Somberheid hoort niet bij het ouder worden Post Is er leven na de zelfanalyse? Zorg over reigers UI ËP Mediaproject De Singel Koor zoekt stemmen Saxofoon en piano 'De Beer' in beeld 0* Nieuwe outfit, zaktelefoon en agenda voor wijkmeesters .Eö1; I GING ZATERDAG 27 MAART NOVOTEL SCHIEDAM HARGALAAN 2 SCHIEDAM Rotterdams Dagblad Donderdag 25 maart 1999 Het was geweldig. Genoten heb ik! Op het menu stond Zelfanalyse en ik bestelde het meteen bij ober Seheeres. Net toen ik van opwin ding met vork en mes ging trommelen, kwam gemeentesecretaris Corissen het opdienen, terwijl wethouders Wiegman, Keijnhout en Hafkamp mij gul bijschonken. Het kon niet op. Onverzadigbaar was ik. Smullen, in één woord. Wat kwam er allemaal op mijn bordje? Te veel om op te noemen, en daarom zal ik niet uitweiden over de specerijen die andere Schie dammers hadden aangedragen. Ik noem alleen de gerechten die door het college van b en w zelf zijn aanbevolen. Wethouder Groene- weg toonde het etiket op de fles. „Mee eens," stond erop. Het college is het eens met het volgende: 1. De organisatievernieuwing van de gemeente Schiedam was be doeld om verstarring te voorkomen. Maar het heeft tot verstarring en stagnatie geleid. 2. De integratie van beleid in de ambtelijke organisatie verloopt moeizaam, in normaal Nederlands: ambtenaren kennen het be leid van de gemeenteraad niet en de raad weet niet dat ze het niet kennen. 3. De sectormanagers, zoals diensthoofden en directeuren bij de ge meente tegenwoordig heten, verzuimen samenhang aan te bren gen tussen verschillende beleidsterreinen. Ze hebben het amper over de inhoud. 4. De wethouders denken vooral aan hun eigen portefeuille en dan wordt het voor andere wethouders moeilijk om er iets aan te ver anderen. „Deze werkhouding bemoeilijkt integrale besluitvo- ming" 5. De gemeente heeft niet de traditie om nieuwe ontwikkelingen al in een vroeg stadium buiten de eigen afdeling te bespreken. Beleid komt niet tot stand op basis van een degelijke analyse, maar wille keurig, afhankelijk of het politiek haalbaar is. Soms is niet eens duidelijk waarvoor het beleid bedoeld is. Beleid is vaak inconsis tent, niet effectief. Smullen dus. Want ik zeg het zo vaak en nu vindt het college het zelf ook. Wat een verschrikkelijke zelfanalyse. Als ik burgemeester en wethouders van Schiedam was, zou ik geen burgemeester en wet houders meer willen zijn. Ik zou denken aan aftreden. Maar ik ben burgemeester en wethouders niet. Ik ben geen masochist. Het college gaf maandag een persconferentie over de zelfanalyse. Ik vond dat moedig, want burgemeester Seheeres, de wethouders en de ambtelijke leiding gingen met de billen bloot Het is dapper om zo veel kritiek op jezelf naar buiten te brengen. Maar er ontbrak iets. Er was geen spoortje van spijt. Geen schuldbe sef. Wel afweer en zelfverdediging. Wel de gebruikelijke platitudes dat het anders moet en beter, maar geen werkelijke visie op hoe de problemen te verhelpen zijn. Dat maakt me ongerust Als wethou ders vóór de zelfanalyse bang waren om in collegevergadering bak zeil te halen, dan zal dat né de zelfanalyse niet spontaan beter gaan. Daar is psycho-analyse voor nodig. Aan jezelf werken. Dan moetje hulp zoeken bij een therapeut Maar het college maakt geen aanstal ten. Als sectormanagers nu niet met elkaar over de inhoud van het beleid kunnen praten, dan kunnen ze beter doorstromen. Als ambte naren het beleid van het gemeentebestuur niet kermen, dan heb ik liever vacatures, want vacatures kosten niks. Het wordt de hoogste tijd dat de gemeenteraad de actieve Schiedam mers te hulp roept. Laat het Stadserf maar wérk uit handen geven aan organisaties in de stad. Anders wordt het een chaos. Het college schrijft dat „anders dan tot nu toe" geïnvesteerd moet worden in een „partnerschap met de stad," maar op de vraag wat hiermee bedoeld wordt, kwam het college niet verder dan: meer stadsgesprekken. Het maakt me argwanend dat heteoliege meteen wijst op mogelijke risi co's van interactieve beleidsvorming. Dat getuigt niét van oprechte wik Het excuus zit alweer ingebakken. Het is ernstig de vraag of het college serieus z'n leven wil beteren; De manier, waarop organisatoren van Schiedam se evenementen dit weekend te horen kregen dat de subsidie gekort wordt, bewijst dat het college eerder autoritair dan dienstverlenend is. Coproductie van beleid? Die eigenheimers op het Stadserf kunnen niet eens met elkaar overleggen, laat staan dat ze bewoners en orga- •nisaties van meet af aan betrekken bij de planvorming. Toch zal het die kant op moeten. De zelfanalyse behoort pijlsnel gevolgd te wor den door strenge maatregelen, zoals ook Marianne de Mol gisteren in de raadscommissie zei, anders heeft de te schrijven stadsvisie geen zin. Zonder blijk van zelfreinigend vermogen is dit college niet ge loofwaardig meer. KOR KEGEL De leerlingen van peuterspeelzaal en basisschool De Singel zijn de afgelopen maanden druk in de weer geweest met een mediaproject. De kinderen maakten onder meer videofilms, hoor spelen en fotoreportages. De allerkleinsten vertelden in een 'smoeshoek1 verhalen, die op band zijn opge nomen. Weer andereit studeerden een schimmen spel in. De resultaten daarvan zijn woensdagavond van half zeven tot acht uur te zien in de schoolgebouwen aan de Singel. Het koor 'De Weerklank' van Kluphuis Zuid is op zoek naar nieuw stemgeluid. Het zangkoor, dat on langs haar tieryarig jubileum vierde, verwelkomt graag mensen bij wie het zingen in het bloed zit. Elke dinsdagavond (19.00-21.00 uur) wordt in het buurthuis gerepeteerd en regelmatig opvangt diri gent Maarten Wildervanck uitnodigingen voor optre dens buitenshuis. Lieden die geïnteresseerd zijn kunnen voor meer inlichtingen bellen met Kluphuis Zuid (4267297). Vlaardingen Saxofonist Arend Nijhuis en pianist Leon Bak ver zorgen zondagmiddag het VSB-familieconcert in de muziekzaal van het Visserijmuseum. Het is alweer het een na laatste concert van dit seizoen. Nijhuis en Bak spelen vanaf half drie werken van Bach, Bachmaninov, Ravel en Chopin. De historische vereniging 'Oud Rozenburg is dins dag 30 maart te gast in gebouw De Ark (Rembrandt- laan 2) voor een dia-avond over het vroegere duinge bied en vogelreservaat 'De Beer' in Rozenburg. Ook wordt een lezing gegeven over het natuurgebied dat sinds de komst van de Maasvlakte niet meer is terug te vinden. De dia-lezing begint om 20.00 uur. Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen Depressief zijn hoort niet bij het ouder worden. Toch voelt dertien procent van al le ouderen in Nederland zich som ber, heeft nergens zin in of komt niet meer buiten, zo blijkt uit on derzoek. Slechts een fractie daar van komt met hun klachten bij de huisarts of de Riagg terecht On nodig, zegt Danielle Mainzer van de Riagg rijnmond noord west. „Mensen die achter de geraniums zitten te verpieteren zijn depres sief en kunnen behandeld wor den." Om mensen bekender te maken met depressieve ver schijnselen houdt de Riagg sa men met de Stichting Ouderwerk Vlaardingen dinsdag een voor lichtingsbijeenkomst in diensten centrum Babberspclder. Natuurlijk zijn er tal van redenen te bedenken die de somberheid rechtvaardigen, zegt Mainzer die op de afdeling preventie werkt. „Ouderen hebben vaker te maken met ziekte, lichamelijke achter uitgang en verlies van hun naas ten, Maar dat wil niet zeggen dat depressief zijn erbij hoort. Een de pressie is bij ouderen net zo goed te behandelen als bij anderen dus daar moeten ze niet mee blijven zitten." Tijdens de voorlichtingsbijeen komst komen onderwerpen aan de orde als wat is een depressie, wat moet je doen als je denkt de pressief te zijn en hoe ga je om met ouderen die depressief zijn. „Belangrijk is dat ouderen en hun omgeving een depressie in een vroeg stadium leren herkennen en weten welke stappen ze kun nen ondernemen," zegt Mainzer. Want te vaak worden de klachten niet herkend. En wordt er niets aan gedaan. „Ouderen zien de klachten wel, maar weten er altijd wel een verklaring voor te vinden. Ze willen ook niet klagen en laten de somberheid voortduren," is de ervaring van de preventiewerker. „Vaak gaat de depressie over, maar het kan ook chronisch wor den en dan krijg je chagrijnige en verbitterde mensen die nergens meer plezier in hebben." Volgens Mainzer blijft een de pressie vaak verborgen omdat ou deren zich anders uiten. Ze laten hun somberheid minder zien of de lichamelijke gebreken over schaduwen de depressieve klach ten. Ook kan bij geheugen- of ori- entatieverlies, een van de ken merken van depressiviteit, onte recht worden gedacht dat iemand dement wordt. „Het kan erop lij ken, maar als mensen weer op knappen zie je ook de klachten weer verdwijnen," weet Mainzer. „Het is een fout die soms in het begin wordt gemaakt. Een arts kan uitmaken of het om een de pressie of dementie gaat." Eenzaam Ziekte, invaliditeit en het verlies van mensen om hen heen noemt Mainzer de voornaamste redenen voor depressiviteit bij ouderen. Ook mensen die moeite hebben met het aangaan en onderhouden van relaties lopen meer risico óm depressief te worden. Want daar door kunnen ze eenzaam worden. Maar intens verdriet na het over lijden van een partner is normaal, zegt Mainzer. „Dat is rouw en hoort bij de verwerking, maar gaat voorbij. De zon gaat weer schijnen. We zien zoveel wedu wen die weer lol in hun Jeven heb ben. Mensen zijn sterk en hebben veel veerkracht. Pas als er teveel negatieve gebeurtenissen op el kaar gestapeld worden, kan het evenwicht zoek raken." Vrijwilligerswerk Belangrijk is, zegt de preventie werker, dat ouderen zelf zin aan hun leven geven. Bijvoorbeeld met vrijwilligerswerk, waardoor zij zich gewaardeerd voelen. Of een dagbesteding, wat mensen weer structuur geeft in hun leven en in contact brengt met anderen.- Tijdens de voorlichtingsbijeen komst wordt ook gewezen op de mogelijkheid van gesprekken bij de Riagg en de huisarts of het vol gen van een cursus waarin oude ren leren omgaan met hun de pressie. Zo start de Riagg rijn mond noord west in mei met de cursus De depressie de baas voor mensen vanaf 60 jaar. „Wij raden mensen aan eerst naar de huisarts te gaan die vervolgens naar ons kan doorverwijzen." Eén beeld van de video die tijdens de voorlichtingsbijeenkomst wordt gedraaid is Mainzer glas helder bijgebleven. Het is een op name van 'een prachtige, oude da me in een park.' „Ze loopt daar met haar handtasje te flaneren en genieten van de rodondendrons. Dat deze mevrouw depressief is geweest kun je je haast niet voor stellen. Je kunt zeggen: iemand van 80 staat aan het eind van z'n leven, maar met een beetje geluk leeft diegene nog tien jaar. En het is toch zonde om die somber door te brengen." Belangstellendenvoor de informa tiebijeenkomst dinsdag in dien- stencentmm Babberspolder aan de Roiterdamseweg 174 kunnen ziek opgeven bij het Centraal Meldpunt in Vlaardingen, dage lijks van 8.30 tot 12.00 uur via tele foon 2485100. De voorlichting wordt gegeven van 34.00 tot 16.00 uur. Sprekers zijn de huisarts W. Oomkes, een arts en een sociaal psychiatrisch verpleegkundige van de afdeling ouderen van de Riagg en een medewerker van het ouderwerk. De nieuwe wijkmeesters werden gisteren voorgesteld aan de buurtbewoners. Foto Gerrttvan Pelt/RoetDijkstra Maassluis Een agenda, de on vermijdelijke zaktelefoon en een blauw-grijze outfit met ook nog eens een nieuwe jas. Drie van de zes door de Woningstichting Maassluis (WSM) aangestelde wijkmeesters kregen het gisteren officieel overhandigd. De nieuwe kleding van Aad Wes terhof en Cock Suijker liet nog even op zich wachten. Beide man nen, nu nog servicemonteurs bij de WSM, zijn pas eind vorige week aangenomen in hun nieuwe functie. Vanaf volgende week gaan de twee aan de slag in het meest wes telijke deel van Maassluis: de Mo lenwijk, de Steendijkpolder en de Burgemeesterswijk. Voor bewo ners worden ze het centrale aan spreekpunt bij problemen die zich in de wijk voordoen. Ruzies tussen bewoners, jeugd die voor overlast zorgt of een vuilniszak die al een week in de bosjes ligt; van de wijkmeester wordt ver wacht dat hij het zelf oplost of er de juiste instantie bijhaalt. Hij moet kortom voor een leefbare buurt zorgen. Met uitzondering van flats waar veel ouderen wo nen, wil de WSM in Maassluis af van. huismeesters die een functie hebben die zich slechts beperkt tot de betreffende flat. „Een nieuwe functie, een nieuwe uitdaging," blikt wijkmeesters Cock Suijker vooruit. Hij legt vooral de nadruk op het sociaal bezig zijn met de bewoners. „Sig naleren en coördineren wat er speelt. Dus eventuele reparaties terugkoppelen naar de woning stichting en ook samenwerken met bijvoorbeeld de plantsoenen dienst, de politie en de reiniging." Het contact met de jeugd in de wijk, waarover nogal eens klach ten zijn, ziet Suijker als een van de belangrijke taken. „Die moetje een beetje begeleiden. Niet met de botte bijl er op ingaan, maar hen op hun manier benaderen. Je kunt wel zeggen de jeugd doet dit, de jeugd doet dat, maar het zijn ook je toekomstige bewoners." Vanaf 1 april kunnen de bewoners van de drie genoemde wijken de wijkmeesters mobiel bereiken via het centrale telefoonnummer van de WSM, 5930430. De kosten voor het mobiel bellen zijn dan voor de woningcorporatie. In wijkgebouw De Flat houden de wijkmeesters daarnaast een spreekuur: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Op de eerste donderdag van de maand zijn ze ook 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur aanwezig en op de eerste zaterdag van de maand op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Binnen een jaar komen er ook wijkmeesters in de andere wijken van Maassluis. Het gaat om Jan Trooster, Rikus Kardas, Jan Zon neveld en Goof de Bruijn, VOOR UW BELASTINGADVIES KIES VOOR DESKUNDIGHEID VAN UW BELASTINGAANGIFTE Als professional weten wij de weg in Maak daarom tijdig het "doolhof" van fiscale wetten en Opraak met ons. regelgeving. Niet voor niets zijn wij lid van de Nederlandse Federatie van Belastingadviseurs, Lijsterlaan 116 BEiASTiNG ADVISEURS I wM jwhimu een aispraax mei ons. 3145 VL Maassluis Tel. 010-5916725 BEL DE BELASTINGADVISEUR VOOR EEN AFSPRAAK Hoek van Holland De bewoners van het Bertus Blieklïuis in Hoek van Holland hebben zich het lot aangetrokken van enkele tientallen reigers, die zich sinds enige tijd in een aantal dennen aan de Harwichweg hebben ge nesteld. De Bertus Bliekhuis-bewoners vrezen dat de reigers onnodig leed wordt ongedaan door het nu rooien van een groep oude den nen. Wacht daar nog even mee, aldus de bewoners. De bomen zijn oud en niet meer te handhaven. Hoewel de dienst gemeentewerken vooraf had aangekondigd de nesten te zul len sparen, zagen de bejaarden en de helpsters in het Bertus Bliekhuis vanaf de derde etage hoe de machines steeds dichter by 'hun'reigers kwamen. Dat leidde tot een ware protest- bijeenkomst en de dienst ge meentewerken werd gebeld om op het matje te komen. Binnen enkele minuten gaven manager Peter Tobé en werkuitvoerder Henk van den Does gehoor aan die oproep. Zy verzekerden dat rekening wordt gehouden met de reigemesten en dat de betref fende bomen pas worden gerooid na de broedtijd als de jongen zijn uitgevlogen. Hoewel de allerergste boosheid daarmee wel verdwenen was, wa ren met name de ouderen nog lang niet gerustgesteld. Er wordt permanent vanachter de ramen gekeken of de reigers niet lastig worden gevallen, „Ze hadden toch best kunnen wachten met dat hele gedoe tot na de broedtijd. Wanneer een vrouw in de kraamkamer van een ziekenhuis ligt en ze zijn in de kamers er omheen de heie dag aan het verbouwen, dan is dat toch ook niet bevorderlijk voor de bevalling', aldus een be woonster. Donderdag 25 maart SCHIEDAM Wc de Ertcer. VooriicftTjng osteoporose, 13.3ÜU. Dc de Woud hoek. Optreden Gewesten Senio renorkest, 14.00-16.00u. Zorgcentrum Thurie- de. Trio Old ladies, 19.30u. Podium CafA. Sessie met Kees van Krugten, 2L00u. Filmhuis. Winter 'B9.21.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Fay Lovskyi La baode Cessi- née,20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee, Pagsbijeenkomstl6.00-18.00u. ROTTERDAM Ahoy' tfm 17.00 en 19.00-22.30 Visma 1999. 20.00 Frans Bauer. Diergaarde BI Ijdorp Eitje, öe Doelen gr zaal 20.15. om 19.30 uurmondelinge inleiding (Van CappeKen Zaal) Rotterdams Philhar- monisch Orkest Jurriaansezaai 20.15 Vermaalde pianotrio's. De Vlerk 21.30 Hi-fives Duotang. Uixor 20.15 AnatevkaSKVR Muziekschool Dai- weg, Larenkamp. HeindijklS.OQ en 20.30 Mu ziekwerk. Wijkgebouw de Each 20.15 Rusland even in de Esch. Scheiling'slO.OO Zzep. de Con sul 22.00SoapOienst&Wederdienst "tKapeOe- tje 20.30 In wankel evenwicht. Rotterdamse Schouwburg gr zaai 20.15 De moed om te doden. Wzaal 20.30 PingPong. Theater Zuidpfchi kieme 2aal 20.30 Hetty Fetens, Erasmus Universiteit zaal A116.0Q-17.30 De hand 'van de meester. Vrijdag 26 maart SCHIEDAM Dc Oost Maaitijd vande maand, 12.00-13.00u, Kerkgebouw NPB. Lezing over <5e overeenkom- sten christendom en taoïsme, 20.00u. Openbare Bibliotheek. Schrijversarood met Nies/aas Mat sier, 20.15u. Theater a. d. Scbl«. Dff dresser met Por© Fra ossen, Hans Oageiet, Yvonne van der Hurk e.a.. 20.15u. Podium Café. Vrijdagavond cd's.21.00u. Filmhuis. Winter'89,21.00u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Stamtafel 12.30-13.30u. en The Silverstars, 14.0Q-16.00u Stadsgehoor zaal. De meuwe snaar met Famineurzeven,; 20.QÖU. Filmtheater Het Zeepaard. De Keutel vanKok, 21.0Qu. MAASSLUIS Openbare Bibliotheek Maassluis. Opening Loopbaan Informatiepunt, 14,OOu. ROTTERDAM -../mi Ahoy' 11.00-17.00 en 19.00-22.30 Ven». 1999, 20.00 Frans Bauer. Dansatellers 21.00 Con-Fusion. Lantaren/Venster 20.30 Creole. Diergaarde Blljdorp Ettje. jeugdtheater Hot- plein 19.00 Het Sterrekind. de Doelen gr.zaat 20.15, om 19.30 uurmondelinge inleiding (Van. Cappellen Zaal) Rotterdams Philharmonisdt'Or kest Jurriaanse zaal 20.35 Gitaristen van wereid- klasse. Blauwe VI s23.00 B lauwe Vis Clubavond. Casino Rotterdam 21,00-02.00 Trio Music Ti me. Barocca 23.00-08,00 Worfct of Dance, De Vlerk 21.30 Drive-fn Incense. 00.30 New Tricks, Dorpskerk 20.15 Vrijdagavondconcert Grote- of St. Laurens*ark 32.45 Middagpau ze-orgelconcert Baroeg Club Regionale. 20.00 Mad Sin. The MiivraukeeWildmen. Luxor 20.15 Anatevka. NIghttown 22.00 Foolmoonband. 23.00-05.00 The Future. NighttovmTheaterca- fe 20.00 Prtchcontrol. SKVR Muziekschool Cen tra m~VYest20.00 Piano uitvoering. Dalweg, La ren kamp, Beindijk 19.00 en 20.30''uze kweek. Wijkgebouw do Scbeg20.15Tno Hasjee.Biblio theektheater 20.30 Stem van je han. Schel ling*» 19.00 Zzep. LantarerWonster 21.00 Ta magotchi of de kleine dode. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. Rotterdamse Schouw burg gr zaal 20.15 De moed om te dolen, kl zaal 20.30 Ping Pong, 't Kapelletje 20.30 In wankel eve nwvcht Theater Zuid plein tó zaal 20.30Hetty Fetans. SKVR Ca la nC straat 10.00-12.00 Beel dende Kunst Stromingen en StiJlemRevolutie en macht. Vertrek Cool singel Stadhuis 19.00 tot 21.00 Lichtjestour. Van do.25 maa. t/m *o.3i maa ROTTERDAM Cinerama li YotiVe got marl' (ai) dag, 13-I6- 18.45-21.30. Cln.2; 'Shakespeare in tove' fat) dag. 12,45-15.45-18.45-21.30- CSn.3; "Saving prvate Ryan" (16) dag. 16.45-20,30, do.vr.ma.di. ook 12-30. Cln.4: 'Meet Joe Slack' (12) dag. 16.15-20.15, do.vr.ma.di.ook 12.20. Cln.5; The horse wisperer' (12) dag. 13.15-20.30. littfe voice'(12) dag. 17.30. (maxTheater 'Africa's elepriantkingdom' (al) dö- .vr. 12-14-17-19. Whales' (al) do.vr. 11-13-15- 18, za. t/m wo. 14-16-19,15. "Everest' (al) do.vr. 16, za. t/m m. 15. 'Amazone' (al) za. tfm wo. 18.15,za-zo. ook 12. Thrill ride' (al) za. t/m *0. (beh. ma.) 13-17.15. ma. alleen 17.15. "Saving private Ryan' (16) dag, 20.30. Venster 1: la vrta beila' (al) dag, 19.30, zo.mj. ook 15, zo. ookl2.30. 'Festen' (16) dag. (beh ma.) 2L45.Sneakpreviewma22.VenJ:'ClaireDoian' (16) dag. 22. cinernatheek; 'Die andere seite' (16) do. 39.30. 'Niemandsland'(16) vr. 19.30. "West- front 1918' (16) za. 19.30. 'Morgen rot' (16) zo. 19.30. KJassiekenreeks Cinema 2000: 'Lademier metro' (16) ma.di.wo. 19.30,zo. 15. Ven8:'Cen- tra! do Brasil' (al) dag. 19.30-22, zo, ook 12.30, wo. ook 15. Moviezone: Wilde' (16) vr. 15.30. Ven.4: 'L'Etemite et un jourf (16) dag. 19.30, zo. ook 12.30. 'Lola rennf (16) dag. 22.15. Uimlère li 'Rush hour1 (16) dag. 13.30-16- 18.30-21, Uim. 2: Very bad things' (16) dag. 18.45-21,30, do. vr.ma.di,ooki3.15-16.Luni.3: 'Urban Legend' (16) dag, 16.15-18.30, do.vr.ma .di. Ook 13.30,0o.vr.za.w5. ook 21.45. 'A clock work orange' (16) zo.ma.di, 20.45, turn. 4: The thin red line' (16) dag. 16.15-20, d0.vr.ma.di. 00k 12-30. Rexane:Tien verschillende aduttfiims (18) dag. 12 L'tfi 01. Pathé lr'Asterix&Obelixvs. Caesar' (al)dag. 19- 21,40 (org. vers.).dagll-13.40-16.20 (Ned.ge- spr.). Pat 2: 'The faculty'(16) dag 11.30-13.50- 16.30-19-21.40. Pat3: 'Stepmom' (12) dag, 11.20-15.20-18.40-21.30' (dr. geen 23-30). Sneak preview; We'regoingtoschootagain!' (16) di. 21.30. Pat4; 'Payback' (16) dag, 11.30-14- 16.40-19.10-21.50.Pat5:'Shakespearein love' (al) dag. 11.40-15.50-18.30-21.10. Pat6: 'Ene- myofthestate"(16)dag. 15.45-18.30-21.20. do .vr.ma.di. 00k 11.50. Pat7: '8 mm" (16) dag, 15.50-18,35-21.30. do.vr.ma.di.ook 11.50. Nechtvoorstefllngen: Lum.lt'Rush hou r' (16) w- .23. 00.30, Lum.2: Very bad things' (16) vra. 00.15, Lum.3: "The faculty" (16) w.za. 00.30. liim.4: 'Rpnin' (16) vroa. 00.15. KlrdOflnatineos; Cln.2: 'Een luizenleven' za- Jo.W5.l2.15-14.30.an.3;'Madeline'zajo-TO. 13.30,Ven.2: 'Rm Tin Tin de wolfshond' zo. 15. "Pinkeitje'zo,13,wo.l5.Ven.4:'Plppiintakptuka land'zo.wo. 15, Lurrs-2: 'Een luizenleven'zajo.w. 13.30-16, Lum.3:'De prins van Egypte'za_zo.w). 13,15. Lum.4: 'Muian'zajo.wo, 14,Patb'Aste- rac en Obeiix tegen Caesar"dag. 11-13.40-16.20. Pat6: 'ACehje' za.zo.wo. 11-13.25>P«.7: 'Een luizenleven'za.zo.wo, 11.10-13.25, VLAARDINGEN HetZeepaardDe keuken van Kok'vr. 21, Winter '8923.21. 9 Verlate kennisgeving van spoedverkoop om finar redenen! Alle schildcrïjer eten worden verkocht De schilderijen d(e te koop worden aangeboden, zijn van een Nederlandse schllderijengroothande! in finan ciële moeilijkheden, die tot verkoop overgaat om een faillissement te voorkomen en belasting en schuldeisers te kunnen betalen. Vanwege de recessie worden voor ƒ500.000.- splinternieuwe schilderijen en lijsten te koop aangeboden en direct afgeleverd met kortingen tot eo%. Te koop is onder meer een unieke collectie olieverfschil derijen. voorstellende schitterende Hollandse land schappen, in diverse afmetingen verkrijgbaar, prachtig van kleur en van topkwaliteit, 200 prachtige stillevens en bloem collages, die een sieraad in uw woonkamer zullen zijn. Verder zullen te koop worden aangeboden =t 1 SO zeegezichten, die normaal in de winkel zouden wor den verkocht voor ƒ895,- en nu v.a. ƒ150,- compleet met houten lijst. VERKO öéopend va.n l Q.OÖ tot 1,7.OO uuri Deze crisisverkoop omvat ook een collectie van 500 ingelijste schilderijtjes met de meest uiteenlopende voorstellingen en alle van topkwaliteit. Sommige zijn ƒ250.- waard en gaan nu weg vanaf ƒ40,- p st Qrote schilderijen in mooie lijsten, veel soorten, allemaal :t ƒ1 -4SO,- waard, nu v.a. ƒ225,- p.st. ALLES MOET WEG MET KORTINGEN TOT 80%. Te mooi om waar te zijn. 250 bosgezichten in alle afme tingen te zien en te koop. Laat deze kans niet voorbij gaan, dit Is geen veiling. Betaling contant of vla girobe taalkaarten of eurocheque. Dit is de grootste schilderijen verkoop, ooit In Nederland gehouden) Kom kijken, gratis entree.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3