk te staan, ondanks dat Inge van den Broek 0-1 aantekende. Pas na de tweede treffer, en de eerste van Karlijn Petri, ontstond enige opluchting bij de Rotterdamsen. Met een tip-in en een doelpunt uit een solo droeg de Rotterdamse topscorer in belang rijke mate bij tot de grote overwinning. Stand: Den Bosch 1540, Amsterdam 14-35, Laren 15- 33, Rotterdam 15-33, HGC 15-32, Kampong 14-15, Oranje Zwart 15-14, Pinoke 14-12, Hilversum 14-11, Nijmegen 15-9, Hurley 15-8, MOP 15-5. J Bij de mannen van Rotterdam stond broer Bart Je roen Petri aan de basis van de 1-0 cverwinnirig op DSHC. Tien minutén voor het einde maakte hij de enige treffer. Voor rust was het een gelijkopgaande wedstrijd. Daarna nam Rotterdam het heft in "han den, zonder in eerste instantie tot uitgespeelde kan sen te komen. Het duel was hard en ging gepaard met het nodige hang- en trekwerk. Door deze tweede overwinning op rij klom de ploeg van Rotterdam in de overgangsklasse A naar de vijfde plaats. - Leonidas liet een grote steek - en de tweede plaats - vallen door met 1-2 van MOP te verliezen. De thuis club kwam zwak uit de startblokken en liet de Bra banders het spel maken. Pas na rust hervond de ploeg van de Kralinger Esch zich. In eerste instantie moest een opgelopen 0-1 achterstand ongedaan wor den gemaakt. Daarbij nam Leonidas zoveel risico dat MOP uit een counter 0-2 scoorde. In een alles of niets offensief produceerde Enrico Koenen de aansluiten de treffer uit een pass van Jorg Brouwer. Daarna kreeg de thuisclub nog zeven strafcomers, die geen van alle een uitgespeelde kans opleverden. Bij'^eo- nidas ontbraken Mark Jan Berber en Jan de Waard door blessures. Victoria was in eigen huis niet opgewassen tegen Alkmaar en verloor met 04. De mannen uit Relin gen verzuimden de raad van de trainer op te volgen, waardoor het steeds slechter ging spelen. Een uitzon dering was doelman Han Pieter van 't Sand. Hij ver dedigde zijn doel met verve, maar moest buigen door de slechte organisatie van de verdediging. Mark Lan- genmeijer en Bas Michiels hadden kansen op tegen doelpunten. Door Nick van der Sluis Den Haag—De basketballers van Gunco/RB hebben in de Elite B weer eens vatt riéh'doéh sprèkbn. De Rotterdam se basketbalform atiemaakte_niet- alleen koploper Cobra's op knappe wijze de punten'afhan dig, de 72-76 (rust 38-33) zege in Den Haag stónd r na het verlies van Almere bij Prisma mtJtrecHf - ook borg voor de tweede plaats op de ranglijst, waardoor de ploeg van Ronald Wolfs plotseling weer zicht op een plaats in de play-offs heeft. Met name de slotfase, pakweg de laatste vijf minu ten, van het duel in sporthal Overboseh waren zinde rend. De Haagse ploeg had in de voorgaande 35 mi nuten nog duidelijk gedomineerd, zonder dat echt in het scoreverloop aan te tonen. Daarna zette de Rot terdamse formatie druk op de ketel, reorganiseerde de verdediging doeltreffend en had het geluk een beetje aan haar zijde. Met name de Haagse Amerika nen lieten het juist in de beslissende fase afweten, waardoor Rotterdam, na een inleidend falentvan Paul Krasinski (dure aanvallende fout die tot diskwa lificatie leidde), het heft in eigen hand nam. Eelco Derks verkleinde de achterstand tot 7fl-68, Marco Pikaar zorgde (nadat Derks eerst nog eenfiiet te missen kans miste) voor 70-70. Vanaf 72-7{$èont- aardde de wedstrijd vervolgens in een regelrechte lo terij. Eerst benutte een getergde Sander Kales.een vrije worp, leverde twee vrije worpen voor Virgil Ormske. k (Cobra's probeerde met een reeks overtre dingen de Rotterdamse tegenstand te ontregelen) vervolgens 72-74 op en kon diezelfde Ormskerk op twee seconden van het eindsignaal, vla twee vrije worpen, de fel begeerde zege veilig stellen. Alle vreugde-uitingen na afloop ten spijt, moest ook door Ronald Wolfs weer vastgesteld worden dat het verweer van zijn ploeg weer de nodige leemtes had vertoond, „die mij als coach soms tot diepe wanhoop brachten. Maar we zijn gelukkig als team blijven knokken, scoorde Eelco Derks weer voldoende pun ten voor de zege en kon Sander Kales zich net op,tijd goed beheersen toen de scheidsrechters het weer eens op hem hadden voorzien. Een belangrijke ze ge," vond Wolfs dan ook terecht. j Cobra'vCunco/RB 72-16 (rast 38-33). Cobra's:- Jamal Wilson 23, Paui Krasinski 13 (II reb.). Rotterdam: Eelco Derks 24 (waanjnder 12 uit 13 vrije worpen en 12 rebounds), Virgil Ormskerk 11, Rob de Graaf 11 (3 uit 3 driepunters) en Ludên Balderwijn 10(+8 reb.). Door Paul Hoes Rotterdam De handballers van Snelwiek hebben door de overduidelijke 26-18 overwining op koploper Animo nog steeds een gerede kans om kampioen te worden van de tweede divisie C. De Rotterdammers staan slechts één punt achter op de reserves van Quintus en in Zuid hoopt men op een misstap van de nieuwe koploper. De spanning in de tweede divisie C is al weken te snijden. Quintus 2 en Animo leken om de hoofdprijs te strijden, maar Snelwiek zat al die tijd op het-vin- kentouw. Koploper Animo moest verslagen worden om niet definitief af te haken. In het eerste kwartier konden de Rijswjjkers nog bijblijven. Geslepen spe lend kwam de oude garde van Snelwiek op een gede gen 12-5 voorsprong bij rust. In de tweede helft kreeg Animo geen enkele kans om in de wedstrijd te ko men. Het mocht uiteindelijk nog blij zijn met de 26- 18 nederlaag. Met nog twee wedstrijden eidt Quintus 2 met Animo en Snelwiek 2 op een punt achterstand- De zesde overwinning op rij biedt de Snelwiek-vrou wen zelfs uitzicht op de tweede plaats in de competi tie, terwijl halverwege nog degradatie dreigde. Met 19-15 werd Quintus 2 opzij gezet, een prestatie van het gehele team zonder uitblinkers. Voor de collega' van Ancora is degradatie een feit na de 20-16 neder laag bij het eveneens bedreigde Hercules.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5