Hockeysters bijna zeker van play offs Onwernig veldspel OZC en WION Capelle lijkt kansloos, goed begin Nesselande Blunders nekken Victoria Belgische reserves verstoren judofeestje Poloërs 'R' bewijzen SVH goede dienst Rotterdam terug in meesterklasse Prijzen voor schoonspringers Biljarter Kroon naar finale NK Basketballers hebben niets meer te verliezen Tafeltennissers FVT zeker van play-offs Goud voor Gravenstijn en Van der Geest in Rome Tenniscircuit bij Z'67 Rotterdams Dagblad Maandag 29 maart 1999 Rotterdam Met nog twee wed strijden te spelen, lijkt de smeek bede van Dino Dijksman aan bet begin van het seizoen - een veili ge plaats in de middenmoot van 2A - toch te worden verhoord. Al leen zit een zesde plaat?, de droom van de waterpolocoach van Rotterdam, er niet meer in. Die is hoogstwaarschijnlijk voorbehou den aan Sassenheim, dat inmid dels vier punten meer bijeen heeft gesprokkeld. Voor NVA HHC kende Rotterdam zaterdag geen mededogen. De thuisclub zegevierde inet 8-1. Het was een simpele overwinning van de 'R', dat NVAyHHC uitzicht op prolon gatie van het tweedeklasserschap vrijwel volledig ontnam. Frank Klawer was de belangrijkste schutter aan Rotterdamse kant. Met de overwinning bewees Rot terdam ook SVH een goede dienst. De Sportvereniging Hille- gersberg komt daardoor volgend seizoen opnieuw in de tweede klasse uit. Tegen kampioen Profa- ce/DAW viel voor de Rotterdamse poloërs nauwelijks eer te behalen. De eindstand (2-15) sprak wat dat betreft boekdelen. Na weken behaalde RWV in 3E weer eens een zege. Slachtoffer was het reeds gedegradeerde Hip pocampus. Met een 13-5 neder laag kwamen de bezoekers er nog genadig af. Alwin van Aggelen was het sehotvaardigst Het vrouwenteam van Rotterdam zorgde voor een stuntje door als debutant in 2A kampioen NVA/ HHC 4-4 te houden. Zaandijk Rotterdam heeft door een 8,5-1,5 zege op Het Witte Paard al na de achtste en voorlaat ste ronde van de nationale schaakcompetitie het kampioen schap in I-B behaald. Alle wed strijden werden gewonnen. Rotterdam moest het tegen HWP zonder de grootmeesters Roberto Cifuentes, Luc Winants en Zhao Qin Peng zien te klaren. De Slo waakse Crack Lubomir Ftacnik opende de score, waarna Fred van der Vliet er vrolijk 2-0 van maak- ia. Na een nederlaag van Hans rföhm rukten de Rotterdammers met overwinningen van Marcel Piket, Michel Jadoul, de Engelse meester Gary Lane, Tom Middel burg, Rogier van Arkel en Alexan der van Beek naar 7-1 op, Jaap de Jager was ditmaal minder schot vaardig (remise). De kampioen bleef met 16 punten rivaal Eind hoven liefst 4 punten voor. Capel- le versloeg Paul Keres uit Utrecht met 64 en krijgt nog een kans om aan degradatie te ontsnappen. Rotterdam II degradeert punt loos. RSR/Ivoren Toren en Charloïs/ Europoort promoveren ongesla gen naar de tweede klasse, De Zuid-Rotterdammers kregen daarbij wel de hulp van Spijkenis- se, dat concurrent Bailey het Oos- terhoutse bos in stuurde. Rotterdam Drie Rotterdamse schoonspringers vielen bij kring kampioenschappen in DercHaag in de prijzen, Het grootste succes was weggelegd voor Amanda Prins. Zij realiseerde op de l-en3- meterplank een eerste plaats. Alen Memisevic eindigde op de tweede plaats bij de jongens B op de 1-meterplank, Hetzelfde resul taat bereikte de schoonspringer van Morgenstond ook op de 3-me- terplank. Ima Stroek behaalde brons op de 1-meterplank. Rotterdam Met twaalf match- punten, een algemeen gemiddel de van 2.21 en een hoogste serie van vijftien is Wim Kroon, lid van DR Spijkenisse, gewestelijk kam pioen geworden by het bandsto ten in de derde klasse. Door deze prestatie heeft Kroon zich ge plaatst voor de NK-finale, In biljartcafé Honky Tonk in Brielle legde les 't Mannetje voor de vierde keer op rij beslag op de distrietstitel eerste klasse band- stoten. In de finale bleef de Briel- lenaar overeind tegen Jaco Rob- bemont (De Posthoorn). Kenneth Baidjoe (BV Rotter dam) is met twaalf matchpunten, een moyenne van 2.39 en een hoogste serie van 16 voor de derde keer winnaar geworden van de Wisselbeker 1941, de beker voor Iibre biljarters derde klasse. De Van Ewijk-wisselprijs, de be kerstrijd voor vierdeklassers, is gewonnen door Richard Smoor, Ed van De Vriendenkring. De Ba- rendrechtse biljarter nam de be ker over van zijn zoon. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam De play offs moeten nog begin nen. Toch leek het gistermiddag even of de hockeysters van Rotterdam het kampioen schap al in de wacht hadden gesleept. De champagne vloeide na de 3-2 zege op HGC rij kelijk op Zestienhoven, waar de bijna zekere plaats bij de laatste vier van de competitie een legitieme reden was om feest te vieren. „Toch," bekende trainer/coach Caroline van Nieuwenhuyze- Leenders, „had ik het gevoel dat we terug zouden komen, ook al maakte HGC gelyk. Trouwens, een gelijkspel was al klasse ge weest. Dan was de afstand tussen beide teams onveranderd geble ven." Met nog drie wedstrijden te spe len hoeft HC Rotterdam nauwe lijks nog te vrezen voor de Wasse- naarsse opponent. Drie nederla gen op rij en vier overwinningen van HGC kunnen de blauwzwar ten, die het toetje in het verleden nimmer misten, nog langszij brengen. „Daarom wilden we lie ver vandaag alles duidelijk ma ken," legde Van Nieuwenhuyze- Leenders het strijdplan uit. In die aanpak paste geen aanvallend spel. „HGC is niet zo goed in.de opbouw, Noor Holsboer levert nogal wat ballen in. Daarom was het voor ons vooral zaak om de passes te onderscheppen en te wachten op de counter. Het had in elk geval geen zin. om pressie te spelen, want dat trekt een team niet een hele wedstrijd. Eén fout en je bent gezien. Daarom was er maar een devies: als je het niet weet, peer je de bal maar weg. In de spannende slotfase volgden de speelsters de raad van hun coach op. Bij gebrek aan afspeel- mogelijkheden verdween de bal keer op keer in de richting van doelvrouwe Kaldenbach, Toch moesten de vele fans en ook de Rotterdamse coach ('Het is op die momenten fijner in, dan buiten het veld te staan') tot het laatste fluitsignaal wachten, alvorens de overwinning een feit was. Met dank aan keepster Eveline de Haan, die bij de vierde HGC-straf- comer international en aanvoer der Suzanne van der Wielen van een derde doelpunt in de rebound afhield. De Haan was dus wel alert, waar haar teamgenoten eerder twee keer Van der Wielen hadden 'ge holpen'. Voor de pauze nam de thuisclub een vrije slag door het hart van de defensie, waar juist Eefje Verheijden was vertrokken. Zonder haar directe opponente sloeg Van der Wielen knap toe (1- 1). In de tweede helft was haar be waakster wel in de buurt. Verheij den kon de bal net niet voldoende wegwerken na een mislukte straf- corner, waarna Van der Wielen dankbaar uithaalde (2-2). Rotterdam toonde bij al die tegen slagen een opvallende veer kracht. Waar verdedigend - in andere duels juist de kracht - de concentratie verflauwde, daar wa ren de hockeysters aanvallend alert. Twee doelpunten uit straf- comers (een honderd procent sco re) en een snel uitgevoerde vrije slag beslisten de strijd om een plaats in de play offs. In de tiende minuut opende Marilyn Agliotti de score. De Zuid-Afrikaanse trof uit een eomervariant (Van Nieu- wenhuyze-Leenders: 'Ze kenden alleen de andere versie') by de eerste paal (1-0). Op slag van rust nam Karlijn Petri snel een vrije slag op Saray Lago de Los Arcos, waarna de Cubaanse aanvalster in één beweging voor 2-1 zorgde. De winnende treffer was gegund aan Boukje Vermeulen. De aanvoer der werkte een door Kaldenbach gestopte strafcomer van Florien Cornells alsnog binnen: 3-2 en het feest kon beginnen. „Het halen van de play offs was onze doelstelling. Nu kunnen we daar ontspannen naar toe wer ken," constateerde de coach van de nummer drie op de ranglijst vergenoegd. Suzanne van der Wielen heeft keep ster Eveline de Haan om brengt HGC voor de eer ste keer langszij: 1-1. Foto Cor vos R' rterdamP- hoekeyers van T ictoria tikten de mannen van 'Yoordaan volledig zoek. Toch gingen de punten niet mee naar Rotterdam. In de laatste vijf minuten verspeelden de Kralingers een 2-3 voorsprong door blunders in de verdedi ging: 4-3. Mark Langenmeijer opende de score, gevolgd door een tegentreffer en een nieuwe voorsprong door Martijn Scha kel uit een strafbal. Hoewel de thuisclub nog terugkwam tot 2-2, namen de Victorianen in deel twee opnieuw het initia tief. Een fraaie treffer van Mi chel van den Ouden was niet voldoende voor de oerwin ning. Leonidas kende in de over gangsklasse B een zwakke start. Het gevolg was daf Schaerweijde met 0-2 aan de leiding kwam en bij het schei den van de markt hèt potje' zelfs uithaalde met 2-3. Trainer Wouter Tazelaar hekelde het zwakke begin van de' Rotter-,' dammers. „Ik weet niet.'hoe het komt, maar het is gebrui kelijk dat Leonidas in de mees te wedstrijden traag begint Tegen Schaerweijde pakte dat weer eens verkeerd uit" Nadat de thuisclub op 2-2 was geko men, ging het stug door. I^om- das, had zelfs een 4-2voor? sprong op 'de stick, maar alle acties mislukten. Kort voor het einde maakten de gasten het karwei af. Voor -Leonidas scoorden: Job Steenhof en Ju les Sohier. Door Rik Bakker Rhoon Ze hadden zich de ont knoping anders voorgesteld, de judoka's van Rotterdam Olympic Judo. In plaats van de ingecalcu leerde overwinningen van de zwaarste drie mannen kwam inde vijfde partij, bij een 1-3 voor sprong voor het nationale team van België, de doffe dreun. Ars- hak Dabaghian, de regerend Ne derlands kampioen in de catego rie tot 81 kilo, liep op een eenvou dig voetveegje van zijn Belgische opponent Dennis de Cleer. Tppon' was het onverbiddelijke oordeel van de arbiters, een oordeel dat meteen het einde betekende van de Rotterdamse droom de inter land te winnen. De Belgen im mers kwamen door de onverwach te winst van De Cleer op een on overbrugbare 14 voorsprong en dat maakte de twee resterende partijen in feite overbodig. Daarin traden echter wel de meest aansprekende ROJ-verte- genwoordigers aan: Theo Meyer en de Iraanse superzwaargewicht Mahmoud Mirkan Fashandi. Bei den wonnen hun ontmoeting, maar het kwaad was dus al ge schied: ROJ-België 34. 'En dan nu voor Rotterdam Olym pic Judo ex-Europees kampioen en bronzen medaillewinnaar op de Olympische Spelen van Barce lona Theo Meyer.' De voice-over tijdens het judogala, dat zaterdag avond de viering van het 800-jarig bestaan van Rhoon luister bijzet te, was enthousiast maar tegelijk genadeloos. „Nee," besefte Meyer na afloop, „faalangst moetje natuurlijk niet hebben als je terugkeert op de mat. Want je draagt je staat van dienst altijd met je mee. Ook al ben je, zoals ik, al vier jaar lang niet meer in wedstrijdverband in actie geweest, dan toch wordt er gewoon een overwinning van je verwacht. Ik stond vanavond in de ploeg omdat ROJ omhoog zat. De vaste man tot honderd kilo, /„"rt -y Theo Meyer, 34jaaren licht kalend inmiddels, probeertzijn Belgi sche tegenstander Geert Smets (rechts) tot enige activiteit te bewegen.Tevergeefs, het respect was te groot. Foto Peter Molkenboer Martin van den Berg, judoode in Rome, net als Mark Huizinga trouwens. Veel Belgische A-men sen traden daar eveneens aan, maar ook de Belgische reserves zijn voor een clubteam als ROJ natuurlijk een enorme kluif." „De opzet was om één van de eer ste vier partyen te winnen," zo deed coach Gé van de Elshout de tactiek, waarmee ROJ de confron tatie aanging, uit de doeken. „De Belgen hadden hun sterkste men sen in de vier lichtere gewichts— klassen. We mochten dus onder geen beding met 4-0 achterko men, want dan was de wedstrijd halverwege al beslist geweest Nu kwam de klap een partij later. Ars- hak stond ruim voor, maar liet zich verrassen." In de eerste drie partijen slaagde alleen Christaan Metzon (-66 kg) erin gedurende de volledige wed- strijdtijd overeind te blijven, De sterke Belg Steven Peersmans, bronzen medaillewinnaar op de WK van 1997 in de categorie -60 kg, domineerde voortdurend, maar Metzon hield de schade be perkt tot een koka, het kleinste verschil. Robert Verhoef (-60 kg) en Mark van der Ham (-73 kg) kre gen beide'een prachtige worp te gen. Invaller Diederik Kunst riep de Belgische zegereeks een hait toe. Kunst wierp zijn tegenstan der met een fraaie tilteehniek voor een yuko op de rug en gaf die voorsprong niet meer uit handen. Na de nederlaag van Dabaghian waren de gevechten van Meyer en Fashandi om des keizers baard. Het respect van Geert Smets voor de reputatie van de 34-jarige Amersfoortse kei was zo groot, dat hij nauwelijks iets durfde (of kon? ondernemen en door oplopende straffen voor inactiviteit met een diskwalificatie van de mat kon. Mahmoud Mirkan knalde vervol gens met een machtige heuptech niek zijn tegenstander Walis te gen de mat. Ro tterdam Olymp ie Judo (ROJ)-Belgie34 (25-33): Robert Verhoef-Mehmet Uygun 0- 10, Christiaari Metzon-Steven Peersmans 0-3, Mark van der Ham-Koen Sleeckx 0-10, Diederik Kunst-Thomas Ceulemans 5-0, Arshak Dabaghian-Dennis de CJeer 0-10, Theo Meyer-Geert Smets 10-0, Mahmoud Mirkan-Brecht Walis 10-0. Door Hans Kerbert Capelle aan den IJssel De man nen van Alcom/Capelle hebben zichzelf voor een schier onmoge lijke opgave geplaatst De volley ballers verloren zaterdag thuis ta melijk kansloos van Geové/Vre- vok (0-3) en moeten derhalve de komende twee partyen, uit in Nieuwegein, winnen om de twee de ronde van de play-offs om de landstitel te bereiken. Hoe lastig dat is, tonen de cijfers van het sei zoen: Vrevok verloor thuis geen enkele keer. Daarmee dreigt voor de Capelle- naren aan een toch al teleurstel lend seizoen een vroegtijdig einde te komen. Capelle kende meer downs dan ups, wat resulteerde in een zevende plaats na de regulie re competitie. Die plek koppelde de ploeg van interim-trainer Ron Boudrie aan de nummer twee, Vrevok. Dat team verraste dit sei: zoen vriend en vijand. De Nieuwe- geiners begonnen met een nieu we ploeg, waarin Allan van de Loo een opvallende nieuwkomer was. De Brabander speelde vorig jaar nog voor Capelle. Als nieuwe trai ner koos Vrevok voor Ivo Martino- vic en onder zijn (luidruchtige) leiding speelt de ploeg niet spec taculair, maar oerdegelijk. Dat was zaterdag in sporthal Schenkel niet anders. Capelle bleek nog niet zo ver als de tegen stander. Waar de gastheren gros sierden in onnodige fouten, ble ven de missers bij Vrevok nage noeg achterwege. Daarmee was het grootste verschil tussen beide ploegen meteen verklaard: de mannen van Vrevok beschikken over ervaring die de meeste, jon ge Capellenaren ontberen. Natuurlijk was het met alleen de ervaring die een hartig woordje meesprak. Capelle kende ook het nodige personele ongerief. Zo diende EIroy Bezemer de wed- Door André Kouwenhoven Rotterdam De Rotterdamse korfbaiovergangsklassers WION en OZC hebben by het vervolg van de veldcompetitie weinig in druk gemaakt. Het puntloze OZC reisde naar SCO in Oldeholtpade, dat met slecht één punt zo goed als niets had gepresteerd. De Tuindorpers deden het nog min der, gingen met 17-14 tenonder en bezetten nu de laatste plaats in poule C. Coach Aad van Herk van OZC vond de nederlaag onnodig, „Via 7-7 bij de rust en 9-9 hadden wij al le kansen om ruim afstand te ne men. We misten de mooiste kan sen. SCO deed dat wel en toen was het snel bekeken." Peter Tamminga en Sander Ver meulen scoorden drie keer. Mark Potter, Alexander Geurts, Marie ke van Dijk en Chrisje van der Meer hadden ieder twee keer suc ces. Ook WIONs trainer/coach Bram Rog was niet bijster content met het duel in Enschede tegen DOS/ WK; 16-15. „Door de blessure van Jim van Nijnatten en het wegval len van Wim Niesing spelen we met de nodige aanpassingen. Daarbij kwam deze keer ook nog Wim Diepenhorst. Hij viel al in de eerste helft geblesseerd uit en werd vervangen door Frans de Wit," somde hy op. „Dat wij toch nog bijna een punt uit het vuur sleepten is een groot compliment voor de werklust van het team." De thuisclub was aanvankelijk beter voorbereid op het veldspel en deelde de lakens uit. Toch slaagde WION erin via 44 op een 8-6 ruststand te komen. Daarna pakte DOS/WK een kleine marge te nemen. By 15-13 kromden de Rotterdammers de rug en haal den door treffers van Anja Tis- singh en Eline Potter op tot 16-15. Daar bleef het bij. Eline Potter (4x), Anja Tissingh (3x) en Frank van der Meer (3x) waren de top schutters. Door deze nederlaag zakt WION een plaatsje. Hetstaat derde achter Fortuna en Sporting Trigon. strijd te beginnen met een nauwe lijks genezen duimbreuk. De spel verdeler bleef dan ook ruim onder zijn gebruikelijke niveau en maakte al in de eerste set plaats voor routinier Arnold van Ree. Ca- pelle's andere Veteraan', Martin Teffer, heeft al een week last van zijn rechterknie. „Het is niet zo zeer het gewricht als wel de aan hechting van de spieren. Ik slik al dagen pijnstillers, maar die hel pen niet. Ik kan bijna niet sprin gen." Teffer begon wel aan de par tij, maar moest in de loop van de eerste set afhaken. Zijn ploeg stond toen met 10-14 achter. Teffers vervanger Ralph Backer kon het tij niet meer ke ren, hoewel Capelle nog sterk te rug kwam. Vla 18-20 werd het 22- 22 en leek althans de set nog span nend te worden. Vrevok trok ech ter aan het langste eind: 23-25. Het beeld dat de wedstrijd tot dan toe had bepaald, werd ook in set twee getoond. Vrevok lag steeds een klein eindje voor en de gast heren knokten voor wat ze waard waren om tenminste in de buurt te blijven. Meer dan dat zat er ech ter niet in: 21-25. Bij Capelle leek het kruit in de derde omgang ech ter verschoten. De thuisploeg mocht het zichzelf aanwrijven dat de partij in ruim een uur gespeeld was: 20-25. Nesselande Vrevok kan in de volgende ronde de nieuwe tegenstander van Nes selande worden. De Zevenhuizer formatie verwierf zich een uitste kende uitgangspositie. Ekspalvo werd in Dordrecht gemakkelijk verslagen: 0-3. „Ik dacht wel dat we dit verplicht waren te doen," vond Nesselande-coach Pierre Mathieu. „Het was een normale overwinning." Mathieu stuurde in vergelijking met het bekerduel tegen Zwolle een ietwat gewijzigde ploeg het veld in. Zo startte spelverdeler Joost van der Hoek in plaats van Gijs Rorrnes tegen zijn oude club in de basis. Middenman Twan van Kuijk verving Miehiel van der Kuip. „Twan staat de laatste tijd zowel aanvallend als verdedigend zijn mannetje," luidde Mathieu's verklaring. „Zeker offensief, aan het net, is er geen houden aan. Ik geloof niet dat iemand van Ekspalvo zijn klappen ook maar heeft kunnen toucheren. Hij sloeg alles over het blok heen." Nesselande had het in de eerste set nog het gemakkelijkst. Daarin won het simpel met 17-25. Hoewel het in set twee en drie iets moeilij ker leek, hield het zich de Dordte- naren redelijk eenvoudig van het lijf: 21-25, 22-25. „Nu moeten we het dinsdag thuis afmaken." Door Nick van der Sluis Almere—Ricoh/Astronauts is vanavond in de eerste wedstrijd van de play-offs de absolute favoriet ten op zichte van Guneo Rotterdam. Toch moeten de Am sterdammers de kracht van hun Rotterdamse oppo nenten niet onderschatten. Dat was ook de les, die Amsterdam-coach Ton Boot en enkele van zijn spe lers leerden bij het aanschouwen van het Maasstede- lijk bezoekje aan Omniworld Almere (66-71 winst). Rotterdam, de nummer acht uit de voorronde, voelt zich op voorhand niet kansloos tegen de sterkste van de eerste seizoenshelft. „Wij hebben niets meer te verliezen," oordeelde speler Eelco Derks. „De druk ligt bij Amsterdam." De wedstrijd van Rotterdam in Almere was een test case voor de ploeg en coach Ronald WolfsWinnen of verliezen deed er weinig toe. Eerder streefde Wolfs ernaar al zijn spelers speeltijd te geven. In sporthal Waterwijk werkte een gehavend Almere mee aan de Rotterdamse vingerofening. Gehavend, omdat coach Jan Eggens ziek thuis zat en Ardan Cu:*ell, Harm van Woerkom en de Amerikaan Darrin Kramer gebles seerd aan de kant bleven. Almere, fanatiek geleid door de routiniers Cees van Rootselaar ('playing coach' deze keer) er? Martin Esajas, probeerde ver geefs Rotterdam bij te benen. Met precisie werkte Gunco aan de winnende marge, waarbij Dusan Savic bij vlagen een spetterende show verzorgde. Ton Boot zag dat ook en de Joegoslaaf mag vanavond dan ook op extra bewaking rekenen. AJmere-Gunco Rotterdam 66-71 (rust 35-33). Scores Almere: Jerome de Vries 21, Cees van Rootselaar 11. Rotterdam: Dusan Savic 22, Eelco Derks 20. GeleenDe tafeltennissers van FVT/Visser zijn met nog één wedstrijd te gaan zeker van plaatsing in de play-offs. Het dit seizoen in de eredivisie verrassend goed presterende Kluis werd in eigen huis met 2-5 verslagen. Zaterdag speelt het team van coach Alfred de Jong de laatste wedstrijd in de voorronde thuis te gen TTVV, dat najaarskampioen Ankerstars met 5-2 een koude douche bezorgde. FVT deelt nu samen met 't Zand de eerste plaats. In het Rotterdamse team verkeert Michel de Boer in topvorm. Hij staat na zes wedstrijden nog maar op één verliespartij, tegen Kalun Yu. Nermin Smajic komt met de week beter in vorm. Barry Wïjers, deze keer niet in goedé doen, legde het af tegen zowel te gen Leon Houben als Andy Snijders, zonder dat die nederlagen problemen opleverden. s Voor De Boer waren Snijders en de Duitse verdedi ger Peter Heister in twee games nauwelijks partij.De steun voor De Boer moest ditmaal van Smajic ko men. De Bosniër voldeed dit seizoen voor het eerst volledig aan de verwachtingen. Hij klopte Heister in drie en Houben in twee games. De Boer en Smajic dubbelden tegen Heister en Houben, die weinig had den in te brengen: 17-21 en 9-21. Stand: 1. FVT/Visser 6-28,2. 't Zand 6-28,3. Scylia 6- 26,4. Kluis 6-21,5. Ankerstars 6-20,6. TTW 6-18,7. Amsterdam United 6-18,8. Docos 6-9. Twenty One Up liet het afweten tegen de reserves van Hac. Thuis werd met 7-3 gewonnen, maar in Gou da werd het ditmaal een 64 nederlaag. Peter Berben en Niels van der Wal scoorden ieder twee keer, ter- wyl Onno Trip op nul bleef staan. De vrouwen van FVT/Viss.'r hoeven na de 7-3 nederlaag Red Stars niet langer naar boven te kijken. Een tweede plaats betekent toch een prima debuut in de tweede divisie. Rome—Voor de tweede keer in korte tijd heeft Euro pees judokampioen Mark Huizinga zijn meerdere moeten erkennen in een andere Europeaan. Curieus en wellicht een veeg teken was, dat het zowel in Boe dapest als gisteren bij de Open Italiaanse kampioen schappen in Rome om dezelfde ging: de Spanjaard Alarza. De Vlaardinger belandde in een houdgreep. Later, in de strijd om brons, moest ook Eelco van der Geest zijn meerdere erkennen in de 'coming man'. Diens oudere broer Dennis behaalde in Rome zijn tweede grotè toernooizege van het seizoen. De zwaar gewicht uit Haarlem greep in grootse stijl het goud in de klasse boven 100 kilogram. Eerder won hij de Open Franse titelstrijd. Van der Geest rekende in de finale af met de Italiaanse kampioen Gallant. Hij ze gevierde met een wazari (half punt). Ook in het vrou wentoernooi was er Nederlands succes. Deborah Gra venstijn won goud in de klasse tot 57 kilo. De Ridder- kerkse verraste de Cubaanse Lupetey in de finale binnen vijftien seconden met een vol punt. Vijf Nederlanders verlieten Rome met een bronzen medaille. Martin van den Berg en Nancy van Stok- kum, twee andere troeven die coach Chiis de Korte uit Hoogvliet op de mat bracht, waren daar niet by. Maaslander Van den Berg verloor in de klasse tot 100 kg de strijd om de derde plaats met een vol punt van de Tilburger Rogier Smulders. Van Stokkum begon goed, maar miste door twee opeenvolgende nederla gen het podium. Zij kan uitzending naar de EK nu wel vergeten, zeker nu Danielle Vriezema, haar con currente in de klasse tot 63 kg, na brons in Warschau ook in Rome een plak van die kleur bemachtigde. Wel op het podium belandden twee andere vrouwelij ke judoka's uit de regio: Edith Bosch (ook De Korte tegenwoordig) en Frangoise Harteveld van Mahoro- kan uit Maassluis. Bosch was in de categorie tot 70 kg te sterk voor de Italiaanse Scapin; de Helderse vloer de haar opponente met ippon.," Zwaargewicht Harte- veldwon eveneens met ippon van de Italiaanse Papa. Gisteren veroverde Dennis Meijer in de klasse tot 73 kilogram de vijfde bronzen medaille voor Nederland Jenny Gal, die nu voor Italië uitkomt, won de strijd tot 63 kg. In de finale was ze met ippon te sterk voor de Japanse Aniko. Rotterdam De meeste tennisparken zijn'nog maar nauwelijks geopend of het Rotterdams Dagblad Ten niscircuit gaat weer van start. Het Recto/Lennox Z'67 open toernooi vormt traditioneel de opening van het buitenseizoen. Het toernooi aan de Rotterdamse Zuiderparkweg geldt als één van de sterkste van Nederlands grootste tenniscircuit. De Bl-kiasse bij de mannen kent een sterk deelnemersveld. De Bulgaar Anatoli Stoyanov, Lennart Kaptein, Joao Varela en Jurriën van Vliet zijn de grootste kanshebbers voor de hoofdprijs. De Z'67-speelsters Wendy Koutstaal en Sigrid Ravens- bergen voeren de plaatsingslijst bij de vrouwen aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5