Excelsior '20 heeft de rokjes uitgedaan Opgepoetste ballen en clowneske schoenen op bowiingtoernooi Hermes DYS vijzelt zelfvertrouwen op tegen Ursus Snoek behoudt tweede plaats TOG opnieuw gedegradeerd Trefzekere Danny Koevermans blijft bij kampioen: 'Hier ligt mijn hart' Monsterzege van Holy tegen Cardinals S WSMC-doeïman John Bos houdt doel schoon Spirit voelt zich bestolen Rotterdams Dagblad Maandag 39 april 1999 x' Viaardingen Tot de finale van het Nationaal Circuit Topzwem- men waren twee zwemmers van VZC doorgedrongen. Renee Snoek stond op de tweede plaats na vier voorronden in het vrije slagklassement Annie Buitelaar had zich geplaatst in het rugslag- klassement, Renee Snoek moest in zwembad Aquapulca in Dordrecht op haar minder sterke 100 en 50 meter vrije slag goed zwemmen om de tweede plaats vast te houden. Op de 100 meter vrije slag verbeterde de Vlaardingse haar persoonlijk record in 58.42 seconden, Op de 50 meter vrije slag tikte ze in 27.86 seconden aan. Ook dat was ge noeg om de tweede plaats vast te houden. Annie Buitelaar finishte als vier de op de 100 meter rugslag in 1.07.19 minuten. Op de 50 meter rugslag bracht zij de zevende tijd op de klokken: 32.37 seconden. Voor zaterdag organiseert VZC in samenwerking met de KNZB de finale van de KNZB-beker in de eerste klasse in zwembad De Kulk. In totaal nemen veertien verenigingen uit Nederland deel. Dat zijn onder andere Dolfijn uit Amsterdam, DAW uit Alkmaar, De Devel uit Zwijndrecht, DZ PC uit Drachten en Hellas uit Sit- tard. De wedstrijden beginnen 's middags om half twee. Maassluis De tafeltennissers van TOG zijn gedegradeerd uit de tweede klasse. TOG blijft stuite ren tussen de tweede en derde klasse. Afgelopen najaar werden Ivar Westerholt, Frans Pleijsier, Ferry Baretta en Roland Godthelp nog kampioen. Het seizoen daar voor was de ploeg juist gedegra deerd. TOG is laatste in de poule. TOP (SM)DO 15-10 (9-6). De Maaslanders leden hun derde ne derlaag op rij en zitten volgens speler-voorzitter Erik Passchier voorlopig in de wachtkamer voor de titel. In Sassenheim, waar het voortdurend stortregende en de partij twee keer werd stilgelegd, was ODO zeker niet minder dan koploper TOP. Door de matige af werking en de nog slechtere lei ding van de vrouwelijke arbiter ging ODO opnieuw kopje onder. Oranje Nassau-TOP (A) 16-8 (6-5). "Het reeds gedegradeerde Oranje Nassau haalde tegen TOP uit Ar- nemuiden de eerste punten bin nen. „We hebben' keihard ge werkt," aldus de trotse Oranje Nassau-speelster Monique Door- nink, „en eindelijk bezieling ge toond" Henk Poot (4), Marco van der Harst (2), Monique Doomink (2), Sandra Doomink en John van Pelt zorgden voor de doelpunten. Good Luck-Harga 5-7 (14). In een wedstrijd met weinig rake scho ten nam Harga een ruime 14 voorsprong. Na rust greep de thuisploeg het initiatief en kwam met 54 voor. Een geconcentreerd spelend Harga trok alsnog de ze ge naar zich toe. Arjan Maltha, Jordi Majoor, Sven Pappers {allen 2) en Astrid Vrijman verzorgden de Schiedamse productie. OZC-KV Viaardingen 17-20 (9-7). KV Viaardingen blijft verrassen. Ook OZC werd aan de zegekar ge bonden. Na een lastige eerste helft waarin de Rotterdammers vooral middels vrije ballen wisten te scoren, pakten de bezoekers het goed op. „We voorkwamen na rust dat ze gevaarlijk werden uit dode spelmomenten en scorend was Peter Hoornweg op dreef," al dus IJsbrand den Breems. Hoornweg werd topscorer met ze ven treffers. Den Breems: „Toen ik vorige week zei dat we een paar .lastige uitwedstrijden kregen, ■doelde ik niet op deze. Straks 'twee keer naar Friesland, daar wordt het echt moeilijk voor ons." Viaardingen blijft koploper in de overgangsklasse. DWS-De Hollandiaan (v) 12-17 (10-10). Na een gelijkopgaande eerste helft sloeg de Hollandiaan na rust toe. Hollandiaan-keepster Corinne de Nys werd in de tweede helft maar twee keer gepasseerd. BFC 2-DWS (m) 20-28 (9-11). Met dertien treffers had DWS-speler Marco Lindstee een groot aandeel in de score. Jeugdspeler Robin Vendeloo maakte zijn debuut voor DWS in de makkelijk gewon nen wedstrijd. WIK-Quintus (m) 21-31 (10-14). De gedegradeerde Vlaardingers tra den aan tegen de kampioen; een voorspelbare nederlaag derhalve. Vooral na rust maakte Qointus het verschil goed duidelijk. Iason-Ventura (v) 15-21 (6-13). Ventura kende geen problemen tegen Iason. Karin Dekker nam met zeven treffers eenderde van de productie voor haar rekening. Door Pim van der Helm SchiedamDe mooiste woorden die werden gesproken nadat Excelsior '20 zich verzekerd wist van het kampioenschap kwa men op het conto van DRGS-voorzitter en voormalig Excelsi- or-lid Joep den Brinker, die refereerde aan een eerdere uit spraak van hem dat Excelsior '20 in rokjes speelde. Daarmee doelde hij destijds op het commentaar dat Excelsior had op de harde speelwijze van zijn club. De preses feliciteerde de te rechte kampioen van de vierde klasse G met de woorden: 'Excel sior heeft de rokjes uitgedaan en laten zien dat ze nu ook strijd in de ploeg hebben.' Die strijd resul teerde in een 3-1 overwinning op DRGS, opgesmukt door twee tref fers van Danny Koevermans, daarmee zijn doelpuntentotaal op dertig brengend. „De voorbereiding op het duel was zeer ontspannen," beschreef scherpschutter Koevermans de sfeer van één van de belangrijkste dagen in de Excelsior-historie. „We zijn vanochtend naar het tweede gaan kijken," aldus'Koef, „eigenlijk niet anders dan nor maal." Ofschoon de aanloop naar de wed strijd zoals altijd was, kregen de zenuwen vat op de koploper. Er werd onrustig gevoetbald waar door veel ballen niet aankwamen. De Zwart-Witten waren ondanks de nervositeit veel beter dan DRGS, maar zagen de bezoekers enkele grote kansen om zeep hel pen. Raymond Verspuijs zachte inzet was een gemakkelijke prooi voor de grijpgrage handen van doelman Patrick Marrevee, Ro nald ültee crosste de bal voor langs. Het publiek dat met spandoeken uitrukte en een heuse waslijn met zwart-wit gestreepte tricootjes uit hing, moest lang wachten op de bevrijdende treffer. Nadat Ersin Kaplan in de 54ste minuut door brak op rechts en Johan Hammer- stein over de bal heen maaide, kon Steven Dijkstra eindelijk de 1-0 tegen het garen knallen. Twintig minuten later liet Koe vermans zijn voeten spreken. Een schot van Steven Dijkstra en een doelpoging van Hammers tein die op de staander uiteenspatte gin gen hieraan vooraf. De getalen teerde voorwaartse Koevermans: „Ik was wel een beetje op zoek naar een doelpunt Hoewel het geen schoonheid was ben ik erg blij dat ik op de goede plek stond." Intikker De 2-1 van de linker van DRGS- spits Ronald Ultee verontrustte niemand. Wederom Koevermans smoorde de hoop op de gelijkma ker voor de bezoekers al ras in de kiem. .Alweer een intikker," ver klaarde Koevermans, die daar mee de veters van de gouden schoen al in de wacht sleept Koevermans sloeg een aanbod af van Sparta dat de spits vroeg om in het tweede elftal van de profaf deling te gaan voetballen, „Mijn hart ligt hier," verklaart Koever mans gedecideerd. „De gezellig heid die hier is, wil ik niet opge ven. Als ze volgend jaar weer ko men, za! ik er opnieuw over na denken, want de droom ooit be taald voetbal te spelen, heb ik nog steeds, maar nu hoeft het gewoon nog niet." Direct na afloop dromde de gehele spelersgroep samen op het veld alwaar het eltiblied stevig ten ge hore werd gebracht Terèse de Veld hief "You've got a friend' aan op het bordes, waar aanvoerder Emiel Smits de kampioensbeker in ontvangst nam. Voetbalvoorzitter Henk van De venter sprak van het kampioen schap behaald door de jeugdoplei ding van Excelsior '20. Van de elf basisspelers kwamen maar liefst negen 'stuks' uit de eigen kweek. „Vandaar," zo luidde het com mentaar van Van Deventer, „dat ik ervan overtuigd ben dat we geen slecht figuur zullen slaan in de derde klasse." Excelsior TJO-DRGS 3-1 (ö-O) 54 Steven Dijkstra 1-0,72 Danny Koevermans 2-0,75 Ronald Ultee 2-1,82. Danny Koevermans 3- 1 Bijionderhedcn: Scheidsrechter Van Dru ten trok geel voor Edward Molenaar en John Janssen van DRGS en voor Dennis Vorstenbos van Excelsior '20. Excelsior *20: Marrevee. Ruts, Van der Roer, Smits (75 Eijkmans). Van Deventer, Dijkstra, Kaplan (77 fiikenbroek),Vorsten bos, Koevermans, Stiefel, Hammerstem. DRGS Scheffers, Baptists de Lima, Van Dam, Janssen, Lecker, Hazioun, Edward Molenaar, Rogier Molenaar (72. Bekker), Ultee, Somohardjo (68. Van Os), Verspuy Door Bart Boerop Schiedam Na de 2-7 dreun die voetbalclub Hermes DVS vorige week te verwerken kreeg, was Ur sus gisteren de ideale sparring partner om het zelfvertrouwen voor de naeompetitie weer wat op te vijzelen. Wie de hekkensluiter uit 4G op bezoek krijgt, m'óet het publiek vermaken met een doel- puntenfestijn. Daarin slaagde de Schiedamse thuisploeg slechts mondjesmaat: 3-0. Hermes DVS trad aan met een nieuwe doelman. Mike de Vette stond onder de lat en dus niet Pe ter Droge. „Maar Droge is niet ge passeerd op basis van de afgang tegen Excelsior'20," beweerde oe- fenmeester Hans de Rover. „Hij is de laatste weken al minder in vorm en ik wilde Mike eens uit proberen. Peter krijgt ook zijn kansen nog voor de naeompetitie begint." Nu is Ursus niet echt een tegen stander waartegen een keeper zich kan bewijzen. Meer dan een paar 'oprapertjes' kreeg hij niet te verwerken. De Rover, vorige week hevig ontstemd na de oor wassing tegen de kampioen, had zijn ploeg weer redelijk op de rails gekregen. „We hebben het als groep niet meer over Excelsior'20 gehad. Individueel heb ik met een paar jongens gesproken, Vandaag kwam ik er even op terug in de wedstrijdbespreking. Ik ben rede lijk tevreden over de instelling tij dens de wedstrijd. Met alle res-, peet, maar Ursus is natuurlijk geen maatstaf. We probeerden in ieder geval aantrekkelijk te blij ven voetballen. Het tempo was al leen te laag en we hadden meer moeten scoren." Vooral met dat laatste, meer sco ren, legde De Rover de vinger op de zere plek. Schietkansen waren er vol op, maar Peter van Dordt (twee keer naast),Tony Vasquez (twee keer hoog over) en Frank Nijman (open kopkans) hadden het vizier niet goed staan. Op slag van rust draaide spits Dennis Dekker weg van twee verdedigers en met een mooie curve schoot hij de bal via de paal achter de versla gen Ursus-doelman Ricardo Gok- ke. Ron Timmers, laatste man van de thuisclub, speelde de hele eerste helft voor zyn verdediging. In de tweede helft speelde hij er echter weer achter. Toch geen angst voor Ursus? „Nee," verklaarde De Ro ver, „Timmers moet het vooral hebben van zijn traptechniek en als hij zo dicht op de spitsen staat, kan hy daar geen gebruik van ma ken." Angst voor Ursus. Dat zou ook on gegrond zijn. interim-trainer Jan Fels had weer met moeite elf man op de been kunnen brengen. Te kenend voor de armoede in de se lectie is Fred Meerhof (44). De penningmeester moest noodge- wongen zijn derde wedstrijd in acht dagen spelen. Kleuterschool Fels: Maar op de bank had ik drie jongen uit het tweede die er al een wedstrijd op hadden zitten. Het is echt werken in de marge bij Ur sus," verklaarde Fels het opstel len van Meerhof, De boomlange verdediger, die voor Hermes DVS speelde toen het gros van de hui dige spelers nog op de kleuter school zat, hield zich redelijk staande, maar vooral zijn passes hielden te wensen over. Eenzaam voorin bij Ursus liep Guy Fiegel. In zijn eentje hield hij vaak drie verdedigers bezig, maar verder dan een paar schoten van grote afstand kwam hij niet. Wan hopig keek de spits regelmatig naar zijn medespelers als er weer eens een bal niet aankwam. In de tweede helft scoorde Dennis Dekker nog twee keer. „We had den iets recht te zetten," vertelde de doelpuntenmaker. „We moe ten de vorm hervinden voordat de naeompetitie begint." Alles draait bij Hermes DVS om de naeompetitie. Daarin zal Ste ven Gill pas in de tweede wed strijd ingezet kunnen worden. De verdediger kreeg voor zijn twee, gele kaarten van vorige week vijf* wedstrijden schorsing aan de broek. Hermes DVS-Ureus 0-3 (0-1). 43., 55„ 88., Dennis Dekker. 1-0,2-0,3-0. Bjjxonderhe- den: Scheidsrechter van Veen gaf geel aan Yagja Arsian van Hennes DVS. Hennes DVS: De Vette, Nyman, Timmers, Arsian, Heuchemer, Roeiofs (46. Van der Caae)Van Dordt, Vasquez (77. Langstraat), Dekker, Bransgeest, Cayir. Ursus: Gokke, Henk de Maar, Meijers, Meerhof, Bogaert, Van Schijndel, De Vries, Johan de Maar, Regel, Pille (78. Brosse), Vellinga (83, Melissant). DoorMikosGouka Schiedam Met alleen de Neder landse taal redde de organisatie van het Musis Sacrum single bow iingtoernooi het afgelopen week niet. De bowlingclub hield vanaf woensdag het jaarlijkse interna tionale toernooi. Naast de gebrui kelijke deelname van de Duitsers en Belgen waren er dit jaar ook Zweden en Canadezen op het wedstrydformulier terug te vin den. Louter tevreden gezichten bij deelnemers en organisatoren op de baan. En allemaal maar met één doel. Het binnenhalen van de eerste prijs. En het binnenhalen van de punten in het kader Ebonite Mas ters Circuit. Dat er enige span ning op de gezichten van de fina listen was af te lezen was begrijpe lijk. De eerste prijs bij de heren was maar liefst vijftienhonderd gulden terwy 1 de dames nog altijd negenhonderd gulden konden be machtigen. Zefis de nummer 34 kon nog altijd rekenen op een kleine geldprijs. Toch speelden de bowlers, onder grote publieke belangstelling, meer om de eer. De fraai opge poetste bowlingbal en de clownes ke schoenen moesten ervoor zor gen dat er voldoende strikes (alle kegels in één keer om) gegooid werden. Bij de mannen pakte Mats Lars- son de 1500 gulden en de eerste plaats. De 22-jarige Zweed bleef de Nederlanders Erwin Groen en Aan net Inter nationale bowlingtoer- noo van Mu- deden 181 bowlers mee. De 22-Jarige Zweed Mats Larsson werd eerste en won 1500 gulden. foto Peter Molken Eric Kok voor. Larsson kwam als derde in de finale en pakte pas in de laatste game de koppositie. De 16-jarige Schiedammer Alex de Vries werd keurig vierde. Bij de vrouwen geen exotische na men op het podium. De hoofdprijs ging naar Nancy Wesker. De twee de plaats was voor Inge Hazeleger en Helma Gruijthiüjsen eindigde Hoog niveau De 181 deelnemers speelden tot en met gisterenavond op een zeer hoog niveau. Organisatielid Henk van Essen was tevreden over het verloop van het toernooi. „Vanaf de start ging het goed. Erik Kok opende. Hij is een topper in het bowlingcircuit. De buitenlanders zyn ook echt grote jongens. Zelfs ons nationale team is vertegen woordigd. We hadden toch wel enige angst vooraf. Deze winter heeft ons complex een flinke klap te verwerken gekregen. We had den heel veel waterschade en dat had zijn weerslag op de banen. De schade had een terugval in het scoren. Dat had ook zijn invloed op het toernooi. "We hadden ge woon minder deelnemers dit jaar. Toch was het weer een goede be zetting. Het toernooi leverde im mers weer punten op voor de mas ters en de geldprijzen waren ook hoog. De organisatie is zeer tevre den over het verloop," aldus de or ganisator. Terwijl iedereen via Internet de tussenstanden tot de finale kon volgen, omdat Van Essen ze direct op de digitale snelweg gooide, ver telde hij hoe crescendo het met de bowlingvereniging gaat. Alex de Vries werd afgelopen maand in Brussel met het nationale jeugd- team Europees Kampioen. Hij is voor de toekomst een belangrijke jongen voor Musis Sacrum, Maar hij is absoluut niet de enige. Ons jongste team is in de afdeling kampioen geworden. Dan spre ken we over twaalfjarige jon gens," aldus Van Essen. Door Nick van, der Sluis Oss Viaardingen Holy is de honkbalcompetitie gestart met een daverende overwinning: 6- de- Ike'axditerstod-jinoest.aankij- .^«.j-g12eveiKje ft orde op. |VaordleriS^pardm!s een 5-1 tvdor^iöbg^g&Riwd'en werd .('(HöJylalfib e^jvfoeg stadium wamde;wodstnjd'tot een pit- H{^qrsWï^:g«ivTOngenl tor ri^pèurusfeeeamaaï bondge- pwofcvan déjyiaardiiigse ploeg gewrdenfwashet hek de- ^fcutiefvanid^daralln de ,ze- /vendeJiw^'Km.degehée :.sIagpIoeg^Ho^bijna twee 1 keer in hëti slagperk en werd opge- ^^vra^&^&taehtste. inning - Dè;ee^^è^Kabantse pun- van een ve]dföut (de etiigè in de gehele iiwetfetójd) Vaipjichael Janson Jfw^p,CardiHals, in een soort |kéttmgrèadtié"%,vier keer kon de star- f 4qeêrferi^Stèvig was geraakt - ^4^??088éjsIagpIoeg, van de - IharyÖ'iöiaald en nam Danny kRossoiii zelf het gooien over. hadden toen nog het ge- fltik "dat de, ballen goed in het veld vielen en door degelijk ^.veldspel ook goed-verwerkt s konden worden," stddéRcsso- ni na afloop vast „Maar toeri ér v punten gingen vallen, moest ik wel tot die wissel op de plaat l overgaan."-Weliswaar scoorde Girdinals op zijn pitching nog j twee punten, maar gevaar^k werd de ploeg uit Oss nadien 1 nauwelijks. Het Vlaardingse festijn lever de in de zevende slagbeurt nog een gave home run van.Rob Meijer op en hij nam ook nog eens twee lopers op zijn solisti sche gang langs de honken mee over de thuisplaat. De playing-eoach Danny Rossoni was na afloop tevreden over zijn ploeg, „omdat we door zijn blijven spelen op het moment dat er geen schot in onze score leek te komen. In het verleden bleven de koppies dan nog wel eens hangen, nu bleef de groep heel positief met alle gevolgen van dien." CARDINALS „500 411 06x=«-3 HOLT000 106 IOOxb «0-25-1 Werptijfers Cardinals: twee pitchers: 3-5-25-3. Holy: Stefan Droog: {3 innings +5) 2-1-5-1. Danny Rosso ni: (5 inn.) 5-2- 0. had nog een puntje nodig om kampioen n4Gtewor den. Tegen DRGS behaal den deSchle dammers er drie waardoor de ploeg het titelfeestkon vieren. FotoPa ter Molken boer. Papendrecht SWSMC is tegen Papendredit blij ven steken op een 0-0 gelijkspel. Na de 0-5 nederlaag tegen Gastel en de 1-1 tegen Leomdaswas het de der de wedstrijd in acht dagen waarin de Schiedammse eersteklasser niet tot winst kwam. SWSMC begon sterk, schroomde niet het initiatief te nemen en wist met kortdraaiende bewegingen regelmatig voor het doel van Marcel ter Hoeve te komen.' Toen al dat gezwoeg weinig rendement opleverde, werd duidelijk dat Papendrecht veel meer voetbal in zich had. De thuisclub verraste lange tijd met gegroe peerd voetbal, kreeg op rechts veel ruimte, maar in veel gevallen ontbrak de beslissende eindpass. De meeste schoten werden zo zacht ingeschoten, dat doelman John Bos van SWSMC nauwelijks in actie hoefde te komen. Bos, vonge week na vijf tegentref fers gewisseld, hield zijn doel dus schoon. De snelle Schiedammers loerden op de beslissende counter. Maar echt succes hadden ze niet. Hoewel de belangen voor beide clubs groot waren, hoefde scheidsrechter Mohan uit Den Haag weinig in te grij pen. Wel gaf hij een gele kaart aan Edwin Bervehng van SWSMC wegens aanmerkingen op de leiding. Na afloop nam trainer Guus Haak het voor zijn speler op en hij kreeg gedaan dat de gele kaart tot een halve werd teruggebracht. De trainer: „Ik heb de arbiter duidelijk gemaakt dat de kaart niet in verhouding stond tot de overtreding. Daar had hij begrip voor. Berveling heeft nu vijfen* halve kaart en kan tegen Nieuwenhoom meedoen," Voetbal vierde klasse VFC blijft steken op gelijkspel Acolus-VFC 6-0. De wedstrijd begon een halfuur later om dat de KNVB vergeten was een scheidsrechter aan te stel len. R. A. Berger bleek bereid de wedstrijd te fluiten Er waren weinig scoringskansen en geen van beide forma ties verdiende de volle winst. RKWIK-Fortuna 0-1 (O-C). Een zwaarbevochten en zeer belangrijke overwinning voor Fortuna. Ane Tol kopte vlak voor tijd de bal achter de RKWIK-doelman. Door de zege komt Fortuna op een derde plek op de ranglijst en is het lijstaanvoerder in de derde periode, zodat deelname aan de naeompetitie binnen handbereik ligt. Hoek van Holland-LYRA 2-3 (1-1). Hoek van Holland blijft in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van oe fenmees ter Johan Voskamp liep voor de thee al achter de feiten aan. Walter Poley verschalkte zijn eigen doelman met een fraaie kopbal (0-1Toen Jeroen Kramer vanaf de strafschopstip gelijk wist te maken, gloorde er weer hoop. Na de 1-2 knokte Hoek van Holland weer terug en Andre Kemeling was trefzeker (2-2). In de slotseconde schoot LYRA alle hoop op punten aan barrels. Even daarvoor was een treffer van André Sterrenberg geannuleerd. Vijfde klasse SVDPW aan geklaag tenouder Nieuwerkerk-SVDPW 3-0 (3-0). „Dat we vandaag verlo ren, vmd ik niet erg," verklaarde Rob van Vliet na afloop van het duel tegen medekoploper in 5A Nteuwerkerk, „Het is de manier waarop die me zorgen baart." *DPW toonde zich geen ploeg, zeurde tegen elkaar en creëerde nauwelijks kansen. ,,Het is de eerste keer dat we zo ver liezen," aldus Van Vliet. „Maar er is geen man overboord. Deze week zetten we alles op de raus en vplgende week zien we een SVDPW staan, 'dat wat voor1 elkaar over heeft. "'DPW-er Dermis Van Oers kreeg ëeèl Schiedamse Boys-Kralingen 2-1 (0-0). Het vreemdelin genlegioen van Schiedamse Boys behaalde een onver wachte overwinning op Kralingen door doelpunten van Marco van de Marei en als spits acterende tweede keeper Gerard Vos. „Van sommige spelers wist ik de naam niet eens," Moest Schiedamse Boys-trainer Cock de Jong toe geven. Ik moet die jongens een compliment maken." Cor Heeze en Richard de Vries werden door de scheids rechter op de bon geslingerd namens de thuisploeg. Pretoria-ODC 1-1 (0-1). ODC heeft punten laten liggen by Pretoria. „Zeer, zeker," zette ODC-coach Ronald Scholte vastberaden uiteen. „We missen enorme kansen op de 2- 1, een penalty genomen door René de Wit en een moge lijkheid van dichtbij werd gemist door Leo Boensma." Mark Sommer tikte in deel één een corner eenvoudig binnen, maar zag Pretoria middels een benutte straf schop toch langszij komen. Hillesluis-HSC 2-4 (1-2), Een knappe en terechte over winning voor de Vlaardingers. De wedstrijd begon een halfuur te laat omdat de spelers van HSC vast zaten in de verkeersopstoppingen rond de Marathondrukte. Toch waren de Vlaardingers bijzonder scherp. Dennis Manne ken (tweemaal), André Vmk en Sander de Groot waren de scherprechters voorde formatie van PietKatiestaart. Demos-Zwarte Pijl 8-2 (5-0). Na een matige start was het Ramon Bos die de thuisploeg op weg hielp. Met een glas- zuivere hattrick zorgde hij voor rust in de ploeg van oe fen mees ter Henk van Loenen. Almeida (tweemaal), Te- mizkan, Saad en weer Bos bepaalden de eindstand op 8-2. Voorne-Spirit <m) 2-1 (0-6). Spirit verloor tegen Voome door een slechte dag en een schaamteloos optreden van het arbitrale duo. Voome, nog altijd strijdend tegen de gradatie, werd op alle fronten bevoordeeld en wist van de diverse buitenkansjes gebruik te maken. Spirit kwam door het optreden van de scheidsrechters nauwelijks in hel spel voor, kreeg de meest wonderlijke gele kaarten en verspeelde door de nederlaag de kansen op promotie. De Schiedammers overwegen stappen tegen de club. Ommoord-Spirit (v) 6-2 (0-0). Spirit glipte eenvoudig langs hekkesluiter Ommoord en deed dat met een minie me marge. De doelpunten kwamen m de tweede helft tot stand: Marleen Valk en Florence Smits waren trefzeker, waarna laatstgenoemde ook nog de paal raakte. Leiden-Asvion (m) 2-1 (2-1). Asvion sluit het seizoen ma tig af. Ook de uitwedstrijd tegen Leiden werd niet gewon nen, alhoewel dat ook dit keer niet geheel overeenkom stig was met de verhoudingen m het veld. Leiden nam snel een 2-0 voorsprong. Bart-Jan van Collenbuxg maakte echter voor rust nog 2-1 en even leek Asvion terug te ko men in de wedstrijd. In de tweede helft slaagden de Schiedammers er met in de gelijkmaker te scoren en dus blijft de derde plaats het maximaal haalbare dit seizoen. Catwijck-Asvion (v) 3-3 (1-1). Asvion wist een zwaarbe vochten punt mee te nemen uit Katwijk. De vrouwen van trainer Ruud Mulder wisten tot drie keer toe op voor sprong te komen, maar elke keer wist de tegenstander dankzij individuele klasse terug te komen. De Schiedam se treffers kwamen dit keer van de stick van Monique Bhogel, Sabine Geerdes en Couty Wattez. Pollux-Rijswijk (m) 6-1 (4-0). Pollux opende sterk en wist binnen het kwartier uit te lopen naar een 4-0 voorsprong. Daarna achtte trainer RonaldJacobsdetijd rijp om wat te experimenteren met de opstelling. Iedereen kreeg sped- tijd en dat betekende uiteindelijk dat Rijswijk de schade nog enigszins beperkt kon houden, De doelpunten van Pollux kwamen van Bas Engelsman (2), Barry van der Berg (2), Douwe van Maanen en Robbert-Jan Baars. Pollux (vJ-Leidse Studenten (v) 3-2 (2-2). Pollux begon zwak tegen de Leidse Studenten en keek razendsnel te gen een 2-0 achterstand aan. Na die vervelende beginfase pakten de Vlaardingers het echter uitstekend op en dat resulteerde in een 2-2 ruststand, dankzij twee doelpunten van Patty van de Kooy. Na de rust ging Pollux op het in geslagen pad verderen werd de wedstryd door een verzil verde strafbal van Linda van de Velde gewonnen. Tempo-Evergreen (v) 0-1 (0-0). Evergreen versloeg het zwakke Tempo in Bergen op Zoom dankzij een doelpunt van de familie Dossin. Brigitte Dossin zette zus Laura in kansrijke positie en dat buitenkansje werd verzilverd. Evergreen houdt dankzij de overwinning nog altijd hoop op handhaving in de eerste klasse. Forcial-Evergreen (m) 3-0 (2-0). Evergreen wist in Ho- ckanje niet te winnen van Fordal. De Maassluisse ploeg speelde matig, creëerde wel kansen, maar slaagde erin deze vakkundig te missen. Forcial was daarentegen wel productief en won derhalve verdiend met 3-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5