Fout bij sloop Van Markenstraat 2E Een hapje Schubertlaanflat Vier gewonden bij aanrijding II«rJK Dieren Siachthuisbnurt riet naar De Gorzen Grmeente Schiedam vergeet halve straat in vergunning op te nemen Belangenverenigingen mengen zich in discussie over parkeren bij ziekenhuis Het is 'einde oefening' voor Maassluise klankbordgroep Te Bard gereden aEnS. Gratis aapjes kijken Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Bij een aanrijding op de West- landseweg in Vlaardingen zijn de afgelopen nacht vier men sen gewond geraakt, waarvan twee ernstig. Twee auto's met ejk twee inzittenden botsten rond half zes door nog onbekende oorzaak op elkaar. Van een auto moest de brandweer het dak eraf zagen om de inzittenden er op een verantwoorde manier u'rt te kOnnen krijgen. De 29-jarige Vlaardingse bestuurder moest met hoofd- en hersen letsel naar het Holy Zieken huis worden gebracht. Zijn passagier liep meerdere bot breuken op in het onderli chaam, en werd naar het Sint Franciscus Gasthuis ver voerd. De 26-jarlg-- Vlaardlnger die de andere auto bestuurde en zijn 32-jarige mede-inzitten de liepen verwondingen op aan hoofd en handen. Beide auto's waren zodanig bescha digd, dat ze moesten worden weggesleepd. Foto Roei Dijkstra SchiedamDe dieren van de 'il legale' kinderboerderij in de Schiedamse Slachthuisbuurt gaan niet naar de nieuwe kin derboerderij in De Gorzen. Vol gens M. de Groot, voorzitter van 'de bewonersvereniging Schie dam West en medeverantwoor delijk voor de opruiming van de boerderij aan de Slachthuislaan, toonde De Gorzen geen enkele "belangstelling voor de dieren. Die zijn nu verkocht aan een handelaar. De Groot; „Als je ze zo graag wil overnemen, dan zoek Je toch contact met ons?" Volgens Matthijs Rorije, voorzit ter Vereniging Kinderboerderij tje De Gorzen, hebben de vrij willigers van de nieuwe kinder boerderij aan de Maasboulevard wel degelijk geprobeerd de die ren van de boerderij uit de Slachthuisbuurt over te nemen, maar kregen zij weinig mede werking van politie, gemeente en dierenbescherming. Rorije: „De gemeente kon de dieren niet zomaar laten weghalen, om dat ze eigendom zijn van bewo ners uit de Slachthuisbuurt. In Engeland worden mensen die dieren mishandelen streng aan gepakt. In Nederland mag 't ook wel wat strenger. De bokken en konijntjes liepen gewoon over de weg!" Geen toestemming De gemeente Schiedam besloot twee weken geleden de kinder boerderij aan de Slaehthuislaan te sluiten. De initiatiefnemers hadden nooit toestemming ge kregen om een kinderboerderij op te richten. Bovendien werden ,de dieren de laatste maanden sterk verwaarloosd. Vanwege de problemen met het kinderboerderijtje aan de Slachthuislaan, was de gemeen te in eerste instantie terughou dend ten opzichte van de plan nen van de bewoners uitDe Gor zen voor een nieuwe kinderboer derij. Rorije: „Wij hebben het ge woon via de officiële regels ge- •probeerd. Het is dan heel frus trerend als het niet wil lukken doordat een paar mensen, hoe goed ze 't ook bedoelden, ergens een zooi beesten hebben neerge zet. Als je zoiets wil doen, pak het dan goed aan." Gek op dieren Ruim drie jaar geleden besloot een aantal bewoners van De Gonzen een werkgroep te vor men. Zij vonden dat er weinig te doen was voor de kinderen uit de buurt en dat de kinderboer derij in het Beatrixpark te ver weg was. Rorije was een van de initiatiefnemers, „Wij hebben posters gemaakt, mensen gemo biliseerd en een beleidsplan-ge maakt. Dat hebben'Wij vervol gens bij de gemeente ingediend en na een jarenlange-strijd-en vele tegenslagen gaat het nu dan eindelijk gebeuren." In het najaar kunnen de eerste bezoekers ontvangen worden op het complex aan de Maasboule vard. De kinderboerderij gaat zo'n 1100 vierkante meter be strijken. Er komt onder meer een gebouw van twee verdiepin gen op te staan, met kantoor, een ontvangstruimte voor gas ten, een tenas, een hooizolder en een paar stallen. De kinderboerderij heeft op dit moment onder meer twee po- ay's, twee geiten, een hangbuik- zwijn, een paar bokken, tóppen en cavia's in haar bezit De ver zorgers zijn gek op de beesten, Rorije: "Wij willen de kinderen vooral de liefde voor dieren bij brengen. Zo hadden wij een bok je, Gismo, dat ernstig ziek. was. We hebben zelfs nog röntgenfo to's van hem laten nemen, maar helaas mocht het niet meer ba ten." Vrijwilligers De Vereniging Kinderboerderij- tje De Gorzen bestaat uit onge- d veer dertig vrijwilligers. Volgens Rorije is dit aantal nog lang niet voldoende. „Nu de bouw is be gonnen hebben we onze handen vol. Alles moet tegelijk gebeu ren, Er moeten zeker nog tien mensen bijkomen. In de toe komst hebben we bovendien niet alleen mensen nodig die de dieren willen verzorgen, maar ook mensen die schoolklassen willen ontvangen en rondlei den." .Afval koe In Decor Atelier Van de Steen wordt op dit moment de laatste hand gelegd aan een levensgro te 'pratende afvalkoe'. Dit heeft de vereniging te danken aan een prijsvraag van een grote choco ladefabrikant. „De vraag was Wat zou je doen als je tiendui zend gulden zou winnen?' Wij schreven terug dat wij van dat geld een pratende afvalkoe zou den laten maken, vanwege alhet zwerfafval dat schadelijk kan zijn voor de dieren. Een beetje a la Holle Bolle Gijs dus. Tot onze verbazing kregen wij bericht te rug dat wij uit honderd inzen dingen hadden gewonnen," al dus een opgetogen Rorije. De vereniging gaat van het prij zengeld ook een boom met beeldscherm aanschaffen, waar op educatieve programma's over dieren zullen worden vertoond. Door Edwin Comeb^e Schiedam De gemeente Schiedam heeft een fout gemaakt in de sloopvergunning voor een aantal flatwoningen in de Van Markenstraat, de Storkstraat en de Nolenslaan. Bij het om schrijven van de woningblokken in de Van Markenstraat is zij namelijk vergeten de even nummers op te nemen. De fout heeft volgens de gemeente geen gevolgen voor de voortgang van de sloopwerkzaamheden waarmee aannemer Oudt Zwa nenburg bv morgen begint. de fout is pijnlijk voor de ge meente omdat in het bewuste blok flatwoningen nog mensen wonen die al tijden strijden tegen de voorgenomen sloop in het ge deelte van Nieuwland. De bewo ners hebben een jaar geleden al aangekondigd dat ze officieel be zwaar zullen aantekenen tegen de sloopplannen in hun straat. Daar moesten ze echter mee wachten tot de sloopvergunning werd ge publiceerd want pas vanaf die da tum is een procedure mogelijk. De vergunning is gisteren gepu bliceerd op de gemeentepagina in het Stadsblad. Echter: zonder de oneven nummers van de Van Markenstraat. Volgens de gemeente heeft de fout niets te maken met een tac tiek om de laatste bewoners van de straat uit hun huizen te krij gen. De kritiek wordt door een woordvoerder van de gemeente dan ook betiteld als 'pertinent on waar'. De fout is ontstaan omdat het bewuste flatgebouw in de Van Markenstraat pas later aan de re novatieplannen voor Nieuwland is toegevoegd. In eerste instantie stonden alleen de even en oneven nummers in de Storkstraat en No lenslaan 368 tot 402 op de lijst. De Van Markenstraat is daar later aan toegevoegd. Maar blijkbaar is de wijziging niet in alle documen ten doorgevoerd en zijn bij het op stellen van de sloopvergunning de gegevens uit een niet gecorri geerd document gebruikt. De gemeente verwacht dat de fout geen gevolgen heeft voor de rechtszaak die de bewoners willen aanspannen tegen het sloopbe- sluit. Volgende week woensdag zal de sloopvergunning opnieuw worden gepubliceerd, dït keer met aanvulling van de oneven nummers van de Van Marken- straat. De drie flatgebouwen met in totaal 174 wo ningen moeten tegen de grond om plaats te maken voor de ver nieuwing van Nieuw land. Met het bouwen van 260 veelal duur dere, woningtypen (tussen de 250.000 en 600.000 gulden) wil len de gemeente en woningstichting Noordvest een grote re verscheidenheid aanbrengen in Nieuwland. De wijk kent nu nog een weinig geva rieerde opbouw qua woningtypen, inkomensgroepen en voorzienin gen. Advocaat De bewoners die het nu al een paar jaar uithouden in de sterk verpauperde Van Markenstraat, hebben hun advocaat ingescha keld om bezwaar aan te tekenen tegen het sloopbesluit. Tevens wordt alles op alles gezet om zo snel mogelijk voor de president van de arrondissementsrecht bank in Rotterdam te staan. De bewoners willen hier om een schorsing van de sloop verzoeken tot het moment dat een uitspraak is gedaan over hun bezwaren te gen de sloopvergunning. Zo wil len ze voorkomen dat ze over zes weken niet een bezwaarprocedu re doorlopen voor flats die inmid dels al zijn gesloopt. Wettelijk gezien heeft de gemeen te namelijk dit recht. De aanne mer zal beginnen met de twee flats die leeg staan en de twee blokjes bejaardenwoningen aan de zijkant van de gebouwen. Ook de flat m de Van Markenstraat die nog bewoond is, kan volgens de gemeente gedeeltelijk worden ge sloopt zondar dat dit gevaar ople vert voor de bewo ners. Eerder heeft een van de bewoners van de Van Markenstraat al een rechtszaak ge wonnen tegen de ge meente Schiedam. Daarbij ging het om het rooien van tach tig bomen in de om geving van de sioop- flats. De gemeente had een kapvergun- ning afgegeven maar werd teruggefloten door de president van de arrondis- sementsrechtbankin Rotterdam. De sloop- en herinrichtingsplan nen waren nog niet helemaal defi nitief, zo droeg een bewoonster met succes aan, dus het was niet correct om hierop vooruit te lopen en maar alvast te beginnen met het kappen van de bomen. rif j, een hongerig beest hapt de grijparm naar p volgende stuk beton. Hap voor hap worden ':ken van de Maasslulse Schubertlaanflat ikt en uitgespuugd bij de al afgerukte de lezelfde grijparm stampt ze vervolgens )t kleinere, meer handelbare stukken, lentumflat is de eerste van de twee fiats aan de Schubertlaan die de afgelopen twee dagen tegen de vlakte is gegaan. Over e_n week of twee volgt de flat waaruit nu nog onder meer asbest en hout wordt verwijderd. Sloper Lekkerkerker heeft daarnaast Stichting Kin derhulp Roemenië toestemming gegeven om ondermeer kra nen en stopcontacten uit de woningen te halen. De sloop maakt deel uit van het grootscheepse Elementum- plan van woningstichting WSM. Wijken met dè vierhoog-galle- rljflats komen daarbij een voor een aan de beurt voor een fikse opknapbeurt. Veel hoogbouw blijft staan maar werd en wordt gerenoveerd. Andere flats, zoals in de Componistenbuurt Noord, gaan plaats maken voor laagbouw, terwij! er op de plek van de twee Schubertlaanflats een zogenaamd woonzorgcom plex (wozoco) verschijnt. Het gaat om een complex met zo'n tweehonderd woningen voor ouderen die in meer of mindere mate aifhankelijk zijn van de in het gebouw aangeboden zorg. Eind volgend jaar za! het wozo co, dat aan de kant van de Westlandseweg zeven woonlagen telt, klaar zijn. Foto Roei Dijkstra Schiedam Bij het opstellen van het bouwplan voor het fusiezie kenhuis, dat moet verrijzen ach ter het Schiedams politiebureau, moeten minimaal zeshonderd parkeerplaatsen komen met extra aandacht voor plekken voor inva liden. Dat schrijft het Regionaal Patiën ten Consumenten Platform Rijn mond in een brief aan de leden van de raadscommissie volksge zondheid. Het platform, waarin vertegenwoordigers van de pati ëntenverenigingen. ouderenbon den, chronisch zieken en lichame lijk gehandicapten, zitting heb ben, reageert hiermee op de dis cussie over de aanleg van de par keerplaatsen bij het ziekenhuis. De leden van het platform maken zich zorgen over deze discussie omdat het accent daarin zich lijkt te verleggen en geheel voorbij gaat aan de zaak waar het alle maal om draait: de nieuwbouw die straks het Vlaardingse Holy en het Schiedamse Schieland Zie kenhuis moet vervangen. Dit zie kenhuis krijgt een sterk regionale functie en zal na de eeuwwisse ling met alleen patiënten uit Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam ontvan gen. maar ook uit Rotterdam. Bij de presentatie van de nieuw- bouwplannen in de Schiedamse politiek stuitte de leiding van het fusieziekenhuis op fikse weer stand. Het betrof hier het plange deelte waarbij de plannenmakers een grote parkeervoorziening wil len realiseren aan de andere kant van de Poldervaart. Om de aanleg van zo'n zeshonderd parkeer plaatsen mogelijk te maken moe ten een paar sportvelden en wat openbaar groen verdwijnen. Alternatieven Verschillende commissieleden voelden hier niets voor en gaven de fusieleiding de boodschap mee om nog maar eens een keer achter de tekentafel te kruipen om tot een andere oplossing te komen. Daarbij werden verschillende al ternate o" aangereikt: parkeren onder het ziekenhuis, op een ter rein elders of een compactere vorm van parkeren aan de andere kant van de Poldervaart door mid del van de bouw van een garage met meerdere verdiepingen. Deze alternatieven zijn volgens de ziekenhuisleiding echter niet haalbaar. Parkeren onder het zie kenhuis is niet mogelijk omdat dit het bouwplan miljoenen gul dens duurder zal maken. Dit ar gument geldt volgens de directie ook voor de sugg- stie om een par keergarage met meerdere verdie pingen te bouwen. Parkeren op een plek die een stukje is verwil derd van het ziekenhuis is vol gens de fusiedirectie ook niet haalbaar omdat bezoekers de auto dan in de buurt zullen stallen. Dit zal grote problemen veroorzaken by de omwonenden van de beoog de bouwlocatie. Het Patiënten/Consumenten Plat form schrijft in de brief aan de commissieleden dat een parkeer voorziening met minimaal zes honderd plaatsen hard nodig is. Nu al bereiken de verschillende belangenverenigingen, die zitting hebben in het platform, geluiden dat mensen uitwijken naar Delft of het St. Franciscus Ziekenhuis in Rotterdam omdat er bij het Schieland Ziekenhuis niet vol doende parkeerplek is. Boven dien kent het gebied Waterweg Noord meer ouderen dan het lan delijk gemiddelde. Deze mensen zijn door hun leeftijd, ziekte of handicap veelal aangewezen op de auto. Ook het meer polikli nisch behandelen van patiënten zorgt ervoor dat de auto belangrij ker wordt als vervoermiddel. „Door de steeds kortere opname duur en het meer poliklinisch be handelen zal een steeds ziekere en kwetsbare groep patiënten het ziekenhuis bezoeken. Dit kan on mogelijk met het openbaar ver voer," schrijft het platform in de brief aan de Schiedamse raads commissie volksgezondheid die zich donderdagavond 18 maart buigt over de kwestie. MaassluisDe Maassluise klank bordgroep lokale vernieuwing^ houdt op te bestaan. Op advies van de leden zelf heeft het college van b en w dit besluit genomen. De klankbordgroep vindt dat er gfeen politiek draagvlak meer be staat voor het driejaar geleden ge- startte initiatief. Zowel CDA als PvdA reageerde een jaar terug niet op een evalua tieformulier. Ook.werd er in het programma op hoofdzaken (het collegebeleid voor de periode 1998*2002) voor de adviesgroep geen plek ingeruimd. „De groep is juist op verzoek van de politiek ingesteld," reageert vooratter Hans van Hoorn. ,JWaar nu krij gen we geen respons van diezelf de politieke partijen." Signaleren Vier burgerleden, twee raadsle den en even zoveel ambtenaren namen driejaar geleden plaats in de klankbordgroep. Hun doel was te signaleren hoe het gemeente bestuur omgaat met haar burgers: zijn de besluiten die de gemeente neemt duidelijk en weet ze die ook duidelijk over te brengen? Afgelopen drie jaar deed de klankbordgroep de gemeente een aantal suggesties die ook z'n in vloed hadden. Of het zonder de suggesties heel veel anders had gelopen, durft Van Hoorn niet te stellen. „Maar ik heb het idee dat het bij de gemeente mee heeft ge wogen het inderdaad anders te doen" PvdA-fractievoorzitter Pieter Kromdijk maakt du,lijk de klankbordgroep overbodig te vin den, Bewoners kunnen uok via de steeds ruimer geworden in spraakmogelijkheden hun op merkingen kwijt, meent de PvdA- 'er. „Als er iets niet goed gaat, krijgen we het toch we! te horen." Iets waar de sociaaldemocraten vooral bezwaar tegen maken, maar wat juist wordt gewaardeerd door de groep zelf, zijn de raadsle den in de klankbordgroep. „We zijn blij dat ook daar de dubbele petten verdwijnen." Eén van de raadsleden in de groep is Prank Wensveen van D66, de partij die een. groot voorstander is van de adviesgroep. „Het is iets dat uit de koker kwam van D66 refereert hij aan deperiode waar in zijn partijgenoot Jan Storm als wethouder de scepter zwaaide over communicatie en inspraak. Wensveen zegt het einde van de klankbordgroep dan ook jammer te vinden. „Maar je moet ook niet aan een dood paard blijven trek ken, We moeten gewoon stoppen, hoe zeer het ons ook spijt." Wel zal de D66'er, op momenten dat blijkt dat zoiets als een klankbordgroep wordt gemist, z'n collega politici daar op wijzen. Schiedam Ruim tweehon derd automobilisten, kunnen binnenkort een acceptgiro in de bus verwachten omdat ze gisteren te hard reden. De poli tie controleerde 's morgens op de Rotterdamsedijk in Schie dam in totaal 383 auto's op him snelheid. Daarvan reden 57 be stuurders te hard. De hoogst - gemeten snelheid bedroeg 79 kilomeier per uur. Op de Bur gemeester van Haarenlaan in Schiedam hielden 137 van de 478 passanten zich niet aan de maximum snelheid. De top snelheid was hier 85 kilometer in plaats van de toegestane 50 kilometer. bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad Neem nu «en kwartaalabonnement met automatische betaling op het Rottei Dagblad en ontvang twee kaartjes jrvtfcj DtbrE^rdïïBnïdOTircdafeaïï. I Ja, notee r ml] voor zo' n kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31AS per maand i Naam:Voort:m/v Adres:Nr:I Postcode:Plaats: j Telefoon:_ (i.v.m. controle bezorging) I I Handtekening:.. Bank/gironr.: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service jttotimr4Ü*ï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1