Eis van tien jaar in hoger beroep tegen bankovervaller Gemeente weet nu dat ze beter tijdig met ons kan praten' Herman mag geen sportpet meer op ww am I" Épfc Wffwjfewfe vWW!m >rde op zaken 1 Info-middag osteoporose Christendom en Taoïsme Lenteconcert zangclubs Aquarellen van Weijs Extra service 'bieb' Ouderenzang in Hoekstee genda Historische stadswandeling door Maassluis Rotterdams Dagblad A-3 Dinsdag 23 maart 1999 jelente zit in de lucht. Vogeltjes fluiten vrolijker, kleurige narcissen jtsteken hier en daar nieuwsgierig hun hoofd boven het gras en de Émensen trachten voorzichtig hun tuin uit de wfnterslaap te doen ont- Iwaken. 'Spring is in the air'! Ook op het stadskantoor hebben zede lentekriebels in hun buik. Het I is voorjaar, tijd dus, lijkt het, voor de grote schoonmaak. Met de zeïf- I analyse in de hand wordt de organisatie eens lekker stevig uitge- klopt. Het stof, een flinke laag, moet eraf. De lijnen moet strakker, niet langer met verschillende maten meten, duidelijkheid is ge- I wenst. De handgaatop de knip, de gemeente stopt voorlopig met het strooien van geld, want onze lokale overheid is de overzichtelijkheid van het subsidiebeleid volledig kwijt. Er moet orde op zaken worden gesteld. Bij de organisatoren van de verschillende festivals is dat voornemen vorige week ingeslagen als een bom. De festivals worden daar de dupe van en sommige feesten lijken plots gedoemd zijn te sterven. Ik maal er niet om. Mag ik dat zeggen? Het Maasboulevardfeestliet ik toch altijd al links liggen. Het had totaal geen aantrekkingskracht op mij en bovendien had ik sterk het idee dat alleen bewoners van De Gorzen zich er thuisvoelen. Het Nïeuwlandfestival dan. Het Nieuw- landfestival? Ik heb er nog nooit van gehoord, weet dus totaal niet wat ik er me bij moet voorstellen. Het Spectrumfestival Ik heb nooit begrepen waarom voor het feest dat het Beatrixpark omtovert tot een cultureel pretpark <een mooie omschrijving voor vreet-, zuip- en mu ziekfestijn) en vervolgens in een vuilnishoop, de gemeente zo veel geld uittrekt. Nou had ik al een antipathie tegen dat 'festijn' vanaf de eerste editie. Ineens werd op een zonnige zondagochtend de heerlijke haringlucht van Gorzemans stalletje aan het cricketveld verdreven door de wal men van kebab, roti, broodjes bakkeljauw, mini-pizza's, uiteraard de ordinaire broodjes hamburger en niet te vergeten shoarma. En dan dat kabaal! Het waait door tot ver in Rotterdam. Bovendien vraag ik me nog af hoeveel schade wordt aangebracht aan het groen. Voor het muziek- en molenfeest, de Havendagen en de Brandersfees ten ben ik eveneens amper te porren. Ik zal u zeggen waarom. Ze hebben nooit iets nieuws onder zon. Elk jaar is het 't zelfde laken een pak. Het enige voordeel is dat er veel mensen op af komen en dat is goed voor de middenstanders. Die zullen ook wel op hun achterste benen staan als dadelijk één of meerdere feesten worden afgeslankt of helemaal van de kalender worden geveegd. Het zal mij m'n reet roesten. Er zijn zat andere dingen waar geld ingepompt kan worden. Vernieuwende dingen. En daar kan je bij voornoemde festiviteiten niet van spreken. Elk jaar nagenoeg het zelfde programma. Ik vind het saai en vervelend en zou er nog geen duppie voor over hebben, SANDERSONNEMANS Ouderen die meer te weten willen komen over osteo porose, ofwel botontkalking, kunnen donderdag te recht in wijkcentrum De Erker. Nienke Dijkstra, me dewerkster van de GGD, komt naar het gebouw aan de Jan van Avennesiraat 32 om alles over dc ziekte te vertellen Ook voor knutselaars heeft De Erker iets in petto. Zondag 28 maart wordt een workshop 'zelf papier maken' gehouden. De kosten bedragen 25 gulden, in clusief materiaal. Wie interesse heeft in koffie schen ken en drankjes serveren is eveneens welkom in De Erker. In het wijkcentrum zit men namelijk drin gend verlegen om vrijwilligers die zich als barmede- w erker willen m/ctten. In het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB aan de Westvest 92 wordt vrijdag door ds. J. Euwema een lezing gehouden over de overeenkomsten tussen het christendom en het tao ïsme. Tao betekent letterlijk 'de weg', het Chinese woord voor het goddelijke, de levenskracht, mysterie van het leven. Euwema is geboeid door de grote overeenkomsten tussen de oude christelijke mystieken, het taoïsme en het vrijzinning denken. Voordat hij daar over gaat vertellen, toont hij dia's over het China van vandaag. Euwema is overigens predikant van de vrijzinnige Hervormde Gemeente Beusichem en de NPB te Rhe- nen. Vlaardingen Kerkcentrum Holy vormt zaterdag 27 maart het de cor voor een lenteconcert georganiseerd door de Fe deratie van Vlaardingse Zangverenigingen. Aan het concert wordt meegewerkt door het ge mengd seniorenkoor Andantino, het interkerkelijke gospelkoor Express ion en zang- en show-ensemble De Dicksons. Het gezang begint om 19.45 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. De Overijsselse kunstenaar FrederikWeijs exposeert tot en met zondag 13 juni met een aantal aquarellen in het visserijmuseum. Met de voorjaarsexpositie geeft hij een beeld van de ambachtelijke Nederlandse visserij. Schilderijen van grote kotters of trawlers hoeft men niet verwachten, wel komen de fuikenvisser op het binnenwateren de gamalenvisser op dc Waddenzee aan bod. Het Visserijmuseum aan de Westhavenkade is ge opend van 10.00-17.00 (dinsdag tfm vrijdag) en zater dag, zondag en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. De openbare bibliotheek geeft vanaf eind deze week extra sevice aan haar bezoekers. De bieb krijgt vrij dag de beschikking over een 'Loopbaan informatie punt', waar het publiek zich kan oriënteren op oplei ding en beroep. Naast een algemeen landelijk overzicht van opleidin gen en beroepsmogelijkheden is er ook een uitge breid overzicht van specifieke opleidingen in de re gio. Het informatiepunt wordt vrijdag om 14.00 uur officieel geopend door wethouder Pieter Hoogen- raad. Hoels van Holland In ontmoetingsgebouw De Hoekstee wordt donder dag een paasbyeenkomsl gehouden voor belangstel lenden van 55 jaar en ouder. De bezoekers krijgen een optreden van het ouderenkoor onder leiding van C. Lammens voorgeschoteld. Voor geïnteresseerden die slecht ter been zyn, bestaat de mogelijkheid ver voer te regelen. Informatie hierover is verkrijgbaar bij Hanny van Dam (0174-384450). De bijeenkomst duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Den Haag/Vlaardingen Tegen de 28-jarige Utrechter A.S., die in Vlaardingen zowel het postkan toor aan de Loper als het ABN/ AMBO filiaal aan de Van Hogen- dorplaan zou hebben overvallen, is gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof tien jaar ge vangenisstraf geëist. De man was eerder voor die en andere overval len door de rechtbank in Rotter dam tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld, na een eis van zeven jaar. Zowel die eis als het vonnis in eerste aanleg werden gisteren door hofaanklager mrA van der Schans als een lachertje afge daan; Iemand die zo hardnekkig recidivist is, iemand die zo hard nekkig kwaad wil, moet dan maar voelen", zo lichtte de procureur- generaal zijn eis toe. Die hardnekkigheidbestond eruit dat de Utrechter al eerder veroor deeld is voor een overval. Toen hij eventjes met proefverlof vrij kwam zou hij de vijf overvallen hebben gepleegd waarvoor hij gis teren in hogere beroep terecht stond. De verdachte was in beroep geggaan omdat bij alle vijf hem te laste gelegde overvallen ontkent. De overval op het postkantoor aan de Loper in Vlaardingen vond plaats op 10 december '97. De buit bedroeg daar mim 12.000 gulden. De overval op het ABN/AMRO bankfiliaal aan de Van Hogendor- plaan in Vlaardingen mislukte. De overvaller nam de benen toen bleek dat de vertrager op de tijd klok de kluis blokkeerde. De man zijn ook nog bankovervallen in Oegstgeest, Poeldijk en Rotter dam te laste gelegd. De totale buit zou meer dan 129.000 gulden be dragen. Geld dat volgens hofaan klager Van der Schans door ver dachte is opgemaakt in casino's. De Utrechter ontkent bijna tegen beter weten in, werd gisteren ge steld. Er zijn scherpe videoprints (van beveiligingscamera's) van de overvaller. Volgens verdachte's eigen vriendin is de overvaller op die prints haar vriend. Ook bewa kers uit de twee gevangenissen waar de Utrechter vastzat herken den hem op die print. Een bij ver dachte in beslag genomen trui, petje en bril kwamen ook al op de videoprints voor. Een speurders hond legde tenslotte verband tus sen een bij een van de overvallen gebruikte sjaal en de verdachte. De verdachte gisteren: Ik heb die overval waar ik in '97 voor ver oordeeld ben wel bekend. Waar om zou ik er nu om liegen." De man kwam twintig jaar geleden vanuit Marokko naar Nederland, volgde een lasseropleiding maar werd telkens ontslagen omdat hij te laat op zijn wrk kwam. Zijn raadsman vroeg het hof, dat op 2 april vonnis wijst, om vrijspraak. De gemeente meent het over het algemeen goed maar verkoopt haar beleid bij tijd en wijlen bar slecht. Alle goedbedoelde plan nen te spijt: als niet ruimschoots van te voren contact wordt ge zocht met de burgers ontstaat weerstand en woede. Niet omdat men tegen de plannen is maar omdat men zich overvallen voelt door de gemeentelijke voortva rendheid. Maar daar kan ook iets moois uit voortkomen. Een flore rende bewonersvereniging bij voorbeeld. Voorzitter Bert van Kan van de Plantage kan hier over meepraten. Want met een gebrekkige communicatie ge koppeld aan een al te grote voortvarendheid zorgde het Stadskantoor in 19S5 voor een vliegende start van deze bewo nersvereniging, Van Kan draagt eind deze maand de voorzitters hamer over. Een mooi moment, zo vindt hij zelf, want het gebied tussen de Tuinlaan en de Lange Nïcuwstraat staat met verschil lende woningbouwplannen aan de vooravond van een belangrij ke fase. Door Edwin Comelisse SchiedamEen gemeente die het ontstaan van een van haar meest Bert van Kan in zijn geliefde Plantage. Volgende week is hij voorzitter van de bewonersvereniging af. Foto Roei Dijkstra strijdvaardige tegenstanders zelf in de hand werkt Dat is op zijn minst als ironisch te betitelen, mis schien zelfs wel als cy nisch. Want op sommige afdelingen in het Stads kantoor wordt bij het noemen van de naam 'de Plantage' nog steeds diep gezucht. Een Pavlov-reactie die zijn wortels heeft in de strijd bare startperiode van de Plantage waarbij de vereniging duidelijk liet merken dat de gemeentelijke plannen voor het oudste stads park van Nederland beslist niet zaligmakend waren. Integendeel. Bovendien hadden de bewoners zelf ook nog wel een paar ideeën. Betere, om precies te zyn. Want het betrof hier wel hun eigen ge meenschappelijke 'voortuin'. En wie weet nou beter hoe dit gebied moet worden ingericht als de mensen die er wonen? Om de belangen te verdedigen en niet overgeleverd te zijn aan de gemeentelijke willekeur, werd vier jaar terug de strijd, en later de samenwerking, gezocht met de gemeente. „In het voorjaar van 1995 gooide de gemeente het park opeens op de schop," zegt net- nog-voorzittei Bert van Kan. „Een dag eerder was er weliswaar een briefje gestuurd waarin de werk zaamheden werden aangekon digd maar dan verwacht je niet dat de bulldozers meteen al in het park staan. We werden 's och tends wakker van het geronk van de motorzagen, De schrik en de woede zaten er meteen goed in. Bomen en struiken werden omge zaagd en omgeploegd en dat zag er verschikkelijk uit. Het leek wel een oorlogsgebied." Kort daarna werd Van Ka>^beld door Tuin laan bewoon ster, e«. In middels raadslid, Uesbeth Flui ter. Er moest maar eens worden gepraat over een bundeling van de krachten. De bulldozer-actie was een uiterst onplezierige ge beurtenis die 2eker geen herha ling moest krijgen. En nu er toch werd gepraat over belangenbe hartiging: had Van Kan geen zin om voorzitter te worden van de nieuwe club? De gang naar de no taris om bewonersvereniging de Plantage op te richten was hierna niet meer dan logisch. En ook een fluitje van een cent want de beste man woonde drie deuren verder. „We dachten toen: laten we maar beginnen dan wordt iedereen vanzelf wel lid," zegt de aftredend voorzitter. „In september hebben we de Plantage officieel opgericht en een maand later was de eerste bijeenkomst in 'In den Rooien Koffer1 aan de Tuinlaan. Die bij eenkomst werd hartstikke druk bezocht, we hadden meteen 120 leden. Dat was enorm veel aange zien de omgeving van de Plantage zo'n tweehonderd adressen kent." Kaalslag Op de bewuste avond was ook de gemeente uitgenodigd om uitleg te geven over de bulldozer-actie en het vervolg op de kaalslag in het Plantagepark. Uit de woorden van de betreffende ambtenaar bleek dat de renovatie en draina ge van het stadspark dringend no dig was, Als alles bij het oude ge laten zou worden, was er over een paar jaar niet veel meer over van het statige park. „Kortom: alles was goed doordacht, weloverwo gen en uiterst noodzakelijk," zegt Van Kan. „De gemeente had al leen verzuimd om dit aan de be woners te melden. Als dit wel was gedaan, was de woede en onrust niet zo groot geweest. Maar er was blijkbaar in het Stadskantoor nog steeds een houding van: wij ver zinnen wat goed voor u is." ..Daar bovenop kwam nog eens dat de ene afdeling niet wist waar de andere mee bezig was. 2d werd bijvoorbeeld een dag voordat de bulldozers de boel omploegden, het gras gemaaid. Zo'n houding is natuurlijk nietmeer van deze tijd. Maar ik moet eerlijk zeggen dat het de laatste jaren beter wordt. De gemeente leert eindelijk dat de uitvoering van hun plannen veel voortvarender verloopt als ze de bewoners erbij betrekken." Voortvarend staat, in het geval van de Plantage, echter niet auto matisch synoniem voor gemakke lijk. De gemeente heeft dat de af gelopen jaren meerdere malen mogen ondervinden. Als de be stuurlijke aansturing vanuit het Stadskantoor soms te snel en vaak te langzaam verliep, wisten de omwonenden van het stads park exact welke wegen ze moes ten bewandelen om de boel tegen te houden, te versnellen of in an dere banen te leiden. En vaak met succes. Daarbij kwam de ervaring van de voorzitter goed van pas. Van Kan heeft namelijk in de stadsvernieuwing gewerkt als ad viseur voor de bewonersvereni gingen. Hierna volgden nog velen bestuurs- en ondersteuningsfunc ties in het Sehiedamse. De wegen én de ambtenaren in het Stads kantoor waren hem dus niet onbe kend. Een gegeven waarvan de Plantage steeds voordeelheeft ge had. Gewaarschuwd Met ingang van de volgende maand zal dit echter een stuk minder worden. Bert van Kan ver huist namelijk naar Nieuwland en draagt de voorzittershamer over aan Seppe Raaphorst. En deze is gewaarschuwd: de rust die de om geving van de Plantage op het mo ment kenmerkt, is betrekkelijk. Er wacht de nieuwe voorzitter veel werk. Bijvoorbeeld: de reno vatie van de kop van het oude park (by de Oranjestraat. Zowel gemeente als bewonersvereni ging hebben hier plannen voor, en dat strookt niet altijd met el kaar. Een ander heet hangijzer is de wo ningbouwplannen in het gebied tussen de Lange Nieuwstraat en de Warande. Zevenhonderd wo ningen moeten hier verrijzen, als het aan de gemeente ligt. Een mo ment dus om als bewonersvereni ging uiterst waakzaam te blijven dat het historische karakter van de bebouwing rondom het stads park niet wordt aangetast. „Dit is een heel belangrijke fase," zegt Van Kan. „Zulke ontwikkelingen kunnen de historische uitstraling van de Plantage versterken of af breken. Het is dus zaak om bewo nersvereniging uiterst waakzaam te blijven," Door Jos van Nierop Maassluis Herman van Hoeven (68).heeft iets met sport. Altijd al gehad. In zijn jonge jaren voetbal de hij in het eerste van Lyra in De Lier. En als er geld voor was ge weest hij toen nog een andere sport beoefend: wielrennen. „Dat had ik dolgraag gedaan," aldus de nog steeds fervente fietser. „Ik heb altijd kilometertellers op m'n fiets zitten en kijk heel graag naar de Tour de France." Vanaf 1982 maakt Van Hoeven, namens de gemeenteraad, deel uit van de Maassluise Sport- en Recreatieraad (MSR). Maar over een paar maanden is dat afgelo pen. Dan moet de politicus zijn vertrokken uit de MSR. Van Hoe ven, die namens de kleine christe lijke partijen RPF, SGP en GPV in de gemeenteraad zit, is na zeven tien jaar niet meer welkom in de adviescommissie vanwege een nieuwe gemeentelijke verorde ning. Gemeenteraadsleden mo gen geen zitting meer hebben in zowel de MSR als de Culturele Raad Maassluis (CRM), is vorige week besloten. De gemeente wil van de politieke vertegenwoordigers af vanwege het dubbele petten-probleem. Le den van de adviesraden moeten het gemeentebestuur adviseren op het gebied van sport en cultuur zonder dat een politiek standpunt daarbij in de weg zit, is de motiva tie. En dus mag Herman van Hoe ven geen sportpet meer op. Van Hoeven, en met hem de MSR, zegt de aanwezigheid van raadsle den in de adviescommissie juist positief te vinden. „Dat een poli tiek standpunt meespeelt, dat kan gebeuren. Maar het grote voor deel was dat men gelijk met men sen uit de politiek kon spreken. Je kon zeggen 'wees voorzichtig'. Zo als bij een aanvraag van een kunstgrasveld door een vereni ging. Als politiek konden we dan zeggen: denk er aan dat dit een fi nancieel plaatje oplevert dat de gemeente niet kan dragen. Ver enigingen moeten dan een deel zelf bekostigen." De politiek is dan een remmende factor, geeft Van Hoeven toe. Dat het ook andersom kan werken, maakt de RPF-'er duidelijk aan de hand van de gemeentelijke Struc tuurvisie 2000+ waar nauwelijks sport in voorkwam. 'Jullie moeten Herman van Hoeven: „Bijdra ge van raadsleden in culturele raad en sportraad was juist heel positief." Archieffoto Jaap Ro- zema/RotterdamsDagblad zelf aangeven wat jullie willen', moedigde Van Hoeven de andere sportraadleden destijds aan. Het resultaat was de nota 'Sport in beeld'. Dat hij invloed had op bepaalde beslissingen, weet Van Hoeven zeker, „Ja, beslist! Eén van de voorstellen is daarbij nog steeds van kracht. In de jaren tachtig is een bedrag van 25,000 gulden apart gezet waarvan de rente jaar lijks wordt besteed aan een ver eniging die iets bijzonders heeft gedaan." Bedragen van tussen de vijfhonderd en duizend gulden gingen bijvoorbeeld naar korfbal club CKC die een sportdag voor gehandicapten organiseerde en naar verenigingen die veel voor de jeugd deden. Het gedwongen vertrek zegt Van Hoeven 'bijzonder jammer' te vin den, Toch zal hij niet allerlei kunstgrepen uithalen om in de MSR te blijven. „Via een vereni ging zou ik er geloof ik ook in kunnen komen. Maar het lijkt me niet verstandig daar gebruik van te maken." Ook het als bezoeker bijwonen van de MSR-vergade- ringen vindt het raadslid geen goed alternatief. „Dat kan, maar meepraten is toch anders. En, als 'lid van' ben je er toch meer bij be trokken." Van Hoeven vreest dat na het ver trek van de raadsleden en ook de wethouder (als onafhankelijke voorzitter), de CRM en de MSR minder serieus worden genomen. „Dc hoop het niet maar ik ben er bang voor dat het een tikje gaat verwateren. Want de wethouder die er nu bijzit, is weliswaar tech nisch voorzitter, maar hij heeft wel z'n oren open!" Vooral het contact met de sport verenigingen heeft Van Hoeven altijd zeer op prijs gesteld, „Datje met verenigingen iets had, vond ik heel plezierig. Als sportraad gingen we ook naar de verenigin gen toe. Vooreen partijtje voetbal, of jeu de boules. Je maakte kennis met bestuurders en kreeg inzicht in het clubleven. Heel belangrijk want sport is een geweldig item in de samenleving. Hoeveel mensen zijn er wel niet mee bezig? Ik neem m'n petje af voor al die vrij willigers." Bezorgd is de politicus over het aantal vrijwilligers in de nabije toekomst. „Het kan met zo zijn dat mensen denken: ik ben er gens lid van, ik betaal en voor de rest bekijken ze het maar. Het schept toch een stukje meöe-ver- antwoordelij kheid." Moeilyke opgave Van Hoeven vmdt het belangrijk, maar tegelijkertijd een 'onvoor stelbaar moeilijke opgave', dat mensen zich meer betrokken gaan voelen bij een vereniging. Hij prijst het project dat bij Excel sior loopt; hier worden met name allochtone ouders bewogen iets voor de club te doen. Ook de sportraad kan hierin iets beteke nen, denkt Van Hoeven. „Door de sportraad wordt er een symposi um georganiseerd waar wordt ge sproken over 'hoe draag je een vereniging'. Dit is een aanzei zo dat mensen met elkaar gaan pra ten. Als gemeente moet je daar mee beginnen!" De belangrijke rol die de ouders hebben, steekt de christelijke po liticus niet onder stoelen of ban ken. „Het gekke is dat ze we! ko men als de school een ouderavond organiseert. Maar by de vereni gingen - waar toch ook een stukje van de opvoeding plaatsvindt- ko men ze niet, of staan ze langs de kant hun kind zwart te maken." Dinsdag 23 maart SCHIEDAM Dc Oost Bingo. 14.00-16.00u. Podium Ca fé. Jamsessie, 21.30u. MAASSLUIS Wljkgebouw de Groene Stip. jeügöspreek- uur wethouder Keijzer, 19.30-20.30u. ROTTERDAM TexMex KuituufpOdium 19.00-23,00 Ci- nemafia. Diergaarde Bhjdorp Ertje. de Doe len gr zaal 20.30 Ruth JacotL Jumaanse zaal 20.15 Strijkkwartetten. De Vlerti 21.30 Delin quent Habits. Dbzy22.00GijsHendnksKwtrF tet. Luxor 20.15 Anatevka. SKVR Muziek school Dalweg, Larenkamp, Heindijkl9.00en 20 30 Muziekweek. Muziekschool Oostzeedijk 20.00 Karrermuaekuttvoenng, Rotterdamse Schouwburgkl zaal 20.30 Mission Impossi ble. Erasmus Universiteit zaal 83 16.00- 17.30 Lof der Zotheid.NlghttownTTreaterca- f# 20.00 BNO Romeo Delta. Woensdag 24 maart SCHIEDAM Zorgcentrum Thuriede. Bingo, 14.00U. VLAARDINGEN Wijkcentrum Hof/. Bingo, 2C.00u. ROTTERDAM Afioy' 11.00-17.00 en 19.0O-22.3O Visma 1999. Diergaarde Biijdorp Eitje. Theater- West 16.00-17.00 Stemworkshop voor Kin deren. 19.30-21.30 Koon Spelen met je Stem. De Speeldoos 14.30K»kker is bang. dé Doelengrzaal 20.15, om19 30uurroondelm; ge inleiding (Van Cappellen Zaal) Rotterdams Philharmomsch Orkest Jumaanse zaai 20.15 Schubertade-lantaretvVenster20.30Rene Berman vnenden. 20.15 Anatevka. Odeon 20.30Uw Jazz i n Odeoo. NlghttownTheate r? cafe 23.00 Fresh Up. SKVR Muziekschool Dalweg, Larenkamp, Hemdijk 19.00 en 20.30 Muaekweek. Ringdijk 19.30 ieertingenuitvoe- nng. 't Kapelletje 14.30 Tussen de Boxen.de Unie 20.30 NCRVVo.'gSpotUve, Schelling"* 19,00 Moeders Mooiste. Rotterdamse Schouwburg k) zaal 20.30 Mission Impossi ble. Arboretum Trompenburg 14.00 Natio nale Boomfeestdag. Prinses Theater 20.00 Werekfprogrammai.s.m.StichtingDunya.SK- VR Hennekynstraat 619.30-21.30 Beelden de Kunst in filosofisch perspecbef; Ornament en design. Theater Zuidplein kl zaal 20,30 Open Podium. Van do, 18 maa. Umwo.24 maa. ROTTERDAM Cinerama l! "YguVs got mail' (al) dag. 13 (zo! om 13.10J-16-18.45-21.30, Cto.2: 'Shake speare in love' (al) dag. 15.45-18.45-2130, do.vr.ma.dl. ook 12.45. Cln.3: 'Savingprrvate Ryan' (16) dag. 16,45-20.30, do.vr.ma.di. ook 12.30. Cln.4: "Meet Joe Black' (12) dag. 13-20.15- 'Gods Monsters' (16) dag. 17. Cin.5; The horse wisperer" (12) dag 1830- 20.30, do.vr.ma.tii. ook 12.15. Imax Theater. "Whales' (al) dag. 11-13-15- 18. 'Africa's elephant kingdom' (al) dag. 12- 14-17-19. "Everest' (al) dag. 16. 'Startrek: in surrection' (12) dag. 20-22. Venster li 'Central doBrasil' (al)dag. 19.30, vr.zo.wo. ook 16. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 21.45, zo. ook 12.30. Sneak preview ma 22. Ven.2:cinematheek: 'Shoulderarms' (16) do. 19.30. 'J'accuse' (16) vr. 19.30. 'Paths ofgloL ry* (16) 23-zc. 19.30. 'A grande illusion' (16) do.vr.z0.zo. 22, 'A farewell to arms' (16) ma. 22'All quiet on the Western front' (16) di. 22, 'Regeneration' (16) wo. 22. Wassiekenreeks Cmema 2000: 'Repulsion' (16) ma.di.wo. 19.30, zo15. Movtezone: 'Blade runner' (16) vr. 15.30. Van.3: 'La vita belfa' (sf) dag. 19.30, vnzo.wo. Ook 15, zo. ook 12.30, 'Lala rennt' (16) dag. 22. Ven.4; 'L'Etemite et m jour" (16) dag. 19.30, vr. ook 15. zo. ook 12.30. 'CFaiiB Dolan' (16) dag. 22.15. Lumlère 1; 'Rush hour' (16) dag. 13.30-16- 18.30-21, Lum. 2: 'Urban Legend' (16) dag. 19-21,45, do.vr.ms.di ook 13.30-16.15. Lum.3: 'Antz'(al) dag 16-18.30, tio.vr.ma.di. ook 13.15. 'Startrek: insurrection' (12) dag. 21.15. Lum. 4: 'Ronin' (16) dag 18.30- 21.15, do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Roxana: Tien verschillende aduit films (18) i dg. 12 Cm 01. Pathé 1: Payback' (16) dag. 11.30 (za. 12, zo.niel)-24<za.l4,20M6.40-19.10-21,50, Pat.2: 'A bugs life' (al) dag 11.10-13.25. "The thin red Hoe' (16) dag. 15.40-20. Pat3: 'Stepmom' (12) dag 11.20-15.20-18.40- 21.30 (di.geen 21.30). Sneak preview:'Delf, zijl* (16) di. 21.30. Pat.4: 'Enemy of thestate' (16) dag.ll.50-15.45-18.30-2i.20, Pat.5: 'Shakespeare m love' (al) dag. 11,40-15.50- 18.30-21,10, Pat.6: 'Little voice' (16) ttagl 11.10-16.20-18.50-21.20.do.vr.ma.cli.ook 13.40. Pat7: "Very bad things' (16) dag 16.30-19-21.40, do.vr.ma.di. ook 11.20- 13.50. NachtvoorsteWngen: Lum.l: 'Rush houd (16) vr.za. 00.30. Lum. 2:7hefacuity"(16)vr- za. 00.15. Lum.3r Very bad things (Ibjvrza, 00.30. Lum. 4: 'A simple plan' (16) vr.za. 00.15. Klnctormatineos:Cln.2: 'Madelme'za.zo.m 13.30. Cln.3: 'Een luizen leven' za.zo.wo. 12.15-14.30. Cin.5: 'Ever after1 dag. 13.15. Ven.2: 'Pinkeltje'». 13.wo. 15.Ven.4i'Pippi mtaka tuka land' zo.wo, 15. Lum.2: 'Een luv zenïeven' zazo.wo. 13.30-16. Lum.3: "De pnns van Egypte' za.zo.wo. 13.15. Lum.4: 'Mufan'za.zo.wo. 13-15.30, Pat6: 'Abeltje* za.zo.w5.13.40. Pat 7: 'Een luizenleven' za: .zo.wo. 11.20-13.50. Maassluis Er komt een histori sche stadswandeling door Maas sluis. Het is een gezamenlijk initi atief van de Historische Vereni ging Maassluis, de gemeente, de Stichting Promotie Maassluis en de ANWB. De route is inmiddels door de his torische vereniging uigezet. De afdeling Toeristische Bewegwij zering van de ANWB zorgt voorde verwijzingsbordjes. By een aantal bijzondere, monumentale, pan den komen tekstbordjes. De stadswandeling begint en ein digt bij het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk en voert onder meer langs de Goudsteen, Daar komt ook een informatiebord t(> staan, dat volgende maand offici eel wordt onthuld. Dat gebeurt op 20 april bij de ingebruikstelling van de wandelroute,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7