SHO in de slotfase langs Excelsior M Korfballers Ylaardingen tonen karakter Maassluizers wachten vergeefs op moment van Monteiro en Vermaas Van Strien breekt pols WK komt tweemaal niet tot scoren René Verhagen traint weer bij verliezend VDL Plugge van WIK naar DES'72 Excelsior'20 op rand van kampioenschap Ursus peurt voor het eerst drie punten uit een duel Demos-speler Martin Groenhorst breekt been Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 april 1999 Schiedam De aanvalsaspiraties van WK hebben het paasweek einde niet tot treffers geleid. In beide duels kwam de ploeg van oefenmeester Gerard Heijdra niet tot scoren. Zaterdag eindigde de thuiswedstrijd tegen koploper Smitshoek in een 0-0 gelijkspel. Gisteren werd er tegen de nieuwe koploper in 2C, Zevenhoven» met 1-0 verloren. De Schiedammers hebben een reputatie hoog te hou den. De ploeg maakte maar liefst 49 treffers maar Robin Smalle- gange en zijn aanvalspartners werden door de beide topploegen tn de tweede klasse D van scoren afgehouden. Tegen Smitshoek werd het een matige vertoning. Smitshoek ver liet ondanks hun koppositie zel den de verdedigende stellingen. De enige kans voor de bezoekers was voor Peter van de Vorm. Eric Nooteboom, die de geblesseerde Stefan van Hagen bekwaam ver ving, redde fraai. Ook WK kreeg weinig kansen, Jim yan Oudheus- den probeerde het met een boog- bal na slecht uittrappen van de sluitpost van Smitshoek, maar scoorde niet. Topscorer Smalle- gange probeerde het met een lob maar deze verdween rakelings langs het doel. Bij WK maakte routinier Willem van Baarle zijn rentree. Hij verving Patrick van Witzenburg in de defensie. Ook tegen Zevenhoven maakte WK voortdurend het spel. De thuisploeg loerde op de counter. Robin Voets had alle pech van de wereld. Voor de thee kreeg hij tot driemaal toe de mogelijkheid om zijn formatie op voorsprong te zet ten. De sluitpost van Zevenhoven en de paal brachtten echter keer op keer redding. Richard Kreischer moest er op de doellijn aan te pas komen om een onte rechte achterstand te voorkomen. Vlak na rust was het Cees de Roo die het luizenvoetbal van Zeven hoven beloonde met een treffer (1- 0). WK ging daarna op zoek naar de gelijkmaker, maar Voets raak te de paal. Pim van der Helm liep tegen een gele kaart op. WK is nog altijd niet veilig. De Schie dammers krijgen ook nog een las tig programma met Xerxes (num mer drie) en Zevenhoven (thuis). Nieuwkoop Voor de voetballers van VDL lijkt het seizoen als een nachtkaars uit te gaan. Het paas weekeinde was een dramatische voor de derdeklasser van oefen- meester Rob Schalke. Zaterdag werd bij EDS met 3-0 verloren na een ruststand van 1-0. De Maas- sluizers werden in Rotterdam op alle fronten afgetroefd. Zaak dus voor Schalke om zijn manschap pen weer op scherp te krygen voor het uitduel tegen Nieuw koop. Maar ook daar werden geen punten gepakt. „Het was tegen Nieuwkoop welis waar beter dan tegen EDS, maar minder kon ook niet. Het loopt niet en we weten niet waar het aan ligt. Dit was alweer de vierde ne derlaag op rij," aldus assistent trainer René Verhagen. Na de 1-0 ruststand kwam VDL na de thee even terug in de wed strijd. Het was linkermiddenvel der Meivin Muller die uit een voorzet van Rob Visser de gelijk maker tegen het garen wist te werken. Daarna waren Visser en John Suisse nog dichtbij een voor sprong maar het geluk was niet aan hun zijde. Leen Muis liep te gen een gele kaart op wegens pra ten. VDL zal de nacompetitie niet meer halen en kijkt zelfs nog een klein beetje naar onderen op de ranglijst. Verhagen weer: „We staan neger, punten voor op Moor drecht dus degraderen, zullen we niet. Maar officieel zijn we nog niet veilig." Een lichtpuntje voor de Maasslui- zers is het spoedige herstel van diezelfde Verhagen. „Ik ben al weer aan het lopen en heel voor zichtig met de bal aan het trainen. Van de week heb ik een oefening meegedaan door wat te kaatsen. Als fysiotherapeut Paul Husslage het allemaal medisch verant woord vindt dan hoop ik over twee of drie weken weer als wisselspe ler erbij te zijn. Ik ben natuurlijk conditioneel heel ver achter, dat is logisch. Momenteel werk ik alleen aan mijn herstel, ik zet zelf een parcours uit Niet echt leuk maar wel erg nodig." Fa pandrecht Caitl van Esch, trainer van de handbalsters van DES'72, draagt aan het eind van dit seizoen het roer over aan oud- Hellas-speler Wil Plugge. De 39- jarige Schiedammer heeft nu nog de WlK-mannen onder zijn hoede. Door Bart Boerop Maassluis Excelsior Maassluis is er niet in geslaagd de dub bel te pakken dit weekend. De Maassluizers leken goed op weg toen zaterdag Quick Boys met een 1-0 nederlaag naar huis werd gestuurd (doelpunt Robert Visser). Gisteren lag echter SHO danig in de weg. Door een laat doelpunt gingen de Oud-Beijerlanders er met drie punten vandoor. Een overwinning op SHO had Ex celsior naar de tweede plaats in de hoofdklasse A getild. In plaats daarvan zakt de ploeg van Eric Gudde naar de vijfde positie. „Tweede, dat was heel mooi ge weest," mijmerde Gudde na af loop, „Dan had iedereen ons daar vyf dagen lang op teletekst zien staan. Dat zou heel goed voor het zelfvertrouwen zijn geweest" Excelsior scoort moeizaam tegen SHO. Een paar weken geleden bleef de ploeg op 2-2 steken nadat legio kansen om zeep waren ge holpen. Gisteren verloor het zelfs met 0-1. Bij de Maassluise thuis ploeg ontbraken Michel van Strien (geblesseerd) en Uriel Trustfull en Raymond Frehe (ge schorst). Dat gemis deed zich voelen in de aanvoer naar de spitsen Dave Ver maas en Emanuel Monteiro. Goedlopende aanvallen bleven aan beide zijden zo goed als uit de hele middag. Daardoor was Excel sior volledig aangewezen op de wedstrijdbeslissende momenten van Vermaas en Monteiro. Die momenten kwamen er wel, maar ze leverden geen treffers op. De gastgevers begonnen nog re delijk aan het duel. Eric Gudde hoopte op een snelle treffer, om dat hij verwachtte dat. zijn ploeg met de zware pot van zaterdag nog in de benen fysiek in de pro blemen zou komen. Na een kwar tier spelen zette Harold Loeve door aan de rechterkant. Hij mik te zijn voorzet echter net achter de inlopende Vermaas. Iets later kreeg Monteiro de bal mee van John Clemens. Monteiro schoot de bal over doelman Sander Groe nendijk, maar ook net over het doel. SHO kwam pas halverwege de eerste helft in de buurt van het vijandelijke doel, maar net als Di- no Lima even later, schoot ook Wiggert Jan Middelhoek naast. De tegen degradatie voetballende Oud-Beijerlanders namen na rust het initiatief in handen. Maurice Latuhahary liet een gevaarlijk schot los dat door Excelsior-doel- man Rob Grauwmeijer met de voeten naast gewerk werd. De keeper moet hete knuisten gehad hebben na de wedstrijd, want keer op keer moest hij indraaien de corners en vrijetrappen uit de Michel van Strien komt dit sei zoen niet meer in actie voor Excelsior Maassluis. Zaterdag werd hij terwijl hij op weg was naar het complex van Excelsi or voor het treffen tegen Quick Boys aangereden op zijn brom mer. Van Strien kwam ten val en brak zijn pols. doelmond boksen. „SHO was ei genlijk alleen gevaarlijk bij dode spelmomenten," vond Gudde. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kopte voormalig HVO-spits Glenn Brown een hoge bal terug op Theo Vermaal. De tweede spits van SHO haalde hard uit en liet Grauwmeijer kansloos. Opveren Vlak voor het doelpunt had Monteiro het Maassluise publiek al doen opveren. Razendsnel glip te hij langs drie verdedigers ora de bal vervolgens tegen het garen te schieten. Dat was echter het ga ren van het zijnet en teleurgesteld zakten de supporters terug. Vlak na de treffer schoot Monteiro op nieuw net naast. Die twee mo menten plus een gevaarlijk schot van Vermaas dat net uit de krui sing werd getikt, vormden de ibO-jy FAX Richard Rasens is SHO'er Glenn Brown te snel af. Brown, voormalig HVO'er, kopte kort voor tijd terug op Theo Ver- maat die de enige treffer scoorde in het duel tegen Ex-, celsior Maassluis. FotoPeterMoi- kenboer hoogtepunten na rust. Beide ploe gen speelden in een laag tempo waardoor de wedstrijd een mat karakter kreeg, „Jij noemt dat mat. Ik vind het volstrekt logisch dat beide ploegen niet fel konden spelen. Wanneer je als trainer bij de fysiologielessen op de cursus een beetje hebt opgelet, weet je dat je twee dagen na een zware wedstrijd geen topprestatie mag verwachten. Dan begint het li chaam net weer een beetje te her stellen. Ik neem mijn jongens dan ook niets kwalijk," aldus Gudde. Door Mikos Gouka Vlaardingen Hoewel de Friese taal nog steeds zo goed als onver staanbaar is in de Randstad was de strekking van de woorden dui delijk. De spelers en speelsters van Stanfries hadden het één en ander te verwerken en deden dat verbaal en met de gezichten op onweer. De korfballers van KV VIaardingen hadden in de slotfase het duel in handen genomen en wonnen verrassend met 13-11. De tegenstander uit het hoge noorden kreeg overigens genoeg tijd om eens bij zichzelf te rade te gaan waar het in Vlaardingen mis was gegaan. De busreis terug zou ongeveer drie uur duren. De Frie zen stonden bijna het gehele duel op voorsprong maar zagen de taaie en veerkrachtige Vlaardin- gers telkens weer langszij komen. Dat werkte waarschijnlijk zo frus- terend dat de zenuwen in de slot fase niet meer in bedwang gehou den konden worden.Via de boom lange Bas van de Graaf werd tien minuten voor het slotsignaal de eerste voorsprong gepakt (11-10) en deze werd niet meer uit han den gegeven. De terugreis naar Friesland zal op die manier een hele onaangename geworden zijn voor spelers en meegereisde sup porters van de bezoekers. Oefenmeester Rob van der Stelt was een gelukkig mens. Hij ha merde de hele wedstrijd op ge duld en concentratie bij zijn pu pillen en zag dat beloond met de volle winst „We hebben voor de rust veel te veel kansen laten lig gen. Eigenlijk was alleen IJs brand den Breems aan het scoren. Dan hoop je dat de rest mee gaat doen en gelukkig gebeurde dat na de pauze. We stonden echt het he le duel achter maar als je op een gegeven moment weer gelijk komt dan voel je dat de winst er aan zit te komen," aldus de win nende trainer. Zo simpel als Van der Stelt het al lemaal vertelde, was het zeker niet. Stanfries bewees een goede ploeg te zijn met veel scorend ver mogen. De Friezen vergaten ech ter de voorsprong te koesteren en betaalden uiteindelijk de tol. Na een slappe start waren het Den Breems (1-1) en Arno Brouwer (2- 2) die de stand in evenwicht brachten. Toen de bezoekers op 2- 6 kwamen leek het even een zwa re middag te worden, maar aan voerder Den Breems bewees op nieuw 2\jn klasse. Hij bracht zijn ploeg voor de thee nog langszij met vier puntgave treffers. Ook Peter Hoornweg was in die fase één keer trefzeker waardoor het halverwege 7-7 was. In de tweede helft bleef het spel- beeld ongewijzigd. Stanfries kwam weer op voorsprong, maar Vlaardingen raakte nooit in pa niek. Op de stand 7-9 gooiden Mi riam Malta en wederom Den Breems raak. Het was maar goed dat toen ook de rest van de ploeg de korf weer wat makkelijker wist te vinden anders was de winst naar de bezoekers gegaan. Den Breems kwam niet nw tot scoren en bleef op zes treffers ste ken. En toen stonden Bas van de Graaf en Peter Hoornweg op. Bei de spelers waren nog eens twee maal trefzeker en lieten de Frie zen wanhopig achter. De feest vreugde was groot. Voor een for matie die net in de zaalcompetitie een degradatie te venverken kreeg, was het een knappe voor stelling. Dat vond ook Van der Stelt. „We hebben toch een klap gekregen door de degradatie in de zaal. Daarom is het zo knap dat we ver leden week van Achilles weten te winnen en nu ook nog eens van Stanfries, dat een uitstekende ploeg heeft. Op de ranglijst was Excelsior Maassluis-SHO 1-0 (0-0). 81 Theo Vermast l-Ö Bijzonderheden; Scheidsrechter Akkermans gaf geel aan PieterBatenburg(SHO)en Tom Visser(Ex- celsiorMaasslurs). Exceisior Maassluis: Grauwmeijer, Nieo- lai, Rasens, Kusten, Tom Visser (83 Bij kerk), Wiegmann (72 Kraaybeek). Loeve (72 Bos), Clemens, Robert Visser» Montei ro, Vermaas. SHO: Groenendijk. Latuhahary, Kuiven- hoven. Van Gneken, Lama, Middelhoek, Batenburg, Den Hartigh, Brown, Burre- mans, Vermaal (90. De Pender). Miriam Malta van KV Vlaardingen springt het hoogst, maar een van de mannen van Stanfries tikt de bal net voor haar weg. Bas van de Graaf (rechts) springt niet mee. KV Vlaardingen won verrassend van de koploper. Foto Peter Molkenboer. het ook een belangrijke zege. We blijven naar onderen kijken en doen dus goede zaken. Alleen als we heel scheel kijken kunnen we stiekem naar de formaties boven ons kijken. Maar we hebben weer pen1; bewezen Hat met heel veel inzet echt een goede prestatie kan worden neergezet." KV Vlaardin gen heeft negen punten uit acht duels en is een goede subtopper aan het worden in de overgangs klasse. Door Bas van den Berg Vlaardingen Binnen twee weken kan Excelsi or'20 weer derdeklasser zijn. Elf jaar heeft de am bitieuze voetbalclub moeten wachten op het ver overen van de nieuwe status. Na overwinningen op Fortuna (14) en RKWIK (1-5) is het fel begeer de kampioenschap nu wel zeer dichtbij gekomen. Na afloop van het succesvol verlopen paasweek- einde nam Excelsior'20 alvast een voorschot op het behalen van de tweede periodetitel door een feestje te bouwen. Alleen als VFC erin slaagt te gen Aeolus tot een productie var. meer dan zeven doelpuntende "komen, gaaföe titel naar de geel zwarten. - - - Het verschil met Hermes DVS, dat zondag tegen stander is van de zwartwitter), is opgelopen tót ne gen punten. De jeugdige ploeg van trainer Henri van Leeuwen kan nauwelijks wachten op de ont knoping. In technisch opzicht is Excelsior'20 dit succesvolle seizoen de concurrentie verhit de baas gebleven. Verderis het collectief en de saam horigheid van de spelers van grote invloed op de prestaties.' Dat Excelsior'20 talentvolle spelers heeft, is ook door het betaalde voetbal opgemerkt. Sparta heeft ai belangstelling getoond voor topscorer Danny Koevermans. Sparta's technisch directeur Leo Steegman ziet in de 20-jarige aanvaller een bruik bare kracht voor het tweede elftal. Danny Koever- mans, die van jongs af aan bij Excelsior'20 speelt, heeft echter nog geen contract aangeboden gekre gen. De overwinningen op de Vlaardingse opponenten vond trainer Henri van leeuwen van grote beteke nis. „Zowel Fcrtuna als RKWIK zijn fysiek sterk," stelde hij vooraf vast. „De vraag is gerechtvaar digd wat wij er in het paasweekeinde tegenover kunnen stellen. Achteraf moet ik concluderen dat de ploeg het erg goed heeft gedaan. Wij werden in het begin door Fortuna overdonderd, maar er was geen speler die in paniek raakte. Met name in de tweede helft zijn wij in staat geweest de verdedi gingvan Fortuna op een slimme manier uittespe- Icn. Twee dagen later bedwongen wc ook RKWIK. We scoorden zo snel dat het duel al vroeg was be slist. Als we zondag van Herraes DVS winnen, kunnen we volgende week donderdag kampioen worden tegen DRGS thuis." Wapengekletter Fortuna had een voorsprong in de ouverture niet misstaan. De ploeg drukte de Schiedammers vol ledig in de verdediging. Toen al dat wapengeklet ter niets opleverde, kroop Excelsior'20 uit z'n schulp. Toch moest de Sehiedamse aanhang wachten tot de tweede helft voordat Johan Ham- merstein een opening forceerde: 0-1. Excelsior'20 juichte echter te vroeg om de voorsprong toen kort daarna Fortuna-spits John van der Belt on deruit werd gehaald Uit de strafschop schoot Cor Hermans met zijn linkerbeen raak: 1-1. Fortuna nam daarna zoveel risico dat het zijn verdediging schromelijk verwaarloosde. Het was daarna een optelsom van vele kansen dat Excelsior'20 aan z'n uiteindelijke 14 overwinning kwam. Eerst door Altan Halepioglu uit een hoekschop (1-2), daarna door Arjan Ruts (1-3) en Ersin Kaplan 14. Doel man De Herder voorkwam tenslotte een grotere nederlaag. Riant De streekderby tegen RKWIK was in zoverre ver schillend, dat Excelsior'20 na twaalf minuten al ri ant met 0-2 leidde. Johan Harmnerstein profiteer de beide malen van fouten in de verdediging: 0-2. Danny Koevermans schoot na een half uur Excel sior'20 naar 0-3. Op het moment dat Aitan Hale pioglu 04 binnen bereik had, werden de eerste 45 minuten afgefloten. Inplaats daarvan slaagde RKWIK erin de eer te redden. Dezelfde Altan Ha lepioglu beging kort na rust een overtreding, waaruit Jeroen Ploeg vanaf elf meter raak schoot 1-3. Otto Veldt trapte de bal vervolgens in eigen doe! (14) en Johan Harmnerstein bepaalde de eindstand op 1-5. Het was zijn vierde doelpunt dit weekeinde. Er waren gele kaarten voor Pascal Vermeulen, Patrick Wijzenbroek en Huib Vroegh van RKWIK en voor Altan Halepioglu en Johan Hammerstein van Excelsior'20. Voetbal vierde klasse Ursus-MSV '71 14 (0-0). Voor het eerst dit seizoen heeft Ursus gewonnen, dat was zaterdag: 24 tegen HWD. Twee dagen later gingen de Schiedammers te gen MSV71 met 14 onderuit. Het doelpunt dat Ur sus maandag wist te scoren, kwam van de voet van Marco Herber na een fraaie combinatie op het mid denveld met ploeggenoot Guy Fiegel: 1-2.„Na die 1-2 dacht ik dat we langszij zouden komen, want de 2-2 hing eerder in de lucht dan de 1-3, maar jammer ge noeg mocht net niet zo zijn," blikte Ursus-voorzitter Berry Antonissen terug. Opvallende man bij Ursus was in beide duels de 44-jarige verdediger Fred Meerhof die de voetbalschoenen maar niet in het vet krijgt. Aan Maassluise zijde scoorden: Chris Kolmus (0-1), Wijnhorst (1-2), Janse (1-3) en Heeren (14). Germinal-Hermes DVS 2-2 (1-0). De animo was aan Sehiedamse zijde in het uitduel tegen Germinal ver te zoeken. Hermes DVS, in het bezit van de eerste pe riodetitel, keek tegen degradatiekandidaat Germinal zelfs tot tweemaal toe tegen een achterstand aan. „Hoewel wij beter voetbalden, toonden de spelers van Germinal veel meer inzet, onze jongens waren duidelijk niet met hun hoofd bij deze wedstrijd," was voorzitter Ab Stijl na het duel niet echt te spreken. Gokhan Cayir bracht de 'blauwen' met een inschui- ver als eerste langszij (1-1), waarna Steven Gill met een mooi afstandschot de 2-2 op het bord zette. VOC-VFC 0-2(0-0). Het Vlaardingse VFC, vijfde op de ranglij st, streed met nummer zes VOC om de punten en trok'daarbij aan het langste eind. In de eerste helft wist VFC het lichte veldoverwicht niet om te zetten in treffers, maar na de thee stelden de mannen van trai ner Erik Teunisse orde op zaken. Thomas Rayma- kers bracht zijn ploeg op voorsprong, tot grote tevre denheid van onder andere ploeggenoot Ton Koever- mans die kort daarvoor een strafschop onbenut had gelaten. Na de treffer ging VFC soepeler spelen en kwamen de combinaties naar boven. André Ouwer- kerk bepaalde tenslotte de eindstand op 0-2. DRGS-Germinal 2-2(0-1). De Schiedammers hadden zaterdag op eigen veld de grootste moeite met het be zoekende Germinal In de strijd tussen de twee den, gradatiekandidaten kwam de thuisclub al snel op een 0-1 achterstand. Toch wisten de volgelingen van trainer Randell Mauricio zich knap terug te vechten. Hoewel er na tachtig minuten spelen nog 0-2 op het scorebord stond, wist DRGS alspog een punt uit het duel te slepen. Marco Verspuy tekende aan Sehie damse zijde voor de beide treffers. DRGS kon in het duel niet beschikken over het centrale verdedigings duo Hennie van Dam en Mario Mosso. Hoek van Holland-RAVA 2-2 (0-1). In 4D wist Hoek van Holland na het 1-1 gelijkspel zaterdag tegen SVH, maandag tegen RAVA wederom slechts één punt te pakken. De kustbewoners blijven door de re mises in de middenmoot hangen. Het bezoekende RAVA wist al vrij snel op voorsprong te komen door een vrije trap vanaf de rand van het strafschop ge bied fraai het doel in te draaien. Verdediger Mare Kram veroorzaakte een strafschop door een RAVA-aanvaller onderuit te trekken, waar na de 0-2 in het doel geschoten kon worden. Zeven minute n voor tijd werd het aandringen van Hoek van Holland dan toch beloond toen Ret Boon de 1-2 scoorde. In de zeventachtigste minuut zette Cor Aal- breght tot grote tevredenheid van het thuispubliek de 2-2 op het scorebord. Vijfde klasse Jai Hind-SVDPW 1-1 (1-0). Na de wegens regen ge staakte wedstrijd tegen the Harvards op zaterdag, mochten de Schiedammers op bezoek bjj Jai Hind. Het duel eindigde in een zwaarbevochten 1-1. De wedstrijd werd gekenmerkt door pittige overtredin gen van voornamelijk Rotterdamse zijde. Jai Hind zag tot twee maal toe een speler met rood van het veld vertrekken. Bij SVDPW mocht Chris van Gelde ren voortijdig gaan douchen nadat hij een rode kaart zag na een te laat ingezette sliding. DPWer Aad Cha- telain wist zijn ploeg met een schitterend doelpunt langszij te brengen. De Schiedammers wisten niet ten volle te profiteren van de numerieke meerder heid waardoor ze de punten moesten delen. Sehiedamse Boys-DO Z 1-3 (0-0). Sehiedamse Boys heeft dit weekeinde geen goede zaken gedaan. De in BI voetballende ploeg verloor twee keer. Na het met 0-2 verloren duel tegen Ammerstol op zaterdag gin gen de 'Boys' op eigen veld tegen DOZ aardig de mist in. Tot de vijfentachtigste minuut stonden de Schie dammers nog met 1-0 voor op de bezoekers. In de daarop volgende vijf minuten wist DOZ echter met een 1-3 overwinning de punten mee naar huis te nemen. Sehiedamse Boys kwam op voorsprong door Feny van Heusden, die na een combinatie op het middenveld met Aii Dongel de 1-0 fraai inschoot „Tja, en omdat de jongens achterin dan gewoon niet op staan te letten, verliezen we toch nog," was voor zitter Koos Klein na afloop zeer ontstemd. Real Parbo-ODC 0-8 (0-5). De volgelingen van trainer Ronald Scholte hadden er in de uitwedstrijd tegen Real Parbo zin in. ODC haalde in Rotterdam ver woestend uit. De strafexpeditie werd bijna door het gehele elftal uitgevoerd: Voogd (0-1), Soares (0-2), De Wit (0-3 en 04}, Leo Boensma (0-5), Raymond de Ko ning (0-6 en 0-7) en Marcel de Koning (0-8). „Tja, we lagen lekker op schema, om de tien minuten viel er wel een doelpunt," blikte Scholte na afloop tevreden terug. De Wit scoorde tot tweemaal toe uit een hoek schop. Marco Eshuis kwam wederom niet tot scoren en staat nu al een aantal wedstrijden 'droog'. Demos-RTG 1-0 (0-0). Demos, nummer vijf op de ranglijst, wist tegen koploper RTG een knappe winst uit de wedstrijd te slepen. Toch was er na afloop geen sprake van een feeststemming. Nadat Pete Monster een uittrap van de Rotterdamse keeper beantwoord had door de bal gelijk over de sluitpost heen het doel in te schieten, voltrok zich voor ploeggenoot Martin Groenhorst een waar drama. Groenhorst kwam bij een sliding ongelukkig terecht, waardoor hij zijn scheenbeen brak. Nadat het spel een half uur stilgelegen had, in afwachting van een ambulance, werd het spel hervat, Raymond Ouddijk viel voor de ongelukkige Groenhorst in. Dirksland-HSC 2-0 (0-0). Na zaterdag het bezoeken de Zwartepijl met 5-0 afgestraft te hebben, verloor HSC de uitwedstrijd tegen Dirksland met 2-0. In het duel tegen Zwarte Pijl tekende Dennis Manneken, André Vink en Sander de Groot voor de treffers. Het duel tegen Dirksland verliep met naar wens. „Het was echt een hele slechte wedstrijd. We creëerden weinig kansen en liepen eigenlijk tegen onszelf te voetballen," was wedstrijdsecretaris Piet Post na af loop niet tevreden over het duel. Door de winst tegen Zwartepijl en het verlies tegen Dirksland blijft HSC een punt achter op koploper RTG.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7