Pollux kroont zich nu al tot kampioen Hockeyformatie van Ronald Jacobs maatje te groot voor derde klasse VFC boert goed in eigen knollentuin SVDPW wint ook wanneer het slecht speelt Zwemster Henneken debuteert op WK korte baan in HongKong Juventus wil terug naar rayoncompetitie De Groot wint run-bike-run SWSMC wint en ziet concurrenten verliezen Zieke 'Koef maakt hattrick ODC boekt tweede zege NOAD dieper in de problemen Asvion twee keer onderuit in Delft Rotterdams Dagblad Maandag 29 maart 1999 Door Mek van der Sluis Groningen/SchiedamHet inmid dels uit de promotiedivisie gede gradeerde Juventus heeft bij de basketbalbond een verzoek inge diend om het volgend seizoeji niet in de (landelijke) eerste divisie in gedeeld te worden maar in de (re gionale) eerste klasse van het Ra /on West. Het bestuur van de Sciiiedamse club verwacht voor het volgend seizoen identieke problemen als in deze: hef gebrek aan spelers om een jaar lang een complete ploeg op de been te kun nen brengen. Juventus hoopt met deze Versnel de' degradatie meer tijd te kun nen creëren om een nieuwe ploeg -vanuit de jeugd - op te kunnen bouwen. Binnen de ploeg heerst enige verdeeldheid. Coach Peter van der Waal heeft de voorkeur toch het volgend seizoen in de eerste divisie te spelen en dan gaandeweg een nieuwe ploeg op te bouwen, een aantal spelers heeft ook niet zo'n trek in de ray oncompetitie verder te gaan. Een leegloop dreigt. In Groningen speelde Juventus zaterdagavond (om 21.00 uur, te rug in Schiedam zondagmorgen rond de klok van twee, „het lijkt meer op een taakstraf dan nog op een hobby," vond speler Wim Doornik) tegen de reserves van Donar en was in veertig minuten volstrekt kansloos. De Gronin gers waren fanatieker, hadden - met tien spelers - ook meer wissel mogelijkheden en toonden ook meer inzet. Spijkenisse Richard de Groot heeft de run-bike-run van TVS'90 gewonnen. De Schiedammer leg de het parcours (5 km lopen, 28 km fietsen en 2,5 km lopen) af in een tijd van 1.15,30 uur. Bij de vrouwen was Edittha Bergkotte in een tijd van 1.34,11 uur het snelst Nieuwerkerk-ODO 12-10 (6-5). „Een regelrechte ramp," bracht ODO-speelster Mary Pellikaan verbasterd uit, „en 0112e trainer (Wim van Renesse) had ons nog zo gewaarschuwd. We faalden met z'n allen en gaven op het eind een 9-10 voorsprong weg." Ondanks de nederlaag behoudt ODO de koppositie in de eerste klasse. CKC Maassluis-Bolnes 13-12(7-8) „De eerste overwinning in 1999," aldus CKC Maassluis-coach Frits Broers, die zijn team in de zaal naar de tweede klasse zag degra deren. Vooral verdedigend speel de Maassluis ijzersterk zodat Bol nes in de slotfase niet meer langs zij kon komen. Door de zege nes telt Maassluis zich aan kop van de ranglijst in de tweede klasse, Paul van der Zee (5) werd topscorer. Achilles-KV Vlaardingen 13-17 (7- 8). Vlaardingen boekte een nutti ge zege in de overgangsklasse. De onderste plaatsten raken verder uit het zicht. „Spelen op het veld ligt ons beter dan de zaal. Het gaat minder snel en daarom kunnen wij onze lengte beter benutten," aldus trainer Rob van der Stelt. IJsbrand den Breems (6) en Mir jam Maltha (5) hadden eeiujroot aandeel in de score. De Hollandiaan 2 (v)-Unitas 6-22. Door een ruime overwinning op het tweede team van de Hollandi aan zijn de vrouwen van Unitas kampioen geworden in de tweede klasse en promoveren ze naar de eerste klasse. Unitas benutte goed de kansen en kon simpel de wedstrijd naar zich toetrekken. De vrouwen van Unitas moeten wel op zoek naar een andere trai ner, Rachid Abdellaoui verlaat de club aan het eind van het seizoen. Atomium (m)-DWS 14-22 (7-8). DWS speelde snel aanvallend handbal. Door goed collectief te verdedigen werd de zege veilig gesteld. Met name Pim Klingens voorkwam de nodige treffers van Atomium. Daniël den Hollander werd topscorer met 7 treffers. Blerick (vRVentura 13-10 (6-6). Een wedstrijd die op papier ge wonnen had moeten worden. Tot de rust zag het er goed uit, maar de tweede helft trok Blerick het initiatief naar zich toe. Door het verlies, zakt Ventura naar een vyfde plaats op de ranglijst. DES (m)-WïK 25-29 (11-15). Een goede overwinning voor WIK kon niet voorkomen dat de mannen nu uit de eerste divisie degrade ren. Door een aantal breakouts werd een voorsprong genomen van 11-15 bij de rust. De tweede helft kon DES terugkomen tot 20- 21, WIK pakte de draad weer op en door breaks van Eddo Hoogendijk werd de marge uiteindelijk op vier doelpunten bepaald. Door Mikos Gouka Vlaardingen Champagne en bloemen. Bij uitstek ingrediënten om een kampioenschap mee te vieren. De hockeyers van Pollux wa ren wat dat betreft geen uitzondering op de regel. Na een simpele 5-2 zege op Spijkenisse kon de vlag in top. Al waren ze in de Broek polder nog wat voorbarig. Concurrent Spirit staat op twaalf punten maar kan in de slotfase van de competitie nog altijd langszij kornen. Dan moet Pollux wel alles verlie zen en Spirit alles winnen en die kans is minimaal. De Vlaardin- gers verloren tot op heden nog geen wedstrijd en dus lijkt het vieren van de titel gerechtvaar digd. Vandaar dat gisterenmiddag het kunstgras met alcohol werd be vloeid. De formatie van oefen- meester Ronald Jacobs was heer en meester en liet het publiek al vroeg een feestje vieren. Daar hadden de supporters recht op, want hun geduld werd danig op de proef gesteld. Het arbitrale duo kwam niet opdagen en het kostte Pollux maar liefst drie kwartier om een vervangend setje arbiters te vinden. Die namen vervolgens alle tijd voor het tossen en de doe- leninspectie zodat er bijna een uur later werd begonnen. Pollux was blijkbaar ook de con centratie in het oponthoud verlo ren want het was Spijkenisse dat met een treffer van libero Menno Schaesberg brutaal de leiding nam. Pollux speelde in een laag tempo maar kwam zonder noe menswaardige inspanningen weer aan de macht. Aanvoerder Robert Jan Baars vuurde een strafeomer tegen de plank. Vervolgens was het de prima spe lende Bas Engelsman die een re bound van een strafeomer van wederom Baars af wist te ronden. Spijkenisse gaf zich gewonnen en de Pollux-show kon beginnen. Het vertoonde spel werd echter nimmer sprankelend al was Pol lux wel de toonaangevende for matie. Na een weergaloos pasje van aan valler Bany van den Berg was het Douwe van Maaren die de bevrij dende 3-1 binnensloeg. Op slag van rust maakte krullenbol Ben- no Hoftyzer er op aangeven van Arnoud Wanders 4-1 van. Hautain De peptalk in de rust van Ronald Jacobs zorgde niet voor verbete ring in het spel maar een kniesoor die daar in de lentezon om maal de. Jacobs was duidelijk ontevre den. „We speelden gewoon te traag. Het klinkt heel erg hautain, maar ik ben al bezig met volgend seizoen. We konden gewoon veel beter dan we hebben laten zien. Misschien hadden we teveel last van zenuwen," aldus de succes volle oefenmeester. Na de rust tikte Jom Kalden zijn tiende seizoentreffer in het doel (5-1) waarna Spijkenisse op de counter nog met een schuiver van Erik Beekman voor de eindstand zorgde. Ronald Jacobs stond als een tevreden veldheer tussen zijn pupillen. Zijn formatie verloor dit seizoen nog niet. De uitwedstrij den tegen Rijswijk, De IJssel en Krimpen eindigden in een gelijk spel terwijl alleen Voome in Vlaardingen met 0-0 een punt be haalde. Jacobs had dan ook al vroeg in het seizoen door dat Pollux de kampi oen van de derde klasse A zou gaan worden. Temidden van fees tende spelers, allemaal keurig ge feliciteerd door de vrouwenhoofd macht, keek hij terug op het suc cesvolle jaar. Niveau „Ik heb nooit getwijfeld. Officieus zijn we vandaag al kampioen ge worden. De kracht van deze ploeg is dat we in augustus met zeven- Rotterdam Voor het eerst in de geschiedenis vaardigt de KNZB een ploeg van liefst 25 zwemmers en zwemsters af naar het wereld kampioenschap korte baan in Hongkong. In dit gezelschap zijn zeven Rijnmonders opgenomen: Brenda Starink, Madeion Baans, Wilma van Hofwegen, Inge de Bruijn, Stefan Aartsen, Martijn Zuydwegen Thamar Henneken. De laatste zwemster maakt haar debuut op het wereldpodium. De 19-jarige Vlaardingse is afkomstig van VZC, maar koos twee jaar ge leden voor PSV. Zij studeert fysio therapie in Eindhoven. Thamar Henneken zwemt in de estafette ploeg 4x100 meter vrije slag met Inge de Bruijn, Wilma van Hofwe gen en Chantal Groot. Inge de Bruijn uit Barendrecht maakt op de persoonlijke nummers een keus uit de afstanden waarmee zij hoog op de wereldranglijst staat. Waarschijnlijk krijgen de 50 en 100 meter vrije slag de voorkeur en voegt zij de 50 en 100 meter vlinderslag er aan toe. De Rotterdamse Stefan Aartsen komt aan de start op de 50,100 en 200 meter vlinderslag. Wilma van Hofwegen, die in september in Vlaardingen in het huwelijk treedt en daar ook gaat wonen, zwemt de 100 meter vrije slag en de 4x100 wisselslagestafette. Dit onderdeel wordt met Brenda Sta rink, Inge de Bruijn en Madeion Baans een Rijnmond-onderonsje. Voor alle schoolslagen wordt Ma deion Baans ingezet, Van Marcel Wouda wordt ver wacht dat hij zijn status als we reldkampioen op de 200 en 400 meter wisselslag waarmaakt. Ver der geeft hij de voorkeur aan de 100 meter schoolslag in plaats van de 100 meter wisselslag. Reter van den Hoogenband start als Eu ropees kampioen op de 200 meter vrije slag en is een belangrijke troef op de 100 meter vrije slag. De nationale zwemseleetie heeft zich via twee trainingsstages voorbereid op dit wereldkampi- Door Sander Sonnemans Vlaardingen Een zonovergoten sportcomplex, een aardig voor wedstrijdje van de pupillen en bij zonder veel toeschouwers van wie een behoorlijk aantal zich in de aangename omstandigheden met een koude pijp bier nestelde langs de lijn. Het waren gisteren de veelbelovende ingrediënten voor een derby waarin spanning en sentimenten voor een zalige voet balmiddag zouden moeten zor gen. De ontmoeting aan de Sportlaan tussen gastheer VFC en stadge noot RKWIK ontpopte zich echter tot een potje zomeravond-voetbal dat lange tijd een doelpunt ont beerde. Totdat VFC'er Bert van Saus enkele minuten voor het scheiden van de markt de bal pro moveerde tot een kanonskogel en die als een bom achter de kanslo ze RKWIK-doelman Edwin Kol- steren liet inslaan: 1-0. Het explosief richtte behoorlijke schade aan in het RKWIK-kamp. Trainer Wiico Wapenaar stond lut tele minuten na de grote klap nog te suizebollen. „Als alle pech waardoor we worden achtervolgd omslaat in geluk, dan worden we nog kampioen," likte hij als een geslagen hond zijn wonden. „Het is de zoveelste keer dat we vlak voor tijd een treffer krijgen te in casseren, Dat is behoorlijk frus trerend. We moeten nu echt een De bal is een prooi voor RKWIK-doelman Edwin Kolsteren. VFC'er Berry van Rij trekt aan het kortste eind, maar zijn ploeg won wel. Foto Peter Molkenboer keer een overwinning hebben om het zelfvertrouwen op te kunnen krikken." Wapenaar en VFC-trainer Erik Teunisse waren het er over eens dat de derby niet dat had gebracht wat ze er beiden van hadden ver wacht. Beide ploegen begonnen voortvarend, maar het spelpeil zakte al snel na de enerverende openingsfase tot ver beneden Normaal Amsterdams Peü. „Maar de inzet," oordeelde Teunisse, „maakte veel goed. Voor de rust rekende ik er nog wel op dat die ene goal wel een keer in ons voor deel zou vallen, na de thee was dat gevoel wel verdwenen." VFC boerde, na de 3-0 nederlaag van vorige week tegen Hermes DVS, dus goed in de eigen knol lentuin (Teunisse: „Echt een ver schrikking, dat veld") waar door de hobbels, zandvlaktes en val- kuiltjes de ballen vaak alle kanten ophobbelden. Want lange tijd leek de Vlaardingse strijd onbeslist te blijven en achteraf gezien zou een doelpuntloos gelijkspel de ver houdingen ook het best hebben weergegeven. Maar 'Bertje' van Saus besliste dus anders. Bij een pass richting gevarenzone wisten twee 'WlKfers' van elkaar niet wat ze aan het doen waren, zodat de geboogde bal plots voor de schiet grage sloffen van Van Saus be landde. De streep verdween via een blauw-witte rug achter doel man Kolsteren tegen het garen. Wandelwagentje Groot, uiteraard, was de vreugde in het VFC-kamp, maar het neu trale publiek verliet de Sportlaan als grote verliezer. Want afgezien van de eerste minuten, waarin Pascal Vermeulen een zalig af standsschot recht in de knuisten van VFC-sluitpost Ralf Groen had zien verdwijnen en VFC'er René van Mil in kansrijke positie naast had geschoten, viel er van hoog standjes niet meer te genieten. Of Door Pim van der Helm Schiedam Scheidsrechter Nol Groenewegen uit Berkel en Rode- rys was na de ontmoeting tussen SVDPW en het Rotterdamse De Roef, die eindigde in een terechte 2-0 overvïnnmg voor de formatie van Rob van Vliet, druk in de weer met zijn administratie. Het duel liep een vertraging van ruim. een kwartier op en werd ontsierd door vijf gele kaarten en één rode. De enige 'DPW-er die geel zag was Dennis van Oers. „In de Officiële Mededelingen," zo luidde het commentaar van De Roef-bestuurslid Anton Vermeu len, „stond dat de aanvangstijd op 14:30 uur vastgesteld was." Op de wat rommelige adminstratie van de arbiter Groenewegen reageer de bovengenoemd bestuurslid iets adequater. „Niet onze num mer zes werd van het veld gezon den, maar de nummer veertien," waarop 'de man in het zwart' zijn lichte dwaling subiet recht zette. Tandwiel Gerdurende de eerste rondgang hield de scheidsrechterzijn hoofd moeiteloos boven water in tegen stelling tot belde elftallen, die maar moeilijk tot kansen kwa men. SVDPW-coach Rob van Vliet laakte de instelling van zijn ploeg. ..Te veel jongens gaven vandaag niet thuis. Wij hebben een team dat als collectief sterk is, als één tandwiel niet functioneert sprei den we teleurstellend voetbal ten toon. Daarom ben ik in de rust flink te keer gegaan." Dat resulteerde in deel twee in een overwicht voor de thuisploeg dat uitmondde in twee goals. Hen- nie Rïgters verzilverde de kalkrtrap nadat de 'scheids' floot voor een handsbal die geen handsbal was en nadat Dave van der Hurk tien minuten eerder miste van elf meter. „Dat was te kenend," merkte Van Vliet scherpzinnig op, „voor ons slech te spel. Willen we eindigen by de eerste twee en daar gaan we voor dan kan het niet gebeuren dat je zo'n wedstrijd te lichtzinnig op vat." 'DPW-aanvoerder Jaco Verhoev trok het boetekleed edelmoedig aan. „We hebben in de kleedka mer stevig op onze falie gekregen van de trainer. Bij ons leefde de gedachte dat we De Roef wel even zouden oprollen terwijl we zou den moeten weten dat wij elke wedstrijd voor de volle honderd procent moeten gaan." Randje Kampioensaspiraties tempert de stijlvolle captain vlug. „Ik zal niet zeggen dat we kampioen worden. We moeten ook tevreden zijn met de tweede plaats en als je naar vandaag kijkt, heb je kunnen zien dat de verdediging redelijk staat maar dat scoren niet meevalt." „Wij spelen op het randje, omdat we daar goed in zyn," deed Van Vliet uit de doeken, „als we dat Omdat de scheidsrech ters niet ver schenen, moesten de hockeyers van Pollux lang wachten voordat zij hun kampi oenswed strijd konden spelen. Oe fenmeester Ronald Ja cobs geeft aan met hoe veel vingers in deneOszijn ploeg kampi oen zal wor den. Foto Peter Mofkenboer tien man hebben beslist om voor de titel te gaan. Natuurlijk heb ben we een paar spelers die er iets bovenuit steken maar het niveau in de selectie is goed aan elkaar gewaagd. In de voorbereiding is er al heel goed gewerkt De eerste wedstrijd uit tegen Voome werd er heel sterk gespeeld. En dat hebben we heel lang vol kunnen houden." „Wat de rol van mijn persoontje in het geheel was? Ik heb op de klei ne dingen gelet. Net even iets mo derner hockey spelen dan de te genstander. Vooral in het jaar dat ons clubhuis tot de grond toe af brandde, is dit succes een welko me opsteker," aldus Jacobs. oenschap. Het toernooi wordt als een belangrijk tussenstation ge zien voor de Olympische Spelen. Op het WK zyn nieuw de 50 meter nummers en de halve finales. Dit onderdeel wordt ook op het EK van de zomer in Istanbul en op de Olympische Spelen in Sydney ge ïntroduceerd. Het WK wordt gehouden in het verplaatsbare zwemstadion (25 meter banen) van Hongkong van 1 tot en met 4 april. toch wel? Een door RKWIK'er Pa trick Wijzenbroek hoog over de zijlijn getrapte bal verdween met een sierlijke boog precies in het wandelwagentje van Laura Veldt, de vrouw van RKWIK-speler Otto Veldt. De kleine Matthys, die zich doorgaans in het wagentje laat voortbewegen, was net even aan de wandel met zijn opa en was zich totaal niet bewust van het on heil waar hij aan was ontsnapt. Het publiek kon smakelijk om het niet alledaagse tafereel lachen. Maar daarmee was het wel gedaan ook met hetamusqment. Goed, er werd gestreden voor elke meter hobbelige grond dat zo nu en dan hots-knots-begoniavoetbal voortbracht en de soms stevige overtredingen over en weer wer den telkens sportief geïncasseerd, maar daarmee haalde de derby absoluut geen voldoende. Erik Teunisse, sprak het zo niet uit, maar hij kon er niet mee zitten. De trainer was zeer in zijn sas met de drie punten. Wilco Wapenaar daarentegen, zorgde voér een schril contrast. Gedesillusioneerd hing hij na afloop over het hek. VFC-RKWIK1-0 ((H)). 84.1-0 Bert van Saus VFC: Half Groen, Kpevermans, Tojnas Raeymaekers (71 Menno Groen), Van Saus, Dumont, Bakker. Brouwer, Job Raeymaekers, Robbemond, Van Mil (80 Ouwerkerk), Van Rjj RKWIK: Edwin Kolsteren, Van de Berg, Ploeg, van Adnchem, Veldt, Sam-Sin, Ver meulen, -ongeling, Raymond Kolsteren (77. Meyer), Wyzenbroek, Kester (61. Jan sen) niet doen kunnen we het wel ver geten. Dat neemt niet weg dat ik veel vertrouwen heb in de selec tie. We zijn niet voor niets al lange tijd ongeslagen. Het mag echter nooit zo zijn dat we het wel gelo ven, juist omdat de resultaten zo goed zijn. SVDPW doet het goed in de serie A van de vijfdse klasse. De ploeg heeft de minste verliespunten en verloor geen van de drie duels. SVDPW-De Roef 3-0 ((H)). 60. Hennie Rïg ters 1-0 pen., 65. Dave van der Hurk 2-0 Bijionderhedeiu Scheidsrechter Nol Groe newegen uit Berkel en Roderys gaf vier maal geel aan De Roef-spelers en eén keer rood aan De Bie, eveneens van De Roef. Dennis van Oers zag geel namens SVDPW. SVDPW lettere» Ozcan. Rïgters, De Jong, Van Oers, Knoop*,, Van GGJeCen, Verhoev, Vermeulen (62, Van Dien), Van der Hurk (75 Berk), Van Tessel (55. Chatelam). De Roef. Duarte, Bezemer, Evora, Ramos, Morais da Pma, Ozturk, Dos Santos, Stuif zand» Pires, Atmodikoro, Mendes. Schiedam Zelf winnen en hopen dat de concurren tie punten gaat verspelen. Dat was zo ongeveer de slogan waarmee SWSMC de competitie in de eerste klasse af wil maken. Gistermiddag was het wat dat betreft al een droomdag op Harga. De fusieclub klop te Wilhelmus met 2-0 en zag de concurrentie verlie zen. Onder voortreffelijke omstandigheden speelde SWSMC een prima wedstrijd. Oefenmeester Guus Haak had alleen Ersin Bozkurt in de lappenmand zitten, maar had in Kader Fares een prima vervanger. Voor de thee was het Amilcar dos Santos die na een schitterende combinatie met Demis Xanthopoulus de 1-0 tegen het garen schoot. Na de thee was het Edwin Bervelmg die van afstand de bevrijdende tweede treffer produceerde (2-0). Papendrecht (17-32) blijft aan de leiding maar SWSMC heeft slechts een punt minder. Ook Nieu- wenhoom (15-29), Leonidas (15-28), HMSH (17-28), Neptunus (16-27) en Quick (16-25) blijven in kansrij ke positie voor de titel. SWSMC krijgt op 5 april de cruciale ontmoeting met met Leonidas. Voetbal vierde klasse Excelsior '20-Aeolus 3-1 (0-1). Zelfs een met zijn gezond heid kwakkelende Danny Koevermans is van grote waar de voor de koploper in ae vierde klasse G. Slechts één helft had 'Koef nodig om zyn ploeg middels een loepzui vere hattrick de overwinning te bezorgen. Twee penaltys en een kopbal uit een fraaie voorzet van Ersin Kaplan vormden het totaal van drie treffers, Michael Ixjender- sloot tekende het Rotterdamse doelpunt aan. Arjan Ruts kreeg één maal geel namens thuisploeg, Michael Loen- dersloot zag rood na twee keer geel namens de bezoekers. MSV7I-Hermes DVS 2-1 (1-1). Hennes DVS heeft na de uitwedstrijd tegen MSV71 de tweede positie in 4G stevi ge: in handen genomen. De formaUe van oefenmeester Hans de Rover pakte met 1-2 de volle winst. Voor de thee was het een gelykopgaande wedstrijd. MSV71 kreeg een buitenkansje om op voorsprong te komen. De strafschop werd door Tim Kolmus onberispelijk tegen het garen ge schoten. Op slag van rust was Gokhan Cayir namens de bezoekers trefzeker (1-1). In de tweede helft was Hermes, DVS veelvuldig in balbezit maar het leek een gelijkspel te gaan worden. De Schiedammers waren toch net geluk kigst door een rake afstandpegel van ron Timmers. Ursus-HWD 0-2 (0-1). Ursus lijkt stuurloos na het vertrek van trainer Jaap van der Nol, HWD, de koploper van het 'rechterrijtje' in 4G bond de zwalkende Schiedammers aan de zegekar. De thuisploeg moest het stellen zonder Marco Herben, topschutter Guy Fiegel en Patrick van Beek. De 0-1 viel vroeg, waarna Ursus het initiatief nam om vijf minuten voor tijd de 0-2 om de oren te krijgen. Aanvoerder John de Vries zag geel namens Ursus. Hoek van Holland-RKSVM 1-4 (1-1), Hoek van Holland tekende by aanvang voor een punt tegen de op papier sterkere bezoekers uit Monster. Tot een kwartier voor tijd wees alles erop dat de punten eerlijk verdeeld zouden worden. Een snelle uitbraak van RKSVM resulteerde in de 1-2 waarmee de ban werd gebroken. De 1-3 en de 14 volgden snel De Hoek van Hollanders Edwin Roelvink en André Sterrenberg zagen een geel kartonnetje. Vijfde klasse ODC-Activitas 1-0 (1-0). ODC boekte de tweede zege in de serie B. Een krappe 1-0 op Aetratas door een doelpunt van voorstopper Jeroen Rademakers. Hij stak in het eer ste kwartier het hele veld over en liet de doelman kans loos. Kort voor tijd deed hij het nog eens dunnetjes ovet, maar nu had hij beter de bal af kunnen leggen. Noorderkwartier-Schiedamse Boys 3-1 (1-1). De eerste zege voor Schiedamse Boys in BI tegen het puntloze Noorderkwartier, Na een gelijkspel en twee nipte neder lagen nu de drie punten. Isa Baldede maakte op slag van rust de 1-0 achterstand ongedaan. Ali Dongel en Edgar Stijn waren inde tweede helft trefzeker. RTG-HSC 2-1 (ö-l). HSC wisselde een sterke eerste helft af met een zwak tweede bedrijf- De 0-1 gaf de verhoudin gen in deel één treffend weer. Het eindresultaat was even waarheidsgetrouw. De Vlaardingers geloofden het welen lieten zich te ver terug dringen wat ze met twee tegentref fers moesten bekopen. AndréVïnk van HSC werd met geel beboet Nieuw Vennep-NOAD (tn) 64. Het gaat er steeds meer op lijken, dat het vertrek uit de Koopmansbeurs voor NOAD gepaard gaat met twee degradaties. Na de reserves bun gelt nu ook het eerste team in de derde divisie nog slechts aan een dun draadje. Zonder de nog geblesseerde Bon van der Wijk werd het een 64 nederlaag tegen Nieuw Vennep. Cevdet Irner leverde met twee overwinningen nog goed werk, maar het presteren van Ronald van Kam pen en Bart Platzbeecker viel tegen. Van Kampen won maar één keer en Platzbeecker helemaal niets. Het vier de punt kwam uit de dubbel van Van Kampen en Iraer. De Korenbeurs-Hoonhorst (v) 4-6. Het volgende seizoen speelt De Korenbeurs wellicht met twee teams in de eer ste divisie. Het eerste team kan zich daarin nog handha ven, terwijl de reserves hard op weg zijn hun degradatie goed te maken. Tegen Hoonhorst had er meer dan een 4-6 nederlaag in gezeten, maar Mandy Toenders bleef op nul staan. Km van der Boort en Jolanda Waterreus wonnen ieder twee keer, maar haalden het niet in het dubbelspel. De Korenbeurs-Integer Groep (m) 8-2. In de strijd om handhaving in de eerste divisie, ondervond De Koren beurs tegen het sterke Integer Groep een onverwachte meevaller. In de eerste party van de wedstrijd tussen Paul van de Leur en Geert Verhaegh, viel laatstgenoem de uit met een blessure. Dat betekendedat de Schiedam mers meteen drie punten konden bijschrijven, In het ver dere verloop bleven Van de Leur en Jeroen Bastiaansen ongeslagen, scoorde Frank Rengenhart één keer en pak ten Rengenhart en Bastiaansen ook het dubbelspel. Met nog drie wedstrijden te spelen, heeft het team van trainer Luc Janssen nog steeds kansen zich te handhaven. Dopie-Asvion (ra U-0 (0-0), Asvion ging vijf minuten voor tijd in Delft onderuit tegen Dopie. De formatie van trai ner Remco Hartgers had eerder meerdere malen ver zuimd de wedstrijd te beslissen. Vooral de Schiedamse voorhoede was matig op dreef, alhoewel nog enkele-ke- ren de paal werd getroffen. Door het puntverlies moet As vion knokken voor de derde plaats in de eerste klasse. Dopie-Asvion (v) 7-0 (5-0). Ook de vrouwen van Asvion slaagden er niet m punten uit Delft mee te nemen, Dopie speelde in een razend tempo en de zeven Delftse treffers waren veel te veel voor de Schiedamse formatie. Voorne-Evergreen (v) 1-2 (0-0). Evergreen maakte het on mogelijke waar en won in Hellevoetsluis van Voome, Dat mag gerust een prestatie heten, gezien de problemen die daar meestal met thuisfluttende scheidsrechters zijn. Laura en Brigitte Dossin maakten de doelpunten. HDS-Spirit (v) 1-3 (0-2). Spirit herstelde zich eindelijk van een zwakke serie en deed dat op indrukwekkende wijze. HDS werd op eigen veld weggespeeld en moest door doelpunten van Manon Smits, Florence Smits en Marleen Valk in Spirit zijn meerdere erkennen, Pijnacker-Spirit (m) 14 (0-2). Spirit hield zichzelf in de race voor de tweede plaats en dus voot promotie naar de tweede klasse, Pijnacker werd terecht verslagen. Jeroen van de Berg maakte twee doelpunten, waarhij de tweede treffer van uitzonderlijke schoonheid was. In het tweede bedrijf verdubbelde Wauter Jansen met twee goals het doelpuntenaantal tot vier. Ommoord-Evergreen (m) 2-0. Evergreen zette een zwak ke tweede seizoenshelft door en verloor van het hoger ge klasseerde Ommoord. De ploeg moet eventuele aspira ties voor de derde klasse voorlopig overboord zetten. Pollux (v)-Pijnacker O-l (0-01. De vrouwen van Pollux deelden niet m de feestvreugde van hun mannelijke col lega's die de titel pakten. Ze moesten in de strijd om de tweede plaats hun meerdere erkennen in Pijnacker. Vlak voor tijd deed een doelpunt de Vlaardingers, sinds de winterstop ongeslagen, de das om.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7