14 7 Gérard de Nooijer helpt Feyenoord 'De kritiek op Jan Ullrich is 'erecht' M Marathon Kptterm u Waarschuwing voor Wilma van Onna Heintze weer in beeld bij PSV Kila assistent ADO Den Haag Onderscheiding Frits Kessel Anderlecht haalt KoIIer Passarella wordt coach Uruguay Nummer 99 stopt in '99 Lakers ontslaat Dennis Rodman Miins trainer vrouwen HGC Adri van Houwelingen: 'Een prof moet".zich het hele jaar laten zien' I .1 Van Gobbel nog niet hersteld van blessure Tammer en Ferguson vraagtekens bij Sparta Allach vervangt Sol in hart Excelsior-defensie Jan Timman past voor NK schaken in Rotterdam Zaterdag 17 april 1999 Vitesse-Heerenveen 1-2(1-11.20, Hans- ma 0-1, 26. Zongo 1-1, 82. Gérard de Nooijer 1-2. Scheidsrechten Van der En- de. Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Laros (Vitesse), Klompe, Onwuzuruike, Tevreden (Heerenveen), Vitesse: Westerveld; Kuiper (45. Jo- chemsen),Di Marchi, Kreek (76. Reuser) Laros; Zongo, Vander Schaaf, Veldman (74. Booth), Fortes; Van den Brom, MacUas, Heerenvmi: Vonk; Tevreden, Klompe, Hansma, Mrtnta; Gérard de Nooijer, Ra- doms ki (80. Pahlplat2), De Visser; Taian, Ebtede (82. Onwuzunuke), Samardzic. Stand Feyenoord27 21 4 2 67 55-27 Vitesse28 16 6 6 54 52-33 Willem H29 16 5 8 53 5542 PSV27 14 8 5 50 6640 Heerenveen29 13 9 7 48 49-37 RodaJC...28 13 8 7 47 48-33 FC Twente.28 12 9 7 45 42-35 Ajax27 12 8 7 44 55-32 AZ28 10 11 7 41 4345 FortunaS28 10 7 11 37 3640 FCUtrecht28 9 7 12 34 49-53 NEC27 8 8 II 32 3J43 Graafschap28 6 11 1! 29 3146 CambuurL.28 7 8 13 29 32-52 MW28 5 9 14 24 32-51 RKC28 4 5 18 18 28-53 Sparta28 5 3 20 38 27-59 NAC-28 3 7 18 16 27-51 Eindhoven PSV heeft interesse in oud-speler Jan Heintze, die mo menteel bij Bayer Leverkusen speelt. Voorzitter Van Raay sprak gisteren over een ideale stand-in voor de Belg Davy Oyen, De 33-ja* rige linksback heeft nog een door lopend contract voor een jaar bij zijn club in de Bundesliga. Den Haag Aad Kila wordt bij ADO Den Haag assistent van Rob Meppelink en André Wetzel, Mep- pelink werd onlangs aangesteld als opvolger van André Hoekstra, die op zijn beurt als lid van de technische staf van Feyenoord as sistent van Excelsior-trainer Adrie Koster wordt. Zeist Frits Kessel is gister avond tijdens zijn afscheidsrecep tie op het sportcentrum in Zeist beroemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau, Kessel was ja renlang bondsarts van de KNVB. Brussel Aanvaller Jan Koiier van Lokeren heeft gisteren be kend gemaakt dat hij een vierja rig contract gaat tekenen bij An derlecht. De 26-jarige Tsjech is momenteel topscorer in de Belgi sche competitie met negentien doelpunten. Montevideo Daniel Passarella wordt de nieuwe bondscoach van Uruguay. De Argentijn treedt na het Zuid-Amerikaans kampioen schap in juni in dienst. Hij heeft als opdracht gekregen Uruguay naar de eindronde van het WK in 2002 te loodsen. Bij succes kan Passarella een premie van drie mihoen gulden tegemoet zien. New Yo<k Wayne Gretzky stopt na twintig jaar NHL met ijshoc key. De 38-jarige Canadees, top scorer aller tijden in de Noord- Amerikaanse profcompetitie en altijd getooid met rugnummer 99, maakte zijn besluit op een emotio nele persconferentie bekend. De aanvaller van de New York Ran gers neemt morgen afscheid te gen de Pittsburgh Penguins. InglewoodDe Amerikaanse bas ketbalclub Los Angeles Lakers heeft Dennis Rodman ontslagen. De excentrieke vedette bleef vol gens de clubleiding te vaak zon der geldig excuus weg bij wed strijden en trainingen. Wassenaar De Haagse hockey club HGC heeft Karei Muns voor volgend seizoen aangesteld als trainer van de vrouwenploeg. De 44-jarige Muns volgt het Rotter damse tweetal Marieke van Doom en Paul van Ass op. Arnhem Uitgerekend een ex-Spartaan heeft Feyenoord gis teravond weer dichter by het landskampioenschap gebracht. Gérard de Nooijer schoot Heerenveen acht minuten voor het einde van de wedstrijd in het Gelredome tegen Vitesse naar een 2-1 overwinning, waardoor de Rotterdamse koploper nog vijf punten nodig heeft om de titel te veroveren. Voor Vitesse wordt het halen van de eindstreep en vooral de Cham pions League steeds moeilijker. De Arnhemmers hebben nog maar één veriiespunt minder dan PSV. dat morgen NEC ontvangt. Dinsdag treffen de voornaamste kandidaten voor de tweede eind klassering in de eredivisie elkaar in het Gelredome. De winnaar van het duel lijkt rechtstreekse plaat sing voor de Champions League niet meer te kunnen ontgaan. De verliezer moet samen met het ver rassende Willem II uitmaken wie zich via een omweg tussen de Eu ropese voetbalelite mag mengen. Heerenveen had gisteravond het betere van het spel en kwam in de twintigste minuut terecht op voorsprong, toen Johan Hansma de bal na een corner van Samard zic achter de kansloze Sandor Westerveld kopte. Nadat Gérard de Nooijer, Jeffrey Talan en Ra- dïslav Samardzic hadden ver zuimd de Friese voorsprong te verdubbelen, kwam Vitesse op ge lijke hoogte. Doelman Hans Vonk kreeg nog een hand tegen een in zet van Maehlas, maar moest bui gen voor een schot van Zongo: 1-1. De gelijkmaker gaf Vitesse wei nig verbouwen. De verdedigend ingestelde thuisploeg slaagde er nauwelijks in Europees topscorer Maehlas te bereiken. Ook met de aanvallend ingestelde Booth en Reuser, hij verving de geblesseer de Kreek, kreeg Vitesse maar een echte kans. Heerenveen-verdedi ger Dumitru Mitrita assisteerde zijn doelman Vonk tien minuten voor tijd na een kopbal van Maehlas bekwaam. Nauwelijks een minuut later deed De Nooijer wat Samardzic even daarvoor ook al had moeten doen. Oog in oog met doelman Westerveld maakte de van Sparta overgekomen mid denvelder geen fout: 1-2. Over de overwinning van zijn Heerenveen op Vitesse kon trai ner Foppe de Haan alleen maar te vreden zijn. De trainer had echter geen goed woord over voor de om standigheden in het Gelredome. „Ik vind het echt ongelooflijk dat Vitesse met een gesloten dak zijn thuiswedstrijden mag spelen. In dit land wordt alles gecontroleerd, maar de Arbo is kennelijk nooit in het Gelredome geweest. Het is toch niet normaal dat voetballers in de walm van duizenden rokers moeten presteren. Daar heb ik geen goed woord voor over." „Na afloop van de wedstrijd heb ik mijn spelers in de kleedkamer bekeken. Jongens die nooit echt moe worden, zaten er nu helemaal doorheen. Met rode gezichten za ten ze me aan te staren. De spelers van Vitesse zyn kennelijk gewend aan deze omstandigheden. Maar ik vind het onverantwoord. Hier moet iets aan gedaan worden. Vi tesse schijnt het dak uit bijgeloof dicht te houden. Ik vind dat een schande en grote onzin. Ik hou toch ook niet altijd dezelfde on derbroek aan wanneer Heeren veen gewonnen heeft." Door Fred Se gaar Nij velHet is wolvenweer in Wal lonië. De lucht is gitzwart en er valt regen, later zelfs overgaand in natte sneeuw. De temperatuur is gedaald tot net boven het nul punt. Het gazon rond het hotel waar de Rabobankploeg zijn in trek heeft genomen voor de Ar- dense campagne (Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik) veran dert van groen in wit. De weersomstandigheden tijdens de eerste van het tweeluik roepen herinneringen op aan de gedenk waardige Luik-Bastenaken-Luik van 1980, het jaar waarin Bernard Hinault extreme koude en sneeuwstormen trotseerde. 'Le blaireau' (de das) scheurde het deelnemersveld uiteen. Hij bouw de zó'n grote voorsprong op de nummer twee (Hennie Kuiper) op, dat het voor de Waalse televi sie onmogelijk was de achtervol gers in beeld te brengen. Hinault en niemand anders dan Hinault vulde de complete uitzending. Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen was namens spon sor Boule d'Or deelnemer aan die legendarische uitvoering van de oudste der klassiekers. ,Maar de finish heb ik niet gehaald, zoals zo velen," zegt hij, „We zagen op een gegeven moment een auto langs de kant staan, zijn daar met z'n drieën ingestapt en hebben de be stuurder gevraagd ons naar het hotel te brengen" Van Houwelingen {45} is ploeglei der van het deel van de Rabo- bank-renners dat zich toelegt op het glooiende terrein van de Ar dennen en de rondes. Hij is na Pa- njs-Roubaix Theo de Rooy komen aflossen. De Rooy ontfermt zich over de coureurs die zich speciali seren in de Vlaamse wedstrijden. Hoewel de verdeling onbedoeld is gemaakt, sluit het impulsieve ka rakter van De Rooy beter aan bij de per traditie ongeduldige een- dagscoureurs en is de rustiger, be dachtzame Van Houwelingen op zijn plaats bij de ronderermers. Met de Waalse klassiekers en de Amstel Goldrace in zicht, ver schijnen er automatisch andere renners in de spits van de wed strijden. De Tafi's en Ballerini's maken plaats voor de Rebellins, de Elli's, Belli's en de Boogerds. In de persoon van Michael Boo- gerd maar ook van Maarten den Bakker heeft de Rabobankploeg renners in huis die geacht worden morgen een rol van betekenis te kunnen spelen in Luik-Bastena ken-Luik, zoals ze dat deden ook in de Waalse Pijl. Maar opnieuw ontbrak de overwinning. „Toegegeven," zegt Van Houwe lingen. „De grote zege ontbreekt nog steeds. Maar laten we niet vergeten dat we nog maar drie jaar geleden niet eens een volledi ge ploeg op de been konden bren gen voor de Waalse Pijl. We moes ten onszelf echt moed xn praten. Het was hopen, tegen beter weten in dat Bruyneel of misschien Breukink iets zou kunnen doen. En nu rijden er drie bij de eerste acht en zijn we de tweede ploeg van de wereld. Nu is er ook Mi chael Boogerd, een jongen die in veel wedstrijden als kanshebber vertrekt." 85e Luik-Bastenaken-Luik Wereldbeker: vierde wedetrijd 18 april 1999. Rnwp %ir -v 'An» j - Aywaiiie O*» /Troisrgs» Liemeux O I Viol rain Saw**/' 1960 - Ab Gelde rmans 1983 - Steven Rooks 1988 - Adrie van der Poel Recente winnaari 1994- Evgueni Berzin 1995-MauroGianetti 1996-Pascal Richard 1997 - Michele Bartoli 1998 - Michele Bartoli Uitslag 1998 2. Laurent Jalabert 3. Rudolfo Massl 4. Francesco Casagrande 5. Michael Boogerd Favorieten 1999 Michael Boogerd Michele Bartoli Maarten den Bakker Laurent Jalabert Frank Vantienbroticko Davide Rebeilfn Oskar Camenzind Belangrijkste obstakels. Cote de Saint-Roch, Cote de Wanne, Cote de Trois-Ponts, Cote de Stockeu, Cote de ia Haute-Leveé, Cote du Rosier, Cote de Lorcé, Cote de la Redoute, Cote du Homay, Cote du Sart-Titman. Nletiwegetn Wilma van Onna krijgt van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) een officiële waarschuwing. Bij de 33-jarige atlete uit Maanber gen, Öd van het Rotterdamse PAC, werden bij een dopingcon trole na afloop van de NK veldlo pen op 7 maart in ÏÏeerde sporen van het stimulerende middel pseudo efedrine aangetoond. Omdat het een eerste overtre ding van Van Onna betreft is de maximale straf volgens de regle menten een openbare berisping. Van Onna moet wel haar zilve ren medaille van de NK veldlo pen inleveren. Nadat de KNAU eind vorige maand het resultaat van de do pingcontrole binnen had gekre gen, werd Wilma van Onna voor een hoorzitting uitgenodigd. Daarin verklaarde de atlete be gin dit jaar tijdens een langduri ge trainingsstage op grote hooge in het Amerikaanse Albuquer que ter bestrijding van een ver koudheid het aldaar gekochte medicijnTylenol Cold te hebben gebruikt Zij had verzuimd zich voldoende op de hoogte te stel len van de informatie op de ver pakking. Die vermeldde duide lijk de aanwezigheid van pseudo efedrine in het middeL Volgens de reglementen van de A-.-. <21e c. april in Gorinchem nationaal kampioene 10 km op de baan werd, zich nog moeten verant woorden voor de tuchtcommis- sie. De maximale straf blijft evenwel volgens de nationale en internationale richtlijnen be perkt tot een berisping. Hij zegt dat laatste met nadruk. Van Houwelingen vindt het van eminent belang dat renners zich het hele jaar laten zien. „Want pas dan kan het publiek zich met zo'n jongen identificeren. Bartoli, Re- bellin en Boogerd reden ook in de Ronde van de Middellandse Zee, in februari, al voorin. Idolen moe ten zich tonen. Het hele jaar. Dus vind ik de kritiek op een renner als Ullrich terecht. Hij richt zich alleen op de Tour. Een renner krijgt niet voor een paar weken, maar het hele jaar betaald. Zo'n Vandenbroucke die zich overal Iaat zien, Boogerd idem dito en Bartoli die dit jaar terugkeert in de Tour de France. Prachtig vind ik dat" De topper van nu is langer een topper dan enkele jaren geleden en volgens Van Houwelingen heeft dat alles te maken met de bloedcontroles die op 1 januari 1997 zijn ingevoerd. „Vóór die tijd kwam er opeens een Italiaan drie weken de kop op steken. Die zag je vervolgens nooit meer. Dat was een slechte zaak. De Nederlandse renners behoorden niet tot die ca tegorie en dus zou je nu kunnen vaststellen (hit ze niets hebben ge daan dat niet mocht." De renners van Gewiss domineer den vijf jaar geleden het peloton, met dank aan, wat later is geble ken, een ongekend hoge hemato- crietwaarde, vermoedelijk het ge volg van toediening van EPO. Ze zijn inmiddels gestopt of zouden er vanwege hun magere presta ties verstandig aan doen een punt te zetten. „Wat die mannen hebben gedaan, laat me koud," zegt Van Houwe lingen. „Ik vind het belangrijk wat ónze renners doen. Ik blijf er bij dat trainingsarbeid het belang rijkste is. Goed de wintermaan den doorkomen. Eerst een paar weken rust, dan een trainings kamp in Spanje, fitness. Dót is de basis van alles. Zó zijn wy lang zaam gegroeid. Na het instellen van de hematocrietcontroles zijn we tot de top doorgedrongen." Memorabel De Tour de France van vorig jaar, de memorabele editie van 1998, heeft de wielrennerij ingrijpend veranderd. De liefhebber Van Houwelingen was blij dat de Tour erop zat. „Ik was moe. Doodmoe. Zowel lichamelijk als geestelijk en dat had alles te maken met die dopingaffaires. Wij hebben nooit dingen gedaan die niet kunnen, maar door de steeds veranderen de regelgeving, in de Tour zelfs dagelijks, werd je er toch nerveus van. Ik heb steeds gezegd: laten e de boel maar doorzoeken, we hebben toch niets te verbergen. Maar het is als bij een alcoholcon trole. Je hebt niets gedronken en niets te vrezen. Dus je rijdt nog één keer in die fuik, maar je wordt gepakt omdat je een gladde band hebt Dót bedoel ik." In Parijs-Nice dacht Van Houwe lingen weer terug aan die periode. De opmars van zijn ploeg en de prestaties van zijn renners in de Rit naar de Zon werden door de Franse pers 'verdacht' genoemd. Van Houwelingen: „Die verdacht makingen neem ik niet serieus. Michael Boogerd werd vlak voor de start van de proloog letterlijk van de fiets gelopen door Franse verslaggevers. Die hadden maar uog voor één man: Richard Wsrcn- que, Hij maakte zijn rentree. Een week later was de Franse pers het hele geval-Virenque vergeten en richtten ze hun pijlen op ons." „Ze vergaten dat wij vertrokken met vijf renners uit de top vijftig van de UCI-lijst. We women door dat we slim reden in die etappe waar we met veel mensen voorin zaten en later door een lekke band van Vandenbroucke." „De UCI is goed bezig in de strijd tegen doping. Alleen, de Fransen gaan een aantal stappen verder. Het probleem is dat de Fransen denken dat hun manier de enige Uitslagen is, Er worden nog steeds auto's onderzocht in Frankrijk. Wat het belangrijkste is: de regels moeten duidelijk zijn." „Als je maar weet waar je je aan moet houden. Bepaalde voedings supplementen bevatten cafeïne. Daar moetje dus me uitkijken als je naar Frankrijk gaat. Ze zijn daar een beetje doorgeschoten. Daniel Baal (voorzitter Franse wielerfederatie, red.) is in staat var. beschuldiging gesteld, terwij! een ieder die een beetje is inge voeld in de wielrennerij weet dat die man alles heeft gedaan aan dopingbestrijding." Het is niet zyn favoriete gespreks onderwerp, maar Van Houwelin gen erkent dat hy niet aan de dis cussie over doping ontkomt. Lie ver echter praat hij over de vol gende wedstrijd, in dit geval Luik-Bastenaken-Luik. „Daarin gaan we wéér meedoen. Winnen is een ander verhaal, maar Boogerd en Den Bakker kunnen deze wed strijd aan. Misschien nog wel be ter dan de Waalse Pijl." Adri van Hou welingen: 'Idolen moe ten zich to nen. Het hele jaar.' FotoCor Vos Rotterdam Ulrich van Gobbel is nog niet hersteld van de heupblessure, die hem woensdagavond ook aan de kant hield in de bekertopper tegen Ajax. De rechterverdediger doet er wel alles aan om voor de uitwedstrijd tegen NAC weer hersteld te zijn maar hij weet dat het een race tegen de klok wordt. De medi sche staf heeft de ex-international gisteren intensief behandeld, daarna trainde hij apart op het bijveld van de Kuip. De rest van de selectie genoot van een vrije dag. Chris Gyan heeft van de aanklager een schikkings voorstel gekregen van twee wedstrijden schorsing na zijn rode kaart in de Amsterdamse Arena. De Ghane- se verdediger heeft tot maandag de tijd om over dat voorstel na te denken en is daardoor morgen nog be schikbaar voor de uitwedstrijd in Breda. Leo Been hakker kan tegen NAC ook weer een beroep doen op Bonaventure Kalou, die zijn schorsing achter de rug heeft en is teruggekeerd uit Ivoorkust. Rotterdam Het is zeer de vraag of Jan Everse van avond in Maastricht tegen MW kan beschikken over Erik Tammer en Darren Ferguson, De spits ging gis teren tijdens de training door zijr. rug, terwijl de Schotse middenvelder na een charge van Nico Jaünk een liesblessure opliep. „Het is afwachten of ze vanavond inzetbaar zijn," zegt Sparta's trainer, die zeker niet kan beschikken over Alex van Duijvenbode. De voorstopper liep don derdagavond met het tweede elftal gescheurde kruis banden op. Verder tobt Anders Nielsen nog altijd met een onwillige buikspier. Jan Everse heeft Jochem van der Hoeven, die terug keert vaneen schorsing, Mark Noorlander en Dennis Krijgsman achter de hand als mogelijke vervangers. Rotterdam Exeelsior-trainer Adrie Koster verwel komt Virgil Breetveld terug in de basis voor het duel met Eindhoven. Ook Ali Fattouchi is weer inzetbaar, maar de middenvelder neemt op de bank plaats. Het enige pij npuntje is het ontbreken van centrale verde diger Michiel Sol vanwege een schorsing. Moham med Allach neemt de plek van de aanvoerder in het hart van de Kralingse defensie over. Met Eindhoven komt een ploeg op Woudestein op be zoek die in vorm is. „Goede overwinningen op Volen- dam en TOP Oss hebben die ploeg zelfvertrouwen gegeven." aldus Adrie Koster, „terwijl wij wel weer eens toe zijn aan een overwinning na al die gelijke spelen. Het is ook zaak om In vorm te komen met de nacompetitie in het verschiet. Rustig aan doen werkt echt niet. Ik hoop dat de spelers dat ook begrijpen." Directeur Rob Albers van Fodor, dat hoofdsponsor AKAI van Excelsior in Nederland vertegenwoordigt, begrijpt niet veel van de commotie binnen het CDA omtrent de naamgeving van het vernieuwde Excelsi- or-eomplex op Woudestein. „Naamgeving is een stukje inkomsten. Bovendien komt het tegenwoor dig steeds vaker voor: de naam ENECO-stadion voor het Sparta-complex bijvoorbeeld," verklaart Albers. Het CDA maakte eerder deze week tijdens de ge meenteraadsvergadering bezwaar tegen het noemen van het stadion naar hoofdsponsor AKAI. Fractielei der L M. M. Bolsius deed een dringend beroep op be volking en media om de naam AKAI nooit te gebrui ken: jïoud de naam Woudestein in ere," pleitte hij. Albers vreest dan ook dat Bolsius' bezwaren weinig zoden aan de dijk zullen zetten:Als die naamgeving een voorwaarde is voor die twee miljoen gulden denk ik dat Excelsior zich moet schikken. De manier van denken van meneer Bolsius past niet meer in deze tijd." Bovendien is hij van mening dat de naam Wou destein onuitroeibaar zal blijken. „In de volksmond zal Woudestein Woudestein blijven, ook al staat er le vensgroot AKAI boven het stadion." Biljarten msterboer 5041/46 beurten, Amouts-Roovers 50-33/44, Burgman-Slikker 50-35/50, Martens-Posthumius 50-32/ 26, De Bruijn-Breur 5046/26, Valentijn-Van Cromvoirs 50-50/40 Valenten wint barrage. Van der Stappen-Weij- enburg 36-50/33, Eerkelmans-Van Lieshout 27-50/52; Kwartfinales: Burgman-Weijenburg 47-50/30 beurten, Martens-Van 1 ueshout 50-28/35 Dammen Zwolle. WK sneldammen. Eerste ronde, eerste partij: Ba (Sen>Gantwsrg (IVSu) 0-2, Goergiev (RusJ-Valnens (Let) 1-1Wiersma (Nedt-Gerc/Ned) M,Tsjiz}ov(Rus>- BaljakinfWRu) 1-1 ,Seholma(Ned>-Schwanman(R'us)0- 2, Koifman (Isri-Samb (Sen) 1-1. Tweede partij: Gant- warg-Ba l-l, Valnem-Georgiev 1-1, Clerc-Wiersma uit gesteld, BaJjakin-Tsjtzjov 1-1, Sehwarzman-Scholrna 1- 1, Samb-Koifman 0-2. Honkbal Hoofdklasse:Twins-RCH 7-12, Eerste klasse: Kinheim 2-Tndents4-10. Tennis Tokio. 1,8 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Bjöikman (ZwtffihKnyicek (Ned/1) 3-6 7-5 6-1, Johans son (ZWi)-Lareau (Can) 6-164, Ferreira (ZAf/?hCarf- sen(Den)3-66-26-3.Kiefer(Dui/5>Enqvist(Zwe/3)6-77- 564. Vrouwen, kwartfinales: Sugiyama (Jap/1 >-Lee (Tai) 64 6-O.Moranu (VStShWang (Tai/7)6-76-364, Frazier (VSt/ 2)-Tu (VSt) 5-7 64 64, Chi (VSttfhKlemova (Tsj) 6-2 3-0 opgave. Barcelona. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Achtste fina les: Berasategui (Spa/l4>Squillan (Arg) 6-0 7-6, Martin (VSt/B>-Robredo (Spa) 6-3 7-6, Albert Costa (SpaWtios (Chl/8) 64 6-1, Clavet (Spa/1 lyHenman (GBr/5) 6-164, Alami (Mar)-Spadea (VSt) 6-3 6-3, Meligeni (Bra)-El Ay- naoui(Mar)3-67-66-l,Moya(Spa/2>Ferrero(Spa)7-55-7 64, Mantilla (Spa/10)-Fur!an (Ka) 6-3 643. Kwartfinales: Alami-Co sta 64 7-5, Martin-Eerasategui 3-67-5 6-3, Clavet-Meligeni 2-8 7-5 7-6, Mantilla-Moya 4-6 6-2 6-3. Voetbal Duitsland: Bayem München-Emtraeht Frankfurt 3-1, Rostock-Kaiserakutem 2-1. Portugal: Boavista-Academica 3-1- Turidje: Karabük-Trabzonspor 0-0, Fenerbahce-Anta lya 3-1. Zwitserland: Lausanne-Grasshoppers 2-3. Wielrennen ster der Beloften. Rit 3: Valkenburg-Valkenburg: I. Koerts (Ned) 287,6 km 4.44.36,2. WemerfDui),3 Wrcèch (Dui), 4, Frank McCormack (VSt), 5. Claessens (Bel). 6. Van den Akker (Ned), 7. Meijs (Ned), 8. Cerneus (Ned), 9., Var. Meks W Teutenberg (Dui). Klassement; 1. Koerts 8.14.41,2. Frank McCormack 014,3, Duijn(Ned) 0,16,4. Grabsch (Dui) 0.19,5. Mark McCormack 023,6 Van Schalen (Ned), 7. Thijs (Bel), 8. Corvem (Bel) 0.25,9. Filip (Dui) 0.27,10. Werner 033. KoDdevanAjagon.Rit3,Alcorisa-Valdelinares: l.Do- mmgueï (Spa) 175 km 5.33.27,2. Jimenez(Sp?)op 0.01,3. Piepok (Ita), 4. Luttenberger (Oos) 0.03,5. Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.05,6 Cuesta (Spa) 0.17,7. Armstrong (VSt) 0 25. Klassement: 1Dominguez 15.05.45,2. Jime nez (Spa) z.t., 3. Piepoli 0.04,4. Luttenberger O 09,5. Gon zalez 0.11. AmsterdamJan Timman doet niet mee aan het NK schaken dat eind mei/begin juni in Rotterdam wordt gehouden. De grootmeester uit Amsterdam kon geen overeenstemming bereiken met de bond (KNSB) over de hoogte van zijn startgeld. Bovendien vindt hfj het NK niet passen in zijn voorbereiding op het WK, eind augustus in Las Vegas, Aan het NKin de Gemeentebibliotheek van Rotter dam doen tien grootmeesters mee: Piket, Van Wely, Van den Doel, Cifuentes, Sokolov, Nikolic, Van der Wiel, Van der Sterren, Nijboer en Reinderman, De tien worden gecompleteerd door Ruud Jansen en Zhaoqin Peng, die een wild card ontvingen. De afwezigheid van Timman is het gevolg van een andere verdeling van de beschikbare fondsen. De bond heeft de startgelden verlaagd en het prijzen geld verhoogd. Van de beschikbare 95 müle ver dwijnt dit jaar 60 mille in deprijzenpot. In voorgaan de jaren werd dat bedrag als startgeld aan de deelne mers uitgekeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4