Rob van der Want houdt woord Bal na... O P 'Wil je soms dat ik het clublied van Willem II ga zingen?' Juffrouw Corry opnieuw met dansende vlecht over de bruggen Marokkanen stelen show in korte Bruggenloop Fans van Partizan en Rode Ster op de vuist Mols Em - (wetje Vac ij^afolnïgniaHqTidCi ■ramcurósdaijaai UjjÉttNnrêSnSMifi Don Poeder verrast door Erasmusbrug Maandag 22 maart 1999 Burgemeester Opstetten (links) preesalle 'Bruggenlopers' die hetnoodweertrotseerden, maardewinnaars van de halvemarathon het meest. Van links naar rechts -de nrs 2 AmrietjOemraw en Jacqueline Nell, de winnaars Rob van der Want en Corry Bolk en de 'bronzen' Raymond Schippers en Anita Bieren. Foto Joep van der PafCorVos Poor Jan van den Bos Rotterdam Rob van der Want, oud-kroegtijger en nu bloed serieus met de wegatletiek bezig, beweerde vorige week in de ze krant dat hij 'best weieens goud kon pakken' bij de Rotter dams Dagblad Bruggenloop. En als man van eer loste hij die belofte gisteren ook in. De halve marathon werd een prooi van de atleet van Rotterdam Atletiek. Cornelia Bolk - alias 'Juf frouw Cony' - was zelf het meest verrast met haar overwin ning op dezelfde afstand. Een dubbele Rotterdamse zege dus, over de bruggen en langs de boorden van de Maas, waar regen en wind vrij spel hadden en de tij den van de 1200 deelnemers 'drukten'. Voor Van der Want wees de chrono 1.10.23 aan; voor Corry Bolk, die voorheen onder de naam 'Maas' door het leven ging, bleven de cijfers op 1.33.07 ste ken. Ze maalden er niet om, nog na- klappertandend vierden ze hun feestje in de VIP-bus bij de finish, waar Van der Want werd getrak teerd op een privé-interview door burgemeester Opstelten. „Hij had eens moeten weten, dat ik ooit negende werd in de mara thon van Utrecht," gniffelde de winnaar later. Daarmee refere rend aan de vroegere standplaats van de burgervader. „Dat ik daar na afloop nogeens een half uur uitgeput door dorst op een bran card heb gelegen..." De door de winnaar aangehaalde verrichting in Utrecht stamt nog uit zijn 'vorige atletiekleven', toen hij zich onbesuisd op de klassieke afstand had gestort. Na zijn meta morfose enkele jaren terug van kroegenloper tot bruggenloper heeft hij zijn marathonpad nu be ter geeffend. „Ik zie na deze test 18 april met vertrouwen tegemoet Misschien gaat er wel een half uur van mijn beste tijd (2.54, red.) af," glunder de Van der Want hoopvol. „Ik heb in dit noodweer 19 kilometer al leen gelopen. Daar krijg je karak ter van. In de marathon kan me dat ook overkomen. Ik kon het tempo behoorlijk vlak houden. Ondanks de kou en de bruggen die er flink op inhakten. Ik üep makkelijk en ben absoluut niet moe." Degens Eigenlijk had Van der Want de ra ce al na één kilometer bekeken. Aanvankelijk kruisten vijf man de degens, maar het ging de win naar te langzaam. „Ik heb aange zet en niemand volgde me." Op afstand streden zijn clubgenoot Amriet Oemraw en de winnaar van vorig jaar, Raymond Schip pers uit Zoetermeer, om het zil ver. Oemraw, die zaterdag nog in 2 uur 18 een duurloop van dertig kilo meter had afgewerkt, liep er zo fris als een hoentje bij- „Ik moet tenslotte ook aan mijn kilometers Er verschenen mlnderdeel nemers bij de Watertoren dan vorig jaar. Het weer was er ook naar. Toch trok de veertiende Rotterdams Dagblad Bruggenloop ook nu weertegen de 4.000lopers In totaal. Foto Cof Vos komen voor 18 april,meende hij laconiek. Na wat schermutselin gen rond de Van Brienenoord- brug sloten beiden maar een ver bond om samen de elementen te trotseren. Gezamenlijk bereikten ze de Oranjeboomstraat Hier ondervond Schippers de ge volgen van een trainingsachter stand. „In januari had ik flink de griep. Mijn trainingsritme voor 'Rotterdam' was gelijk verstoord. Ook ik was me aan het voorberei den." De gang was eruit bij Schippers, hij zag met lede ogen hoe Oemraw steeds verder wegliep, op naar de tweede plaats (1.13.37). Een toch tevreden Schippers, met 144,34 derde: „Ik heb zojuist besloten toch in Rotterdam te starten. Dat mag immers geen mens missen." Kapsalon Dat vond ook Cornelia Bolk, uit baatster van kapsalon 'Juffrouw Curry" in de Witte de Withstraat. Ze is al jaren een bevlogen loop ster met 3.08 uur als beste mara- thontijd. De Rotterdamse, vroe ger lid van PAC, koos ook voor de ontberingen van de halve mara thon, die ze als beste doorstond. Ze liet zich bij de huldiging ook niet de kans ontnemen om de bur gemeester haar wang toe te keren voor een overwinningskus. Bolk (38), nog immer uitgedost met een dikke dansende haar vlecht op haar rug: „Ik ben niet meer aan een club gebonden, Door Jan van den Bos Rotterdam Twee Marokkaanse jongens, in een prachtige cadans, samen over de Rotterdamse brug gen. Fouad Fertoute uit Oud-Beij- erland en Mohammed Zahri, een krantenjongen uit Rotterdam, wa ren gezichtsbepalend voor de race over 13,3 km. In de sprint won de eerste, maar beiden stalen de show bij de korte Bruggenloop (44.47 resp. 44.56 min). Brabantse Lisette van Oosterhout was met 55.40 min bij de vrouwen niet te temmen. De 'korte' race blijkt steeds weer het meest populair, gezien de 2250 deelnemers. Toch waren er naar schatting zo'n vijfhonderd lief hebbers minder dan vorig jaar, gerekend over beide afstanden: maart roert zijn staart, weinigen voelden het loopvirus gisteroch tend kriebelen toen ze naar bui ten keken. Het duo Fertoute-Zahri liet ach er echter niet door ontmoedigen. Bij de start weggeblazen door het camavaisorkest De Friewielers uit Breda toog een groepje van vijf man op avontuur, knokkend tegen de elementen en zichzelf. Fertoute en Zahri, op de hielen gevolgd door Jumaan GaJavazi, bestegen de Van Brienenoord- brug het eerst. Met zichtbare moeite haakte Galavazï bij het vooroplopend duo aan maar in de afdaling moest de nummer twee van vorig jaar een gaatje laten val len. „Een knieblessure is de boosdoe ner. Een maand eruit geweest," analyseerde de derde jaars stu dent geneeskunde aan de EU, die tevens in Amsterdam docent is aan de academie voor Lichamelij ke Opvoeding. „Maar volgend jaar probeer ik voor de derde keer om eerste te worden," beloofde de nummer drie (in 45.32) heilig. Opvallend was de samenwerking van de Marokkanen. Met nage noeg dezelfde paslengte werd kop over kop genomen. Fertoute: „Ik kende Zahri. We hadden nog een onderonsje onderweg, In onze ei gen taal natuurlijk." Op de sprint maar word nog wel gecoacht door Dick van Santen, die mijn sche ma's schrijft. Op 18 april loop ik mijn dertiende marathon. Onge luksgetal? Welnee joh, op die da tum opende ik ook mijn winkel! Concurrenten heb ik vandaag niet gezien. Onderweg hoorde ik dat ik de eerste vrouw was. Ik kon het niet geloven. De voorbereiding op 'Rotterdam' gaat prima. 'Je loopt weer net als vroeger', zegt mijn moeder, die altijd meefietst met de trainingen." -I T..1J Ffjofflorder i iiwcrcn'fliljf.tiy-ll IHifnJiERi&.diÉtóiiitoieja QkPuiro*ia¥l J| rmtxmmii amm Leo Beenhakker blies dikke rookwolken de lucht in tijdens het minutenlange betoog var. Co Adriaanse, die op een wel heel bij zondere manier om aandacht en bewondering voor zijn overwin ning op Feyenoord in het Tilburg- se vroeg. Beenhakker had 'Gootje' al een paar keer gezegd dat de ze ge van Willem n terecht was, maar Adriaanse was kennelijk niet overtuigd. Beenhakker, zuchtend: „Wat wil je nou. Co, dat ik hier soms het clublied van Willem H ga staan zingen.,.?' Bondscoach Frank Rijkaard was gisteravond in Tilburg aan wezig om een aantal kandidaat- internationals van Feyenoord te bekijken. Rijkaard, die vandaag in Zeist de Oranjeselectie be kendmaakt voor de wedstrijd te gen Argentinië (woensdag 31 maart in de Arena) realiseerde zich dat er wat de Feyenoorders betreft weinig te genieten viel. Hij kreeg het nog slechter naar zijn zin toen kort na rust onlusten uitbraken in het tribunevak waar hij samen met onder meer de Til- burgse burgemeester Johan Ste kelenburg had plaatsgenomen. Rijkaard zat slechts twee stoeltjes verwijderd van de plaats waar agenten een robbertje uitvochten met Feyenoord-supporters die weigerden te vertrekken van plaatsen die niet voor hen waren bestemd. Rijkaard bleef ondanks al het ge drang op zijn stoel. Burgemeester Stekelenburg besloot, toen de Feyenoord-fans eenmaal waren afgevoerd, niet meer terug te ke ren op zijn plaats. Overal doken dit weekeinde burgemeesters op. Na de Rotter dams Bruggenloop, waar hij het startschot en de prijsuitreiking voor zijn rekening nam, reisde Rotterdams eerste burger Opstel ten spoorslags af naar Spangen. Naar Sparta-PSV. Bezorgd: „Ik hoop alleen dat ik de goeie sjaal bebmeegenomea.." Sparta westtribune is een paar maanden oud, maar lekt nu al op twee plaatsen. Cocky Sailers, ex-schoondoch ter van Sparta's oud-voorzitter Jan Salters: ,,Ik voel me als in de Titanic. Boven in de sponsorloge is levende muziek, terwijl wij hier beneden verzuipen." Oud-eerste elftalspeler Hugo Meijers:Ja, we zitten in zwaar weer." Jan Nijman is herstellende van een heupoperatie. Sparta's voor malige hulptrainer heeft een kunstheup aangemeten gekre gen. „De dokter heeft me verteld dat ik binnenkort m'n lotgenoot Tinus Bosselaar eruit kan sprin ten, dus heb ik al die vervelende poespas maar over me heen laten komen," aldus Nijman, die voor lopig nog even moet wachten met het bezoeken van een wedstrijd. Sierd de Vos (Canal+)tegen Wil lem H's Finse verdediger Sami Hyypia: „Er was voor jou geen vuiltje aan de lucht" De Fin, on bekend met de uitdrukking: „Dat BIJ rellen tussen rivaliserende fans van Par tizan Belgrado en Rode Ster, dat tegenwoor dig Crvena Zvezda wil heten, zijn vljftlon sup porters gewond geraakt, van wie één ernstig. Voor aanvang van de stadsderby, die zaterdag in 2-2 eindigde, raakten fans van beide clubs slaags (foto). Tijdens het duel werd de politie met stoeltjes bekogeld. Zeker één agent moest zich met snijwonden in het ziekenhuis laten behandelen. Door deze ongeregeldheden en de mislukte vredesbesprekingen over Kosovo komen de EK-kwallflcatieduels in groep 8 Joegoslavié- Kroatië (In Belgrado) en Macedonië-lerland (In Skopje) op losse schroeven te staan. Beide wedstrijden staan voor zaterdag op het pro gramma. De Navo overweegt luchtaanvallen uit te voeren op Servische stellingen. Het hotel waarin de Ierse voetballers zullen verblijven, zat dit weekeinde vol met soldaten. De Ierse voetbalbond verklaarde geschrokken te zijn en heeft een fax naar Macedonië ver stuurd. „Hierin vragen we om een bevestiging dat we van slaap ruimte zijn verzekerd," aldus O'By me van de Ierse voetbalbond. De UEFA heeft nog geen verzoek gekregen om de duels uit te stellen of te verplaatsen. Ook de duels tussen landenteams onder de 21 jaar, die voor vrijdag op het programma staan, gaan tot dusver gewoon door. Andorra heeft wel een protest bij de UEFA in gediend. Het land wil de uitwedstrijd tegen Rusland liever niet In de buurt van Vladikavkaz spelen. Deze stad werd afgelopen week opge schrikt door een bomaanslag die aan 51 men sen het leven kostte. Foto Hfvoje PolarVHeuters is mijn sterkste punt, ik ben in de lucht moeilijk te kloppen." J üigen Dirkx is na Oyen, Skerla, Waterreus (2), Van Nistelrooij en Lodewijks de zevende PSVer die dit seizoen met een rode kaart werd weggestuurd. Dirkx mist daardoor de topper over dertien dagen tegen Ajax. FIFA-baas Sepp Blatter komt er speciaal voor naar Amsterdam. Op 31 maart, kort voor de vriend schappelijke interland Nederland - Argentinië, zal hij de Oranje-se lectie die vorig jaar aan het WK- voetbal in Frankrijk deelnam, di ploma's en medailles overhandi gen voor het behalen van de vier de plaats op dat toernooi. Het duel om brons tegen Kroatië werd op 12 juli 1998 gespeeld. van Fertoute moest Zahri echter het antwoord schuldig blijven. Fertoute, groepsleider in een jeugdinrichting, stijgt langzaam maar zeker binnen de hiërarchie van de Rotterdamse regio. Met vorig jaar liep ik nog 1.13.40 op de halve marathon. Nu ben ik ruim drie minuten sneller' schoof hij zijn trainer Wim de Wijzer alle lof toe. De jaarlijkse delegatie uit Bra bant bleek een winnares te her bergen: Lisette van Oosterhout uit Oudenbosch. „Driemaal is scheepsrecht," was de conclusie van de nummer één. Twee keer eerder was ik hier, was zelfs een keer vijfde. In onze regio loop ik vaker m de prijzen. Ik ben met zo'n fanatieke, loop voor mijn ple zier. Ongelooflijk dat ik vandaag de beste ben. En dat op m'n vijf endertigste. We komen elk jaar met een groep en gaan na afloop in Rotterdam stappen. Dit kost me geheid een rondje." Rotterdam —Marian Huisman had de mensen langs de kant wel horen roepen: 'Hé Don, komop Don', maar ze had geen flauw idee met wie ze opliep tij dens de halve marathon van de Bruggenloop. Toen de auto van TV Rijnmond echter was blijven filmen, had ze het maar eèns aan hem gevraagd: „Wie ben jij eigenlijk? Jij lijkt me geen echte loper.,. Don Diego Poeder...? Oh..." De cruiserweight had er goed de sokken in. Na de Stadion loop van ruim 10,3 km nu al oké voor de 21,1 tan. Het ging in een gezwind ritme, het ging eigenlijk erg lekker, zeker met dat windscherm van de tv-auto schuin voor. En het kwam uit op een niet eens zo gekke tijd: 1.41 uur. Fris als een hoentje nam hij de felicitaties in ontvangst van burgemeester Opsteltea Die hem aan zijn groene sweat» herkende als een 'waardig am bassadeur van Rotterdam top sport' Voor de 'burgo' stond het al vast dat Poeder straks absoluut zal slagen op de echte marathon van 1 8 april Jto ook de bokser, 81e zateidag nog nieuwe opnamen had ge maakt voor 'Ben so terug' - ook Poeder bestempelde de Biuggenloop als 'heel goed voor het lelfeertrouwen.' „Je moet zo snel mogelijk in een goed tempo zien te komen, ik liep op bepaald moment met twee vrouwen tegelijk op, en dat ging iekker. Daar ben ik toen maar bygebtem Ik bad me alleen vergist in het par cours. Ik schrok eigenlijk van die Erasmusbrug. Bs dacht dat i$e ze allemaal al gehad had den. Maar, ik heb er een goed gevoel aan overgehouden." De reacties onderweg? „Heel vee! mensen roepen: Hé Don, ben je gestopt met boksen? Nou zover is bet nog lang niet Maar dit is een tobde aflei ding, en perfect voor de condi tie. En, ik maak er een serieuze zaak van. Dit blijf ik doen. Vol gend jaar ga ik overal mijn PB verbetaren." Laten we achteraf maar blij zijn dat Michael Mols voor Glasgow Ran gers en met voor Feyenoord heeft gekozen Weliswaar heeft Feyenoord op het laatste moment nog een poging ondernomen hem naar de Kuip te halen, maar met een zuinig mond je zei hij toch maar de voorkeur te geven aan Schotland. Wat een geluk! Want als ik me een recent inter view van hem in de herinnering roep m het ranzige weekblad Pa norama vraag ik me af of Feye noord wel zo blij had moeten zijn met zo'n verlegen jongetje, dat vroeger bij een vriendje thuis met samengeknepen billen speelde, omdat hij met durfde te vragen of hij naar het toilet mocht. En als de moeder van zijn vriend je vroeg of hu iets wilde drinken, piepte hij: „Nee, mevrouw," ter wijl hij stikte van de dorst. Hij is de jongste en de liefste - zegt hij - thuis uit een gezin met dne oudere zussen en een broer. En dus verwend - daar kan je don der opzeggen, Aan de andere kant was hij als klem jongetje een vechtersbaas. Als iemand hem uitschold voor ptnda, ging hij de onverlaat - hoe groot-ie ook was - te lijf. Waar Michael Mols naar verlangt is waardering. Vandaar dat hij zich gestreeld voelde, toen bonds coach Frank Rijkaard hem selec teerde voor het Nederlands elftal Die uitnodiging deed hem meer dan honderd lovende woorden van Guus Hiddink, omdat deze hem op de één of andere manier geen vertrouwen gaf. Nog een bijzondere eigenschap: hij durft er niet voor uit te komen dat hij voetballer is. Een vorm van valse schaamte, denk ik. Als ie mand hem op straat herkent en vraagt of hij de spits is van FC Utrecht, zegt hij: „Nee, dat is mijn broer. Ik zit bij de brandweer." Dus als ik hem goed begrijp was hij diep in zijn hart veel bever die anonieme spuitgast geworden. Of vertelt hij dat, omdat lui het stom vindt te zeggen dat hij voet balt? Een merkwaardige vorm van géne. Zoals hij het ook haat in het middelpunt van de belang stelling te staan. Net als destijds bij Barend en Van Dorp, toen hij voor het onderdeel Ja/Nee was gevraagd. Op de laatste vraag of hij nog er gens op terug wilde komen, wist hij niet hoe gauw hij nee moest /.eggen om maar zo snei mogeiijk de schijnwerpers te ontvluchten. "Want ik wil geen bekende Neder lander zijn.' Die had dus zijn lol op gekund bij Feyenoord. Zeg Nel, Sparta-PSV 0-5, Willem il-Feyenoord 4-1, Haaitem-Excelsior 1-1. Hoezo, Rotter dam voetbalstad? Ik moetje eerlijk zeggen dat, toen ik zaterdag in mijn eigen krantje las hoe laat dunkend Co Adnaanse ach uitliet over koploper Feyenoord, ik geen moment meer heb ingezeten over de goede afloop van de wedstrijd in Tilburg. Ik dacht: Beenhakker knipt dat stuk uit, laat het in de bus rouleren en eenmaal in de kleedkamer, hoeft-iegeen woord meer te zeggen. Heerlijk toch, een krant dte het spelletje snapt? Hoe een mens zich kan vergissen... De aanstaande kampioen kwam ertegen Willem II met aan te pas, mocht blij zijn (en Bombarda dankbaar) dat het geen 6- of 7-1 werd - en na afloop tnomfeerde met Don Leo maar die eigengereide Adn aanse, de leerling die 'meester' Van Gaal onderhand overtreft. Oké, de strafschop, waar alle ellende mee begon, wésgeen strafschop en omdat zoiets heel lang blijft hangen m Rotterdam, moet Roelof Luinge (die zelf ook graag lang blijft hangen) er maar net op rekenen dat hij straks een uitnodiging knjgt voor het feest op de Coolsmgel. Maaralleen diérop de nederlaag van Feye noord afwentelengaat mij toch te ver. Echt Nel, ik zou het me heel goed kunnen voorstellen, als Konterman gisteren inderdaad liever nog bij Willem II had geze- ten, Van Gobbel, Van Gastel en Henk Vos misschien ook wet. Soms overdnjft Adnaanse. Volgens hem kunnen Konterman en Van Wonderen na elke wedstnjd hun shirt droog inde kast leggen. Tegen ons konden ze dat ver- geten/jendehij.ls meneer gisteravond soms met buiten geweest? j Deze uitslag was melk geval goed voorde marathon. j Zie je, jj Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 12