Johan Museeuw terug uit de hel 1 Derdeklasser HBSS drijft op dertigers Weer de initiator van het initiatief in Dwars door België Helft van team is twintig voorbij: 'de beste elf staan in het veld' Russisch paar I* danst naar goud McRae beste in Portugal-rally Cricketverlies in Kaapstad Keita ook weg bij NOC Mali MAP£[ Pantani valt weg uit top Catalaanse Week Hockeycoach Hendriks debuteert met gelijkspel Zorgen Van 't Hek over fitheid internationals Turncoach in opspraak Fietsclub houdt bruggentocht Driebandstrijd nadert climax Ursus-DRGS dag uitgesteld Theo Meijer vervangt judoka Van den Berg I Donderdag 2o maart 1999 Rotterdams Dagblad «L Helsinki Jelena Beresjnaja en Anton Sicharoehdse hebben in Helsinki hun wereldtitel kunstrij- den voor paren met succes verde- f digd. Het Russische paar won na de vrije dans de gouden medaille. Het Chinese duo Xue Shen/Hong- fl bo Zhao veroverde zilver, het Poolse koppel Dorota Zagorska/ F/ Mariusz Siudek brons. Marion Krijgsman heeft zich in de Finse hoofdstad niet geplaatst voor het hoofdtoernooi. De natio naal kampioene kunstrijden, ze ventiende bij het EK, eindigde in haar kwalificatiegroep ais zeven tiende. Ze had vijftiende moeten worden om door te gaan. Porto De Schot Colin McRae heeft in een Ford Focus de Rally van Portugal, de vierde race voor het WK Rally, gewonnen. De Spanjaard Carlos Sainz werd tweede in een Toyota Corolla, de Fransman Didier Auriol derde, eveneens in een Toyota Cbrolla. De 30-jarige Schol leidde van be gin tot eind. Tommi Makinen, we reldkampioen en leider in het tus- senklassement, eindigde als vijf de in Portugal. De Fin won in een Mitsubishi de races in Monte Car lo en Zweden. Makinen heeft nu 22 punten, McRae 20 en Auriol 17. Kaapstad Het Nederlands cric ketelftal is op zijn toemee in Kaapstad tegen zijn eerste neder laag opgelopen. In de wedstrijd tegen het sterke en jonge elftal van Western Provence Academy werd met acht runs verloren. De Zuid-Afn kanen scoorden in de toegestane 45 overs eerst 190 runs en verloren daarbij 9 wickets. Aan Nederlandse /yde was Roland Le- febvre de beste bowler met 4 wic kets voor 25 runs. Na een slecht begin herstelden Robbert van Oosterom en Luuk van Troost de situatie. Zij tilden de stand van 30 voor 3 naar 125 voor 4 en 152 voor 5. Een overwinning lag in het ver schiet maar in de laatste over, op een totaal van 182, werd aanvoer der Tim de Leede gebowld. Bamako Lamine Keita heeft zijn functie als voorzitter van het Olympische Comité van Mali neergelegd. Hij werd vorige week vanwege zijn aandeel in het om koopschandaal rond de aanwij zing van Salt Lake City als gast heer van de Winterspelen van 2002 geroyeerd als lid van het In ternationale Olympische Comité (IOC), Door Peter Ouwerkerk Waregem/Rotterdam— In Kuurne was de kracht er nog niet ge weest om Jo Planckaert in een sprint-met-twee partij te bie den. Maar drie weken later in Dwars door België bleek Johan Museeuw alweer zover op weg, dat hij fmale-compaan Michel van Haecke in de slotmeters kansloos kon laten. Museeuw die een semi-klassieker wint, van het niveau Omloop Het Volk - hij heeft er elf maanden lang slechts op durven hopen. Voor de start van de 200 km lange koers met finish in Waregem had htj het nog maar eens gezegd: „Ik had kunnen stoppen, wie had liet mij kwalijk genomen, met zo'n blessure, met zo'n erelijst. Ik had bijna het leven verloren, ben door een hei gegaan. Maar ik heb niet voor niets acht maanden gevoch ten, getraind en afgezien. Mijn doel was terug te komen op een aanvaardbaar niveau." Klein mirakel Het klonk meiodramamatisch van de man die acht wereldbe- kerkoersen won, wereldkampioen was, die meer dan één grote wed strijd 'dubbef op zijn naam heeft. Maar wat Museeuw na zijn harde val in Panjs-Roubaix, tweede aprilzondag van 1998, heeft moe ten doorstaan valt niet te benij den, Zijn gebroken knieschijf werd verkeerd behandeld, de bac teriën moesten maandenlang met antibitioca worden bestreden. Weer kunnen koersen was een klein mirakel. Eind vorig seizoen reed hij nog voorzichtig een paar wedstrijden, dit seizoen koos hij opnieuw voor een stoer programma. Kijken hoe ver hij nog kwam, voelen waar de spieren zich overspanden, op zoek gaan of het nog zin had zijn rijke carrière te verlengen. Drie ëndertig, bezig aan een elfde prof jaar - dan is de verleiding groot aan andere dingen te gaan den ken. Maar Johan Museeuw houdt ken nelijk meer van 'de stiel' dan van een vervroegd pensioen. De sport man in hem houdt de vlam bran dend, en hy durft zich weer te to nen, de initiator te zijn van het initiatief. Museeuw wekt bewon dering bij aiie collega's die ook wel eens zijn gc-vallcn. Bij ieder een dus. Dwars door Belgie werd op gang geschoten door Leon van Bon, die de meuwe eerste plaats van de Raboploeg in het UCI-klassement kennelijk wilde onderstrepen - de beste van de wereld, de tijden van Panasonic en PDM zijn terug. Maar toen het kaf er eenmaal af was, was Van Bon verdwenen, en zat er in de kopgroep van zestien renners namens Rabo alleen Den Bakker, en Hoffman en Van Pete- gem in het shirt van TVM. Dat Mapei was vertegenwoordigd door Museeuw, Steeis en Nardel- lo, en Cofidis door het trio Van- denbroueke, Farazijn en Gau- mont, dat hield bijna zeker in dat de winnaar uit een van die twee ploegen moest komen. Ook al om dat Tsjtnil c.s. het verweer in het peloton al snel voor gezien hiel den. Uit respect Zestien renners sprinten zelden af; je kon wachten op de pogingen tot vluchten. Vandenbroucke en Museeuw lieten zich daarbij het minst onbetuigd. Maar de ver snelling van Museeuw, op vier ki lometer van de streep, uit een in middels tot zes Belgen uitgedun de kopgroep (Museeuw, Steels, Vandenbroucke, Van Petegem, Peers en Van Haecke) was uitein delijk pas de beslissende. Uit res pect trapte de enige die kon vol gen, de jonge Van Haecke, het duo definitief uit de greep van de rest. Op Museeuws versnelling stond geen maat. Diepe put „Dit is een fantastisch gevoel. Een beloning voor mijzelf en voor mijn familie, die altijd achter me heeft gestaan. Gisteren nog, na een paar tests die niet zo goed voor me waren uitgevallen, zonk ik weer in een diepe put. Maar mijn vrouw heeft me er opnieuw kunnen uithalen. Nu ik weer zo dichtbij een terugkeer was, moest ik doorzetten," gaf hij een deel van zijn gevecht prijs. Zijn ploegarts, dokter Van Mol, had hem diezelfde dag voorge houden dat de definitieve terug keer er nog niet voor morgen was. Maar dat hij, als het herstelproces zich zo bleef ontwikkelen, vol gend seizoen alleszins in staat moest zijn nog een topklassieker te winnen. „Mijn spiervolume is nog niet op het oude niveau. Ik moet aan explosiviteit terugwin nen." Maar wat niet is kan snel weer ko men. De week voordat Museeuw wereldkampioen werd, zei hij dat hij dra zou stoppen, In Waregem vertelde hij, tien dagen voor de Ronde van Vlaanderen, dat hij er nog een jaar 2000 aan vastplakt. De revanche op een 'verbrijzelde' knieschijf. „Ooit komt er een dag dat ik zal opstaan en besluiten: ik stop." Maar het Boek Museeuw is voor lopig nog niet dicht. Dat Johan Musemiw nog koerst is al een mirakel, dat hij goed ge noeg rijdt om Dwars door België te winnen Ishelemaal onvoorstel baar.'Ik had bij na het leven verloren, ben door oen hel gegaan.'De Jonge Van Haecke (rechts) houdt eerbiedig afstand. Foto cm vos Hospitalet/ElbeufMarco Pantani verloor in de derde etappe van de Catalaanse Week, na een lange so lovlucht gewonnen door de Zwit ser Bruno Boscardin, een minuut op de favorieten. De Italiaan was betrokken bij een valpartij op ze ven kilometer voor de finish. Ook Michael Boogerd ondervond daar van hinder, maar slaagde er in met hulp van zijn ploeggenoten van Rabobank terug te keren in de groep. De Colombiaan Botero blijft leider in het algemeen klas sement, in dezelfde tijd als de Ita liaan Belli en Boogerd. Boscardin, uit het Post Swiss Team, reed tussen Castello d'Empuries en L'Hospitalet de Llobregat 110 kilometer alleen op kop. Aan de finish had de Zwitser ruim vier minuten over op een groep waarvan de Duitser Erik Zabel de sprint won. Rudi Kemna is er net niet in ge slaagd de tweede etappe in de Ronde van Normandie te winnen. De coureur uit de Batavus-ploeg werd in een massasprint nipt ge klopt door de Fransman Damien Nazon en de Australiër Jay Sweet. De sprinter uit Deumingen dacht de dagzege te pakken, maar zag in de laatste 50 meter nog twee ren ners langszij komen. In het alge meen klassement veranderde er niets. De Noor Kjaergaarö blijft leider. Willy Voet, de ex-verzorger van de Festina-ploeg, wordt vandaag in Li He ondervraagd door onder zoeksrechter Patrick Keil. „Het is dringend nodig om, nog voor de Tour van dit jaar, de inbeschuldi gingstelling in deze zaak uit te breiden naar andere niveaus dan het gebruikelijke trio gevormd door de ploegleider, ploegarts en verzorger," verklaarde Vbets ad vocaat Jean-Louis Bessis. De Belg werd aan de vooravond van de Tourstart in Dublin bij de Bel gisch/Franse grens aangehouden met een lading dopingproducten in zijn auto. Voet werd voor het laatst verhoord op 15 oktober. Zwarte kas Bruno Roussel is op 11 maartal verhoord door Keil, zo heeft advo caat De Montbrial van de voorma lig ploegleider van Festina ver klaard. „Roussel heeft met kracht ontkend dat er sprake was van een zwarte kas bij Festina. De ren ners betaalden hun dopegebruik zelf," aldus De Montbrial. De leiding van de Franse wie lerploeg BigMat zal Pascal Lino op het mafje roepen. De Franse renner heeft gehandeld in strijd met het onlangs door dertig ploe gen ondertekende charter, waarin de intentie wordt uitgesproken doping met alle middelen te be strijden, Lino heeft volgens zijn bazen „geprobeerd cortieoïden te gebruiken buiten het zicht van de medische begeleiders van de ploeg." De coureur wordt voorlo pig niet opgesteld. Amstelveen Het debuut van Maurits Hendriks als hoofdcoach van het Nederlands mannenhockeyteam was gisteravond in Amstelveen bepaald geen succes nummer. Wereldkampioen Oranje, tevens houder van de Champions Trophy en van de olympische ti tel, moest Duitsland in een wisselvallig oefenduel een gelijkspel toestaan: 44, Teun de Nooijer was de grote man in de ploeg van de nieuwe bondscoach. Hij scoorde drie keer. Zijn laat ste twee treffers vielen in de spectaculaire slotfase, waarin beide teams kans maakten op de overwin ning. Mayerhofer voorkwam vlak voortijd een onver diende nederlaag voor de nummer drie van het WK „Het was een echte vuurdoop voor mij," verzuchtte Hendriks, die zijn nieuwe assistent Mare Delissen (op huwelijksreis) nog moest missen. „Zowel in de beginfase van de eerste als tweede helft hebben we te veel energie verspeeld. Daardoor konden we ons ho ge niveau niet in de hele wedstrijd vasthouden." De opstelling van Oranje zag er in Amstelveen aan merkelijk anders uit dan tijdens het laatste grote toernooi, de Champions Trophy in Pakistan. Aan voerder Stephan Veen, die in Lahore ontbrak wegens drukke werkzaamheden, keerde terug op zijn vaste plaats rechts in de middeniinie. Daardoor verhuisde recordinternational Jacques Brinkman {293 caps) naar de linkerkant. Voor hem was het zijn eerste offi ciële wedstrijd in 1999. Na zijn gedwongen vertrek eerst als trainer en later ook als speler bij Amsterdam kwam hy in competitieverband met meer in actie. Zondag speelt Brinkman een competitiewedstrijd met het tweede team van Schaerweijde, Daarna ver trekt hij voor vijf wedstrijden naar een nog onbeken de club in München. In de Bundesliga wil hij ritme opdoen om zijn plaats by Oranje niet te verliezen. Amstelveen Bondscoach Tom van 't Hek maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van zijn speelsters in het Nederlands team. Gisteren ver speelden de hockeysters in de tweede helft een 3-0 voorsprong tegen Duitsland, de nummer drie van het laatste WK in Utrecht. Het werd uiteindelijk 3-3. Twee weken terug onderging zijn selectie een fysie ke test. Het algemene beeld uitdeze test zag hij giste ren terug in het veld. „Ze zien er niet fit uit en zijn het ook niet. Dat baart mij zorgen, want we gaan een zware fase in met Europa Cups en play offs." In de aanloop naar de Champions Trophy in Brisba ne (10 tot 20 juni) en het EK in Keulen {18 tot 29 au gustus), waar de kampioen zich plaatst voor Sydney, is Van 't Hek er niet gerust op. „Ik verwijt niemand wat. De verantwoordelijkheid ligt bij de speelsters zelf. Het is duidelijk dat er veel werk te doen is." In de eerste helft nam Oranje een 3-0 voorsprong door treffers van Dillianne van den Boogaard (straf- corner), Carole Thate (strafbal) en Suzan van der Wie- lenHn de tweede helft was Duitsland binnen zes mi nuten terug in de wedstrijd door treffers van Philip- pa Suxdorf en Cornelia Reiter. Uiteindelijk kwam Duitsland ook langszij via een strafcomer van Denis Klecker. „We zijn gewaarschuwd," aldus Van't Hek. Zoetermeer Turncoach Frank Louter is in op spraak geraakt, De politie Haaglanden onderzoekt een klacht die eind januari is ingediend tegen de trai ner van de nationale clubkampioen bij de vrouwen Pro Patria uit Zoetermeer. De vader van het 9-jarige tumstertje Tamara van de Star heeft de zaak aanhan gig gemaakt omdat zijn dochter zou zijn geslagen. Het bestuur van Pro Patria, dat vorig jaar december in Twello verrassend de landstitel overnam van De Hazenkamp uit Nijmegen, heeft geen aanleiding ge zien Louter op non-actief te stellen. „Hij is een hele goede trainer en wij twijfelen geen moment aan zijn integriteit," aldus bestuurslid Frans van Elteren. Schiedam Fietstoerclub Rijn mond gaat zondag honderd kilo meter fietsen In de tocht zijn 'kuitenbijters' opgenomen als de Brienenoordbrug, de brug over de Noorden de Baanhoekspoorbrug. De deelnemers rijden tevens door een aantal tunnels, vandaar de naam van de tocht: de brug- en tunneltocht. Deelnemers dienen te beschikken over een trim- of ra cefiets en moeten een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur kunnen halen. De tocht begint zondagochtend om tien uur bij de kantine van Wielerbaan Schie dam aan de Olympiaweg, Maasland Het derde open Maas- lands kampioenschap driebanden nadert zijn einde. Vanavond staan in 't Wapen van Maeslant de hal- vefinales en finale op het pro gramma. Vanaf zeven uur wordt beslist wie zich na Co van Zweden en Bram van Balen de derde Maaslands kampioen driebanden mag noemen. SchiedamOm de voetbalcompe titie op tijd af te ronden moeten een aantal clubs nu ook door de week gaan voetballen. De KNVB had voor dinsdag 30 maart onder meer WK-Rohda'76 en Ursus- DRGS op het programma staan. Dat gaf een probleem, want zowel Ursus als VVK spelen op het veld in Kethel. Daarom is het duel van Ursus verschoven naar woensdag 31 maart. De aftrap is om half acht. De wedstrijd van WK be gint dinsdag om acht uur. Door Fred Louter Schiedam HBSS is bezig aan een moeilijk seizoen. De Schiedammers staan op vier wedstrijden van het einde op een elfde en dus voorlaatste plaats met tien punten uit achttien duels. Een degrada tieduel voor behoud in de derde klasse C van het zater- dagamateurvoetbal dreigt. Over directe degradatie wordt niet eens gepraat op Harga. Zelfverzekerdheid of misplaatste arrogantie? Drie dertigers vertellen over de si tuatie bij hun club. „Wij gaan er niet uit, dat staat voor ons vast. Waarom niet? Ie dereen die de laatste weken onze wedstrijden heeft bekeken, ziet dat er progressie in ons spel zit," roepen René van Dalen (38), Mi ehei van Zijl (32) en Remco van der Lugt(31)bijna in koor. Het trio maakt nog maar de helft uit van het aantal spelers in de hoofdmacht van HBSS, dat al een drietje in zijn leeftijd heeft zitten. Ook doelman Marco van Veen, René Snijders en 'verloren zoon' Faust van der Meer zijn namelijk al dertig jaar of ouder. Remco van der Lugt -dit seizoen voor het eerst actief op Harga na 24 jaar voor PPSC gespeeld te hebben -ziet in de huidige leeftijd situatie eerder voor- dan nadelen: „Op dit moment spelen gewoon de beste elf spelers. Het heeft geen zin jongere spelers op te stel len als die minder zijn. Het twee de draait weliswaar goed, maar het gat tussen dat elftal en het 'Jonkie' Remco van der Lugt (31) wordt geflankeerd door rechts René van Dalen (38) en Michel van Zijl (32). De HBSS'ers zijn ervan overtuigd dat de Schiedamse ploeg in de derde klassebijft. Foto Peter Molkenboer weest. Vervolgens werd ik bena derd om terug te komen in het eerste elftal op de positie van laat ste man. Ik heb daarin toege stemd met de voorwaarde dat ik alleen voor het eerste terug zou komen. Zo is het gegaan en ik mag zeggen tol ieueis. levieden- heid." eerste team is heel groot. Ook komt er na een mindere periode extra druk om de hoek kijken. We mogen dan eigenlijk niet meer verliezen, en ik denk dat een iets oudere speler daar toch beter mee om kan gaan." Laatste man Rene van Dalen is bezig aan een heel opvallend sei zoen, Al na de eerste competitie wedstrijd van het seizoen in de hoofdmacht hield de oudste van het hele stel het voor gezien. „Ik liep die wedstrijd op het midden veld. Dat kon ik echt niet meer bijbenen. Ik ben toen een aantal duels in het vierde elftal actief ge- Nieuwkomer De 32-jarige Michel van Zijl is in vergelijking met zijn beide colle ga's nog een redelijke nieuwko mer voor wat betreft het acteren op het hoogste niveau. „Dit is in derdaad pas mijn tweede seizoen in het eerste van HBSS. Daarvoor speelde ik in het tweede. Ook die periode was voor mij echter hart stikke leuk, hoor. Uitschieters wa ren de jaren '90-'93, waarin we on der leiding van 'Hen' Baars drie maal achtereen kampioen wer den. We schopten het tct de reser ve eerste klasse, onvergetelijk. Maar ook dit jaar heb ik het ge woon goed naar mijn zin. On danks de wat mindere prestaties is de sfeer nog steeds uitstekend, en met de terugkeer van Faust van der Meer zie ik het seizoen wel goed voor ons aflopen." De naam is gevallen. Faust van der Meer is terug en dat leverde nogal wat publiciteit op. Het drie tal was daar niet gelukkig mee. „Na zijn eerste wedstrijd (3-0 winst op 's-Gravenzande v.v.; red.) kreeg Faust in de krant na tuurlijk alle lof toegezwaaid. Hij scoorde in dat duel tweemaal en gaf een assist. Maar om dan in de krant te schrijven dat het eigen lijk niet kan dat iemand in zyn eerste wedstrijd gelijk weer uit blinker is en dat dat ook iets zegt over het niveau van zijn medespe lers, vonden wij eigenlijk veel te vergaan, Daarmee doe je de ande re jongens toch echt te kort. Alsof wij er niet voor zorgen dat Faust in zo'n duel de rol kan spelen die hem door trainer Piet Jonas toe bedeeld is." Niet ongunstig Op het eerste gezicht ziet het pro gramma voor HBSS er voor wat betreft de laatste vier 'finales' niet ongunstig uit SEV en TAC'90 thuis, en BMT en PPSC uit. Met uitzondering van 'PP' geen clubs die men in de stand in het linker rijtje terug vindt. „De derby tegen nummer twee PPSC aanstaande zaterdag wordt uiteraard het moeilijkst. Thuis verloren we met 0-3, maar ik kan me herinneren dat ze toen pas in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong kwamen. PPSC be schikt over een paar hele snelle spitsen en die zorgen bij ons ach terin voor de nodige problemen. Die andere wedstrijden zien we echter met vertrouwen tegemoet. Daarin kunnen we de nodige pun ten pakken," zegt het drietal met gemeend optimisme, „HBSS is volgend jaar dan ook nog gewoon een derdeklasser, daar hoeft nie mand aan te twijfelen." Rhoon Oud-Europees judokampioen Theo Meijer, 34 inmiddels, maakt zaterdagavond in Rhoon zijn rentree op de wedstrijdmat. De voormalige pupil van Chris de Korte vervangt in het team van Rotterdam Olympic Judo dat het zaterdag opneemt tegen Belgie de Maaslander Martin van den Berg die aan een toer nooi in Rome deelneemt. Ook Vlaardinger Mark Huizinga verblijft in de Itali aanse hoofdstad, waardoor Arshak Dabaghian in het ROJ-team doorschuift naar de gewichtsklasse tot 90 kilogram. Diederik Kunst van Mahorokan uit Maas sluis vult het team aan. Oud-kampioen van Nederland en 5e dan Gé van der Elshout is Rob Henneveld opgevolgd als coach van Rotterdam Olympic Judo. Van der Elshout hield zich al met de jeugd bezig. Voor dat werk het bestuur thans Leidenaar Laurens van As op het oog. Opstelling Rotterdam tegen België: Robert Verhoef (-60 kg), Christiaan Metzon (-66 kg), Mark van der Ham (-73 kg), Diederik Kunst(-81 kg), Arshak Dabag hian (-90 kg), Theo Meijer (-100 kg) en Mahmoud Mir- kan(+100kg). Het programma in Rhoon ter gelegenheid van het 800-jarig bestaan van die gemeente omvat, naast de interland tegen België en een revanche van de NK-fi- nale (tot 17 jaar) tussen kampioen SI Schiedam en verliezend finalist SI De Korte, demonstraties jeugd- en gehandicaptenjudo WCR, jiu-jitsu, aikido en kos- hiki-no-kata. Aanvang: 19.30 uur. Kort Bondig MVV'27 heeft het derde elftal teruggetrokken uit de competitie ODC heeft een pupillenteam terugge trokken, net als PPSC waar een meisjesteam ter ziele ging, maar waar een D2-eIftaI aan de club werd toege voegd Zaterdag 27 maart start de KKC - de carna valsclub van Excelsior'20 - met de verkoop van de kaarten voor het lustrumfeest waarop Trafassi het grote hoogtepunt moet worden De selectie van Ur sus werd vorige week onder handen genomen door voormalig GTB-trainer Leen Kooiman Interim trainer Cock Zey was een paar dagen afwezig vanwe ge een mediadi onderzoek Zware tijden voer dc PPSC-familie Meijboom René. speler van het eer ste, is geblesseerd geraakt aan zijn knie en nu kampt zyn bij 'PP' voetballende zus met eenzelfde euvel Tot overmaat van ramp zag vader en preses Wim zijn voorsprong in het voorzittersklassement van Rotterdams Dagblad Topcoaeh-competitie slinken tot twee punten Meijboom had geen Ronald Ham ming op zijn lijstje K&B staat wel op zijn Ristje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5