'Het wordt tijd dat ik wat laat zien' Italiaan Quaranta verrast Blijlevens 'De Olympische Spelen mag Ik niet missen' Richard Krajicek wil zich ook in de Davis Cup bewijzen WK korte baan slechts tussendoel voor zwemster Thamar Henneken TVM-affaire eind dit jaar voor rechter Walker twee jaar geschorst Dammers op NK nemen dopingbeleid niet serieus Nieuwe geldschieter voor Ster der Beloften Roemeense turners zoek De Vries wint bowiingtitel DRGS duwt Ursus stukje dichter naar vijfde klasse Rotterdams Dagblad Donderdag 1 april 1999 Breda De Franse onderzoeks rechter Odile Madrolle zal in juli van dit jaar het onderzoek naar de dopingaffaire rond de wielerploeg van TVM afronden. Dat heeft de krant I'Equipe gemeld. Advocaat Joost van Mierlo verwacht dat de zaak in december voor de correc tionele rechtbank komt. De vondst van 104 ampullen Epo in een TVM-wagen, bij een routi necontrole in Reims in maart vo rig jaar, staat centraal in het on derzoek naar doping binnen de Nederlandse ploeg. TVM kwam ook in opspraak tijdens de Tour, toen renners werden opgepakt en voor verhoor en onderzoek wer den meegenomen. Voor Joost van Mierlo kwam het bericht in de Franse krant giste ren met als een verrassing. „Pa trick Keil, de onderzoeksrechter m de Festina-zaak, heeft tijdens Parijs-Nice gezegd dat hy die zaak in november wil afronden. Het lag toen al voor de hand dat wij iets later aan de beurt zouden zijn. Voor de Franse justitie is Festina een op het oog een ge makkelijke zaak. Bij TVM ligt het anders, justitie heeft in onze zaak geen bewijzen en bekentenissen voorhanden. Maar omdat ze zo hard op de trommel hebben gesla gen, moeten ze er wel een recht zaak van maken." De Franse procureur Laumosne, die het vertrek van ploegleider Cees Priem, verzorger Jan Moors en pioegarts Michailov uit Frank rijk zo lang mogelijk heeft tegen gehouden, zei in I'Equipe dat het TVM-drieta! 'in principe' niet te rug naar de gevangenis moet. Daniël Baal, voorzitter van de F ranse wielerbond, en Jean-Marie Leblanc, directeur van de Ronde van Frankrijk, worden vandaag in Lille voorgeleid aan onderzoeks rechter Patrick Keil. Het duo moet vragen beantwoorden in het kader van het onderzoek naar do- pingpraktijken in de wielersport. In het onderzoek zijn inmiddels twaalf personen in staat van be schuldiging gesteld, onder wie de renners Richard Virenque en RodolfoMassi. Londen De Britse atleet Doug Walker is door zijn bond voor twee jaar geschorst wegens het gebruik van dope. De 25-jarige Europees kampioen op de 200 meter heefi nandrolone gebruikt, een verbo den prestatiebevorderend mid del. De advocaat van Walker, Nick Bitel, verklaarde dat hij de uit spraak zal aanvechten. „Doug is onschuldig." In januari lekte uit dat na een controle sporen van een verboden middel waren aan getroffen in de urine van Walker. De atleet ontkende dat hij iets fouts had gedaan. Door Martij n van Beeten Nimes In een ruimte uie twee millenia historie ademt mag Richard Krajicek zijn Davis Cup-geschiedenis wat kleur ge ven. Hij soleerde naar de vierde plaats op de wereldranglijst, maar liet het tot dusverre in teamverband afweten. Van elf Davis Cup-partijen in het enkelspel won hij er slechts vier. In Nimes, voor 7000 Franse fans, mag Krajicek vanaf morgen de statistieken opfleuren. „Het wordt inderdaad tijd dat ik wat laat zien." Ruim twee jaar geleden liet hij zyn teamgenoten het alleen op knappen en zijn laatste Davis Cup-herinnering is bitter. In okto ber 1996 in Haarlem gaf hij ge blesseerd op en werd hij uitgeflo ten door het publiek. De man die altijd wat had, kon geen goed doen in de ogen van de toeschou wers. In Nimes kan Krajicek de Oranje-fans weer aan zich binden. Er zal geen mooiere plek te vin den zijn voor een tenniswedstrijd dan dit aan hel einde van de eer ste eeuw gebouwde amfitheater. Kan het heroïscher dan winnen in een arena waar ooit gladiatoren voor hun leven knokten? Spoken zal het. Wel overdekt, maar ge speend van elke luxe. Houten banken en het stof van tweedui zend jaar hangt er nog steeds, De tribunes staan kort op de baan, lo pen steil omhoog. De ondergrond, gravel, is ook ai niet in het voordeel van Krajicek. Al is die sneller dan verwacht. „De baan wordt steeds drogeren dat is prettig. De omschakeling van Key Biscayne naar hier valt me mee." Hongerig Krajicek is in vorm. Voelde hij zich bij zijn laatste twee partijen in Key Biscayne nog lusteloos, kwam er amper een hap door de keel, nu is hij hongerig. En eer herstel staat op het menu. „In het verleden liet ik me te veel aflei den door randzaken. Ik was gefo cust op het moeten winnen voor het land, voor het team. Ik wilde voldoen aan de verwachtingen. Dat ging ten koste van mijn spel. Maar ik ben ouder, ben volwasse nen Nu benader ik de Davis Cup als een gewoon toernooi. Ai is het anders. Je speelt meteen een fina le, knjgt niet de kan? om rustig naar topvorm te groeien." Krajicek kan niet alleen afreke nen met zijn Davis Cup-verleden, hij kan zich ook verlossen van een kwelgeest Van Cedric Pioline, zondag pas zijn tegenstander, ver loor hij de laatste drie partijen. „Ik hoop en ik geloof niet dat die negatieve balans dit weekeinde van invloed zal zijn. Pioline heeft mij vorig jaar op Roland Garros, op gravel, wel van de baan ge mept. Toen tenniste ik te aanval lend, nu moet ik het voorzichtiger aanpakken." De Franse bondscoach Guy For get heeft zich lang in nevelen ge huld over wie hij morgen in het enkelspel naast Pioline voor de leeuwen zal gooien. Jerome Gol- mard en Sebastien Grosjean zijn door het afzeggen van de gebles seerde Fabriee Santoro de voor de hand liggende kandidaten. Met de baankeuze heeft Forget er in ieder geval alles aan gedaan om Krajicek dwars te zitten. „De baan is langzaam genoeg voor ons om Richard te kunnen verslaan. Kra jicek heeft bewezen dat hij alle toppers kan kloppen, maar hij heeft in het verleden ook zijn mindere wedstrijden gehad, Pioli ne is constanter en ook de ande ren kunnen Krajicek op een min- Richard Krajicek (ij overlegt op de baan in Nimes met bondscoach Michiel Schapers. 'In het verleden liet ik me in de Davis Cupteveel afleiden door randzaken. Ikwas gefocust op het moeten winnen voor het land, voor hetteam,'aldus de Hagenaar, die tegen Frankrijk wat wil rechtzetten. FotoToussaintwuiters/ANP dere dag verrassen," aldus For get. Krajicek wordt door Forget wel genoemd als potentiële nummer een van de wereld. Zelf zegt hij daar minder mee bezig te zijn. „Eerst maar eens derde worden, dan komt het volgende stapje." 's Werelds nummer vier is dus een zekerheidje in het Nederlands team, net als het dubbel Paul Haarhuis en Jan Siemerink. Bondscoach Michiel Schapers wil graag dat deze twee ook op ATP- toemooïen als duo door het leven gaan, maar dat gebeurt niet. Haar huis heeft zich in ieder geval tot en met Wimbledon verplicht aan KofcstydeDe Italiaan Ivan Qua ranta heeft de tweede etappe van de Driedaagse van De Panne ge wonnen. De renner van Mobüvek ta versloeg in een rit over 240 km tussen Zottegem en Koksijde Je roen Blijlevens en Rabo-renner Markus Zberg in de sprint. Tom Steels behield de leiding in het algemeen klassement. De Belg Glenn D'Hollander, de Duitser Robert Lochowski en de Fransman Philippe Gaumont ga ven de tweede rit kleur. Het drie tal ontsnapte na 58 km uit het pe loton, Op elke beklimming nam Gaumont afstand van rijn mede vluchters, maar in de afdalingen .liet de Cofidis-renner zich weer inlopen. De maximale voor sprong van de drie bedroeg elf minuten. Na 150 km moest Lochowski los sen. Zo'n vijftien kilometer ver der kon ook D'Hollander het tempo van Gaumont niet meer volgen. Alleen hield de Frans man niet meer stand tegen het ja gende peloton. De Belg Johan De Greyter deed veertig kilometer voor de finish nog een poging, maar ook hij kon het niet volhou den. Door de hoge snelheid van de Mapei-renners, die Tom Steels opnieuw in stelling probeerden te brengen, viel het peloton in de slotfase uiteen. Zo'n vijftig ren ners konden uiteindelijk aan spraak op de eindoverwinning maken. Steven de Jongh, Servais Knaven en Peter van Petegem probeerden Blijlevens te lance ren. Maarten den Bakkér en Erik Dekker deden hun werk voor Markus Zberg. De TVM'er en Raborenner Heten rich echter verrassen door de Italiaan Qua ranta. Steels kwam te snel op kop en eindigde als tiende. Hij heeft in het klassement drie seconden voorsprong op zijn landgenoot Van Petegem. Jans Koerts staat als beste Nederlander zesde op zes teilen. De Driedaagse wordt vandaag afgesloten met een etap pe over 114 km en een individue le tijdrit over 14km. de Amerikaan Jared Palmer, Haarhuis, die zich haast onover winnelijk voelde aan de zijde van Jacco Eltingh, raakte dat gevoel de afgelopen drie maanden met Patrick Galbraith kwijt. Niet voor niets brak hij na het verlies in de eerste ronde op Key Biscayne met de Amerikaan. „Nee, die ervaring heeft mijn zelfvertrouwen niet aangetast, Ik ben nu bezig met de Davis Cup, met Jan." Geheim Net als zijn collega Forget hield, ook Schapers de tweede man iji w het enkelspel gisteren nog ge-" heim. De keuze uit drie opties stelde hij uit tot vandaag. Baseli- ner Sjeng Schalken, die vorig jaar in de Davis Cup tegen België op zichtig faalde, maakt kans om Haarhuis en Siemerink met het oog op de dubbel te ontlasten. Sie merink is de man met de hoogste ranking en Haarhuis de tennisser met de meeste ervaring. Boven dien laat de Eindhovenaar zich zelden gek maken. Dat lijkt in een arena waar door de eeuwen heen op leven en dood is gestreden, ze ker een pre. DoorGepLeeflang Huissen Het bericht leidde tot schampere lachsal vo's in de speelzaal van het NK dammen: dopingcon troles in de damwereld zijn op komst „Is dit een 1 aprilgrap of zo?" vroeg lijstaanvoerder Ron Heus- dens zich gisteren hardop af. Maar Wouter van Beek, president van de werelddambond FMJD, is bloedse rieus. Op het komende congres van de werelddam bond laat hij dopingbeleid op de agenda zetten. Heusdens, die in de vierde ronde van het NK een aanval van Rob Clerc koelbloedig afsloeg, schudde onbegrijpend het hoofd: „Ik zie de effecten van do ping op denksporten niet." Van Beek zal het FMJD-congres in augustus vragen 'hoe kunnen we in het dammen een adequaat do pingbeleid ontwikkelen' „Om net als andere sporten serieus genomen te worden en voor subsidies in aan merking te komen moet zo'n beleid er gewoon ko men. Of je in denksporten baat hebt bij dopingge- bruik? Schakers zeggen dat het zo kan zijn. Denk aan het gebruik van bètablokkers of amfetaminen om de ogen open te kunnen houden in bijvoorbeeld een slopende barrage." Gèrard Jansen, voormalig Europees kampioen, snapt het niet zo goed. Hij reageerde hoofdschuddend op de plannen.„Als je doping gebruikt op een evene ment als de Olympische Spelen, dan kan ik me er het nut nog van voorstellen, al vind ik het stom als je het doet. Maar het zou mij worst zijn als een tegenstan der in het dammen met doping tegenover mij achter het bord zit. Ik zou niet weten welk middel nuttig zou kunnen zijn." „Ik denk dat het op zich mogelijk zou moeten zijn met doping damprestaties te verbeteren," aldus Kees Thijssen, na gisteren tweede op het NK. „Een dam- partij duurt pakweg vier tot vijf uur en bewustzijns verruimende middelen zouden van pas kunnen ko men, Maar ik denk dat er geen speler te vinden is die het zal doen. Tsjizjov gebruikt psychedelische mu ziek om hersengolven in de juiste frequentie te krij gen voor een topprestatie, maar dat is geen doping." Thijssen rookte weieens een stickie. Positief bevon den worden vanwege marihuanagebruik en zwaar worden gestraft; het is een spookbeeld. „Want van marihuana ga je echt niet beter dammen. De lijst met verboden middelen zal dan ook wel goed moeten worden gedefinieerd." Schijndel De meerdaagse wielerwedstrijd Ster der Beloften heeft een hoofdsponsor gevonden. Het be drijf Elektrotechniek Van Heeswijk heeft zich voor zes jaar aan de voormalige Teleflextoer verbonden. „We hebben nu het fundament om in ieder geval tot het jaar 2004 verder te gaan," zei voorzitter Huub Snoeks. Teleflex haakte eind 1997 af als hoofdspon sor. De Ster der Beloften, vorig jaar gewonnen door Har sten Kroon, staat van 14 tot en met 18 april op de ka lender. De wedstrijd is opengesteld voor elite met en zonder contract. In totaal zullen negen buitenlandse ploegen aan destart verschijnéh: Hét etappeschema: 14/4: proloog in SchÜndel; 15/4: eerste etappe, Schijndel-Boxmeer (170 km), 16/4: tweede etappe, Valkenburg-Val kenburg {180 km); 17/4: Berg en Terbljjt-Theux 180 km); 154; Val- kenburg-Schijndel (175km). BoekarestDrie Roemeense turners zijn na interna tionale wedstrijden in Richmond in de Verenigde Staten op een onbekend adres achtergebleven. Dat heeft voorzitter Nicolae Vieru van de Roemeense gymnastiekfederatie gisteren in Boekarest bekend gemaakt, De verdwenen turners zijn Vasile Cioana, Marian Maüta en Vïorel Popescu. Zij hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun hotelkamers ver laten en zijn sindsdien niet meer gezien. Brussel Schiedammer Alex de Vries is met het Nederlands bow lingteam voor jongens in Brussel Europees jeugdkampioen gewor den. Nederland eindigde als eer ste met evenveel nunten als Zwe den, maar met 14 pins meer. De meisjes, die twee jaar geleden in Annecy goud veroverden, moes ten nu genoegen nemen met een gedeelde derde plaats. Engeland werd hier Europees kampioen. Kort Bpndig SVDPW-trainer Rob van Vliet gaat er vanuit dat 2ijn ploeg kam pioen wordt Bestuurslid Joop Beukers niet zonder humor: „De trainer is niet goed bij zijn hoofd." „Dat moet je ook wel zijn, an ders word je hier geen trainer," reageerde Van Vliet al even gevat HBSS heeft na Faust van der Meer ook oudgediende Wout Griep teruggehaald in het eerste Nog even en Cor Timraers, Henk Schar loo en Jan van Eys- den halen ook de schoenen weer van de wilgen De hockeywed strijd tussen de voetballers, spe lend onder de naam Aarts AH Stars en de vrouwen van Ever green was een groot succes Voor de voetballers wel te verstaan, want die wonnen met 2-3 Desi- ree Korpel en Linda van den Oe ver scoorden voor de thee voor Evergreen, maar na rust sloegen de voetballers toe Jurgen van Dun, speler/trainer Arthur Vlen- dré en AZ-doelman Oscar Moens maakten de doelpunten voor het team dat naast de lokale vedetten van MW27 en Excelsior Maas sluis, de profvoetballers Michel Langerak, Peter van den Berg (beiden AZ) en Bart Latuheru (NEC) in de gelederen had Ever green krijgt voorlopig geen revan che aangeboden K&B heeft me delijden met de hockeysters. Door Bas van den Berg VlaardingenBij het surfen op in ternet zag Thamar Henneken in eens het verplaatsbare zwemsta- dion in Hongkong waarin ze za terdag haar werelddebuut maakt. Een bassin dat eruit ziet als een omgekeerde piramide. Het deed de 19-jarige Vlaardingse weinig. Dat het WK korte baan een be langrijk tussenstation is op weg naar de Olympische Spelen in Sydney, boeit de voormalige VZC- zwemster veel meer. Ze is van een lichting die het in 2000 moet gaan maken. Maar ze beseft ook dat ze nog een forse achterstand heeft. „Bij VZC zat ik aan de top, maar dat was niet de reden dat ik daar twee jaar gele den ben weggegaan," zegt ze. „Ik wilde altijd al naar een grote club. Omdat me een medicijnenstudie werd afgeraden, heb ik voor fysio therapie gekozen. De studie is in Eindhoven en daarom lag het voor de hand dat ik bij PSV zou gaan trainen." „Eerlijk gezegd is studeren en trainen bij die club in het begin geen succes geweest. Ik woonde in een zogenaamd zwemmershuis met drie zwemmers. PSV huurt die huizen voor de ongeveer vijf tien topzwemmers. Hoewel ik al tijd graag op mezelf heb willen wonen, was het niet wat ik zocht. We kookten ieder ons eigen potje, maar op de een of andere manier klikte het onderling niet. Het was een complex van factoren waar door ik niet lekker in mijn vel zat. Daartoe behoorden natuurlijk ook het acclimatiseren, de andere trai- ningsopzet en de studie." „Ik heb er lang met trainer Jacco Verhaeren van PSV over gespro ken. Uiteindelijk besloot hij dat ik alleen mocht wonen en dat is een pension geworden dichtbij het zwembad. Vanaf dat moment ben ik weer progressie gaan maken. Ik ben op 1 januari 1998 verhuisd en op het NK in Eindhoven vorig jaar zomer lagen mijn tijden al weer op schema. Op de 100 meter vrije slag eindigde ik als tweede achter Inge de Bruijn in en ik werd derde op de 200 meter vrije slag." Perfecte slag Thamar Henneken kan nog zo veel trainen en schaven aan tech niek, een zwak onderdeel is tot nu toe het keerpunt. „Ik heb eer. bij na perfecte slag, zegt mijn trainer Jacco Verhaeren van PSV. Onder watervideo-opnamen wijzen dat uit, maar ik start altijd te laat. Bij de Wereldserie in Gelsenkirchen ging het weer helemaal fout. Als het 'op uw plaatsen' klinkt, ga ik met mijn lichaam eerst naar ach teren om daarna de starthouding aan te nemen. Maar de Duitse starter schoot ons zo snelweg, dat ik als laatste in het water lag." „Desondanks kom ik op de 100 meter vrije slag al aan de 57.5 se conden. De limiet voor de Olympi sche Spelen is rond de 56 secon den. Maar goed, ik kan nog ruim een jaar lang trainen op de 100 meter vrije slag. Dat is de afstand waarmee ik op de Spelen wil uit komen. Het is natuurlijk fijn als je in een estafetteploeg wordt opge nomen, 2oals nu in Hongkong. Maar als ik eerlijk moet zijn, ga ik liever voor een persoonlijk num mer." In Eindhoven bestaat het leven van Thamar Henneken uit trai nen, eten, studeren en slapen. „Toch is het anders dan vroeger," zegt ze. „Enkele jaren geleden deed het me niks als ik een af stand won. Nu g eft het me een kick en steek ik ook mijn hand in de lucht. Ik denk dat het komt, doordat de andere zwemmers en zwemsters van PSV' ook zo spon taan reageren. Ik kan best begrij pen waarom voetballers uit hun bol gaan bij het maken van een doelpunt." „Dat het me zoveel doet, komt ook omdat ik het zo naar mijn zin heb. Niet alleen wordt de training ge varieerd en op een ontspannen manier gebracht, ook ben ik veel relaxter in vergelijking met het eerste halfjaar bij PSV. Een aar dig voorbeeld was de finale van de 200 meter vrije slag op het NWK in Den Bosch. Ik miste de A-fina le, maar werd wel winnaar van de B-finale. Ik was vooral tevreden over mijn tijd van 2.02.8 minuten die zelfs een derde plaats in de A- finale zou hebben opgeleverd." „Na het WK in Hongkong ga ik op hoogtestage in Los Alamos in Nieuw Mexico. Mijn trainer heeft me geadviseerd daar naar toe te gaan, ondanks dat ik me bij de vo rige hoogtestage niet zo prettig voelde. Ik heb er lange tijd over gedaan te herstellen. Als ik mijn laatste tentamens heb gehaald, wil ik tijd vrijmaken om me op de Olympische Spelen voor te berei den. Want die mag ik niet missen in mijn zwemearrière." ..Misschien ben ik nog we] kandi daat voor de Spelen in 2004, maar daarna lijkt mijn zwemearrière voorbij. En ja, daarna zou ik het liefst een jaartje naar Afrika gaan om mensen te helpen. Of als dat niet lukt een sportpraktijk voor fysiotherapie beginnen." fèdê*y-,v,.- _V\ fcJSi De Vlaardingse zwemster Thamar Henneken bewaart haar me daillesin een schoenendoos. Wellicht kanzeereen paaraantoe- voegen na het WK korte baan dat komend weekeinde in Hong kong wordt gezwommen. Foto Peter Molkenboer Door Bart Boerop Schiedam Wanneer de spelers van Ursus over het randje durven kijken, zien ze in de diepte van het ra vijn de vijfde klasse opdoemen. Gisteravond duwde DRGS de Schiedammers een stukje dichter naar de afgrond. Een uur koesterde de hekkensluiter een 1-0 voorsprong, maar mede door twee goals van Remon Verspuy in twee minuten tijd liep Ursus tegen een 2- 4 nederlaag aan, de tiende dit seizoen. De zoete smaak van de overwinning heeft de ploeg van de ontslagen trainer Jaap van der Nol en interim- oefenmeester Cock Zeij nog niet mogen proeven. En als je niet wint in de vierde klasse dan hoor je er ook niet thuis. Zeij mag natuurlijk de handdoek nog niet gooien, maar ook hij lijkt er niet meer in te geloven. „We komen kwaliteit en inzet te kort. Het zal een he le zware dobber worden." DRGS stond er tot gisteren in 4G ook niet al te best voor. De bezoekers zagen alleen Germinal en Ursus onder zich op de ranglijst Door de drie punten laat DRGS nu ook Aeolus en RKWIK achter zich, maar die hebben wel een duel minder gespeeld. Wanneer trainer Randell Mauricio zijn jongens zaterdag tot grote daden kan inspireren tegen Germinal, is DRGS zo goed als veilig. Mauricio: „We hebben vandaag een goede stap gezet, maar we moeten alert blijven." De gasten misten de eerste helft tegen Ursus scherp te, anders was de wedstrijd al voor rust beslist. De eerstejaars Kethelclub kwam vroeg op voorsprong door een kopbal van Sander Vellinga. Voor rust kre gen Rogier Molenaar en Said Zouzaii (twee keer) dot ten van kansen om DRGS op gelijke hoogte te bren gen, maar Ricardo Gokke keepte zeer sterk. Na een uur spelen, moest Gokke passen op een schot van Ronald UI tee. Via de handen van de doelman sloeg de bal tegen de touwen. Een paar minuten later trapte de Ursus doelman een bal tegen zijn eigen ver dediger Patrick van Beek op. De bal kwam voor de voeten van Cees van Os die gemakkelijk kon scoren. Na de 2-2 van Raymond van Rijswijk kreeg DRGS'er Remon Verspuy het op zijn heupen. In twee minuten tijd gaf hij Gokke twee keer het nakijken: 2-4. UreuvDRGS24(l-0). 11. Sander Vellinga 1-0,61. Ronald Ultee 1-1, 65 Cees van Os 1-2,75. Raymond van Rijswijk 2-2, 84. Raymond Verspuy 2-3,86. Raymond Verspuy 24. Bijzonderheden: Scheids rechter Janson deed eralies aan om de kaarten op zak te houden, maar moest er wel een trekken toen Raymond van Rijswijk natrap te. De speler van Ursus kwam met geel goed weg. Ursus: Gokke, Van Schijndel, Henk de Maar (45. Fiegel), Meijers, Van Beek, Johan de Maar, De Vries, Van Rijswijk {83. Bogaert), Her ben, Vellinga, Neuschwangen (24. Lindenberg). DRGS: Scheffers, Dedrog, Van Dam, Mosso (26. Sarris), Janssen, Ultee (73. Lecker), Molenaar, De Lama, Van Os (87. Bekker), Zouza ii, Verspuy

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5