22 Belgisch trio Nederlanders te snel af Verzorger Mapei blijft in cel Ron Heusdens is na al die jaren eindelijk zichzelf Stefano Garzelli wint koninginnerit w Dammer speelt het Nederlands kampioenschap van zijn leven Debuut Sarrazin in GP Brazilië Nicklaus mijdt de 'Masters' Kissinger gaat IOC hervormen Rabobank-renners weer collectief sterk, maar wel met lege handen in Gent-Wevelgem Nederlands basketbal is gebaat bij een 'type Boot' S0.„ !H ite sM |||ri Hoekse Boys pakt periode zonder te spelen Twee schermtoemooien op één dag in Vlaardingen Rotterdams Dagblad Donderdag 8 april 19-99 F Sao Paulo De Franse autocou reur Stéphane Sarrazin maakt zondag zijn debuut in de Formule 1. Hy neemt voor het team van Minardi deel aan de Grote Prijs van Brazilië. Jos Verstappen be dankte eerder voor een gastoptre den, omdat hu contractuele ver plichtingen had voor Honda. De renstal Minardi was op zoek naar een vervanger van vaste cou reur Luca Badoer. De Italiaan had een hand gebroken. Verstappen ging niet op het aanbod in omdat hij maandag toten met woensdag in Barcelona testen uitvoert voor zijn team. Sarrazin is net als Ver stappen testrijder, bij het team Prost-Peugeot. Augusta Voor de eerste keer in veertig jaar zal Jack Nicklaus niet deelnemen aan The Masters in Augusta. De 59 jaar oude, zesvou dige winnaar herstelt van een heupoperatie. Vorig jaar eindigde de 'Golden Bear' nog als zesde. Omdat golf spelen onmogelijk is, blijft Nicklaus liefst zo ver moge lijk weg van Augusta. Hij boekte een vistrip op de Bahama's. Op Augusta National ontstond commotie toen de 21-jarige ama teur Matt Kuchar naar het zieken huis moest met uitdrogingsver schijnselen en maagklachten. De beste amateur van 1998 zou van daag toch kunnen afslaan voor de eerste ronde van The Masters. New: York Henry Kissinger eii Peter üebérraïii zijn éef- "stégroje km»meK"ïHeïitting-: zullen; nemen ir. de herwin nnngTOnHR!Ssie't'IOC-!'2CIOO'.i. Dere-cflnróSsfiéiSiOet deaan- - zet doen toteennieüwlntema- tonaalOlympisch.' -; Comité. Juan Antonio Samaranch; .de' huidigevoomttet, zalIOC 29ÜOvMrzftte£"5aitóde'vo8r- - matige-Amerikaan&e n&iister van bufeiilnndseïakeh en üe ös^anisatotr.van/'SeaOferenpi-'''; "sché'SpelepJin"'li«iAni!de8- lfl84zulieh iit'n iii de 'euminisHie komciii - DeTWlaan&imiuslrieelGi<n vaiini Agrièffi; eigenaaran-de voettBldub'juventtts;'hééft eveneens'positief-gereageerd op' een verzoek vah' Sama- randh. Kissinger is een groot sport liefhebber. Uebèroth maakte' de Olympische Spelen van Los "Angeies-winsigéVeratVborhet réerstiniaflöze olympiades was ereenbafig^dojéenhalfimi-' jasügulden. Door René Baniennk Wevelgem Een paar weken geleden promoveerde de Rabo- bank-wielerploeg naar de eerste plek van de wereldranglijst. Mooi, maar meer ook niet, was de ingetogen reactie van de Oranjehemden. De rekenmeesters onder de bankiers wisten maar ai te goed dat vele kleintjes in dit geval niet een grote maken. De ploeg was collectief en sterk aanwezig in de finales van Milaan-San Remo, Ronde van Vlaanderen en ook in Gent- Wevelgem, maar stond uiteindelijk niet met de bloemen op het podium. Die gingen naar de concurrentie, gisteren in de persoon van Tom Steels. Denk echter niet dat de frustra ties in de ploeg van Theo de Rooij na afloop in Wevelgem hoogtij vierden. Erik Dekker. „In de E3- prijs hebben we zelf een fout ge maakt. Maar zondag in Vlaande ren hadden we ook kunnen win nen zonder die valpartij voor de Muur van Geraardsbergen. Tegen de Mapei's was vandaag echter niks te beginnen." En Leon van Bon, vooruitkijkend naar Parijs- Roubaix waar hij vorig jaar als vierde eindigde: „In Vlaanderen heb ik heel goed gereden, ook al heeft niemand dat gezien. Van daag rij ik met slechte benen toch vooraan mee. En wat zondag be treft: de goeie renners zyn meer verdeeld over de ploegen. Dat biedt kansen voor ons." Dus gaven Dekker en Van Bon el kaar gisteren juist na de eind streep een bemoedigend klopje op de natgeregende schouders, bedankten elkaar voor de steun en zochten de warme douche op. De twee Nederlanders hadden sa men met ploegmakker Rolf Sö- rensen deel uitgemaakt van de kopgroep van zeventien die rich ting finish trok in Wevelgem. Ze hadden echter de pech dat die an dere grote ploeg, Mapei/Quick Step, na de tweede en laatste be klimming van de Kemmelberg ook drie mannen mee had. Voor de Rabo's en de overige vluchters (twee Lampres's en tien eenlin gen) precies de verkeerden: hard- fietsers Museeuw en Peeters en sprintkanon Steels. Het scenario tos daarna, ondanks het feit dat er nog een dikke dertig kilometer te gaan tos, vlot geschreven: Mu seeuw en Peeters stoempend op kop, Steels in een zetel tussen de wielen om op de laatste honder den meters toe te slaan. Simpel Soms kan wielrennen heel simpel zijn. Erik Dekker was het daar mee eens. „De wind stond pal op kop en die twee reden zo hard dat er geen beginnen aan was. Er wa ren ook geen hindernissen meer waarop we het nog eens konden proberen. Ja, ik heb het nog even gedaan op een viaduct. Maar dat was natuurlijk niet selectief ge noeg." Daarvoor had Sörensen al een moedige poging zien stran den. Kortom, ze hadden het in ieder geval geprobeerd. Leon van Bon: „Want zo naar de finish rijden, dat was natuurlijk ook een dom ge zicht geweest. Maar het was ge woon niet te doen." De twee kregen steun van TVM- baas Cees Pnem. „Zelfs Tsjmil probeerde het niet eens meer. Dan v/eet je wel hoe laat het is," al dus de Zeeuw die wederom zijn pupil Tristan Hoffman als beste Nederlander zag finishen. Na zijn achtste plaats in Vlaanderen, spurtte hu nu naar het podium: derde. „Ik heb maar gewacht op de sprint. Niemand kwam weg en ik ben ook redelijk snel. Natuur- lijk is Steels normaal niet te klop pen, maar ik ben ook aardig rap en je weet maar nooit. Steels kwam ook nog even klem te zit ten. Ik had het zien aankomen en koos er voor om alleen links te gaan. Maar daar zat ik met de wind op kop en aan de binnen kant kwam Steels net op tijd vrij. Het is jammer, maar in deze vorm kan ik ook zondag in Parijs-Rou- baix een eind komen." VHoria De koninginnerit ran de Ronde van het Baskenland tos er een zonder geschiedenis. De Italiaan Stefano Garzelli zegevierde na 195 kilome- ter tussen Zalla en Vïtoria in een massasprint berg op voor de Duitser Üdo BÖlts en de Italiaanse Giro- en Tourwinnaar Marco Pantani, De Franse routi nier Laurent Jalabert behield de leiding in de alge mene rangschikking. Michael Boogerd, gekneusd en geschaafd door een valpartij dinsdag, kwam op enkele van de zes hel lingen zoals de Puerta laHeirara dertig kilometer voor de streep even in moeilijkheden, maar hand haafde zich goed. - De Spanjaarden Alvaro Gonzalez de Galdeano en Eduardo Hernandez reden vijftig kilometer voor het peloton uit - - wint de sprint in Wevelgem mat gemak voor de Pool Zbigniew Spruch en Ne der ander Tristan Hoff man. FotoHerwtó Vergutt/tPA Kortrijk/Uicca/UlleTiziano Mor- assut, verzorger van de wieler ploeg Mapei, moet voorlopig in de gevangenis blijven in het belang van nader onderzoek. Dit heeft de rechtbank van Kortrijk gisteren bepaald. Advocaat Leysen van Morassut tekende woensdag avond beroep aan tegen de verlen gingvan het voorarrest. Morassut werd vorige week opge pakt omdat hij een pakket amfe taminen heeft opgestuurd naar Giacomo Bugno in Monza, de va der van oud-wereldkampioen Gianni Bugno. Morassut heeft in- middeld bekend en spijt betuigd. Hij verklaarde ook dat het een in dividuele actie betrof, Dat hij voor licht vergrijp zo lang in voorarrest moet blijven heeft te maken met nadere onderzoeken die tot de ar restatie van de leverancier van de amfetaminen moet leiden. Een Waalse oud-beroepsrenner is na verhoor vrijgelaten. In Lucca zei Ivano Fanini, de di recteur van de wielerploeg Amore e Vita, een oproep gedaan voor ui terste transparantie in de strijd te gen doping. Fanini drong aan op de openbaarmaking van de hema- tocrietwaarden van de Mapei-ren ners door hun ploegarts Giorgio Squinzi. Fanini maakte ze begin dit jaar van zijn eigen renners op Internet bekend. De bloedwaarde geeft een indica tie over de hoeveelheid rode bloedlichaampjes. De wereldwiel- renunie UCI heeft de bovengrens op vijftig gelegd. Een hogere waarde kan duiden op gebruik van kunstmatige aanmaak door epo, „Squinzi is een van de weini gen die de strijd tegen doping se rieus neemt," zei Fanini. „Ik kan me niet voorstellen dat zijn ren ners verboden middelen gebrui ken. Zijn renners behoren tot de besten ter wereld en kunnen geen schaduw over hun successen ge bruiken." Bij verschillendegezondheidstes- ten met bloedmonsters vaardigde de UCI één startverbod uit. De Ita liaan Giacomo Puccianti mocht niet meer starten in de Giro delle Marche voor renners onder 23 jaar. Artsen van de UCI namen re centelijk bloedproeven in de Ron de van de Algarve (30 renners), Milaan-SanRemo (32), Ronde van Vlaanderen (14), Tryptique des Monts et Chhteaux (24) en Giro delle Marche (21). In Lille moest de Franse wielren ner Emmanuel Magnien opnieuw opdraven voor verhoor in de Fes- tina-affaire. Hij reed in 1996 en 1997 voor Festina. Magnien werd op 27 juli van het vorig jaar al ver hoord en moest nieuwe vragen be antwoorden omdat er in het on derzoek nieuwe elementen naar voren zijn gekomen. Een woordvoerder van de recht bank in Lille deelde mee dat Ri chard Virenque, die altijd zijn on schuld volhield, binnenkort op- nieuwwordt opgeroepen. De voor malige bergkoning in de Tour de France is in staat van beschuldi ging gesteld voor medeplichtig heid aan het bevorderen, aanzet ting tot het gebruik en toediening van drogerende middelen. Alkmaar Lucien van Kersschaever zal het Neder landse basketbal er niet bovenop gaan helpen. De be minnelijke Belg uit Blankenberge hoorde deze week dat hij de vierde bondscoach in acht jaar is, die plaats moet maken. Volgens de officiële lezing wordt Van Kersschaever afgerekend op de resultaten. Met name de recente nederlagen tegen Estland en Kroatië hebben hem ge nekt. Maar dat hij twee Hollandse talenten van 15 en 16 jaar heeft aangeraden de basketbalsehool van Mark van Moerkerke in Oostende te veriaezen boven het nationale opleidingsinstituut m Almere wcrdt hem zeker zo zwaar aangerekend. De negatieve cijfers tegen Estland en Kroatië, waar door Oranje gedwongen is zich via een extra toernooi in het Noorse Kristiansand terug te vechten in de B- poule, zijn voor de NET op zich volkomen terechte argumenten om de bondscoach te bedanken. Van Kersschaever heeft immers niet gepresteerd. Het tijdstip waarop het vonnis naar buiten werd gebracht is echter hoogst merkwaardig, vrij laat en daardoor niet geloofwaardig, Vorige week nog waren beide partijen immers 'in principe' contractverlenging overeengekomen. De aanvankelijke full time job van bondscoach zou al leen wel worden teruggeschroefd naar een deeltijd functie voor in totaal zes maanden. Want de sponsors die aanvankelijk miljoenen wilden steken in het na tionale basketbalproject hadden die bijdrage na en kele maanden al gereduceerd tot enkele tonnen. Hoewel ook Van Kersschaever zich stoorde aan de mindere prestaties, zag de Belg ook progressie. En met hem zijn spelers die voor het eerst sinds jaren weer in de rij stonden om voor Oranje uit te komen, Met respect voor de kwaliteiten van de baas. Ook dat is wel eens anders geweest. „Ons eerste doel was te rug een ploeg te krijgen. Dat is gelukt," zei Van Kers schaever niet zelden. Alleen, de resultaten gaven hem daarin geen gelijk. Waar de NBT kwalificatie voor het EK van dit jaar eiste, kon de bondscoach slechts degradatie uit de B-poule overleggen. Het was voor de NBT de stok om de 'verrader' te kun nen slaan. Van Kersschaever werd bedankt, net als Ruud Harrewijn, Randy Wiel en Toon van Helfteren voor hem. Ook zij konden EK-kwalificatie niet af dwingen. Oranje gaat nu voor de vierde achtereenvolgende- keer naar een pr-kwalificatietoemooi om straks ten minste weer mee te mogen doen aan de kwalificatie voor het EK van 2001. Dat gebeurt in Kristiansand nog aan de hand van Van Kersschaever, die daarna wordt opgevolgd. Maar door wie? Zelfs nauw betrok kenen in het kleine basketbalwereldje hebben grote moeite om 'n geschikte kandidaat te noemen. Marco van den Berg (Zwolle) en Jan Willem Janssen (assis tent bij Amsterdam) hebben te weinig internationale ervaring om de klus al aan te kunnen. En Glen Pinas ligt voorlopig vast in Groningen. Contractueel gebonden Goed beschouwd is er in eigen land maar één man om het gezonken Nederlandse basketbal weer vlot te trekken, een 58-jarige ex-gymnastiekleraar uit Schoorl. Maar ook Ton Boot is momenteel contractu eel gebonden, aan Amsterdam. En Boot is duur. Aan de andere kant, waarom zou de deeltijd bondscoach er in Nederland geen club op na kunnen houden? Dat scheelt immers ook financieel. Bovendien doet Meindert van Veen bij de dames niet anders. En met de NBT als hoofdverantwoordelijke voor Oranje heeft Boot geen directe tegenstanders meer op het pluche in Bunnik die zijn komst op voorhand in de weg staan. Met het vertrek van Van Kersschaever hebben de basketbalbazen eens te meer aangegeven dat het re sultaat boven alles gaat. Dat moet ze er toch mini maal toe bewegen om Boot te benaderen. Die Den Bosch en Den Helder op de Europese kaart zette, het sportief failliete Oostende binnen het jaar weer kam pioen van België maakte. In Amsterdam lykt hij thans dezelfde weg te bewandelen. En de eigenzinni ge kampioenenmaker heeft, zoals hij het zelf zegt, 'als coach nog nooit gefaald.' ■S&38SSGSI SM Hoek van Holland Hoekse Boys mag alvast een feestje vieren. Niet omdat het kampioenschap in de vierde klasse al behaald is. Dat gebeurt binnenkort, maar de vlag mag uit omdat de eerste periode gewonnen is. Afgelopen zaterdag verloor naaste belager RVC/Rijs- wijk waardoor de 'Hoekers' de eerste plaats in de periodestrijd in handen hielden. Ook in-de tweede periode staat Hoekse Boys fier bovenaan. In de competitie van de zaterdag-vier deklasser is het een en ander ver anderd doordat Neta Dall uit de competitie is genomen. Neta Dall kwam namelijk voor de derde keer dit seizoen niet opdagen bij een wedstrijd. Gevolg van deze beslissing is dat alle resultaten van de wedstrijden die de ploegen tegen Neta Dall hebben behaald, nietig zijn verklaard. Een ander gevolg is dat de compe titie nog maar in twee periodes is verdeeld. Beide periodes gaan over tien wedstrijden. De winnaar van de eerste periode speelt in de nacompetitie eerst thuis en ver volgens uit tegen de winnaar van de tweede periode. De winnaar van deze duels speelt tegen een ploeg uit 4A om een plaats m de derde klasse. De correcte stand in 4B is 1) Hoekse Boys 17-41.2) RVC/Ruswuk 16-32,3) HPSV17-29, 4) Te Werve 17-28. 5) Duno 17-25, 6) HS Texas/DHB 17-23, 7)FC Boszoom 18-23, 8) Semper Altius 17-20.9) Vredenburch 17-18, 10) DORR 17-16,11) Nat Ned. 18-11 Ups voor deze rubriek knnt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax; 010-4265227) en in de avonduren onder 0104004310. DONDERDAG 8 APRIL ZAALVOETBAL: 21.15 Croenoord-Hogen- boom. Door Bart goerop Huissen Ron Heusdens speelt op het Nederlands kampioen schap dammen in Huissen het toernooi van zijn leven. Vanaf de eerste dag (28 maart) pakte hij de leiding om die niet meer af te staan. De partij van vandaag te gen Wieger Wesselink meegere kend, heeft de Schiedammer nog drie speelronden te gaan. Heus dens deelt de koppositie met Rob Clerc en Arjan van Leeuwen. Aan de horizon gloort de Nederlandse titel, maar aan grootspraak waagt de 36-jarige dammer zich niet „Wat kan ik zeggen over mijn vooruitzichten? De kans dat ik kampioen word, schat op 113 pro cent. Heb je daar wat aan?" voor spelt Heusdens ironisch. Heusdens speelt zijn vijfde NK In 1992 deed hij voor het laatst mee. Zijn beste prestatie was een zesde plaats by zijn debuut in 1982 („toen was ik nog jong en veelbelovend"). Nu staat de Schiedammer verrassend boven aan. „Het is als in dat liedje 'ik ben mezelf niet of al die jaren nooit geweest' (Acda en De Mun- nik; red.). Ik ben jaren mezelf niet geweest, maar nu ben ik dat wel. Ik heb me uitstekend voorbereid op dit toernooi en heb een paar kleine dingetjes aan mijn spel veranderd. Ik zorg ervoor dat ik niet in tijdnood kom Daar had ik vroeger heel vaak last van. Ik sta niet al te veel meer op tijdens een partij en ga met te vaak even by anderen kijken. Nu ik niet meer in tijdnood kom, maak ik minder blunders." De dammer kende een droomstart op het NK Zijn eerste drie partijen zette hij om in winst. Vervolgens speelde hy remise te gen Rob Clerc en liep hij tegen tot nog toe zijn enige nederlaag aan. Schiedammer Ron Heusdens heeft met nog drie partijen te spe len uitzichtop de Nederlandse damtitel: 'Deeerste dagen namen de andere spelers me niet serieus, maar ik denk dat dat inmid dels wel veranderd is.' Foto KoosGroenewoia/APA „De eerste dagen namen de ande re spelers me met seneus, maar ik denk dat dat inmiddels wel veran derd is." De Schiedammer heeft de tiende speelronde achter de rug. Hij kwam remise overeen met Gérard Jansen. Nadat hij zijn opponent de hand had geschud, kwam' me dekoploper Arjan van Leeuwen informeren hoe het was afgelo pen. Met een knikje naar Jansen antwoordde Heusdens: „Hij heeft het gered" „Ik had het gevoel dat ik er beter voor stond in de partij dan Jan sen, vandaar die opmerking," legt Heusdens uit. „Er zijn dammers die behoudend spelen en dam mers die meer het avontuur zoe ken, ik behoor tot die laatste groep. Ik speel echt om te winnen. Ik dam voor een groot deel op in tuïtie, op gevoel. Dat gevoel zegt me dat het vandaag goed ging. Straks ga ik de partij analyseren. Dan kan blijken dat ik heel veel heb laten liggen. Dat ik dingen over het hoofd heb gezien die ik wel had opgemerkt wanneer ik al les had doorgerekend. Als dat zo is, baal ik', maar het zit nu een maal in mijn spel." Dat analyseren gebeurt vaak in het hotel waar de meeste spelers verblijven, 's Avonds na het eten zoeken ze elkaar op om partijen na te spelen. Dan wil het nog wel eens laat worden. „Maar ik ga op tijd naar bed," haast Heusdens zich te zeggen. „Dat is in het ver leden anders geweest, maar nu ben ik daarin serieuzer geworden. Alle dagen hebben hier hetzelfde verloop. Ik sta op, ontbijt, ga dou chen en vervolgens biljart ik een potje met Gil Salomé. Hij wint al tijd, maar op het dambord speel den we remise. Dan stappen we in de bus en om twaalf uur begint het toernooi. Dat gaat twee weken zo door. Misschien klinkt het je saai in de oren, maar voor mij is dat het niet. Dammen is mijn hob by, ik doe het graag." Heusdens heeft niet overwogen elke dag naar Schiedam te rijden om thuis te slapen. „Ik moet er niet aan denken. Als ik voor een partij zo'n stuk moet autorijden, speel ik gegarandeerd niet opti maal." Zijn tegenstander giste ren, Gérard Jansen, woont in Huissen en slaapt wel thuis. Is hij in het voordeel? „Dat weet ik niet. Hij heeft misschien wel het com fortabele van thuis zijn, maar hij heeft ook de sores. Wij zitten met allemaal topdammers in één hotel en spreken met elkaar de partijen door. Misschien levert dat wel weer voordeel voor ons op." Harm Wiersma, huidig Neder lands kampioen, ontbreekt op het kampioenschap, maar Heusdens is daar niet rouwig om. „Dat is weer een concurrent minder. Er blijft voldoende kwaliteit over hier. Vrijwel iedereen is in vorm, alleen Hein Meij er worstelt wat." Meijer worstelt niet alleen met zijn vorm, maar ook met zijn kle ding. De dammer draagt zijn trui binnenstebuiten en bevestigt daarmee het vooroordeel dat dam mers warhoofden zijn. Een voor oordeel dat weer ontkracht wordt wanneer je naar Heusdens kijkt: goed verzorgd en welbespraakt beweegt hij zich door het toernooi. Over een op handen zijnd kampi oenschap wil toj mets kwijt, maar wel merkt hij met het oog op de drie laatste tegenstanders Fijntjes op dat hij de moeilijkste spelers al gehad heeft. „Ik tref in ieder geval geen grootmeesters meer." Zaterdag speelt Heusdens zijn laatste partij tegen Marino Bar- keL WaardingenSchermvereniging Trefpunt Vlaardin gen heeft voor zondag twee toernooien op het pro gramma staan: het Trefpunt Lente Degentöemooien het Schelvispekeltoemooi sabelschermen. Beide evenementen vinden plaats in de Lijnbaansporthal in Vlaardingen. Vanaf 's ochtends kwart voor tien ne men deelnemers uit Nederland, België en Duitsland het tegen elkaar op. Beide toernooien kennen een ge mengd deelnemersveld. Op acht schermlopers wordt gestreden om de toernooizege. Het Schelvispekel toemooi wordt voor de vierde keer georgsaniseerd. Het Lentetoernooi was populair in de jaren tachtig en is in 1995 nieuw leven ingeblazen. Bij Trefpunt is In ge Schoonderwoerd onlangs herkozen als voorzitter. Kort Bondige SVDFWer Joop Chatelain is een burgelijk manne tje aan het wordenHij verkiest een wandeling met zijn gezinnetje door het Staelduinse Bos boven de wedstrijd van het eerste elftal waarin zijn broer Aart speelt Clubs die hun oog hebben laten vallen op WK-spits Robin Smallegange kunnen hun voorne men de topschutter in te lijven wel in de ij kast zetten In Kethel is onlangs het 'Behoudt Smallie voor WK-fonds' opgericht en de eerste gift (honderd piek) is al binnen Een van de clubsponsors heeft zelfs al aangekondigd Smal eventueel maar te gaan betalen John van der Meijex-doelman van VDL en Maasdijk, is een tevreden mens De huidige kee perstrainer van MSV71 was zo bang dat hij geen kaarten kon krijgen voor 'de nacht van MSV71' op 29 april dat hij kaart nummer één en twee heeft gekocht Gegadigden voor de schoenen van Arnold Mohun- lol, die weliswaar tien jaar oud waren, maar heel wei nig kilometers op de teller hadden, hebben pech Mohunlol is de schoenen al kwijt, het heeft dus geen zin meer hem te bellen Sinds VDL'er Rico To- maello vader is geworden, wacht zijn formatie nog al tijd op een overwinning Dat VFC'ers een grote mond hebben, is bekend, maar de spelers zelf vinden het nodig dat te bewijzen met het bierviltjes happen René Brouwer kan er 49 tegelijk in zijn mond stop pen De grootste mond staat langs de kant: verzor ger Leo Ooms kwam tot 40 viltjes In het clubblad van HBSS biedt trainer Piet Jonas zyn excuses aan voor zijn gedrag tijdens de wedstrijd tegen PFSC „Ik weet heel goed dat een trainer zich moet beper ken tot analyseren en coachen en zich niet moet la ten meeslepen door emoties in het veld Dit zal in de toekomst dan ook niet meer voorkomen," belooft de oefenmeester K&B houdt 'm in de gaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6