27 Handballers WIK op rand van de afgrond Tandem Manneken-Vink goed voor vier treffers Juventus komt veel te kort tegen Groene Uilen gg Winst Rijnmond slechts eenmalig Biljarters keuen om driebandtitei Vlaardingers onnodig onderuit tegen White Demons Leen Muis traint toch weer onder Schalke IJrsus is rond met J opvolger Yan der Nol «4 Demos wint van Zwarte Pijl Spirit te sterk voor Spijkenisse Rotterdams Dagblad Rotterdams Dagblad Dinsdag 9 maart 1999 Maandag 8 maart 1999 SchiedamDe volleybalsters van Rijnmond kwamen in sporthal Groenoord niet aan hun tweede competitiezege. Inter/Rijswijk was met 1-3 te sterk. „Het is nu wel heel duidelijk dat we met dit team kwaliteit te kort komen om ons zelfs maar met de staartploe- gen te kunnen meten," reageerde coach Hans van Setten na afloop. Hij sloeg de spijker op zijn kop, want nadat de gasten via 12-15 op 0-1 waren gekomen, was zelfs een 12-7 voorsprong niet voldoende voor Schiedamse winst in de vol gende set. Rijswijk pakte ook die set met 12-15. Met het inbrengen van routinier Hanneke Kempen leek Rijnmond de goede kant op te gaan. De der de set werd met 15-11 gewonnen. Het bleek echter een korte ople ving, want Inter won zonder al te veel problemen de vierde set (7- 15). „Ik ga me maar richten op vol gend seizoen," aldus Van Setten die zijn team waarschijnlijk niet voor de laatste keer zag verliezen. Ook de mannen yan Rijnmond verloren, maar tegen koploper Brevok was dat geen verrassing. De Schiedammers verloren met 3- 0 en wisten slechts zeventien pun ten bijeen te slaan: 154,154,15-9. „We hebben ons anderhalf uur re delijk kunnen weren, maar zijn voor de top een maatje te klein," was de analyse van coach Ton Berwers. Rijnmond staat nu nog elfde in de eerste klasse en degra deert als het daar blijft recht streeks. DKJO heeft de plaats in handen die recht geeft op het spe len van promotie-degradatiewed strijden. Zaterdag spelen beide teams in Schiedam tegen elkaar. MaaslandIn 't Wapen van Mae- slant wordt vandaag begonnen met het derde open Maaslands kampioenschap driebanden. Tot en met 25 maart zullen 33 deelne mers verdeeld over elf poules van drie met elkaar de stryd aanbin den om uit te maken wie opvolger wordt van titelverdediger Bram van Baaien. De wedstrijden be ginnen maandag tot en met don derdag om zeven uur 's avonds. De halve finales en fmale staan gepland voor donderdag 25 maart. Oranje Nassau-BKC 18-7 (10-3). Aan het spel was te merken dat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond. BKC was reeds lange tijd gedegradeerd en de- Vlaardingse thuisploeg staat vei lig in de middenmoot. Oranje Nassau ging als vanzelf mee in het zwakke spel van BKC en on derscheidde zich alleen door iets meer treffers aan te tekenen. Henk Poot, wekenlang uitgescha keld door een hardnekkige bles sure, vierde zyn rentree door zqn doelpuntjes mee te pikken en deed de afwezige Arjen Meij'er (op wintersport) vergeten. HKC-CKC Maassluis 14-13 (7-11). De Maassluise korfballers waren slechts gebaat bij een overwin ning want dan zou de positie in de eerste klasse heel waarschijnlijk verlengd kunnen worden. Door de nederlaag keert Maassluis na een jaar reeds terug naar de twee de klasse. De formatie van coach Frits Broers, aantredend met de pas 18-jarige Jacqueline Dekker op de plaats voor de afwezige San dra Lekluse, speelde buitenge woon doeltreffend en bouwde aan een ruime marge. Na de rust speelden de Maassluizers onbe grijpelijk zwak en werd er nog maar twee keer gescoord. Weidevogels-Harga 15-13(5-3). In Bleiswijk speelden de Schiedam mers na op 9-1 voor te zijn geko men als een natte krant. De volge lingen van Harga-trainer Ton Sahli vervielen in een oude kwaal door de tegenstander te veel ruimte te gunnen. Weidevogels legde graag van afstand aan en liet de ene na de andere treffer no teren. Ook een felle speech van Ton Sahli in de rust kon Harga niet op het rechte pad brengen. Volgende week moet Harga, in het laatste competitietreffen te gen titelpretendent Oïympiek, een punt halen om het verblijf in de derde klasse te verlengen. KV Vlaardingen-AW/DTV 12-10 (7-7KV Vlaardingen is al naar de eerste klasse gedegradeerd, maar vervulde wel zijn sportieve plicht tegen het Amsterdamse AW/DTV De thuisploeg won met 12-10. Een zure nederlaag voor de Amster dammers die nog een afgebroken wedstrijd moeten afmaken en voor wie degradatie nog steeds mogelijk is. Topscorer bij Vlaar dingen was IJsbrand den Breems (4). „Maar het was een slechte wedstryd," keek hij terug. „Per soonlijk fouten bij beide ploegen zorgde voor een matig schouw spel. De wedstrijd ging gelijk op, maar wij bleven steeds aan de goede kant van de score." Door Mikos Gouka Vlaardingen De 'mission impossible' die de spelers van WIK moeten realiseren om het vege lijf te redden in de eerste divisie wordt zo mogelijk nog onmogelijker. De spelers van oefenmeester Wil Plugge bewezen zichzelf een zee-' slechte dienst door tegen White Demons met 22- 26 te verliezen. Wederom een onnodige nederlaag en dus weer geen punten. V/IK had de hoop op handhaving de laatste weken levend gehou den door tweemaal te zege vieren. Tegen de nummer twee van de ranglijst was het lange tijd een spannende wedstrijd, maar, mede door slordigheden van de thuis ploeg, liepen de Brabanders uit Berkel en Enschot naar een ruime zege. Het verhaal is nagenoeg bekend. WIK speelde de hele competitie sterk mee, maar bleef voorname lijk zonder punten. Op de een of andere manier kwam de ploeg toch iets te kort. Het enthousias- me van trainer Wil Plugge was zo groot dat zijn ploeg er in bleef ge loven. Na de nederlaag van giste ren en nog vijf wedstrijden voor de boeg moeten de Vlaardingers vijf punten goedmaken op de con currentie. Een nagenoeg onmoge lijke opgave, zeker gezien het feit dat WIK tot op heden slechts acht punten pakte. Op dreef Tot de rust was het een gelijkop- gaande wedstrijd. Aan Vlaarding- se kant was met name Ron Ber gen op dreef. De Maassluizer mik te zijn strafworpen onberispelijk tegen de netten en ook Edo Hoo- gendijk was op dreef met twee treffers. Na de thee nam de ploeg van Plugge zelfs een minieme voorsprong maar slordigheden en sterk spel van White Demons zorgden voor de ommekeer. In de slotfase, met een sterke Ben de Boogert uit het tweede elftal in de voortrekkersrol, werd 'va banque' gespeeld, maar de treffers vielen aan de andere kant. Sluitpost An- dré Olsthoorn moest meerdere malen de trieste gang naar het net maken. Vraagtekens Wil Plugge zuchtte na afloop een keer diep, zocht naar zijn woorden maar was wederom niet wanho pig. „Het is natuurlijk nooit leuk om te verliezen. Hoewel het niet de oorzaak van de nederlaag was, plaats ik vraagtekens bij het op tredenvan de scheidsrechters. De beslissingen werden niet conse quent genomen. De strafverde- ling was volledig scheef. Dat soort zaken hebben we niet in de hand. We waren vandaag weer niet min der. Wat dat betreft hebben we la ten zien dat we er bijhoren in deze afdeling. We hebben gewoon te weinig punten," aldus de oefen- meester. Plugge vond de uitslag geflat teerd en wilde nog altijd niet van opgeven weten. „Het paniek- handbal dat we speelden, heeft natuurlijk te maken met de slech te stand op de ranglijst. De ploeg is jong en maakt nog fouten. Het balverlies was af en toe dodelijk. We hadden in de eerste helft af moeten rekenen met White De mons. De tweede helft komt er ook een stukje conditie kijken. Ik had maar weinig mogelijkheden tot wisselen. We moeten nu vijf keer winnen. Opgeven doen we absoluut niet, al is het er niet makkelijker op geworden." Verbijten Een stuk verder zat Gaby Luyten verslagen tegen de kleedkamer deur zijn teleurstelling te verwer ken. Luyten, goed voor vier tref fers, beaamde de woorden van zijn trainer. „We waren niet min der maar we komen gewoon een stuk kracht tekort. We hebben dit seizoen heel vaak nipt verloren. In de slotfase gooien we de boel open en loopt de stand nog op. De druk is groot by ons en die wordt ook niet minder, We konden van daag geüjkkomen met BFC, dat een plek boven ons staat. Ook dat is niet gelukt. Door allerlei blessu res hebben we dit seizoen niet op timaal kunnen presteren. Straks vertrekken er ook nog vier spelers definitief. Het is ook nog onduide lijk wie de nieuwe trainer wordt. Misschien is het iemand die wat spelers mee kan nemen. Anders vullen we het aan met jeugdspe lers, Voor die spelers is het be langrijk dat we eerste divisie blij ven spelen. Daar kunnen ze heel veel leren," aldus Luyten. Voor wat betreft de nieuwe oefen- meester is er nog weing duidelijk heid. Zsigmund Makay, momen teel werkzaam als trainer van de vrouwen van DWS, is een belang rijke gegadigde, Een Vlaardinger was aandachtig toeschouwer op de tribune: Lars Kramer, vorig seizoen nog steunpilaar bij WK, hoopte op een misstap van White Demons. Hij komt momenteel uit voor koploper Quintus en kon bij winst van WIK kampioen worden. Ook hij kon niet juichen. Door Bart Boerop Vlaardingen De Vlaardingse voetbalvereniging HSC versloeg Hillesluis gisteren met 4-1 en neemt de koppositie over in de vijfde klasse B3. Het spitsenduo Dennis Manneken en AndréVink was samen goed voor alle treffers. Manneken nam er drie voor zijn rekening. Vink bleef steken op één doelpunt. Toch wat weinig voor de man die vorige week drie keer scoorde tegen Oudewater (eindstand: 4-1) en daarvoor ook al drie keer tegen RTG (eindstand: 3-3). „Ik speelde vandaag in dienst van het elftal," grijnsde te aanvaller die nog weieens zelf zuchtigheid wordt verweten. „Daar heeft Dennis Manneken goed van geprofiteerd. Ik deed het zelf ook aardig, maar ik kan nog veel beter. Dan moet ik wel gaan trainen. Eigenlijk hoopte ik dat het duel vandaag niet door zou gaan, want ik was druk aan het verhuizen." Scheidsrechter Duchenne wilde van het afblazen van de wedstrijd niet weten. „Ik zag dat er hard aan het veld was gewerkt. Het was be speelbaar. De tegenstander kwam helemaal uit Hillesluis en ik vond het te lullig ze zonder te spelen te rug te sturen. Je moet alleen goed opletten of de spelers zich opzo'n glad veld weten te beheersen." De KNVB zal hem dankbaar zijn, want door al de afgelastingen sta pelen de problemen voor het vin den van speeldata zich op. HSC en Hillesluis hadden vol doende respect voor eikaars lede maten om het duel niet uit de hand te laten lopen. Op het zware veld hadden de Vlaardingers ver reweg het beste van het spel. Bij Hillesluis stonden een aantal 'zware jongens' opgesteld. De ge broeders Mahutte (keeper en aan voerder) en ook spits Stenier had den een omvang die het aanzetten en draaien op het gladde veld zeer moeilijk maakten. De wendbare HSC'ers draaiden gemakkelijk om de tegenstanders heen. In de eerste helft konden de Vlaardingers het overwicht niet in een ruime score uitdrukken. Hil lesluis hield de schade beperkt tot één tegentreffer. Yudtel Uzumer gaf voor. Dennis Manneken ving de bal op draaide zijn rug naar het doel en legde de bal klaar voor de aanstormende Vink. De Hille- sluis-doelman had geen antwoord op het verwoestende schot van Vink. In de tweede helft liet HSC er geen twijfel over bestaan wie de drie punten zou pakken. Uit een strakke voorzet van Vink kopte ManneKen 2-0 binnen. Dat was na vijf minuten. Niet veel later ver slikte Hillesluis-aanvoerder Ma hutte zich. Vink kon hem simpel de bal ontnemen en had alleen de doelman nog voor zich. Dat is meestal een koud kunstje voor de veelseorende spits, maar hij liet het doelpunt over aan Manneken: 3-0. Hillesluis wist slechts één keer te scoren, maar het was wel het mooiste doelpunt van de middag. Verdediger Van Beugen zag HSC- doelman Aad van der Vaart te ver voor zijn goal staan en plaatste van zeer grote afstand een schitte rende boogbal achter de keeper. Daarmee onderbrak Van Beugen de hattrick die Manneken in ge dachte had. De spits scoorde zijn derde nadat de doelman bij het uitlopen vergat de bal klem te pakken. Dat was meteen de laatste actie voor Manneken, want hij werd ge wisseld voor John Hoek. Manne ken: „Ik had een beetje last van mijn knie en op dit zware veld voelde ik dat bij elke stap. Uit voorzorg ben ik qr maar uitge gaan," HSC miste de serie A in de vijfde klasse op een haar. De Vlaardin gers kwamen in een beslissings- HSC'er André Vink heeft het aan de stok rechter van H lleslufs. De spits maakte doelpunten bereidde er twee voor. Foto Peter Molken- Atiila Sultana (11) van Ju ventus wijst zijn schot na. Hij kwam tot zes punten in Juventusver Foto Peter Molkenboer Door Nick van der Sluis Schiedam Vorige week maakte Juventus nog indruk met een aar dige overwinning op Springfield, maar wie gehoopt mocht of ge dacht zou hebben dat de Schie damse basketbalformatie daar mee een trend zou zetten, is al gis termiddag bedrogen uitgekomen. In de Margriethal had de ploeg van coach Peter van der Waal geen schijn van kans tegen De Groene Uilen en verloor Juventus meer dan kansloos met 44-84 van de Groningse formatie. De eerlijkheid gebiedt natuurlijk wel vast te stellen dat Springfield bij lange na De Groene Uilen niet is. De Groningse studentenforma- tie is een degelijke kandidaat voor de titel, wil misschien wel promo veren naar de eredivisie en bouwt die rooskleurige toekomst op een professionele begeleiding en fi nancieel sterke basis. Liefst vier sponsomamen op het wedstrijdte nue voorspellen een redelijke gel delijke steun in de rug, als coach kon daardoor bijvoorbeeld Mar ten Scheepstra -was een aantal ja ren coach van eredivisionist Do- nar- aangetrokken worden. Tekortkomingen Juventus moet zich met heel wat minder bedruipen en kan daar door momenteel geen ploeg op de been brengen die in staat is de huidige top van de promotiedivi sie te weerstaan, de Schiedam mers kunnen zich zelfs niet hand haven in deze afdeling. Tegen De Groene Uilen liet Juventus over duidelijk zien, en coach Peter van der Waal stipte de tekortkomin gen na afloop genadeloos aan, waaraan het momenteel schort. „Gebrek aan tempo bijvoor beeld," vond de Schiedamse coach na afloop, „maar vooral ge brek aan intensiteit. Die gasten zijn zo verschrikkelijk goed. We konden fysiek niet tegen ze op." Ais voorbeeld haalde Van der Waal na afloop aan, dat zijn spe lers heel veel vrije worpen misten. „Maar sommige spelers stonden op de vrije worplijn gewoon uit te rusten. Die ploeg (De Groene Ui len dus, red.) is absoluut niet moe, heeft geen echte inspanning be hoeven te leveren, myn spelers zijn compleet op!" Al vroeg in de wedstrijd werd dui delijk dat Juventus geen schijn van kans zou maken. Weliswaar bleven de Schiedammers nog ne gen minuten in het zicht van hun Groningse tegenstanders (6-9 en 10-14), maar toen de combinaties bij De Groene Uilen duidelijk vorm kregen, het tempo opge voerd werd en de dnepuntspogin- gen effect kregen, schrompelde de weerstand van Juventus zien derogen in elkaar. Dat Groningse concept zorgde ervoor dat het ver weer van Juventus geen samen hang meer vertoonde en boven dien was het spel van de Schie dammers zo doorzichtig, dat het ene na het andere balverlies daar van het gevolg was. De ruststand, 17-34, oogde nog barmhartig, maar na de spelhervatting werd Juventus compleet overspeeld. De tussenstanden, 19-38,28-56 en 32-65, logen er niet om en Juven tus hapte in de slotfase gewoon naar adem. Toen beide ploegen al lang geen zorg meer aan de verde diging besteedden, kon Juventus nog wat scoren. Maar, gezien de eindstand, de Groene Uilen ook. Bij Juventus kwam alleen Ronald van Ooijen, met 13 punten, in de dubbele cijfers, topscorer werd de Groninger Joost van Balveren met 24 punten. wedstrijd tegen De Roef te kort, Daardoor moet nu via de serie B getracht worden promotie naar de vierde klasse af te dwingen.„Dat is een stuk moeiklijker dan via de serie A," wist ook trainer Piet Kat- testaart. „Tegen De Roef gaven te veel jongens niet thuis daarom zijn we nu tot de mindere wed strijden veroordeeld, maar je ziet dat wij' genoeg kwaliteit in huis hebben om hoger te spelen Vink was weer goed op dreef. Ik heb er geen problemen mee dat hij niet traint, want anders wordt hij veel te goed voor HSC en is hij zo ver trokken." HSC-HlUesluis 4-1 [1-0). 25. AndréVink 1-0, 53. Dennis Manneken 2-0,55, Dennis Man neken 3-0,61. Van Beugen 3-1,63. Dennis Manneken 4-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Duchen ne gaf geel aan HSC'er Aad Groeneveld. HSC: Van der Voort, Dijksman, 2agwi]n, Brökhng, Bos, Groeneveld (58. Quak), Roozeboom, De Haas, Uzumer, Vink, Man neken (65. Hoek). Hillesluis: R. Mahutte, Disser, Huibrecht- se, Van Beugen, M. Mahutte (81. Van der Eist), Schoonderwoerd (43. Dizdarevic, 6U Versloot), Van Holten, Verwey, Stenier, Van der Hoek, Buitendijk. Maassluis Een storm in een glas water. Zo zou je het conflict tussen VDL'er Leen Muis en zijn trainer Rob Schalke kunnen noemen. Ruim twee weken ge leden liep de voetballer weg uit de selectie van derde klasser VDL en zei hij nooit meer onder Schalke te trainen. Na een goed gesprek, afgelopen donderdag, met oefenmeester Schalke zijn beide partijen weer bereid samen te werken. Morgen traint Muis weder om met de groep mee en is hij weer beschikbaar voor Het eerste elftal. Rob Schalke is tevreden met de terugkeer van de technische middenvelder. „Wat mij betreft kon Leen altijd weer terugkeren. We hebben een goed gesprek gehad. Leen heeft geprobeerd iets los te maken bin nen de selectie. Ik kon me ook gedeeltelijk vinden in de kritiek van hem. De groep heeft er geen proble men mee," aldus de oefenmeester. „Ik heb wel gezegd dat ik nooit meer zou spelen," zegt Muis „Dat was echter vlakhadat ik wegliep van de training. Het zat toen erg diep. Ik heb daarna met wel tien mensen een gesprek gehad. Met Schalke, Aad Moerman, onze elftalieider en de verzorgererbij hebben we afgelopen donderdag rond de tafel geze ten. In drie kwartier hebben we alles op een nette manier doorgenomen. Natuurlijk is niet alles in één keer uit de wereld. Ik wil echter weer gaan trainen en dan zie ik wel wanneer Schalke me weer nodig heeft." Muis vond dat de discipline bij VDL ver te zoeken was en nam dat de trainer kwalijk. Müis nu: „Des tijds zijn er dingen naar buiten gekomen die niet naar buiten hadden mogen komen. Ik maak het sei zoen nu gewoon af. De ploeg kan nog een periode pakken. Ik heb respect voor de manier waarop de jongens het opgepakt hebben. Al blijft het vreemd dat we pas een collectief werden nadat ik opstapte. Iedereen zegt altijd dat René Verhagen en Muis be langrijk zijn, maar niemand is bij VDL belangrijk, ook Leen Muis niet. Dat bleek de laatste wedstrijden wel waarin VDL een hecht team was. Alle spelers we ten dat ik weer terug ben. We gaan volle bak trainen en het seizoen op een nette manier afmaken." Schiedam Vierdeklasser Ursus heeft de opvolgers van de vorige week ontslagen Jaap van der Nol vast gelegd. De nieuwe trainer is CocfcZeij. Hij maakt het huidige seizoen af. Zeij was elftalbegeleider van Ur sus en vorig jaar assistent-trainer onder hoofdtrainer Jan van der Velde. Het bestuur van de nieuwe fusie- club SC Spaland is ook bezig met een oefenmeester- voor volgend seizoen. Naar verwachting wordt, woensdag beslist wie als eerste bij SC Spaland aan de slag mag. „Voor wat betreft de nieuwe fusieclub denken w§- woensdag rond te komen met een trainer," zegt be-u stuurlid Fred Meerhof. Berry Antonissen is in het bp-/ stuur van de nieuwe vereniging als vice-voomitter; belast met de technische zaken en hij heeft een lijstje met vijf namen opgesteld. Verder zijn er ook wat trai ners die zich hebben aangeboden en zodoende ko men we tot zo'n tien kandidaten met wie al gesprek ken zijn gevoerd," Eén van de kandidaten is Ronald Scholte, thans trai-, ner van vijfdeklasser ODC, de club die na deze voet baljaargang samensmelt met Ursus. De training van afgelopen vrijdag is waargenomen door Jan Fels, die het laatst aan het werk wastoij SW. Op die training, ontbrak routinier Marti Schoenmakers. Hij is hek niet eens met de gang van zaken omtrent het ontslag) van Van der Nol en heeft Ursus subiet de rug toege-, keerd. „Marti," reageert Meerhof, „was gepikeerd-, over ons besluit niet verder te gaan met Van der Nok en heeft gezegd 'jullie bekijken het maar'. Jammer, Ik hoop dat hij terugkomt, maar ik ga hem niet bel len. Het is aan hem. En misschien dat straks dertien* we trainer zich geroepen voelt actie te ondernemen") Schoenmakers, die vele jaren voor Ursus uitkwam en; zich na zijn schoenen aan de wilgen te hebben gehai^ gen dit seizoen liet overhalen toch weer te gaan voet ballen, denkt er niet over op zijn beslissing terug te komen. „Ik ben het met Jaap van der Nol eens als hij,- zegt dat Berry Antonissen niet op de trainersstoèï moet gaan zitten," licht Schoenmakers toe. „Kijk, als,. Van der Nol weg had gemoeten om een schokeffect fe' bereiken had ik er misschien anders over gedapht# maar hij moest weg omdat hij ruzie had met de voor zitter. Waar er twee vechten hebben er twee schuldig mijn optiek. Met het wegsturen van de trainer volsta je dan dus niet. Bovendien is er afgelopen seizoen'be-> hoorlijk wat fout gegaan. Nee, ik ben het duidelijk' oneens met de hele gang van zaken. Ik ga lekker dë' marathon lopen." 'f Voetbal vijfde klasse ra» Zwarte Pijl-Dcmos 24 (1-2). Demos won in B3 zijn uit wedstrijd tegen hekkensluiter Zwarte Pijl met 24 na eerf 1-2 ruststand. In de tweede minuut kwamen de bezoe-' kers al met 1-0 achter. Desondanks had Demos het betere, van het spel, hetgeen in de dertigste minuut resulteerde in de gelijkmaker door Raymond Bos. Peter Monster krulde op slag van rust vanaf twintig meter de bal u <-rt vrije trap fraai over de muur heen het doel in: 1-2 ende thee schoot hij een penalty onberispelijk in. Dat deed hij niet toen hij bij een 2-3 stand opnieuw mocht aanleggen van el f meterDe toegesnelde Ibrahim Saad schoot de bal in de rebound alsnog het doel in. Demos-speler Mehmet Yasser liep tegeneen gele kaart op. Kralingen-Schiedamse Boys 1-1 (0-0) „Als we in plaats, van spelers, koeien op het veld hadden laten lopen, had den we problemen met de dierenbescherming gehad,'b was Schiedamse Boys-trainer Cock de Jong ontevreden: over het veld. Goed voetbal bleek onmogelijk, Pas in Se tachtigste minuut wist een van de teams te scoren. De Schiedamse keeper Gerard Vos werd door een afstand^ schot onaangenaam verrast doordat de bal net voor heaii omhoog stuitte en in het doel verdween. Ruim in de extrg tijd verzilverde Schiedammer Ali Dongel een kal]-1 Mn sa Sari en Sebastiaan de Jong kregen een gele k Spijkcnissc-Spirit (m) 04 (0-2). Spirit haalde in en tegeir Spijkenisse voor de derde achtereenvolgende keer fors uit. De thuisploeg bood alleen in de beginfasegoed tegen spel, maar moest het verzet na de openingstreffer -ran Tjeerd Poot opgeven. Spirit controleerde vervolgens de, wedstrijd. Poot scoorde nog twee keer en ook de getergde Jeroen van Duikeren trof nog een keer doel. Pijnacker-Spirit (v) 3-1 (1-0), Coach Jan Wattez z elftal tegen Pijnacker maar matig presteren. alsof mijn ploeg het vijf graden kouder had en d ons wél regende. Toen we eenmaal op temperatuur'v, ren stonden we helaas al 2-0 achter." Lichtpuntje was het) doelpunt van Laura Verstelle (17). ffiv Catwijk-Pollux (v) 0-0. Catwijk en Pollux waren alles halve trefzeker in hun onderling duel. Pollux domineóp de wel, maar kon dat niet in treffers uitdrukken. Sléchts' één keer bolde voor Catwijk. het net, maar dat doelpunt kon de goedkeuring van de arbitrage niet wegdragen. V Souburgh-Pollux (m) 04 (0-3). Pollux had aan een korte tussenspurt genoeg om het opnieuw fysiek spelende Souburgh af te schudden. Doelpunten van Douwe van Maaren, Arnaud Wanders (2) en Bas Engelsman beslech ten het pleit. Ondanks het hak-en breekwerk van Sou burgh vielen de kaarten aan Vlaardingse kant: diverse spelers kregen geel en Gijs Simons moest met rood ver trekken nadat hij een tegenstander zou hebben geslagen, Asvion-Push (m) 34 (0-0). Asvion was tot zondag nog" goed in de race om het kampioenschap, maar ijkt de ca-" tering voor dat feestje inmiddels af te kunnen bestellen; Tot drie keer toe knokte het elftal van trainer Remkp; Hartgens zich door doelpunten van Jan-Willem Vermeu len, Remco van Staveren en JelmervandeWindtterugin de wedstrijd. Die achterstand werd telkens veroorzaakt' door strafeomer specialist Lomans, het iets minder get*-» lenteerde broertje van het kanon van het Nederlands elf* tal. In de laatste minuut haalde Push met een velddo^k punt toch nog de punten weg. "r, Asvion-HD^ (v) 1-0 (0-0). De Schiedamse coach Ruud; Mulder zag tot zijn verbazing dat tegenstander HDS zich' me t een aantal oude rotten had versterkt voor het duel té gen Asvion. Dat leverde weinig op, want Asvion won door, een schitterende goal van Dieuwke Prins Hellas-DWS (m) 24-26 (13-11). In de eerste helft keken de mannen van DWS constant tegen een achterstand aan. Na rust liep de voorsprong van Hellas op totvijf doel puft ten, maar DWS knokte zich terug en pakte via talrijke break-outs de overwinning. Marco van Linstee was tref? zeker met dertien doelpunten. DIOS-Ventura 'm) 28-28 (15-14). Een gelijk opgaande wedstrijd waarin Ventura door het missen van drie spe-i Iers niet de volle winst naar rich toe kon trekken. Didq Jeurissen hield Ventura lang in de wedstrijd, maar kon de nederlaag niet voorkomen. Vires et Celeritas-Unitas (m) 26-19 (17-9). Unitas verloor het duel al in de eerste helft. Verdedigend liep het niet en Vires maakte daar goed gebruik van. Unitas kwam geen moment in de wedstrijd. DWS-Westlandia (v) 19-16. De DWS-vrouwen speelden eindelijk weer als een team en dat vertaaide zich in de uitslag. Evelien Groenenwegen was in vorm. Stompwijk Fairplay-De Hoilandiaan (v) 11-13 (7-7). Een wedstrijd die gehjk opging met name de eerste helft. De, tweede helft waren het de Holland! aan-vrouwen die door collectief te verdedigen het Stomwijk moeilijk maakten- Hoilandiaan kon de wedstrijd in de laatste minuten naar zich toetrekken door schitterende doelpunten. Achilles-WIK(v) 22-17 (8-6). Op het snelle spel van Achii- les had WIK lange tijd geen antwoord. In de tweede helft .-Si- kwam WIK op gelijke hoogte, maar Achilles liep toch weer weg. Gisela Vermeulen ma akte acht doelpunten. Fortissimo-Ventura (v) 12-24 (2-10). Een gemakkelijke I overwinning voor de vrouwen van Ventura tegen Fortis- y simo dat onderaan de ranglijst bungelt met slechts punten. De wedstrijd was binnen een halfuur beslis Martine Mensens scoorde 8 keer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7