28 Vlaardingse vechtlust velt Ter Leede n Zwaluwen heeft zich al neergelegd bij degradatie Deltasport trakteert Sassenheimers op eerste nederlaag Korfballers Oranje Nassau met één been in de derde klasse I CION in de problemen MW27 komt ais koploper uit paasweekeinde TSB boekt zege door strafschop DRGS komt niet langs SPV HSC wint en verliest HVO stoot zich niet nog eens aan hekkensluiter PPSC lijkt nu al klaar voor de nacompetitie De Korenbeurs heeft stijgende lijn te pakken Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 april 1999 GoudaDe voetballers van CION kregen een fikse domper te ver werken tegen Jodan Boys. De Vlaardingse derdeklasser speelde zaterdag niet slecht, maar was niet in staat om de vele kansen te verzilveren. De thuisploeg toonde zich koelbloedig en stak na de 4-1 winst de drie punten in zijn zak. Dat beide ploegen met een 0-0 stand gingen rusten, lag volgens CION-trainer Arwin Verburgh aan het ontbreken van geluk voor CION. „We kregen twee uitge speelde mogelijkheden,'1 baalde Verburgh, „die ik eigenlijk al tel de. Zo werd een inzet van Peet Hofman door een verdediger al glijdend van de doellijn afge haald. Ook een schot van John van Spronsen leek er in te gaan, ware het niet dat hun doelman nog net zyn vingertoppen tegen de bal aankreeg." CION liep kort na rust schade op. Net nadat Michel Verschoor een vrije trap op vier meter van het doel had verprutst, kwam Jodan Boys op 1-0. Een 'buitenspelgoal' betekende 2-0 waarna John van Spronsen voor de aansluiting zorgde. De gasten gooiden alles op de aanval en zetten de poort voor Jodan Boys open. De Gouwe naars maakten goed gebruik van de ruimte. „We krijgen het steeds moeilijker," aldus Verburgh, „en we moeten knokken om niet op de elfde plaats te eindigen." Unschoten Het paasweekeinde is een absoluut droomweekeinde geworden voor het Maaslandse MVV27. Zaterdag werd met 0-1 in en tegen Linschoten de volle winst gepakt en de concurrentie verspeelde de kostbare punten. Sportlust'46 verloor afgelopen za terdag uit bij BVCB (2-0) en de beide concurrenten Sportlust'46 en SSS hielden elkaar gisteren met 1-1 in evenwicht Door de re sultaten zijn de Maaslanders kop loper geworden in 3D. Het duel in en tegen Linschoten was een eenzijdige. MW27-oe- Fenmeester Cor van Hoeven moest een aantal spelers missen. John Meuldjjk, Lesley Wigmore (geschorst), Edward Lansbergen (vakantie), Mikos Gouka (gebles seerd) en Meivin niidge (ziek) wa ren absent. Toch waren de Maas- tónders heer en meester. Arno van Nierop was de scherprechter vlak voor rust door op aangeven van Mart Fastenau oog in oog met de doelman de 0-1 op het bord te schieten. Daarvoor had Martijn van der Sar al de paal geraakt. Na de thee bleef MW27 dicteren. De vele meegereisde supporters kon den zien hoe vele kansen onbenut tóeven. Er waren wel gele kaarten voor Dennis van Eek, Arno van Nierop, Khalid el Khaliffi, Yuri Pauwels en Nico Bakker maar die leveren vooralsnog geen schorsin gen op. Ondanks de plezierige uitslagen Beleeft de selectie van MW27 moeilijke tijden. Rechtsback Mei vin Hli dge werd afgelopen woens dag getroffen door een hersen bloeding. Illidge ligt in een zie kenhuis in Utrecht en over zijn toestand kan nog weinig gezegd worden. Vandaag wordt er een scan gemaakt. Vlaardingen TSB speelde tegen het bezoekende Schiebroek een gelijkopgaande wedstrijd. Op het natte veld wisten de zaterdag vierdeklassers maar weinig kan sen te creëren. Dat TSB toch met de volle winst aan de haal ging, was te danken aan een toegeken de strafschop. Martin Vader ver zilverde de kalktrap. Jurien Bijl en Gerard Maas liepen namens TSB tegen een gele kaart op. Polsbroek De uitwedstrijd te gen SPV leverde voor DRGS slechts een magere 0-0 op. „Op dit veld viel absoluut niet te voetbal len," was trainer Mario Krabben dam ontevreden. VlaardingenHSC-zaterdag heeft dit weekeinde gewonnen en ver loren. De vsjfdeklasscr ging zater dag met 5-0 onderuit tegen Zwam- merdam, maar revancheerde zich maandag tegen SDV (3-2 winst). De Vlaardingers namen een 3-1 voorsprong door treffers van John van de Hoek, Tanner Gönen en Mario Donkersloot. De scheids rechter blies meteen na de 3-2 af. Door Bart Boerop Vlaardingen Deltasport wil graag aantrekkelijk voetballen. De Vlaardingse eersteklasser gaat het veld in met de beste be doelingen. Goed verzorgd, aanvallend voetbal wil het spelen, maar dan moet iedereen wel meewerken. Zaterdag werkte scheidsrechter Aarden niet mee. Na twee minuten stuurde hij Vlaardinger Dennis van der Leer er al uit na een zware over treding. 'Delta' schakelde meteen over op een potje vechtvoet- bal en schoffelde Ter Leede onder de mat: 4-1. Het is de vraag met wie je het meeste medelijden moet hebben wanneer Deltasport met tien man komt te staan. Voor de in ondertal spelende ploeg of voor de tegen stander die ineens tien tot de tan den bewapende Vlaardingers te genover zich ziet staan? Oefenmeester Ton Pattinama wist dat Hicham Rbii by Ter Leede een hele gevaarlijke spits is. Hij had zijn mannen opgedra gen de spits goed te bewaken. Dat deed Van der Leer in de tweede minuut te 'enthousiast'. Voor de zware tackle kreeg hij rood. De onfortuinlijke Sassenheimer liep in de openingsfase tegen nog een paar schoppen aan. Rbii koos eie ren voor zijn geld en trok de rest van het duel zijn benen terug. Daarmee was het grootste gevaar aan Sassenheimse zijde geneutra liseerd. „Scheidsrechters trekken kort na een rode kaart niet snel nog een keer een rode," wist Pattinama en zijn jongens wisten het ook. Daar om bleven ze op en over het rand je spelen. Ter Leede, dat dit sei zoen nog geen wedstrijd had ver loren, raakte compleet van slag en bleef dat de hele wedstrijd. Ter Leede, vorige week nog met 8-0 te sterk voor Zwaluwen, probeerde aan te vallen, maar elke overtui ging ontbrak. Van der Wilde kreeg na een kwartier spelen de bal aangespeeld in het strafschop gebied. Vanuit de draai mikte hij de bal in het doel: 1-0, Deltasport op rozen. „Het is mij een raadsel waarom Ter Leede zo slecht speelde," zei Pattinama (door het publiek toe gezongen als Ton Tahamata). Zijn verbazing was op zijn plaats.Ter Leede staat op een tweede plaats in IB en leek de enige ploeg die Strijen nog van de titel af kan houden. De Sassenheimers hebben op ba sis van het spel van afgelopen za terdag helemaal niets te zoeken in de hoofdklasse. Met mooi voetbal alleen kom je er niet. Wanneer dat nodig is, moet er ook fors ge speeld worden. Ter Leede kan dat niet, Deltasport des te beter. Geen Vlaardinger deed voor de ander onder. Er werd simpel en doeltreffend gespeeld. Dreigden de Sassenheimers gevaarlijk te worden, dan ging er een tegen stander tegen de grond of werd de bal zonder pardon het veld uitge schoten. Na rust kwam de thuisploeg geen moment in gevaar. Sterker nog, met Fertoute en Van der Wilde af wisselend voorin was 'Delta' ver reweg het gevaarlijkst. Met name Fertoute speelde in de tweede helft subliem. Geen tegenstander kreeg hem van de bal. Rustig met het balletje onder de voet of sim pel kappend en draaiend wachtte hij op versterking. Een kwartier voor tijd sloeg Van der Wilde opnieuw toe en een mi nuut later bekroonde Fertoute zijn uitstekende spel met een tref fer 3-0. Ter Leede kon op eigen kracht niet scoren. Het had daar voor een slippertje van doelman Teixeira nodig die een bal van Jef frey Stolk door zijn handen liet glippen. Fertoute bracht kort voor tijd de marge weer op drie. „En dan te bedenken dat Ter Leede dit seizoen pas acht tegen treffers incasseerde en vandaag komen er daar meteen vier bij," benadrukte Pattinama de presta tie van Deltasport. „Mijn spelers hebben zich voor duizend procent ingezet. Ter Leede had geen ant woord op ons spel." Deltasport staat stevig op de vier de plaats en omdat de achterstand op nummer drie vrij groot is, lij ken de Vlaardinger de 'best of the rest' te worden. Die vierde positie geeft recht op nacompetitievoet- bal als Ter Leede de derde periode pakt. Daarin was Ter Leede tot za terdag zonder puntverlies. Door de zege van Deltasport op de Sas senheimers snijden de Vlaardin gers zich dus in de eigen vingers. Deltasport-Ter Leede 4-1 (145), 14 Jamo van der Wilde 1-0,74. Jamo van der Wilde2- 0,75. Jouad Fertouie3-ö, 84. Jeffrey Stolk 3- 1,86. Jouad Fertouie 4-1 BiJitHiderhedcni Scheidsrechter Aarden gaf rood aan Den- nis van der Leer van Deltasport Gele kaar ten waren er voor Mano Trputac en Jamo van der Wilde (ailen Deltasport) Bi) Ter Leede gingen op de bon. Martijn Vooijs, Marcel de Jong. Mohammed Benfekrane en Frank Bloemheuvel (twee keet- geel rood). Deltasport; Teixeira. Van der Leer. Huls pas. Ruys, Hamid Bouchnt (88. Sordan), Trputac, Westerdyk, Van der Meulen, Ach- med Bouchrit (60. Schaeffer), Van der Wil de (82 Zeebregts), Fertoute, Ter Leede: Waasdorp, Rb». De Jong, Smakman, Van Zeist. Beltman (63. Benfe krane), Van Duyn, Vooys (35. Crooy). Kra mer {77. Gysnan), Stolk, Bloemheuvel Jouad Fertou te is een van de Ter Leede verdedigers te snel af. De ba (vaardige spits was niet van de ba te krijgen in de floor de Vlaar dingers met 4-1 gewon nen wedstrijd. Foto Peter Molken- boer Door Fred Louter Vlaardingen 'Zwaluwen heeft momenteel niets meer in de eer ste klasse te zoeken'. Dat schrijft de scribent van de Vlaardingse degradatiekandidaat in het pro grammaboekje, voorafgaand aan de belangrijke voetbalwedstrijd tegen WOR. Na de 3-0 thuisne derlaag van Zwaluwen tegen die zelfde Rotterdammers, lijkt de schryver van het voorwoord in 'Het eerste thuis' overigens wel het gelijk aan zijn zijde te hebben, maar opvallend blijft het. Iemand die, voordat zijn club al is gede gradeerd, zo vernietigend uithaalt naar trainer en spelers, Motive rend kan het in ieder geval nooit zijn. Wat dat betreft was het des te knapper dat de spelers van Zwa luwen afgelopen zaterdag lieten zien, de moed op het behoud in de eerste klasse B nog niet helemaal te hebben opgegeven. Er werd te gen WOR geknokt voor elke me ter en pas na de 2-0 -tien minuten voor tijd- legden de Vlaardingers het hoofd moedeloos in de schoot Positief resultaat „De kan mijn ploeg dan ook niet veel verwijten maken. 3k ben blij dat de spelers ook in deze fase van de competitie blijven werken voor een positief resultaat, Dat er bij de 2-0 iets knapt in de koppies van de spelers, is niet meer dan logisch. Het was overigens pas voor het eerst dit seizoen dat zoiets ge beurde. De andere wedstrijden zijn ze blijven werken," was trai ner Ron van den Berg na afloop begripvol en mild voor zijn spe lersgroep. Van den Berg kan ook moeilyk anders. De oud-Spartaan beseft als geen ander hoe gering de mo gelijkheden en hoe talrijk de on mogelijkheden zijn van zijn selec tie. Zwaluwen miste door ver schillende omstandigheden vier basisspelers en dat zijn er nu net een paar te veel. „Dat kunnen we niet opvangen. Vorige week tegen Ter Leede (8-0 thuisnederlaag; red.) was het echter nog erger. Toen misten we er acht. Tot de 1-0 deden we tegen WOR nog aardig mee, maar echte kansen kregen we nauwelijks." Welgeteld één mogelijkheid kre gen de Vlaardingers gedurende het gehele duel. De naar links uit geweken Ricardo Pinto gaf na een half uur in de eerste helft de bal uitstekend voor op de mee opge komen middenvelder Erwin van der Lee die met zijn mindere rechterbeen huizenhoog over schoot. WOR, in de heenwedstrijd nog met 2-1 verslagen door Zwaluwen, kwam in de eerste helft tot niet veel meer. Dat de Rotterdammers desondanks met een 1-0 voor sprong de rust ingingen, was het gevolg van het niet voldoende wegwerken van een hoekschop door de zwart-witten. De bal bleef in de zestien caramboleren, en be landde uiteindelijk voor de voe ten van Timo de Goede, die met een omhaal doelman Tobias Duif- huysen wist te passeren. Diezelfde De Goede was ook ver antwoordelijk voor de 2-0. Na eerst de bal op de lat gekopt te hebben, was het in tweede instan tie wel raak voor de boomlange aanvaller. Dat het daarna via spits Marco van der Berg in blessure tijd nog 3-0 werd, was leuk voor het team van Han van der Walle van WOR (volgend jaar opge volgd door de dit seizoen bij Ro zenburg ontslagen Francis Jans- se), maar ook niet meer dan dat. Aan Zwaluwen nu de zware taak om in de drie resterende duels (DOTO thuis, RWH en Spijkenis- se uit) nog acht punten in te lopen op DOTO en KRV. Een onmogelij ke opgave, zo lijkt het. Van den Berg weer: „Normaal ge sproken is het natuurlijk ge beurd. Maar als trainer moet ik ui teraard zeggen dat je pas echt ge degradeerd bent op het moment datje niet meer het aantal punten kunt halen dat je nodig hebt. Er rest ons dus nog een sprankje hoop. Toch kijk ik nu ook al naar volgend seizoen. Ik probeer uiter aard zoveel mogelijk goede spe lers te behouden voor Zwaluwen, en kijk uit naar eventuele verster kingen. Dit aangevuld met enkele goede jeugdspelers, moet er voor zorgen dat we volgend jaar wel een lekker seizoen kunnen gaan draaien. Want op zo'n seizoen als dit, zit echt niemand hier bij deze club nog te wachten." Zwaluwen-WOR 6-3 (0-1). 32 en 82, Timo de Goede 0-1 en 0-2,92. Marco van den Berg 0-3. Blunder heden: Scheidsrechter Breu- gem int Den Haag twijfelde vanwege de re genval hevig over het wel of met doorgaan van het duel, maar besloot na overleg toch van start te gaan. De man gaf slechts één gele kaart, aan René van Son van Zwalu wen. Zwaluwen: Duifhuysen, Van da- Bos, Van Dijk, Van Son, Van Bommel, Prook, Dos Santos, Van der Lee, Pinto, De Jager, De Krieger (70. Van der Heuvel). WOR: Visser, Akkermans, Admiraal, Haas, De Boer, Jonker, Schoenmaker, Van Ryk, Van der Berg, Burger, De Goede. Door Ton de Leede Vlaardingen De korfballers van Oranje Nassau wachten nog altijd op hun eerste winstpuntje. Op ei gen veld konden de pupillen van Rolf Latuperissa alleen in de be ginfase aanspraak maken op een punt. Toen ONDO eenmaal het ritme had gevonden, bleken de Vlaardingers vooral door een ont brekend 'schot' te kort te komen en werd opnieuw een nederlaag (10-14) geleden. De entourage was zaterdagmid dag even schrijnend als de positie van Oranje Nassau op de ranglijst van de tweedeklasse. Een gestaag neervallende regen en een hand jevol onder grote paraplu's schui lende toeschouwers dat twee ploe gen aan het werk zag die nimmer indruk konden maken. Midden moter ONDO kwam op bezoek by het nog altijd puntloze Oranje Nassau, nou niet bepaald een wedstrijd om voor warm te lopen. „Je weet," stelde Oranje Nassau- coach Latuperissa vlak voor het aanvangssignaal, „dat je ook met zulke weersomstandigheden aan de bak mnet Gelukkig «laat er geen wind en is de temperatuur aangenaam. De regen verandert in principe niets aan onze speel wijze. Vooral de concentratie bij het vangen van de bal zal groter moeten zijn. Wel zullen er geen stuitballen of ballen in de ruimte gegeven moeten worden, elke bal moet in de handen gespeeld wor den." „Dat we nog altijd op nul punten staan in de veldcompetitie wijt ik vooral aan de wisselvalligheid van het team. Doordat we een nieuw systeem zijn gaan spelen, moes ten de spelers vooral wennen. Er moest ruimer worden gespeeld en vooral aanvallender. Ik vind niet dat je het kan maken om nog ach ter te verdedigen, want daar win je in ieder geval geen wedstrijden mee. Gelukkig zie ik vooruitgang in het spel. Ik zie al veel dingen terug in wedstrijden waarop we doordeweeks hebben getraind." Leergierig „De spelers zijn zeer leergierig en ze willen zelf ook vooruitgang boeken. Je gaat ook steeds meer zien dat techniek alken niet ge noeg js. Mentaliteit speelt een be langrijke rol. Voor de resterende veldwedstrijden weten we wat ons te doen staat. We staan vjjfpunten achter op Sagitta en moeten nog acht partijen spelen én het ge staakte duel tegen CKC Maassluis afmaken. Ik stel alleen spelers op waarvan ik denk dat ze in vorm zjin Iedereen moet dat accepte ren zodat we samen werken aan de handhaving in de tweede klas se." „Daarom speelt Yvette van der Kooy voor Debby Goedknegt en staat ook Robbert Booftistra in de basis, omdat Henk Poot nog niet wedstrijdfit is. Ik ben blij met de Ronika Horlings (links) van Oranje Nassau probeert een ONDO- speelster het schieten te beletten. De Vlaardingse ploeg nam brutaal een 4-lvoorsprong,maarverloortochnog. FotoPeterMotkefi- boer brede selectie waarover ik be schik. Er komen ook enkele goede junioren aan die ik in de loop der tijd graag wil inpassen. Daarom ga ik ook het derde team én de ju nioren trainen om een goed beeld te knjgen van de mogelijkheden. Zo kan ik gaan bouwen." De thuisploeg begon zeer hoopge vend en leek aan ONDO een ge willig slachtoffer te hebben. Na dat John van Pelt in de zevende minuut een strafworp had gemist bracht Monique Doomink de 1-0 op het bord. Debutante Van der Kooy zorgde voor 2-0 waarna Ro nika Horlings en wederom Moni que Doornink uit een geslaagd uitgevoerde vrije worp voor een 4- 1 tussenstand zorgden. ONDO zag dat 'achterverdedigen' niet het juiste concept was en schakelde over op 'voorverdedi- gen'. Mede doordat Oranje Nas sau verzuimde opgelegde kansen te verzilveren en de tegenstander net genoeg ruimte offreerde om wel de korf te vinden liep ONDO weg naar 4-5. Oranje Nassau was opzichtig van slag en keek bij de rust tegen een 6-8 achterstand aan. De ploeg uit 's-Gravenzande liet ook na de thee zien iets meer in huis te hebben dan de soms zwal kende gastgevers. Oranje Nassau zag geen kans de marge van twee doelpunten te slechten en moest in de slotfase zelfs toezien dat ON DO naar een 10-14 eindstand uit liep. Ook het inbrengen van 'good-old' Monique de Bruin bracht geen soelaas. De felle speelster zorgde er wel voor dat vlak voor tijd een opstootje ont stond na een vermeende elleboog stoot, De niet bepaald indrukwek kend blazende scheidsrechter Leo van der Vaart besloot wijse lijk alle acteurs in te laten rukken. „We hadden zeker," aldus Latu perissa, „met 6-1 kunnen voorko men, Omdat we veel kansen mis ten en we ONDO enkele cadeau tjes gaven, verspeelden we onze ruime voorsprong. We staan nu met één been in de derde klasse." Door Richard van 't Zelfde Vlaardingen Dat een duel tussen een titelkandidaat en een hekkensluiter met altijd een garantie is voor een makkelijke overwinning voor de eerste weet men by HVO inmiddels wel. De punten die de Vlaar dingers dit seizoen verspeelden, liet men vaak tegen een laaggeplaatste club liggen. Zo speelde de koplo per in de tweede klasse C gelijk tegen nummer acht Honselersdijk en werd er zelfs verloren van KMD dat door die zege van de laatste plaats afkwam. „Ik moet het nog zien, om een of andere reden heb ben we nogal moeite met laaggeplaatste teams." was ook HVO-voorzitter Johan Hoogerwerf voor het duel sceptisch. HVO startte voorzichtig op eigen veld te gen Hoofddorp, maar won overtuigend met 4-0. Het 'oranje' van Vlaardingen liet zaterdag duidelijk zaen dat de angst punten te verspelen tegen de hekken sluiter er in zat. Pas nadat er 2-Ö op het bord stond, le ken de Vlaardingers losser te gaan spelen. In de 25e minuut kreeg HVO een strafschop nadat de doorgebroken Ruben Korsten in het strafschopge bied neergehaald was. Mare Maatsen plaatste vanaf 'de elf de bal strak in de rechterhoek. Ondanks dat HVO na het verlossende doelpunt iets aanvallender begon te spelen, wisten de Vlaardingers in de eerste helft niet veel kansen meer te scheppen. Na de thee leek HVO in het afwachtende voetbal te volharden, maar na twee minuten spelen was daar opeens een counter die in een treffer resulteerde. Ru - ben Korsten zette met een haal naar voren Patrick Hartog vrij voor doel, waarna Hartog de bal langs de Hoofddorpse sluitpost plaatste. De 2-0 bleek een ware verlossing voor de Vlaardin gers, wam de ploeg begon veel aanvallender te spe len. Het pressiespel van de mannen van trainer Dick Suiker bracht gelijk de zwakheid van de Hoofddorp- se verdediging aan het licht. Het middenveld van HVO begon gebruik te maken van de traagheid van de boomlange en zeer slome Peter Rijswijk, laatste man van Hoofddorp, hetgeen in een aantal aanzien lijke kansen resulteerde. Zo was er een kans voor Mare Maatsen, die vrij voor de keeper zijn inzet op de vuisten van keeper Rob Prevoo uiteen zag spatten. Ook aanvoerder John Sam-Sin kreeg nog een riante kans, maar hij faalde oog in oog met de keeper door de bal in hel zijnet te jagen. In de zestigste minuut wist HVO'er Marcel van der Velden de gaten in de verdediging van Hoofddorp ten volle te benutten. Van der Velden speelde op schitterende wijze vanaf het middenveld drie man uit, waarna hij de bai onzelfzuchtig op de meegekomen Ed van der Lugt terugspeelde. Invaller Van der lugt maakte het werk van Van der Velden goed af door de 3-6 op het scorebord te zetten. Kort voor het laatste fluitsignaal was daar tenslotte ook nog de 4-0 waarmee titelkandidaat HVO het voor zichtige voetbal van de eerste helft aardig wist te ca moufleren. Sam-Sin schoot vanaf eigen helft de bal voor de voeten van de goed spelende Dennis Hooger- boord, die de bal beheerst in de verre hoek deed ver dwijnen, Oefenmeester Dick Suiker vond ondanks de gezapige eerste helft niet dat zijn ploeg afwach tend had gespeeld. „Het is niet zo dat we bewust heb ben gekozen afwachtend te beginnen, we wilden daarentegen juist gelijk aanvallen, maar kregen daar de kans niet voor. Hoofddorp gaf weinig ruimte weg, waardoor we niet echt in ons eigen aanvallende spel letje konden komen." HVO-Hoofddorp 44) (1-0). 25 Mare Maatsen 1-0,47, Patnck Hartog 2-0,60, Ed van der Lugt 3-0,85 Marcel van der Velden 4-0, Bijzon derheden: Vlaardinger Edwin van Troost en Hoofddorper Jan van Zuylen liepen tegen een gée kaart op HVO: Strybos, B< BoxernDenn is Sala (50 Beriy Sala), Mare Maatsen, Snoek (80. Edward Maatsen), Sam-Sm, Van der Velden. Van Troost, Hartog, Hoogerboord, Korsten (70 Van der Lugt) Hoofddorp: Grew», Van der Velden, Rijswijk. Remmers, De Vos <55. Smith), Boelhouwer, Van Laar, VanQers, Den Daas, Abrahams, Van Zuylen Schiedam PPSC is zich aan het warm spelen voor de nacompetitie. Met een periode op zak en Vitesse Delft kampioen, is er voor de Schiedammers niets meer te winnen in 3B. „Het is zaak voor ons scherp, maar niet dom te spelen in de laatste wedstrijden," vertelde W-trainer Ron de Bruijn. Tegen SEV schoot de ploeg met scherp afgelopen za terdag. PPSC won maar liefst met 7-2. Het eerste doelpunt werd al binnen een minuut gemaakt door PPSC, maar hij telde voor SEV. Jeremy Hagestein speelde terug op zijn eigen doelman Dennis Zwaan, maar die kreeg door het gladde veld de bal niet onder controle en zag hem het doel inrollen: 0-1 Voor rust had de thuisploeg dat foutje al weer wegge werkt, Marcel Bosselaar en twee keer Edwin Ibris- imovic zorgden ervoor dat de PPSC'ers met een 3-2 voorsprong aan de thee konden. In de tweede helft scoorde Mischa Keemink drie keer, Arjan van der Lee wist één keer het net te vinden. Als we geconcentreerder hadden gespeeld, was de score opgelopen tot boven de tien. Marcel Bosselaar en Mischa Keemink liepen tegen een gele kaart aan. Dat mag niet meer gebeuren, We moeten 'schoon' de nacompetitie in gaan," aldus De Brujjn. Ahmed Bouaouzan speelde mee, ondanks de vorige week te gen HBSS opgelopen kuitblessure. De rappe aanval ler scoorde niet, maar stond met enkele assists aan de basis van menig PPSC-doelpunt. Tafeltennis Pecos-De Korenbeurs (m) 3-7. De Korenbeurs heeft de stijgende lijn te pakken. Na de zege op Integer Groep, werd tegen Pecos de tweede seizoenwinst be haald. Met nog twee wedstrijden te gaan hebben de Schiedammers de laatste plaats verlaten, waarmee er weer zicht is op handhaving in de eerste divisie. Het zag er in Oegstgeest aanvankelijk niet naar uit, dat er nog vry ruim werd gewonnen. Bij de pauze stond De Korenbeurs nog met 3-2 achter, maar daarna werden alle partijen in winst omgezet. Frank Rengenhart was eindelijk weer eens in goed? doen en won zijn drie partijen. Jeroen Bastiaansen en Paul van de Leur wonnen ieder twee keer. Bij Pecos kwam de ex-Korenbeursspeler René Water reus achter de tafel. Hij won geen partij. Hoonhorst-De Korenbeurs (v)9-l. De wouwen kwa men net als een week eerder uit tegen koploper Hoonhorst. Na de kleine 64 nederlaag kwamen de Schiedamsen er ditmaal niet aan te pas. Alleen Jo- landa Waterreus slaagde er in om de nul weg te wer ken. Kim van der Poort en Mandy Toenders bleven met lege handen. Ondanks de nederlaag heeft De Korenbeurs de handhaving in de eerste divisie nog volledi g in eigen hand. Maar dan moeten de resteren de drie wedstrijden wel in winst worden omgezet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6