9 pr o Schiedam geeft zichzelf een dikke onvoldoende Nieuwe Damlaan biedt een dag chaos Toekomst buslijn 54 blijft onzeker Mattheüs Passion 1 vol overgave Politie door personeelstekort van bijstand aan collega's vrijgesteld Zelfanalyse geeft ontnuchterende kijk op functioneren ambtenaren, college en politiek genda Ergernis over andere plek zender TRT Terpstra vist 'Redder' op Remkes op bezoek in Nieuwland Zeven personen na woningbrand naar ziekenhuis I Rotterdams Dagblad Maandag 22 maart 1999 Door Edwin Comelisse Schiedam Een effectieve en daadkrachtige uitvoering van het Schiedamse grotestedenbeleid wordt ernstig bemoeilijkt door problemen binnen het ambtelijk apparaat en het dage lijks bestuur. Op de werkvloer in het Stadskantoor heerst ver warring, gaat veel kwaliteit en ervaring verloren, is er een ge brek aan continuïteit en een gemis a?" daadkracht. Op het da gelijks bestuur en de lokale politici valt ook veel aan te mer ken. Het college weet onvoldoende als eenheid te functione ren en de lokale politiek neemt veelal ad hoe beslissingen waarbij de rode draad en de effecten op langere termijn uit het oog worden verloren. tien miljoen gulden aan subsidie is aangevraagd bij de rijksover heid. Wordt de goede koers ge volgd en wat schort er nog aan bij het bedenken en uitvoeren van maatregelen? De zelfanalyse is Dit zijn in grote lijnen de weinig opwekkende en zeer ontnuchte rende conclusies uit de zelfanaly se die de gemeente Schiedam vandaag presenteert Als de con clusies in een rapportcijfer ver taald zouden worden dan komt ambte lijk en be stuurlijk Schiedam er niet best van af. Een dikke onvoldoende, zo zou het oordeel luiden, en dan is er nog mild gewaardeerd. Afgaand op de bevindingen in het rapport 'Zelfanalyse Grotesteden beleid Schiedam' ontbreekt het de gemeente in ieder geval niet aan moed en oprechtheid. En dat lijkt de eerste winst te zijn van de onderzoeks-exereïtie. Want zoals in het rapport van de onderzoeks commissie wordt geconcludeerd: door het benoemen en erkennen van de tekortkomingen lijkt het besef bij het gemeentelijk appa raat en bestuurders door te drin gen dat er veel moet veranderen, wil Schiedam zich door middel van het grotestedenbeleid ont worstelen aan problemen als werkloosheid, economische ma laise en verpauperende stadsde len. Een speciale projectgroep heeft de afgelopen weken het gehele gemeentelijk functioneren tegen het licht gehouden. Daarbij zijn gesprekken gevoerd met verte genwoordigers van organisaties uit de stad, sleutelfiguren uit ver schillende sectoren van de ambte lijke organisatie, politici en het college van ben w. Doel van deze krachtinspanning was om een beeld te krijgen hoe Schiedam er voor staat met de inspanningen op het gebied van het groteste denbeleid - een beleid waarvoor voor de periode 1998-2000 ruim een verplichting die kleeft aan een deelname aan het groteste denbeleid. Met de resultaten legt de gemeente verantwoording af aan het rijk, maar ook aan de be volking. Billen bloot Ambtelijk, bestuurlijk en politiek Schiedam moet flink met de bil len bloot in het rapport. Zo schet sen burgers en instellingen een beeld van het ambtelijk apparaat als een organisatie in verwarring. Vaak wordt niet over de grenzen van de eigen afdeling gekeken, is men niet op de hoogte van de laat ste beleidsontwikkelingen, wordt beleid opgesteld dat gedateerd is of dat in strijd is met een koers die door een andere afdeling wordt gevolgd. Ook ontbreekt er een duidelijk aanspreekpunt voor burgers en instellingen. Het is on duidelijk wie verantwoordelijk is voor een maatregel doordat veel afdelingen in het Stadskantoor al geruime tijd onderbezet zijn, ambtenaren plots een andere werkplek of taak krijgen of zelfs de gemeente verlaten. Hierdoor gaat veel ervaring, kwaliteit, con tinuïteit en daadkracht verloren. Als een van de belangrijkste oor zaken van deze negatieve ontwik kelingen wordt de reorganisatie van het Stadskantoor aangedra gen, Een ontwikkeling die er eer der ai voor heeft gezorgd dat Schiedam op een weimg flatteuze manier de pers haalde. Het Stads kantoor werd beschreven als een duiventil omdat de leegloop er fors was. De start van de Schie damse deelname aan het groteste denbeleid viel samen met de reor ganisatie en dat heeft volgens het onderzoeksrapport forse gevol gen gehad voor de daadkracht en effectiviteit van de Schiedamse invulling van het grotestedenbe leid. Ook het college ontkomt niet aan een genadeloos oordeel. B en w weten onvoldoende ais eenheid te functioneren. „We hebben vier wethouders, maar geen college," valt te lezen in het rapport. B en w voeren verder een beleid dat te veel is gebaseerd op ad hoe beslis singen. Net als bij het ambte narenapparaat ontbreekt het bij b en w aan een overkoe pelende visie voor de stad of een beleid op lange termijn, En aangezien het dagelijks bestuur als 'gangmaker' op dit gebied mag worden gezien, is dit een gemis dat het college zwaar aangerekend kan worden. Gezegend De derde groep mensen, verant woordelijk voor het wel en wee van de stad, zijn de lokale politici. In deze groep worden veelal de zelfde ernstige tekortkomingen geconstateerd waaraan ook de ambtelijke organisatie lijdt. Bij het nemen van besluiten lijken de gekozen volksvertegenwoordi gers niet echt gezegend met een vooruitkijkende blik. Beslissin gen blijven steken in het hier en nu en hebben weimg verband met andere zaken die spelen in Schie dam. Een onafhankelijke commissie onder leiding van voormalig mi nister en CDA-voorman Elco Brinkman zal zich volgende maand buigen over de Schiedam se zelfanalyse. Daarbij zuilen ook gesprekken worden gevoerd met ambtenaren, vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, maatschap pelijke instellingen en inwoners van de Brandersstad. De commis sie zal vervolgens wegen en oor delen of Schiedam op de goede weg is en goed omspringt met de gsb-gelden. De Schiedamse Nieuwe Damlaan biedt vandaag een behoorlijk chaoti sche aanblik. Op de rij baan wordt een nieuwe toplaag aangebracht, waardoor een van de be langrijkste verkeersaders van de stad ontoeganke lijk is geworden voor al het verkeer. De chaos wordt des te groter door de zoektocht van auto mobilisten naar sluiprou tes, die niet altijd voor auto's toegankelijk zijn. Twee motoragenten zijn dan ook Ingezet om de wegomleiding via de Churchiliweg, Zwaluwlaan en 's-Gravelandseweg in goed banen te leiden. Om de overlast zo beperkt mogelijk te houden, wor den de wegwerkzaamhe den in een dag geklaard. Vanavond om zeven uur moet de splinternieuwe rijbaan weer zijn vrijgege ven. Foto Roel Dijkstra Schiedam De toekomst van de Schiedamse buslijn 54 blijft voor lopig nog onzeker. De EET wil in grijpend saneren en de route en de frequentie van de busdienst beperken. De gemeente Schie dam komt daartegen in het ge weer en heeft inmiddels offertes aangevraagd bij verschillende ad viesbureaus om de mogelijkhe den van goed openbaar vervoer m Schiedam op een njtje te zetten. Daarbij moeten de organisatori sche en de financiële problemen m kaart worden gebracht Op ba sis van de uitkomsten van het on derzoek zal de gemeente voorstel len doen aan de Stadsregio als te genoffensief tegen de bezuini gingsplannen van de RET. Het is opmerkelijk dat het Stads kantoor onderzoek wil laten ver richten naar de mogelijkheden van goed openbaar vervoer in de gemeente. Want het openbaar vervoer is in eerste instantie een taak van vervoersbedrijf RET. Bij deze organisatie ontbreekt het echter aan iedere visie, vindt de gemeente Schiedam. Wijzigingen m het busnet zijn bij de RET bijna zonder uitzondering beperkingen van routes en frequenties. Bij het wegwerken van begrotingstekor ten komt de RET niet verder dan het botweg inkorten of opheffen van buslijnen. Maatregelen die er juist op zyn gericht om het reizi gersaanbod te vergroten (ver voersmanagement bij bednjven, autodelen, beltaxi als aanvulling op de stille uren) blijven achter wege bij de Rotterdamse vervoer der, meent Schiedam. Vandaar dat de gemeente nu het heft in eigen hand neemt in plaats af te wachten waar de RET mee op de proppen komt. De twee partij en hebben overigens nog wel overleg over het Schiedamse bus- net. Daar is onlangs uit voortge komen dat de RET het met de ge meente eens is dat het splitsen van lijn 52 geen goed idee is. Deze maatregel wilde de RET doorvoe ren om de voorgenomen sanering van lijn 54 een beetje te compen seren. De vervoerder wil het tra ject door Nieuwland en West van deze busdienst laten vervallen. Bus 52 zou vervolgens tussen de Burgemeester Khappertlaan en station Nieuwland twee verschil lende routes gaan rijden: een vla de Troelstralaan-Rembrandtiaan en de andere via Nieuwe Dam- laan-Aleidastraat. De frequentie van bus 52 op deze route zou ech ter ook gehalveerd worden wat dus betekent dat er minder bus sen gaan rijden. Bovendien zou de omgeving van Spieringshoek zonder openbaar vervoer komen te zitten. De RET heeft vervolgens als alter natief aangedragen om de sane ring van lijn 54 voor de helft door te voeren (het deel langs de Bur gemeester van Haarenlaan) en ook bij lijn 52 nog een paar beper kingen door te voeren. Volgens de gemeente Schiedam komt dit nieuwe voorstel echter weer neer op 'saneren met de botte bijl'. Er wordt bijvoorbeeld geen rekening gehouden met de toekomst. De gemeente denkt zelf dat het probleem aangepakt kan worden door een beltaxisysteem in te voe ren voor gebieden en tijdstippen dat regulier openbaar vervoer geen alternatief biedt. De ge meente Schiedam hoopt overeen tijdje een eigen plan in te dienen bfj de Stadsregio zodat deze de RET kan aansturen een andere koers te varen. Ondertussen is de toekomst van buslijn 54 nog on derwerp van overleg. Maassluis Zo'n dertig tot veer tig Turkse huishoudens uit Maas sluis hebben geklaagd over het niet meer kunnen ontvangen van de tv-zender TRT. Voor dezelfde doelgroep verdween onlangs ook het Arabische MBC van het scherm. TRT International, een Turkse zender met onder meer nieuws en muziek, moest drie weken gele den het veld ruimen voor NET5, de nieuwste Nederlandstalige commerciële zender. De zender werd vervolgens verbannen naar een ontoegankelijke frequentie op het zogenaamde S-kanaal. Het Maassluise CDA-raadslid Vural: „Sommige tv's kunnen dat wel ontvangen, andere niet. De CAI zegt datje dan maar een andere tv moet kopen. Maar of die het wel kan ontvangen is maar de vraag." Als TRT niet wordt teruggezet op een meer toegankelijke frequen tie, verwacht Vural dat Turkse fa milies massaal hun kabelaanslui ting zullen opzeggen. „We betalen maandelijks het abonnement waarmee we verwachten dat de CAI zorgt dat de zender te ontvan gen is. De mensen hebben niet voor niets gekozen voor het uitge breide pakket waar TRT bijzat." Het opzeggen van de kabelaan sluiting zal tot gevolg hebben dat de Turkse Maassluizers ook geen Nederlandse tv-programma's meer kunnen zien. Vural: „Ik vrees dat ze dan geïsoleerd wor den van vrat er in Nederland ge beurt." Een meer in het oog springend ef fect zal de toename van het aantal ontvangst-schotels zijn. Veel mensen zullen een tweede schotel aanschaffen omdat staatszender TRT op de bestaande schotel meestal niet te ontvangen is. En dat zal het straatbeeld meer en meer ontsieren, aldus Vural. Hij noemt de Mozartlaan, waar al heel veel schotels op de balkons zijn opgesteld, als voorbeeld. Volgens een woordvoerder'van CAI, West- land is het niet zo, dat er zenders van de kabel verdwenen zijn. „Ze zitten alleen op een andere plek." Het Is weer do tijd van do Mattheüs Passion en op diverse plekken wordt het meesterwerk van J. S. Bach na maanden van voorbereiding vol overgave ten gehore gebracht. Een van de hoogtepunten in de ze regio is altijd weer de uitvoering in de Grote Kerk in Vlaardingen. En ditmaal was het nog eens extra bijzonder. Diri gent Toon Willems Had na melijk, en dat voor het eerst, gekozen voor een in tegrale uitvoering. Het Ge mengd Rijnmondkoor kweet zich er zaterdag avond vol verve van. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland Erica Terp stra, bestuurslid van bet Neder lands Olympisch Comité en de Nederlandse Sport Federatie zal maandag 6 april de eerste 'Red der' uit zee opvissen. De 'Redder' is een muntstuk met een waarde van vyf gulden, dat wordt uitge geven ter gelegenheid van de het 175-jang bestaai. van de Konink lijke Nederlandse Redding Maat schappij (KNRM). Terpstra gaat daarvoor aan boord van de Hoek se KNRM-boot Kapitein Hazewin- kel. Het is een wettig betaalmid del dat op alle ruim dertig red dingsstations langs de Neder landse kust wordt uitgegeven door de Rabobank. Vrijwel alle winkeliers in die plaatsen hebben zich bereid verklaard de 'Redder' als betaalmiddel te accepteren en zoveel mogelijk weer in roulatie te brengen. De winst voor de reddingmaat schappij komt uit de niet ingele verde munten aan het einde van dit jaar. Verwacht wordt dat veel mensen de munt als verzamelob ject zullen behouden en op die manier de reddingmaatschappij financieel willen steunen. Door Marc Floor Vlaardingen Het politiedistrict Water weg hoeft dit jaar geen bijstand meer te verlenen aan andere districten. De korps leiding van de politieregio Rotterdam Rijnmond heeft Waterweg daarvan vrij gesteld om tegemoet te komen aan het structurele personeelstekort dat heerst onder de politie van Vlaardingen, Maas sluis en Hoek van Holland. Alleen ME- dienst bij grote evenementen als risico volle voetbalwedstrijden blijft op de Wa terweg-agenda staan. Het district Waterweg kampt al sinds lan ge tijd met een flinke onderbezetting. Het tekort zal in 1999 naar verwachting oplo pen naar 20 procent. Daarmee wordt Wa terweg een van de districten met het grootste personeelsprobleem in de Rijn mond. Vooral aan 'blauw op straat' is in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Hol land een ernstig gebrek. Waterweg wil nu verder gaan praten met de korpsleiding over de detachering van agenten op haar bureaus uit andere dis tricten die ruimer in hun personeel zit ten. Het district vindt dat het personeels tekort gelijkmatig over alle districten van Rotterdam Rijnmond moet worden ver deeld, waardoor aan Waterweg dus extra agenten zouden moeten worden toebe deeld. Als gevolg van het personeelstekort in Waterweg kan dit jaar een aantal crimina liteitsvormen niet harder worden aange pakt dan vorig jaar. De politie van de drie Waterweggemeenten is gedwongen het aantal oplossingen van autokraken, wo ninginbraken, overige persoonsdelicten, criminaliteit tegen bedrijven en ver keerscontroles op gelijke hoogte te hou den als m 1998. Dat is te lezen in het concept van het dis trictsjaarplan 1999 van Waterweg, waarin de doelstellingen voor dit jaar zijn vastge legd. Met het met verhogen van het oplos singspercentage van de woninginbraken is volgens het rapport geen man over boord, aangezien ai m 1998 het oplos singspercentage werd gehaald dat pas voor het jaar 2000 was gepland. Bij autocriminaliteit (vernieling van en diefstal van en uit voertuigen) en overige persoonsdebcten (diefstal zonder geweld en vernielingen van persoonseigendom- men) is dat echter met het geval Gepro beerd zal worden om het oplossingsper centage gelijk te houden aan dat van -1998. aangezien het niet in de verwach ting ligt dat de doelstelling, zoals die voor 2000 is vastgelegd, gehaaid zal worden. Dat is in tegenstelling met de trend, want over de periode 1996-1998 was er in het district Waterweg een stijgende lijn te zien m de autocriminabteit. Die wordt vooral veroorzaakt door het toenemend aantal vernielingen aan voertuigen. Zo wint het afbreken van merkemblemen van auto's aan populariteit, volgens het distnctsjaarplan door 'de verzamelwoede van enkele jeugdigen'. Ook nam over die periode het aantal dief stallen van autoradio's weer toe, wat voor al te wijten lijkt aan de rage om autora dio's in te bouwen in scooters. Vooral Vlaardingen Oost heeft daarnaast te lij den onder autodiefstallen, vanwege de goede aansluiting van de wijk op de snel weg. In de categorie overige persoonsdelicten was eveneens een stijging te zien in 1998 ten opzichte van hel vorige jaar. Dat zat vooral in de toename van het aantal fiet sendiefstallen (meestal vanuit de omge ving van NS-stations) en van het aantal vernielingen door jeugd. Maar ook deze stijgende lijn zal dus niet worden beant woord met een hardere aanpak van de po litie Waterweg, al heeft de jeugd dit jaar wel de speciale aandacht van het district. Daarnaast zal het aantal verkeerscontro les door het personeelstekort dit jaar be perkt blijven. Wel zal geprobeerd worden mee te doen aan alle landelijke verkeers- aeties. Het district Waterweg heeft de jeugdpro blematiek, de woninginbraken en de ge weldsdelicten dit jaar topprioriteit toege kend. Vooral het aantal geweldsdelicten is de afgelopen jaren flink toegenomen in het district, waarbij Maassluis en Hoek van Holland niet onderdoen voor Vlaar dingen. Waterweg wil dat aantal dit jaar halveren ten opzichte van 1998. Maandag 15 maart ROTTERDAM Nighttown Theater Cafe 2130 Popifilm presenteert Friday Forster. Diergaarde BI Ij- dorp Eitje de Doelen gr zaal 2015 Neder landss lazers Ensemble andersom. Jumaanse zaal 2015 Internationale kamerorkesten. TheatertVest2Q 00-22.00 Vrouwenkoor El- les. SKVR Muziekschool Centrum-West 20.00 Band optredens Muziekschool Dalweg 19 00 en 20.30 Muziekweek. Muziekschool Larenkamp 19.00 en 20.30 Muziekweek. HemdijK 19 OOen 20.30 Muziekweek. Dinsdag 16 maart SCHIEDAM DcOost. Bloemschikken, 13.30- 15.3Qu Po diumcafé Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM TexMex Kultuurpodium 1900-2300 0- nemafia Diergaarde BHjdorp Eitje, de Doe len gr 2aal 20 30 Ruth Jacott Jumaanse zaal 20.15Stnjkkwartetten.DeVlerk21.3Q Delin quent Habits. Dizzy 22.00 GysHendnks Kwin tet. Luxor 20.15 Anatevka. SKVR Muziek school Dalweg, Larenkamp, Hesncfykl9.00en 20.30Muaexweek. Muziekschool Oostzeedijk 20.00Ka mermuzjekurtvoenng, Rotterdamse Schouwburg kl zaal 20.30 Mission Impossi ble. Erasmus Universiteit zaal B3 16.00- 17.30 Lof derZotheid. NlghttownTheaterca- fe20 00 BNO Romeo Delta. Van do. 18 maa. t/m *«o.24 maa. ROTTERDAM Cinerama 1: You've got mail' (al) dag. 13 (zo. om 13,10)-16-18.45-21.30.Cla2: 'Shake speare mtove* (al) dag, 15.45-18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 12.45. Cln.3: 'Saving private Ryan' (16) dag. 16.45-2030, do.vr.ma.di. ook 12.30. Cin.4: 'Meet Joe Black' (12) dag. 13-20.15. 'Gods Monsters' (16) dag. 17. Cin.5: The horse.ywsperer' (12) dag. 1630- 2030, do.vr.ma.dr. ook 12.15. Imax Theater "Whales' (al) dag. 11-13-15- 18. 'Africa's elephant kingdom' (al) dag. 12- 14-17-19. 'Everest' (al) dag. 16. 'Star trek: in surrection' (12) dag. 20-22. Venster 1: 'Central do Braai' (al) dag. 1930, vr.zo.wo, ook 16. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 21.45, zo. ook 1230. Sneak preview ma 22. Ven.2:cmematheek: 'Shoulderarms*(l6)do. 19.30. 'J'accuse' (16) vr. 1930, 'Pathsof glo ry" (16) za.zo. 19 30, 'A grande illusion' (16) do.vr.za jd. 22. 'A farewell to arms' (16) ma. 22'All quiet on the Western front" (16) di. 22. 'Regeneration' (16) wo, 22. Wasaekenreeks Gnema 2000: 'Repulsion' (16) ma.di.wo. 19 30, zo. 15. Moviezone: 'Blade runner" (16) vr, 15,30- Ven.3: 'La vita oella' (a!) dag, 1930, vrzo wo. ook 15, zo. ook 12.30. 'Lola rennt' (16) dag. 22. Ven.4: 'L'Etemite etun joud (16) dag. 19.30, w. ook 15, zd. ook 12.30. 'Claire Dolan' (16) dag. 22.15. UimJère 1: 'Rush hoor" (16) dag. 13.30-16- 18 30-21. Lum. 2: 'Urban Legend' (16) dag. 19-21.45, do.vr.ma.di. ook 13.30-16.15. Lum.3:'Antz'(al)dag.i6-lB 30,do.vr.ma.di, ook 13.15. 'Star trek: insurrection' (12) dag 21.15. Lum. 4: 'Ronm' (16) dag, 13,30- 21.15, do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Pathé 1: 'Payback' (16) dag 11.30 (ze 12, zo.met)-14(za.l4.20)-16.40-19.10-21.50. Pat.2: 'A bug's life" (al) dag. 11,10-13.25. Thethin red line' (16) dag. 15.40-20. PaL3: 'Stepmom' (12) dag. 11.20-1530-18.40- 21.30 (di. geen 21.30). Sneak preview: 'Deff- ajr (16) di. 2130. Pat4:'Enemy of the state' (16)dag ll.50-15.45-18.30-2120.Pat5; 'Shakespeare in Jove' (al) dag. 11.40-15.50* 1830-21.10. Pat6: 'Lrttfe voice' (16) dag. 11.10-16 20-18.50-2130,do.vr.ma.di.OOk 13.40. Pat7: Very bad things' (16) dag. 16.30-19-21.40, do.v.ma.di. ook 11.20- 13.50. KJnderniaünees.* Cin.2: 'Madétne'zsjo.m. 13.30. Cln3: 'Een luizenleven' za.zo.wo. 12.15-14.30. Cfri.5: 'Ever after' dag. 13.15. Ven.2: 'Pmketije'zo. 13, vw>. 15. Ven.4: 'Prppi in taka tuka land' zo.wo. 15. Lum.2: 'Een iur- zenleven' za.zo.wo. 13.30-16. Lum.3: 'De prms van Egypte' za.zo.wo, 13.15. Lum.4: 'Mulan' za.zo.wo. 13-15.30. Pat6: 'Abeifre' za.zo.wo, 13.40. Pat7: 'Een luizenieven' za- ZD.WD. 11.20-13.50 SCHIEDAM Filmhuis: 'Ltar, the idealsuspecf do.vr., 'Con té d'Automne'za. VLAARDINGEN Het Zeepaard: "Witman Ruk' vr.t 'Shall we dance'za. Schiedam Staatssecretaris Jo- han Remkes (Volkshuisvesting) heeft vanochtend een kort bezoek gebracht aan de Schiedamse wijk Nieuwland. Hij nam een kijkje iri het wijkservicepunt aan de De Wildestraat en werd daar namens de gemeente ontvangen door de wethouders Adri Reijnhout en Luub Hafkamp. Vervolgens vertrok de staatsse cretaris samen met dagelijks be stuurder Jos Wienen van de stads regio naar Rotterdam. Later op de dag stonden ook bezoeken aan Ridderkerk en Spykenisse op het programma. Remkes wilde vooral van alles we- ten over stedelijke vernieuwing. Recent nog vertelde minister Van Boxtel (Grotestedenbeleid) tij dens een bezoek aan Schiedam, dat er tussen ministerie en dat van Remkes veel namver zal wor den samengewerkt. Schiedam Zeven personen, on der wie een baby, moesten met ademhalingsmoeilijkheden naar het Schieland- en Holy Zieken huis worden gebracht nadatzater- dagochtend in een woning aan de Schiedamse P.J. Troelstralaan brand was uitgebroken. De brand is vermoedelijk in de slaapkamer ontstaan doordat een van de kinderen met vuur speel de. De brandweer wist het vuur na een klein uurtje te blussen. Wel liepen daarbij omliggende wonin gen waterschade op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5