26 DVO'32 speelt nu al vijfde klasse voetbal Faust van der Meer geeft HBSS weer nieuwe hoop Vlaardingse vierdeklasser in dramatisch slechte wedstrijd langs stadgenoot TSB NOAD wint, maar is nog lang niet veilig Excelsior M ziet geduld beloond met twee treffers Zwaluwen stunt in uitwedstrijd Deltasport pakt weer geen punt Witzenbergkopt WK naar zege Spierings wordt trainer bij PPSC Vierde puntje voor Rijnmond HVO speelt gelijk tegen 'tweede' Honseïersdijk MW27 schiet Siveo'60 naar de vierde klasse Van Wieren helpt 'Hoek' aan zege met drie goals DRGS heeft het weer Rotterdams Dagblad Maandag 22 maart 1999 s'-Gravenzande Zwaluwen is er afgelopen zaterdag in geslaagd een van de voornaamste titelkan didaten in de eerste klasse B poot je te lichten. De Vlaardingers wa ren uit b\j 's-Gravenzande met 1-3 te sterk voor de Westlanders „Een verdiende zege voor ons, want we waren het gehele duel be ter. Ik snap trouwens niet dat die gasten bijna bovenaan staan, want ik vond het niet veel voor stellen," was middenvelder van Zwaluwen Erwin van der Lee hel der in zijn analyse. Zwaluwen kwam door diezelfde Van der Lee in de 20e minuut op voorsprong. Hij krulde een vrije trap vanaf twintig meter langs de kansloze doelman in de kruising. Tien minuten later bracht Eicar- do Pinto de stand via een prachti ge individuele actie op 2-0. Direct na rust gooide Zwaluwen de wedstrijd definitief in het slot. Een afstandschot van uitblinker Erwin van der Lee kon door de 's- Gravenzande-doelman met moei te gestopt worden, maar de terug springende bal was een ei. voudi- ge prooi voor Francisco dos San tos, die simpel de 3-0 binnen kon tikken. De thuisploeg wist nog de eer te redden. Spijkenlsse De voetballers van Deltasport leden een onnodige nederlaag (2-1) bij Spijkenlsse. „Dit is geen grote klap," vond Del- tasport-trainer Ton Pattbama, „vervelend is het wel. Zeker als het niet nodig is, omdat je meer kansen krijgt dan de opponent." Het eerste kwartier liet Deltasport duidelijk blijken hoger op de ranglijst in de eerste klasse te staan. Met verzorgd aanvalsspel werd Spijkenlsse teruggedron gen. Achmed Bouchrit verprutste een enorme kans. Op zes meter van het'doel en met alleen de doelman voor zich schoot hü de bal meters over. Even later werd een inzet van Jar- no van der Wilde van de doellijn gehaald. Voor Deltasport kwam het doelpunt echter niet. De thuis ploeg had aan haar eerste moge lijkheid voldoende om op 1-0 te komen. Dennis van der Leer kop te te kort terug en een Spykenis- se-aanvaller profiteerde moeite loos. In de tweede helft kwam Spijkenisse met een toevalstref fer zelfs op 2-0. Een wanhoopsof fensief van de Vlaardingers lever de slechts een doelpunt op van Jamo van der Wilde. Krimpen aan den Usse!Door een late treffer van WlCs laatste man Patrick Witzenberg kon de Schie- damse tweedeklasser de drie pun ten meenemen uit Krimpen aan den UsseL In de tachtigste mi nuut kopte Witzenberg een comer achter de Spirit-doelman. Het was een van de weinige hoog tepunten in de slechte wedstrijd. Kort voor rust schoot WK'er Mar co Scholte uit een comer op de paaL Na de 0-1 kwam invaller Jim van Oudheusden door een hak- balletje van Bas Weerdenburg in kansrijke positie. Het harde schot van Van Oudheusden smoorde in een woud van benen. Door de zege laat WK de ploegen die tegen degradatie vechten ver der achter zich. SchiedamRuud Spierings volgt -an het einde van het seizoen Ron de Bruijn op als trainer hij voet- halvereniging PPSC. Spierings, nu nog assistent-trainer bij HOV heeft een contract voor een jaar getekend bij de Schiedamse der deklasser. De Bruijn stopt bij PPSC, omdat hij zijn werk niet langer met het trainerschap kan combineren. •Hans Hoogendoom heeft zijn contract met zaterdag-vierdeklas ser GTB meteen jaar verlengd. Schiedam Een minuscuul suc cesje boekten de volleybalsters van Rijnmond zaterdagavond in sporthal Groenoord. Het duel te gen Switch'87 ging wel verloren, maar de 2-3 eindstand betekende weer eens een puntje voor de vrouwen, het vierde dit seizoen. De mannen verloren met 3-1 in het Limburgse Onnip van Fla mingo's '65. Met nog vier wedstrij den te spelen heeft de ploeg van scheidend trainer Ton Beiwers een achterstand van zes punten op de positie die recht geeft op het spelen van een degradatiewed strijd in de eerste divisie. Door Bart Baerop VlaardïngenVoor de derde keer dit seizoen wist DVO'32 drie punten uit een wedstrijd te slepen. Eerder gebeurde dat twee keer tegen Schiebroek. Naast vier gelijkspelen werd er verder alleen maar verloren. En wie de Vlaardingers zaterdag zag voetballen, staat daar niet gek van te kijken. De hekkensluiter in 4D speelde op een manier waar een vijfdeklasser zich nog voor zou schamen. Stadgenoot TSB maakte helemaal niets klaar en daarom ging met 1-0 de zege naar de juiste ploeg. was al opvallend wanneer een me despeler goed werd aangespeeld. Het kwam jammergenoeg nooit voor dat deze speler op zijn beurt ook weer een goede pass aflever de. Humor kun je het kantineperso- neel van DVO'32 niet ontzeggen. In de rust klonk uit de luidspre kers de Qu een-hit 'anotherone bi tes the dust'. Toepasselijker kon het niet. Het veld van de Vlaardin gers lijkt meer op het strijdperk van een beachvoetvolleytoemooi. Op het met zand overladen veld voeren de overgebleven gras sprietjes een strijd op leven en dood. Elke stap die de voetballers zetten en elke omwenteling die de bal maakte, veroorzaakte een gro te wolk van stof en zand. Geploeter Negentig minuten voetbal lever de geen enkele goede aanval op. Anderhalf uur geploeter met af en toe een schot van afstand dat in zeldzame gevallen ook nog in de buurt van de keeper kwam. Excuses te over: DVÖ miste zeven spelers en ook TSB moest met jongens aan de slag die al in het tweede hadden gespeeld. Dat er dan wat automatismes missen; oké. Dat de spelers elkaar niet blindelings vinden; begrijpelijk. Maar elkaar helemaal niet vin den, dat mag natuurlijk niet. Het Combinatievoetbal was op het strand van DVO moeilijk, maar zeker niet onmogelijk. Trouwens onbegrijpelijk dat niet het tweede of derde veld van DVO was aange wezen als strijdterrein voor deze wedstrijd, want die lagen er "eel beter bij. Het vertoonde spel was ook een hoofdveld onwaardig. Halverwege de eerste helft viel het enige doelpunt van de wed strijd. Van ruime afstand schoot DVO-aanvoerder Ron van der Berg de bal hard en geplaatst in de linkerbenedenhoek van het doel. TSB-keeper Maarten Boude- steijn strekte zich, maar kon de treffer niet voorkomen. Arnold Visser, Richard de Ligt en Bekir Adanc probeerden het na mens DVO ook met schoten, maar die misten hoogte, richting en kracht DVO-doelman Arjan Beze- mer keerde voor rust een inzet van Martin Vader en in de tweede helft een kopbal van Dick van der Pol. DVO'trainer René Oomen vond dat zijn ploeg in de eerste rondgang gecontroleerd had ge speeld. „Na rust nam de druk toe, omdat we dreigden te gaan win nen. We hebben de laatste kans gegerepen. We hebben handha ving in deze klasse niet meer in eigen hand. Het enige wat wy kunnen doen is de vier laatste duels winnen en dan kijken waar we staan." Harry Berkhout, interim-trainer van TSB baalde van de nederlaag. „We hadden ons vandaag defini tief veilig kunnen spelen, maar dit degradatievoetbal ligt ons niet. Het zit niet in de genen van mijn spelers om strijd te leveren en dat was toch de enige manier om op dit slechte veld tot een goed resultaat te komen." DVO*32-TSB 1-0 (I-ö). 23 Ron van der Berg I-O DVO'32: Bezemen Visser, Van der Berg, Stoulenberg, Verboon, Koevoet, Dushoom, Van der Hoeven, De Ligt (87. Bergwerf?), Adanc. Sas. TSB: Bcudesteijn, Brussen, Droppert. Tjepkema, Van der Wint (68. Voorbach), Aarden, Claus, Glimmerveen, Martyn Berkhout (64. Van der Pol), Vader, Niels Berkhout Door Fred Louter SchiedamVoor HBSS is er met de terugkeer van Faust van der Meer in de hoofdmacht weer een nieuw hoofdstuk aangebroken in het degradaüeverhaal dat zich af speelt in de derde klasse B. De voetbalploeg van Piet Jonas staat na de verrassende 3-0 over winning van afgelopen zaterdag op 's-Gravenzande w weliswaar nog steeds voorlaatste (een plek die zou betekenen dat de Schie dammers een degradatieduel moeten spelen), maar lijkt met de terugkeer van Van der Meer in het eerste een enorme mentale opkikker te hebben gekregen. „We hebben Faust vorige week benaderd met het verzoek of hij ons de laatste vijf wedstrijden zou willen helpen," aldus oefenmees- ter Jonas. „We wollen aan het eind van de competitie namelijk niet het idee hebben dat we er niet al les aan gedaan hebben om degra datie te voorkomen. Vandaar deze zet die nu al geslaagd lijkt, al mo gen we natuurlijk niet te vroeg juichen." Rentree Voorlopig lijkt de rentree van de inmiddels 34-jarige aanvaller op een succes uit te draaien. Exact vier minuten had Van der Meer afgelopen zaterdag nodig om zijn eerste doelpunt aan te laten teke nen. De prima teruggelegde bal van rechtermiddenvelder Sander van Tilborg werd moeiteloos door de als diepste spits opgestelde ('voor verdedigend werk mist hij conditie' aldus Jonas) Van der Meer binnengetikt:l-0. Ruim een half uur later was het wederom Van der Meer die van zich deed spreken. De prima actie tussen-^ twee verdedigers door werd echter afgesloten met een schot waarop s'-Gravenzande- doelman Ronald van Hulst ter nauwernood nog een antwoord wist te vinden. Na de thee kreeg de thuisploeg meteen de kans om de marge te vergroten tot twee, maar het schotje van Michel Rademaker verdween naast. Toch was het tien minuten later wel raak voor de Schiedammers. De vrije trap vanaf de linkerkant werd door de onvermoeibare middenvelder Rob van Vliet met veel gevoel op 'het pannetje' van wederom Van der Meer gelegd, die geen moeite had om via de grond binnen te koppen. Weer tien minuten later werd de wedstrijd definitief beslist, en ook bij deze treffer was er een hoofd rol voor Van der Meer. Na een sprint met Aijen Blok was hij het die de bal op een presenteerblaad je legde voor de mee opgekomen Jaco van Tilborg. De aanvoerder plaatste de bal schijnbaar achte loos in het verlaten doel. De 3-0ze ge betekende een prachtig cadeau voor trainer Jonas die afgelopen zaterdag zijn 42e verjaardag vier de. Progressie Opmerkelijk was de progressie die een aantal spelers van HBSS vertoonde ten opzichte van de we ken ervoor. Een aspect dat het ge volg zou kunnen zijn van de aan wezigheid van de geroutineerde en dus geslepen Van der Meer. „Ik zeg niet dat dat door mij komt, maar als dat wel zo is dan is dat in ieder geval mooi meegenomen. Ik doe de komende weken in ieder geval keihard mijn best voor de club, dat verdienen ze hier ge woon. Daarom heb ik ook niet lang getwijfeld toen men my vroeg of ik de club wilde steunen in haar degradatiestrijd. Dan ga je er gewoon voor." Toch kun je je afvragen hoe het kan dat een speler die niet of nau welijks traint en sinds een klein jaar weer eens een wedstrijd op niveau speelt, zich meteen kan ontpoppen tot uitblinker. Dat zegt iets over de speler zelf, maar mini maal evenveel over het niveau van zijn medespelers. HBSS-'s-Gravenunde v.v. S-G (1-0). 4, Faust van der Meer I-C, 54. Faust van der Meer 2-0,62. Jaco van Tüborg3-0. BIJlondcrheden: Scheidsrechter Verfaree uit Monster gaf geel aan 's-Graveniande- spcler Sander Blok, HBSS: Van Veen, De Bruyn (6fl.Boshart), Van Dalen, Van Zui, Gijzen, Jaco van Til borg. Van Vhet, Sander van Tilborg, Van der Lugt, Van der Meer (75. Donkers), Ra- demaker (86. Quartel). 's-Graveraasde Van Hulst, De Koning(79. GroolschoHen), Schrijvers, Blok, Hotstem, Bos, Knjger, Van Zanten. Dieke, Van Velt- hoven (30. Van Dijk}, Aalbrecht Bart Platzbeecker van NOAD won van Marco Hofman en Sander Tetteroo en hielp zijn tafeltennis ploeg daarmee aan een 7-3 overwinning tegen DHC. Fotc Peter Moikenboer Door Simon van Zuilen Schiedam Het is nog maar de vraag, of het vlaggenschip van NOAD op sportieve wijze een bij drage kan leveren aan het feest ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan. Het eerste team van de oudste Schiedamse tafeltennis vereniging heeft het moeilijk zich in de derde divisie te handhaven, terwijl het eveneens op dit niveau spelende tweede team op voor hand tot degradatie is gedoemd. NOAD staat momenteel aan de vooravond van een drietal ge wichtige zaken: De viering van het 50-jarig bestaan met een re ceptie en feest op zaterdag 3 april, het handhaven in de derde divisie en vervolgens aan het eind van dit seizoen het definitieve vertrek uit deKoorenbeurs. In de thuiswedstrijd tegen het Delftse DHC behaalde NOAD za terdagavond een uiterst belangrij ke 7-3 overwinning. Tegen DHC, waarvan uit al met 4-6 werd ge wonnen, speelde NOAD een goe de wedstrijd. Bart Platzbeecker, Ronald van Kampen en Cevdet Imer wonnen allen van Marco Hofman en Sander Tetteroo, ter wijl Van Kampen en Imer ook het dubbelspel pakten. Het Schie damse trio verloor echter van de sterk spelende Evert Wallien. Daardoor bleef de winst tot 7-3 be perkt. DHC is daardoor zo goed als zeker de eerste degradant, terwijl NOAD, Nieuw Vennep en Rapidi ty voor de tweedë dedegradatie- plaats in aanmerking komen. De Schiedammers hebben het be houd nog wel in eigen hand, want Nieuw Vennep en Rapidity zijn de volgende tegenstanders. „Het wordt heel lastig om erin te blijven," kijkt Bart Platzbeecker op het programma vooruit De 27- jarige Limburger speelde in het verleden voor Venray. Na 6,5 jaar niet meer gespeeld te hebben, meldde hij zich vorig jaar („Het begon weer te kriebelen") bij NOAD. Naasi Ronald van Kam pen en Cevdet Imer zouden Platz beecker in de uitwedstrijden en Ron van der Wijk in de thuiswed strijden het team completeren. Door diverse redenen staat Platz beecker echter al vanaf het begin in de basis. Van der Wijk tobt nog met een voetblessure en de al veel langer geblesseerde aanvoerder Peter Heijstek stopt waarschijn lijk Platzbeecker: „Het wordt voor NOAD nog heel spannend. We moeten het met Nieuw Vennep en Rapidity uitvechten. Het zou toch zonde zijn om te degraderen, ze ker met deze bezetting Door Ton de Leed e MaassluisEen uur lang trachtte Excelsior Maassluis het zwaar op de verdediging leunende Capelle tevergeefs een loer te draaien. Toen Dave Vermaas eenmaal de ban had gebroken legde Capelle zich gewillig neer bij de Maassim- se suprematie. Door een machtige kopbal van Emanuel Monteiro kreeg de overwinning (2-0) van de thuisploeg nog enig cachet „We moesten gewoon blijven pro beren," stelde Excelsior-trainer Eric Gudde terecht, „en geduld hebben. Dat we hun verdedigen de muur een keer zouden slech ten, stond voor mij vast." De volgelingen van Gudde wilden maar al te graag de halve misstap, de teleurstellende 2-2, van vorige week tegen SHO goed maken. Ca- pelle-trainer Aad Andriessen had te kampen met de afwezigheid van vier spelers, en zeker niet de minsten. De geplaagde oefen- meester, die vanwege een schor sing voor de tweede en laatste keer van achter de reclameborden de coaching moest zien te verzor gen, moest het doen zonder Alex van der Made, Tommie Broeder, Ron Valk en Arno van der Horst. „Ik was zeker niet rouwig," gaf Gudde ruiterlijk toe, „dat een spe ler als Broeder ontbrak. Die kan aardig uit de weg aan de zijkant en ook Van der Made moetje niet uitvlakken." Reeds in de eerste minuut zette Dave Vérmaas de toon voor het verdere verloop van het eenzijdige duel, Vermaas, de man in vorm met zyn neus voor doelpunten en zijn soms onna volgbare acties, noodzaakte Ca- peilë-doelman Marcel Smith tot een duik naar de benedenhoek. Zelfzuchtig Vyf minuten later was Vermaas te zelfzuchtig en verzuimde hij Monteiro in stelling te brengen. De gastheren waren voortdurend Meteen sli ding probeert Richard de Ligt van DVO'32 (7) de bal weg te tik ken voorde TSB'erDick van der Pol Op het met leverde elke stap en bal wenteling een stofwolk op Foto Peter Molken- op de helft van Capelle te vinden en het was niet vreemd dat het centrale verdedigingsduo van Ca pelle, bestaande uit Ton van Bre men en Wout Ooms, een hoofdrol voor zich opeiste. Monteiro, die dit seizoen al twaalf maal het act vond, kon zelden tot nooit losko men en ook de veel diep gaande Robert Visser stelde teleur. Omdat Excelsior geen kans zag te scoren bleef het gevaar van een dodelijke Capelse counter loeren. In de eerste helft kwam daar niets van, de enige bal op het doel van Rob Grauwmeijer kwam van spits Ame van Gelder die een onver valste afzwaaier produceerde. Gelukkig gaf de tweede rondgang een iets positiever ingesteld Ca pelle te zien. Er werd niet meer met elf man op eigen helft geope reerd en dat speelde Excelsior in de kaart. Nadat Jeffrey Reith met een prachtige uithaal Grauwmeij er tot een stijlvolle redding noop te, kwam Maassluis na ruim een uur spelen op voorsprong. Die enige keer dat Ooms een kopduel verloor, bracht Vermaas vrij voor Smith; 1-0, Capelle moest de verdedigende stellingen verlaten en dat gaf Ex celsior vleugels. Een voorzet op maat van de opgerukte Peter Bos belandde precies op het bolletje van Monteiro: 2-0. „De hele ploeg," aldus Gudde, „heeft ge concentreerd gespeeld en geen kans weggegeven. In deze 'moor denaarspoule' is nog van alles mo gelijk. Ik kijk daarom niet verder dan één partij vooruit." Excelsior Maasskis-Cap-lle ZO (0-0). 63. Dave Vermaas 1-0,72 Emanuel Monteiro 2- 0. Bijtonderhedfo: scheidsrechter Vos trok geel voorPeter Bos van Excelsior M en u£ CoptJlc-SpcIcia ILtlulu itUl dei Eiit eu Jeffrey Rath, Excelsior Maassluis- Grauwmeijer, Bos, Frehe, Nicolai, Tom Visser, Loeve, Van Strien (58. Rasens), Qemens (80. Kusten), Robert Visser, Monteiro, Vermaas. Capelle: Smith, Adriaans, Van Bremen, Ooms, Van der Ent, De Heer, Sat (71. Bruin- stroop), Van Leeuwen (73. De-Jong), Van Gelder, Hiwat, Reith. Door Richard van 't Zelfde Vlaardïngen „Ik verwacht hier vandaag natuurlijk geen overwinning," zag Honseiersdijk-voorzitter Jan Boogaard de wedstrijd tegen HVO voor aanvang somber in. De redenen voor de voorspelling waren het 2-3 verlies dat Honseïersdijk verleden week thuis tegen HVO nog geleden had en Ik feit dat Honse ïersdijk acht basisspelers miste. Hei leek er op dat HVO, titelkandidaat in 2C, op eigen veld tegen de nummer acht op de ranglijst lekker uit kon halen. Toch slaagden de Vlaardingers er niet in om het 'tweede' elftal van Honseïersdijk met eep flink pak slaag naar huis te sturen. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Het beeld van de eerste helft was vooral dat van een gecontroleerd spelend en aanvallend HVO tegenover een verdedigend Honseïersdijk. De verzorgde aan vallen van de Vlaardingers resulteerden in een aan tal kansen voor onder anderen Eric Sneek en de sterk spelende Ed van der Lugt, maar desondanks gingen beide ploegen toch met 0-0 de rust in. Vyf minuten op weg in de tweede helft leek het ge daan met de hoop van Honseïersdijk. Vlaardinger Ruben Korsten werd op twintig meter afstand van het doel neergehaald, waarna Ed var. der Lugt de bal uit de vrije trap op fraaie wijze over de muur heen het doel in krulde. Vijf minuten later was het weer Van der Lugt die de Honselersdijkse slu itpost onder vuur nam, maar dit keer wist de keeper het schot te keren. HVO bleef verzorgd voetballen, maar het lukte de Vlaardingers niet uit te lopen op de tegenstander. Honseïersdijk begon daarentegen steeds beter te voetballen en de spelers zagen hun grote inzet bo1 loond in de zeventigste minuut, Richard Gardien gaf vanaf rechts goed voor en spits Barry Noordermeer kopte de bal achter keeper AntoinneStrijbos. Een gelijkspel tegen de nummer acht kan je je als ti telkandidaat niet veroorloven en de Vlaardingers probeerden dan ook via een aantal goed opgezette aanvallen alsnog de overwinning naar zich toe te trekken, maarae inzet mocht niet baten. De grootste kans voor HVO was nog voor aanvoerder John Sam- Sin die na een slalom door de verdediging zijn inzet op de paal uiteen, zag spatten „Tja, ik kan wel factoren als hel slechte veld aanvoe ren, maar uiteindelijk hebben we het aan ons zelf te wijten" was HVO-trainer Dick Suiker ontevreden over het gelijkspel en het spel van zijn spelers. Aan de zijde van Honseïersdijk was de stemming heel wat beter. De spelers waren het veld nog niet af of er ging al een kratje bier richting kleedkamer. Een ge lijkspel van de nummer acht op de ranglijst tegen de periodekampioen is immers een overwinning voor de eerste en een nederlaag voorde laatste. HVO-HaiuelmdlJk M (ML 50. Ed van der Lugt I-O, 70 Bany Noorderrneer Bij Kinderbeden: Scheidsrechter Luiken gaf geel aan HVO'er Fred Langhorst en een waarschuwing aan Dick Suiker wegens diens aanmerkingen op de leiding. HVO: S (rij bos, Bcxem. Snoek. Sam-Sin, Langhorst, HoogerboonJ, Westerhout, Buitendijk. Korsten, Van der Lugt <80. Sala), Van der Velden (60. Hartog), Huudmdijk: Janco Koofe, Ard Kook. Sosef, Kester, Krom, Bouw man. Sleringa, Gardien. Randy van der Ende, Noordermeer, Barry van der Ende (85. Van den berg), Voetbal derde klasse Slveo '60-MW27 6-3 (6-0). „Eert hele matige en ver velende wedstrijd," vond MVV'27 trainer Cor van der Hoeven ondanks de overwinning, „die jongens lie pen vanaf het begin tijd te rekken en ballen uit het veld te schoppen," Dankzij twee treffers van Mikoé Gouka (0-1) na een voorzet van Nico bakker en (0-2)" na een voorzet van Edwin Marijs en een treffer van Martjjn van der Sar (0-3) is Siveo '60 gedegradeerd. Maasdijk-PPSC 2-1 (2-1). PPSC, tweede in de derde klasse B, heeft in en tegen Maasdijk een 2-1 neder laag geleden. „Echt een zeer teleurstellend resul taat," vond aanvoerder Micha Keemink, „vooral om dat we erg aanvallend en goed gespeeld hebben eik dan toch verliezen." Edwin Ibrisimovie tekende voo§ de treffer aan Schiedamse zijde. PPSC'ers Eric van Harmeien en Cees Lelieveld liepen tegen een gele kaart op. Koploper Vitesse Delft is nu kanpioen. CION-Soccerboys 1-2 (1-0). CION is na een 1-0 voor- sprongtoch nog tegen een 2-1 nederlaag aangelopen. De ploeg van trainer Arwin Verburgh kwam op voor sprong nadat John Spruit in de twintigste minuut een strafschop benut had. In de tweede helft gingen de bezoekers er echter met de punten vandoor. De Vlaardingers Marcel Zeebregts, Pieter Broere en( Ru ud Vuyk kregen een gele kaart Vierde klasse Neta Dall-Hoekse Boys 24 (1-0). Nadat'koploper Hoekse boys met een verassende 1-0 achterstand te gen de hekkensluiter de rust in ging, stelden de jon gens van trainer Louis knipscheer in het tweede be drijf orde op zaken. Nadat Barry knipscheer voor de 1-1 tekende, trof Arthur van Wieren maar liefst drie keer doel. Toch was Louis Knipscheer niet tevreden: je kunt als koploper niet zeggen dat je goed ge-i speeld hebt, als je tegen de hekkensluiter slechts met 24 wint." Hoekse Boys is door de overwinning ween een stap dichter bij de titel in 4B. GTB-Bcrgambacht 1-1 (1-1), De mannen van trainer Hans Hoogendoom kwamen op eigen veld in de vijf endertigste minuut met 0-1 achter. In de vierenveer- stigste minuut werd Schiedammer Benito de Lange, na een mooie actie in het strafschopgebied omverge- schopt. Bud Loomans benutte daarop beheerst de, strafschop. „Een gezapig partijtje in een veel te laag tempo," aldus Hoogendoom, die met veel geblesseer- de spelers te kampen had. Maluku-DRGS 6-8 (0-2). Kansen weet DRGS altijd wel te creëren, maar het schort soms aan de afwer king. Zaterdag schoten de mannen van Mario Krab-'' bedam weer eens met scherp. Van de dertien kansen werden er acht benut Raymond Hefidra en Niels Bakker scoorden beiden driemaal. Sander Tims en - Roelof Grant maakten de acht vol HSC-Natiooale Nederlanden 3-1 (6-1). HSC nam alle' treffers voor zijn rekening. Walter van Nierop pas-' seerde na twee minuten zijn eigen doelman (0-1). Na- rust schroefden de Vlaardingers onder aanvoering van invaller Joop Sprenger het tempo flink op Frank* 't Hart joeg een bal hard in de kruising. Yucel Sarac en Sprenger wisten het net ook te vinden. Tammer Gonen kreeg een gele kaart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10