10 iii©n Honkballers Sparta/F mikken op play-offs 'Ooit wil ik Argentinië, Barcelona en Londen doen' 'Le Mans is een sprint van 24 uur' Gunco laat overwinning glippen in Amsterdam ÉS Jeroen van der Brugge combineert steden bezoeken met marathon Cuba onderuit tegen Orioles Hudson John- toernooi met de paasdagen WSV ziet punt verloren gaan Goudoogst VZC tijdens zeskamp Edwin Maurits debuteert met brons en kart-pech Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 maart 1999 F Door Loet van ScheUebeek Rotterdam Behalve integratie van talentvolle jeugd in het hoogste team staat het bereiken van de play-offs ook dit sei zoen centraal voor de honkballers van Sparta/Feyenoord. Coach Rob Hendriks ziet voor de vier beschikbare plaatsen zes kandidaten die elkaar in kracht weinig zullen ontlopen. Als hij dan toch vier favorieten moet noemen, begint hij uiter aard met zijn eigen formatie en laat hij daar de namen van re gerend kampioen HCAW, Expos en Pioniers op volgen. Neptu- nus ontbreekt in zijn prognose en dat schrééuwt om een nade re verklaring. tot de selectie van het Nederlands team. „Deze groep," zegt Rob Hendriks, ook dit seizoen weer terzijde ge staan door Marcel de Bruyn, „is een mix van heel jong en heel erg oud, maar ook een mix van karak ters. En in dat laatste schuilt de kwaliteit van de ploeg. We kun nen er alle kanten mee uit." Vol gens de coach kan hu twee geheel verschillende binnenvelden for meren, die niet voor elkaar onder doen. „We hebben dubbele kwali teit op alle posities." Meest opvallende nieuwkomer is vanzelfsprekend ex-Neptuniaan Eric de Bruin (34), die afwisselend met Marlon Fluonia (34) het eer ste honk zal bewaken, maar de coaches hebben eveneens hoge verwachtingen van de nieuwe An tilliaanse korte stop Ramphis Tri nidad (25) en de voor Jong Oranje geselecteerde, pas 17-jarige Mar vin Bieij. De laatste is met werper Erwin Bonis ('hij is van de jonge pitchers het verst in zyn ontwik- Hendriks: „Op papier heeft Nep- tunus nog altijd de sterkste selec tie van Nederland, maar er zijn op dit moment duidelijk problemen met de werpersstaf. En omdat ik verwacht dat de start, van de com petitie heel belangrijk zal zijn en lang zal doorwegen, reken ik Nep- tunus vooralsnog niet tot de vier grootste kanshebbers voor de play-offs. Maar misschien vergis ik me." Overzijn eigen, sterk verjongde werpersstaf is Hendriks zeer te spreken. Vorig seizoen miste de fusieclub de nacompetitie vooral doordat oudgediende Tony Ben- mngshof zijn hoge niveau van het jaar daarvoor ('97) niet kon conti nueren als gevolg van blessures en andere ongemakken. Het zal Benningshof - dit seizoen bij PSV debuterend ais hoofdcoach - goed doen te zien dat zijn oude club om hem te vervangen liefst vijf nieuwe weipers moest halen: de 20-jarige tweeling David en Leslie Gerkema (ex-Schiedam), de Hagenaar Bas Aschman (ADO) de pas 17-jarige Jong Oranje klant Mikel Gijselaar (Jeka, Bre da) en de 24-jarige Curagaoenaar Gregory Gustina (Royal Scor pions). Grootste heuveltroef is en blijft Orlando Stewart, op 33-jari- ge leeftijd nu ook doorgedrongen. Havana De Cubaanse honkbal- ploeg heeft de historische wed strijd tegen de Baltimore Orioles verloren. Voor 50.000 toeschou wers in het Latin American Stadi um van Havana wonnen de Orio les na verlenging met 3-2. De win nende klap werd binnengeslagen door Baines. Het was de eerste ontmoeting tussen een Cubaanse en Amerikaanse ploeg sinds 1959. Op de tribune zaten president Fi del Castro en Bud Selig, commis sionair van het Amerikaanse honkbal, broederlijk naast elkaar. Op 3 mei gaat de nationale ploeg van Cuba op bezoek bij de Orioles in Maryland. Na de wedstrijd ver klaarden de Cubanen dat ze be reid zijn ook tegen andere clubs uit de Major League uit te komen. De nieuwelingen van honkbalhoofdklasser Sparta/Feyenoord, aangevuld met enkeJe oudgedien den, tonen het nieuwe tenue voor het seizoen 1999. Staand vanaf links: Papito Stewart, Bas Asch man, Jerry van de Oever, Mikel Gijselaar, Gregory Gustina en Melfried Comenencia; knielend: Eric de Bruin, Ramphis Trinidad, Leslie en David Gerkema. Foto Peter de jong/cor vos keling,' schat Hendriks) doorge stroomd uit het Interregio-team, dat vong seizoen het landskampi oenschap veroverde. Sparta/Feyenoord wordt de ko mende drie jaar gesponsord door Behaenk Adviesgroep en dat be drijf, actief op alle mogelijke fi nanciële terreinen, heeft niet al leen coach Hendriks, maar bin nenkort ook speler Jerry van de Oever op de loonlijst staan. RotterdamAls tegenhanger van het traditionele Charles Urbanus-toemooi bij HCAW voor de vier hoogst geëindig de hoofdklassers van vorig seizoen, waaronder Neptunus, houdt Sparta/Feyenoord ko mend paasweekeinde een toernooi voor de nummers 5 tot en met 8 van vorig jaar. Hét evenement heeft de naam meegekregen van de legenda rische eerste honkman van zowél Sparta als Feyenoord in de zestiger en begin zeventi gerjaren, Hudson John, Deelnemende clubs op het complex aan de rand van de Beverwaard zijn RCH Ce- mentbouw, Finish Profiles Expos, Gambro Twins en Be haenk Sparta/Feyenoord. Er wordt een halve competitie gespeeld. Alle dagen zijn er twee wedstrijden die om 11.00 resp. 14.30 uur beginnen. Tegelijkertijd heeft op het zelfde complex een softbal- toemooi plaats. Deelnemende teams daar zijn: Zwyndrecht, Zuidvogels, Knuppekmrs, Schiedam en Sparta/Feye noord. Vanaf 11.00 uur is er elk uur een nieuwe wedstrijd. - Peter Kox, Jan Lammere en Tom Coronel (vin r) gaan hun krachten bundelen voor do legendarische 24 uurs-race van Le Mans in het weekeinde van 12 en 13 juni. Gisteren presenteerde het drietal zich op het circuit van Zandvoort en demonstreerde de auto waarmee het allemaal moet gebeuren: de Lola B98/10. Foto Koen SuytyANP Door André Hoogeboom Zandvoort Vijfduizend kilome ter met een gemiddelde snelheid van ruim tweehonderd per uur. Peter Kox, Jan Lammers en Tom Coronel staan voor die opgave bij de legendarische 24 uurs-race van Le Mans in het weekeinde van 12 en 13 juni Gisteren presenteerde het drietal zich op het circuit van Zandvoort en demonstreerde de auto waarmee het allemaal moet gebeuren: de Lola B98/10, een open sportscar met 600 pk aan boord en 3,5 liter Lotus Turbo Mo tor. Vroeger haalden, de GTs een top snelheid van 400 kilometer per uur in Le Mans, in wagens waarbij de temperatuur in de cockpit op liep tot 70 graden. Dat deden ze met z'n tweeën. Als 's nachts de ene coureur reed, deed de andere een poging om te slapen. Anno 1998 is Le Mans anders. Door de chicanes in het circuit is de top snelheid lager geworden, en de teams rijden nu met drie cou reurs. Maar slapen is er evengoed niet bij. Peter Kox, met Mercedes McLaren vorig jaar derde in de slopende race, weet daar alles van. „Je mag van geluk spreken als je heel even je ogen dicht kunt doen." Jan Lammers is de veteraan, de routinier die voor de dertiende keer deel gaat nemen aan de wed strijd. Als op de achtergrond grote hijskranen bezig zijn de histori sche tribune van het circuit Zand voort te slopen, vertelt hij: „Als je het in Le Mans niet naar je zin hebt, moet je het naar je zin ma- - ken, anders krijg je niets voor el kaar." Het is afzien, misschien nog wel meer voor materiaal dan voor mens, 1200 onderdelen moeten het 24 uur non-stop volhouden. „BMW en Mercedes," weet Jan Lammers, „waren vorig jaar voor donker thuis. Dat geeft aan hoe moeilijk deze wedstrijd is." Voor gezichtsverlies hoeven Lam mers, Coronel en Kox niet bang te zijn. Het is de eerste keer dat deze formatie meedoet en daarom mo gen de verwachtingen niet al te hoog gespannen zijn. Het team heeft eigenlijk niets te verliezen in de slag met de Toyota's, Nis sans, Ferrari's, BMWs en andere topmerken. Voor Tom. Coronel is het allemaal nieuw. Hij rijdt in de GT-klasse in Japan wedstrijden van hooguit vijf uur. „Ik heb hierover gespro ken met Eric Comas (voormalig F- 1 coureur en nu actief in de F3000 in Japan, red.). Die zegt dat het er vooral om gaat alles heel te houden, dus toch wel een beetje voorzichtig aan. Dan praat ik vervolgens met Jan en die zegt dat het een sprint is van 24 uur. Op het circuit zelf kun je niet testen en dus niet trainen." Het was geen echte 'shakedown' gisteren op Zandvoort. De om standigheden waren nog niet op- timaaL 'Showtime' moest zelfs een half uur worden uitgesteld, omdat delen van de toplaag van het circuit nog niet droog waren. „En als je met deze wagen even gas geeft, zit je zo onder het as falt." Amsterdam Verrassend was gisteravond m de Apollohal de zege van ti telkandidaat Ricoh Astronauts niet op de nummer acht van de ranglijst, Gunco Rotterdam. De Amsterdammers wonnen nipt met 55-52, maar daarmee was dan ook alles gezegd. De Astronauts dankten hun overwinning aan een degelijke tweede tien minuten in de eerste helft, toen de Rotterdammers een 15-19 voorsprong (eerderzelfs 6-16 in de 7e minuut) zagen wegschrompelen en Gunco zich niet uit de wurgende greep van het Amsterdamse defensieve concept kon losmaken. In precies tien mmuten tot het rustsignaal - scoorde Rotterdam toen precies twee punten, Astronauts zette daar een serie van 22 punten tegenover en kon, met een 37-21 ruststand, comfortabel achterover leunen in de kleedkamer. Maar wedstrijden in de play offs hebben hun eigen wetten, zowel Gun co-coach Ron ald Wolfs als Ton Boot had daar al eerder eens op ge wezen. „Het leek in de tweede helft wei het wereldkampioenschap hoe gooi ik het zelfvertrouwen te grabbel," mopperde Boot. En om de Rotter dam mers die eer te geven, die ze gisteravond toch wel degelijk verdien den: „Kennelijk is het kwaliteitsverschil in de eredivisie niet zo groot Want ook de ploeg van Wolfs kende een periode, waarin de zo geroemde Amsterdamse defensie op kwaliteit werd getest en de omschakeling van de verdediging op de aanval op de proef werd gesteld. En toen bleek Am sterdam bijna de gehele tweede helft heel kwetsbaar. Imponeerde in de eerste helft aan hoofdstedelijke zijde international Raoul Hemen nog (aanvallend 12 punten, 100%, 4 steals en 3 assists in 14 mmuten) en speelde ook MükoLieverst verrassend goed, na de rust waren hetvooral Rob de Graaf (twee driepunters in de -her- openingsfase, totaal 15 pun ten), Dusan Savic (13) en Lueien Boldewijn (14) die het wedstrijdbeeld bepaalden. De Joegoslaaf brak rond de 18e minuut, met twee rake tref fers van afstand (van 5244werd het toen 54-50), de strijd helemaal open. Eelco Derks bracht de spanning 21 seconden voor tijd weer helemaal te rug (54-52) en als Sander Kales zes seconden voor tyd iets meer geluk had gehad, zou de zege mee naar Rotterdam zijn gegaan. Nu miste de Hagenaar een kans op een driepunter en kon Chns McGuthrie twee se conden werkelijke speeltijd later de Amsterdamse winst veilig stellen. Van enige nadelige invloed van de scheidsrechten] op het uiteindelijke resultaat wilde coach Wolfs na afloop mets weten. Toch zou hij wel dege lijk een beetje recht van speken hebben gehad. Immers, Amsterdam mocht uit 20 Rotterdamse overtredingen liefst 25 keer naar de vrije worplijn (14 keer raak, 56%). Zijn ploeg na 13 Amsterdamse fouten, slechts vier keer (3 raak). Uiteindelijk legde Ricoh Astronauts dus daar de basis voor de overwinning. Donderdagavond staat in Rotterdam de return op het programma. Rotterdams Dagblad TOPSCORER VAN DE WEEK Yuri Grundeler (Zwervers) 4 TOPSCORER VAN DE MAAND: Dennis Barendregt (Poortugaal) 9 totaal: Danny Koevermans {Excelsior '20) Robin Srrrallegange (WK) Leon Burggraaf {Dilettant) Rob van Gils (Meeuwenplaat) Jeroen Blom (SSS) Gerard Vermeulen (NOC) Elvm Post (VOC) 2 21 Frans van den Ham (DEH) Peter van der Veen (Stryen) Dave de Munmk (WCR) 2 18 -CDIADORA schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een bnef waann staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassementeen trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bai. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. 1 '■Y-W till Vlaardingen Een halve minuut voor het einde was er bij Gouwe- staete-WSV nog van alles moge lijk. Het spannende waterpolo- duel leek een van de weinige pun ten deze competitie voor de Vlaar- dingers tO gaan opleveren. Maar een al of niet terechte straf- worp in het nadeel van WSV maakte daar alsnog een einde aan: 10-11. Het al gedegradeerde WSV nam in de eerste periode een 3-2 voorsprong. Ook in de tweede (6-3) en derde periode (9-8) verras te het vriend en vijand. Voor de Vlaardingers scoorden: Lennart Otte (3), René Boer, San- der Maarleveld en Jerry Doume- nis (allen 2) en Jurjen Engelsman. Vlaardingen Bij een zwemzes- karnp in Papendrecht veroverde de VZC-equipe zestien medailles. Raoul Pieterz won goud op de 200 meter wisselslag, op de 100 meter vlinderslag en op de 50 meter vnje slag. Paul Brinkman was goed voor goud op de 100 meter rugslag en op de 100 meter wissel slag. Annie Buitelaar realiseerde goud op de 50 meter vlinderslag en op de 200 meter rugslag. Wen dy Meder werd eerste op de 100 meter rugslag Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bns373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie Is övefdsf telefonisch bereisbaar on der 01Ö-273Z700 (Car 0104265227). DINSDAG 30 MAART SOFTBAL: 1830 Sd«edam-2wyndrecht (v) (oefenduel) VOETBAD Tweede klasse D: 2000 WK- Rohda76 Oefenduel: IS30 Fortuna- SWSMC, 1830 Dordrecht (beloften)- MVT27 DocrMikos Gouka Schiedam Boston, New York, Kaapstad; grote steden met een rijke culturele historie. Jeroen van der Brugge (33) weet er alles van. De Schiedammer combineert zijn passie voor hardlopen met het bezoeken van verre steden. Naast het bezichtigen van de on bekende steden loopt hij er stee vast een marathon. Een unieke combinatie. Zoals velen overkwam, werd ook Van der Brugge ooit gegrepen door het hardloopvirus. Wanneer men eenmaal begonnen is, kan men niet meer stoppen met de duursport, „Ik speelde in een vriendenteam bij Exeelsior'20. Voetbal trok me op een gegeven moment niet meer. Het werd steeds gewelddadiger en vijandi ger." „Soms had ik maar een paar keer de bal geraakt in een wedstrijd. Op een gegeven moment vroeg ik meafwaar ik mee bezig was. Toen ben ik bij een sportschool begon nen. Eerst wat lopen op de lopen- deband. Vervolgens ben ik wed strijden gaan lopen. En dan de stap van halve marathon naar de hele. Ik was vroeger best een beet je gezet, sinds ik loop niet meer." De Schiedammer had naast het onderbinden van de loopschoe nen nog een grote hobby: het be zoeken van verre steden. „Ri chard van Pelt was vroeger fysio therapeut bij Exeelsior'20. Hij ver huisde naar Florida Toen ik hem daar od ging zoeken, ben ik gelijk de marathon gaan lopen. Dat was mijn eerste marathon. Ik deed er drie uur en twintig minuten over. Later liep ik in Den Haag nog een keer drie uur en één minuut. Dat is tot op heden mijn record. Ik wil niet opschepperig overkomen, - -VïVOi- Jeroen van der Brugge toont de medailles die hij met het hardlopen heeft verdiend. De marathon van Boston vond hij de mooiste die hij liep. 'Als ik een wedstrijd voetbalde stonden er tweemensen te kijken. Nu stond het helemaal vol. Echt een schitterende ervaring'. Foto peter Moikenboer maar ik denk dat ik ooit 2,48 uur kan lopen." Hoewel het tijden zijn waar men nationaal en zeker internationaal de schouders voor ophaalt, blyft het opvallend dat Van der Brugge telkens weer de grens overgaat om te lopen. „In Kaapstad was ik de snelste Nederlander. Ik liep daar heerlijk zonder de man met de hamer tegen te komen. En dan ook op een heel heuvelachtig parco us Ik was twee weken in Zuid Afrika en de eerste week, voor de marathon, hebben we vee! rondgereisd. Ik heb de Tafelberg gezien, Kaap de Goede Hoop en een rugbywedstrijd. Niet echt een ideale voorbereiding. Ik zie het als een ideale vakantie. Eerst lo pen en dan het land bekijken. Ooit wil ik Argentmie, Barcelona en Londen doen." De mooiste in het rijtje van zijn veroveringen is de 42 kilometer en 195 meter van Boston. „Dat was net een elfstedentocht. Het was een speciale editie. Overal was het optelevisie en we werden in bussen door de stad vervoerd. Overal werd je aangesproken over de marathon. Normaal moet je aan een limiet voldoen anders mag je niet eens meedoen. Ik kon daar echt mijn ego opkrikken. Ik bedoel, als ik een wedstrijd voet balde stonden er twee mensen te kijken, Nu stond het helemaal vol. Echt een schitterende ervaring. In Kaapstad was het compleet an ders. Er was niks afgezet en som mige lopers werden gewoon te gengehouden. Daar leefde het niet. Dat was best jammer." Dichter bij huis liep hij ooit Rot terdam, Amsterdam en Den Haag. Voor het jaar 2000 staat Rotter dam op het programma. „Die ma rathon en die van Berlijn wil ik graag gebruiken om een snelle tijdneer te zetten. Ikloop ook veel de kleinere afstanden in het Zui- derstereireuit. Je ziet steeds de zelfde gezichten. Het is echt een uitdaging mensen die twee weken eerder nog sneller waren te ver slaan. Bij het hardlopen ben je echt trots op jezelf. Je hebt het he lemaal zelf gedaan. Je kan nie mand in de maling nemen. Vroe ger kwam ik voor een voetbalwed strijd gewoon lazarus thuis. Meestal wonnen we toch. Nu heb ik alleen mezelf daarmee." Het hardlopen kreeg de Schie dammer zo te pakken dat hij wer kelijk alles volgt „Ik was als vrij williger aanwezig bij de Marathon van Amsterdam. Daar liep de Spanjaard Martin Fiz, wereld- en Europeeskampioen. Op een gege ven moment zag ik hem op het grote tv-scherm uitvallen. Hij werd door de bezemwagen ge woon met alle opgevers in een grote tent gedropt. Daar liep ik hem tegen het lijf. Hij schold in het Spaans dat hij kleding wilde. Ik regelde dat," aldus de atleet van Fortuna. t Het lopen leverde hem ook nog eens een uitnodiging op van de cricketploeg van Excelsior'20. De veelvuldige kampioenen van Ne derland wilden hem in de begelei ding. „Ik doe daar de warming- up en de looptrainingen. De jon gens hebben mij gevraagd. Echt hartstikke leuk om te doen. Daar gaan we over een paar maanden weer mee aan de slag," VenrayHet debuut van karter Edwin Maurits in de 125 cc klasse Promo'95 is gedeeltelijk een succes ge worden. In de eerste van twee races eindigde de 17- jarïge Vlaardinger op een prima derde plek. Die pres tatie leek hij in de tweede race te overtreffen, maar twee rondes voor het einde begaf een bougie in zijn kart het. Maurits reed toen op een tweede plek. Kort Bondig De veterinnen van hockey/vereniging Spirit zoeken vrouwen tussen de 35 e jaar om het team te ver sterken Geüiteresseeruu. kunnen zich melden via: 0104714453/4702200 Misschien is het wat voor de 'tandem-boys' Hennie Gokke en Jan Fels De twee onafscheidelijke voetbalvrienden overwegen uit de jury van K&B's Krokettentest te stappen nu ze in hun beoordeling over de kroket van Excelsior'2Ü zijn 'overruled' door voorzitter John Schuurhuizen Dat Hans Hoogendoorn zijn contract bij GTB heeft ver lengd, was bekend Maar niet of hij nu ook meer gaat verdienen De trainer zelf maakt er geen ge heimvan „Ik ga er inderdaad op vooruit," verklaart de Witte'. „Eerst kreeg ik twee ballen gehakt en nu drie." •Hoogendoorn werd zaterdag samen met GTB-voorzitter Jan Zwep in alle vroegte gesigna leerd in de bestuurskamer van Excelsior'20 Heime lijke fusiebesprekingen? „Nee hoor," lachte Zwep, „ze drukken hier ons clubblad." De 15-jarige Arno Verbrugge, honkballer van Holy, zit in de voorlopige selectie van het Nederlands juniorenteam Derrick Verweij (10), ook van Holy, is een van de vijf kinde ren die namens Nederland in september naar Japan gaan om deel te nemen aan het 10th World Children's Baseball Fair Raisa Ruseier heeft afgelopen week end de wisselbeker gwonnen tijdens een turntoer- nooi in Rayon Delfsland 4 Bij SWSMC zijn ze be nieuwd wat straks de nieuwe haarkleur van jeugd leidster Dien Spanjaard is4 In de rust van het door Zwaluwen met 0-8 verloren duel tegen Ter Leede analyseerde Jan Schoen, bestuurslid van de Sassen- heimers de wedstrijd4 „We zijn conditioneel en qua handelingssnelheid gewoon veel beter" Dick van der Snoek, ere-voorzitter van de thuisclub reageerde alsvolgt:J)aar heb ik geen verstand van, maar het is wel te zien op het veld" 4 De schakel s van Groenoord moeten hun laatste competitieduel minimaal gelijk spelen, anders degraderen ze4 WfCer Patrick van Witzenburg baalt ervan dat zijn naam in verschillen de kranten telkens weer anders wordt geschreven 4 K&B noemt hem dan voortaan maar voor het ge mak gewoon met z'n bijnaam: de Zweef.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2