Oproep Inlia wekt woede rnrnm Uitslaande brand legt loods aan Wilhelminahaven in de as Pas medio juni betaald parkeren in de Oostwijk Oude recept op een nieuwe plek Oranje-feest afgeblazen uit angst voor matpartij igenda Met auto de sloot in Aangehouden na achtervolging Met slok op onderuit Radio-opnamen van samenzang Bijeenkomst verkiezingen Telefoon: 010-4004 444 Raad van Kerken: 'Verwijten over stoppen opvang onterecht Platform wint Participatieprijs Bezoekuren kinderen verruimd Rotterdams Dagblad Schiedam Een 2fi-jarige vrouw uit Schiedam js gisteravond rond half twaalf met haar auto de sloot langs de Harreweg in haar woon plaats ingereden. Zowei de auto- biliste als haar passagier hep geen verwondingen op. De vrouw moest uitwijken voor een tegenligger die te hard reed en veel te ruim een bocht nam. De auto raakte van de weg en gleed vervolgens via de berm gedeelte lijk de sloot in. s Na een achtervolging door de vogelbuurt in Maassluis is gisterochtend vroeg een automo bilist aangehouden. De 36-jarige man bleek meteen stevige slok op achter het stuur te zijn gekropen. De bestuurder uit Maassluis was de politie opgevallen omdat hij met hoge snelheid over de West- landseweg reed. Nadat hij een stopteken van de politie had gene geerd, zetten de agenten de ach tervolging in. Tijdens de wilde rit ramde de beschonken automobi list een verkeersbord. Toen de man dacht de politic te hebben afgeschud, parkeerde hij zijn auto aan de Karekietstraat. Daar werd hij door de agenten aangehouden. Eenmaal op het bureau kreeg hij een prent van 900 gulden voor het rijden onder invloed. Voor het ne geren van het stopteken en de botsing tegen het verkeersbord zal de man zich binnenkort voor de politierechter moeten verant woorden. Vlaardingen Een 25-jarige Rot terdammer heeft zich zaterdag avond in het Schieland Zieken huis onder behandeling moeten laten stellen, nadat hij met zijn scooter onderuit was gegaan. De valpartij deed zich voor op de Schiedamsedijk. In het zieken huis bleek dat de man had ge dronken. Zaterdagochtend raakte en 27-ja- rige Schiedammer met zyn auto opz'n kant toen hij vanaf rijksweg A 20 de Churchillweg in Groenoord op reed. Omdat hij te hard reed, slipte de auto en vloog het voertuig op zijn kant. De auto moest worden weggetakeld. De politie ontdekte dat de bestuurder een flinke slok op had. Dat lever de hem een flinke bekeuring op. Schiedam De Evangelische Om roep houdt donderdag een koor- en samenzangavond in de Grote Kerk in Schiedam. Er worden op namen gemaakt voor het zater dagavond via Radio 5 uit te zen den programma 'Laat ons de rust dag wijden'. Aan de samenzangavond vol be kende geestelijke liederen, die om acht uur begint, wordt meege werkt door koren uit Zuidland, Zwyndrecht, Shedrecht, Rotter dam en Hardinxveid-Giessen- dam. Het orgel wordt bespeeld door André de Jager en de medita ties worden verzorgd door de pre dikanten De Lang en De Groot. Schiedam Vooruitlopend op de verkiezingen voor het Europees Parlement hebben de CDA-afde- iingen van Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis voor volgende week een gezamenlijke bijeen komst belegd. Op dinsdag 11 mei wordt in het Novotel in Schiedam een verkie zingsavond gehouden waaraan wordt meegewerkt door de chris ten-democratische Europarle mentariër Arie Oostlander. Hij zal spreken over het Europese vluch telingenbeleid. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot19.0Q uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Schiedam De Schiedamse Raad van Kerken voelt zich geschoffeerd door Inlia. de stichting waarmee zij samen werkt in het 'zwembad-pro ject' voor Dublinclaimanten. Bcos zijn de leden van de Raad. dat Inlia, zonder hen daarin te kennen, een oproep heeft gedaan voor nieuwe vrijwilligers. Kwaad ook, om dat de Inlia-directeur John van Tilborgh hen verwijten maakt over het vervroegde einde van het zwembad-pro ject. De Schiedamse Raad van Kerken, de samenwerkingsorganisatie van verschillende kerken, maakte vorige week bekend dat ze al per 1 juli moet stoppen met de opvang en begeleiding van de vluchtelin gen, die gehuisvest zijn in het v-n/rnnaliao cTv-irtfnnHconhQ/l TTo RanH van Tforlrpn m HpI i'orlfppr- 7.n tras rip Raarl vnltfpnc kpm nntr van hot hpcfin nf aan HtiïHp voormalige sportfondsenbad. De eerder genoemde datum van 1 september wordt niet gehaald, omdat veel vrijwilligers deze zo mer vanwege de vakantieperiode niet meer beschikbaar zijn. Inlia-directeur Van Tilborgh het in de media onder meer weten, dat zulke 'praktische problemen' zo'n project niet in de weg moch ten staan. Vorige week riep hij Schiedammers, Vlaardingers en Maassluizers op zich als vrijwilli ger aan te melden voor de opvang van deze vluchtelingen. Beide uitlatingen van Van Til borgh zijn bij de Schiedamse Raad van Kerken m het verkeer de keelgat geschoten. Hans Ma- gielsen van de Raad ergert zich eraan, dat Inlia niet eerst bij zijn organisatie navraag heeft gedaan over de problemen. Dan hij had Van Tilborgh kunnen vertellen, dat de vnjwilligeis met 'zomaar' afhaken, maar al veel eerder aan gaven tijdens de zomervakantie niet aanwezig te kunnen zijn. De drie faxen, die de Raad de afgelo pen dagen stuurde naar Inlia, om over de gerezen problemen te spreken, werden niet beantwoord. Magieisen: „Wij krijgen maar geen contact met ze." Zo was de Raad volgens hem ook 'in het geheel met' op de hoogte van de oproep voor vrijwilligers. Verbijsterd is hij dan ook dat Inlia belangstellenden vraagt zich te melden bij onder anderen Magiei sen s organisatie. „Wij weten hele maal van mets, dus als er mensen bellen, kunnen we ook helemaal geen informatie geven." De oproep is volgens hem ook zin loos. omdat zijn organisatie deze zomer stopt met de opvang van Dublinclaimanten. ..Het project in het zwembad loopt al veel lan ger dan andere soortgelijke pro jecten in Nederland. We hebben van het begin af aan duidelijk ge maakt, dat we er uiterlijk 1 sep tember mee zouden ophouden." Hans Magieisen hoopt dat een an dere kerkelijke of maatschappe lijke organisatie het initiatief van zijn organisatie over wil nemen. De Raad van Kerken sprong vorig jaar december in op het project, nadat de Schiedamse onderne mer George Toth zonder de ge meente of andere overheden in te lichten, de groep vluchtelingen in het sportfondsenbad had gehuis vest. Toth, handelaar in onroe rend goed. is eigenaar van het pand. De Raad bood de hulp niet alleen vanuit humanitaire over wegingen aan, maar ook als daad van protest. De kerken vonden niet. dat deze groep afgewezen asielzoekers aan hun lot kon wor den overgelaten. Een 'bittere pil' is het nu voor Ma- gielsens organisatie, dat er geen woord van dank is uitgesproken over de bemoeienissen van de Raad met het 'zwembad-project'. ,We hebben hier ongelooflijk veel tijd. energie en geld in gestopt." Zestig vrijwilligers hebben zich volgens Magieisen 'volledig' inge zet voor het project. „En op dit moment is er een team van slechts vijf mensen, die alle nachtdiensten voor haar rekening neemt." Zijn organisatie heeft ook betaald voor de opvang en het levensonderhoud van de vluchte lingen. „Inlia heeft ons daar niet bij geholpen. Al het geld kwam uit ons eigen kas. of van particulie ren, of fondsen." Een betere start hadden de uitbaters van Nas Nas en Hommelhof zich afgelo pen weekend niet kunnen wensen. Het terras op de Maassluise Markt werd vrijdag en zaterdag ingeluid met een strak blauwe hemel en een lekker len tezonnetje. Fietsers uit het Westland, de burgemeester en haar man, maar ook 'gewone' Maassluizers; allen hiel den halt om te genieten van wat fris, een biertje of een late lunch. Komende week wordt met schotten ge zorgd voor de echte inrichting van de piek waar al sinds jaar en dag over wordt gesteggeld. De weekmarkt, wel of geen autoverkeer en parkeerplekken en tafeltjes en stoelen; mogelijkheden genoeg om hartje Maassluis te vullen. Om de binnenstad weer wat leven in te blazen, heeft de gemeente, als proef, gekozen voor het terras. De binnenstad is er immers niet alleen om boodschap pen te doen, is de redenering. Meer 'overdag horeca' moet het recreatief winkelen bevorderen en toeristen aan trekken. Opvallend op het terrasdeel van proef lokaal Hommelhof zijn overigens de sinds zaterdag aanwezige tweede hands kerkbanken. Het plaatje op één van die banken maakt het nog wat lu- dieker: 'Gereserveerd tot 5 minuten voor de aanvang van de dienst', staat er. Foto Roet Dijkstra De ingrediënten waren dezelfde als vorig jaar: klassieke muziek en het water van de Schiedamse grachten. Alleen de plek, en daardoor de naam, was dit jaar anders. Heette de eerste editie van het klassiek concert in de Schiedamse buitenlucht nog 'Lange Havenconcert', dit jaar werd uitgeweken naar de Korte Haven en werd het mu ziekevenement dan ook vernoemd naar deze Schiedamse gracht. Op een ponton speelden het Ruysdaalkwartet en het Vivaxkwintet werken van Van Beethoven, Haydn, Mendelssohn, Arnold, Ugeti, Granados en Klughardt. Zeer tot tevredenheid van het publiek dat zich had neergevleid op de kade bij de Korenbeurs. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Het plan voor be taald parkeren in de Vlaardingse Oostwijk is zes weken uitgesteld. Niet per 1 mei, maar pas per 14 ju ni kost het stallen van de auto er twee piek per uur. De vertraging is ontstaan, omdat de gemeente nog een oplossing moest vinden voor de morrende bedrijven. On der Oostwijk-ondernemers be stond onrust over de invoering van de nieuwe parkeerzone. Bedrijven maakten zich niet al leen zorgen om hun bereikbaar heid, ze vreesden ook dat hun werknemers voor een parkeer- plekje zouden moeten gaan beta len. Per bedrijf is er immers in theorie maar één vergunning be schikbaar, Wethouder Aart Kool heeft inmiddels met driekwart van de bedrijven gesproken. Af hankelijk van de grootte van de onderneming, stelt de wethouder meerdere vergunningen ter be schikking. De gemeenteraad had om het overleg gevraagd, nadat veel be drijven schriftelijk hadden gepro testeerd. Toen de wethouder vori ge week tijdens de raadsvergade ring had toegezegd alle onderne mingen te benaderen, stemde een overgrote meerderheid van de po litieke fracties voor uitbreiding van de zone betaald parkeren. Alleen de SP en de eenmansfrac tie van Albert Brouwer waren te gen. Volgens deze partijen wor den door invoering van de nieuwe zone de parkeerproblemen in de wijk niet verholpen, maar slechts verplaatst. SP-raadslid Tilly Hes sels voorspelde dat de par keeroverlast zich hierna hoogst- waarschijnlijk naar de Indische buurt zou verplaatsen. Daar kan nog gratis worden geparkeerd. De Oostwijk-bewoners, die zelf over vergunningen kunnen be schikken, hebben om instelling van de nieuwe zone gevraagd. Tot die zone behoren de Kortedijk en het gebied tussen de Hoflaan, de Hofsingel, de Callenburgstraat, de W. Beukelsznstraaten de Oost- havenkade. Schiedam Uit angst dat groe pen ongewenste bezoekers van uit Rotterdam zouden huishou den in en rond de feesttent in Kethel, heeft Oranjevereniging Wilhelmina zich op Koningin nedag genoodzaakt gezien het avondfeest af te blazen. De orga nisatie van het Oranje-festijn nam het besluit na een vecht partijtje dat 's middags in de tent op het bedrijventerrein Kethelvaart had plaatsgevon den. De festiviteiten in de tent zou den doorgaan tot middennacht, maar nu werden rond half vier in de middag de bïerpompen al dichtgedraaid. Niet veel later, nadat door bestuursleden van Wilhelmina en de politie overleg was gevoerd, werd de grote ter.t ontruimd en gesloten. Niet het handgemeen was aan leiding voor het vroegtijdig be ëindigen van de festiviteiten, maar de signalen dat groepen Rotterdammers naar Schiedam zouden komen en er mogelijk een flinke matpartij zou kun nen ontstaan. Ook loco-burge meester Luub Hafkamp werd by het overleg betrokken. „Het ging om de openbare orde," zegt Hafkamp. „Gelet op alle com motie die vorige week in Rotter dam ontstaan is en het droog leggen van het Rotterdamse centrum is besloten de feesttent te sluiten toen de geluiden van de komst van Rotterdammers opgingen." Volgens een politie-woordvoer- der waren er genoeg agenten geweest als de zaak in Kethel uit de hand zou zijn gelopen. „We hadden niet minder agen ten op straat dan de voorgaande jaren. Voor koninginnedag was in dc regio cck een peletcn ME'ers beschikbaar. Later op de avond is nog heel even gedacht die richting Schiedam te sturen omdat er mogelijk toch mensen naar de tent zouden komen, maar toen stond alleen het ge raamte er nog maar." Vlaardingen Een felle brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag een loods met pallets van ETS Mineraalvetwerkingsbedxijf aan de Koningin Wilhelminaha ven in Vlaardingen in de as ge legd. De brand ontstond rond vijf uur. De Vlaardingse brandweer wist de brand snel 'in te pakken' en te voorkomen dat het vuur oversloeg naar een aangrenzende loods. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Wel lijken er aanwijzingen te zijn dat de brand buiten is ontstaan en vervolgens naar binnen is geslagen. De scha de wordt geschat op een paar mil joen gulden. Bij de brand zijn er volgens de brandweer geen gevaarlijke stof fen vrijgekomen. Daar leek eerst nog even sprake van omdat werd verondersteld dat het dak van de loods asbest zou bevatten. Bij na der onderzoek hl eek dat dit niet het geval was. Ook de stoffen in de loods leverden geen giftige dampen op. Wel ontstond nik keloxide door de hitte, de aanwe zige ertsen en het bluswater. Het water, waarin deze stof werd aan getroffen, is opgeruimd door tankwagens van een particulier milieubedrijf. Het overige blus water is met toestemming van de Milieudienst Rijnmond/DCMR in de Koningin Wilhelminahaven De brandweer heeft drie bluswa- gens ingezet om de brand te be strijden, Twee van deze wagens zijn nog tot een uur of tien in de ochtend bezig geweest met na blussen. Ook is die ochtend een ploeg aan de slag gegaan om te kijken of er nog wat te redden viel bij de uitgebrande loods. Het onderzoek van de technische recherche moet uitwijzen hoe de brand in Vlaardingen is ontstaan. Eerder zijn er al meerdere van zulk soort branden geweest in Schiedam, Rotterdam West en Vlaardingen. Eind vorig jaar ging een visrokerij op een Viaardings industrieterrein naast rijksweg A 4 geheel in vlammen op. Eind maart was er een spoor van uit slaande branden van Schiedam naar Rotterdam West. In één nacht ontstond op vijf verschillen de plekken brand waarbij voor miljoenen gulden schade werd aangericht. Bij deze branden wer den sporen gevonden van brand stichting. Twee weken terug ging een school in Rotterdam West in vlammen op. Ook hier waren aan wijzingen van brandstichting. Vlaardingen De D66 Vlaardin gen Participatieprijs is gewonnen door de stichting Platform Ander Vlaardingen. Nelleke van der Luit nam afgelopen zaterdag uit han den van D66-afdelmgsvoorzitter Bert van Nieuwenhuizen het bij de prijs behorende beeldje in ont vangst. Op een gedeelde tweede plaats eindigden Jos Sloot en de Vereniging Wijkbelangen Vetten- oordsepolder. Het was voor de zevende maal dat de prijs werd uitgereikt. Voor de prijs komen mensen of instanties in aanmerking, die 2ich op bijzon dere wijze hebben ingezet voor democratie, inspraak, medezeg genschap of participatie. Zij kun nen door Vlaardingse burgers worden genomineerd. Volgens de jury kwam de stich ting Platform Ander Vlaardingen dit jaar het meest in aanmerking omdat dit samenwerkingsver band van diverse groeperingen 'zich inzet voor vrede, milieu, in ternationale solidariteit, ontwik kelingssamenwerking, mensen rechten en anti-discriminatie en daarbij de burgers op een zeer succesvolle manier intensief be trekt'. Eerdere winnaars waren in de af gelopen zes jaar Amy Janson, Ra dio Waterweg FM, de werkgroep VASK, Kees Sterrenburg, de stichting Hof van Spektakel en de speeltuinvereniging het Goud haantje. Maandags mei ROTTERDAM Blijdorp Huid en Haar. Rotterdamse Schouwburg gr zaal 19.30 Koning Aithur. Ahoy' 20.00 Cliff Richard, de Unie 20.30 NCRV Volgspot Live. Bonheur 21.00 Desert. Wijkcentrum DeErker20.30Bangvan met? Galerie Buytewech 19.30 Klassieke muziek uit deze eeuw. Hoogbcuwrestaurant Wou- desteln 16.00-18.00 Podium. Dinsdag 4 met SCHIEDAM Podium Café, Lange Haven 28. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Bingo, 14.00u. ROTTERDAM Rotte rüamseSch ouwburgk', zaai 2100 Afri ka. gr zaal 20.45 Het verjaardagsfeest. Stu- dloTheater DRD 20.30 StudioTheater DRD. Blijdorp Huid en Haar, de Doelen gr zaal 20.15 Beethovencydua. Oroto- oT tau- renakerk 21.00 Erasmustca. Dizzy 22.00 Benjamin Herman Trro. Nlghttown 20.00 5u- pertno Extended. Nlghttown Theatercafé 21.30 Tocado presenteert. Bonheur 21.00 Desert. Centrum voor Theater 20.30 De an deren. Erasmus Unh-ersttert zaal B316.00 SG Dossier. Senlorensoos Wlllebrord 10.00-13.00 Pedicuren. Bioscopen DebrandweerhadhetvuursnelondercontrolemaarkonnietvoorkomendatdeloodsaandeKonlnginWilhelminahavengeheelverlo- ren ging. Foto Roel Dijkstra Van do 429aprt/m wo.5mel. Cinerama lï 'ACrwl Action' (16) dag. 12,20- 15,20-18.20-21.200. Cin.2; Holy Man' (al) dag. 12.00, 15.00, 18,00, 21.00. Cln.3: 'Blast from the past' (al) dag.12.40,18.40, 21.40. Cln.4: 'LaVita Bella'faljdag. 15.20- 18.20-21.20. Cki.S: So» Crazy (12) dag. 12.40-15.40-18.40-21.40. Imax TheaterExtreme' (al)dag. 14-16en20 Eng. versie). Africa's Elephant Kingdom (al) dag.15.00-19.00. Whales' (al) óag. 13.00. 'Saving private Ryan' (16) dag. 21. Venster 1: 'My name ts Joe' (16) dag. 19.30- 21.45 (ma. met om 21,45) zo Vtn .wo. 12.30- 15.00. Ven.2: 'Door de wind gejaagd' (16) do.fm.zo,19.30-22.15, ma.Vm.woe, 15.00. 'Boccacio 'TO' (16) ZD. 13.00, ma.dt.wo. 19.30. Ven.3: 'Journey to the sun' (al) dag 19.45-22.00, zo.Vm.woeookl2.30..Vefl.4t Testen'(16) dag. 19.30. 'La vie rêvée des an- ges (16) dsg. 22. Uimlère 1: 'I still know what you did last sum mer' (16)dag. 13-15.45-18.30-21.15. bum. 2: 'Bnde of Chucky* (26) dag. 13.45-16.30- 19-21.30. 'Dance with me' (16), zo. 13.30. Uim.3: 'Payback' (16) dag 21. 'Babe: pig in the city' (al) dag. 13.30-16.00-18-30. Ultn. 4: Thefacu Ity' 16) dag, 16.30-19.00-2180. Rexane: Erotische films (18) dag, 12 t/m 01. Pathé JU 'Arlington road* (16) dag. 11.55- 15.10-18.15-21. Pat.2; 'Shakespeare In lo ve* (al) dag. 15.50-1830-21.10, dl. niet om 21.10. Sneak Preview: Opposite Attsacks; FÏ- regirl' (16) di. 21.30. Pat-3: '8mm' (16) dag. 15.40-18.20-21.20. Pat.4: 'Message in a bottle' (12) dag. 11.30-15.20-18.25-21.20. Pat. 5: 'Blast from the past' (al) dag. 11,20- 14.10-16.40-19.10-21.50. Pat6: 'Rush hour' (16) dag. 11.40-16.40-19,00-21.30. Pat.7; 'Astenxer.Obeitx' (al) dag. 19-21.40. Klndermattnees: Cln.3: Babe m de grote stad' lal) dag.15.40. Cln.4: 'Abettje' (al) dag. 12.20. Imax Theater: 'Babe integrate stad' (al) dag.17.00, zat.Vm.woe. ook 11,00. Ven.3: 'BlackBeauty' (al)zo.ma.di.wo. 15.00. Ven.4: 'Pipi Langkous' (ai) zo.ma.di.wo. 13.00.'Rasmusendeiand loper" !al)zo.ma.di- .m. 15.00. lum.4: 'Een lutzenieven' (ah dag, 14.00. Pat.2: 'Babe in de grote stad' (al) dag. 11.10-13,20, Pat3: 'Een luizenleven' (al) dag.ll. 10-13.25. Pat.6: 'Missing link' (al) dag. 14.20. Pat.7:'Asteru er» Obelix' (al) dag. 11.10-13.50-16.30. Schiedam De bezoektijden voor de kinderafdeling in het Schie land Ziekenhuis zijn met ingang van deze week verruimd. De afde ling wil zo een bijdrage leveren aan het welzijn van het zieke kind en de ouders/verzorgers. Het contact met vertrouwde per sonen is belangrijk voor de jonge patiëntjes. Het vermindert de on zekerheid en de angst. Het kind voelt zich dan prettiger, motiveert het ziekenhuis het besluit om ou ders langer en op meer tijden toe te laten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7