21F Dramatisch weekeinde Neptunus SC Feyenoord kan even niet beter Coal niet bang voor Poortugaal 'Drietanders' grijpen zowel tegen Leonidas als VCS naast periodetitel Weer duel van The Harvards gestaakt Geen hattrick HION-jeugd IDEKOPiE Ét'OERIEjr Dubbele domper voor DRL Volle winst voor HOV Duivesteyn wint periodetitel Topper in serie Al onbeslist Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 april 1999 Achthuizen Scheidsrechter Jan van Zanten heeft gisteren het duel tussen FIOS en The 'Harvards in de Serie Al na ze ventig minuten gestaakt. De Rotterdammer was het voort durende gemekker van The Harvards-spelers op zijn -lei ding op dat moment meer dan zat Van Zanten had in Acht huizen toen al drie Rotterdam- mers een rode kaart voor hun fftieus gehouden. j„Tk heb echt geprobeerd door te gaan, maar steeds maar dat dreigen, schelden en vloeken !'van The Harvards-spelers, het r;was gewoon niet meer te i-doen," aldus de arbiter. „Na een halfuur heb ik de wedstrijd k*tien minuten stilgelegd omdat een speler van The Harvards (Marcel van Zanten) hel veld niet wilde verlaten. Die rode kaart was wegens aanmerkin gen op de leiding. De andere rode kaart was voor een poging een speler van FIOS in zijn ogen te steken (Fred van den Stokken) en de laatste rode kaart was voor het onderuit trappen van een doorgebroken speler (Herman Kleen), Het had gewoon geen zin meer om t door te gaan. FIOS heeft een jonge ploeg, die spelers waren v gewoon bang." "Geblesseerd Harvards-voorzitter Carel £^|Scbott vindt dat Van Zanten de •v«*iiwedstrijd nooit had mogen fluiten. „Hij was geblesseerd en liep de 800 meter in zesen- eenhaif uur. Dan krijg je op een gegeven moment irrita ties. De eerste gele kaart gaf hij omdat een speler van ons de bal met een sliding in het publiek schoot. Die eerste rode kaart sloeg ook nergens op. Toen al dreigde het elftal met weglopen." Het is voor de vierde keer in korte tijd dat een wedstrijd van The Harvards stilgelegd wordt. Zaterdag werd het duel tegen SVDFW gestaakt wegens het slechte weer, vorige week te gen Jai Hind werd er tijdelijk onderbroken vanwege hoog opgelopen spanningen en 1 veertien 'dagen'gétedéft Werd vanwege een massale vecht- ,5'party vdë wedstrijd tegen De '4Roef gestaakt. Schort overweegt The Har vards uit de competitie te-Üa- - len. „Op deze manier heb ik er niet veel zin meer in. Ik moest voor dit weekend al praten als Brugman om alle spelers over te halen om toch weer te voet ballen. Die gaan ook liever naar de camping dan elke week deze ellende. De bond 'f moet gewoon zorgen voor de- i gelijke scheidsrechters." 'RotterdamHION Al is er niet in geslaagd om het eigen Tinus Homburg-toernooi voor de derde maal op rij te winnen. De Rotter dammers bereikten wel de finale Van de vierde editie van het inter nationale jeugdtoemooi, maar daarin was het Engelse St. Albans City Youth met 2-0 te sterk. KSK DONK uit Belgié legde beslag op w de derde plaats. KNVB-Competitie onder 23 jaar, Poule A: Zwaluwen Vl-WKf 18 45 uB: SHO-WOR (19.30 uJ, C: Spint-Jodan Boys (19 30), E: Haastrccht-TOGB(l93Qu) Door Jacob van Schaik Rotterdam— De voetballers van Coal en Poortugaal zorgden voor voetbal op zijn paasbest. Vele voetballiefhebbers hadden al zo'n vermoeden gehad, want langs de lijn genoten vele tientallen toe schouwers op een druilerige maandagmiddag van de topper in 4E. Het overvolle inhaalprogram ma van lijstaanvoerder Poortu gaal had nog geen teleurstellin gen opgeleverd. Vier maal negen tig minuten inhaalrace binnen acht dagen was echter te veel van het goede, want Coal greep haar laatste titelkans: 3-1. Poortugaal blijft met twee punten meer bo venaan, terwijl op de laatste speel dag nog een directe confrontatie volgt. „Bij verlies of gelijkspel was het gat te groot geworden," klonk het opgelucht uit de mond van de ver trekkende trainer John Corver. En inderdaad was het soms span nend geweest. „Maar je wou toch met zeggen dat zij beter waren? Wjj zijn echt niet bang voor Poor tugaal." Angstig was dus niet de juiste omschrijving van het spel van zijn ploeg in de eerste vijfen twintig minuten. Feit was wel dat Coal met de rug tegen de muur stond. Acties van Eraldino Nasci- mento en twee zeer strakke scho ten van Richard Lodder leverden niet meer op dan corners voor de bezoekende koploper. Na krap een halfuur vormde een dribbel van Harry Strormann de inleiding voor enkele offensieve daden van de thuisploeg. De sa menwerking tussen de snelle Ta mer Okay en de lang Samir Mer- danovic kwam op gang. De ope ningsgoal was een meesterwerk van hun samenspel. Merdanovic vond het met nodig te draaien of aan te nemen by een pass van Okay in de 35e minuut. Uit de draai belandde het speeltuig won derschoon in de verste hoek: 1-0. De dorpelingen bleken toen eens te meer moegestreden door het afgwerkte inhaalprogramma. Poortugaal-trainer Schouten had die kentering al op het ne vlies gehad. „Zodra die jongens achter zouden komen, dacht ik wel dat ze de drie zware duels van de afgelo pen week zouden gaan voelen." Het oppeppraatje in de rust miste zijn uitwerking. De klok stond nog amper op 46 of invaller Edwin Valk zorgde voor 2-0 op aangeven van weer Okay. Poortugaal kwam ook daarna niet veel verder dan langdurig balbe zit. Volgens Corver was dat niet opmerkelijk. „We weten hoe Poor tugaal voetbalt. Via de flanken ho ge ballen op Daniel den Hoed. Zo ging het vorig jaar ook. Dat WCR, DEH en SCO daar in trappen, kan ik niet helpeR." Toch werd het 2-1 door een kopbal van Den Hoed, op aangeven van rechtermiddenvel der Ravik Aaraar. „Dat was een foutje in ons verdedigingscen trum. Echt druk is er echter niet ontstaan, ook doordat wc één op één bleven spelen en de jongens voorin met hun snelheid makke lijk aanspeelbaar bleven." Acht minuten voor tijd vond er weer eens zo'n counter plaats. Na uitverdedigen door Coal belandde de bal bij Okay. Ene Barendregt onderkende het naderend onheil en tackelde de Coal-spits in een laatste poging hem het speeltuig te ontfutselen na een lange spurt van beiden. Arbiter Huizing was duidelyk: strafschop. Okay gaf toe een beetje overdreven te heb ben gehandeld bij zijn beslissen de actie: „Er liepen twee man met mij mee en ik kon niet meer bij die bal oen ik geraakt werd. Uite- gekookt? Natuurlijk, maar Poor tugaal-spelers hadden andersom precies hetzelfde gedaan." Mikken van elf meter is bij Coal niet hetzelfde als de aanloop naaT een doelpunt. „We hebben er dit seizoen al een stel gemist," ver duidelijkte laatste man Peter Theeuwen zijn zenuwachtige voorkomen vlak voor zijn aan loop. „Ik speelde ook met mijn al lerbeste wedstrijd. Gelukkig ging de doelman al snel naar de grond, zodat ik hem ongestoord volgens plan hoog door het midden kon trappen." Coal-Poortugaal 3-1 (1-0) 33 Samir Mer danovic 1-0.46 Edwin Valk 2-0,70 Daniël den Hoed 2-1, 82 Peter Teeuwen (straf schop) 3-1 Bijzonderheden: Arbiter Wil Huizing gaf geel aan Dennis en Jeroen Barendercgt (Poortugaal) en de Coal-spelers EdTalman, Samir Merdanovic en Taco Oost Coal: Heme, Zwama, Theeuwen. Talman, Been, Ramkhewan (85 Groot). Borg, Van der Winden (46 Valk), Okay, Strormann, Merdanovic Poortugaal: Stehouwer, Weggemans (58 Aaraar), A Lodder. J. Barendregt, R. Lod der, Sener. E. Barendregt, Toepoel, Nasci- mento (65 Van Baarle), Den Hoed, D Ba rendregt Door Ed Voortmeijer Rotterdam Zelden was Frans Schaap zo aangeslagen als gistermiddag. De Neptu- nus-trainer kon er met zijn verstand niet bij dat zijn elf tal de goede vooruitzichten op de zo belangrijke tweede periodetitel tijdens het paas weekeinde totaal verprutste. Dat Neptunus zaterdagmid dag in de prestigeslag tegen Leonidas twee punten ver speelde (2-2) was nog tot daaraan toe; een harder ge lag was de collectieve wan prestatie van zijn spelers in het tweede bedrijf van het duel met het laag geklasseer de VCS (1-4). Eén helft lang waren de 'drietan ders' de betere ploeg. Als bij een wonder sloeg de wedstrijd daarna totaal om. Tot hun eigen verba zing zetten de Hagenaars in am per twintig minuten tijd de 1-0 achterstand om in een 1-2 voor sprong. Met de uiteindelijke 1-4 werd de dramatische afgang van de Neptunianen nadrukkelijk ge accentueerd. „Dit is een harde klap," foeterde Schaap. „Wij zijn deze competitie begonnen met de intentie om in de eerste klasse te blijven, maar na die uitstekende serie in de tweede periode (13 uit 5, red,) had den we dit weekend een prijsje moéten pakken. Slechts twee punten hadden we nog nodig. Het ging mis, omdat we in de tweede helft van hettreffen met VCS wer den afgebluft door een stukje agressiviteit. Véél teveel persoon lijke duels gingen verloren. Pa- pendrecht is nu de lachende der de." Niet alleen Schaap had na de pau ze hoofdschuddend naar de ver richtingen van Neptunus geke ken; ook bij het trouwe thuispu bliek was het gemor niet van de lucht. Kei spel van ue blauw-wit- ten werd in het tweede bedrijf ge kenmerkt door veelvuldig balver lies, er werd te veel in één tempo gevoetbald en in de voorste linie kwamen Brian Witteling en Henri Maas niet meer los van hun bewa kers. Bovendien rommelde het in verdedigend opzicht aan alle kan ten. Bij rust had Neptunus wél een 1-0 voorsprong door de mooiste aan- •jtijJjï-Ksrt- Foto Joep van der PafCor Vos val van de wedstrijd. René Bui tendijk soleerde in de 34ste mi nuut knap naar de achterlijn en trok voorop Maas, die de bal pas klaar legde voor Witteling. Na de thee was Neptunus 'uitgeblust', waarbij nog moet worden aange tekend dat de eerste drie doelpun ten van VCS tot stand kwamen na knullige individuele fouten van Rotterdamse verdedigers. Bestolen Zaterdagmiddag, na de onbeslist geeindigde derby tegen Leonidas (2-2), voelde Schaap zich bestolen. „De scheidsrechter heeft ons een zuivere strafschop onthouden," tierde de oefenmeester, daarmee wijzend op de onbestrafte overtre ding van Brian Mo-Ajok op Silva in het strafschopgebied van Leo nidas. Voelde Schaap zich mét Neptunus 'de grote verliezer', zijn collega Leon Booy vond dat hij met Leo nidas op die titel de meeste aan spraak mocht maken. „Neptunus moet zich schamen voor z'n spel wijze. Je houdt toch geen zeven map achter de bal als je een perio detitel kan grijpen!? Wij hebben goed gespeeld, maar zijn ten on rechte twee punten kwijtgeraakt. Bij de gelijkmaker van Neptunus stonden minimaal twee spelers buitenspel." Beide trainers toonden zich op merkelijk realistisch en hadden, hoe paradoxaal het ook klinkt, het gelijk aan hun zijde. Maar wat deed het er eigenlijk toe. Zes da gen na de schaamteloze vertonin gen van Neptunus (tegen HMSH) en Leonidas (tegen Nieuwen- hoom) zag het Rotterdamse voet balvolk in meerdere opzichten vooruitgang. Leonidas koppelde inzet en concentratie aan een her kenbaar spelconcept. Het team stelde zich niet ahvachtend op, maar zocht meteen de strijd op en waar mogelijk de aanval. Neptunus bood geslepen tegen stand. De gastheren lieten de agressief spelende opponent uit razen en sloegen elf minuten na rust met een meer dan fraaie kop goal van Witteling geniepig toe: 1- 0. En dat na een eerste helft, waar in Marco van Krevel er bijna in z'n eentje verantwoordelijk voor was geweest dat Richard Schouwen burg en André Tombroek de pe- riodetitiel-illusies niet aan flarden schoten. Amper twee minuten na de ope ningstreffer gaf Delano Summer- ville Leonidas nieuwe moed. Ge lanceerd door Jur Oldenburg so leerde hij op praehige wijze door de Neptunus-defensie en zette Van Krevel op het verkeerde been: 1-1. De Neptunianen waren even aangeslagen en in plaats van de rijen achterin te sluiten, lekte het als een zeef. De 1-2 was voor spelbaar en stond nog geen vier minuten later op het scorebord, omdat Summerville een 'slipper tje' van Quirien van Suylekom af strafte. Neptunus, dat Andy Lindenberg geblesseerd zag afhaken, leek hierna een verloren wedstrijd te spelen, maar in de 77ste minuut slaagde de slimme Maas er in de scheidsrechter te misleiden en zijn ploeg vanuit buitenspel-posi tie langszij tepegelen: 2-2. Neptunus-VCS 1-4 (1-0). 34. Brian Witteling 1-0,48. Manuel da Cruz 1-1,66. Jeffrey de Regt 1-2,84. Francisco Grant 1-3,90. Jeffrey van Oostrom 1-4 Bijzonderheden: Arbiter Gemt van Sprang bekeurde Mehmet van Eiveren (Neptunus) en Klaas Polderman (VCS) met geel. Neptunus: Van Krevel, Van Eiveren, Van Suylekom, Van Heemskerk, HsU; Silva, Ur- banus(56 Deekman), Prins, Buitendijk (7? Voorn); Maas (71. Zidane), Witteling. VCS: Armokkee; Polderman, De Boer, Van Oostrom, Scholten, Da Cruz, Van de Berg (84 VanMounk),DeRegt;Wezer(46 Krul), Kamman, Grant. Neptunus-Leonidas 2-2(0-0). 56 Bnan Wit teling 1-0,58. en 62 Delano Summerville 1- I en 1-2.77. Henn Mo&> 2-2. Bijzonderhe den: Scheidsrechter Van Loenen gaf geel aan Mehmet van Eiveren en Rob Prins van Neptunus, alsmede aan hel Leomdas-dua Jur Oldenburg en André Tombroek, Nep tunas: Van Krevel, Van Eiveren, Van Suylekom, Van Heemskerk (80 Buiten dijk), Hill, Silva, Deekman, Pnns, Linden- berg (66 Bergman, 81Voorn): Maas, Witte ling Leonidas: Tindal, Andrade, Aron, Moreno, Meijer, Duym (83 Mo-Ajok), Tombroek, Ol denburg: Summerville <69 Vermulm), Schouwenburg (74. Bomet), Van Leeuw aarde Brian Witte ling lacht, Brian Witte ling huilt. Het zag er zonnig uit voor Nep tunus toen de donkere spits zijn ploeg zater dagmiddag tegen Leoni das naar een 1-0 voor sprong kop te. Koen Meijer en Da niel Mcreno kijken mach- teloos toe. De periodetï- telionkt(foto links). Twee dagen later is de ontgoo cheling groot. Na de 1-4 neder laag tegen VCS komt Wittelingge broken van het veld. Fey enoorder Raymond Robde (7) is Harold Rietveld (Elinkwijk) in de lucht de baas. Richard Staakman is al onderweg naar de bal. Foto CorVos Door Wietse Dijkstra Rotterdam De wedstrijd SC Feyenoord- Elinkwijk is nog niet afgelopen of een groepje supporters begint op de tribune van Varken oord de bekende Feyenoord-liederen te zin gen. Ze zyn zich aan het opwarmen voor de wedstrijd aan de 'overkant,' waar de profs het later die dag gaan opnemen tegen Sparta. Met het potje dat ze zojuist aanschouwd hebben, heeft hun enthousiasme niets te maken. Het eerste amateurelftal van hun favoriete club heeft er namelijk niet veel van gebakken. Te genstander Elinkwijk zo mogelijk nog minder, waardoor de barslechte wedstrijd de eindstand krijgt die het verdiend: 0-0. Met dat resultaat is Feyenoords interim-coach André Stafleu best tevreden. Gezien de perso nele problemen waar de club dit seizoen mee kampt, is dat niet vreemd. SC Feyenoord kan gewoon even niet beter. Stafleu is al lang blij dat hij op wedstrijddagen genoeg spelers tot zijn beschikking heeft en moet wekelijks zijn opstelling door elkaar husselen. Tegen Elink wijk heeft hij er weer elf gevonden. En die jongens hebben volgens de trainer hun stinkende best gedaan. „We hebben achterin heel gedegen gepeeld en zijn niet onder druk geweest," blikt stafleu optimistisch terug. „Elinkwijk heeft gien kans gehad, wij hadden nog een paar kleine mogelijkheden. We heb ben lekker hard gewerkt. Dat het slecht was, weet ik ook wel Maar ik kan de jongens weinig verwijten." Flipperen Op de instelling van de Rotterdammers is in derdaad niet veel aan te merken. Maar hoe zeer ze hun best ook doen, zeiden leidt het tot iets. Duidelijk is te merken dat de elf Feye- noorders niet op elkaar zijn ingespeeld, waar door nimmer een fatsoenlijke aanval van de grond komt. Het zware veld - zaterdag nog te slecht om op te spelen tegen AFC '34 - werkt ook niet mee. De bal in de ploeg houden is voor de Varkenoorders een heidens karwei. Datzelf de geldt overigens voor de Utrechters, die al net zo lopen te flipperen als de thuisclub. De spaarzame kansjes komen dan ook niet tot stand door lekker lopende aanvallen. Veeleer door gepruts van de tegenstander. Zo krijgt Kevin van Luyk in de tweede minuut de bal zo maar in de voeten gespeeld door een Elink- wijk-verdediger. Omdat hij de bal niet goed raakt, gaat de beste kans van zijn ploeg net zo eenvoudig verloren als dat hij tot stand kwam. Dat de wedstrijd niet om aan te zien is, mogen de gasten zich nog het meest aantrekken. Elinkwijk staat te boek als de beste ploeg in de hoofdklasse A en was nog niet zo lang geleden de voornaamste kampioenskandidaat. Drie thuisnederlagen maakten aan die status een eind. Trainer Cees Loffeld heeft het lek nog niet boven getuige de 5-1 nederlaag die Elink wijk zaterdag bij ADO '20 leed. „Dat was een mentale tik," aldus Loffeld, die daarom net als zijn collega mild is voor zijn spelers. „Ze heb ben zich een beroerte gewerkt. Het ontbreekt ons momenteel aan zelfvertrouwen." SI Feyenoord kan er niet van profiteren. Pa trick Altena en Mounir L'Fathi - spelers die de wedstrijd met een actie kunnen beslissen - worden node gemist. Als na een uur spelen ook nog eens Raymond Rohde noodgedwongen moet worden gewisseld, weet Stafleu genoeg: Voorin wordt het niets meer. „Als je voorin genoeg kwaliteit hebt, win je ge woon," analyseert Stafleu. „Na de wissel van Rohde zat er voor ons niet meer in dan een punt. Ik heb geen enkel moment het idee ge had dat iemand nog een goal zou gaan ma ken." SC Feyenoord-Elinkwijk 0-0 (0-0). Bijzonderheden: Scheidsrechter Prooi hield de kaarten op zak SC Feyenoord: Doesburg, Buys, Sturrus, Ketting, Beze- mer, Staakman, Kalden, Rijsdijk (38 Van Brouwershaven), Van Luyk, Rohde (59 Schouten). Van der Lmden Elinkwijk: Turksma, Verkuyl. Kompier (73 Van Wei), Ha rold Rietveld (73 Gumen), Van Meer. Van de Bnnk, De Mi randa, Andre Rietveld: Van der Steen, Van Zijl, Koppen (60 Grep) Zondag tweede klasse DRL leed twee forse nederlagen in het paasweekend. Zo wel bij DPC als thuis tegen Puttershoek ging de ploeg van Koos Waslander met 0-4 onderuit. D: DFC-DRL 4-0 (1-0). Dave Kant 1-0, Leon de Kievit 2-0, Badder Aroroui 3-D, Gero Dijk. 4-0. Na de 2-Olieten de Rot terdammers de koppies zakken en liep DFC uit naar een royale 4-0. Westlandia-Spartaan'20 4-1 (2-0). Joost van Heemskerk 1-0, Joban Vis 2-0, Joost van Heemskerk 3-0, Archoen Ro- sinda 3-1, Joost van Heemskerk 4-1. Na dertien minuten keek Spartaan'20 al tegen een onoverbrugbare 2-0 achter stand aan en was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Xerxes-EBOH 0-4 (0-2). Olaf Zyderveld 0-1 en 0-2, Danny Bijl 0-3 en 0-4 Xerxes had weinig in te brengen tegen EBOH, dat door het gelijkspel van DFC de derde periode won. DRL-Puttershoek 0-4 (0-0). Lennart Rovers 0-1, Orlando Uiterwerf 0-2, Wim Los 0-.3, Orlando Uiterwerf 0-4. Na de openingstreffer gingen de gastheren op jacht naar de ge lijkmaker. maar zoals zo vaak viel het doelpunt aan de andere kant. Zondag derde klasse HOV pakte de volle winst door gisteren met 0-2 van Stol wijk en zaterdag met 0-3 van gisteren Nieuwkoop. De ko- loper In 3D liep uit op belager UNTO, B: Sparta-WM 0-5 (0-0). Karei Citroen 0-1, Elden de Ge trouwe 0-2 en 0-3. Karei Citroen 0-4, Melvin Reingoud 0-5. Sparta hield lang het hoofd koel, maar na de 0-2 zakte liet in elkaar. C: OH W-De Musschen 5-3 (3-2). Dave van Gro ningen 0-1Martm Boersma (strafschop) 0-2, Erik Mars 1 - 2, Ed de Regt 2-2, Eef van Splunder 3-2 en 4-2, Ron Vrij dag 4-3, Eefvan Splunder 5-3. Na de 0-2kwam OHWmet tien man t2 spelen, nadat Wim van Duppen rood kreeg voorgeschoteld, waarna de bezoekers dachten dat de buit al binnen was. Oud-Beijerland-DHZ 2-1 (1-1). Fred de Rooij 1-0, Jan Arie van der Linden 1-1Klaas Doolaard 2-1. Hoewel de gastheren beter speelden betekende de 2-1 voor DHZ toch een domper. HION-WRW14 (0-3), Kees van den Berg 0-1 en 0-2, Johan van der Ham 0-3, Melvin Bastien 1-3, Kees '/an den Berg 14. Door blessures en af wezigheid moest HION met zes A-junioren aantreden. PFC-DHZ 3-2 (1-1). Peter Rietdijk 1-0, Tony Gomes 1-1, Peter Rietdijk 2-1, Erik Kop 2-2, Richard Nijraan 3-2, Twee minuten "oor tijd bezorgde Richard Nijman"de Var kenoorders een koude douche. DBGC-LMO1-1 (1-6). Jan- Willem Pulleman 1-0, Peter Dekker (strafschop) 1-I. LMO kwam slecht uit de startblokken. Na de openingstreffer gaf DBGC het initiatief uit har.den. D: Slolwijk-ÏJQV 0-2 (0-0). Michael Janse (strafschop) 0-1, Gregory Etcel 0-2. Bij 0-0 kreeg HO Ver Richard Steenbergen rood. Na vele kansen gemist te hebben, viel drie minuten voor-tijd de terechte 0-1. Nieuwkoop-HOV 0-3 (0-0). Robert van der Wielen 0-1, Jimmy van de Jagt 0-2, Gregory Etnel 0-3. HOV drukte na de rustpauze haar overmacht uit in doel punten. EDS-VDL 3-0(1-0). Robin Hassankhan l-O.Lmno Mertens 2-0, Robin Hassankhan 3-0. Eindelijk een strijd lustig EDS, dat vocht voor haar laatste kans en die met beide handen aangreep. Zondag viefdeklasse SC Duivesteyn legde beslag op de tweede periode in 4H door met 0-6 van D JSCR te winnen. A: Soccer Boys-ROAC'79 2-1 (1-1), Alex in 't Veen 1-0, Mark van de Star 1-1, Roland van Meggelen 2-1. Invaller Van Meggelen scoorde vijf minuten voor tijd het verdien de winnende doelpunt. E: Poortugaal-WCR 4-3 (2-1). Dennis Barendregt 1-0, Erik Barendregt 2-0, Wesley He kelaar 2-1Dave de Munnik 2-2, DihoNascimento3-2,Da niël den Hoed 4-2, Marcel Toepoel (eigen doelpunt) 4-3. In een echte derby trok de thuisploeg aan het langste eind. Belvédère-Flakkee 1-1 (1-0). Amilcar Delgado 1-0, Peter Oudenaren 1-1. Op een slecht bespeelbaar veld waren beide teams, waaronder Amilcar Delgado tweemaal voor de thuisploeg, dichtbij de overwinning. DEH-Transvalia 1-0 (l-O) gestaakt. Tansel Erdogan 1-0. Na een uur spelen werd de wedstrijd vanwege de slechte veldomstandighe- den gestaakt. WCR-Abbenbroek 3-3 (1-1). Frank Maas kant 0-1, Dave de Munnik 1-1,2-1 en 3-1, Richard Koop man 3*2, Eelco Buyzen 3-3, Dave de Munnik was bij WCR de grote man door de achterstand in zijn eentje om te bui gen in een 3-1 voorsprong- Flakkee-DEH 2-0 (0-0), Cham ber Versluis 1-0, Eelco van der Linde 2-0. DEH had in de eerste helft een veldoverwicht, maar verzuimde te sco ren, In de tweede helft werden Stanley Hemmes (twee maal geel), Frans van de Ham en Fabian Saro met rood van het veld gestuurd. Tcdiro-DCL 3-1(0-0). Erwin Ver schoor 1-0,2-0 en 3-0, Bulent Kulekci 3-1. DCL domineer de de gehele wedstrijdmaar wist zich geen raad met de kansen. F: SV Ommoord-Bergambacht 2-3 (1-1). René Westerhout 1-0, Erwin ter Oever 1-1, Bert Broere 1-2, Ar jen Bezemer 1-3, René Westerhout 2-3. De gasten kwa men op het zwaar bespeelbare veld beter uit de voeten. Alexandria'66-B(MlegTaven 1-2(1-1). Joep Coverde;(eigen doelpunt) 0-1, Nello Lima de Sanchez 1-1, Elmer Kpoij 1-2. De gasten konden voor rust de wedstrijd al beslissen, maar Alexandria'66-keeper, Denny de Zwart, hield het lang spannend. G: HWD-Ursus 24 (0-2). Guy Fiegel 0-1, Sander Veilinga 0-2, Marco Herben 0-3, Joop van-Rijtho ven 1-3, Aad Mellisant 14, William Soussa 24. HWD on derschatte hst laag geklasseerde Ursus. RKWlK-yoc 3-1 (1-0).Roel Jongeling 1-0, Mike Sam-Sin 2-0, Gilles vdn der Hoeven 2-1, Raymond Kolsteren 3-1. RKWDC sprong be ter met de kansen om. DRGS-Genninal2-2 (0-1). Richard Vielvoye (strafschop) 0-1, Jean-Paul Filius 0-2, Marco Ver- spuij 1-2 en 2-2. Ondanks de 0-2 voorsprong slaagde Ger minal er niet in de winst veilig te stellen. HWD-Aeolus 3-0 (1-6). Ronald Frehé 1-0 en 2-0 (betuen uit een strafschop), Achmed Kissamie 3-0. De gasten konden geen vuist ma ken tegen het betere spelende HWD. Germinal-Hermes DVS 2-2 (1-0). John-Paul Filius l-0,Gokan Cayir 1-1, Jean- Paul Filius 2-1, Stevel Gili 2-2 Germinal zag een stunt aan uch voorbij gaan tegen de vooraf sterker geachte Schiedammers. VOC-VFC 0-2 (0-0). Thomas Raeymae- kers 0-1André Ouwerkerk 0-2. De uitslag had hoger kun nen uitvallen, als Ton Koevermans (VFC) de strafschop had benut. H: SMV Hillegersberg-CKC 5-0 (2-0). Jeroen den Butter (strafschop) 1-0, Jack den Haan 2-0, Gregory Vyent 3-0, Theo Leenderts 4-0, Jeroen den Butter 5-0. Na het verlies tegen SC Duivenstéyn herstelde de ploeg van trainer Ronald Feiten zich. MeeuweopIaat-SC Duïven- steyn 3-2 (1-2). Ricardo Dexler 0-1, Rob van Gils 1-1, Ricar- do van der Waas 1-2, Rob van Gils 2-2, Patrick van de Veen 3-2. Na de 2-2 raakten de gemoederen verhit en moest scheidsrechter Van den Blmk een afkoelingsperio de van een kwartier inlassen. SVS-Overmaas 2-2 (2-1). Ron Marquart 1-0, Giovanni Lelinhof 2-0, Raymond Kloosterziel 1-2, Marco Been 2-2, Overmaas liep in de be ginfase van de wedstrijd tegen twee counters aan, maar sleepte nog een gelijkspel uit het vuur. Meeuwenplaat- CW1-1 (0-0). Frank van der Laan 1-0, Leon van Elzakker 1-1. De koploper was by wmst verzekerd van de tweede periodetitel, maar het technisch beter spelende CW gooide roet in het eten. CKC-Schiebroek2-l (1-1). Peter Hoogland 0-1, J ohan Zevenbergen 1-1, Coen van Geet 2-1, Als er nog enige twijfel bestond bij CKC of handhaving in de vierde klasse wel haalbaar zou zijn, dan kwam aan die onzekerheid een eind na de 2-1 zege. Overmaas-SMV HiUegersberg 0-1 gestaakt na 24 minuten. Jeroen den Butter (strafschop) 0-1. By een hoekschop kwam Over maas-aanvaller Erwin de Pee ongelukkig in botsing met paal. Scheidsrechter Heester besloot op humanitaire gronden de wedstrijd te staken, De Pee hield aan deze confrontatie een gekneusde schoudergewricht over. Ex celsior R-SVS 4-1 (0-1). Giovanni Lelienhof 0-1, Ferry van Ettekoven 1-1, Dirmtrt Laferun 2-1, Michel van der Blessen 3-l,Dimitri Laferim4-1. SVS-keeper Ascbwin Jo- le moest in het slotkwatier vier keer vissen. DJSCR-Dui- vesteyn 0-6 (0-2). Rick Wals 0-1, Patrick Rijkers 0-2, Barry Brandenburg 0-3, Ruud Zwier 04, Kees van Boerum 0-5', Remy Wolff 0-6 Bij een gelijkspel van Meeuwenplaat moest Duivesteyn met meer dan vijf doelpunten verschil winnen om aanspraak te maken op de periodetitel. De zesde en beslissende goal wel vijf minuten voor tijd. DZB/Zeverikamp en BZC '95 verloren zaterdag in de se rie Al hun eerste punten door in hun onderlinge ontmoe ting 0-0 te spelen. Beide ploegen wonnen zaterdag voor de vijfde maal op rij en delen de leiding met zestien pun ten uit zes wedstrijden. DZB/Zevenkamp versloeg VOB met 3-1, BZC '95 had geen moeite met Blijdorp: 5-ü.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3