26 ODO met titel terug in overgangsklasse Tiental MW'27 veel sterker dan elf van CION Geluk MChCHöèkse Boys toe: slecht spelen en toch winnen n Excelsior M langs Katwijk Evergreen krijgt duizend piek yan concurrent DVO'32 wisselt van bestuur André Peilikaan nieuwe trainer fcKC Maassluis Coach Van Renesse van Duyvenbode maakt verdeelde korfbalploeg tot eenheid Schryvershofnog lang niet terug Hoogmoedig HVO ten val tegen hekkensluiter KMD HBSS houdt de schade beperkt tegen koploper GTB ziet het gat met Alexandria'66 groeien DVO'32 opnieuw onderuit De Korenbeurs verzuimt Pecos ruim te verslaan Rotterdams Dagblad Maandag 8 maart 1999 Katwijk De formatie van Eric Gudde is in de hoofdklasse A als gelukkige winnaar uit het gelijk- opgaande duel tegen Katwijk ge komen: 2-0. Op het slechte veld wisten heide ploegen slechts en kele kansen te creëren. „De ploeg die het eerst wist te scoren, zou Winnen, Dat was at snel duide lijk," aldus Maassluizer Tom Vis ser. Excelsior Maassluis kwam pSs in de tachtigste minuut op voorsprong door eendoelpunt van Dave Vermaas. De aanvaller mik te de bal uit een vrye trap op de rand van de 'zestien' achter de Katwijkse sluitpost De Katwij- kèrs zetten in de laatste tien mi nuten alles op alles om de gelijk maker te bewerkstelligen, Manu el Monteiro profiteerde van de riiïmte die de thuisploeg achterin weggaf en bracht Katwijk drie mï- riuten voor het eindsignaal de ge nadeslag toe. Güdde kon in het duel niet be schikken over rechtsback Yal- ihard Kusten, linksback Uriêl Trustful! en rechtshalf Richard Rosens die allen een schorsing uitzaten. Desondanks boekten de Maassluizers de eerste competi tiezege na de winterstop. Peter Bos en Michel van Strien kregen eéh gele kaart. Maassruis De Maassluise ten nisvereniging Bequick schenkt Evergreen, de andere tennisver eniging in de eerste stad aan de Waterweg, duizend gulden. Het bedrag is een bijdrage in de kos- terudie zijn gemoeid met het op- mappen van het clubhuisje 'Nett- inn'. Op nieuwjaarsnacht vatte het gebouwtje in de Steendijkpol- der vlam. Hoewel de brandweer s^iel ter plaatse was, bleek de rook- en roetschade behoorlijk. „We lazen van die brand," vertelt Bequick-secretaris M. Wendel, „en waren er heel erg van ge schrokken." Mede omdat de ten nissers uit het oostelijk deel van Maassluis een financieel goed jhar draaiden, besloot men Ever green te hulp te schieten. Wendel: „We hebben de laatste jaren een leuk contact met elkaarr laten we elkaar dan ook eens helpen. Als K|t andersom zou zijn, zou het Opk gebeuren." Evergreen-voorzitter H. Blokland bevestigt dat. „Enerzijds is Bëquick een concurrent, ander zijds een vereniging waar we goed mee samenwerken." Over de dui- ti gulden: „Heel sympathiek, wordt zeer op prijs gesteld." VJaardingen De installatie van het nieuwe DVO'32 bestuur is xus- ^l'yerlopen. De lont was een dag ypor. 'de ledenvergadering van 5 cgaart uit het kruitvat gehaald toén','het oude en een delegatie van het nieuwe bestuur bijeen kwamen. Bestuurslid Jaap van §|üs was gepasseerd voor het nieuwe bestuur, maar weigerde zijn zetel op te geven. Hij heeft nu dok een plaats in het zevental dat DVO'32 gaat besturen. Door die wijziging kon. Harxy Meijer hal verwege de vergadering pro bleemloos de bestuurshamer overgeven aan de nieuwe preses Jar. Verheul. De nieuwe voorzitter vJil nog niet aan een fusie met For- tuna denken. Zjjn voorganger, Meijer, had al informeel met de ^laardingse club gesproken en oyer en weer was interesse voor éen samensmelting. „Een fusie is vboriopig niet aan de orde," aldus verheul. „Eerst willen we van l^eijer horen wat hij precies heeft besproken. Daarna gaan we in de dub eens inventariseren hoe er óver een fusie wordt gedacht en of die wel echt nodig is." Maassluis Korfbalvereniging 6KC Maassluis heeft André Pelli- kéan als nieuwe trainer aange trokken. De opvolger van Frits Broers is een contract voor een jaar overeengekomen. De voor malig ODO-speler was vorig sei zoen nog samen met Jait-Henk de Vast als interim-trainer werk zaam bij ODO. De voormalig juni- drentrainer van IJsselvogels is piomenteel werkzaam bij de jjeugd van het Haagse Ready. was een moeilijke beslis sing," aldus de 32-jarige Pelil- kaan, „maar werken met een jon ge ploeg vol kwaliteit is een uitda ging. De degradatie in de zaal naar de tweede klasse is heel jam mer, maar ik zal er alles aan doen ojh van Maassluis een volwaardi ge eersteklasser te maken," DoorTon de Leede Maasland Dolle taferelen ïn de afgeladen sporthal De Hofstede na afloop van het duel tussen ODO en De Regenboog. Met de alles zeggende cijfers 27-12 hadden de Maaslan- ders hun Dordtse tegenstander verslagen en door de zege het kampioenschap in de eerste klasse H gegrepen. „We hadden er aan het be gin van het seizoen niet op gerekend," meld de Erik Passehier, speler-voorzitter van ODO, naar waarheid, „maar kun je de titel pakken dan moetje het doen." Twee ploegen, té weten ADO en ODO, streden dit zaalseizoen voor de titel. Lange tijd leek ODO de beste papieren te hebben totdat een nederlaag tegen Tilburg en het verlies in de onderlinge con frontatie met ADO de ploeg uit 's- Gravendeel plotsklaps op kop bracht. Met nog vier partijen in het verschiet kon de plbeg van ODO-coach Wim van Renessse van Duyvenbode slechts hopen op een misstap van ADO. Reuzendo- der Tilburg ontpopte zich als red der door ADO terug te wijzen en ook degradatiekandidaat DKC snoepte een puntje af bij ADO. Ineens had ODO de titelkans weer volledig in eigen hand en kon in het laatste competitietref- fen tegen De Regenboog de kroon op het werk worden gezet. Wim van Renesse van Duyvenbode had vlak voor het beginsignaal nog wel zijn bedenkingen: ,,'t Moet een mooi feest worden, maar dan moet er wel ge wonnen worden. De entourage is er en we zijn in thuiswedstrij den altyd sterk. Het verhoogt de druk wel bij mijn ploeg en de vraag is of de spelers nu wel met de spanning om kunnen gaan." Lang hoefde de gelouterde ODO- coach niet te twijfelen aan de goe de afloop. Slechts in de beginfase kon het reeds gedegradeerde De Regenboog de titelpretendent bij benen. Bij een 5-3 tussenstand 'vergat' de als altijd als een jonge hond over het veld rondspringen de Leonard van der Vaart aan te leggen voor een strafworp (hij ODO wilde de honderden toe schouwers laten zien waarom het de enige echte kampioen was en liet het ene fraaie hoogstandje na het andere zien. Prachtige doorlo pers en even zo mooie afstand schoten lieten de voorsprong steeds groter worden. Ook Erik Passehier, sinds een slepende blessu re uit de basis verdre ven door de jonge passing en matig verzorgde af-' Ruurd Mosterd kreeg nog enkele nam gewoon een vrije worp!) en prompt gooide De Regenboog aan de andere kant de 64 door de korf. Lange tijd bleef deze score ge handhaafd vooral door de slechte vang aan ODO-kant. Het was Jac- co Glerutr, het hele seizoen al een voortrekkersrol vervullend in het hechte collectief, die net nadat hij een strafworp miste een nieuwe 'stip' naar waarde schatte en de scoringsmaehine in gang zette. De Regenboog werd overspeeld en was blij dat scheidsrechter Adriaan Cleton bij 11-5 voor rust floot. speelminuten. Amper binnen de lijnen liet hij zien waartoe hij nog altijd in staat is: scoren van af stand. „Natuurlijk is het sneu," bekende de nog altijd bloedfanatieke derti ger, „dat ik er niet meer insta. Aan de andere kant is het alleen maar fijn dat er nu jonge gasten zijn die het zo oppakken. Vroeger speelde ik ook als ik zwaar geblesseerd was omdat er niemand anders was. Maar het was natuurlijk wei lekker dat ik er meteen eentje in legde." Nadat enkele minuten voor tijd de onverslijtbare aan voerster Mary Peilikaan een pu- bliekswissel kreeg en door Mar lies van Doom werd vervangen bepaalde ODO de eindstand op 27-12. Het eindsignaal had nog niet ge klonken of de speelvloer veran derde in een hossende massa van uitzinnige spelers en aanhangers. Staand op twee inderhaast aange sleepte dikke matten werden ver volgens de spelers, de coach en verzorgster Irma Vermeer met louter lovende woorden toege sproken en toegezongen. In zijn functie als preses stipte Erik Pas sehier in zijn speech aan dat een als tussenjaar gedacht seizoen zo onverwacht een titel had opgele verd. „Als bestuur," sprak de bezwete en met confetti overgoten Pas sehier even later tussen al het feestgedruis, „kozen we dit sei zoen voor kwaliteit. We namen een zogezegd 'dure' trainer om re sultaten te krijgen. Het is Wim ge lukt van een onderling verdeelde ploeg een eenheid te maken. Dat is puur zijn verdienste geweest." „Het team heeft het gedaan bracht Van Renesse bescheiden naar voren, „want met goede re sultaten krijg je ook een goede sfeer. Voor een titel heb je geluk nodig. Maar met een ploeg als ODO, met zoveel fysieke en men tale uitstraling kon het eigenlijk niet fout gaan." Doelpuntenmakers ODO: Lennard van der Vaart (7), Jacco Glerum <6). Patrick Zee- bregts (4), Jakomijn Hoogendam en Mary Pelhkaan (allebei 3), Ruurd Mosterd (2), Er ik Passehier en Corirme Buitenhuis. Hoek van Holland—Zelfs de altijd nuchtere - - trainer Louis Knipseheer van Hoekse Boys' - begint zich nu toch af te vragen hoe lang het geluk voor de zaterdagvoetballers nog kan voortduren, „Eigenlijk moeten we nu wél kampioen worden," constateert Knip seheer., „Als je zo slecht speelt, als de te genstander zoveel kansen krijgt en je wint dan uiteindelijk toch met 1-0, dan kan het nauwelijks meer mis gaan. Maar ik moet toegeven dat ik er beslist geen goed gevoel over heb." Hoekse Boys mag de krappe zege die za terdag werd behaald, vooral toeschrijven aan scheidsrechter Verheul en tegenstan der H&Texax/DHB. De fluitist haïal in de eerste minuut rijn stempel op de wedstrijd moeten drukken. Vrijwel vanaf de aftrap brak Hagenaar Martin Robbe door. Hfj profiteerde van het feit dat de Hoekse de fensie nog niet wakker was en verscheen alleen voor de Hoekse doehnan Van Do ren. Déze pakte'de Haagse aanvaüer'vast en bracht hem daardoor uit balans. Vol gens de regels een rode kaart en een penal ty. Maar arbiter Verheul liet gewoon door delen. Een paar minuten later redde Van Doren uitstekend op een inzet van alweer Robbe. Toen de Hoekse verdediger Michel van Zanten vervolgens Edwin de Jong aan pakte, daarvoor een gele kaart kreeg, maar tot zijn opluchting zag dat de scheidsrech ter de bal net buiten de 'zestien' legde, had Hoekse Boys voor de zoveelste keer in kor te tijd mazzel. Trainer Louis Knipseheer wisselde Van Zanten al na een kwartier vcor René Boers. „Ik was bang voor rood en ik wilde zo vroeg in de wedstrijd niet met tien ko men te staan," verklaarde de oefenmeester na afloop zijn wissel. Het thuispubliek moest twintig minuten wachten op de eerste aanval. De kopbal van Barry Knipseheer werd echter goed gekeerd door doelman Driessen. Paul Klop kreeg daarna een goede scoringskans na een snelle aanval over rechts, maar hij kopte over. HS/Texas/DHB daarentegen weigerde aan de anders kant de allermooi ste kansen te verzilveren. Edwin de Jong ging voor een leeg doel letterlijk door de knieën, waardoor een uitstekend aange speelde ba! voor het doel langs rolde. Ook in de tweede helft haalde de wedstrijd een bedenkelijk niveau. Hoekse Boys ging niet beter spelen, terwijl de bezoekers te rugzakten. Daardoor kon de thuisclub rich wat meer aan de druk ontworstelen. Barry Knipseheer liet een goede mogelijkheid liggen en doelman Van Doren plukte een bal van-de voet van Aad Schaap. Jack Rensen, samen met John van den Bos toch weer de meest constante speler, liep tegen een twijfelachtige gele kaart op. En de bezoekers bleven intussen weigeren om de simpelste kansen te benutten. Na een complete misgreep van de Hoekse doel man was het nu Mark de Niet die de bal voor een leeg doel kon intikken. Hij strui kelde echter over rijn eigen benen. Bij Hoekse Boys was men op dat moment allang blij met dehalve winst. „In feite was dat al een royale beloning geweest," erken de Knipseheer. Maar het 'lucky team' van de Hoekse trainer pakte uiteindelijk nog de volle winst. Na een handsbal van Ad de Jong nam Martijn Hoekman heel snel de vrije trap. Paul Klop liep op het juiste mo ment het gat in en bezorgde de thuisclub de drie punten. Dat het onverdiend en ge flatteerd was, daar maalde op dat moment niemand bij Hoekse Boys om. Maar trainer Louis Knipseheer ging bepaald niet zorge loos naar de kleedkamer. Hij kan wellicht troost putten uit de wetenschap dat vol gende week Arthur van Wieren weer be schikbaar is. Door BartBoerop Maasland Een schrale troost voor Arwin Verburgh: hfj kon ge woon met de auto terug naar "Vlaardingen. De oefenmeester van CION had beloofd dat hij naar huis zou lopen als zijn ploeg de voetbalwedstrijd van MVY27 zou winnen. De Maaslanders wonnen echter met 1-0 en gaven hun oude assistent-trainer zo een snelle, maar evengoed vervelende terug reis. MVY27 blijft door de zege tweede in de derde klasse D en staat twee punten achter op SSS. Op de overwinning van MVV viel niets af te dingen. Alleen mis schien dat de zege met 1-0 wat ma gertjes uitviel. De thuisploeg had 'geluk' dat John Meuidijk na een half uur spelen een rode kaart kreeg, want met tien man voetbal den de MWers veel beter dan met elf, Oefenmeester Cor van Hoeven haalde rechtshalf Ian Bell terug naar de voorstopperpositie en liet Rachid el Khalifi de rech terflank bestrijken. Aan niets was te zien dat CION een man meer had. De Vlaardin- gers kwamen voor rust zelfs een mannetje te kort om alle Maaslan ders te dekken in het strafschop gebied. Ronald van der End gaf voor en aanvoerder Yuri Pauwels kon vogelvrij inkoppen: 1-0. In de tweede helft werden de CION-elf volledig overlopen door het tiental van MW. Het was aan voortreffelijke reddingen van doelman Erik Faasen te danken dat de Vlaardingers in de wed strijd bleven. In korte tijd greep CIQN-aan rderZek Ba.taci sust een opstootje MW 27-spe- lerlan Bell (links) en bregts. Balta ci solliciteer de zelf door vele overtre dingen naar een rode kaart. Dennis Heneweer (8; komt kijken wat er aan de hand is. Foto Peter MolKenboer hij uitstekend in op inzetten van Khalid (2) en Rachid el Khalifi. Faasen moeh ook niet klagen over een portie geluk toen Arno van Nierop uit een vrije trap via de lat overschoot. „Pijnlijk," noemde Verburgh de nederlaag. „Ik snap nog steeds niet hoe die jongen bij het doel punt zo vrij kon staan. Ik begrijp er echt niets van. We probeerden na rast met drie spitsen te spelen, maar ze kwamen niet in het spel voor. Tegen het einde van de wed strijd had ik vijf aanvallers staan. Toen ging het wat beter." CION overleefde de storm van aanvallen. Het kraehtenvretende spel van de Maaslanders eiste zijn tol. MW zakte terug en de Vlaar- dingers namen het initiatief over. „Maar kansen wisten ws niet te creeren," legde Verburgh de vin ger op de zere plek. Twee boogbal- letjes net over het doel (Baltaci en Van Toorn), daar bleef het bij. MW maakte een einde aan de reeks van zeven wedstrijden waarin CION ongeslagen was ge bleven. Winnend trainer Van Hoe ven wees op het speciale karakter van de wedstrijd. „De ploegen kennen eikaar goed. De jongens gaan regelmatig samen stappen en Verburgh is hier natuurlijk as sistent-trainer geweest. Die din gen geven de wedstrijd een apart tintje. Ik had er vooraf niet aan ge twijfeld dat we zouden winnen, want wij zijn voetballend een stuk beter dan CION. Ik had alleen ge dacht dat de overwinning op een andere manier gehaald zou wor den. Hoe? Ten eerste: gewoon met elf man. hoewel die rode kaart volledig terecht was (Meui dijk haalde John van Spronsen van achteren neer; red.) en ten tweede dacht ik dat het veel mak kelijker zou zijn gegaan." Het MW-publiek fungeerde in de tweede helft als elfde man. Het had het met name gemunt op CION-verdediger Dennis Hoog werf, met zijn geblondeerde haar een aparte 'verschijning. Hoog werf reageerde op de spreekkoren aan zijn adres door zijn middel vinger op te steken hetgeen hem op nog meer verwensingen kwam te staan. „Wat ze ook riepen, het deed me niets," vertelde Hoog werf na afloop. „Het was alleen jammei dat ik niet heb gescoord, want als ik een doelpunt had ge maakt, was ik voor de tribune gaan staan en had ik mijn broek naar beneden getrokken.". Dat verheffende tafereel bleef het pu- bliekbespaard, MW27-CION1-0 (1-0). 41. Yuri Pauwels 1- 0. Bijzonderhe den: Scheidsrechter van Soest gaf een rode kaart aan John Meuldyk (28.) van MW27 en geel aan De CION-speiers Zek Baltaci, Dennis Heneweer, Enk Faas en en Arjan Phdip. MW27: Van Eek, Itiidge, Meuidijk, Bak ker, Pauwels, Bell, Rachid el Khalifi (83. Wigmore), Van der End, Van Nierop (51. Van der Sar), Gouka (89. Bakker), Khalid el Khalifi. CION: Faasen, Phibp, Verschoor, Vuijk, Hoogwerf (82. Hofman), Broere, Baltaci, Heneweer, Van Toom, Van Spronsen, Zee- Edwin Schrijvershof van CION brak vorig jaar oktober zijn been ir het duel tegen MW27. De voetballer is nog .lang niet terug op de velden, want bij zijn herstel treden complica ties op. Schrijvershof is on langs weer in het ziekenhuis opgenomen, omdat hij last heeft van een ontsteking in rijn been. ODO is kampi oen. Na het aatste fluit signaal kon het feest ge v erd worden. Ruurd Mos terd, Jako mijn Hoogen dam, Arlette Huisman Mary Pellï kaan en Mar lies van Doom (van links naar rechts) zijn dolblij met de pro motie naar de Fotocor 's-Gravenhage—In het HVO-clubblad riep preses Jo- han ïïoogerwerf afgelopen week de spelers op uit te stralen dat rij titelkandidaat zijn in de tweede klasse C. „Wij hebben titelaspiraties. Wij willen naar de eer ste klasse. Wie houdt ons tegen?," schreef de voorzit ter. Zaterdag kreeg hij prompt een antwoord: KMD. De hekkensluiter wist HVO met 2-0 te verslaan. „Ik ben een groot aanhanger van Leo Beenhakker. Die heeft gezegd dat in mei de prijzen worden verdeeld," aldus een na afloop iets voorzichtigere Hoogerwerf. „We hebben dit verlies alleen aan ons zelf te wijten," was HVO-trainer Dick Suiker zeer ontevreden over het spel van zijn spelers. „De jongens gingen veel te slap het duel aan met KMD, we waren te langzaam, hielden de bal te lang aan de voet en KMD heeft ons hiervoor op niet mis te verstane wijze afgestraft," was Suiker niet mild in zijn kritiek. Dat HVO tegen KMD flink verzaakte, blijkt wei uit het aantal kansen dat de Vlaardingers gehad hebben: één om precies te zijn. Jordan Westerhout schoot kort na rust met links nei naast. De Vlaardingers ke ken toen al tegen een 2-0 achterstand aan. Voornaam ste reden voor het verlies was wellicht de afwezig heid van de spelbepalende spelers Dennis Sala (ge blesseerd), Eric Sifeek (geschorst) en aanvoerder John Sam Sin (vakantie). De HVO'ers Mare Maassen, Edwin Troost, Patrick Hartog en Marcel van de Velde liepen tegen een gele kaart op. Delft Degradatiekandidaat HBSS heeft tegen de koploper in 3B, Vitesse Delft, een bescheiden 1-0 ver lies geleden. „Het zit vreselijk tegen dit seizoen," was aanvoerder Jaco van Tilborg ontevreden na het duel, en als je dan tegen de koploper de eerste helft stand houdt en zelf nog kansen weet te creëren, zijn de druiven extra zuur." De grootste kans kreeg HBSS in de vijfendertigste minuut toen Van Tilborg zijn inzet door de keeper gestopt zag. In de tweede helft wist de koploper eindelijk een van de weinige mogelijkheden, te benutten. „Er knakte iets bij ons na dat doelpunt, omdat we uitzicht hadden op een punt en toch weer tegen een nederlaag aanliepen." blikte Van Tilburg na afloop terug. HBSS'er Remco van der Lugt viel een kwartier na rust uit wegens een 'blessure aan zijn schoen'. Van der Lugt verloor op onverklaarbare wijze de zool van zijn linkerschoen. Vincent van Roon, in het bezit van nog redelijk nieuwe schoenen, vervin "r ongelukki ge Van der Lugt. Rotterdam—Na het Q-Ö gelijkspel tegen Cudewater verleden week liep GTB in het uitduel tegen WOH zaterdag tegen een 2-1 nederlaag aan. De formatie van Trainer Hans Hoogendoorn ziet koploper Alexandria'66 nu vier punten boven zich staan in 4D. Toch was Hoogendoorn na de nederlaag niet ontevre den. „Tja, we hebben de eerste helft heel flauw ge voetbald en komen daardoor op een 2-0 achterstand, maar de tweede helft hebben we als collectief alles uit de kast gehaald. We staan er nu weer als team." Op een veld dat eigenlijk afgekeurd had moeten wor den, zag GTB in de vijfendertigste minuut een vrijet- rap in een keer in het net verdwijnen (1-0) en kopte Danny Trouwborst vlak daarna de bal voor de voeten van een WOH-speler (2-0). Dat het 2-1 werd, kwam door een eigen doelpunt van een WOH'er. RotterdamHet ziet er naar uit dat degradatiekandi daat DVO '32 dit seizoen de gifbeker volledig leeg drinkt. In het uitduel verloren de Vlaardingers met 3- 0 van koploper Alexandria '66, na een 2-0 ruststand. „Toch waren we 2eker het eerste halfuur gelijkwaar dig," blikte DVO '32 oefenmeester René Qomen na afloop terug. Een fout van verdediger Richard Ver boon luidde de nederlaag in. Alexandria '66 maakte vijf minuten voor tijd de 3-0. Afstandschoten van Ron van den Berg en Arnold Visser konden het tij niet ke ren. Van den Berg liep nog tegen een gele kaart op. Schiedam>A]s we in de tweede helft van de compe titie ook zo scoren, maken we een goede kans om erin te blijven." Tafeltennisster Jolanda Waterreus, aan voerster van het eerste vrouwenteam van De Koren beurs, is redelijk optimistisch over handhaving in de eerste divisie. Halverwege de voorjaarscompetitie staat De Korenbeurs op de derde plaats van onderen. Zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Pecos liet het team van coach Jan Simons enkele punten liggen. Het werd weliswaar een 64 zege, maar er was, zeker na het succes van vorige week tegen GTTC Gronin gen (9-1) op een wat hogere uitslag gerekend. „We moeten het in de returns gewoon wat beter doen, ze ker tegen Pecos en DOV," is Jolanda Waterreus (15) redelijk optmistiseh over de tweede competitiehelft. Waterreus kwam tegen het onderaanstaande Pecos goed voor de dag. Zy bond het Oegstgeestse trio Kersdorp, Janine Huiden en invalster Mirjam van het Loo aan de zegekar. De grieperige Kim vflm der Poort won twee partijen. Mandy Toenders versloeg moeizaam Kersdorp, maar verloor haar overige par tyen. Het gelegenheidsduo Waterreus en Toenders redde het niet in het dubbelspel zodat er niet meer dan 64 in zat. Het gepromoveerde Korenbeurs-trio heeft na de vori ge competitie de status van eerste team van het uit de één na hoogste afdeling gedegradeerde trio Sylvia Waterreus, Uneke Sneller en Daniélle Maas overge nomen. Jolanda Waterreus erkent dat de huidige in deling minder sterk is dan die .~*1 vorig jaar. „Met deze poule-indeling moeten we kunnen redden. Dit team kan not groeien. Naar de eredivisie kijk ik nog niet, we moeten er eerst nog in zien te blijven." Hoewel hij zich niet voor het NK had weten te plaat sen, kwam Frank Rengenhart zaterdag toch in Utrecht, als invaller voor Jan Tammenga, achter de tafel. Voor de Amsterdamse speler van De Koren beurs, duurde de titelstrijd echter maar één ronde. Hij verloor in vijf games van de voor eredlvisiomst Cosmos/TTW uitkomende Martijn van de Leur, de oudere broer van Korenbeurs-teamgenoot Paul van de Leur. Rengenhart verzuimde in de vierde game bij een 2-1 voorsprong de partij uit te maken door twee matchpoints te verspelen. Van de Leur kwam op 2-2 en won vervolgens ook de beslissende game.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6