1511 'Wat te doen met VW, dat hoor je niet meer' A Stedelijk wil gewoon in de Hoogstraat Millenniumprobleem (2) Scholieren exposeren Jubiieum Rijnmondband Lezing in boerderij Info-avond Jubilee 2000 Schilderijen by WSM Praten over slapen Directeur Hollegien verruilt toeristische baan in Vlaardingen voor de tuinbouw genda uiij v vu Discussie over toekomst Schiedamse musea Nieuwe voorzitter Sleepvaart Museum Rotterdams Dagblad y« A;.C Woensdag 14 april 1999 Amper was de drukinkt van mijn vorige column opgedroogd, of de Vlaardingse ambtenaren zijn aan het werk geslagen om de ontvol king van Vlaardingen een halt toe te roepen. Het antwoord op de vra gen van de SP over de schadelijkheid van GSM-zendmasten raffel den ze af. Want wat stelt een beetje straling nou voor bij hetvooruit zicht dat Vlaardingen in het jaar 2150 nul inwoners heeft, als het be volkingstal van Vlaardingen in hetzelfde tempo blijft dalen? Samengevat komt het antwoord neer op een variant van Colijns be roemde uitspraak op nmaart!936, 'Er is voorshands geen enkele re den om ongerust te zijn': die masten stralen in horizontale richting, ze zijn alleen gevaarlijk binnen een afstand van tien meter en ze sto ren radio en televisie niet. Ze mogen zonder vergunning geplaatst worden, omdat ze korter dan vijf meter zyn. De hypocrisie en slordigheid van dit rotwoord is het bewijs dat het ambtenarencorps in Vlaardingen in een honderdjarige slaap is ge sukkeld. Ik ga een jaar of veertig terug in de tijd. Alle woningen kra gen een kabelaansluiting. De eigen televisieantenne moet van het dak gehaald worden, want al die antennewouden zijn zo"n slordig ge zicht. Wie het niet doet, riskeert een forse boete. Nu komt dat woud even vrolijk weer terug, omdat de telefoonmaat schappijen voor elke zendmast tussen vijf- en twintigduizend gul den per jaar betalen. En niet gehinderd door enige kennis, pennen de Vlaardingse ambtenaren kritiekloos de adviezen van de GGD Nieu we Waterweg Noord en het ministerie van Volksgezondheid over. Gaat u maar rustig slapen, souffleren ze het Vlaardings college van burgemeester en wethouders, dat allang blij is niet over de stads grenzen te hoeven kijken. Want in NRC Handelsblad van 8 april lees ik dat in Dordrecht het col lege plaatsing op woongebouwen, ziekenhuizen en verpleeghuizen heeft verboden. Plaatsing op scholen en monumenten wordt per ge val bekeken. In Zwitserland zijn zenders op of in de directe omge ving van woningen, scholen en ziekenhuizen taboe. In het Duitse rapport Stress durch Strom und Strahlung wordt een aardig rijtje ge zondheidsrisico's opgesomd. En de Amsterdamse hoogleraar milieu kunde Heijnders adviseert het zekere voor het onzekere te nemen, zolang er geen absolute zekerheid over de veiligheid bestaat Maar ja, de Vlaardingse ambtenaren hebben geen tijd om hun debitel Siemens C10 met vijf uur spreektijd te pakken en hun Dordtse en Zwitserse collega"s te beNen. Ze werken thuis aan een grootste taak: het opkrikken van het Vlaardingse kindertal Zou 'debitel' een sa mentrekking zyn van 'debiel' en 'telefoon'? DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg; John Bunte, Edwin Cornells»©, Ben van Haren, Dantëlie Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Wie deze maand voor een boek naar de bibliotheek aan het Bachplein gaat, kan er ook tekeningen bekij ken. Tot eind april exposeren leerlingen van basis school De Regenboog er hun tekeningen van histo risch Schiedam. De 'kunstwerken' zijn tijdens de openingstijden van de bieb op de jeugdafdeling te bewonderen. Deze maand is er nog meer te beleven in de biblio theek. Ook de tuin staat er centraal. Er is een demon- stratietuin te bewonderen en donderdag staat er op het Bachplein een mediabus die gratis toegankelijk is. Inde bus is allerhande informatie over de tuin ver krijgbaar. Er kan door de bezoekers onder andere ge bruik gemaakt worden van computers. Met een drietal activiteiten viert de Rijnmondband de komende maanden het zeventigjarig jubileum. Komende zaterdag wordt in het verenigingsgebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 de jubileumreeeptie (19.00-21.00) gehouden. Voor zondag 16 mei staat het jubileumconcert op het programma. Dat vindt plaats in Theater a/d Sehie. Voor het concert zijn gratis toegangskaarten be schikbaar. Die kunnen worden aangevraagd door een briefje te schrijven naar het correspondentie adres: postbus 127,3100 AC Schiedam. De derde activiteit is de taptoe op het Stadserf, die 28 juni (21.30 uur) wordt gehouden. Er nemen verschil lende gerenommeerde korpsen aan deel. Vlaardingen Op verzoek van de archeologische werkgroep Helini- urn wordt vanavond in boerderij Hoogstad door drs. A. Waasdorp een lezing gehouden over het regionale wegennet rond Den Haag in de Hoemeinse Tijd. De lezing is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. De boerderij is gelegen aan de Westlands weg 258. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boer op Telefoon 2732700 4004310 Het Platform Ander Vlaardingen houdt vanavond een informatiebijeenkomst over 'Jubilee 2000'. Het platform wil deelnemen aan de internationale cam pagne die in meer dan dertig landen wordt gehou den. Het doel is schulden van de armste ontwikke lingslanden kwijt te schelden, zodat de landen een nieuwe start kunnen maken in het nieuwe millenni um. De komende maanden worden zo veel mogelijk handtekeningen verzameld. De petitie wordt in juni aangeboden aan de vergadering van de zeven rykste landen in Keulen. Tijdens de informatieavond houdt Gabbie van der Kroef, stafmedewerker van de lande lijke vereniging van Wereldwinkels, een inleiding over het onderwerp. Het duo Carlos en Angel treedt op en er wordt een videoband getoond over de vrouw enafdeling van de Afrikaanse Raad van Kerken. De avond wordt gehouden in De Groene Luiken aan de Oosthavenkade en begint om 20.00 uur. De Maassluise kunstenares Wil Valk exposeert tot 19 mei in het gebouw van de Woning Stichting Maas sluis (WSM) aan de P.J. Troelstraweg. De kunstena res is pas sinds drie jaar actief in het vak. Na teken- en schilderlessen in het Maassluise Crea tief Centrum Klei en Kleur is ze bezig geweest met aquarellen, pastels, houtskooltekeningen en ge mengde technieken. De expositie is behalve vrijdag (8.30-12.00} te bezichtigen tijdens de kantooruren (8.30-16.30) in het gebouw van de WSM. Zalencentrum de Koningshot vormt zaterdag 1? apnï het onderkomen voor de Nederlandse Vereniging Slaap Apneu Patiënten (NVSAP) die er vanaf 14.00 uur een contact-en informatiemiddag houdt. Het slaap- apneu-syndroom (o.a. ademstilstanden gedu rende het slapen, chronische vermoeidheid) komt uitvoerig aan de orde. Voor inlichtingen en/of aan meldingen: 5917673. Door Ben van Haren Vlaardirgen Als directeur van de VW in Vlaardingen is Karin Hollegien aan haar laatste werkweken bezig. Na negen jaar was de 41-jarige moeder van twee kinderen toe aan een nieuwe uitda ging. De Overijsselse gaat de mediatheek en andere infor matievoorziening verzorgen bij het Proefstation in Naald wijk, maar blijft wel in Vlaar dingen wonen. „We hebben het hier prima naar ons zin. Vlaardingen is een fijne stad om te wonen en Naaldwijk, waar mijn man ook werkt, is voor ons goed bereikbaar," Behalve over haar woonplaats is Hollegien ook positief over de werkkring, die ze toch gaat verlaten. „Ik vind het werk hier op het VW/ANWB-kantoor aan de Markt best leuk en de toekomst ziet er goed uit, want ik verwacht dat de voorgenomen verhuizing naar het voormalige pand van Keizer aan de Westhavenkade doorgaat Daar komt driemaal zo veel ruimte beschikbaar dan we nu onder de trappen van het stad huis hebben. Ér zit bovendien progressie in ons werk, we heb ben het economisch tij mee en in regionaal verband staan aanzien lijke verbeteringen op stapel." Toch gaat Karin Hollegien weg. Is zij, zoals eerder andere enthousi aste informatieverstrekkers, vast gelopen op de financiële beper kingen voor promotiewerk in Vlaardingen? „Oh neen, in 't geheel niet. De tijd, dat het WV-werk beïnvloed werd door politieke willekeur, is allang voorbij in deze stad. Wij werken voor een zelfstandige stichting, met een eigen begro ting waarop een bijdrage van de gemeente staat voor het informa tiewerk dat wij voor haar verrich ten. Dat is nu zo'n 200.000 gulden per jaar, de inflatiecorrecties mee gerekend. Hetzelfde als toen ik hierin 1991 kwam. Nu hoorjeniet meer, wat te doen met de VVV „Ik ga weg omdat ik denk hier niet verder te kunnen komen. Ik ben directeur in Vlaardingen van het VW/ANWB-kantoor en zit dus aan de top in deze organisatie. Om door te groeien moet ik iets anders gaan doen. Daar heb ik nu ook de leeftijd voor," vertelt ze openhartig. Vleugels Ze kijkt terug op een vruchtbare tijd. „Ik begon hier in een zeer ambtelijke organisatie onder ge meentelijke vleugels. We zaten toen metz'n vieren en hadden alle tijd om 's middags de Libelle te le zen. Nu zijn we met z'n zessen en hebben we zoveel werk, dat we echt niet meer aan de Libelle toe komen. Er is een constante groei geweest. We hebben kaartver koop gekregen en toen het im- pressariaat van Mojo naar de PTT ging. is hier de ANWB in ons pak ket gekomen. Voorts is het evene- mentenwerk toegenomen en de regionale samenwerking." „Het aantal bezoekers aan onze balie is zonder meer groter gewor den, maar vraag me niet met cij fers te onderbouwen wie het zijn en met welke bedoeling ze ko- Karin Hollegien bij de steiger aan de Maasboulevard: 'Heel bijzonder voor Vlaardingen is de ligging aan de Nieuwe Waterweg. Er komen hier zoveel schepen langs, dat hetaltfjd mensen booft/FotoFred Ubocharrt/Roel Dljkatra men. Onderzoek hiernaar zou veel geld kosten en dat besteed ik liever aan evenementen. Zoals bijvoorbeeld Te land, ter zee en in de lucht', dat we hier tweemaal hadden en waarbij Vlaardingen leuk op televisie was." Over het 'toeristisch produkt' van Vlaardingen is Hollegien optimis tisch, maar tegelijkertijd heeft ze nog een lijstje met wensen. „Vlaardingen heeft best een hele boel te bieden. Het Visserymuse- um natuurlijk, een leuk modern winkelcentrum en de groene Broekpolder. Voor fietsers en wandelaars is dat een prachtig ge bied. De aantrekkelijkheid zal toenemen omdat de trend is om dichterbij huis te recreeren en zo de files te vermijden." Industrieel Hollegien veert op: „Heel bijzon der voor Vlaardingen is uiteraard de ligging aan de Nieuwe Water weg. Er komen hier zoveel sche pen langs, dat het altijd mensen boeit. Dit zogenaamde industrieel toerisme mag je niet onderschat ten. De Stadsregio is inmiddels aardig op weg met haar plannen om het openbaar vervoer over wa ter te bevorderen. Daarvan moet Vlaardingen kunnen profiteren. Nu al hebben we aan de steiger hier dr'kte met partyboten. El ders moeten nog steigers ge bouwd worden. Ik verwacht dat volgend jaar regelmatige verbin dingen over het water met Rotter dam, Schiedam en Maassluis ge stalte krijgen." De groeiende regionale samen werking komt nog dit jaar tot uit drukking in promotiecampagnes op Radio Rijnmond en door de verschijning van een nieuwe ho- recagids voor Schiedam en Vlaar dingen gezamenlijk. Op het wensenlijstje van de ver trekkende VW-directeur, die het hele jaarprogramma nog geregeld wil hebben, staan vooral maatre gelen om bestaande onderdelen van het Vlaardingse toeristisch produkt versterken. „Vlaardin gen zal de ingezette trend van aanhaken bij regionale projecten moeten volgen. Met name de wa terverbindingen kunnen een im puls geven, maar ook de verbete ring van het Oude Havengebied. Verder zal de Broekpolder meer bezoek krijgen als daar nu einde lijk eens rendieren worden uitge zet, het kan heel goed. En dan na tuurlijk de Hoogstraat, die moet in oude glorie hersteld worden, 't Gaat me aan het hart zoals ik zo'n leuke straat nu ziet verpauperen. Het idee van Nostalgia contra Utopia in straataankleding is heel aardig, maar dan moeten er wel passende bedrijfjes komen. Meer antiquariaten en snuisterijenwin keltjes kunnen er een aantrekke lijke Anton Pieck-achtige straat van maken. Daarvoor moet zeker die brug over het Buizengat ge legd worden," Goedkoper Aan hotelbedden en eetgelegen- heden heeft Vlaardingen volgens Hollegien geen tekort. „Wel is er meer vraag naar goedkopere over- nachtingsplekken. Meer Bed Breakfast-gelegenheden zou de stad goed kunnen gebruiken. Nu zijn er slechts twee kamers in een woning aan de Van Hogendor- plaan in de tariefklasse 35 tot 45 gulden. Er is hier best markt voor particuliere pensions," Tenslotte spreekt Karin Hollegi en de vurige wens uit, dat in Vlaardingen een centralisatie van musea tot stand komt. „Dat is dringend noodzakelijk. Momen teel zijn drie van de vier musea al leen op zaterdag tussen twee en vier uur geopend. Daar komt nog bij, dat ze zeven kilometer uit el kaar liggen. Zoiets bevordert het bezoek niet. We hebben hier naast het Visserijmuseum en het arche ologisch museum op Hoogstad met de particuliere verzamelin gen van Ton Stolk en Jan Ander son toch heus leuke bezienswaar digheden binnen de grenzen." 1^11 iilJÖtl Door Edwin Comelisse Schiedam De beste optie is ge woon om het Stedelijk Museum te renoveren, anders in te delen en aan de achterkant wat aan te bou wen. Voor een veel lager bedrag dan de kosten die zijn gemoeid met nieuwbouw kan het museum worden gerenoveerd en ver bouwd, zo schrijft directeur Diane Wind in de nota over de toekomst van het Schiedamse museum voor kunst voornamelijk uit de laatste decennia. Daarbij denkt de museumleiding aan een nieuw depot met daarbo ven kantoren aan de lange Ach terweg. Ook zou er een gedeelte lijke glazen overkapping moeten komen op het voorplein waarin entree, museumwinkel en koffie shop worden gehuisvest. Verder moet de verhuizing van de kan toorruimte en de verbouwing van het museum zorgen voor meer en beter ingerichte expositiezalen. „Het verdubbelen van het aantal expositiezalen en de voorbouw op het plein maken het museum aan- trekkelijker voor bezoekers en de ze investering zullen in aantallen bezoeken te meten zijn," aldus de museumleiding. Het museum kan deze impuls hard gebruiken want de laatste ja ren is het bezoekersaantal fors ge daald. In 1995 bezochten nog zo'n twintigduizend mensen met mu seum, in 1997 waren dit er nog slechts 11.435 en vorig jaar kelder de het aantal naar 8.624. Met de zelfde snelheid dat de bezoekers aantallen daalden, groeide de po litieke discussie over de toekomst en het maatschappelijk draagvlak van het museum. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting vorig jaar kwam nog een voorstel op tafel om de entreeprijs voor het muse um af te schaffen in de hoop meer mensen over de drempel zal lok ken. Deze motie van de PvdA werd gesteund door een meerder heid in de gemeenteraad. Wet houder Hafkamp beraadt zich op het moment nog hoe het voorstel handen en voeten gegeven moet worden. De gevolgen van het af schaffen van de entreeprijs rei ken namelijk verder dan alleen het moeten missen van zo'n tien duizend gulden uit de kaartver koop. Aangezien het afschaffen van de entreeprijs ook effect heeft op de belasting en de btw, liggen de totale kosten aanzienlijk hoger dan tienduizend gulden. Voeding Vanuit de Schiedamse politiek kwam eerder ook het verzoek om te kijken naar goedkopere ver- bouwingsmogelijkheöen. De te ruglopende bezoekersaantallen gaven nog eens extra voeding aan deze geluiden. De mogelijkheden hiertoe zijn toegelicht in de noti tie. In de goedkoopste variant wordt het gebouw grondig aange pakt maar worden geen uitnodi gende ingang, kullle&uop en win kel gebouwd. Ook blijven by deze goedkopere variant de problemen met de huidige inefficiënte inde ling van de ruimte bestaan. Een andere optie die nog is onder zocht, is het huren van depot ruimte elders. Dit zal op lange ter mijn niet veel soelaas bieden, zo meent de museumleiding. Het is uiteindelijk zelfs duurder want met het huren is jaarlijks een be drag gemoeid van zes ton. De bouw van een eigen depot kost 6,8 miljoen gulden. Na zo'n elf jaar lo pen de bedragen zo'n beetje gelijk en ligt de winst dus bij een depot in eigen beheer. De museumdirectie heeft grote voorkeur voor een grondige ver bouwing van het St. Jacobs Gast huis. Dit blijkt duidelijk uit de no ta die museumdirecteur Wind heeft opgesteld. „De huidige staat van het museumgebouw, het ge brek aan adequate depots en werkruimten, de inefficiënte in deling van het gebouw, het be perkte aantal tentoonstellingsza len en het gebrek aan gebruikelij ke servicemogelijkheden (moder ne entree, museumwinkel en kof fieshop) voor het publiek maken een lang uitgebleven investering noodzakelijk," zo schrijft de di recteur. Voortbestaan De verbouwing is volgens de mu seumleiding uiterst noodzakelijk voor het voortbestaan van het mu seum in Schiedam. Sterker nog: als nu de schouders eronder wor den gezet, kan het tentoonstel- hngsbeleid verder worden uitge bouwd waardoor Schiedam over een tijdje beschikt over een heus 'paradepaardje'. „Wil het Stede lijk Museum Schiedam een rol van betekenis blijven vervullen in het Rijnmondgebied en niet steeds verder zijn cultureel erf goed in kwaliteit laten achteruit gaan en daardoor de bezoekers aan andere musea verliezen, dan wordt het tijd de noodklok te lui den en u te vragen het museum voor Schiedam en de regio Rijn mond te behouden," aldus Diane Wind in haar pleitnotitie aan de Schiedamse gemeenteraad. De toekomst van het Stedelijk Museum Schiedam wordt dins dag 20 april besproken in de raadscommisie cultuur. Schiedam Hoe nu verder met het Stedelijk Museum Schie dam? En moet de gemeente meer geld stoppen in het Neder lands Gedistilleerd Museum? Deze vragen zullen onder meer aan bod komen in de discussie over het Schiedamse museum beleid. De gemeenteraad mag di rect na de zomervakantie een nota tegemoet zien van wethou der Luub Hafkamp waarin alle ontwikkelingen en investerin gen in de Schiedamse museum wereld op een rijtje worden ge zet Tijdens de behandeling van de begroting 1999 in de gemeente raad lag er onder meer een voor stel op tafel om de subsidie van het Nederlands Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Bran- dersketel' te verhogen met een ton. Hierdoor onstond een dis cussie over het ad hoe beleid dat de gemeente voert voor haar mu sea. De gemeenteraad verzocht de wethouder vervolgens om alle uitgaven en plannen goed op een rij te zetten zodat er zoiets kan ontstaan als een gemeentelijk museumbeleid. Dit is op het moment zeer actu eel want zowel by het Stedelijk Museum Schiedam als bij de Ge kroonde Brandersketel* staan forse uitgaven op de agenda. Het stedelijk wil fors verbouwen en het Gedistilleerd heeft plannen die moeten leiden tot verdere professionalisering. Met deze plannen zijn enorme Investerin gen gemoeid en de gemeente zal het leeuwendeel hiervan moeten ophoesten. Doordat de gemeenteraad zich pal na de zomervakantie moet buigen over de Schiedamse mu seumnota zal een extern bureau in de arm worden genomen. In het Stadskantoor ontbreekt het op het moment aan tijd en men sen om nota op tijd af te krijgen. De gemeenteraad wordt verder verzocht een subsidie beschik baar te stellen voor een verdere uitwerking van de plannen tot renovatie en uitbreiding van het Stedelijk Museum. Het is de be doeling dat deze uitwerking een onderdeel is van de museumdis cussie in de gemeenteraad. I Woensdag 14 april SCHIEDAM Dc Oost LingerieLameis, 10.30-12.30u.Ba sisschool 'De Taaltuin'. Jaarlijkse sponsor loop, 14.00 uur VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Creatie* contactochtend, 9.30-11.3OU. Grote Kerk. Canlicn-conceit door Bas de Vroome, 11.30-12.30 u Dc West. Dansavond, 19.30u. Stadsgehoor zaal. NUHR op Kruistocht, 20.0ÖU. De Groe ne Luiken. Informatieavond campagne 'Jubi lee 2000', 20.00u MAASSLUIS Theater Schuurkerk- Hakim met Smoesjes, 14.00u. HOEK VAN HOUAND Wljkgebouw 'De Hoekstee'. Presantatie nieuwe opzoomercampagne, 20.00 u ROTTERDAM Ahoy' t/m 20.00 Industrial Maintenance, 20.00 Meatloaf. StudbTbeater DRD 2G 30 StudioTheater DRD. TheeteiWest 16.00- 17.00 Stemworkshop voor kinderen. 19.30- 21.30 Koor; Spelen met je stem. de Doelen Jumaansezaal 20.15 Schubertrade. Casino 20.00-01.00 Wim Huysmans. Bargstnget- kark 20.15 Symfonie-Orkest 'Carpe Diem'. Baroeg 21,00 Vice Squad, LwrtarerWen- Ster20.30Luistermuseum,Luxor20.15Ana- tevka .Odeon20,30 Live Jazz in OdeonNlght- town Theatercafé 23.00 Fresh Up. Rot own 22.00 Hey DJ. 't Kapelletje 14.30Tussende Muzen.Zaal de Unle20,30NCRVVotgspot Li ve. Schel ling's 19,00 Zzsp. O.T. Theaterafd Mullerpler 20.00 De Woudduivel. Rotter damse Schouwburg kl zaal 20.30 Hitcti- cock's Driesprong. Theater ZuWplein gr zaal 20.15 Comedytrain. W zaal 20.30 Richard Groenedijk. Nlvon Centrum20.00Informatie Eccteamprogramma. Prinses theater 20.15 Lezing en voordracht 5KVR Muziekschool Centrum-West 19.00 Popschool jongeren. Donderdag 15 april SCHIEDAM Filmhuis. Tbemighty,21.00u. Podium Café. Sessie Rob Boer, 21.00u. VLAARDINGEN Dc da BabberspoWer. Bingo, 10.00- 11.30u. Grote Kerk. lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Muziekcentrum Op- Maat Voorspeelavond, 19.00u. Stadsge hoorzaal, VMG met Halloween, 20,0Qu.The ater- en eetcafé De Planken op. Regren de Ruiter Kwartet {salsa}, 21.30u. ROTTERDAM Ahoy* 12.00-22.00 industrial Maintenance. StudioTheater DRD 20.30 StudroTheatö» DRD. de Doelen gr zaal 20.15 Beroemde Symfonieorkesten. Jurrlaanse zaal 20.15 Lus trumconcert 35 jaar NESKO. Chiö Vtbe» 23.00 Happy Slaton ro.l. De Vlerk 21.30 Vers uit de Maas Festival "99. Grote- of 5t Laurenskerid2.45 Middagpaus concert Luxor 20.15 Anatevka. Nighttown 23,00 Transmitter. Nlghttown Theatercafé 21.00 Local scene report. Schelling*» 19.00 Zzep. Rotterdamse Schouwburg kl zaal 20.30 Hitchcock's Driesprong, TheaterZuWptoln W zaal 20.30 Job Schuring. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De Woodduwel. Cafe De Bak 22.00 Dolly Bellefleur. Casino 21,00- 01.00 Tropics Discotheek. Erasmus Univer siteit zaal Al 16.00-17.30 De oogst van een Eeuw. Van do.8apr. t/m wo.l5apr. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Shakespeare m kwe' {al) dag 12.20-15.20-18.20-21.20.011.2: 'La Vitae Bella' (al) dag. 13-15.45-18.45-2130. Cln.3: You've got mail' (al) dag. 16-18,45- 21.30, do. vr.rna.dl. ook 12.15. Ctn.4:'Studio 54' (16) dag. 16-18.45-2130, do.vr.ma.di. ook 13.15. Cfn.5: 'Sfepmom' {12} dag 13.15-16.45-21. ImaxTheater "Whales' (at) dag (beh.za.) 14- 16-18-20,za. 12-14-20,20. ookl2. Everest* (al) dag. 15-19. 'Amazone' (al) dag. fbeh.za.) 17, Z0.ZD. ook 11. Thrill rtde' (al) dag 13. 'Sa ving private Ryan' (16) dag 21. Venster 1: 'Central to Brasrl' (al) dag (bed. wo.) 19.30, vr.zo.wa. 15. 'Journey to the sist' (16) wo.19.30. 'Festen' (16) dag (beh ma.) 21.45, zo. ook 12.30. Sneakprevtew ma 22. Ven.2: 'L'Etemrté et unjour" (16) do, t/m zo. 19.30. 'Lola rennf (16) do. Vm zo. 22.15. Ci nema theek: 'Barry Lyndon' (16) ma.di.wo. 1930, zo. 13. Mowezone: 'Lagnmas negras' (16) vr. 15.30. Ven.3: 'La vne rèvée des anges' (16} dag 19-30-22, vr. ook 15. Ven,4: 'la vrta beiia" (ai) dag. 1930-22, vr.wo. ook 15, zo. ook 12.30. The may lady' (16) zo. 15. lumlère li 'Rush hour1 (16) dag 13,30-16- 18.30-21. Lum. 2: 'Arlington road' (16) dag 12.30-18-10-21, do.vr.ma.di. ook 15.20. Lum.3: 'Enemy of the state' (16) dag 15,15- 1B.15-21.15, do.vr.ma.di. ook 12.45. Lum. 4: "Very bad things" (16) dag 13,15-16- 18.45. do. vr ja. wo. oak21.30. 'Dr.Strangeto- ve' (16) zo.ma.di. 21.30 Rexane: Tien verschillende adult films (Ifl) dag 12 t/m 01. Pathé 1: 'Arlington road' (16) dag. 11.50 fzs- .ZO.12.30) -15.30-18.35-21.20. P«L2: 'Patch Adams' (al) dag. 11-1335-16.10- 18.50-2130. Pat.3: 'Payback' (16) dag 16.40-19.10-21.50 (dl. niet om 21.50), do .vr ,ma.di. 11.30-14, Sneak preview:Ex van M adonn a aan lager wal' 16) di21.50Pat4: 'Asterw en Obelut' (al) dag 19-21.40. Pat5: 'Holy man' (al) dag 16.10-18.50-2130, do- .vr.ma.di. 11-1335. Pat-6: The faculty* (16) dag. 11.40-14.10-16.30-19-21.40. PaU; '8mm' (16)dag 1L50-15.30-18.25-21.20. NechtvoorsteUIngen: Lum.l: 'Rush hour' (16) vrja. 00.30. Lum.2: 'Bnde of Chucky' (16) vr.za. 00.15Lum.3: T he faculty* (16) vr- .za. 00,30. Lum.4: 'Payback' (16) vrua. 00.15. Klndermetinees: Cln.3: Een luizenleven' faf) za.zo.wo. 15. Cln.4: 'Mulan' (al) za.zo.wo. 13,15. Ven.4: 'Kadsson van het dak' (al) ZO. 13. Ven. 4: 'G.V.R.'(al)zo.wo. 15. Lum.2: 'As tera en Obelix' (al) za.zo.wo. 15.20. Lum3: 'Een iuizenleven' (al)zazo.wo. 12.45, Pat3; 'Abeltje' (alza .zowo. 11.20-14Pat4: 'Aste nx en Obelix' (al) dag 11.10-13.50-16.30. Pat.5: Een lueenleven' (al) za.zo.wo. 11- 13.35 (za. geen 11). Maassluis Het Nationaal Sleep vaart Museum in Maassluis heeft een nieuwe voorzitter. Na vier en- half jaar legt F. Eichelsheim zyn functie neer. Morgen wordt de voorzittershamer overgedragen aan L. Timmermans, voormalig wethouder Sociale Zaken en Volksgezondheid in Maassluis. Tijdens deze speciale b"cci, komst van de Raad van Toezicht en Advies, het bestuur en de me dewerkers wordt morgen ook af scheid genomen van C. Kooren. Hij is vanaf de oprichting van het Maassluise museum lid geweest van die raad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5