15, 'Ik wil weten wat er binnen mijn bureau speelt' éi Nieuwe politiebaas Schiedam heeft eigen arbeidsfilosofie Hoe Sveafors rood werd, Faluröd om precies te zijn Excuses kA Leefbaarheidsaandeel Onthulling kunstwerk Reconstructie Kesperweg Brandersfeesten ïBkWffl&EÊÈÊÊ Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 maart 1999 Het spijt me. Twee weken geleden schreef ik als geboren en getogen Schiedammer dat bet goed gaat met de stad. Ik waagde het zelfs te stellen dat de toekomst er zonnig uitziet. Mijn excuses. De moei te rugkomen op het vermoedelijk door de lentezon geactiveerde positi visme in mijn persoontje. U zal wel geschrokken zijn. Natuurlijk is het voor de organisatoren van de volksfeesten - mij is het om het even - goed om te horen dat de evenementennota niet zo heet moet worden geconsumeerd als dat 'ie is geschreven. Dat bete kent dus toch weer vele tienduizenden bezoekers op het muziek- en molenfeest, de Havendagen en de Brandersfeesten. Wel leuk voor de middenstanders, maar ook weer niet. Want de bezoekers die eenmaal in het bruisende stadshart' het traject van de doodgeboren Grote Omloop hebben afgelegd, kijken het jaar erop wel uit dat nog een keertje te doen. Het gaat niet goed. het wordt alsmaar erger. Vooral nu het Centrum management ook nog eens op springen staat Welja, dat kan er ook nog by! Als straks dus niemand meer voor de middenstanders een vinger aan de pols houdt, de boel een beetje controleert, loopt het echt in het honderd. Worden er straks toch nog her en der nieuwe winkelpandjes neergekwakt terwijl er al zo veel leegstand is. Zo'n beetje iedereen die er verstand van heeft, weet dat extra winkelruim te het armoedige karakter van het centrum alleen maar versterkt. Leegstand is stilstand. Het zou me niets verbazen als in het Centrummanagement tweespalt is ontstaan doordat winkeliers van de afstervende Hoogstraat bang zijn dat het straks opgekalefaterde Broersveld grotere aantrekkings kracht heeft dan de oeroude winkelstraat tussen Koemarkt en Grote Markt, De middenstanders van het Broersveld - inclusief Nieuwe Passage-eigenaar Amvest - vinden het wel best dat hun stoepie ein delijk eens wordt opgeknapt. Maar alleen met nieuwe klinkertjes en fraaie, sfeervolle lantaarns in de straat krijg je de loop er absoluut niet in. Ook de pandjes moeten tot de verbeelding spreken. Er is dan ook maar één mogelijkheid om al die rotte plekken in één keer uit te stuffen. Onteigen de winkeliers die niet van zins zijn hun bouwwerkje op te likken tot een uitnodigend winkelpandje, gooi de zaak plat en je creëert ohet Broersveld en de Hoogstraat tal van ga ten. Geen desolate hoekjes, nee. 'Speelse ruimten met groen en am bachtelijke gesmede bankjes die de verzwakte winkelstraten weer de alure van een spetterend stadshart geven', hanteer ik voor het gemak maar even de gebruikelijke gemeentebrochuretaal. 'Daarin vindt het vermoeide winkelend puliek een oase van rust voor het nuttigen van een ijsje, zak patat met frikadel en blikje fris'. Zo kom je op de beste manier van de bouwval af. Er staat al zat leeg, dus vandaag al kan met de uitvoering van het plan begonnen wor den. Ik geef graag het startschot. SANDERSONNEMANS Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Cornelisse, Mare Floer, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoorn, Sander Sonnemans Op 1 april wordt om 16.00 uur in de Valeriusstraat 46 het eerste Leefbaarheidsaandeel overhandigd aan Wim Meijers, voorzitter van de Bewonersvereniging in oprichting. Hij wordt dan de eerste officiële aan deelhouder van Groenoord-Zuid. De afgelopen maanden zijn medewerkers van. de afdeling Leef baarheid van de Woningbouwvereniging Schiedam druk bezig geweest om bewoners betrokken te ma ken bij hun buurt. Op de Boerhaavelaan 79 wordt woensdag 33 maart om 14.30 uur een kunstwerk en het naambord van Kluphuis Oost onthuld. Het werk, getiteld Herinne ring, is gemaakt door kunstenaar Marcel Warmerho- ven en vormt de afsluiting van een periode van bou wen en in gebruik nemen van het nieuwe Kluphuis Oost. Vla ardingen Als gevolg van de verbreding van de A4, de opening van de tweede beneluxtunnel en de op- en afritten van de A4 wordt binnenkort de Mr. LA Kesperweg gereeonstructeerd. Voor de nieuwe situatie is een voorlopig ontwerp opgesteld. Hierover wordt een in spraakavond gehouden op donderdag 1 april in de burgerzaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur. Het plan ligt tot 15 april ter inzage bij de balie van de Dienst Stadswerk aan de Ho Haan 27 en in de stadsbi bliotheek. Over de Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Ik werd jongstleden dinsdag door een stadgenoot ge beld, die mij vroeg of ik het Rotterdams Dagblad van die dag al had gelezen. Dat was niet het geval. En toen zei de man: 'meneer, neem een raad van my aan, doe het na uw eten'. Ik zei dat ik wel tegen een stootje kon en vroeg wat er was. En de man zei: 'Ach meneer, die Sander Sonneberg heeft daar weer zo'n negatief ver haal geschreven, ook over de Brandersfeesten..., daar kan je met je gezond verstand niet bij'. Ik heb uitgelegd Sander, dat je Sonnemans heette, maar daar was mijn gesprt .vspartner weinig gevoelig wk nmer. Van een journalist mag je toch ver waai .-adat hij met ver stand van zaken e n een positief kritische instelling z'n werk doet,' vond de man. Ik weet eigenlijk niet of ik dit van een journalist ver wacht dus zeiik maar dat het nu eenmaal je gewoonte is om langdurig te kijken naar het onkruid onder een boom en dat je daardoor vergeet omhoog te kijken om te zien wat een prachtige kruin die boom heeft. 'Ja, ja,' zei de man. 'Maar ondertussen meneer, zo'n Sonne berg is toch vreselyk voor de stad, nietdan? Er komen een paar honderdduizend mensen naar de Branders- feesten. Zijn die dan allemaal gek?' Je begrijpt dat ik daar niet bevestigend op heb geant woord. Integendeel. Volgens berekeningen van het CBS geven die mensen tijdens de Brandersfeesten vijfenhalf miljoen gulden uit, zei ik. Het bleef even erg stilop de lijn. Toen zei de man: 'Weetu.dat zal die Son- nenberg ook wel an z'n reet roesten'. Toen ik later je co lumn las zag ik dat dit nu juist hetenige positieve was datje in evenementen hebt ontdekt. 'Meneer, ik ga unietlangerophouden', zei de man. Die Sonneberg vindt de evenementen saai en vervelend. Altijd maar weer hetzelfde programma. Wat denkt hij dan zelf van altijd maar weer hetzelde negatieve ver haal? Meneer, trek het u niet aan en vooi straks, eet smakelijk'. En dat heb ik gedaan. Vooralle zekerheid had ik je co lumn bewaard voorna het eten. Bij wijze van toetje. Ik was immers gewaarschuwd. Ruud Pillard, voc rzitter stichting Brandersfeesten Schiedam Door Marc Floor Schiedam Niets in zijn kamer verraadt dat er een politie man zetelt. Kunstetsen vrolijken de muren op, abstracte beel den sieren de vensterbanken en kasten. Wim Lendering (52), sinds 1 november van vorig jaar de nieuwe baas van het dis trict Schiedam, voelt zich beter thuis tussen stukken uit zijn persoonlijke kunstverzameling dan tussen de emblemen van zijn werkgever. Zelf loopt hij rond in een vlot an traciet kostuum, afgemaakt met felgele stropdas. Op zijn hoofd zit een bos verwilderd haar, dat zich moeilijk iaat vormen naar de strakke contouren van de politie- pet. De verschijning Lendering lijkt meer te passen in de moder ne managerseultuur dan in het blauwe decorum van de politie. „Maar ik ben geen managerstype hoor," vertelt de districtschef op de hem kenmerkende joviale wij ze. „Je hebt managers en je hebt leiders. Een manager probeert de dingen goed te doen, een leider probeert de goede dingen te doen. Dat is principieel wat anders. Ik denk dat ik meer een leider ben. En dat leiden probeer ik dan weer op zo'n goed mogelijke manier te doen. Zo zit het dus." Lendering wü zijn bureau niet als een generaal bestieren. De dis trictschef heeft een heuse ar beidsfilosofie, die hij immer met graagte wil toelichten. Geen afre keningen, maar een luisterend oor, dat is wat een gezonde werk omgeving creeert, zo meent de po litieman. „Ik word nooit boos op mensen die een fout maken," licht Lende ring toe. „Ik wil een bedrijfwaarin mensen zich veilig voelen. In de regio heerst het credo: buiten vei lig, binnen trots. Ik heb me altijd aan die kreet gestoord, dat mag je rustig %veten. Want 'buiten veilig' is maar op een manier te berei ken: door 'binnen veilig'. As mijn mensen mij en elkaar niet ver trouwen kunnen we nooit een fat- soenlyk produkt leveren. Word ik ontzettend boos, dan kijken ze de volgende keer wel uit om me iets te vertellen. Dan gaan ze hun fou ten verdoezelen." De politiecultuur wordt in Schie dam kortom flink vernieuwd, met name het kader moet eraan gelo ven. Maar Lendering leidt per soonlijk de weg. „We gaan hier wat ik noem 'collegiaal beraad' houden," legt de districtschef uit. „Iemand zei laatst nog: Wim, vol gens mij ben jij de enige die dat doet. In mijn vorige district ging ik een keer in de maand met alle leidinggevenden om de tafel zit ten. En wat deden wij dan? Wij be spraken onze fouten. Dat wordt gewoon hup in de groep gegooid, zodat iedereen ervan kan leren. Je zit zo als het ware op je eigen cur sus. Dat was best even wennen, dus ben ik maar begonnen met het vertellen van een paar domme acties van mezelf," Een open organisatie dus, waarin de districtschef de eersten onder de gelijken is? „Aan hiërarchie hecht ik niet veel," bevestigt Len dering. „Er moet wel iets zijn met strepen, maar ik realiseer me dat ik de dingen niet alleen kan doen." En de revolutie houdt er gens op. Voor de komst van de dis trictschef naar Schiedam moest een allochtone agent zijn knalgele haar weer in de oorspronkelijke kleur verven. ïn het tijdperk Len dering zal dat niet anders worden. „Als je je haar een rare kleur wilt Lendering wil zijn bureau niet als een generaal bestieren maar met een heuse arbeidfïlosofie. „Als mijn mensen mij en elkaar niet vertrouwen kunnen we nooit een fatsoenlijk produkt leve ren." Foto Reel Dijkstra verven moet je niet bij de politie gaan werken," meent hij. „Ik wil toch een stukje fatsoen op straat hebben. As iemand zijn zwarte haar blond wil kleuren heb ik daar geen probleem mee. Maar groen of paars: ik ben met het type dat vindt dat dat moet kunnen. Want iemand met zo'n kleur haar dwingt geen respect af." Pas vanaf I januari dit jaar heeft de kersverse politiebaas zich hele maal op Schiedam kunnen rich ten. Tot die tijd had hij nog zijn oude district IJsselgemeenten on der zijn hoede. Hoewel hij nog steeds bezig is om Schiedam te ontdekken, vindt hij de stad 'goed aanvoelen'. „Al is het lastig om al die nieuwe namen uit je hoofd te leren," lacht hij. „We hebben 220 formatieplaatsen met de nodige deeltijdwerkers, dus het is nog even een sport om al die mensen te leren kennen." Voor zijn benoeming tot districts chef had Lendering nauwelijks een voet gezet in Schiedam. Pas toen bekend werd dat zijn toe komst hier kwam te liggen, is hij poolshoogte gaan nemen. „Ik ken de stad nog niet zo goed," erkent de nieuwe chef. „Maar wat ik er tot nu van heb gezien maakt dat ik Schiedam een charmante ge meente vindt. En van het politie korps heb ik een goede indruk ge kregen. Met een mooi bureau na tuurlijk, dat handig ligt." Lendering kwam via de politieca- roussel in Schiedam terecht. On der de voormalige korpschef Brinkman kwam door het beper ken van het aantal districten een roulatie van districtschefs op gang. waarbij de meesten op an deren piekken terecht moesten komen. Door de samenvoeging van Lendermgs vorige district IJsselgemeenten met het district Maas en Rotte kwam zijn functie te vervallen. „Toen ik daarna mijn wensen kon duidelijk maken," vertelt Lendering, „heb ik aange geven dat ik graag naar een bui tengebied wilde. Toen na de ea- roussei ille puzzelstukjes in el kaar waren gelegd kwam voor mij Schiedam uit de bus." Daarmee was Lendering wel in zijn nopjes, want het district sluit goed aan by zijn bestuursfilosofie. „Schiedam is namelijk een van de kleinste districten," legt hij uit. „En ik vind het prettiger om aan een klein district leiding te geven dan aan een grote. Ik vind het ple zierig om alle mensen binnen mijn bedrijf te kennen. Ik ben niet het type dat de hele dag op zijn kamer zit, maar wandel graag langs de verschillende afdelin gen. Ik wil weten wat er binnen het bureau speelt. En dan is het makkelijker om een district van 250 mensen te hebben dan van 450. Zo simpel is het." Hij is hier wel meteen met een personeelsprobleem geconfron teerd. Evenals de meeste distric ten in de politieregio Rotterdam- Rijnmond kampt Schiedam met een onderbezetting. Ongeveer vijftien van de 220 formatieplaat sen zijn momenteel onbezet, en dat zal het komende jaar alleen maar toenemen. „Prettig werken is dat niet," stelt Lendering, „maar ik ben niet het type die daarover gaat zeuren. Je moet je er gewoon naar schikken. As er ME naar Den Haag moet, frus treert dat aardig je lopende dienst. Dan rijden er geen drie surveillancewagens rond, maar twee of een. Dat kan gewoon niet Sveaparken, dat is niet zomaar een wijk. In ieder geval niet zo maar de eerste de beste uitbrei- dingsvlek waar serieproductie is verheven tot bouwnorm. Nee, de Schiedamse wijk op Scandinavi sche leest moet een voorbeeld zijn hoe het ook kan. Hoe het an ders kan. Zonder dat men overi gens verzeild raakt in de zwaar experimentele sector, want de woningen moeten immers wel te verkopen zijn. Een mild-afvrij» kende bouwstijl vraagt om een niet-doorsnee kleur. In een wijk met Zweedse aspiraties kan je niet zomaar de eerste aanbie ding op de muren smeren. Daar kies een kleur die past bij het Scandinavisch karakter maar ook bij de nuchterheid v de Hollandse veenpolder. i Jeur als FaJnröd of Jptun byr«i>r- beeld. Ron van Leeuwen van ar chitectenbureau Kokon en wet houder Adri Reijnhout bogen zich daarom maar eens over de kleurstalenvoor de laatste Schiedamseuithreidingswijk. Of: hoe Sveaparken rood werd. Door Edwin. Cornelisse Schiedam Adri Reijnhout is er niet tevreden over. Laat dat ook duidelijk merken. De rimpels in zij.-; voorhoofd en het afkeurend gebrom, laten niets aan duidelijk heid te wensen. De kleurstaal die tegen de muur van het proefpro ject voor Sveaparken bij het Faas- senpleïn staat, hoeft niet te reke nen op de voorkeur van de wet houder. „Nou, volgens mij is het toch echt gewoon bruin. En ik vind het niks. Moet je je die kleur eens voorstellen op een groot vlak onder een bewolkte lucht. Daar word je niet vrolijk van." De kleur valt dus af. Tenslotte zit de gemeente, met de wethouder voorop, niet te wachten op de ge boorte van de bijnaam Depripar ken. Eerder zijn al twee andere kleuren afgevallen. Te flets ral- parken') en te zoet ('Disneypar- ken') luidde het oordeel. Resteert de wethouder en de architect nog één houten plaat. Een dieprode kleur die het goed zal doen in de woonwijk naar Zweeds recept. Donker genoeg om een zweem van Zweedse sfeer op te roepen maar weer licht genoeg om de toe komstige bewoners niet onder te dompelen in een permanente sfeer van somberheid. De kleur draagt de naam -hoe kan het ook anders- Faluröd. Dus die moest het eigenlijk wel worden. Da's duidelyk. De kleur die het bouwproject bij het Faas- senplein opsiert komt overigens ook niet uit een Hemapotje, zu vertelt de wethouder, Jptun heet het goedje dat het woonwijkje van een terracotta uitstraling voorziet. Adri Reijnhout en architect Ron van Leeuwen bepalen met kleurstalen welke kleur Sveafors moet gaan sieren. Foto Roei Dijkstra „Die is gekozen omdat het een warme uitstraling he*- naar weer niet te veel detoneei met de bebouwing in de omgeving: de pi ramidewoningen en de huizen aan de Galjoot." Aan het eind van het rondje kleurstalen keuren, heeft de eer ste fase van de Zweedse woonwijk in de maak zijn eigen huiskleur gekregen. Santen met het wit van de dakranden, ramenlijsten en vensterbanken en het zwart van de dakbedekking moet Faluröd ervoor zorgen dat Sveafors een plaatje wordt; een Zweeds plaatje. De keuze voor de dieprode tint heeft nog een voordeel, zo blijkt. Het Deense architectenbureau VandKunsten dat de bebouwing in het hart van Sveafors voor zijn rekening neemt, heeft dezelfde kleur gekozen. Alle woningen krijgen nu dus een gelijke tint en dat oogt wel zo rustig. In eerste in stantie was dat overigens niet de bedoeling „Maar misschien is dit wel een heel goede ontwikke ling," zegt architect Ron van Leeuwen. „Als je geen goede kleur kunt vinden of het contrast te groot wordt met de andere kleuren, kan je er maar beter voor kiezen om helemaal geen contrast te hebben." Geschiedenis De kleur Faluröd is overigens ty pisch Scandinavisch dus het is niet verwonderlijk dan Vand Kunsten ermee op de proppen kwam. De kleur heeft volgens de wethouder ook een aardige ge schiedenis. Eentje die zo'n twee honderd jaar teruggaat. Er wordt straks zowaar een stukje Zweedse historie op de Schiedamse muren gestreken. Figuurlijk gezien ui teraard. „In Zuid Zweden heb je het dorp je Falun en daar smeerden de mensen eeuwen geleden lijnolie op de muren omdat dit het hout het beste preserveerde," vertelt Reijnhout, ..Maar hierdoor wer den die woningen grauw en grijs. Dat zag er met uit. Nou had je in de omgeving veel kopermijnen. Bij de ontginning van die delfstof kwam een afvalproduct vrn dat rood oxideerde. Een slimmerik ontdekte dat als je dat afvalpro duct door de lijnolie mengde, je een mooie rode kleur kreeg die bovendien jarenlang kleurecht bleef. Het mengsel had bovendien nog een bijkomend voordeel: de* preserverende werking werd flink versterkt" In de navolgende decennia ont dekte men dat koper toch niet 20 goed was voor met milieu en ze ker niet voor de gezondheid van de mensen die er te veel mee in aanraking kwamen. Van het mengsel werd vervolgens een synthetische, voor de mens mm-, der schadelijke, variant gemaakt die nu ook in Sveaparken wordt gebruikt. Te grabbel De keuze van de juiste kleur is heel belangrijk, volgens Adri Reijnhout. Met de keuze van een verkeerde kleur kan je het hele Zweedse concept te grabbel gooi en. En aangezien Sveaparken ge zien kan worden als het bestuur lijk testament van Reijnhout - over ruim een jaar legt hjj wet houderschap neer - zal hij het ze ker niet nalaten om zich er stevig tegenaan te bemoeien. „Het moeten rustgevende kleu ren zijn die harmoniëren met de omgeving. Het moet geen kakefo- nïe zijn. Om die reden zijn geel en oker eerder al afgevallen. Het zijn prachtige kleuren maar ze passen niet in de omgeving. Een. andere factor waar je bij je keuze reke ning mee moet houden, is het kli maat. in ons land. In Scandinavië is het licht anders, feller. In ons land is het allemaal wat grauwer, wij hebben wat vaker bewolkte luchten. Daardoor kan je bepaal de donkere kleuren die ze bijvoor beeld in Zweden kennen, met na me de grijsblauwe tinten, hier niet gebruiken. As je dat wel doet, bezorg je de toekomstige be woners een permanent ngjaarsge- vcel." Duidelijke richtlijnen of metin gen bestaan er volgens de wet houder niet om tot de keuze van een bepaalde kleur te komen. De kleur van een woonwijk moet je het gevoel geven dat je er thuis- voelt en met zo'n criterium kan je verschillende kanten op. Steeds vragen stellen helpt ook om de keus te beperken tot een overzich telijke staalkaart. „Hoe staat het bij een bewolkte november he mel, of bij een stralende junidag. En valt het goed bij de kopers," zegt Reijnhout. „Voor de rest is het subjectief Want kleur moetje voelen." anders. Ik heb er bewondering voor als ik zie hoe de mensen dat op de werkvloer invullen. Die zijn dan best bereid om iets extra's te doen." Het grote probleem bij de politie is momenteel het gebrek aan nieuwe aanwas. Lendering is in het verleden als hoofd onderwijs bij de politieopleiding in Amster dam geweest. Dan zou hij mis schien kunnen weten wat het aan trekkelijk maakt voor jongeren om een baan bij de politie te ne men. „Ik hield me daar natuurlijk niet met de werving bezig," veront schuldigt Lendering zich bij voor baat .Maar ik denk dat het vak op zich aantrekkelijk genoeg is. Maar leerlingen onder de 25 jaar krijgen op de politieschool een maandelijks zakgeld van 20'n 850 gulden. Dat is aanmerkelijk min der dan een salaris dat je op die leeftyd elders kan verdienen. Ja, dat vind ik dus niet handig. Dat is absoluut een belemmering voor de werving. Het hoeft geen vetpot te zijn, maar laat ze op z'n minst een normaal salaris verdienen." DTreaag30 maart SCHIEDAM Dc de 4 Molens, Gilde vooijaarsbeurs, 10.30- 16.00U. Podium Café. Jamsessie, 2130u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Benny Neyman met Crè me de fa ere me, 20.00u. MAASSLUIS Gebouw de Ark Dia-iezing duingebied De Beer,2O.0Oy, ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg kl za?i 20.30 Aan/Uit gr zaal 20.15 De moed om te doden. Blijderp Eitje. Dizzy 22.00 Bennie Weiss Levr Kwartet Urxqr 20.15 Afiatevka. Bisschops kerk 13.30 Rondleiding Erasmus Universi teit zaal B3 20.00 Lezing Leeskabinet, de Unie 20 30 Op weg naar het jaar 2001. Woensdag 31 maart SCHIEDAM Zorgcentrum Thurlede. Sjoelcompetibe, 14.OOu. DeTee rstoof. De Nieuwe Snaar met Famineumeuzen, 20.15u. VLAARDINGEN Dc West. Luxe paaslunch, 12.00-13.3CHi, Stadsgehoorzaal. Ain'tmisbehavin' met De- msejannah. Maqone Barnes e.a.,2.0.00u, ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg KJ zaal 20.30 AarVUrt gr zaal 20-15 De moed om te doden, De Mctenwei 13.30 Pdasactiwttst. BÜJdatp Eitje. TheaterWestl6.0O-17.0Q Stemwork- shop voor kinderen. 14,30 Max de Mol. 19.30-21.30 Koor: Speten met je stem WIJkgebouwCastagrwtn 14,30 Paasbingo. de Doelen &7aal 20.15 RPttO-Extra. Lanö- rerWenster 20.30 Serie SOtteconcertert Luxor20.15 Anatevka. 0deon20.30 Uve Jazz in Odeon. Nlghttown 23.00 Beenieman, Nighttown Theatercafé 23.00 Fresh Up. Theater Zuidplein gr zaal 20.15 Ketlied van Lawino - Het lied van Ocol. Sporthal Noor- de rhaven kade/ Snelleman 14.00-16.00 fportinsturf. Schelling*® 19.00 Zzep. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 Tiy-Out De Wouddurvel. t Kapelletje 14.30 Het Due Stuyvers Th eater, de Unie 20.30 NCRV Volg spot Live. Prinses Theater 20.00Wereld pro- gramma i.s.m.StrchtingDunya. SKVR Henne- kijnstraat 619 30-2130 Beeldende Kunst in filosofisch perspectief. Wljkgebouw de Scheg 20.00Paasklaver,assen. Van do.25 maa. t/m wc .31 maa. ROTTERDAM Cinerama 1: "You've got mad' (a!) dag. 13-16- 18.45-21.30. Cln.2: 'Shakespeare in love' (al) dag. 12.45-15.45-18.45-21 30. On.*. 'Savingprivate Ryan' (16) dag. 16.45-2030, do.vr.ma.di, ook 12.30. Cfn.4: 'Meet Joe Black' (12) dag. 16.15-10.15, do.vr.ma.di. ook 12.20. CH5: The horse wisperer* (12) dag. 13.15-20,30. 'Little voice' (12) dag 17-30. ImaxTheater'Afnca"selepharrtkingdom'{al) do.vr. 12-14-17-19. "Whales' (al) do.vr. 11- 13-15-18,za. Vm wo. 14-16-19.15.Everest' (al) do.vr. 16, za. t/m wo. 15. 'Amazone' (al) za. Vmwo.l8.15,za^o.ooR12.Thnlinde'(3f)za. t/m wo. (beh. ma.) 13-17.15, ma. alleen 174.5.'Savingpnvate Ryan' (16) dag. 20.30. Venster 1; 'La vita belia' (a I) dag 19.30, zo.wo. ook 15, zo. ook 12.30. 'Festen' (16) dag (beh ma.) 21.45. Sneak preview ma 22. Ven.2: 'Clarre Dofan' (16) dag 22. caiema- theek: 'Die andere serte' (16) do. 19.30. 'Nie mandsland' (16) vr. 19,30. Westffont 1918' (16) za. 19.30. 'Morgenrof (16) zo. 19.30. Kiassiekenreeks Onema 2000: 'la demer metro' (16) ma.di.wo. 19.30. zo. 15. Ven 4: 'Central do Brasri' (al) dag 19.30-22, zo. ook 12.3Q.wo, ooKl5Moviezone; Wilde' (16) vr. 15 30.Ven,4:'L'Etemiteetunjour'(l6)dag 19,30, zo. ook 12,30. 'Lola rennf (16) dag. 22.15. Lumlère 1: 'Rush houd (16) dag 13.30-16- 18-30-21. Lum. 2: "Vetybad things'{16} dag 18.45-21.30, do.vr.ma.dt. ook 13.15-16. Luip.3: 'Urban Legend' (16) dag 16.15- 18.30, do.vr.ma.di. ook 13.30, do.vr.za.wo, ook21.45. 'Aclockworkorange' (16)zo.ma.di. 20.45. Lum. 4: The bun red line' (16) dag 16.15-20, do.vr.ma.di, ook 12.30. Rexane: hen verschillende aduft films (18) dag 12 t/m 01. Pathé V 'Astenx AObeiixvs.Caesar' (al) dag 19-21.40 (org. vers.}, dag 11-13.40-16 20 (Ned. gespr.). Pat2: The faculty' (16) dag 1130-13.50-16.30-19-21.40 Pat3: 'Stepmom' (12) dag. 11.20-15.20-18.40- 21.30 (digeen 2130). Sneak preview: 'We're going to school again'.' (16) di. 21.30. Pat4: Payback'(16) dag 1130-14-16.40-19.10- 2150. Pat-5; 'Shakespeare in krve' (al) dag il.40-15.50-18.30-21.10Pat6;'Ene{nyof the state' (16) dag 15,45-18.30-2120, da- .vr.ma dr. ook 11.50. Pat7: '8 mm' (16) dag. 15 50-18.35-21.30,do.vr.ma.di. ook 11,50. Klndermatir>ees.*Cla2: 'ten lufzenleven' za- 12.15-14.30. Cfn.3: 'Madeline' &- 13.30.Van3; 'Rin Tin Tm de wolfs- zo. 15. 'Pmkeftje'zo. 13, wo. 15. Ven.4: Pippnntaka tuka land'zo.wo. 15-Lumdt'Een luizenieven' zazo.wo. 1330-16. Lurn-3: 'De pms urn Egypte* zajs.vjo. 13.15. Lum-4: 'Mulan' za.20.wo. 14. Pat.1: 'AstenxenObeSx tegen Caesar" dag 11-13.40-16.20. Pat.6: 'Abettje' za.zo.wo. 11-1335. Pat.7: 'Een lm- zenleven'za-ZD.vw), 11.10-1335. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'De keuken van Kok* vr. 21, "Winter '89' 2a. 21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5