VïB Moet Marilia in de spits? a Kopsterke en snelle verdediger zou bij Sparta als breekijzer kunnen fungeren de spits iö Specialisten in totale interieur-ontwerpen en projekten Vloeren met een eigen historie If 'Aan deze competitie is geen touw meer vast te knopen' Jan Everse: 'Dat komt neer op paniekvoetbal' Marco Boogers voor de rechter Roda JC morst punten in futloze derby Van den Berg kandidaat bij Excelsior Wouters: 'Ledezma heeft niet geschoten' Vr. 5 hi De Spits in Rotterdam staat voor 42 jaar ervaring in adviesontwerp en inrichting. Daarom nodigen wij iedereen die Binnenhuis 1999 gemist heeft, of die mensen die gewoon nog niet uitgekeken waren bij onze stand, graag nog eens uit voor een bezoek aan onze showrooms en interieurstudio's in de Hoogstraat en de Woonmall Alexandrium III. Waarom, omdat wij ervan overtuigd zijn dat, wan neer u iets aan uw interieur wilt doen zo'n bezoek meer dan de moeite waard is. Niet alleen om dat u zeker nieuwe ideeën op zult doen, maar onze mensen infor meren u ook graag over meubelen en accessoires. Tussen ergens wonen en je er gens thuis voelen ligt een wereld van verschil. De interieurvormgever kan u helpen bij het inrichten van uw woon- en werkom geving, zodat u zich er prettig in voelt of u er nu woont, werkt, slaapt of eet. Topontwerpers als Charles Eames, Henk Vos, Fritz Hansen, Jan des Bouvrie, Ge rard van de Berg en vele anderen zijn bij ons sterk vertegenwoordigd. Een 154 pagina's dikke Ugne Roset catalogus ligt voor u klaar in één van onze winkels. Onze beide showroomsen interieurstudio's zijn ook geopend op 2e Paasdag van 10.00 tot 17.00 uur. Graag tot ziens binnenhuiskunst Hoogstraat 85-95 (tussen Mariniersweg en Oostplein) Rotterdam Tel. 010 - 4137012 WoórimaII«lexandrium|l Waterman\Vfeg125 V TOtterdam Tel. 010J4561171 Spreekt antiek meer aan dan modern en gaat de voorkeur uit naar een houten vloer? Antiek Planken Vloeren (APV) geeft ais ongekroonde specialist hierop het ant woord. Antiek Planken vloeren 2ijn voor vee! mensen heel prettig om op te leven. Hiervoor 2ijn verscheidene redenen aan te geven. Deze vloeren worden gelegd van oud hout, dat helemaal uitgewerkt is en daardoor de duurzaamheid van uw vloer vergroot Juist aan dit hergebruik ontlenen deze vloeren hun warme uiterlijk en is het mogelijk de nostalgische en pure sfeer van vroeger terug te brengen in uw interieur van nu. Door gebruik te maken van oud hout draagt u tevens uw steentje bij aan het mi lieu en wordt ontbossing van de aarde enigszins tegengegaan. Voor uw vloer hoeven in ieder geval geen bomen gekapt te worden! Het zijn vloeren die meerdere generaties meegaan, zodat de aanschaf éénmalig is en daardoor de goedkoopste vloerbedek king, Antiek planken vloeren vragen weinig on derhoud, zijn hygiënisch, isoleren goed en hebben hun eigen unieke verhaal en verle den. Maar boven alles zijn ze de prachtige, warme basis van uw interieur. Het is de moeite waard eens een kijkje te nemen in de showroom van APV. En mocht u naast een antiek houten vloer ook nog een ambachtelijke tegel zoekfen? APV heeft sinds kort uit Portugal handgemaak te tegels voor vloer en/of wand in het as sortiment. De combinatie van antiek hout met deze tegel Is uniek in zijn soort -Landwerf67 Rotter dam Tel. 010- 4128591 Showroom: Binnenrotte 77 Rotterdam Tel. 010-4123494 j Vrijdag 2 april 1999 ii 'ïf IS Rotterdam Feyenoord is van morgen met een complete selectie afgereisd naar Alkmaar voor de competitiewedstrijd tegen AZ. Kees van Wonderen en Peter van Vossen zijn voor het vertrek nog behandeld door Dick van Toom, het hoofd van de medische staf, die beide internationals weer heeft klaargestoomd voor het paasweekeinde, waarin Feye noord tweemaal aantreedt. Daardoor kan Leo Beenhakker zo goed als zeker zijn sterkste forma tie tegen Willem van Hanegems equipe het veld insturen. AZ was in de eerste helft van de competi tie de enige ploeg, die kans zag Feyenoord te verslaan en is tot op heden ook de enige dub geweest die in de Kuip een overwinning heeft weggehaald. Wil Feyenoord in een comfortabele positie aan de kop van de ranglijst blijven, dan kan het zich eigenlijk niet veroor loven om in Alkmaar punten te verspelen. April wordt voor Feyenoord in we zen de maand van de waarheid. Zes competitieduels èn de halve finale in de beker tegen Ajax staan tussen nu en het eind van de maand op het programma. Voor de Rotterdammers is het te hopen dat de zware inspanningen Kees van Wonderen: 'Weinig tijd omteherste - Ie ft. Foto Cor Vos van met name de internationals de ploeg niet zullen opbreken. In februari moest Feyenoord door verschuivingen en afgelastingen zijn winterstop met enkele weken verlengen en nu komt alles op een hoop, met wedstrijden op vrijdag avond en tweede paasdag, terwijl ook de gestaakte partij tegen NAC nog steeds moet worden inge haald. Aan de hele competitie-indeling kan je als speler geen touw meer vastknopen," zegt Kees van Won deren, die vanmorgen in alle vroegte nog een extra behande ling kreeg van Dick van Toom, maar wel denkt te kunnen spelen. „Normaal is het niet zo erg als je een blessure hebt, maar als er zo weinig tijd is om te herstellen en normaal te trainen, kan het pro blemen opleveren." Van Wonderen liep aan het begin van de week bij het Nederlands elftal een gekneusde teen op ('Nee, niet door Johan Nees- kens...'), kreeg daar woensdag avond tegen de Argentijnen een flinke kneuzing aan zijn scheen been bij. „Ik ging voor een fifty- fifty bal en klapte bovenop een Ar gentijn, ook omdat ik op het laatst uitgleed. In de rust vroeg Rijk aard hoe het met me was en toen zei ik hem dat ik best wel last had. Rijkaard zei dat hij toch al van plan was om me eruit te halen, omdat hij met Beenhakker be paalde afspraken had gemaakt." Van Wonderen hield andermaal een goed ge/oei over aan zijn op treden in Oranje. Alle keren dat hij nu voor Nederland heeft ge speeld, was de technische staf van het Nederlands elftal dik tevre den over de Feyenoorder. „Het was perfect dat ik bij Oranje nu ook in het centrum stond, dat is tenslotte ook de positie die ik bij Feyenoord bekleed." Van Wonderen zag in de tweede helft dat Bert Konterman zijn rol bekwaam overnam. ,$ert straal de heel veel zelfvertrouwen uit en dat vond ik goed om te zien. Hij maakte tenslotte zijn debuut te gen één van de beste ploegen in de wereld." Konterman was gisteren op de training van Feyenoord weer de nuchterheid zelve. Hij zei een paar fantastische dagen te heb ben gehad en veel respect en steun te hebben geproefd bij de andere internationals van Oranje. „Zelfs Edwin van der Sar was bij het begin van de tweede helft naar me toegekomen. Hij zei, mocht ik een keer in de proble men komen, ik de bal altijd aan hem kon geven. In welke positie hij ook zou verkeren, links of rechts, dat maakte hem niet uit. Kijk, da's toch lekker als je zo'n keeper achter je hebt" Door Piet Ocks Rotterdam Het nijpende gebrek aan stootkracht, het geringe kopsterke vermogen met als gevolg nog geen handjevol doelpunten in de laatste wedstrijden roept her inneringen op aan 1964, toen Sparta in dezelfde benarde situatie verkeerde als nu. Voorstopper Theo Laseroms werd destijds door trainer Bill Thompson naar de front linie gedirigeerd als een soort breekijzer. Theo de 'Tank' moest met zijn kop- kracht en inzet openingen forceren, waardoor Sparta alsnog aan degradatie kon ontsnappen. Die tijd moet terugkeren, zo klinkt het steeds luider op het Kasteel. Geopperd wordt om de Braziliaan Reginaldo de Santana, bijgenaamd Marilia, in de spits by Sparta te posteren, omdat hij met zijn snelheid en kopkracht mis schien wel hetzelfde breekijzer kan betekenen als Theo Laseroms halverwege de jaren zestig. „Dat heb ik," zegt voormalig voor stopper Aad Andriessen, „ook nog een keer meegemaakt onder Bar ry Hughes. In 1982 had ik Peter Robinson een keer vervangen en dat ging zo goed, dat Hughes niet meer om mij heen kon. Heeft-ie Robinson een paar wedstrijden in de spits gezet, omdat hij hem niet op de bank wilde laten plaatsne men. Maar dat ging niet. Verdedi gend koppen is nu eenmaal an ders dan aanvallend koppen, het is een wereld van verschiL" Iets te kort „Daarom geloof ik niet," vervolgt de trainer van Capelle, „dat Mari lia in de spits kan lopen. Hij komt volgens mij op elke positie, waar je hem ook neerzet, iets te kort. Het lijkt me, zeker in deze fase, geen versterking voor de aanval. Maar wie wel? Er werden tegen Vitesse en PSV helemaal geen kansen gecreëerd. Sparta mist ge woon een balvaste spits, waardoor ook Arjan van der Laan niet meer uit de verf komt- Marilia in de spits is een noodgreep, waarmee ik toch nog even zou wachten, Eerst De Graafschap nog maar even afwachten. Dat wordt een Marilia jong leert voor de ogen van Ar jan van der Laan 0), die is hersteld van een spier blessure en NlcoJalink, die nog niet geheel fit Is. Zijn aantre den vanavond tegen De Graafschap is dan ook zeer twijfelachtig. Foto Frank Hara- wljk/John do Pater cruciale wedstrijd. Ik zou ze alle maal gewoon weer op hun eigen plaats een kans geven en de zaak nog niet rigoureus gaan omgooi en." „Ik heb als jong toe schouwe rtje nog meegemaakt," zegt Joh, Van Zotst, voormalig rechterspits, „dat Laseroms in de spits werd opgesteld, Weliswaar is Marilia niet met hem te vergelijken, maar ik heb al eens eerder gezegd, dat Marilia meer naar voren zou moe ten spelen. Vanaf het middenveld of van achter de spits kan hij een actie maken, want hij is snel en sterk in de lucht In de spits zou misschien ook kunnen, maar dat zou op de training moeten worden uitgeprobeerd. In eik geval niet meer in de verdediging, want daar maakt hij te veel foutjes." Te opportunistisch „Marilia in de spits," zegt Ron van den Berg, voormalig middenvel der, „lijkt me niets. Dat lijkt me een te opportunistische nood greep, waarvan niemand wijzer wordt. Weliswaar is hij kopsterk en snel, maar ik zou het niet doen. Marilia lijkt me niet het type breekijzer als Laseroms, Volgens mij heeft hij daartoe te weinig aanvallende kwaliteiten. Ik zie hem gewoon het liefst als voor stopper." „ïk vind het met eens zo'n slecht idee om Marilia wat meer naar vo ren te laten spelen," vindt twee voudig international Tonny van Ede. „Ik vind hem een goede voet baller, alleen maakt hij achterin te veel foutjes, omdat hij alles altijd te mooi wil doen. Maar ik zou hem graag eens zien als middenvelder, net achter de spits. Hij is altijd ge vaarlijk als hij opkomt en hij is kopsterk. We missen nu eenmaal wat body voorin. Het oogt alle maal wel aardig, maar het ont breekt aan kracht. Daarom lijkt het me wel een goed idee, want hij kan veel met een bal en hij gaat vaak op avontuur. Maar als ze al lemaal hun mouwen opstropen en een beetje meer geluk hebben, moet het allemaal goed kunnen komen." „Marilia in de spits?" Jan Nijman, voormalig assistent-trainer, heeft de voorzetjes ook gehoord op Spangen, maar hij moet er niets van weten. „Iedereen praat dat el kaar aan. Het komt voort uit onze kerheid. Maar het is niks," zegt hij kortaf. „Marilia moet gewoon achterin spelen. Met zijn snelheid kan hij veel corrigeren. Ja, ook zijn eigen fouten, dat is waar. Maar zet hem niet in de spits. Dat is een lapmiddel. Het zal mis schien een keer lukken, maar dat is dan een toevalstreffer. Nee, ik zou gewoon Tammer en Ali blij ven opstellen in de spits met daar achter vier middenvelders en een verdediging met een laatste man. Want De Graafschap höèft van avond niet zo, het is uit op een punt. En als Sparta aanvalt, is het juist kwetsbaar." Henk ten Cate tenslotte, oud-trai ner van Sparta: „Ik geef daar geen oordeel over. Jan Everse is capa bel genoeg om zelf te bepalen of Marilia in de spits kan spelen. Ik ga in elk geval niet op zijn stoel zitten." Rotterdam Jan Everse zegt open te staan voor elke sugges tie. „Het is aardig dat de mensen meedenken," zegt Sparta's trai ner, „maar Marilia in de spits komt neer op paniekvoetbaL Het zou kunnen in de laatste tien mi nuten van een wedstrijd als je iets wil forceren, om een wed strijd open te breken. Maar ik kan zijn kwaliteiten goed in schatten cn dan moet ik zeggen dat ik niet zo gecharmeerd ben van het idee. Het zou niet des Sparta's zijn om zo te gaan voet ballen. Ik denk dat Eikhattabi en Tammer op die plaats meer tot hun rechtkomen." De vergelijking met Theo Laser oms vindt Jan Everse dan ook niet opgaan. ,Die speelde in een heel ander elftal en in een heel andere tijd. Je ziet het nu bij NAC, dat MacDonald een paar wedstrijden in de spits heeft ge probeerd en MW met Vriesde. Die ploegen zijn daar ook op te ruggekomen." ,Ik ben dag en nacht niet het elf tal bezig en kom steeds weer tot de conclusie dat we tegen gelijk waardige ploegen, zoals FC Utrecht en NEC best aardig spe len. Vanavond krijgen we De Graafschap en volgende week RKC. Dat zijn ploegen, waarvan wij de punten moeten pakken." Of Jan Everse vanavond (aan vang 18.30 uur op het Kasteel) kan beschikken over Kew Ja- liens (enkelblessure), John Nieu- wenburg (liesblessure) en Nico Jalink (hamstringblessure) is nog zeer de vraag. „Nieuwen- burg," moppert Jan Everse, „heeft die blessure tyuens de training met Jong Oranje opgelo pen. Ik heb begrepen dat ze veel te hard hebben moeten trainen. Daar begrijp ik niets van in deze fase van de competitie. Han Ber- Volendam De voor Volendam uitkomende Marco Boogers en Marco Gentile moeten zich op 12 april voor de Haarlemse politie rechter verantwoorden voor het mishandelen van een supporter. Justitie beschuldigt de voetbal lers van openlijke geweldpleging, waarvoor een maximum celstraf van 4,5 jaar geldt. De klappen vie len op 17 oktober vorig jaar, nadat de spelers een avond uitwaren ge weest in Volendam. Het slachtof fer deed aangifte bij de politie, waarna Boogers en Gentile zich een paar dagen later bij de politie- recherehe moesten melden. Maastricht Alsof de punten er voor Roda JC niet toe de den, zo gemakkelijk liet de subtopper ze gisteravond in Maastricht liggen. In een fut loos duel bleven MW en Roda zonder doelpunten, 0-0. De eerste helft was ronduit futloos. Beide ploegen wisten. slechts één kans te creëren. Die van Roda JC kwam het eerst, in de 27e minuut Luy- pers kopte een hoekschop van Van der Luer net naast. Acht minuten latersehoot Heubaeh namens MW een vrije trap. rakelings over. Na rust werd het spelbeeld er niet veel beter op, maar kre gen de ploegen wel wat betere kansen. Nygaard schoot na mens de bezoekers zeven mi nuten na de pauze van dicht- bij over. Achttien minutent voor tijd bracht MW-doelman - Van Du ijnhoven knap recbv ding op een inzet van Van der Luer, die door Nygaard van richting was veranderd. Op nieuw Van der Luer was der tien minuten voor het eind, dichtbij de openingstreffer. Hij raakte uit een vrij e trap de lat. De thuisploeg leek daarna nog bijna de winst te pakken, maar Van Haaren haaide voor Roda de bal van Perez van de doellijn.. Verder kreeg MW/j bijna geen kans. Met name het middenveld van de bezoe- kende ploeg stelde teleur. Rotterdam Na Jan Poortvliet is ook Jack van den Berg, de huidige oefenmeester van Zwart Wit'28, kandidaat om Mario Been op te volgen als assistent-trainer van Excelsior. Hij heeft een gesprek gehad met Rob Baan, Feyenoords bestuurslid technische zaken De Barendrechter heeft het voor deel ten opzichte van oud-intema- tional Poortvliet, nu nog parttime werkzaam bij de Belgische vier deklasser Overpelt, dat hy in de regio Rotterdam woont. Hij kent het voetbal in de omgeving en was voordat hy driejaar geleden naar sportpark de Vaan vertrok werk zaam bij de jeugdopleiding (B-ju- nioren) van Feyenoord, Een jaar geleden nog sloeg de 40-jarige oud-speler van onder meer SC Feyenoord, Baren drecht en Zwart Wit'28 een aanbod af voor de func tie van hoofdtrainer bij SC Feye noord. Van den Berg: „Ik heb een positief gesprek gehad met me neer Baan," Jan Flokstra maakt overigens morgen zijn rentree by Zwart Wit'28. De doelman bedankte na een rode kaart in het duel met SHO en de daaropvolgende kri- - tiek van trainer Van den Berg. Een gesprek tussen beide partijen leidde tot zijn terugkeer. Amsterdam Froylan Ledezma heeft in een nachtclub in zijn va derland Costa Rica geen schoten gelost op bezoekers. De Ajacied zou bij het verlaten van het eta blissement volgens een barkee per een vuurwapen hebben ge bruikt om een mensenmassa uit een te jagen. Ajax-trainer Jan Wouters liet gisteren weten dat het bericht onzin is. „Wij hebben na zijn terugkeer met hem ge sproken en we hebben verklarin gen die zijn onschuld aantonen." MW - Roda JC 0-4). Scheidsrechter. Van der Ende. Toeschouwers: 8000. Ge'e kaart: Janssen, Voimer (MW). MW: Van Duijnhoven; Plum, De Jong, Voimer, Heubaeh: Falxx. Landzaat, Jans sen, Taiwo, Perez, Vnesde. Roda JC: Kalac; Kudge, Luypers, Vrede, Van Haaren; Tchoutang (77. Torroa), Ny gaard (76. Dootnenuk), Van der Luer, Van der Heyden (65. Lawai); Van Houdt. Pee tere Stand Feyenoord24 18 4 2 56 58-25 Vitesse25 15 5 5 50 4M0 PSV 25 13 7 5 46 62-38 Willem U26 14 4 8 46 49-39 RodaJC.26 13 6 7 45 47-32 Ajax 25 32 8 5 44 53-25 FC Twente26 32 7 7 43 40-33 Heerenveen26 11 8 6 42 44-33 AZ25 9 11 5 38 40-41 FCuTrwht"""!"1.26 9 6 U 33 46-18 NEC25 7 8 10 29 32-40 CambuurL25 6 7 12 25 27-43 Graafschap 26 5 10 11 25 28-44 MW 27 5 8 14 23 31-50 Sparta 25 5 3 17 IB 25-54 RKC 26 3 6 17 15 27-51 NAC .25 3 5 17 14 25-46 Hftf»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5