Zwak verweer verbaast NAVO 1 H Enige Servische raket mist doel bij tweede aanvalsgolf 995, t i y rJh Philips onderzoekt opsplitsing concern Groot onderzoek naar legionella-bacterie T-K-mo^ Nederland winnaar in gevecht om miljarden Rcrut^ Cultuur De woede van Aiize Zandwijk Krajicek als favoriet naar finale Digitaai Eencd-rom als digitale visitekaart ,50 Zeker dertig doden bij brand Mont Blanc Schiedam: Sage inkomens weren uit Nieuwland Storing v.a. Opinie 7 Regio Sport:L2yl:3 iiïOpïkdér&l imer2456 I Vrijdag 26 maart 1999 Rotterdam pog renk Fraser is met I onmiddellijke in- Lgang door de KNVB Itoegelaten tot de trainers- Icursus in Zeist. De Feye- I noorder, die aan het eind I van dit seizoen officieel een jpunt zet achter zijn loop- I baan als profvoetballer, krijgt daardoor de kans om f nog voor de zomer het diplo- ma Oefenmeester II te beha- len. Normaal duurt die cursus een jaar, en (Menen kandidaten eerst het diploma Oefenmeester ÏII in het bezit te hebben. Voor Fraser is echter een uitzondering gemaakt. Hij mag deelnemen aan een zeer intensieve cursus voor ex-profs, waarbij hij door extra lesstof de ach terstand van het eerste diploma inhaalt. Dat is een fraai gebaar van de voetbalbond naar de speler die de laat ste jaren zoveel tegenslag heeft gehad. „Maar het is ook de verdien ste van Henk dat hij zo veel jaren in de top heeft gespeeld en dat hij is uitgekomen voor het Nederlands elftal. Dan gaan erwatmeer deuren voor je open," zegt KNVB-woordvoerder Rob de Leede, Saillant detail is dat op hetzelfde moment als Fraser ook oud-Feye- noorder Rob Witschge heeft aangehaakt. Hij is net als de Schiedam mer zeer recent gestopt met voetballen. Amsterdam De Philips-top on derzoekt de m ogelijkheid hei con cern op te splitsen in verschillen de beursgenoteerde onderdelen. Topman C. Boonstra van Philips zegt daarmee tegemoet te komen aan de steeds sterkere roep uit de financiële wereld om zode waarde van het concern voor de aandeel houders te vergroten. De aandelen zyn inmiddels voer meer dan de helft in Amerikaanse handen. „Dat is de laatste tijd snel gegaan," aldus Boonstra, Bjj het jaarlijkse doorlichten van de winstgevendheid van de ruim honderd bedrijfsonderdelen in acht divisies zal dit jaar extra aan dacht worden besteed aan de eventuele gevolgen van afstoten van onderdelen. Zie ook pagina 19 Gouda Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) gaat een groot onderzoek doen naar de aanwezigheid van de legionella- bacterie in het drinkwater. Het gaat om een vrijwillig onderzoek bij zesduizend instellingen en be drijven. De legionella-bacterie is de veroorzaker van de veteranen- ziekte, waardoor inmiddels ne gentien bezoekers van de West- Friese Flora in Bovenkarspel om het leven kwamen. De WZHO verzorgt de watervoor ziening in onder meer Ridder kerk, Zwijndrecht, Hendrik-Ido- Ambacht, Papendrecht, Slie- drecht, Alblasserdam, Hardinx- veld-Giessendam, Gorinchem, Nederiek en Ouderkerk aan den Ussel. WZHO is het eerste water leidingbedrijf dat op een dergelij ke grote schaal de waterkwaliteit tegen het licht gaat houden. Volgens J. van Oosten van de WZ HO zijn alleen bedrijven aange schreven waar een vergrote kans op gevaar voor de volksgezond heid zou kunnen bestaan. „Het gaat daarbij om gezondheidsin stellingen, sportaccommodaties, campings en kwekerijen." Voor hel onderzoek berekent WZHO een gereduceerd tarief van 165 gulden per test. Het afgenomen watermonster wordt in het eigen laboratorium van het waterlei dingbedrijf onderzocht. „We kun nen heel snel zien of er niets in het water zit," zegt Van Oosten. „Zitten er wel bacterieën in, dan is een tweede test nodig om te zien of het om de legionella-bacte rie gaat. Overigens is bij ons deze bacterie nog nooit aangetroffen." Het laatste onderzoek bij de WZ HO dateert uit 1992. Van Oosten kan zich wel een onderzoek van het Brabantse waterleiding-be drijf WNWB van een aantal jaren geleden herinneren, waarbij de bacterie bij enkele bedrijven werd aangetroffen. Het onderzoek heeft in eerste instantie niet tot doel de waterkwaliteit bij particu liere afnemers te controleren. Van Oosten: „We gaan de komende tijd wel advertenties plaatsen waarin we burgers van het onder zoek op de hoogte brengen." n WestblaaklüO 3012 KN Rotterdam, 010-4004400 nog 281 dagen tot c/uj-j Ji mBJ f Belgrado De militaire leiding van de NAVO verbaast zich over de magere Servische verdediging tegen de bombarde menten. Tijdens de twee aanvalsgolven van de geallieerde luchtmacht op Joegoslavische doelwitten heeft Belgrado slechts één raket afgevuurd van zijn beruchte Russische SAM-luchtaiweersysteem. Die raket miste doel, verklaarde woordvoerder Kenneth Bacon van het Amerikaanse ministe rie van Defensie, Een Britse militair spiedt het luchtruim af op een luchtmachtbasis in Macedonië. AJIe NAVO-toestei len zijn veilig op de basis terugge keerd. FotoDamlrSagolj/Tteuters Wisselvallig Zie ook weerbericht op pagina 20 CAPPUCCINO tegen inlevering van deze bori cappuccino .voor 1,50 bij Maistro in.de Koopgoot, Advertenties De Bijenkorf Altaian Amsterdam. 1 Rotterdam. Oen Kaag. Amstefvaen en Utrecht zijn geopend op zondag 28 maart. Arnhem en Eindhoven zj,n dan gesloten. Op eerste paasdag, zondag 4 aprfl. atn afle filialen gesloten. Op tweede paasdag is alleen filiaal Amsterdam geopend van 12.00-18.00 uur. De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf (5p Of vind je het chique om meer voor merkkleding te betalen? Ondanks een speciale uftrustlngkunnen brandweerlieden nog steeds niet bij hetcentrum van de brand in de MontBlanc-tunnel komen. pbtoftotwrtPrattaffieuters ChamonixHet dodental van de brand die twee da gen geleden in de tunnel onder de Mont Blanc uit brak is tot zeker dertig gestegen. Gevreesd wordt dat er mogelijk zelfs nog meer dan dertig mensen zijn omgekomen bij de brand, zei een woordvoer ster van de regionale autoriteiten vanmorgen. Franse en Italiaanse reddingswerkers hebben in middels negen lichamen geborgen, maar de voor zitter van de maatschappij die de tunnel beheert, Remi Chardon, zei vanochtend al dat er misschien wel dertig doden waren gevallen. Hij baseerde dat op het aantal uitgebrande auto's dat nog in de tun nel staat Vrijdag arriveerden nog eens ongeveer vijftig Zwit serse en Franse brandweerlieden bij de tunnel om de blusploeg aan Italiaanse zij de te versterken. Vol gens de brandweer is het gemakkelijker vanuit die kant het vuur te blussen, aangezien de wind gassen en rook naar de Franse zijde waait. Brandweerlieden waren er gisteravond nog altijd niet in geslaagd de brand te blussen. Italiaanse brandweerlieden troffen toen vijf lichamen aan in uitgebrande auto's die vlakbij de Belgische vracht wagen stonden die woensdag in brand vloog. Ook een brandweerman en drie andere personen kwa men om in de brand. Schiedam De gemeente Schie dam wil mensen met een mini muminkomen gaan weren uit de wijk Nieuwland. Uit een analyse van de wijk blijkt dat er veel te veel mensen met een laag inko men wonen, waardoor Nieuwland dreigt te verpauperen. De ge meente wil nu via de regioraad proberen om delen van de wijk een zogeheten 'kwetsbare status' te laten geven, waardoor de ge meente invloed kan uitoefenen op het vestigingsbeleid. „We hadden er de afgelopen jaren al voor ge waarschuwd," zegt de Schiedam- sc wethouder voor volkshuisves ting Adri Reijnhout, „dat ons be leid om een diversiteit aan inko mens in Nieuwland te krijgen, wordt doorkruist door een grote instroom van de allerlaagste inko mens. Naar nu blijkt heeft het nog erger uitgepakt dan we dachten." De enige mogelijkheid om de in stroom van lage inkomens - voor al van mensen uit Rotterdam West - tegen te gaan is de verkla ring van grote gedeelten van de wijk tot kwetsbaar gebied Nor maal is die kwalificatie slechts voorbehouden aan een klein wijk- deel. Wethouder Reijnhout schat in dat de Schiedamse gemeente raad voorstander is van deze op tie. Kom je ook lekker duur doen voor weinig geld? Door enkele technische proble men op de redactie en in de drukkerij is de vervaardiging, van het Rotterdams Dagblad gisteren ernstig vertraagd. Een deel van de abonnees heeft hierdoor de krant veel la ter dan gebruikelijk ontvan gen. De storing leidde boven dien door de grote reeks klach ten tot een overbelasting van de telefooncentrale, waardoor de afdeling lezersservice niet of nauwelijks bereikbaar was. 7Ty bieden onze lezers hier voor onze verontschuldigingen aan. Abonnee Service Informatio over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 »ot19,OOuur zaterdag van IS.OOIot 16.30uur Telefoon: 01 0-4004444 13820 Ondernemend Rotterdam kijkt vandaag nog op de voorpagina van het Op Koen katern <$r Het bondgenootschap ontkent dat de Joegoslavische krijgsmacht twee NAVO-toestellen heeft neer gehaald, zoals Servische media af gelopen nacht meldden. Een woordvoerder van de geallieerden meldde vanochtend dat alle toe stellen veilig naar hun bases zijn teruggekeerd. Tijdens de tweede avond van bombardementen viel de NAVO vooral kazernes, luchtverdedi gingscentra en vliegvelden aan. Er werden doelen getroffen in on der andere de plaatsen Urosevac, Prizren, Nis en Kraljevo. Ook zijn explosies gehoord bij Pristina, de hoofdstad van Kosovo. Het Joegoslavische persbureau Tanjug meldde vanochtend dat er in Belgrado ruim 150 mensen in een ziekenhuis moesten worden behandeld. Zeker tien van hen hebben verwondingen die geen verband houden met de bombar dementen. Intussen komen er uit Kosovo be richten dat Servische strijdkrach ten gisteren twintig etnische Al banezen zouden hebben doodge schoten. Het zou gaan om leraren die voor de ogen van hun leerlin gen werden geëxecuteerd. Het be richt kon niet door onafhankelij ke bronnen worden bevestigd. Ook zou er een klopjacht zijn ge opend op Albanese politieke lei ders, onder wie de onderhande laars die het akkoord in Parijs hebben getekend. De meesten zouden zijn ondergedoken. Vol gens Servische bronnen heeft juist het Kosovo-bevrijdingsleger UQK een nieuw offensief ge opend. De nieuwsstroom uit Pristina is in feite opgedroogd. Buitenlandse journalisten in de hoofdstad van Kosovo zijn na verbaal en soms fy siek geweld door de Servische au toriteiten het land uit gewerkt. De meesten doen nu verslag vanuit het buurland Macedonië. Ook uit Belgrado zijn veel journalisten vertrokken, na aanmaningen van de autoriteiten. Joegoslavische journalisten mogen geen infor matie meer doorspeler» aan bui tenlandse media. Dat is gister avond bepaald door de autoritei ten, meldt het onafhankelijke ra diostation B92. De zender is ver boden, maar via Internet nog te beluisteren. De Joegoslavische vice-premier Vuk Draskovic gaf gisteren in een opmerkelijke verklaring te ken nen dat Belgrado de acties tegen Kosovo zou willen staken als de NAVO-bombardementen ophou den, Hij zei dit in een telefonisch vraaggesprek met een Britse tele visiezender. Draskovic sprak zich ook uit tegen de uitwijzingen van buitenlandse journalisten. Het is onduidelijk hoeveel macht de vi- ce-premier heeft binnen de Joego slavische regering. In New York kamt vanmiddag am half vijf Nederlandse tijd de Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties bijeen. Dat gebeurt op ver zoek van Rusland, dat een voor stel aan de Raad heeft voorgelegd Let op: 2-persoons Goldlabe! softside waterbed adviesprijs 3495,- Alleen bij de WATERBEDDENCONCURENT Schieweg 57 Rotterdam -010-4650404 overige filialen Amsierdam, Utrecht en Arnhem. Zie SBS 6 textpag. 323 of www.waterhed.nu waarin Moskou oproept de bom bardementen op Joegoslavië on middellijk te staken. Het is echter vrijwel zeker dat het voorstel niet door de Veiligheidsraad wordt aangenomen. Rusland heeft gis teren ook voorgesteld de Contact groep voor ex-Joegoslavië bijeen te roepenHet voorstel kreeg bij val van de Italiaanse premier en de Franse minister van Buiten landse Zaken Zie ook pagina 3 Actueel en4 Buitenland Plaats: Telefoon: Bank/gjrom Handtekening: 0 Sea ve- Wj- /al- ite- £e- an- 3or Berlijn Het kabinet heeft de strijd om de Europese miljarden glansrijk doorstaan. De Neder landse bijdrage aan de Europese Unie daalt volgens de in het re geerakkoord gemaakte planning met 1,3 miljard gulden. De vijftien regeringsleiders bereikten van ochtend vroeg na ruim twintig uur onderhandelen overeenstem ming over een nieuw EU-budget De eerder afgesproken hervor mingen van het landbouwbeleid zijn echter grotendeels van de baan. Premier Kok en minister Zalm zeiden na afloop zeer tevreden te zijn met het resultaatDe Spaan se premier Aznar dreigde op het allerlaatste moment een nakend akkoord te torpederen. Spanje werd evenwel met enkele miljar den afgekocht. Bondskanselier Schroder toonde zich als tijdelijk EU-voorzitter eveneens ingeno men met het behaalde akkoord. Dat de hoge netto-bijdrage van Duitsland aar» de EU nauwelijks wordt verlaagd, heeft SchrÖder voor lief genomen. Zie ook pagina 6

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1