26 PPSC doet stadgenoot HBSS niets cadeau Na ontsnapping in zaal wil Harga verrassen op veld Scheidsrechter Paping ondanks thuiszege 'PP' de gebeten hond Spelen met tiental legt MW '27 ge n windeieren Excelsior M. met schade uit Noordwijk Deltasport neemt revanche op DOTO Korsten goed op dreef voor HVO Rijnmond vlnt in vijf sets Rolls Royce vernedert lelijk eendje Zwaluwen Weerdenburg en 'Smallie' helpen WK langs NSW CION van de wijs gebracht Hoekse Boys blijft winnen DRGS gelukkig naar zege Rotterdams Dagblad Maandag 29 maart 1999 Noordwijk Excelsior Maassluis is met 1-1 teruggekeerd uit Noord- wijk. De Maassluizers liepen nie( alleen qua punten schade op. Ook op het personele vlak ging het voor de ploeg van trainer Eric Gudde niet crescendo. Uriël Trus- full kreeg een rode kaart omdat hij een slaande beweging naar een tegenstander maakte. Het is de tweede rode in korte tijd voor de verdediger. Raymond Frehe en Peter Bos liepen tegen een gele kaart op die voor hen ook een schorsing inhoudt. „Jammer, ik had net weereen vol ledige selectie en nu moet ik op nieuw improviseren," ba: Gudde. Ook over de wedstrijd kon de oefenmeester niet echt tevre den zijn. „Bij winst, hadden we het gat met Noordwijk gedicht, maar zoals vaker dit seizoen, schortte het aan de afwerking." Dave Vermaas zette na ruim een kwartier spelen Manuel Monteïro vrij voorde keeper, maar de Maas- sluiee aanvaller kreeg de bal niet langs de sluitpost. Een minuut la ter lag aan de andere kant in het mandje: 1-0. Die achterstand luidde de beste fase van de gasten in. Spranke lend spel en grote kansen (Frehe en Monteiro) leidden echter niet tot de verdiende gelijkmaker. Die viel pas tien minuten voor tijd, toen Excelsior al geruime tijd met tien man speelde. Monteiro te kende voorde gelijkmaker. Waardingen Deltasport heeft de beschamende 2-0-nederiaag te gen DOTO in IB van een paar we ken geleden met een 3-1 zege uit kunnen wissen. Toch was het be gin van de Vlaardingers uiterst moeizaam. Al na twee minuten moest 'Delta' na een vermeende overtreding van doelman Manuel Teixeira met tien man verder. „Tot overmaat van ramp gaf de scheidsrechter ook neg een penal tyaldus trainer Ton Pattinama. Tien minuten na de benutte straf schop was het Achmed Bouchrit die de Vlaardingers op gelijke hoogte bracht. In de 35e minuut was het ook wat betreft het aantal spelers weer gelijk, want ook de ploeg uit Pernis werd getracteerd op een rood kartonnetje. Vlak voor rust profiteerde Jouad Fer- toute van het loslaten door de doelman van een kopbal van Jar- novan der Wilde: 2-1. Na de thee kwam Deltasport niet echt meer in de probiemer en kon het via Denrtis van der Meulen de stand nog uitbreiden naar 3-1. Voorburg De voetballers van HVO blijven volop in de race voor het kampioenscliap in de tweede klasse C. Op bezoek bij Forum Sport lieten de Vlaardingers geen spaan heel van hun tegenstander. Twee treffers van Patrick Hartog en drie rake inzetten van Ruben Korsten bezorgden de mannen van Dick Suiker een éclatante 0-5 overwinning. Met een snel doelpunt van Kor sten legde HVO de basis vSbr de uiteindelijk ruime zege. „Volgens afspraak," aldus HVO-coach Sui ker, „gingen we fel van start. Fo rum Sport had vorige week met 6- 0 verloren dus zou bij een vroeg zijn." De tactiek werkte en was Patrick Hartog die HVO met 0-3 de rust in liet gaan. Twee bevliegingen van Korsten bezorgden HVO, dat de kopposi tie deelt met JAC, de prachtige 0-5 winst. Met nog vier pai tijen te gaan, waarvan drie in eigen huis, is HVO aardig op titelkoers. Schiedam In een duel dat 2,5 uur duurde wonnen de volleybal lers van Rijnmond zaterdagavond in sporthal Groenoord met 3-2 van De Schalmers uit K. "kei Enschot. Jeroen Visser die de coaching van de opgestapteTom Berwers over nam, beleefde een opmerkelijke volleybaldag. 's Middags kon zijn eigen team (het tweede van Rijn mond) een 14-6 voorsprong niet omzetten 'n setwinsten later leek het eerste te struikelen in de vier de set waarin het matchpoint niet verzilverd kon worden. Die set ging uiteindelijk met 14-16 verlo ren. Rijnmond toonde m de vijfde set voldoende veerkracht en won met 15-12. De achterstand op de tiende plaats in de eerste divisie bedraagt vier punten. De vrouwen van Rijnmond zijn door de 3-0 nederlaag tegen koplo per Lcj^a'59 gedegradeerd uit de eerste divisie. Door Fred Louter SchiedamWie had gedacht dat PPSC, num mer drie in 3B, stadgenoot en het in een de gradatiestrijd verwikkelde HBSS een handje zou helpen, kwam afgelopen zaterdag bedro gen uit. Na een uiterst tumultueus duel trok 'PP' met een 4-2 overwinnig aan het langste eind, en zorgde daarmee voor een deceptie bij de bezoekende Schiedammers. Na de 3-0 thuiszege van vorige week op 's-Gravenzande v.v. was het optimisme bij HBSS op een goe de afloop van de competitie immers flink toe genomen. „Die zege was natuurlijk uitste kend voor het zelfvertrouwen. Stiekem hoopte ik daarom op een stunt. Maar het heeft helaas niet zo mogen zijn," was de reactie van HBSS-traïner Piet Jonas na af loop. „Daarom moeten we de ko mende drie wedstrijden de pun ten pakken om ons te handha ven." Een stuntje van HBSS zat er be halve in het laatste kwart van de wedstrijd toen PPSC na een rode kaart voor Marlijn van der Lee met tien man kwam te staan, geen moment in. De Harga-bewoners die Sander van Tilborg (kniebles sure) en René van Dalen (werk) misten, konden toen met opportu nistisch voetbal enige druk zetten op de goal van Dennis Zwaan. Telkens als HBSS aan de gelijk maker begon te denken, sloeg de levensgevaarlijke voorhoede van 'PP' toe en bracht het de marge weer op twee. Na de 2-0 ruststand (goals van Edwin Ibrisimovie en Ahmed Bouaouzan) gaf niemand meer een cent voor de kansen van de ploeg van Piet Jonas. Achillespezen Het leek voor HBSS na de thee zaak om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat beeld veranderde echter volledig na de tegentreffer van Faust van der Meer, die een 'gekraakte' vrije trap met wat geluk achter doel man Zwaan zag verdwijnen. Toen drie minuten later ook nog inval ler Martijn van der Lee van de thuisploeg een overtreding op de PPSC'er Mar tijn van der Lee heeft net een rode kaart gekre gen van arbi ter Paping. Onder aan voering van captain Jere my Hagestein komen zijn ploeggenoten verhaal ha len. Foto Petef Molken- boer achillespezen van een tegenstan der met rood moest bekopen, ge loofde HBSS weer in de gelijkma ker. De ploeg legde in de jacht op de 2- 2 een enorme passie aan de dag, die echter in een klap weer teniet werd gedaan door Mischa Kee- mink: 3-1. Het scenario herhaalde zich een paar minuten later toen HBSS weer terugkwam op 3-2. Een treffer waar een zeer sterk buitenspelluchtje aan kleefde. Op het moment van schieten van aanvoerder Jaeo van Tilborg be vond invaller Erwin Huigen zich in buitenspelpositie. „Niet hin derlijk, dus geen buitenspel," was het commentaar van scheidsrech ter Paping na afloop in de be stuurskamer. Het schot van Van Tilborg trof weliswaar geen doel, ,maar de van keeper Zwaan terugspringende bal was daardoor wel een gemak kelijke prooi voor diezelfde Hui gen die de wedstrijd daarmee voor de tweede maal na de rust van de nodige spanning voorzag. Opwinding die wederom van kor te duur was, want na een schitte rende pass van Erik van Harme ien was het Ibrisimovie die een paar minuten later met zijn twee de en PPSC's vierde treffer de wedstrijd definitief in het slot gooide. Dodelijk HBSS-doelman Marco van Veen vond dat zijn ploeg in haar jacht op de gelijkmaker te veel risico had genomen. „We hadden meer geduld moeten opbrengen. Nu gingen we te geforceerd op zoek naar die bevrijdende goal, waar door we achterin te veel ruimte weggaven. Met spitsen als Kee- mink en Bouaouzan is dat dode lijk." Beide ploegen hadden zich nogal geërgerd aan de arbitrage van scheidsrechter Paping. De Maas- sluizer floct zeker niet conse quent en daar ondervond PPSC nog de meeste nadelige gevolgen van. Trainer Ron de Bruijn: „Ik verwijt HBSS eigenlijk niet zo veel. Als je op degraderen staat dan speel je op het randje. Het is aan de scheidsrechter om dan in te grijpen. Dat deed hij echter niet Ja, één keer. Bij de eerste overtreding van Van der Lee, die hem direct rood opleverde. Nou, ik heb vanmiddag zwaardere overtredingen gezien, maar die bleven onbestraft." Paping was na afloop stoïcijns in zijn commentaar: Het interes seert me echt niet wat ze zeggen. Maandag beginnen de nieuwe scheidsrechterscursussen. Ik ver wacht na vandaag een hoop nieu we aanmeldingen." PPSC-HBSS4-2(2*0).8 Edwin Ibnsimovic 1-0, 40. Ahmed Bouaouzan, 2-0, 72. Faust van der Meer 2-1,80. Mischa Keemink 3-1, 85. Erwrn Huigen 3-2,86. Edwin Ibrisimo vie 4-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Paping gaf geel aan de PP'ers Jeremy Hagestein en Mischa Keemink, en aan Jaco van Til borg, Rob van Vliet, Michel van Zijl en Wout Griep van HBSS. Direct rood was ervoorMartijn van der Lee van de thuisploeg. Opvallend aan HBSS- zijde was de rentree van Wout Griep, die vorig jaar middels een officiële afscheids- wedstrijd al had bedankt voor het eerste elftal. PPSC: Zwaan, Hagestein, Arjan van der Lee, Vermeulen, Boogaards, Bosselaar, Van Harmeten, Van Lelieveld (70. Wijs broek), Bouaouzan (58. Martijn van der Lee), Keemink, Ibrisimovie. HBSS: Van Veen, Griep (83. Huigen), Van Vliet, Rademaker (30. Donkers), Van Zijl, Van der Lugt, Van der Meer, De Bruijn (70. Van Roon), Van Tilborg, Gijze, Snijders. Door Ton de Leede Schiedam Onwennig waren de eerste stappen op het veld van de korfballers van Harga. Tegen stander Erasmus had echter nog meer moeite om zich staande te houden zodat Harga zonder al te veel inspanning een verdiende 15-9 overwinning wist te boeken. „Hadden we een beetje meer tem po gespeeld," stelde Harga-coach Ton Sahli terecht, „dan hadden we echt met veel groter verschil kunnen winnen." De overgang van de zaal naar het veld was groot én kort voor de vol gelingen van Sahli. Vorige week moest Harga nog ailes in het werk stellen om derdeklasser te blij ven. In een beslissingswedstrijd tegen KZ Leiden wisten de Schie dammers overtuigend aan te to nen in de derde klasse thuis te ho ren. „De eerste vier wedstrijden," keek 'koribaldier' Ton Sahli met gemengde gevoelens terug, „lie ten we liggen in de zaal door steeds nipt onderuit te gaan." „Toen we eenmaal gingen winnen speelden we tegen de topploegen uit onze poule de sternen van de hemel en lieten we tegen de min dere ploegen punten liggen. Die wisselvalligheid kostte ons bijna een plek in de derde klasse. Mijn ploeg heeft in principe een voor sprong nodig om de wedstrijd po sitief te laten verlopen. Komen we met meerdere doelpunten achter dan is het vaak te laat om de scha de nog te herstellen." Kanshebber „Op het veld mogen we niet in de problemen komen," beweerde Sahli, die zelf in de zeventigerja ren als speler actief was voor Har ga, „en kunnen we misschien zelfs voor een verrassing zorgen. We staan op een derde plaats en zijn waarschijnlijk met Sperwers kanshebber voor de titel. Tegen een ploeg als Erasmus verwacht ik niet veel moeilijkheden. In de uitwedstrijd wonnen we vrij ge makkelijk met 20-13." Het Rotterdamse Erasmus, voor namelijk bestaand uit studenten van de gelijknamige universiteit, kon zich een klein half uur meten met de gastgevers. In de laatste minuten tot aan de rust sloeg Har ga een gat van vier doelpunten. Op aandringen van de aan de zij lijn fel meelevende Sahli ('Ik pro beer aan de kant mee te spelen. Arjan Maltha van Harga probeert een score te voorkomen van de aanvoerder van Erasmus. De Schiedammers hervatten hetveld- seizoen meteen overwinning. Foto Peter Moikenboer Met verbaal geweld probeer ik constant mijn ploeg op te jutten') veranderde Harga vantactiek. „We moesten niet meer zoals in de uitwedstrijd met dame naast da me spelen," legde Sahli uit. „Door met een heer naast een dame te gaan spelen, kregen we door veel te kruisen meer kansen en over tredingen tegen." Door prachtige schoten van Alex Krol, Aijan Mal tha en twee keer Jordi Majoor werd het 8-4 voor Harga. Het vervolg gaf een heersend Harga te zien dat verzuimde om Erasmus naar een grote neder laag te spelen. Als excuus voor de matige tegenstand kon Erasmus aanvoeren dat steunpilaar Jeroen Dronkert met een blessure ge dwongen aan de kant moest toe kijken, „Had ik meegedaan," klonk het enigszins blufferig uit de mond van de Erasmiaan, „dan had Harga niet zo makkelijk kun nen weglopen. Het spel van beide ploegen lijkt trouwens nergens op. Erasmus loopt te rotzooien en ook het niveau van Harga valt me tegen." Niveauverschil Toch was het niveauverschil dus danig dat Harga zonder ernstig te genstribbelen van Erasmus naar een ruime 15-9 zege kon uitlopen. „Het was een trage wedstrijd," al dus de winnende coach, die vol gend seizoen ook. bij Harga actief zal zijn, „waarin maar geen tempo kwam. Verdedigend hebben we attent gespeeld, aanvallend zul len we scherper moeten worden. Door de winst blijven we in de top meedraaien. Zorgen we ervoor dat we ook van de mindere ploe gen gaan winnen en pakken we punten van toppers dan maken we zeker kans om bovenaan te eindigen." Doelpuntenmakers Harga: Jordi Majoor (5), Aijan Maltha (4), Alex Krol (2), Sven Pappers (2), Astrid Vrijman en Evelien Posthoorn. Door Simon van Zuilen Maasland MW '27-trainer Oor van Hoeven heeft zijn training nog niet afgestemd op het voet ballen met een tiental. Maar de Maaslanders maken er in deze competitie zo langzamerhand wel een gewoonte van om een wed strijd grotendeels met z'n tienen te spelen. Tegen WDS gebeurde dat zaterdagmiddag weer. Deson danks liep het ook nu goed af voor de thuisclub: 2-1. Deze keer was het Meivin Illidge, die ruim voor rüst tegen een twee de gele, dus rode kaart opliep. MW '27 bofte vlak voor rust nog dat scheidsrechter Van Gerven het geniepige natrappen van Bert Bakker tegen de enkel van André de Koning niet had gezien, want met negen man had het waar schijnlijk minder goed afgelopen. Drie gele kaarten voor WDS maakten duidelijk, dat ook de te genstander de strijd niet schuw de. Er gebeurde dus van alles in de eerste helft, een handvol kaarten en ook alle doelpunten. MW '27 begon heel slecht. Na vijf minuten stuurde WDS-aanvoerder Rob de Koning zijn directe tegenstander Melvin Illidge het bos in, om de bal vanaf zestien meter heel fraai langs de in zijn uitzicht gehinder de Dennis van Eek te schieten: 0- 1. MW '27 was in de beginfase niet bij de les, en het scheelde niet eens zoveel of WDS had nog een keer gescoord. In plaats van ü-2 werd het toch 1-1, toen de verder onzichtbare Arno van Nierop van af de kalk- stip raak schoot omdat Khalid el Khatifi door Paul Kazius onderuitwas geschoffeld. Vervolgens kwam er een eerste overtreding van Illidge, die ken nelijk zijn gram op doelpunten maker De Koning wilde halen. Vlak voor de dugout van zijn ei gen team beging hij een onbesuis de overtreding op de benen van De Koning, waarop de rode kaart niet had misstaan. Spelleider Van Gerven volstond echter met geel, om even later toch rood te trek ken. Illidge kreeg voor een door de De Koning uitgelokte overtreding andermaal geel. In navolging van John Meuldijk tegen CION, Les ley Wigmore twee weken terug te gen hetzelfde WDS, kon Illidge gaan douchen. En ook nu legde het spelen met een numerieke minderheid de Maaslanders geen windeieren. Integendeel, met tien man begon de thuisclub juist be ter te voetballen. Dat leverde prompt twee doelpunten op, die wegens een overtreding en bui tenspel terecht werden afge keurd. Maar toen André de Koning bij een counter van WDS over in plaats van in het doel te schieten, viel de treffer bij de daarop vol gende aanval van MW '27 aan de andere kant. WDS-doelman Leen den Boerefijn aarzelde even bij het uitkomen, voldoende voor Mikos Gouka om zijn team pal voor de rust aan de leiding te hel pen: 2-1. Gangmakers Van Hoeven: „We pakten het met z'n tienen toch heel goed op. Het voordeel was dat we na die slechte start op dat moment redelijk in de wedstrijd zaten". Hetgeen maar al te waar was, want niet WDS maar MW '27 creëerde de kansen. Het leek zelfs of MW een mannetje meer ji minder had, want WDS kwam er niet meer aan te pas. Gangmakers in het team van Van Hoeven waren vooral de broertjes Rachid en Khalid-el KhalifL Het duo speelde een puike wedstrijd. De kansen werden door MW '27 echter niet benut, zodat het ge vaar van een counter tot op het laatst aanwezig bleef. Het koste MW '27 niet zoveel moeite, om de voorsprong tot aan het eindsignaal vast te houden. Van Hoeven: „Een dikverdiende overwinning met z'n tienen. Het elftal heeft er keihard voor ge werkt." Het feestje was voor de thmsclub compleet, toen bekend werd dat koploper SSS van Berkel had verloren. Met twaalf punten uit vier wedstrijden staat MW '27 nu vast aan de leiding in de strijd om de derde periodetitel. Maar met maar één punt achter stand op SSS en gelijk met Sport- lust (dat wel een wedstrijd minder speelde) doet MW '27 met nog vier wedstrijden te gaan ook weer volop mee om het kampioen schap. MW -27-WDS 2-1 (2-1). 5. 0-1 Rob de Ko ning, 24.1-1 Arno van Nierop. 44.2-2 Mikos Gouka. Scheidsrechter Van Gerven gaf 2x geel dus rood aan Melvin Illidge (MW '27), en geel aan Stefan Snel, Paul Kazius en Robbert Ruizendaal (allen WDS). MW '27: Van Eek, Illidge, Bert Bakker, Bell, Pauwels, Fastenau, Khalid el Khahfi, Gouka (Marijs), Rachid el Khabfl (Nico Bakker), Van der End, Nierop (Van der Sar) WDS: Boerefijn, Kazius, Snel, Gerritsen, Ramon de Koning, Jongeneel» De Jong (Van Hees), Van Eijk (Van der Wind), André de Koning, Ruizendaal, Rob de Koning. Door Richard van 't Zelfde Vlaardrngen „Dat was knap werk van jullie verle den week tegen 's-Gravenzande (1-3 winst voor Zwa luwen; red V' zei Ter Leede-bestuurslid Jan Schoen voor aanvang van het duel tegen Zwaluwen. „Jullie willen deze lijn zeker doorzetten?" „Een retorische vraag," antwoorde Zwaluwen ere-voorzitter Dick van der Snoek. Een tegen degradatie vechtende ploeg als Zwaluwen heeft elk punt nodig. Op eigen veld tegen Ter Leede dronk de Vlaardingse eersteklasser de gifbeker leeg: 0-8. In de uitwedstrijd hadden de Vlaaidingers de schade nog tot een 3-0 verlies beperkt weten te houden, maar thuis werden ze zwaar afgestraft. „Eigenlijk had ik dit wel ver wacht," verklaarde Zwaluwen-trainer Ron van de Berg, „vooral omdat we het vandaag zonder zes ba sisspelers moesten doen'" „Dit was het verschil tussen een lelijk eendje en een Rolls Royce," was ook Zwaluwen-voorzitter Jan Hoo- gerwerf na afloop reëel over het verloren duel. Het was inderdaad verre van fraai De Sassenheimers wisten vanaf de aftrap het duel te dicteren. Na zeven- minuten was het airaak, Maarten Smakman tekende voor de 0-1. Ter Leede speelde continu op de helft van Zwaluwen en mocht daar rustig, via soms schit terende combinaties, het 'gaatje' zoeken. In de twin tigste minuut was er vanuit een vrije trap de 0-2 door Dennis Kramer. Tien minuten later was het helemaal gedaan met het Vlaardingse verzet te - Floor van Duyn de 0-3 op het bord zette. Waren er dan totaal geen kansen aan Vlaardingse kant? Jawel, precies één: na een foute kopbal van Ter Leede-verdediger Jeffrey Stolk, kon Jan Michiel Bol land alleen op de keeper af, maar op de rand van de zestien strandde hij tussen twee verdedigers. De mannen van Ron van de Berg waren daarna niet in staat om ook maar één aanval op te zetten. Na de thee maakten de Sassenheimers er voor het meegereisde publiek een leuk potje van. Ter Leede wist met mooi voetbal rustig uit te lopen. Het eenrichtingsverkeer resulteerde in vijf minuten tijd in drie doelpunten. In de 54e minuut was het Hi cham Rbii die de 0-4 in mocht tikken. Twee minuten later tekende Erwin Beltman voor de 0-5 en drie mi nuten later was het wederom Beltman: 0-6. De laatste twee doelpunten kwamen uiteidelijk van de schoen van Maarten Smakman. Zwaluwen -Ter Leede 0-8 (0-2). 7. Marten Smakman 0-1,20. Dennis Kramer 0-2,30. Floor van Duyn 0-3,54. Hicham Rbn 0-4,56. Erwin Beltman 0-5,59. Beltman 0-6,68. Smakman 0-8,86, Smakman 0-8. Bijzonderheden: Zwaluwen verdediger Marco Bosselaar zag in de tachtigste minuut zijn tweede gele kaart Zwaluwen: Duifhuizen, Bosselaar, Van Bommel (70. Straathof), Van der Lee, Van Dijk, Borgsteyn, Dos Santos, De Jager (46. Van de Bos), Van den heuvel, Pinto, Bolland, Ter Leede: Waasdorp. De Jong, Van Zeist, Bloemheuvel, Vooys, StolkBeltman (64Ben fekrane), Van Duyn, Smakman, Kramer (62. Schiedam Bas Weerdenburg en Robin Smallegan- ge waren zaterdag ware kwelgeesten voor NSW. WK rolde de ploeg uitNumansdorp (derde in 2D) op met 6-1. 'Smallie' deed met vier treffers goede zaken op de topscorerslljst. De trefzekere spits heeft er dit seizoen al 24"ingeschopt en lijkt na een bronzen en zilveren schoen nu op weg naar de gouden. Toch was niet Smallegange, maar Weerdenburg de grote man bij WK Hij stond aan de basis van meer dere Schiedamse goals en kreeg bij een 6-0 voor sprong een publiekswissel. Ook keeper Stefan van Hagen (enkelblessure) werd gewisseld. Zijn vervan ger Eric Kucteboom werd kort voor tijd vanaf elf me ter gepasseerd. WKer Ron Huijsman die Ferdinand Nleng uit de wedstrijd speelde, moest een keer aan de noodrem trekken toen de sierlijke NSWer ge vaarlijk werd. Het leverde Huijsman een gele kaart op. Ook de NSW-doeiman kreeg een prent. Het duel was bij rust (4-0) al gespeeld. Theo Smit stond met zijn eerste doelpunt dit seizoen (3-0) een hattrick van Smallegange in de weg. Sander van de Brugghen, in de eerste helft al dicht bij een treffer, maakte WKs zesde. Voetbal derde klasse BVCB-CION 3-1 (2-1). Tegen middenmoter BVCB liet CION zich van de wijs brengen door het dubieuze optre den van de leidsman. Door een buitenspelgoal kwam BV CB op 2-1 net nadat Sander Spanjersberg zijn ploeg op 1*1 had gezet. Omdat John Spruijt vervolgens een strafschop miste, riep CION het onheil over zich af. Nadat Dennis Hoogwerf met rood (natrappen) werd weggestuurd zorg de de thuisploeg voor 3-1, Dennis Heneweer, Sander Spanjersberg en Ton de Bruyn kregen een gele kaart. Vierde klasse Hoekse Boys-HPSV 2-1 (0-1), Hoekse Boys, koploper in 4B, had het op eigen veld redelijk moeilijk met het spel van HPSV. „HPSV kwam niet om te voetballen, maar om. te verdedigen, het was niet makkelijk voor ons om die muur te breken," lichtte trainer Louis Knipseheer toe. Nadat de 'Boys' 0-1 achter kwamen, stelden de kustbewo ners orde op zaken. Barry Knipseheer bracht zijn team langszij (1-1) waarna Paul Klop de winnende scoorde. Alexandria'66-GTB 3-1 (0-1). .,Ik zeg hetniet graag, maar het was een verdiende uitslag," blikte GTB-voorzitter Jan Zwep terug op het duel. De Schiedammers kwamen in. het uitduel nog wel op een 0-1 voorsprong door een doelpunt van Benito de Lange. Na de rust was het door drie snelle treffers echter gedaan. GTB'er Paul Weber kreeg een gele kaart TSB-WOH 3-3 (0-2). Hoewel het in de 4 le minuut nog 04) stond, gingen de "Vlaardingers tochmetO-2 de rust in. Er na schoot Oscar Aarden vanuit een vrije trap de 1-2 bin nen. Daarna bracht Martin Vader TSB eerst langszij en vervolgens op een 3-2 voorsprong. Tien minuten voor tijd zette WOH toch nog de 3-3 op het bord. TSB kon niet lang beschikken over spelbepaler Ton Glimmerveen, die al na een paar minuten spelen uitviel. CVC Reeuwijk-DVO'32 3-2 (2-1). In de extra tijd liep DVO'32, laatste in 4D, tegen de nederlaag aan. Pech voor de Vlaardingers die zich na een 2-0 achterstand terug vochten in de wedstrijd. Ron van de Berg zorgde ervoer dat de Vlaardingers, door grote fouten 2-0 achtergeko men, wat lekkerder konden gaan rusten. Michel Sas zette DVO op 2-2, maar de punten bleven in Reeuwijk. Arthur Stoutenberg en Michel Sas kregen een gele kaart. DRGS-Sportief 2-1 (2-0). „Een gelijkspel was meer op zijn plaats geweest," was DRGS-trainer Mario Krabbedam eerlijk na de 2-1 zege op Sportief. Zijn ploeg stond bet grootste gedeelte van de wedstrijd met de rug tegen de muur, maar kwam voor rust toch 2-0 voor. Raymond Heij- dra en Sander Tims waren de doelpuntenmakers. Een kwartier voor tijd kwam Sportief op 2-1 en even later leek de gelijkmaker op het bord te komen, maar een hard schot spatte uiteen op de lat Niels Bakker kreeg geel. Perkouw-HSC 5-0 (3-0), Een geflatteerde nederlaag, vond Johan de Zwart, laatste man van HSC. Zijn ploeg miste open kansen daar waar Perkouwze wel afmaakte. Mario Donkersloot was een van de HSC'ers die de eer kon red den, maar ook dat was de Vlaardingers niet gegund.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6