11 SI SC Feyenoord knokt voor elke centimeter Stellendam kan Deltasport één helft bijbenen Rotterdammers puur op wilskracht langs AFC'34; 1-0 XND O Vijfde inning vol ellende voor Neptunus Vlaardingers eenvoudig door naar laatste acht in het bekertoernooi Kafelnikov: verliezen en toch nummer 1 Joegoslavische tafeltennisclubs in de ban gedaan Ullrich blijft achter in de klim Mynders en Zwolle by vrouwen acht Zwart Wit'28-Quick Boys: 'soap' zonder winnaar SHO net langs Rozenburg Zwaluwen komt niel langs VFC Mannen De Korenbeurs elimineren eredivisionist Schakers redden het niet Vijfde plek voor Maurits Rotterdams Dagblad Woensdag 28 april 1999 Praag Hij won al twee maanden geen partij meer, maar vanaf maandag is Jevgeni Kafelnikov de nieuwe nummer een in de ten niswereld. Gisteren verloor de 25- jarige Rus opnieuw, nu in de eer ste ronde van Praag van de Au straliër Fromberg, 4-6 6-2 4-6. Het was het vijfde opeenvolgende toernooi waar hij bij zijn eerste optreden werd uitgeschakeld. Op 25 februari behaalde hjj zijn laat ste overwinning in de ATP Tour. Toen versloeg hij in Londen in de tweede ronde Byron Black met 6- 2 6-3, De volgende dag had hij Pe te Sampras bij een zege op de Zweed Johansson kunnen aflos sen als nummer één op de wereld ranglijst. Maar Kafelnikov verloor met 2-6 6-7. Sindsdien won hij niet meer in de ATP Tour. Toch voert hij vanaf maandag de wereldrang lijst aan. Door de afmelding van Sampras met een blessure voor Atlanta passeert de Rus de Ameri kaan op de lijst. Sampras verliest 172 punten, Kafelnikov in Praag ondanks de nederlaag niet één. Luxemburg De Europese tafei- tennisunie (ETTU) heeft alle Joe goslavische clubs uitgesloten van deelname aan de Europese beker toernooien van het komende sei zoen. Dat werd tijdens een zitting van het hoofdbestuur in Luxem burg besloten. Begin juli oordeelt de ETTU over mogelijke deelna me van Joegoslavië aan het EK ju nioren, dat vanaf 16 juli in Tsje chië wordt gehouden. Voor de wereldkampioenschap pendie in augustus in Eindhoven onder auspiciën van de wereldfe deratie ITTF staan, zijn de Joego- slaven welkom. Mits de oorlog in Joegoslavië is beëindigd. Pas» Manbote Jan Ullrich kon Marco Pantani niet volgen in de klim. De winnaar van de jongste Tour ondernam in de slotkilome- ters van de tweede etappe van de Ronde van Trentino een vlucht poging. Het peloton reageerde alert inclusief Ullrich, Vlrenque en wereldkampioen Camenzind. Het trio volgde het spoor van de Italiaanse berggeit, maar moest na drie kilometer lossen. In de laatste zeven kilometers bergop waarts liep hun achterstand op tot ruim twee minuten. De ritzege ging naar Riccardo Forconi, de luitenant van Pantani. Paolo Sa- voldelli eindigde in de kopgroep en behield in Passo Mendota de leiderstrui. Pantani staat in kans rijkepositie, op 10 seconden. Door Ed Voortmeijer Rotterdam In de slotfase van de competitie lijkt het tot de spelers van Sportclub Feyenoord te zijn doorgedrongen hoe de vlag erbij hangt op Varkenoord. In tegenstelling tot bij voorbeeld anderhalve week geleden tegen FC Hilversum (2-3) toonden de mannen van interim-trainer André Stafleu zich in het thuisduel met het Alkmaarse AFC'34 van hun goede kant en vochten voor elke centimeter om een goed resultaat neer te zetten. Met name de tegen de Gooilan- ders nog fel bekritiseerde spits Kevin van Luyk liet zich gelden. Met een aantal fraaie kapbewe- gingen stond hij aan de basis van de -door Raymond Rohde ge scoorde- enige treffer van de wedstrijd: 1-0. Na deze uiterst be langrijke overwinning lijkt SC Feyenoord een eind op weg om rechtstreekse degradatie naar de eerste klasse te voorkomen. Voor hel bemachtigen van een tic ket voor de nacompetitie hebben de Feyenoorders nog alles in ei gen hand. Indien zij de resterende wedstrijden tegen DHC, Sporting Flevoland en UVS in winst omzet ten en Nijenrodes een steek laat vallen, kan het hoofdklasserschap zelfs nog rechtstreeks worden vei liggesteld. De rood-witten klam pen zich vast aan deze laatste stro halm en konden het positieve re sultaat tegen AFC'34 dan ook pri ma gebruiken. Stafleu maakte gisteravond ein delijk weer een ontspannen in druk. Hij erkende dat zijn ploeg als de meest gelukkige uit de strijd was gekomen, maar dat mocht eindelijk wel eens een keer. „Als je keihard werkt, slaat de balans heel vaak in je voordeel uit. Dat is vandaag in deze bunus- wedstrijd ten opzichte van DHC weer eens gebleken. Op basis van karakter hebben we drie punten weggesleept en daar ben ik erg blij mee," aldus de tijdelijke tech nisch bewindvoerder, die onder het motto 'ik denk per wedstrijd' weigerde voorspellingen te doen. SC Feyenoord en AFC'34, die zon dag in Alkmaar de vrede hadden getekend (2-2 na een 0-2 rust stand waren, ook gisteravond aa n eikaar gewaagd en dit openbaarde zich het duidelijkst in de eerste helft. De gasten leken iets zelfver zekerder te voetballen na de jong ste inhaalrace en kregen aanvan kelijk ook de beste kansen. Na een voorzet van Richard Fortes Rodriquez, in de tiende minuut, had de voormalige DWV-spits Ed Kuijper de 0-1 voor het inkoppen. De bal belandde echter op de paal, In de 32ste minuut waren het ech ter de gasten, die niet mochten klagen over een gebrek aan geiuk. Na de eerste vloeiende Feye- noord-aanval via de schijven Mounir L'Fathi en Rohde stond Van Luyk prinsheerlijk vrij om de 'knikker' achter AFC'34-doelman Robert Boersma te knallen. De hard werkende Van Luyk kreeg het speeltuig echter verkeerd op z'n voet en de bal ging rakelings voorlangs. Trapezewerker Hel leek wel of de gastploeg zich na de rust als een trapezewerker zonder vangnet over Varkenoord bewoog: de ploeg van oefenmees- ter Job Dragtsma viel aan zonder een deugdelijke verdediging. Een pijnlijke val kon dan ook niet uit blijven tegen SC Feyenoord, dat wél een paar goede verdedigers in het veld had staan en zonder gene zwaar op hen leunde. Met name de 16-jarige Danny Buys maakte indruk op de toeschouwers, waar onder zich dit keer ook Jonen van den Herik en Leo Beenhakker be vonden. Twaalf minuten na de rust door brak Raymond Rohde -weer eens de gevaarlijkste Feyenoord- aanvalier- de status-quo. Kevin van Luyk vocht zich strijdlustig langs twee Alkmaarse cipiers en bracht Rohde in stelling, die een onhoudbaar schot loste: 1-0. In het vervolg van de strijd kre gen de steeds feller aandringende gasten weliswaar enkele kansjes op een gelijkspel, maar de ditmaal betrouwbaar keepende Pim Does burg („Het ging er hectisch aan toe en soms had ik een beetje ge luk.") hield zy n doel schoon. SC Frrenoonl-AFCJ4 1-0 <W). 57. Ray mond Rohde 1-0. SC Feyenoord: Doesburg; Van Brouwer shaven, Stumis. Tuncel, Staakman; Blom (70. Rij «lij ic). Ketting, Buy3; Ronde, Van Luyk (86. Bezemer), L'Fathi (56. Van da- Land en). AFCJ4: Boersma; Kooge, Fernandez Coto (63. Kroes], BaJtus, Vermeulen; Fortes Ro driquez, Huisman, Lute, Kop pes; Kuijper, Klaver (70. Riley). Amsterdam René Mijnders en Henk Jan Zwolle gaan de vrou wen acht begeleiden. Zij bereik ten gisteren een akkoord met de roeibond. De twee nemen de plaats in van bondscoach Lïesz- ner die vorige week opstapte. Het duo zal de acht bijstaan tot en met het WK in Canada. En eventueel - als de acht zich kwalificeert - tot en met de olympische regatta in Sydney 2000. Raymond Rohde, de luid bejubelde maker van het enige doelpunt, wint dit luchtduel van AFC'34-d- pier Patrick Kooge. De Alkmaarse aanvoerder Maurice Battus (4) komt te laat om te kunnen Ingrij pen Foto Joep van der Pal/Cor Vos Rotterdam De winst gister avond van Pioniers tegen Neptu nus, 6-8, was verrassend. De wijze waarop de Rotterdamse formatie uiteindelijk verloor, was bijna bi zar te noemenEen rampzalig ver lopen vijfde inning werd de Rot terdammers fataal. Starlende pit ch er GoefTry Kohl leek aanvanke lijk in die Hoofddorpse slagbeurt de aanval van Pioniers degelijk onder controle te krijgen -de eerste twee nullen vielen vrij snel - maar vervolgens lukte het de Neplunuspitcher niet ook de derde nul op het scorebord te krij gen. Coach Jan Collins moest toen in grijpen en haalde Kohl van de heuvel. Maar hij zag vervolgens ook Erik De Rijcke (drie man in het slagperk, even zovele keren vier wijd) falen. Micha Klooswijk kon tenslotte als derde. Rotter damse pitcher (in vyf innings toen) het Hoofddorpse puntenfes- tival (met 12 man in het slagperk) afstoppen en samen met Ron Ag- terberg (de laatste drie innings op de heuvel) Pioniers van verder scoren afhouden. Aanvallend was Neptunus op dat moment niet verder gekomen dan een (kale) homerun van Percy Ise- nia. Diezelfde vijfde inning bracht Neptunus overigens nog meer el lende. Marcel Kruyl moest (ziek) uit het veld gehaald worden, Bob van Aaien sloeg een honkslag, maar liep vervolgens een ham stringblessure op en Robert Een hoorn kreeg ongelukkig een ge slagen bal op zijn mond en moest gewisseld worden. Eerderal, in de vierde slagbeurt, was Pioniers al goedkoop aan twee punten geko men. Zonder maar een honkslag te slaan profiteerde de Hoofd dorpse aanval van een tweetal wil de worpen en vier wijd. PIONIERS060 26 0 600» 8- 5-2 NEPTUNES .-,.„..010 001 031» 6-12-2 Pioniers: Ri chard Orman (8 M inn.1) 8-1- 11-2, Marc Steenhof (1/3) M-1-0. Neptunus: Geoffry Kohl (4 213 inn.+3) 5-3- 3*1, Erik de Rijcke (3 man) 0-3-0-0, Micha Klooswijk (11/3) 1-0-1-0, Ron Aglerbcrg (3) 5-1-1-1. Homerun, Neptunus, 2e inning: Percy Isenia (kaal). Winnaar Richard Or man, save Marc Steenhof, verliezer Geoffry Kohï. Door Aad Achterberg Rotterdam Zwart Wit'28 kijkt met gemengde ge voelens terug op het restantje tegen Quick Boys. Tij-, dens de reguliere wedstrijd op 3 oktober paste Quick Boys-trainer Kees Tempelaar twee minuten voorheT einde ten onrechte een vierde wissel toe. De stand was toen 2-2. Het bestuur van Zwart Wit'28 maakte de KNVB erop attent, dat het arbitrale trio een fout. had gemaakt. En verzocht de notabelen tot het over spelen van de laatste zeven minuten (de arbiterhad vijf minuten extra speeltijd bijgetrokken) indien de stand op de ranglijst daar aanleiding toe zou geven.,. De KNVB, bang voor protesten, honoreerde hét Rot; terdamse verzoek. Arbiter Breugem, die vrij laat arri veerde, maakte in eerste instantie bezwaar tegen het opstellen van Brian Stolk, waardoor Quick Boys over het oponthoud enigszins geïrriteerd raakte. Nadat de administratie was bijgewerkt, ging Zwart Wit'28 op- jacht naar de winnende treffer en kreeg (ongewild) hulp van Quick Boys-verdediger Raymond Flaton.In de eerste minuut speelde de linksback foutief terug, waarvan aan voerder Alex Voortmeijer leek te profite ren. Met een reflex wist sluitpost Peter Kromhout een treffer te voorkomen. Bij het onderlinge duel raakten Voortmeijer en Kromhout geblesseerd Kr omhout was behoorlijk aangeslagen. Omdat er geen nieuwe wissels waren toegestaan, stond de doepa# dizzy onder de lat. De Vaandub maakte hiervan geen- gebruik. Kort na het incident verspeelde Flaton de bal knullig aan Stolk, die in kansrijke positie faalde. Quick Boys. dat Hans van der Plas als gelegenheids-;' spits had laten opdraven, kon geen potten brekemlri. blessuretijd had Xander van der Veeke nog voor een Rotterdams feestje kunnen zorgen, maar hjj kop^ te net naast. Rozenburg SHO kwam gisteravond in de hoofd klasse A met de hakken over de sloot bij het al gede gradeerde Rozenburg. De Oud-Beyerlanders zege vierden met 2-1. Bij rust leidden ze met 1-ü door een treffer van John KlippeL Diep in de tweede helftver-: grootte Glenn Brown de marge. Twee minuten later, bracht invaller Nigel Lourens de spanning terttg£|fif de slotfase bleef SHO met moeite op de been ëg<u$^ gerde arbiter Beser naar de stip te wijzen, nadafcf pel de bal met de hand toucheerde. Zondag derde klasse B: Erasmus-Sparta 1-5 (0-3). Ben Bijl 0*1, Ercari Ko- caman (strafschop) 0-2, Aartje Pieters 0-3, Leo Coo- man 1-3, Aartje Pieters 14, Marvin Satimin 1-5. De RET-staking was eraan debet dat Sparta te laat in Den Haag arriveerde, waardoor de wedstrijd met een vertaging van twintig minuten begon. Na een half uur voetballen was de ban gebroken en liepen de veel sterkere bezoekers uit. De Spartanen zijn nog volop in de race voor een periodetitel. Erasmus is na giste renavond officieel gedegradeerd. A: Floreaut-Soccer Boys (restant 3 mln^ stand 2-1) 2-1. Soccer Boys was dicht bij de gelijkmaker. Mark van der Knaap schoot uit riante positie voorlangs.' Drie weken geleden werd het duel gestaakt, omdat twee spelers door een ambulance van het veld wer den gehaald. Districtsbeker IJS finale LMO-OHW 4-1 (1-1). Marcel de Kramer (eigen doel punt) 0-1, Peter Dekker 1-1, Ronald Nossent 2-1,3-1 en 4*1. OHW, de koploper in 3C, is aan een slechte reeks bezig. Na de 5-1 nederlaag by OW, werden de bezoekers in de achtste finales van de districtsbeker met 4-1 uitgeschakeld door LMO, dat de gehele,wed strijd achterin één-op-één speelde. Adem EfibotwasV ondanks een blessure aan de enkel, samen nald Nossent uitblinker aan Rotterdamse zydeËs^l Vlaardlngen In de eerste ronde van het Vlaardings voetbalkampi oenschap moest nog één duel ge speeld worden. VFC, winnaar van de laatste editie, speelde daarin i- 1 gelijk tegen Zwaluwen. In de eerste helft zette Rob Robbemond de thuisclub op voorsprong. „In de rust heb ik mijn ploeg ge vraagd of ze wisten wie de vierde- en wie de eersteklasser was," ver telde Zwaluwen-trainer Ron van den Berg. „Mijn jongens gedroe gen zich hooghartig, maar onder tussen maakten we niets klaar te gen VFC. „De boze woorden in de rust, had den even succes. Vroeg in de tweede helft maakte Jan Michiel Bolland gelijk. De gedegradeerde eersteklasser had geluk dat de VFCers Berry van Rij, Walter van Pemis en Pascal Bos kansen mis ten, anders was de schande com pleet geweest, Bij Zwaluwen gin gen Arjan van den Bos en René van Son op de bon. Door de 1-1 plaatsten beide ploegen zich voor de kwartfinales van het Vlaar dings voetbalkampioenschap. Overige uitslajeo le ronde Vlaardings Voetbalkampioenschap: HVO-TSB 1-2, H5C (zat,VDe)tasport 0-6, HSC (zcn.FClON 1-4. Fortuna-DvO'32 6-2. Vrijgeloot: RKWIK. Programma kwartfinale. 6 mei; Del tas po rt-TSB, RKWIK-Zwaluwen. 13 mei; Fortuna-HVO, CIQN-VFC, Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deie krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 010-1265227) en in de avondaren onder 010-4604316. WOENSDAG 28 APRIL VOETBAL Vqfde klasse E Ualerdag): 19.00 SFV81-HSC. Vijfde klasse iiondag) Al: 19.00 De Roer-SVDPW. BI: 19.00 Schie- dnmse Boys-Noorderkwartier, B2: 19.30 ODC-Vierpolders, E3: 19.00 HSC-Dirks- land, 19.00 RTG-Demos. Vierde ronde dis trictsbeker 19.00 Excelsior Maassluis-Leo- nidas. Bekervoetbal vrouwen: 19,00 Zwa- luwen-Berkel 19.00 NSV46-MSV71. Door Bart Boerop Vlaardlngen Eén helft kon tweedeklasser Stellendam hopen op een stunt tegen eerste klasser Deltasport. Met slechts een 1-0 voor sprong voor de Vlaardingers was er van alles mogelijk. Zeker gezien de eerste helft waarin de ploeg van Jaap Viergever een paar kansen wist te creëren. Kort na rust sloeg de gerouti neerde thuisploeg snel twee keer toe en was het duel gespeeld. Deltasport plaatste zich bij de laatste acht in het toernooi om de districts beker. Delta sporter Achmed Boti- chrtt (links) In duel met Mar co Dieleman. De Stellen- dammer ver oorzaakte In detweede helft een strafschop. Foto Peter Molken boef Eigenlijk een redelijk eenvoudige overwinning voor de eersteklas ser. Een zege ook waar weinig op viel af te dingen. Het klassever- schil was duidelijk aanwezig. Het was daarom raar om te zien hoe boos Stellendam-trainer Vierge ver was op scheidsrechter Bre mer., „Dat de scheidsrechter slecht fluit, daar kan ik nog mee leven, maar niet dat hij oneerlijk fluit,'' fulmineerde de coach. Schwalbe „Na de 3-0 begon hij ineens heel anders te fluiten en kregen we veel meer mee." Viergever wond zich vooral op over de strafschop die 'Delta' vroeg in de tweede helft kreeg. Na een wat ongeluk kige buiteling van Dermis Ooster- om over het been van Marco Di- eleman ging de bal op de stip, „Een Schwalbe," oordeelde Vier gever. „Een optelsom," vond zijn collega Ton Pauinama. „Ooster- om werd eerder in die actie uit evenwicht gehraeht en viel toen over een been. Je hoort mij niet klagen." Na uitgeraasd te zijn, toonde Vier gever zich een betere verliezer. „Op de overwinning van Del tasport valt helemaal niets af te dingen. Dat team wilecht voetbal len en wij ook. Zij kunnen het al leen beter. We hadden een kans gehad als we lucky voor waren ge komen." Een voorsprong voor de gasten zat er nooit in. Ze konden hooguit op gelijke hoogte komen. Na een halfuur spelen werd Hans van Lenten van de bezoekers de diep te ingestuurd. Hij won een sprint- duel glansrijk van Frans Ruijs, maar het schot dat Van Lenten vervolgens losliet, ging hoog over. Ruijs had de thuisclub kort daar voor op 1-0 gezet. Hij kreeg de bal na een scrimmage voor zijn voe ten en verschalkte doelman Leo Noorthoek met een droge knal: 1- 0. Deltasport had toen al een aan tal mooie kansen om zeep gehol pen. Zo kopte Bartho Westerdijk uit een van de vele coners de bal richting kruising. Op de doellijn kopte Barry van Broekhoven de bal uit de winkelhaak waarna Stellendammer Dieleman er een hoekschop van maakte. Nadat Ruiis na rust de goedkoop verkregen strafschop feilloos hard en hoog in het doel had ge schoten, legde Stellendam het hoofd in de schoot. De Vlaardin gers hadden de score makkelijk op kunnen voeren, maar slordig heid in de afwerking voorkwam dat. Alleen Jouad Fertoute vond het net. Hij kreeg de bal in het strafschopgebied hoog aang- speeld, controleerde het leer op zijn borst, draaide naar het doel toe en schoof simpel de 3-0 bin nen. Hoewel het duel gespeeld was, bleef Deltasport geconcentreerd voetballen. De spelers wezen el kaar continu terecht. Toen Ach med Boüchrit zijn man even liet lopen, kreeg hij meteen op zijn donder van Bartho Westerdijk. Diezelfde Westerdijk moest met de ruime voorsprong toch hele maal de gang uit de spits naar het eigen strafschopgebied maken wanneer Stellendam een corner nam. Verslappen mag de ploeg niet van Pattinama ('Ruijs, sluit het centrum af, je had er al moe ten staan'), En nog was de Vlaardingse oefen- meester niet tevreden. Pattina ma: Na onze derde treffer gingen we hautain voetballen. Een paar jongen gaan dan leuke dingetjes proberen, hakballetjes bijvoor beeld. Daar kan ik heel slecht te gen. Dat wil ik er zo snel mogelijk uit hebben. Om de hoofdklasse te bereiken, is het noodzakelijk de hele wedstrijd geconcentreerd te blijven spelen. Dat besef groeit langzaam bij de spelers. Het is al enorm vooruitgegaan vergeleken met het begin van het seizoen. Langzaam maar zeker raken we klaar voor de hoofdklasse." Deltasport wil binnen een paar jaar de stap naar de hoogste afde ling van het amateurvoetbal ma ken. Het liefst nog sneller. De ploeg die dit jaar debuteerde in de eerste klasse heeft nog een kans promotie naar de hoofdklasse nu al af te dwingen. Wanneer het za terdag wint van KRV en Ter Leede kampioen wordt, krijgt 'Delta' door de vierde plek op de ranglijst een periodetitel in de schoot geworpen. Dat is voor Pat tinama veel belangrijker dan een ronde verder komen in de beker. „Bekerwedstrijden zijn vooral mooi om opgelopen schorsingen in kwijt te raken," gaf 'Patti' het belang van de districtsbeker aan. Deltaspor t-SUDendam 3-0 (1-0). 26. en 51, Frans Ru(js 1-0 er. 2-0,52. Jouad Fertoute 3- 0 Bijrenderfcfdsu: Scheidsrechter Bre mer gaf geel aan Menno Beukers (Stellen dam). Deltasport: Larooy, Hulspas, Louhenapes- sy, Ruijs, Trputae, Zeebregts, Oosterom (82. Kaya), Bouehrit (65. Van den Wilden berg), Westerdijk, Van der Heulen. Fertou te. Stellendam: Noorthoek, Dieleman (76. Spuy), Stoutjesdijk (46. Van Keulen), De Geus, Melissant, Tanis, Beukers, Van Broekhoven, Kievit, Van Lenten, Nagte- gaal(61. De Blok). Schiedam - Het naar de tweede divisie gedegradeer de team van De Korenbeurs heeft toch nog een aan sprekend succesje behaald. De Schiedamse tafelten nissers plaatsten zich ten koste van eredivisionist 't Zand uit Middelburg voor de volgende ronde in het nationale bekertoernooi: 4-3. Met Frank Rengenhart, Jeroen Bastiaansen en.Paul van de Leur was De Korenbeurs op volle sterkte, 't Zand kwam met Ted van den Berg, kopman Kalun Yu en invaller Jeroen Louws achter de tafel. Louws nam de plaats in van de in het bekertoernooi niet speelgerechtigde Daan Sliepen. Bastiaansen en Van de Leur verloren van de pas 17-jarige Yu. - - Omdat De Korenbeurs ook het dubbelspel verloor, moest de winst uitsluitend worden gezocht in dé par tijen tegen Van den Berg en Louws. En zo gebeurde het ook. Rengenhart en Bastiaansen kenden geen pardon met van Van den Berg die hierdoor op nul bleef staan. Bastiaansen maakte in de tweede game een 16-19 achterstand goed en zegevierde ook in de derde game: 21-18. Van de leuren Rengenhart had den geen moeite met Louws, waardoor de eindstand op 4-3 werd bepaald. Voor de vrouwen van De Korenbeurs was er in de be kerstrijd tegen eredivisionist Red Stars uit Venraij geen eer te behalen. Kim van der Poort en Mandy Toenders kwamen tegen Sabina Larmené en Varya Santic wel tot een derde game, maar die werd verlo ren. Jolanda Waterreus verloor vervolgens van Suzan Lennsen en toen ook het dubbelspel naar Red Stars ging was de wedstrijd met 04 gespeeld. Schiedam Het eerste team van schaakvereniging Groen oord heeft zich niet kunnen handhaven in de derde klasse van de KNSB-competitie. Na tien jaar moet de gang naar de promotieklasse gemaakt wor den. De schakers moesten tegen DD uit Den Haag minimaal gelijkspelen, maar alleen John van Baarle en Jos van den Dool kwamen tot winst. Kees van der Weijden kon er nog een half puntje aan toevoegen, maar met 5,5-2,5 ging de parij naar de Hagenaars. Veldhoven Edwin Maurits heeft na de eerste NK- kartwedstrijd in Veldhoven de rijfde plaats in han den. De Schiedammer werd zevende in de eerste manche. In de tweede werd hij als vijfde afgevlagd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1