117 Trucendoos van Mathieu is leeg ODO merkt dat succes vergankelijk is Volleyballers Zevenhuizen staan uiteindelijk met lege handen m McEwen mag weer trainen Ook Bartoli ondervraagd Spartaan '20 lijft'Munoz in Bayern weet weer wat verliezen is m Van Petegem en Tsjmil in demyrace Voorwaardelijke celstraf en boete voor voetbalduo Concurrenten: 'FrtTO moet zo snel mogelijk inhalen KNVB wil opnieuw tornen aan opzet amateurvoetbal Promotor Veerman biedt op titelgevecht Delibas ExceJsior20 naar zondag Revanche voor zaalvoetballers Sportprijs Maaslanders verdienen sportprijs op basis van prestaties in de zaal NOAD: blij met complex niet met tussenoplossing Rotterdams Dagblad Woensdag 14 april 1999 Amersfoort Wielrenner Robbie McEwen mag eind deze week weer voorzichtig de training her vatten. De Australiër uit de Rabo- bankploeg onderging gisteren in Amersfoort een kijkoperatie waarbij kraakbeendeeltjes achter de knieschijf werden verwijderd. McEwen blesseerde zich enkele weken geleden op merkwaardige wijze. Tijdens Parijs-Nice stootte hij in de rennersbus zijn knie te gen een tafeltje. De sprinter stap te op de voorlaatste dag van de door Michael Boogerd gewonnen rittenkoers af. McEwen vervracht in de Ronde van Roman dië begin mei zijn rentree te maken. De blessure van ploeggenoot Erik Dcvker blijkt mee te vallen. De Drent fing zondag onderuit in Pa- rijs-Rüubaix en vreesde voor een handblessure. „Ik heb anderhalf jaar geleden een handwortelbeen tje gebroken en dacht even dat het weer mis was. De schade valt gelukkig mee," aldus Dekker, die morgen gewoon aan de start staat van Veenendaal-VeenendaaL Kortrijk Michele Bartoli is gis termiddag in Kortrijk door de Bel gische politie ondervraagd naar aanleiding van de dopevondst twee weken geleden op Zaven- tem. Daar werden ampullen met amfetaminen aangetroffen die verstuurd waren door Mapei-ver zorger Morassut De vondst van de verboden producten, afkom stig uit het hotel waar de Mapei- ploeg verbleef en bestemd voor ttalië, leidde tot de aanhouding van de complete ploeg in de Drie daagse van De Panne. Renners en ploegleiding werden op 1 april on dervraagd door de Belgische poli tie en later op de dag van alle blaam gezuiverd. Wel werd de Ita liaan Morassut, Bartoli's persoon lijke verzorger, vastgenomen. Vrijdag volgde een aanhoudings bevel voor oud-renner Eduard Vanhulst. De Belg hoorde giste ren dat hy een maand in hechte nis moet blijven. Vanhulst zou de man zijn die de ampullen aan de verzorger geleverd heeft. RotterdamMiguel Munoz is met ingang van volgend seizoen trai ner van de Rotterdamse zondag tweedeklasse Spartaan '20. Mu noz, momentaal werkzaam by Sliedrecht en daarvoor zeven jaar trainer bij Rijnmond Hoogvliet Sport, was al eens eerder actief by de üldegaarde club. Negen jaar geleden trainde hij de B-selectie van Spartaan '20. RVV Hillesluis heeft het con tract met trainer Aad van Asch met een jaar verlengd. Door Hans Kerbert Zevenhuizen Juist op het beslissende moment liet de veer kracht, één van de grootste kwaliteiten van de ploeg, de vol leyballers van VC Nesselande in de steek. De mannen van trainer/coach Pierre Mathieu móesten gisteravond winnen van Geové/Vrevok om het seizoen een vervolg te geven, maar in een meer spannende dan goede vijfsetter gingen de gasthe ren onderuit: 2-3. Daarmee was de stand in de halve finale van de play-offs om de landstitel op 1-3 gekomen in Zevenhuizens nadeel. Einde seizoen, weg titelaspiraties. „Als de spelers naar mij luisteren, winnen we de beker en worden we opnieuw kampioen," sprak Pierre Mathieu niet zo lang geleden. De beker moesten de mannen al eni ge weken terug opgeven, een nieuwe titel werd gisteravond ver gooid. Mathieu's trucendoos bleek leeg. Zondag toverde hij nog een opstelling uit zijn hoge hoed waarmee de Nieuwegeiners zich geen raad wisten. Toen won nen de Rotterdamse Zevenhui- zers met 0-3 en leek alles nog mo gelijk. Het team van de extraverte trainer Ivo Martinovic liet al in de eerste set zien dat de misser van afgelopen zondag geen sporen had achtergelaten; de Nieuwegei ners wonnen met 21-25. Onder aanvoering van een (toen nog) grootse Ferry van Hal namen de Nesselanders het heft echter over. De aanvaller was in de tweede pe riode een zekerheid voor spelver deler Gijs Ronnes. Alle ballen konden naar de buitenkant, Van Hal denderde ze wel op de vloer. Nesselande greep de set met 25-20 en de wedstrijd begon opnieuw. Vrevok leek in het derde bedrijf echter al spoedig een beslissende voorsprong te nemen. De services van de ervaren rot en oud-Zeven- huizer Cees van Opi jnen zwabber den van effect en stelden de pas sers van de landskampioen te zeer op de proef: 3-6. Toen de gas ten uitliepen naar 5-10, nam Pier re Mathieu maar eens een time out. De Doetinchemmer, die Nes selande verlaat om zich full time met zijn baan als vrouwenbonds- coach bezig te gaan houden, kreeg zijn ploeg nog op de rails. Knokkend en grommend kwam Nesselande terug, met Ferry van Hal voorop, Vrevok hield wel een kleine voorsprong (9-10, 16-18) maar mocht niet verder uitlopen. De gastheren toonden, naar later bleek voor het laatst dit seizoen, hoe ze uit geslagen positie terug konden komen. De oogst van de Vrevokkers stokte eventjes bij de twintig punten en dat was genoeg om ze in te halen: 25-22. In set vier ging het echter mis. Ferry van Hal had te veel moeten geven en kwam nog maar zelden door het vijandelijke blok. Spel verdeler Gijs Ronnes bleef hem de ballen echter wel toespe.en en dat kostte punten. De Nesselan ders konden hun opponenten na een achterstand sputterend bijbe nen tot 24-24, maar de pijp was bij - na leeg. Het vierde setpunt van Vrevok was raak: 24-26. Bij de landskampioen zat nie mand te wachten op een vijfset ter. Toch kreeg Mathieu's forma tie in die beslissende fase nog kansen te over. Bij 12-10 leken ze nog te winnen, maar het kruit bleek te vroeg verschoten: 14-16. Kaiserslautem Bayern Mün- chen is van slag. Na het gelijkspel van zaterdag tegen Schalke 04 ging de koploper in de Bundesliga gisteravond met 2-1 onderuit in de topper tegen uittredend kam pioen Kaiserslautem. Bayern heeft met nog acht wedstrijden te spelen een voorsprong van der tien punten, maar Kaiserslautem heeft een wedstrijd minder ge speeld. Bayern kwam op 1-0 door Daei, maar voor 41.500 toeschou wers bogen Buck en Rische nog voor de rust de stand om. Schalke'04 is definitief uit degra datiegevaar door een thuiszege op Hansa Rostock, 1-0. Invaller Wolf scoorde voor de Königsblauen, waar Johan de Koek, Marco van Hoogdalem en Youri Mulder goed speelden. De ploeg van Huub Ste vens staat nu tiende, met acht punten meer dan nummer zestien Eintracht Frankfurt, Die dub ver loor thuis van VfL Wolfsburg met 1-0. Bremen en Hamburger SV, met ex-Twente-verdediger Nico- Jan Hoogma als uitblinker, remi seerden (0-0), evenals 1. FCNüm- berg en VfB Stuttgart (ook 0-0). Edwin van Ankeren was gister avond de gevierde man bij Germi nal Ekeren. De voormalige PSVer had met twee treffers een groot aandeel in de 3-2 zege in de halve finale van de Belgische beker te gen Anderlecht, waardoor Ekeren doordrong tot de finale. Vanavond spelen koploper Racing Genk en Sint-Truiden tegen elkaar in de andere halve eindstrijd. De voormalig® Excetslor-spe- ler René van Eek (r) namens 1. FC Nümberg In actie tegen Sreto Ristic van VfB Stuttgart. Het duel eindigde onbeslist Foto Ttojfna* KJwsrtWAP Amsterdam De negende Am sterdam Rai Demyrace om de Grote Prijs Doeland krijgt zondag 16 mei een topbezetting. Met And- rei Tsjmil en Peter van Petegem verschijnen twee winnaars van drie voorjaarsklassiekers aan de start. Andrea Tafi, triomfator in Parijs-Roubaix, wilde ook mee doen maar kan niet omdat hij zich verplicht heeft in de Giro dTtalia. Voor de wedstrijd met gangma- king heeft organisator Harry Ma ter de Nederlandse toprermers Leon van Bon, Michael Boogerd, Maarten den Bakker (titelverde diger), Tristan Hoffman en Jeroen Bhjlevens vastgelegd. Uit het bui tenland komen o.a. Johan Mu seeuw, Lance Armstrong, George Hincapie en Jacky Durand. Eddy Merckx los het startschot. Haarlem De politierechter in Haariem heeft Marco Boogers en Marco Gentile wegens openlijke geweldpleging veroordeeld tot ie der twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf en een boete van 1000 gulden. Tegen hen was vier maanden onvoorwaardelijk geëist. De voetballers, beiden in dienst van FC Volendam, raakten op 18 oktober 1998 in het uit gaanscentrum van Volendam in gevecht met een man, die daarbij een gebroken pink en een blauw oog opliep. De politierechter be paalde dat de spelers het slachtof fer ook een schadevergoeding moeten betalen. RotterdamDe voorzitters van Zwart Wit '28, Capel- le en Marken eisen van de KNVB dat SHO zijn ach terstallige wedstrijden in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal zo snel mogelijk inhaalt Doordat het duel tegen het al gedegradeerde Rozenburg gis teravond vanwege het slechte weer en de toestand van het veld op het laatste moment moest worden af gelast, heeft SHO twee wedstrijden minder gespeeld dan het eveneens voor lijfsbehoud vechtende Capel- le, Marken en Zwart Wit'28. De drie voorzitters dringen aan op een zuiver verloop van de competitie en sturen vandaag een telegram naar de bond waarin ze als eis stellen dat SHO de twee achterstallige duels inhaalt voordat de laatste drie ronden ingaan. „Anders is het mosterd na de maaltijd," aldus Zwart Wit'28-voorzitter Kees de Haan. Capelle kon gisteravond niet v~r-een stuntje zorgen in de inhaalwedstrijd tegen kop^per Noordwijk. Op een drijfnat 't Slot gleed de ploeg van trainer Aad An- driessen kansloos met 0-2 onderuit Capelle miste vijf basisspelers, onder wie geschorste spitsen Alex van der Made en Ame van Gelder. Dat Noordwijk daar geen boodschap aan had, liet het al vroeg in de wedstrijd merken. Amper twee minuten oud was het duel toen Capelle-doelman Marcel Smith voor de eerste keer moest bukken toen Patrick van Dam uit een scrimmage in het doelgebied scoorde: 0- 1. Noordwijk kteeg nog voor rust voldoende kansen om de partij te beslissen, maar pas in het tweede be drijf sloegen de bezoekers toe. Het was opnieuw goudhaantje Van Dam die een geoliede aanval met het hoofd tot doelpunt promoveerde: 0-2. Daarmee was het over en uit voor Capelle. In de hoofdklasse B kreeg het in de onderste regio nen bivakkerende Heerjansdam op eigen veld een pak slaag van Kloetinge (1-5). De beslissing viel vlak. voor rust. Na een gemiste kans voor Pippy Pruym- boom prikte Onno Doeland twee keer binnen hon- j derd seconden raak. In de tweede helft liet Heeijans-1 dam, dat alles op de aanval gooide, een aantal moge- lijkheden liggen. De Zeeuwen konden naar hartelustv counteren. Onno Doeland, Alex Lourens en Rudy* Banffer verhoogden de marge alvorens Maurice van l de Put de eer redde. Zeist De KNVB wil de opzet van het amateurvoet bal opnieuw wijzigen. Drie jaar nadat de hele organi- satie overhoop is gehaald plant de voetbalbond op nieuw een dergelijke operatie, die medio 2001 rond moet zijn. De plannen zijn al in een vergevorderd sta dium. Begin 2000 moeten definitief knopen worden Het amateurvoetbal wordt nu georganiseerd door een negental districten. Tot medio 1996 waren dat er nog zestien. Nu wil de KNVB naar zes districten. Daardoor zou het amateurvoetbal beter georgani seerd kunnen worden. Bovendien moeten verschil len tussen districten (ledenaantal, financiële positie), tot het verleden gaan behoren. Rotterdam—Aad Veerman heeft zich gemengd in de beursbieding voor het Europese titelgevecht tussen kampioen Mamadou Thiam uit Frankrijk en uitda ger Orhan Delibas. De Rotterdamse, bokspromotor heeft voor 31 mei een optie genomen op de Rijnhal in Arnhem, de plaats waar de 28-jarige zwaarwelter op 16 september 1995 succesvol debuteerde als prof. Veerman zegt 3000 toeschouwers nodig te hebben om uit de kosten te komen.„Indien ik de tv-rechten leuk kan verkopen," voegde hy er aan toe, „blijft er mis schien zelfs iets over," De beursbieding voor het duel tussen Thiam en Delibas sluit maandag. Schiedam Vierdeklasser Excel- sior'20 speelt niet donderdag, maar komende zondag (14.00) thuis in sportpark Thurlede het competitieduel tegen stadgenoot DRGfv Lijstaanvoerder Exceisi- or'20 hteft genoeg aan een gelijk spel om het kampioenschap bin nen te halen. Mocht Excelsior'20 zondag daad werkelijk de titel in huis halen, dan wordt de vrijdag erop van 19.00 tot 21.00 uur een receptie voor genodigden gehouden. Daar na volgt een feestavond. DRGS komt donderdag wel in ac tie. Om half acht begint de vierde klasser aan de tweede helft van de uitwedstrijd tegen VOC. Afglopen. zondag werd dat duel in de rust gestaakt, omdat de scheidsrech ter kampte met een zweepslag. De stand in de wedstrijd is 1-0. Schiedam De zaalvoetballers van Groenoord hebben met 7-3 ge wonnen van Voome. Daarmee na men de Schiedammers revanch voor de nederlaag die zij eerder tegen dit team leden. Tot de rust kon Voome het aardig bijbenen (2-2), maar in de tweede helft was het met het verzet gedaan. Andrès Rodriguez Gonzalez nam drie treffers voor zijn rekening. Andi Ortiz scoorde twee keer en de andere twee goals kwamen op naam van Raymond van der Ma rei en Angel Estirado. Tips voor doe rubriek kunt u doorgeven un de sportredactie. Telefoon: 618- 213Z7M«ax:HM265tt7). WOENSDAG 14 APRIL VOETBAL Zondag vijfde klasse B2:19.30 ODC-Real Parbc, Het Schiedamse familiebedrijf Diasyl-Sporüng, een groothan del in sportartikelen en relatie geschenken, stelt maandelijks een prijs beschikbaar voor de sporter of sportploeg van de maand. De winnaar ontvangt een sportpakket ter waarde van enkele honderden guldens. Korf balvereniging ODO uit Maas land is door bet kampioenschap in de zaal de winnaar van de maand maart Jury-voorzitter Huib Zandwijk ging er op bezoek om de prijs te overhandigen DoorMikosGouka Maasland Groot feest was het vorige maand by Korfbalvereni ging ODO. Het kampioenschap in de zaai werd in de wacht gesleept en de Maaslanders promoveerden naar de overgangsldasse. Voor die prestatie wordt ODO beloond met de sportprijs van de maand maart Voorzitter en speler Erik Passchier toonde 2ich zeer content met de prijs: twee korfballen die juryvoorzitter Huib Zandwijk hem overhandig de. ODO kijkt met plezier terug op het zaalseizoen, maar onder vindt nu dat roem en succes ver gankelijk is. Reikhalzend werd uitgekeken naar de tweede helft van de veld- competitie. Daar namen de spe lers van oefenmeester Wim van Renesse van Duyvenbode een ri- ante koppositie in. Drie punten voorsprong op de nummer twee op de heift van de competitie. Na de sterke zaalvoorstellingen leek een nieuw kampioensfeest bin nen handbereik. Maar ODO bleek de eerste twee wedstrijden ODO niet meer, In beide wedstrijden werd een nederlaag geleden. Erik Passchier (30) zoekt naar oor zaken, maar kan ze niet vinden. „De tegenstan ders het op Vciu Ziju Wel wat sterker dan in de zaal. Daar komt bij dat er in de zaal heel anders ge speeld wordt dan op het veld. Toch blijft het vreemd dat we die duels verloren hebben. Het waren Arlette Huisman, die een scheen beenblessure heeft Zy is vervan gen door Kariine van de Kamp. Natuurlijk zijn we nog niet kans locs maar het geeft wei te denken dat we de voorsprong zo makke lijk weg hebben gegeven." Voor Passchier komt er binnen kort een einde aan een vreemd seizoen. De topscorer van weleer raakte vorig seizoen geblesseerd en moest dit seizoen een bijrol vervullen.„Op eigen verzoek ben ik de vijfde man geworden in de ploeg. Ook nu blijf ik die rol hou den. Ik speel niet in het tweede team. Daar hebben ze een jonge ploeg en genoeg mensen. De trai ner laat me invallen als hij dat no- Juryvoorzftter Huib Zandwijk (links) praat na de overhandiging van de sportpljs (twee korfballen) na met Erik Passchier van ODO. foto Peter Molenboer ploegen die in de middenmoot stonden en waar we ook zeker niet van hoefden te verliezen. Onze voorsprong zijn we kwijtgeraakt en we moeten dit weekend van TOP uit Sassenheim winnen, wil len we nog meedoen." Ook Passchier vindt het contrast tussen de succesvolle zaalcompe- tiuë en het velu groot.„Na de zaal verkeerden wy in een hosanna stemming, maar nu staan we weer met beide benen op de grond. Mo menteel spelen we gewoon min der. Aan de opstelling ligt het niet. Vergeleken met de kampi oensformatie missen we alleen n positie. Hij is pas negentien en voor de toekomst van ODO heel belangrijk. Aan het einde van deze competitie ga ik me be raden op mijn toekomst. Ik ben fit en kan weer spelen. Ik wil niet nog een seizoen op de bank zitten, wantje komt bijna niet aan spelen toe. Maar als ik in de voorberei ding lekker kan trainen dan ga ik er weer voor." Hoewel de zaalcompetitie belang rijker is, hecht de Maaslandse ver eniging ook veel waarde aan het veldseizoen. „Als kijkspel is het in de zaal leuker. Toch is het voor de club belangrijk dat we op het veld goed meedraaien. We hebbenaan zienlijk minder publiek op het veld en de hele entourage is min der, maar ODO heeft weer een hoop aandacht uit de regio en moet dat zien vast te houden." Speelster Mary Pellikaan gaf het belang van de komende ontmoe ting al aan. „Het is over en uit ten zij we van TOP winnen." Zater dagmiddag wordt bekend of de waarschuwing van Peliikaan bij haar teamgenoten is over geko men. ScWedam De laatste uren van hun verblijf in dè* Korenbeurs zijn aangebroken. De tafeltennisvereni-' gingen NOAD en De Korenbeurs dienen aan het eind* van deze maand hun biezen te hebben gepakt Na- langdurig overleg met de gemeente, komt er een nieuwe accommodatie voor terug aan de Dr, Kuyner- laan. Het probleem is echter dat die locatie pas over ongeveer een jaar beschikbaar is. Ter overbrugging fungeren twee gymzalen in de Thomas Kempis- straat als onderkomen. Naar verwachting kan de nieuwe accommodatie in september 2000 in gebruik worden genomen. NOAD en De Korenbeurs zyn niet echt enthousiast over de tussenoplossing. Liever waren zij nog een jaartje doorgegaan in de Korenbeurs, om dan direct naar de Dr. Kuyperlaan te verhuizen. Dat zat er ech ter niet in. Nieuwe eigenaar Jan des Bouvrie wil in het monumentale pand op de hoek van de Lange Ha ven en de Dam zo snel mogelijk aan de slag. NOAD en De Korenbeurs zijn bang, dat de tussenop lossing in een sfeerloze gymzaal zonder bar leden gaat kosten. „De periode in de tijdelijke accommoda tie zal een lastige worden," verwacht NOAD-voorzit- ter Rob Banen. „Het duurt een jaar, waarna we de de finitieve locatie betrekken. Hopelijk kost die periode niet te veel leden en toont iedereen zich solidair.".^ De ledenvergaderingen van NOAD en De Koren beurs moeten zich nog uitspreken en-er het voorstel van de nieuwe accommodatie. De Korenbeurs doet dit op 19 april en NOAD een dag later. De verwach ting is dat de leden met het voorstel instemmen. Met de bouw van de nieuwe accommodatie aan de Dr. Kuyperlaan is een bedrag gemoeid van ongeveer drie miljoen gulden. De voorzitter van NOAD is over de nieuwbouw tevreden. Banen: „Het nieuwe ge bouw biedt alle mogelijkheid er ook daar een sfeer volle accommodatie van te maken die de Korenbeurs niet doet vergeten, maar daarjuist in de belangrijke aspecten aan herinnert. NOAD is er van overtuigd dat we daar een goede toekomst tegemoet gaan, met hopelijk opnieuw veel hoogtepunten." De Korenbeurs heeft haar laatste wedstrijden in de Beurs er inmiddels al op zitten. Het restant van het seizoen wordt uit gespeeld. De laatste wedstrijden van NOAD worden zaterdag gespeeld. De allerlaatste tafeltennisactiriteit in de beurs vindt plaats cn zon dag 25 april. De eerste teams van De Korenbeurs "by de mannen en vrouwen hebben een thuiswedstrijd in het nationale bekertoernooi. De mannen hebben aan eredivisionist 't Zand uit Middelburg een zware te genstander. Ook voor de vrouwen wordt de volgende ronde een lastige opgave. Zij moeten het opnemen tegen eredivisionist Red Stars uit Venray.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1