Angel uit evenementennota I s Streekmuseum belicht jaren na de bevrijding e» StlXtUKENSTUMO KfflSHSËSBflK d BAPTNDPtTHT Rotterdams Dagblad In Stadsdebat over 2020 wordt veel gevraagd van Vlaardingers Met 2,7 promille van de dijk af Winkeldieven aangehouden Lammetje onderkoeld Vrouw gewond bij aanrijding Preventieactie niet tevergeefs Geen treinen tussen de Hoek en Rotterdam Centrum van Schiedam blijft moeilijk bereikbaar Scheeres doet toezegging aan politiek* Schiedam helpt feesten niet om zeep Vlaardinger verdacht van vier inbraken in zelfde café Gratis aapjes kijken r. Qf bel gratis 0800-0642 Rotterdams Dagblad Waterweg Dinsdag 2? maart 1999 Viaardingen Met een behoorlij ke slok achter de kiezen is de af gelopen nacht rond half een een 54-jarige Maasslmzer met zijn au to de Maassluisedijk in Viaardin gen afgereden. De politie vermoedde meteen dat er alcohol m het spel was -»n bracht de man naar het Maassl »-■ se bureau om herr _e laten blazen. Daar bleek dat de Vlaardinger een alcoholpromillage van maar liefst 2,7 had Hij kon meteen zijn rijbe wijs inleveren Schiedam Personeel van twee Schiedamse zaken heeft gisteren twee winkeldieven aangehouden, 's Ochtends werd een 32-jange man zonder vaste woon- of ver blijfplaats in een supermarkt aan de Lange Kerkstraat betrapt bij de diefstal van vier potten oplos- koffie. Personeel droeg de man over aan de politie, 's Middags probeerde een 27-jange Schiedamse even eens tevergeefs een winkeldief stal te plegen in een supermarkt aan de Mgr. Nolenslaan. De vrouw, die samen met haar kind jn de wonkei was, wilde een pakje sigaretten achteroverdrukken. Ze is overgebracht naar het politie bureau en kon na een reprimande weer naar huis. In de tussentijd was haar kind ondergebracht in een crèche. Maassluis Voorbijgangers za gen gisteren in een weiland aan de Vlaardingsedyk in Maassluis een pasgeboren lammetje dat er slecht aan toe leek Het moeder schaap had weinig interesse in het lam en een eigenaar was ner gens te be Kennen, zodat werd be sloten de politie te bellen. Die lichtte op haar beurt het perso neel van de dierenambulance in, die constateerde dat het lammetje ems tig onderkoeld was. Het beestje is overgebracht naar de dierenkliniek in Viaardingen en kon daar worden gered. Hoek van Holland Bij een aanrij ding op het Nieuwlandse Molen pad in Hoek van Holland is gister middag een 18-jarige inwoonster gewond geraakt. De vrouw reed met een medepassagier op een enorfiels toen zij m een bocht plots een langzaamnjdende auto ontwaarde. Doordat ze hard moest remmen ging ze met haar snor fiets onderuit en kwam daarbij te gen de auto aan. De vrouw is ver volgens naar het Leyenburg Zie kenhuis vervoerd. Viaardingen Een preventieactie van de Vlaardingse politie in de Stadhoudersbuurt bleek gisteren met voor niks. Bij de helft van de zeshonderd geparkeerde auto's was de radio achtergelaten en nog eens vijftien voertuigen bleken niet te zijn afgesloten. De eigena ren van de betreffende auto's wer den door een briefje op de voor ruit opmerkzaam gemaakt op bei de zaken. Rotterdam/Hoek van Holland In verband met werkzaamheden rij den er vrijdag vanaf 22.00 uur geen treinen tussen Hoek van Holland en Rotterdam CS. De Ne derlandse Spoorwegen zetten bussen in. Vrijdag rijden in beide richtingen elk half uur snelbus- sen. Tevens rijden twee keer per uur in beide richtingen stopbus sen, die bij alle treinstations op het traject stoppen. Zaterdag rijden tussen 09.00 urn- een 19.00 uur zowel stop- als snet- bussen in beide richtingen om het kwartier. Buiten deze tijden rij den dc bussen twee keer per uur. Een dag later rijden ïowel de stop als de snelbussen twee keer per uur van Rotterdam CS naar Hoek van Holland en vice versa. SchiedamHoewel de Nieuwe Damlaan weer is opengesteld voor het verkeer, blijft het cen trum van Schiedam moeilijk bereikbaar. Vanochtend zat het verkeer muurvast. Mede doordat de Damlaan tus sen de Monseigneur Nolen slaan en de Vlaardingsedijk nog altijd is opgebroken, moe ten de centrumbezoekers, die ter hoogte van het Novotel van de rijksweg afkomen, en het verkeer uit Schiedam-Noord een alternatieve route nemen. Omdat in veel gevallen voor de Burgemeester van Haarenjaan wordt gekozen, ontstaat op en rond plein '40-T45, waar de werkzaamheden voor het me tro-traject worden uitgevoerd, vrij frequent een behoorlijke chaos. Maar ook het verkeer dat de Van Haarenlaan in de richting van Viaardingen opgaat om via de BK-laan het s'adsbart te be reiken, stuit regelmatig op ver- keersopstoppïngen. Vindingrijke chauffeurs ge bruiken de afrit van de rijks weg A 4 bij Vlaardingen-Oost om de ellende bij de afnt in de 's Gravenlandsepolder te om zeilen. „Normaal," zegt een Schie damse, die voor haar werk van uit Spaland naar de Nieuwe Haven moet, „ben ik in zo'n tien minuten op de zaak, maar vanochtend heb ik er meer dan uur over gedaan. Overal stond het verkeer vast: by de Mar- gnethal, in dc 's Gravenlandse polder en ook ter hoogte van Wilton Fijenoord. Omdat het op de Nieuwe Dam laan een chaos was, probeerde ik maar via de Van Hogendor- plaan m Viaardingen Schie dam van de andere kant in de rijden. Ook dat was geen doen. Uiteindelijk ben ik bij zwem bad De Kulk de rijksweg maar opgegaan en er in Vlaardin gen-Oost weer af om toch maar de BK-iaan op te duiken. Ik vraag me af hoe dat vanavond moet" De wegwerkzaamheden aan de Nieuwe Damlaan zijn inmid dels grotendeels uitgevoerd. De rijbaan in de richting van de Damlaan is voorzien van een nipuwe asfaltlaag en is sinds gisteravond zeven uur weer opengesteld voor ver keer. Binnenkort wordt ook een deel van de andere baan van nieuw asfalt voorzien. Omdat dan de andere rijbaan in twee richtin gen kan worden gebruikt, wordt er tijdens het karwei geen oponthoud verwacht. Schiedam De notitie over de toekomst van de Schieaamse evenementen wordt zeker niet uitgevoerd zoals die nu op tafel ligt. De komende maanden zal nog eens stevig worden gesleu teld aan de notitie waarmee men in het Stadskantoor grip wil krijgen op de subsidiëring, beoordeling en ondersteuning van de Schiedamse feesten en festivals. Dit werd gisteravond dui delijk bij bespreking in de raadscommissie algemene en eco nomische zaken. Eerder werd bij de organisaties van de Schiedamse feesten en fes tivals met verbijslenng gerea geerd op de nota waann de toe komst van de evenementen in de Brandersstad wordt uitgestip peld Als de beslispunten uit de notitie in de huidige vorm worden omgezet naar beleid, zou er bijna geen evenement meer overeind blijven in Schiedam. De notitie in een notedop: geen geld voor het Maasboulevardfeest en het Nieuwlandfestival en een lagere gemeentelijke subsidie voor het Spectrumfestival, ver moedelijk de Brandersfeesten en het Haven-, Muziek- en het Mo- ïenfestival. Bovendien moeten ook de kosten die de gemeentelij ke diensten maken voor de festi vals meer dan voorheen op de or ganisatoren van de evenementen worden afgewenteld. Met nieuwe regels en richtlijnen wil de gemeente een einde maken aan de onoverzichtelijkheid van het gemeentelijk subsidiebeleid. De subsidiepotten en regelingen waaruit de gemeente bijdraagt aan de feesten zijn legio, terwijl een goed overzicht of eenduidige criteria ontbreken. Dit heeft tot gevolg dat het ene festival meer geld ontvangt dan het andere en dat per geval andere richtlijnen worden toegepast. Maar zover zal het met komen. Eurgemeester Reimer Scheeres benadrukte gisteravond aan het begin van de bespreking dat het nog slechts om een discussiestuk ging en dat er nog van alles vmn- derd kon worden. En dat zal ook gebeuren, viel gis teravond op te maken uit de woor den van de commissieleden. Buiten beschouwing Zo hadden veel commissieleden er moeite mee dat lokale evene menten, zoals het Nieuwlandfesti val en het Maasboulevardfeest, geen subsidie meer krijgen omdat ze louter lokaal gericht zijn. „Deze feesten moeten niet buiten be schouwing blijven omdat ze geen regionale uitstraling hebben. Want ook deze evenementen leve ren een bijdrage aan de aantrek kelijkheid van de stad," zei Trudy van den Akker (D66). Een ander punt van kntiek be treft de richtlijn dat de subsidie nog slechts 35 procent van de tota le kosten van het feest bedragen. Een regel die volgens veel com missieleden niet zo star moet wor den toegepast. „Vasthouden aan die 35 procent lijkt met niet verstandig. Laat het maar afhangen van wat er woidt ingediend. Bekijk het per aan vraag per evenement," zei Will van Wijk (WD). etzelfde advies werd gegeven over het doorberekenen van de kosten die de gemeente maakt met de begeleiding van de evene menten De commissie gaf de raad om daar nog eens goed naar te kijken, want als alle kosten worden doorberekend, is er byna geen feest meer mogelijk. Hier mee gooide de commissie de deur overigens met heiemaai dicht. Want een deel van de kosten die worden gemaakt, mogen best door de organisaties van de eve nementen worden gedragen. Ook de burgemeester deelde de me ning dat voorzichtig te werk moet gegaan worden met een doorbere kening van gemeentelijke kosten. „Als we alles doorberekenen zor gen we er nota bene zelf voor dat er niets meer mogelijk is. Dan krijg je als organisatie geen eve nement meer van de grond," al dus Scheeres. De opmerkingen van de commis sieleden worden gebruikt om de notitie bij te stellen. Daarvoor worden ook de reacties van de organisatoren van de Schiedamse evenementen be trokken. Deze worden binnenkort door de gemeente uitgenodigd voor een gesprek. Door Manette Olsthoorn Viaardingen In 1949 at Jan An derson voor het eerst een banaan. Z'n eerste kauwgompje een jaar later. In het streekmuseum aan de Kethelweg in Viaardingen ver telt de rasverzamelaar over de magere jaren na de oorlog, het on derwerp van zijn nieuwe tentoon stelling 'Mei 1945 bevrijding, ook van de zorgen bevnjd?' „Er was geen donder. De eerste ja ren na de Tweede Wereldoorlog was alles nog op de bon, of zelfs niet eens te koop," zegt Anderson. Niet de Tweede Wereldoorlog zelf, maar de jaren ema staan centraal in de nieuwe tentoonstelling van Anderson. Niet alleen omdat hij merkt dat weinig mensen iets we ten van de periode na de bevrij ding, maar vooral omdat hij vindt dat de jaren na de oorlog veel meer invloed hebben gehad op de welvaart van nu. „Om vanuit een 'nikssituatie' met zuinig leven, erg hard werken voor zeer lage lo nen dit te bereiken is een zeer gro te prestatie geweest," constateert Anderson. Zo werd bijvoorbeeld in de week van 26 september tot 2 oktober 1945 al het geld ongeldig verklaard en moest iedereen rond zien te komen van een tientje (in Engeland gedrukte muntbiljet ten). Overigens hoefde dat gerin ge geldbedrag om mee rond te ko men geen probleem te zijn. Er was toch niets te koop. Op de zolder van het streekmuse um zijn de vitrinekasten al op or de gemaakt voor de opening van de tentoonstelling op maandag 29 maart. Bill Minco, voorzitter van de Stichting Geuzenverzet, opent Jan Anderson belicht in de nieuwe tentoonstelling de Vlaardingse jaren na deTweede Wereldoor log. "Want met het vertrek van de Duitsers waren de problemen nog lang niet voorbij.' Foto Roet Dijkstra de expositie 's middags om drie uur in de Serre aan de Goudsesin- gel, vlakbij het streekmuseum. Oud-burgemeester Fred van Lier vertelt tijdens de opening over zijn ervaringen na zijn diensttijd in Indonesië. In de tentoonstelling snijdt An derson onderwerpen aan als de bevrijding van Viaardingen met een jeep, strafkamp De Vergulde Hand waar in de periode 1945- 1948 2000 'foute mensen' uit de oorlog werden ondergebracht, de oprichting van Expoge (een orga nisatie voor mensen die in Duitse concentratiekampen hadden ge zeten), de opsporing en berech ting van NSB'ers, naoorlogse en illegale kranten (In Viaardingen De Luistervink) en foto's van 'on ze jongens overzee'. Voorraadstatistieken laten zien dat bijna tweederde van de 35.000 Vlaardingers in mei 1945 nog m de rij voor de gaarkeuken stond. Twee maanden later waren dat er nog steeds bijna 10.000. In juni 1945 kwamen zelfs nog tientallen mensen om van de honger. Ne derlands Volkshv rstel en de Hulp Aktie Rode Kruis haalden geld en goederen op, dat werd verdeeld onder minder bedeelde Nederlan ders. Ook de ruim 150 Geuzen die na de oorlog terugkeerden uit het con centratiekamp, kwamen in de kou te staan. Voor hen, zwak en uitge put, waren er geen traumateams of extra verzorging. Zij moesten rondkomen van het ziekengeld ViaardingenHoe moet Viaardin gen eruit zien in het jaar 2020? In het Stadsdebat mogen de inwo ners zelfhef antwoord verzinnen. Op 21 april geeft de gemeente Viaardingen het startsein voor wat een dne maanden lange dis cussie moet worden over waar het met de stad heen moet. De ideeën van de inwoners zullen worden opgetekend en na de zomer wor den besproken in het gemeente bestuur. Dat moet in december van dit jaar leiden tot de zogehe ten Stadsvisie, waarin het beleid voor de toekomst van Viaardin gen is vastgelegd. De Vlaardingse gemeentepolitiek besloot na de verkiezingen van vorig jaar dat de inwoners van de stad meer bij de beleidsvorming betrokken moeten worden, Een openbare discussie zal de inwo ners nu de kans geven meer in vloed uit te oefenen op het lokaal bestuur dan alleen het kiezen van de gemeenteraadsleden. Onder de noemer Stadsdebat mag ieder een zijn eigen idee op tafel gooien over de toekomst van Viaardin gen, „Wij hebben als gemeente vaak een nogal ambtelijk antwoord op de problemen in de stad," ver klaart secretaris Jan Brinkman var. het Ylaardmgse college van b en w. „Als jongeren zich vervelen, reageren wij planologisch met de aanleg van een hangplek. Is er dan zo'n JOP, en heeft de burge- Gemeentesecreta ris Jan Brinkman: 'Als er moet worden geprotesteerd staan Vlaardin gers vooraan, maar waar ze niet sterk in zijn is het naden ken over hun toekomst.' Archief foto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema meester het openingslintje door geknipt, dan blijkt er geen jonLv re op af te komen. Dus willen we nu van de jeugd horen wat ze nou zelf wil." De gemeente wil zelf een voorzet geven in het Stadsdebat met een inventarisatie van de problemen en de trends in de stad. De resul taten daarvan worden vastgelegd in het Stadsplan, dat vanaf 21 april m boekvorm onder de Vlaar dingers zal worden verspreid. Onvermijdelijk thema in deze stof tot discussie zal de vergrijzing en de ontgroening zijn. Viaardingen wordt steeds ouder en ontbeert een toevoer van jonge inwoners. Ook zal de vraag aan bod komen wat de identiteit van de stad moet worden, „Want Viaardingen staat bekend als een werkstad," denkt b en w-secretaris Brinkman, „maar het is eigenlijk een groene woonstad. Terwijl we de grootste moeite hebben om de arbeids plaatsen in Viaardingen te behou den." In het Stadsdebat moet uitslui tend de mening van het volk naar voren komen: inmenging van de lokale politiek is niet gewenst. „De politici moeten zich beperken tot de kunst van het luisteren," licht Brinkman toe. „Het zou zon de zijn als een politicus komt bin nenvallen met 'dit is mijn mening en daar wijk ik toch niet vanaf.' Het moet eigenlijk een actief refe rendum worden." Het gemeentebestuur heeft daar bij als ideaal plaatje voor ogen dat de milieufreak met de onderne mer om de tafel gaat zitten en door het debat inzicht in eikaars problematiek krijgen. En daarbij moet vooral naar de toekomst worden gekeken, met als ykpunt het jaar 2020. Mensen van middel bare leeftijd kunnen er zo plots bij stilstaan dat er m dat jaar een se- niorenwoning vuui heli in de aUu moet zijn, is de gedachte van de gemeente. Aanvankelijk dacht het gemeen tebestuur aan het jaar 2010, maar dat bleek toch te dichtbij om een goede discussie over het lange termijnbeleid op te starten. „Wil je mensen zo ver krijgen dat ze na gaan denken over de toekomst van hun wijk, dan moet je ze in herinnering brengen hoe die er twintig jaar geleden uitzag," ver telt de gemeentesecretaris. „Dan weten ze vast genoeg dingen te vertellen die aanvankelijk een verbetering leken, maar later ver keerd zijn gegaan. Mensen moe ten door het Stadsdebat worden losgeweekt van hun belangen op de korte termijn." Op door de gemeente georgani seerde bijeenkomsten zullen de Vlaardingers hun eigen ideeen over de toekomst van de stad kun nen spuien. De debatten zullen worden geleid door een van ge meentewege aangestelde voorzit ter, en de opmerkingen zullen zo veel mogelijk worden vastgelegd. „Dat wordt natuurlijk een wirwar van meningen," weet Brinkman, „Maar we zullen proberen daar de rode draden uit te halen." In september zal de gemeente raad zich gaan buigen over de re sultaten van het Stadsdebat. Die zullen worden meegenomen in het concept Stadsvisie, waarin het lange termijrt-beleid van de stad Wurdt vastgelegd. In deceiubei moet de Stadsvisie door de raad worden goedgekeurd. „De wens van de raad is een zo breed moge- lyk gedragen Stadsvisie," licht Brinkman toe. „Het moet niet al leen de steun van de coalitie heb ben, maar echt van een ruime meerderheid. Dat zal ambtelijk nog een hele stunt gaan worden." Om de stadsbewoners te motive ren deel te nemen aan het Stads debat zal de komende maand een reclamecampagne op het idee worden losgelaten. Om het toe komstelement in de discussie te benadrukken is de gemeente mo menteel in overleg met de lokale scholen om de kinderen te mobili seren voor het project. Het is de bedoeling dat straks de jongste Vlaardingers de wijken ingaan om het Stadsdebat aan de man te brengen. Dat zal hard nodig zijn, want het slagen van het Stadsdebat staat of valt met de inbreng van de Vlaar dingers. En die staan niet bekend om he; leveren van een positieve bijdrage, weet de gemeentesecre taris, zelf ras-Vlaardinger. „De betrokkenheid van de inwoners in negatieve zin is altijd bijzonder groot," weet hij. „Viaardingen is een echte'kankerstad'. Bij protes teren staan ze altijd vooraan. Maar waar de Vlaardingers met sterk in zijn is nadenken over hun toekomst. Dus is het belangrijk udt wij het op een aparte, ieuke manier gaan brengen. Op on- Vlaardingse wijze 2eg maar, want hier heerst: doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg." dat ze kregen. Anderson: „Som migen lagen in de jaren vijftig nog in een sanatorium en bijna niemand heeft tot z'n 65e kunnen werken." Een antcr hoofdstuk uit de ten toonstelling is de strijd in Neder- lands-Indie, waar volgens Ander son gigantische bedragen in wer den gestopt, Anderson bij een affi che waarop een Indonesiër met kettingen aan een steen (Japan) is vastgeketend en de tekst 'Indie moet bevrijd': „Hiermee werden al die jongens verleid. Er werden er 200.000 naartoe gezonden. Soms wel vier jaar lang. Als ze te rugkwamen uit Indië zat er ie mand anders op hun stoel. Ze hebben zich opnieuw in de maat schappij moeten invechten. Daar hebben ze een flinke knauw van opgelopen." Pas door het Mars hallplan, zegt Anderson, waarvan Nederland vanaf 1948 ruim een miljard aan goederen kreeg, kwam het land er weer wat boven op. In Viaardingen is met dit geld de bouw van het Deltahotel be taald. Meerdere Vlaardingse gebeurte nissen worden in de tentoonstel ling aangehaald, zoals de brand in de Hoogstraat en Brede Haven straat in 1947 („De grootste ramp in Viaardingen.") En een krant uit hetzelfde jaar waarin de plannen uit de doeken worden gedaan om van Viaardingen een stad met meer dan 60.000 inwoners te ma ken. Kosten: 8G miljoen gulden. Natuurlijk ontbreken ook de oor logssouvenirs niet in de vorm van bordjes, tegels en flessen en de pakjes sigaretten, meegebracht door de bevrijders. Voor een vro lijke noot zorgt een geluidsband met liedjes uit die tijd na de oor log, zoals 'Daar zijn de appeltjes van Oranje weer', 'Trees heeft een Canadees' en 'Eens zal de Betuwe in bloei staan'. Ook wordt de film "Kersen eten in Driel' gedraaid over een boottocht naai' Driel, het plaatsje dat Viaardingen na de oorlog heeft gesteund met goede- Rotterdam/Vla ardingen—De 28- jarige Vlaardinger A. E. hoorde gisteren voor de Rotterdamse rechtbank een voorwaardelij ke celstraf van negen maan den tegen zich eisen voor een serie van drie autodiefstallen en vier inbraken Voorwaarde daarbij is dat de man rijn af- kicktraject voltooit bij de Stichting Opvang Verslaafden, De Vlaardinger wordt ervan verdacht in 1997 in een week tijd maar liefst vier keer te hebben ingebroken bij hetzelf de café aan de Vlaardingse Flo-*5 ris de Vijfdelaan, Daarbij werd steeds de gok kast opengebroken en het daarin aanwezige geld meege nomen. Ook zou de man drie Opel Ka- detts hebben gestolen in Viaar dingen en Maassluis. Voor de Rotterdamse recht bank bekende E. gisteren alle hem tenlastegelegde feiten, behalve een van de inbraken bij het café. - - De Vlaardinger was indertijd zwaar verslaafd aan harddrugs en pleegde de diefstallen cm rijn verslaving te kunnen be kostigen, Sinds vorig jaar is E, opgeno men in het SOV-project, waar- in verslaafden kunnen afkic ken en begeleiding krijgen bij het zoeken van een baan en een eigen woongelegenheid. Volgens de Vlaardinger legt hij dat traject momenteel met goed gevolg af. „Ik heb daar een stuk rust gevonden om aan mezelf te werken," hield hij rechtbankpresident F.J.W.M. van Dooren voor. ,(Dit moet voor mij einde ver haal zijn wat de criminaliteit betreft Mij ziet u hier niet meer terug." Overtuigend Odder van justitie P. Oskam vond de inzet van E. om af te kicken en zijn leven te beteren overtuigend. Hij werd in die opvatting gesteund door het feit dat er sinds E.'s opname geen drugs meer in zijn urine waren gevonden. Oskam was daardoor bereid een voorwaardelijke celstra? van negen maanden te eisen, met als bijzondere voorwaarde dat de Vlaardinger zijn afkick- traject met positief resultaat afmaakt. Advocaat P. Silvis zag echter liever dat ook de voorwaarde lijks straf werd geschrapt By een nieuw begin hoort een schone lei, stelde de raadsman. „Mijn cliënt wil graag hele- maal klaar zijn met justitie," aldus Silvis. „Dus zou ik zeg gen: maak de straf gelijk aan het voorarrest. Want anders heeft E. het idee dat justitie nog steeds een claim op hem heeft. Een voorwaardelijke straf is mosterd na de maal tijd." De rechtbank doet uitspraak in deze zaak op 2 april. J«QQ bij een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad Neem nu een kwartaalabonnement met automatische betaling op het Rotterdams Dagblad en ontvang twee kaartjes voor Diergaarde Bifjdorp cadeau. i 0 Ja, noteer mij voor zo'r? tovartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis daarna betaal ik automatisch 31,98 per maand I Naam: l Adres: Postcode Telefoon: m/v I I I I i (I v m, controle bezorging) J Bank/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service j Antwoordnummer 3L579, 3000 VB Rotterdam DORPSSTRAAT 174 2992 AB BARfNDRECHT dU DE WATERTOREN TEL 0180-611100 MAANDAG GESLOTEN - VMJOAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5