VDL verleent Zwervers eenvoudige doorgang Leen Muis viert rentree met treffer en fout Hockeyers Asvion weigeren Warande te slachten Modderballet in Kethel levert Ursus een punt op SVDPW pakt punten in serie A Juventus verliest van koploper WSV traint niet en wint niet Leen Muis: eigenaardig mannetje met klotekarakter Yan de Belt immiteert Van Basten en schiet Fortuna naar zege Herraes DVS zonder problemen langs VFC Harga weert degradatie af Rotterdams Dagblad Maandag 22 maart 1999 Schfedaia SVDPW boekte in de serie A de eerste zege. Swift Boys leed in Schiedam een 2-0 neder laag. Van Vbet kon niet beschik ken over Patrick Wohler (ge schorst) en Ozcan (ziek). De eerste helft was een gelijkopgaande strijd. Swift Boys kreeg vlak voor de rust al te maken met vermoeid heidsverschijnselen op het zware veld, Direct na rust nam SVDPW het heft definitief in handen. Hennie Rigters knalde een vrijes- chop prachtig tegen de touwen (1- 0). 'DPW1 bleef domineren en Da ve van der Hurk soleerde door de defensie maar werd ten val ge bracht. De terecht toegekende strafschop werd door Van der Hurk zelf benut (2-0). Bij de Schie dammers liepen Chris van Gelde ren en Martsjn van Deventer te gen een gele kaart aan, „Na de rust hebben we de vaart in het spel gebracht en verdiend gewon nen" aldus Van Vliet. Schiedam Bij het scheiden van de markt, op een moment dat de gradatie uit de promotiedivisie onvermijdelijk is, raakt Juventus steeds beter in vorm. Niet dat de Schiedamse basketballers plotse ling overwinning na overwinning laten bijschrijven, maar - ondanks alle tegenslagen - toont de ploeg van coach Peter van der Waal de laatste weken karakter en een duidelijk opgaande lijn. Midweeks nog werd in de Mar griethal Early Bird uit Purmerend verslagen (de derde competitieze ge derhalve), gisteravond moest ook koploper Akrides uit IJmui- den heel diep gaan om maar net, met 67-77, te kunnen winnen. „Wij hebben een wedstrijd lang op onze tenen moeten lopen en raakten daardoor in de slotfase vermoeid," aldus Van Der Waal. Akrides kon dan ook de winst pas verzilveren in de laatste minuten van de wedstrijd en niet nadat Ju ventus (na 69-70 in de 38e minuut) in ademnood kwam. Atilia Gulta- na nam. met 31 punten, het leeu wendeel van de Schiedamse pro ductie voor zijn rekening Vlaardtagw De waterpoloploeg van WSV slaagde er niet in De Zijl/LGB van daden af te houden. Erger dan de 4-11 nederlaag was de manier waarop de spelers van de startgemeenschap het seizoen afmaken. Omdat WSV intussen al gedegradeerd is naar de tweede klasse, komen zij ook niet meer trainen. De thuisclub slaagde er daardoor alleen in de eerste twee perioden in partij te geven. Ventura-DES (v) 23-23 (11-12). Een spannende wedstrijd waarin Ventura op een 1-7 achterstand kwam. Langzaam kwamen de vrouwen terug en koesterden zelfs een voorsprong van twee punten, DES kwam toch weer op geiyke hoogte. Cosmos-Hollandiaan (v) 11-13 (3- 8). Rbüaniiïaan ging goed van start, maar had na rust een hele I faagere periode. 'Den minuten wisten de vrouwen niet te scoren. Toen het weer liep werd de zege veilig gesteldTrefzeker was Jes- sica de Nys (7). WlK-Hellas (m) 26-26 (12-13). Een wedstrijd die volgens trainer Wil Piugge gedomineerd werd door het arbitrale duo. Veel uitsluitin- t gen en dubieuze beslissingen wa ren de redenen dat WIK niet ver der kwam dan een gelijkspel Met nog 3 wedstrijden te gaan wordt - het voor de mannen van WIK een zaak om. de alles te winnen. Gemini-WIK (v) 28-14 (154). WIK liep al in de eerste minuten tegen een achterstand aan van 7-0. Men kon de tegen stander die tweede is 'geworden in de competitie niet bijbenen. Mirjam Tol scoorde vijf keer voor WIK - DWS-Vicorp/UHV-DSO (v) 23-19 <10-9). Een gedegen overwinning voor de vrouwen van DWS die lie- ten zien dat de ploeg als eenheid )t goede prestaties in staat is. 'S-DES (m) 24-24 (15-9). Met 'g enkele seconden te spelen scoorden de mannen van DWS en sleepten zij een gelijkspel uit het •- vuur. Een schrale troost gezien de j grpte voorsprong bij rust. Satumus-Unitas(m) 23-26(13-11). '".Dpordat beide keepers van Unitas -"^wezig waren, was de keus geval- I' Ifp op de A-jeugdkeeper Otto Wa- - ser. Hij keepte een puike partij en vjSP5 medevci anlwooraeiijk voor |.h|,zege. De doelstelling, handha- in de derde divisie, is daar- i gehaald. ^ffs-Ventura (m) 25-22 (12-10). iatste wedstrijd in de compe- Bie waarin niets meer op het spel and. Ventura vormde geen col- rtief en verloor daarom. Door Ariën Stuyt Maassluis De elementen waren de voetballers van VDL en Zwervers ruimschoots de baas. Goede bedoelingen ten spijt van de 22 acteurs triomfeerden water en wind in een wedstrijd die beheerst werd door fouten, knulligheden, af en toe afge wisseld met een opwindend moment. Zwervers maakte de minste fouten en ontsnapte daardoor met een 1-3 overwinning uit Maassluis, een treurend VDL achterlatend dat zelf het on heil over zich af had geroepen. Wat de zaak Leen Muis is gaan he ten, is weer teruggebracht tot de juiste proporties. Even was de middenvelder van VDL onderdeel van een heuse dorpsrel, waarbij het arbeidsethos van de selectie en het motivatie-vermogen van trainer Rob Schalke de inzet was. De voetbal-mug werd olifant na dat Muis gezegd had nooit meer onder Schalke te willen trainen. Na een paar goede gesprekken werd de olifant weer de beschei den mug. Leen Muis is na het treffen van zijn ploeg met Zwervers de rust en redelijkheid zelve. Pilsje in de hand, onderzoekende blik, rusti ge stem. „Ach, ik maak het mezelf ook gewoon moeilijk, dat weet ik ook wel. Als voetballer ben ik een eigenaardig mannetje met een klotekarakter, dat weet ik." Wie hem net in het veld aan het werk heeft gezien kan niet anders dan constateren dat de Leen Muis in het veld een heel andere dan daarbuiten is. „Dat klopt wel," er kent de Maassluizer. „Dat was ook de oorzaak van het conflict. Als ik sport laat ik mijn emoties de vnje loop. Zo is het dus begon nen." Alles is nu echter weer 'pais en vree' aan de Sportlaan. „Ik heb het idee dat er sindsdien veel is verbeterd. Er wordt beter ge traind en er is meer beleving." Is Leen Muis daarvoor verant- uxxndelijk? „Ach, dat zou te veel eer zijn, maar ik denk wel dat het een beet je geholpen heeft. Het was een beetje een ingeslapen boeltje, nu is iedereen klaarwakker. We heb ben wel twee keer verloren, maar dat kan gebeuren. Veel belangrij ker is dat de inzet perfect was, dat is namelijk de basis!" Velen verwachten dat Muis na dit seizoen VDL de rug toekeert, „Hoezo," reageert hij echter. „Als wij als ploeg zo door gaan zoals de laatste tijd heb ik er heel veel ple zier in. Als we ons kunnen ver sterken kan er volgend jaar best iets moois groeien. Overweggaan heb ik nauwelijks nagedacht, ik zie wel wat de toekomst brengt." De thuisploeg stapelde immers foute pass op foute pass en leidde daarmee twee Capeise treffers in. De 0-1 kwam voort uit een foute pass van Leen Muis. De immer voor beroering in en buiten het veld zorgende middenvelder schoof de bal pardoes in de voeten van Zwervers-aanvaller Paul Wennekes die vervolgens Amaril- do Gomes dc 0-1 op een presen teerblaadje aanbood. Een sukkelend VDL deed daarop wel verwoede pogingen het score bord ook eens zelf aan het werk te zetten, maar stuitte daarbij vooral op zichzelf. Zo werd steevast de lange pass gehanteerd, ondanks het feit dat de bal daarbij telkens weer over de zijlijn schoof. Mis schien wet beter ook, aangezien korte passes meestentijds bij spe lers belandden die in een geheel ander tenue gestoken waren. „We leken wel kleurenblind," vond Leen Muis. Een grote kans was er wel voor Meivin Muller, maar de jeugdige linksbuiten kopte de bal tegen de paal. De beste periode voor de thuis ploeg was die net na de pauze. Zwervers-doelman Mauro da Sil- va redde nog wel fraai op een in zet van John de Roo, maar was kansloos toen Leen Muis uit een hoekschop simpel de 1-1 binnen kon tikken. Na de gelijkmaker leek VDL door te gaan drukken, maar het offensief dat de ploeg tien minuten lang wist te ontwik kelen leverde geen tastbaar resul taat op. Sterker nog, er kwam door eigen falen een hardhandig einde aan. Gino Supasepa schoot van twintig meter op doel en de bal leek een eenvoudige prooi voor VDL-doel- man Peter Ringelberg, Niets was echter minder waar. De sluitpost flalerae dat het een lieve lust was en de bal glipte door diens graai ende handen in het doel: 1-2. Omdat Capellenaar Patrick de Jong even daarna besloot de bal van dertig meter stijf in het reeh- terkruis te schieten was het duel met 1-3 wel gespeeld. De gastge- vers, die onder anderen de zieke Ruud den Engelsman misten, wa ren fysiek leeg en mentaal op. Hetgeen geaccentueerd werd door VDL-aanvoerder Sander Bouman. De beste man aan Maas- sluise zijde schoot de bal bewon derenswaardig ver van het toch zo fraaie VDL-complex af, nadat de ze over de zijlijn was gerold. Het hoogste woord was na afloop natuurlijk voor Zwervers-trainer Gijs Zwaan. Zwaan volgend jaar trainer van SWSMC, prees zijn team dat net als VDL nog kansen heeft in de tweede periode. „We hebben gecontroleerd gespeeld, veel minder fouten gemaakt en terecht gewonnen." VDL-Zwervers 1-3 (1-1). 13 Amanldo Go- mes 0-1,51. Leen Muis 1-1,b9 GmoSupase- pa 1-2, 75. Patnck de Jong 1-3. Bijzonder heden: scheidsrechter De Wolff gaf geel aan Axel van de Berg en Paul Wennekes (beiden Zwervers). VDL: Ringelberg; Tomaelio, Suisse, Her laar. Van der Most; Van Kessel, Muis (70 Topcu), Bouman, Muller; De Roo. Visser. Zwervers Da SiJva; Hendriks, Patnck dé Jong, Sander de Jong. Zwaan; Van de Berg, Supasepa, Hokke, Grundeler (77. De Geus), Wennekes (66 Ten Brink), Gomes (86 Ramalho) Leen Muis (blond) neemt het Zwervers doel onder vuur. Hij maakte zijn rentree in de Maassiuise ploeg en scoorde. Gmo Supasepa, die Zwervers op 2-1 bracht. probeert Muis het schieten te beletten. Foto Peter Molken Door Pim van der Helm Schiedam Uit frustratie kwakte DRGS-speler Remon Verspuy zijn shirt legen de grasmat op weg naar de kleedkamer nadat hij en 2ijn kompanen thuis tegen Fortu na met 0-3 onderuit gmgen. Frus tratie ook vanwege het feit dat zijn ploeg de wedstrijd na 45 mi nuten met tien man uit moest spe len, Manuel de Lima was het niet eens met een scheidsrechterlijke be slissing en maakte zijn onmin kenbaar door de bal hard naar vo ren te trappen. Het 'toeval' wilde dat het hoofd van de scheidsrech ter in de baan van het schot stond, De arbiter draaide om, wees De Lima die al één keer geel aan de broek kreeg, direct als schuldige aan en stuurde hem naar de kleedkamer. Naast deze twee curieuze voorval len was het de wedstrijd van For- tuna-vocrwaartse John van de Belt. Twee minuten na de aftrap schoof hij de bal achter DRGS- doelman Piet Scheffers. Op slag van rust trof Van de Belt ander maal doel toen hij na een gevoelig lobje van de voet van Remie Snel de bal in één keer op de slof nam. Op van Basten-achtige wijze plaatste Fortuna's nummer elf de bal in de linkerbovenhoek. In de tweede rondgang behoefde inval ler Verhoef slechts tegen de voor zet van de voet van de Vlaarding- se aanvaller aan te lopen, waar door de 0-3 een feit bleek. Werk Van de Belt liep met een tevreden gevoel het zware, Schiedamse veld af. Van de Belt: „Het gaal sinds lange tijd beter met me, ik had zo'n wedstrijd echt nodig." De van SWSMC-afkomsüge spits heeft zijn 'kicksen' tijdens dit sei zoen kortstondig aan de wilgen gehangen. „De problemen die ik op mijn werk en met de huidige trainer had," zette Van de Belt uit een, „escaleerden zodanig dat ik geen plezier meer beleefde aan voetballen. Sinds kort zijn de pro blemen de wereld uit en ook heb ik een nieuwe werkplek in het vooruitzicht." Fortuna-coach Hans Schop toon de zich eveneens een content mens na de wedstrijd. „De eerste helft speelden we sinds lange tijd acceptabel voetbal. Daar ben ik erg blij mee. Na de rust hoefden wij niet meer zo nodig en kon DRGS geen echte vuist meer ma ken." Na de overwinning kan Fortuna zich richten op de tweede of derde plek daar lijstaanvoerder Excelsi or '20 onbereikbaar is. „Dat we geen kampioen worden, is geen ramp," aldus Van de Belt. „De ploeg raakt steeds meer met el kaar bevriend en dat komt de re sultaten ten goede. Promotie is nog mogelijk. Of ik hier volgend seizoen speel is voor mij nog on duidelijk. SWSMC bijvoorbeeld, ziet me graag terug komen, dus ik weet het nog niet." DRGS-Fortuna Vlaardingen 6-3 2, John van de Belt 0-1,45. John van de Belt 0-2,86, Marco Verhoef 0-3 Bij Kinderbeden: Scheidsrechter Wemke mt Ridderkerk trok Ree! voor Hennie van Dam en twee maal geel en dus rood voor Manuel dc Li ma, beiden DRGS DKGS: Scheffers, Dédrog, Van Dam, Bel- hon*ayan (77. Winönonst), Janssen. De Li ma, Edwin Molenaar (46. Somohardjo), Ro gier Molenaar, Richard Lecker(55. Bouka- n). Said Zouzali, Verspuy. Fortuna Vlaardingtn: Den Herder, De Brum, De Vette, Tol, Vugt, Weder, Van Minnen, Van de Slot. Snel (73. Verhoef). Neeleman, Van de Belt. Door Bas van den Berg SchiedamDe hockeyers van As vion maakten het zich onnodig moeilijk door het in degradatie nood verkerende Warande met slechts 2-1 van zich af te schud den. De door uiteenlopende bles sures gehandicapte Schiedamse hockeyploeg kreeg voor rust zo veel kansen dat halverwege het duel albeslist had moeten zijn. Met name de strafcorners vorm den voor de thuisclub een groot probleem. Uitvier situaties slaag den de Schiedammers er wel in de nodige varianten op de kunstgras- mat te Jeggen, maar op schoten van Frenk Hortensius reageerde de doelman van de ploeg uit Oos terhout uitstekend. Ook in andere situaties, die uit veldpatronen voortkwamen, ontbrak bij de Schiedammers de juiste eindpass. Trainer Remeo Hartgers, die ook volgend seizoen blijft, noemde het een combinatie van pech en schotpogingen die op het verkeer de moment werden gelost. Niette min zagen de Schiedammers het langdurig initiatief beloond, Rem eo van Staveren pikte een breed tepass van Jan Willem Vermeulen op. Hij bedacht zich geen moment en schoof de bal onhoudbaar langs de Warande-doelman: 1-0. In deel twee verhoogde Warande hel tempu en dat luidde tot groie problemen. Uit vaak individuele acties slaagde de ploeg erin de verdediging van Asvion onder grote druk te zetten. In deze pe riode onderscheidde doelman Bernard van der Bor zich met uit stekende reddingen. Toch bleek uit alles dat de Schiedammers het De keeper van Warande weet nu nog de Inzet van Bart van Collenburg (licht shirt) te keren. Later verzilverde de hockeyer van Asvion een strafbal. Foto Peter Moixenboer. niet konden bolwerken. Er werd niet alleen slecht verdedigd ook was de afstand tussen de linies te groot, De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Nadat eerst nog Matthijs van Collenburg de bal van de doellijn had gehaald, doel man Bernard van der Bor tot twee keer toe al vallend het gevaar had kunnen afwenden, was de derde poging raak: 1-1. In het laatste kwartier herstelde Asvion zich knap. Onder leiding van de smaakmakers Remco van Staveren en Frenk Hortensius werd de kortste weg naar doel ge zocht. Uit een van de onoverzich telijke situaties voor het doel van Warande werd een overtreding gemaakt legen Jelmer van der Windt. De scheidsrechter gaf een strafbal die door Bart van Collen burg werd verzilverd: 2-1 Onder grote spanning kwam het einde. Trainer Remco Hartgers was het ermee eens dat het sei zoen voor Asvion inmiddels voor bij is. „De achterstand op Rapidi ty is met vijf punten veel te groot geworden. We hebben het aan onszelf tc wijten dat wc dc cdste plaats hebben moeten prijsgeven. Het thuisduel tegen Push had niet verloren hoeven te worden (3- 4), terwijl we tegen Rapidity (1-1) een strafbal misten. Intussen heb ik het vizier al op volgend seizoen gezet. Met enkele versterkingen wil ik over een bredere selectie beschikken." DoorMikosGouka Schiedam In een weinig inspirerende ambiance pakte Ursus zowaar weer een punt. Tegen mede-de gradatiekandidaat in 4G Germinal werd op inzet een 1-1 gelijkspel behaald. Ad-interim oefenmeester Cock Zeij moest daar tevreden mee zijn. De bezoe kers hadden bij een 0-1 voorsprong een uitgelezen mogelijkheid de wedstrijd te beslissen. Edwin Buter faalde echter voor een leeg doel. In de slotfase sloeg de vlam alsnog in de pan. Marco Herben werd naar voren geschoven om de gelijkma ker te forceren. In zijn ijver maakte hij een forse tackle op Lambert Versehuuren die onbestraft bleef. Germinal-middenvelder John de Waal wond zich daar zo over op dat hij de eerste mogelijkheid om Herben terugte pakken met beide handen aangreep. Herben viel en De Waal ging boven op hem staan. Daarna ging het snel. Raymond van Rijswijk (Ursus) nam wraak en duwde De Waal omver. Van Rijswijk kreeg vervolgens een klap van Germinal-keeper Nicky van de Waal. Arbi ter De Graaf wachtte het opstootje rustig af en trok vervolgens de rode kaart voor Van Rijswijk en De Waal. Lange neus Ursus trok direct daarna alsnog een lange neus naar de tegenstander. Herben werd binnen de beruchte lijnen gevloerd met een strafschop als gevolg. De kalktrap werd onberispelijk door Jerry van Schijndel tegen het garen geschoten (1-1). Vrijwel direct daarna floot De Graaf voor het einde. Germinal was diep te leurgesteld. De wedstrijd leek in de knip te zitten, maar Ursus kwam toch nog terug. De eerste helft was er weinigte smullen in Kethel. De regen kwam met bakken uit de hemel en de acteurs hadden moeite zich staande te houden. Bij de thuis ploeg waren het vooral Herben en Guy Fiegel die zich deden gelden. Zonder echt resultaat. Sterker nog, Germinal kwam op een 0-1 voorsprong. Marco Herben rukte op het middenveld richting vij andelijk doel en werd ten val gebracht. Niets aan de hand, oordeelde scheidsrechter De Graaf. De bal kwam vliegensvlug bij de Germinal-aanval en Jean Paul Filius schoot de 0-1 op het scorebord. Ursus be stookte zijn eigen assistent-scheidsrechter omdat het, ten onrechte, buitenspel had geconstateerd. De vlaggenist pikte het niet, gooide de vlag neer en ver dween richting kleedlokalen. Na de thee probeerde Ursus het we! maar echte grote kansen kreeg het niet. Alleen Berry Pille had moeten scoren. Zijn kopbal vuii dichtbij kwam via de paal weer het veld in. Op inzet werd de gelijkmaker dan toch nog afgedwongen. Ursus-Germinal t-1 (6-11. 10 Jean Paul Fjlius 0-1. 90 Jerry van Schyndel 1-1. Bijzonderheden: Arbiter De Graaf gaf geel aan Neu- sch wangen, Herben (Ursus) en Van Amersfoort, Filius (Germinal) Rode prenten waren er voor Raymond van Rijswijk en John van der Waal Ursus: Meijer. Van Schijndel, Meyers, Herben, Van Beek, De Maar, De Vries, Van Ryswgk, Fiegel. PïÜe, Neuschwangen Germinal: Van der Waal, Van Amersfoort, Versehuuren, Vielreye. Radijs, Maas, Van der Waal, Denlee, Versehuuren, Filius, Buter Gaardingen Hans de Rover was gisteren een geluk kig mens. Zijn Hermes DVS omzeilde de lastige 'klip' VFC met speels gemak. De oefenmeester van de Schiedammers zal zich ongetwijfeld een moeilij kere middag hebben voorgesteld bij het treffen in Vlaardïngen. Door de overwinning blijft Hermes DVS in 4G in het spoor van stadgenoot Exeelsior'20, dat nog altijd vier punten voorsprong heeft en een duel minder heeft gespeeld. VFC begon op het moeilijk bespeelbare veld met de wind in de rug. Oefenmeester Erik Teunisse moest maar liefst vier bassispelers missen. Beny van Rij, Ton Koevermans, Walter van Pemis en Gerard Bak ker ontbraken om uiteenlopende redenen. Hermes DVS kwam op slag van rust op een verdiende 0-1 voorsprong. Ron Timmer krulde de bal prachtig ach ter Remco Bosveld, Na de thee was aanvaller Goean Cayir de man die wedstrijd definitief wist te beslis sen. De aanvaller was de defensie van VFC tot twee maal toe te snel af. Delft De Korfballers van Harga kunnen opgelucht adem halen na het met 10-13 gewonnen degradatie duel tegen mede-hekkensluiter van de derde klasse KZ Leiden. Arjan Malta en Jordi Majoor waren de topschutters met respectievelijk drie en vier benutte strafworpen. Harga-eoaeh Ton Sahli wist zich na af loop enkele grijze haren rijker. Sahli: „Het was enorm spannend. De 5-7 ruststand ten spijt, drukte ik mijn spelers op het hart dat ze de rust moesten be waren en dat hebben ze voortreffelijk gedaan. Vol gend seizoen hoop ik mijn ploeg constanter te ma ken, want we spelen nog te wisselvallig" Voetbal vierde klasse Exeelsior'20 blijft op koers Excelsior'20-VOC 5-1 (2-6). Koploper Excelsior'20 was veel sterker dan de nummer vijf van de ranglijst in 4G, Voor de thee waren het Den nis Vorstenbos en Johan Hammerstem die het kanon bedienden. Erna kwam VOC even terug maar topscorer Danny Koevermans (twee maal) en Glenn Ton zorgden voor de ruime zege die nog hoger uit had moeten vallen. HWD-MS V711-1 (0-0). Twee volledig aan elkaar gewaag de ploegen maakten er een leuke partij van, Na rust was het Ronald Frehé die de thu i spl oeg op een 1-0 voorsprong zette. MSV71 zette in de slotfase aan om de gelijkmaker te forceren en slaagde daarin. Tim Kolmus benutte een strafschop voor de ploeg van trainer Theo van Dyk, Aeolus-RKWIK 1-1 (0-1). Mike Sam Sin bracht de Vlaar- dingers voor de rust aan de leiding. Hij rondde een solo af met een fraaie treffer. De gelijkmaker, een kwartier voor tijd, kwam uit een een scrimmage waarbij doelman Ed win Kolsteren het antwoord op een plots ingeschoten bal schuldig moest blijven. Lens-Hoek van Holland 1-7 (0-5). Het getergde Hoek van Holland vólde na de nederlaag van vorige week tegen Ly ra, de boel recht zetten met een overwinning en deed dat ook. Voor rust lieten Cor AaJbregt (2x), André Sterren- berg, Leo Groen en Piet Boon het net botten. Na de thee zorgden Sterrenberg en Jorrit Wenkers voor de Hoekse zevenklapper. Cor Aalbregt liep tegen een gele kaart aan Henk van Loenen is ontevreden Demos-Dirksland 2-3 (I-I). De formatie van oefenmees ter Henk van Loenen leed weer een nederlaag. De ploeg toonde tot tweemaal toe veerkracht door terug te komen van een achterstand. Peet Monster was trefzeker. Na de rust zorgde Almeida voor de gelijkmaker. Vlak voor het slotsignaal besliste de bezoekers het treffen. „We leden veel balverlies op een slecht veld. Ik ben dan ook zeker niet tevreden." aldus Van Loenen. Steeds Hooger-Schiedarase Boys 2-1 (l-O). „Zijn de een den op het land, dan is er wat aan de hand." Met die ge vleugelde woorden wilde trainer Cock de Jong aangeven dat het veld van Steeds Hooger amper bespeelbaar was, „Een baggerpoe). Maar desondanks hebben we voor ons doen een goede partij neergezet." De in de eerste helft opgelopen achterstand werd in deel twee door Edgar Steijn ongedaan gemaakt. Hij kopte een voorzet van AJie Tongel onhoudbaar tegen het garen. Enkele minuten voor tijd ging de thuisploeg met de winst aan de haaL Pollux moet feestje uitstellen Krimpen-Pollux (m) 2-2 (1-0). Pollux kon bij puntverlies van concurent Spirit al kampioen worden, maar verzuim de zelf van Krimpen te winnen. Krimpen opende zelfs brutaal de score. Na rust bracht Gijs Simons beide ploe gen weer op gelijke hoogte, maar dat gaf de Vlaardingers geen rust. Krimpen kwam opnieuw op voorsprong en er was een late treffer van Jom Kalden nodig om de onge slagen status van air seizoen te bewaren. Spirit-Rijswijk (m) 3-1 (1-6). Tjeerd Poot onderstreepte een voortvarende Schiedamse start met een doelpunt, maar die marge werd in de tweede helft door Rijswijk te niet gedaan. Twee gele kaarten voor Rijswijk en de resul terende numerieke meerderheid beslisten een kwartier voor tijd de wedstrijd. Spirit speelde het overtal gedisci plineerd uit en dat leverde doelpunten op van opnieuw Poot en "Wauter Jansen. Spirit-Lteidse Studenten (v) 0-1 (0-1). De vrouwen van Spirit zijn aan een slechte reeks bezig en kregen tegen Lcidse Studs hun derde nederlaag op rij voor ae kiezen. Toch was het verlies dit keer allerminst vefriiend. Na de verzilverde strafbal van de Studs domineerden de vrou wen van Jan Wattez de wedstrijd en had een gelijkspel ze ker verdiend geweest. Reeuwijk-Pollux (v) 6-4 (0-3). De vrouwen van trainer Ar jan Hess boekten hun zesde overwinning op rij. Anne- miek van der Steen en Linda van de Velde (2 keer) be zorgden Pollux al voor rust de zege. In de tweede helft voegde Hanneke Louwe daar een vierde treffer aan toe, Asvion-Ommoord (v) 2-0 (1-0). De vrouwen van Asvion domineerden de wedstrijd tegen Ommoord van begin tot eind, maar matige afwerking stond een monsterscore in de weg. Esther D'hous was goed op dreef en dat léverde drie welverdiende punten op. Evergreen-Crayenhout (v) 2-3 (1-1). Evergreen greep op nieuw naast de punten en dat maakt de strijd tegen de gradatie alleen maar moeilijker. Trainer Remko Óuwer- kerk weet inmiddels alleen nog Zwart-Wit onder zich en moet alles uit de kast halen om zijn dames nog boven de rode streep te laten eindigen. De doelpunten van Ever green kwamen van Desiree Korpel en Brigitte Dossin. Evergreen-Bleiswijk (ra) 1-1 (1-0). Bleiswijk en Ever green deelden de punten. Erik Alblas opende al vroeg de score, maar die geslaagde doelpoging bleek niet genoeg voor de zege, waardoor Evergreen het zondag gevierde 'Lentefeest' slechts met een puntje kon opluisteren. Paul van de Leur kan nederlaag Korenbeurs niet voorkomen Westa-De Korenbeurs (m) 8-2.Tegen het naar de eredivi sie op jacht zijnde Westa, leed De Korenbeurs in Wessem een 8-2 nederlaag. Dat was in ieder geval iets beter dan de 0-10 nederlaag destijds thuis, P«ul v«uj ue Leur was by oe Schiedammers goed op dreef, want hij won twee van zijn drie partijen. Jeroen Eastiaansen en Frank Rengenhart bleven met lege handen. De Korenbeurs heeft nog vier duels om het verblijf in de eerste divisie veilig te stellen. DOV-De Korenbeurs (v) 7-3. Ook voor de vrouwen van De Korenbeurs wordt het nog heel spannend om de eerste divisie vast te houden. Het is voor de Schiedamsen zaak om Pecos en GTTC Groningen, de tegenstanders in de twee laatste wedstrijden, onder zich te houden. Kim van der Poort deed het tegen DOV goed. Zij won twee van haar drie partijen. Jolanda Waterreus bleef op één winst- partij steken en Mandy Toenders kwam niet tot scoren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 11