Nesselande wacht loodzware taak Gunco in pïay-offs tegen Amsterdam Bekerzege in halve finale tegen Zwolle noodzaak aan vooravond play-offs Hockeysters Rotterdam stap dichterbij play-offs Eveline de Haan bij Oranje Frank van Rooijen beste in Rotterdams kampioenschap Zhao Qin Peng schaakt als 'n grootmeester Sperwers promoveert Goed begin Van Moorsel Louis de Koning in ziekenhuis Alcazar onderuit tegen koploper 'Feijenoord' onder druk Seriese kan ROJ-team niet aan primeur helpen De Boer en Wijers leiden FVT voorbij United Poioërs 'de R' winnen beste wedstrijd seizoen Kansloze missie Atomium Rotterdams Dagblad jgC! Maandag 22 maart 1999 Rotterdam— Na vier van de elf ronden is er enige tekening geko men in de strijd om het open kam pioenschap (52 deelnemers) van Rotterdam. Grootmeester Zhao Oin Peng, Martin Roobol en Jan \ben zegevierden over Richard Kraan, Andrej Pietrov en Natha- naël Spaan. De winnaars, alsmede Johan Quist en de vijftienjarige Rick Lahaye die onderling remi seerden, namen met 3,5 punt de leiding, Rogier van Arkel, Michiel Besseling, Martin Noordijk en Henny Versteeg volgen op een half punt. R SR/I voren Toren heeft de derde ronde van de nationale bekercom- petïtie niet overleefd. De 'laatste der Mohikanen' in het rayon van de Rotterdamse Schaakbond moest met 1-3 diep buigen voor het Haagse Discendo Discimus. Alleen Dolf Meijer won. Met 30,5 uit 11, de reguliere competitie in begrepen, werd hij de beste van zijn team. Rob van der Plas, Na- thanaël Spaan, en Wim Koster verloren. Het dertiende Suikemnie-toer- nooi in Puttershoek is met 6 uit 7 ongeslagen gewonnen door de 12- jarige Daniël Steliwagen uit Soest, in wie velen een 'nieuwe JanTimman' zien. Delft— Het is de korfballers van Sperwers gelukt de titel in de der de klasse L binnen te halen. De beslissingswedstrijd tegen Oiym- "piek, Den Haag eindigde na een spectaculair duel in het voordeel van de vogels. In de normale speeltijd werd het duel bij 13-13 afgesloten, waarna verlengd moest worden. In de verlenging leidden de Rot terdammers met 17-16, maar de Hagenaars kwamen juist op tijd langszij: 17-17. Bij het nemen van strafworpen toonde Sperwers zich beter (7-5), waardoor de eindstand 24-22 werd. Topscorers waren Bert Ge lissen (4x), Bep Palte, Mir jam de Jong en Dennis Wijngaard (allen 3x). Door deze zwaarbevochten zege keert Sperwers terug naar de tweede klasse, waarin het stadge noot RKC gezelschap gaat hou den. Nleuw-Voswmeer— Leontien Zij laard-Van Moorse] won de ope ningskoers in het Brabantse Nieuw Vossemeer. De Rotterdam se was halfkoers ontsnapt met ploeggenote Marijke Gemser en met MarieUe van Scheppingen, die zij in de finale in die volgorde achter zich liet. Bij de amateurs werd Zwijndreehtenaar Perry Bothof in de eindsprint verslagen door medevluchter Henk van Hees uit Hoogerheide. In Duitsland ging de zege in Rund um Rhede naar Rabo-prof Bert Hïemstra, Rotterdammer John den Braber finishte, nog achter Jan Boven maar vóór Matthé Pronk als derde. In de wielevron- de van Woensdrecht, gewonnen door de Zeeuw Michel Rommers, eindigde Spijkenisser Emiel van Dijk als negende, één plaats voor Ronald van der Tang. Bij de nieu welingen was Zuidlander Martijn Maaskant de beste. Heenvliet Louis de Koning is voorlopig uit koers, De coureur uit Heenvliet, die enige maanden ge leden in zijn woonplaats een fiet- senzaak is begonnen, ligt met een ontstoken lymfeklier in het Rot terdamse Zuiderziekenhuis. Hjj hoopt deze week weer naar huis te mogen. De loopbaan van de Rotterdam mer Jeroen van Hoorn is voorbij. Het lid van De Hoekse Renners is met hartritmestoomissen opge nomen in het Dijkzigt-zieken- huis. Al eerder bij een koers in België had de Rotterdammer met dezelfde klachten de strijd moe ten staken. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus zjjn door koploper Rijnmond 2 hun plaats gewezen. De Rotterdamse stu dentes verloren met 3-0 via de set standen 15-10,15-9 en 17-15. De reserves van Rijnmond hou den daardoor de eerste plaats in deze derde divisie H stevig in handen. Alcazar blijft derde. Alca zar leverde zijn beste prestatie in de derde set, waarin het bijna drie kwartier stand hield. Door Nick van der Sluis RotterdamGunco-coach Ronald Wolfs overlaadde zaterdagavond zijn spelers, na de 74-51 overwin ning op Drenthe, met complimen ten. Niet aat het resultaat er voor de Rotterdamse formatie nog iets toe deed, de plaats in de play-offs was immers al verzekerd. Maar Wolfs had niets dan lof voor de in stelling van zijn ploeg, juist in een wedstrijd die op voorhand eigen lijk al overbodig was. „De jongens staken lekker in hun vel, mis schien ook wel omdat de druk voorlopig even was weggevallen. Er werd met een heel ontspannen agressie gespeeld." De toekomst kreeg zaterdag in Noord-Limburg voor de Rotter damse basketbal formatie vorm na de 70-69 zege van Ricoh Astro nauts op BS Weert. De Amster dammers legden daarmee defini tief beslag op de eerste plaats in de Elite A en werden automatisch gekoppeld aan de nummer twee van de Elite B, Gunco/Rotterdam. „Een koppeling die verreweg on ze voorkeur had," liet Ronald Wolfs eerder in de week al weten. „Niet omdat we tegen die ploeg meer kans denken te hebben dan tegen Den Helder (de tweede op tie, red.), maar gewoon omdat we tegen Amsterdammers nu een maal lekkerder spelen." Het realisme bij de Rotterdamse formatie is natuurlijk wel zo groot, dat er vanuit wordt gegaan dat overleven van de eerste ronde er nauwelijks inzit. „Maarde druk ligt voorlopig wel bij de Astro nauts. Zij moeten winnen om hun kampioensaspiraties niet in ge vaar te brengen, voor ons is iedere overwinning meegenomen." De eerste wedstrijd, van de serie 'best-of-three', staat voor maan dagavond 29 maart in de Amster damse Apollohal op het program ma, de return in de Zadkinehal heeft plaats op donderdag 1 april. Drenthe heeft zaterdagavond maar even de illusie mogen koes teren met een acceptabel resul taat uit Rotterdam weg te komen. Tot de zesde minuut ging het ge- lijkop (9-9), maar amper drie mi nuten later was het gat al gesla gen (20-10) en daarna dicteerde de ploeg- van Wolfs het tempo en het karakter van de wedstrijd. Ook al omdat in de Drentse ploeg spelers als Peter Koning en Edwin Luyckx zich steeds meer gingen ergeren aan de arbitrage, hetgeen hun inbreng in de wedstrijd be paald niet ten goede kwam. Definitief sloeg Rotterdam toe na de hervatting (ruststand nog 35- 23) toen in een tijdsbestek van tien minuten de voorsprong werd opgevoerd tot 27 punten. 54-27. Wolfs: „Ons streven was er toen op gericht de produktie van de te genstander beneden de 50 punten te houden, maar dat lukte net niet." Het was alsof er een zweem van teleurstelling doorklonk in die vaststelling van de coach, die lo vende woorden had voor met na me Dusan Savic (13 punten, 7 as sists) en Rob de Graaf (15). Vooral de laatste wordt in de ogen van de Ronald Wolfs steeds belangrijker voor Rotterdam. De lang gebles seerde afstandsehutter lijkt pre cies op tijd weer in vorm om in de play-offs te kunnen bijdragen aan een verrassende opleving. Bij Gunco kwamen ook Eelco Derks (13, met 10 rebounds) en Sander Kales (14) in de dubbele cijfers. Door Ariën Stuyt Zevenhuizen De NeVoBo-beker kan VC Nesselande wellicht afschrijven na de 1-3 nederlaag tegen Zwolle iryie halve be kerfinale, maar de landstitel als hoofdprijs is nogphltijd 'onder handelbaar'. Mocht de ploeg van trainer/coach Pierre Mathieu nog hoop hebben op bekersucces, dan is de eis loodzwaar: aanstaande vrijdag met 3-0 winnen in en tegen Zwolle. „Er zijn lichtere klussen," luidde het understatement van Nesse- lande-speler Ferry van Hal. De NeVoBo heeft de taken voor de club uit Zevenhuizen nog maar eens stevig verzwaard. Vanwege televisie-aandacht werd het twee de treffen met Zwolle verplaatst van woensdag naar aanstaande vrijdagavond. Een dag later staat de eerste wedstrijd in de play-offs tegen Ekspalvo op de rol. „Onge looflijk!" foeterde Mathieu. „Het is toch belachelijk dat we in 24 uur tweemaal moeten spelen?" Speler Ferry van Hal viel hem bij: „Een grof schandaal." Er was sowieso genoeg stof tot na denken in het altijd gezellige dorpshuis Het Swanla. Over het effect bijvoorbeeld van de inten sieve trainingsweek, die Nesse lande achter de rug had. Was dat van invloed op de prestaties van de volleyballers? Of scholen zij gewoon kwalitatief te kort? Feil was wel dat Nesselande zowel in de derde als in de vierde set een voorsprong uit handen gaf. Juist in het rallypointsysteem is het bij zonder moeilijk een achterstand goed te maken, wat het tweemaal verspelen van de leiding in een set des te opmerkelijker maakte. „Ik denk dat de vermoeidheid toch wel heeft meegespeeld," er kende Ferry van Hal. .Achteraf gezien denk ik dat we wat al te hard tekeer zijn gegaan, afgelo pen week. We waren nog niet he lemaal hersteld en dat heeft ons parten gespeeld.. Ik denk wel dat de vele trainingsarbeid in de play offs vruchten zal afwerpen. Ook niet onbelangrijk natuurlijk." 'Scherpte ingeleverd' De stelling van coach Mathieu was na afloop zo duidelijk als maar kon. „Wij hebben keihard doorgetraind afgelopen week, ter wijl Zwolle al rust had genomen. Wij moesten dat doen met het oog op de play-offs waarin we onze piek willen bereiken. Daardoor hebben we wat scherpte ingele verd tegenover Zwolle. Toch vir.d ik dat we, op basis van onze kwali teit, hadden moeten winnen." Juist die kwaliteiten liepenniet zo ver uiteen in Zevenhuizen, Op zich niet al te opmerkelijk, aange zien Zwolle geldt als een heuse cupfighter. Vorig jaar sneuvelde Nesselande in de bekerfinale te gen de volleyballers uit de Hanze stad. Ook in de strijd om de Super Cup, in de aanloop naar het huidi ge seizoen, bleef de ploeg uit Zwolle Nesselande de baas. In de competitie daarentegen was de ploeg uit Zevenhuizen tweemaal de sterkste. In de 'heenwedstrijd' van de halve finale was Zwolle strijdbaar als al tijd. In de eerste set liep de ploeg al snel naar een 4-7 voorsprong. Nesselande kwam vervolgens niet meer in de buurt, waardoor de set met 12-15 naar de Zwollena ren ging. Tot opluchting van het thuispubliek wist Nesselande in de tweede set het wedstrijdbeeld te keren. Met name Ferry van Hal kwam aanvallend beter uit de verf en Zwolle had even geen ant woord op het spel van de oppo nent: 25-22. Het was de beste periode van de thuisploeg, die in het vervolg met name stuitte op de fantastische defensie van de Zwolse ploeg. De Zwolse verdedigers veegden de bal overal vandaan weer omhoog, 'zekere' punten werden voorko men en vanuit ogenschijnlijk ge slagen posities werd alsnog ge bouwd aan een eigen punt. Nesselande had er geen antwoord op en moest met respectievelijk 22 en 21 punten genoegen nemen. „Ze waren simpelweg scherper," oordeelde Feriy van Hal, die nog wel gelooft in bekersucces. „We moeten voluit aan de bak vrijdag en gewoon vergeten dat we zater dag weer moeten. Natuurlijk is 3-G winnen in Zwolle lastig, maar we zijn het aan onszelf verplicht het toch te proberen." Rotterdam De hockeyvrouwen van Rotterdam omzeilden lastige klippen in Amsterdam en Hilver sum. De dubbel tegen respectie velijk Hurley en Hilversum was niet van gevaar ontbloot omdat beide ploegen in degradatiege vaar verkeren. Gisteren in Hilver sum, na de tweede 0-1 zege van het weekeinde, zei coach Caroline van Nieuwenhuyze-Leenders dat de play-offs weereen stapdichter- bij zijn gekomen. Wanneer Rot terdam zondag HGC met lege handen terugstuurt naar Den Haag, is de ploeg verzekerd van de derde plaats in de hoofdklasse. Ondanks een groot overwicht in beide wedstrijden kwamen de Rotterdamsen moeilijk tot scoren. Op het 'zandveld' var. Hurley kwam de ploeg zaterdag moeilijk uit de voeten. Er moest een straf- bal van Boukje Vermeulen aan te pas komen om de winst binnen te halen. In de laatste tien minuten kreeg Hurley drie strafcomers op rij, die door keepster Eveline de Haan goed werden verwerkt. Een dag later in Hilversum was het Karlijn Petri, die de beslissen de treffer plaatste. De centrum spits benutte de rebound van een strafcorner. Na nummer vijf HGC (zondag) spelen de Rotterdamsen nog te gen Nijmegen (uit), Kampong (thuis) en Den Bosch (uit). Stand: Den Bosch 18-46, Amster dam 1744, Rotterdam 1842, La ren 18-39, HGC 17-33, Kampong 17-21, Oranje Zwart 18-21, Nijme gen 18-15, Pinoké 17-13, Hilver sum 18-II, Hurley 18-8, MOP 18-6. Rotterdam Bondscoach Tom van 't Hek heeft Eveline de Haan, de keepster van hockey club Rotterdam, toegevoegd aan de selectie van Oranje. De 23-ja- nge Rotterdamse is opgeroepen voor de oefeninterland van woensdag in Amstelveen tegen Duitsland omdat eerste keep ster Daphne Touw van Laren met een beenblessure tobt Het doel van Nederland wordtin het Wagenerstadion verdedigd door reservekeepster Clarinda Sinnighe van Amsterdam, Eveli ne de Haan, die vorig seizoen in Jong Oranje keepte, begint op de bank. Karlijn Petri van Rot terdam, die met 17 doelpunten derde op de topscorerslijst staat, begint bij Oranje in de basis. Ondanks dat Skoop uit Sittard geen partij was voor de mannen van Victoria, speelde de Kralingse overgangsklasser gemotiveerd en gedisciplineerd: 7-1. Voor Victoria scoorden Mark Langenmeijer en Martijn Schakel (beiden 2x), Bas Michiels, Jua 't Zelfde en Renzo Hoefnagels. Leonidas kan de titel vergeten, Om nog een kans te maken, moes ten de Rotterdammers van koplo per Pinoké winnen. Hoewel zij veel sterker waren, eindigde het spannende duel in een 1-1 gelijk spelLeonidas kwam door een tip- in met 1-0 achter, maar Jules So- hier zorgde voor de gelijkmaker. Rotterdam schoof op naar de vijf de plaats in de overgangsklasse door een 2-1 overwinning op Doom. Jan Jaap de Vin benutte een strafcorner, waarna de gasten gelijk maakten. Kort voor tijd be sliste Bart Jeroen Petri het duel uit een strafcorner. Ferry van Hal (rechts) en Ar no van Solke- ma (midden achter het net) komen niet hoog ge noeg van de grond om de smash van voormalig ploeggenoot Martijn Diele- man (6) te ver hinderen. FOtO Peter Molkenbo«r Door Hans van Houdt Rotterdam Frank van Rooijen kwam van ver. Al vroeg in de eindsprint van het open Rotter dams wielerkampioenschap op het complex van Ahoy' aan de Doenkade had de jongste van de fietsende broers uit Wilnis gedeci deerd de kop genomen. En dat, terwijl er in de kopgroep van veer tien die op de eindstreep afden- derde heel wat rappe mannen za ten, Frank van Rooijen, blakend van zelfvertrouwen, maalde er niet om. Afgetekend ging hij als eerste over de streep, gevolgd door Allard Epping, die maar met moeite de verrassende nieuwko mer Bart Williams van zich kon afhouden. Net naast het erepodi um belandde Robert Karremans, de uitblinker in de koers. Van Rooijen maalde er niet om en liet zich door de Rotterdamse sport wethouder Van den Muijsenberg breedlachend in het kampioen- s'uicut lujsen. Dat men met een bescheiden deelnemersveld toch een leuke koers kan krijgen, bleek zaterdag aan de Doenkade. Vooral Robert Karremans was een lichtend voor beeld voor zijn collega's. Verwon derlijk omdat het nieuwe lid van De Hoekse Renners zich van de winter met van alles heeft bezig gehouden, behalve met wielren nen. „Ik ben zelfs vyf kilo zwaar der geworden," verontschuldigde de Alphenaar zich nog voor de koers. In de wedstrijd was daar niets van te merken. Steeds weer reed Kar remans voor de groep uit; niet voor niets werd hij daardoor win naar van de leidersprijs. Tevens was hij de initiatiefnemer van de eerste serieuze kopgroep van vijf. Naast Karremans waren, dat now twee renners van de Volharding, Ronald Roos en Heerco Gorter, verder Werner Altewischer van Trias en Patrick Graal namens de organiserende club De Skihut/ Ahoy'. Frank van Rooijen, open wie lerkampioen van Rotterdam 1999, is een en al oor voor sportwethouder Herman van den Muijsenberg die nog wat tips voor hem heeft Foto Aad van der Voom/CorVos Het leek de beslissende slag, maar door het vervelende gedrag van ploegmaten van Roos en Gor ter in het peloton sloeg de vlam in de pan. Slachtoffer werd Jan Goe- dendorp, die onterecht dacht dat hij verantwoordelijk werd gehou den en pardoes afstapte. Nadat hem duidelijk was gemaakt dat niet hij was bestraft maar Allard Epping, vervolgde de coureur van Delta/France Limousin de koers, uiteraard op een ronde achter stand. Dat belette hem niet het gat dicht te rijden naar een negen tal achtervolgers die inmiddels op zoek waren gegaan - met succes, naar later bleek - naar de vijf koplopers. Ook het peloton was echter on drift geraakt, waardoor de koers tot het slot spannend bleef. Goede zaken leek Ton van der Stap nog te gaan doen, maar de opmars van de renner uit Delft kwam te laat. Hij bereikte nog wel de kopgroep, maar in de eindsprint moest hij de tol voor zijn inspanningen beta len. In het omlijstende programma had André Grootveld pech, dat er werd gebeld toen er nog twee ron den waren te gaan. Nu strandde zijn ontsnapping op luttele me ters voor de meet en was het John Oudshoorn, die met de eer ging strijken. Peter Pij! was veruit de beste recreant en Marco Wesse- ling won de massale eindsprint bij de nieuwelingen. Ronald Schur was eerste in de interclubrit. RotterdamNet als veel andere koersen in de re gio, had ook het open Rotterdams kampioenschap aan de Doenkade te lijden onder het gebrek van belangstelling van de zijde van de amateurs. Slechts een veertigtal had ingeschreven. Een aan tal 'bij schrijvers' zorgde alsnog voor een accepta bel deelnemersveld. Niet aiie organisatoren wachten lijdzaam af. Zo heeft men voor de Ronde van Feijenoord op Ko ninginnedag al besloten de elite- en neo-amateurs te schrappen en staat ook het doorgaan van ande re categorieën onder druk. En ook in Waddïnx- veen houdt men het hart vast. Nieuwegein Het Nederlandse judo maakte de afge lopen maanden kennis met een nieuw fenomeen: een landelijke competitie voor gemengde clubteams. De formule sloeg aan. Zelfs Angelique Seriese trok er het judopak weer voor aan. Aan de voormalig wereldkampioene heeft het niet gelegen dat Rotterdam Olympic Judo zaterdag in Nieuwegein niet met de primeur ging strijken. De zwaargewicht won al haar partijen met speels gemak. Desondanks werd haar team 'slechts' derde. De fina le ging tussen school Essink uit Eindhoven en Pauel Sport uit Haarlem. Essink won met 6-3. Bij absentie van Europa Cup-houder Keijamju werd de finaleronde een spannende, gelijkwaardige strijd. De Nederlandse top gaf de voorkeur aan een A-toer- nooi in Warschau of nam rust voor het komende Eu ropees kampioenschap. Ook Mark Huizinga deed niet mee, maar de Europees kampioen was wel in Nieuwegein om Rotterdam Olympic Judo te steunen. „Ik heb altijd wel genoeg toernooien, volgende week nog één in Rome, maar voor de jongens ac.:!er mij in Nederland is dit een prima initiatief," aldus de Vlaar- dinger die zijn ploeggenoten enigszins teleurstel lend naast de titel zag grijpen. Rotterdam Op twee wedstrijden voor het einde van de voorronde heeft FVT/Visser goede zaken gedaan als het gaat om het bereiken van de play-offs. De Rot terdamse tafeltennissers behaalden thuis een verras send grote overwinning op de Amsterdamse debu tant United, 6-1. FVT gaat nu aan de leiding. Tegen de met Jonah Kahn en Jos Verhuist uitkomen de Amsterdammers waren de eerste twee partijen al meteen beslissend voor het verdere verloop van de wedstrijd. Michel de Boer won in drie games (13-21, 21-9,21-11) van de voor hem altijd moeilijk te bespe len Kahn, terwijl Barry Wijers de geroutineerde kop man Jos Verhulst verraste: 17-21,21-11,21-16. Nermin Smajic had vervolgens geen enkel probleem met Tommie Santic (21-19, 21-11). Het gewonnen dubbelspel van De Boer en Wijers (tegen Kahn en Verhulst, 21-13,21-17) bracht de stand op4-0, waarna De Boer er tegen collega-kopman Verhulst 5-0 van maakte. Verhulst won nogwelde eerste game(12-21), maar werd in de twee volgende volledig van de tafel gespeeld; 21-15, 21-6. Het enige Amsterdamse punt kwam op naam van Kahn, die Smajic in drie games klopte. Smajic won eenvoudig de eerste game (21-13), maar kon in de tweede een 16-10 voorsprong niet af maken (20-22), waarna zijn verweer in de derde game gebroken was (17-21). In de slotpartij bepaalde Wijers tegen Santic de eindstand op 6-1. De stand: 1. FVT/Visser 5-23,2. Scylla 5-22,3. 't Zand 5-22, 4. Kluis 5-19,5. Ankerstars 5-18,6. Amsterdam United, 7. TTW 5-13,8. Docos 5-8. In de vierde divisie behaalde Twenty One Up een 7-3 zege op de tot degraderen gedoemde stadgenoot Alexandria. Peter Berben, Onno Troep en Niels van der Wal wonnen allen twee keer. Ook de vrouwen van FVT/Visser doen het goed. De naar de tweede divisie gepromoveerde Rotterdamsen kijken voorzichtig al weer naar boven. Door hattricks van Mariska de Haas en Tanja Revet en één keer winst van Patricia Zwarljens werd Hotak met 8-2 geklopt RotterdamDe waterpoloêrs van Rotterdam hebben voor een verrassing gezorgd door de nummer drie van de ranglijst, het Delftse DZV, in eigen huis te verslaan. De 10-11 zege klonk trainer-coach Dino Dijksman als muziek in de oren. ;rDe grote verdien ste van ons was, dat we als ploeg zijn blijven speten," aldus Dijksman. „Het was onze beste wedstrijd van het seizoen." Tóch kende Rotterdam ook in Delft een mindere pe riode. Na het tweede part keken de bezoekers zelfs tegen een 84 achterstand aan. „Het was ongelooflijk, alle ballen van DZV gingen er in die fase bij ons in," aldus de verbijsterde trainer-coach. Het herstel van de 'R' was wonderbaarlijk. De geringe achterstand (9- 8) deed het geloof in eigen kunnen zienderogen toe nemen, waarna de Rotterdammers het duel met 10- 11 beslisten. Leon de Kleer schoot vier keer raak. De rest van de produktie kwam op naam van Jeroen Huismans(2x), Kees van Duin (2x), Eelco Vrolijk, Bas van der Horst en Frank Klawer. SVH verging het in 2A stukken minder. Sassenheim, toch bepaald geen hoogvlieger, greêp op eenvoudige wyze de volle winst: 7-2. „We hadden niets in te bren gen," vond Mare Peter Verveer. Door de zege van NVA/HHC op BZC is SVH gedwongen nog de nodige puntjes bijeen te sprokkelen om degradatie te voor komen. De voorsprong bedraagt nog drie punten. Ook RWV lijkt in 3E zijn beste periode achter de rug te hebben. Degradatiegevaar dreigt weliswaar niet, maar de 5-3 nederlaag bij De Schelde gaf toch te den ken. Het vrouwenteam van Rotterdam is in 2A enigszins van slag, nadat het enige weken geleden verraste met een tweede plaats op de ranglijst. De debutant trof dit keer in Alkemade haar meerdere: 6-3. „En daar was ik niet echt gelukkig mee," aldus trainer- coach Wim de Kleer. Kansen waren er in overvloed, maar vonden geen genade in de ogen van doelman van Alkemade. „Zij keepte een fantastische wed strijd, ongekend voor dit niveau," prees De Kleer. Al leen Manon van de Berk, Esther van Empelen en Ce cil Holweg slaagden er niettemin in haar te passeren. Middelburg De kansloze 22-15 nederlaag tegen EMM doet de handballers van Atomium geen goed, maar omdat de reserves van BFC blijven verliezen zal er waarschijnlijk geen degradatie volgen. Voor Snelwiek was het een goede dag. De vrouwen nestel den zich op de tweede plaats door met 16-15 van ODIS te winnen. Het geroutineerde tweede mannen- team loopt op het nippertje het kampioenschap mis, de 27-21 overwinning op Gemini ten spijt. Ook het eerste van Snelwiek won. Degradant DSS weid in het laatste kwartier overspeeld: 26-21. De reserves van Snelwiek leden één nederlaag te veel - en wei één van de twee tegen de latere kampi oen Quintus 2. Snelwiek had alle troeven op het tweede team gezet, omdat de poule van het even hoog spelende eerste zwaarder leek. De twee knullig verloren gegane duels tegen Quintus kosten Snel wiek dus uiteindelijk promotie naar de eerste divisie. De vrouwen herstelden zich in de tweede helft van de competitie. Door de 16-15 winst op ODIS, vooral een verdienste van de 'zieke' Esperanza Narvaes, eindig- rl» Snelwiek nnH» tfpHpplrte tweede ülaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9