11F Uur op 1 en Krajicek is al gelukkig Zeldzame zege van cricketers MW27-speIer herstelt van hersenbloeding Cubaan komt niet thuis na historische honkbaltriomf Meivin Illidge en de relativering van een gemist kampioenschap Dennis Huisman coacht FVT Jalabert snel in Romandië Berkel bekert tegen Capelle Tijdrijden in Ooltgensplaat Arbitragecommissie weigert expert in zaak De Bruin-Smith Speciale commissie onderzoekt rol Coles Cock de Jong op non-actief Wielerronde van Vlaardingen op bevrijdingsdag Kattestaart krijgt jeugd Fortuna onder zijn hoede Rotterdams Dagblad Woensdag 5 mei 3999 Rotterdam - In de technische staf van tafeltennisclub FVTATisser komt met ingang van het nieuwe seizoen een wijziging. Dennis Huisman neemt de coaching van het eerste team over van Alfred de Jong. Huisman fungeert al drie jaar als jeugd- en assistent-trainer bij FVT1, dat onder leiding van De Jong en Huisman drievoudig landskampioen en bekerwinnaar werd. In de huidige competitie zijn de Rotterdammers opnieuw in de race voor de titel. Alfred de Jong blijft wel in functie als hoofdtrainer van FVT. De Ba- rendrechter, door de NTTB twee keer uitgeroepen als coach van het jaar, gaat de training coördi neren en zich tevens richten op de jeugd. De Jong acht dit laatste van levensbelang acht voct een top- sportvereniging. Bemex Laurent Jalabert heeft gisteren de proloog van de 53e Ronde van Romandië gewonnen. De Fransman bleef in de tijdrit over 4,9 kilometer de Italiaan Ro berto Petito 2,66 seconden voor. De Italiaan Gabriele Missaglia werd op 5,54 seconden derde. Nicola Minali was de snelste in de eindsprint van de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinker ken. De renner van Cantina Tollo versloeg na een rit over 164 km van Duinkerken naar Loon-Plage de Est Jan Kirsipuu en zijn land genoot Silvio Martinello. Rotterdam De amateurvoetbal lers van Berkel ontvangen van avond (19.00 uur) hoofdklasser Capelle in het kader van de dis trictsbeker. De winnaar plaatst zich voor de kwartfinales, waarin Nicolaas Boys de volgende oppo nent is. Resterende duels na lo ting: Deltasport-LMO, WOR- UNIO, Leonidas (zo>winnaar SHO/Stolwijk. De speeldata zijn nog niet bekend. Rotterdam Het districtskampi oenschap tijdrijden wordt mor genavond gehouden in Ooltgens plaat. De stichting Bevordering Wielersport Zuid-Hollandse eilan den (SBWZ) en de Hoekse Ren ners nemen de organisatie voor hun rekening van de wedstrijd voor elite, espoirs, nieuwelingen, junioren, vrouwen, junior-vrou wen en nieuwelingvrouwen. De wedstrijden worden verreden op een circuit van 9 kilometer, met start en finish op de Galathese- weg. Eerste start: 18.09 uur. Hamburg Een week, een dag of zelfs een uur nummer één van de wereld zijn zou Richard Krajicek al gelukkig maken. De Muiderberger gaat vanaf vandaag bij het toernooi in Ham burg op jacht naar de toppositie. Bij winst kan hij de Rus Jev- geni Kafelnikov, sinds maandag lijstaanvoerder, van de troon stoten. Als huidige nummer vijf maakt Krajicek in Hamburg zjjn rentree na een korte pauze. Na een bye in de eerste ronde begint hij ais eer ste geplaatste speler tegen de Ma rokkaan Hicham Arazi, die giste ren beduidend sterker was dan de Fransman Rodolphe Gilbert (64 6-2). Krajicek versloeg Arazi dit jaar eerder bij de Australian Open, De winnaar van Wimbledon tn 1996 noemt het een uitdaging dat hij voor het eerst in zijn loopbaan de hoogstgenoteerde speler van de wereld kan worden. „De strijd aan de top is zeker inte ressant. Het is goed voorde sport. Aan de andere kant is het nu ook allemaal wat ongrijpbaar. De riva- Ifteit die er in het verleden was tussen - bijvoorbeeld - Lendl en Connors is voor de tennisfans spannender en veel makkelijker te begrijpen. Maar ik zal al geluk kig zijn als ik alleen een week, een dag of een uur nummer éen zal zijn." In de strijd om de toppo sitie zal Krajicek in Hamburg al leen concurrentie krygen van Carlos Moya. Pete Sampras, Pa trick Rafter, Alex Corretja én Ka felnikov, die nu nog voor hem staan, ontbreken in Duitsland. Krajicek: „Voor Kafelnikov is het wat ongelukkig dat hij juist nu niet kan spelen. Na zijn laatste re sultaten krijgt hij ook wat kritiek. Maar als je zijn prestaties van het afgelopen jaar bekijkt, was hij de beste." Voor succes hoopt Krajicek op droog en zonnig weer, zoals het de afgelopen dagen in Hamburg is geweest. „Daarnaast moet ik voor al proberen geduld op te brengen. Ik moet accepteren wat er op gra vel kan gebeuren, verkeerde be slissingen van de leiding en bal len die anders dan verwacht te rechtkomen. Als het allemaal meezit, heb ik een kans om de nieuwe nummer één te worden." Haarhuis 'out' Paul Haarhuis is in Hamburg ai in de eerste ronde blijven steken. Hij had gistermiddag niet veel in te brengen tegen de Zwitser Mare Rosset: 6-3 64. Haarhuis komt in het dubbelspel nog wel in actie met zijn nieuwe Amerikaanse partner Jared Palmer. Gisteren werden vijf geplaatste spelers op Rcthenbaum uitge schakeld. Bij de Kroaat Goran Ivanisevic, negende op de lijst, wilde tegen de Duitser Rainer SchütUer niets lukken; 1-63-6. De als tiende gerangschikte Zweed Thomas Johansson ging met 5-7 1-6 ten onder tegen de Braziliaan Fernando Meligeni. In Frans on deronsje moest Cédrie Pioline (14e) met 6-3 2-6 3-6 zwichten voor FabriceSantoro. In de tweede ronde ging de Span jaard Felix Mantilla, zevende ge plaatst, met 4-6 64 0-6 onderuit te gen de Franse qualifier Amaud di Pasquale. De Brit Greg Rusedski, als vijfde ingeschaald, verloor met 4-6 5-7 van de Spanjaard Alberto Berasategui. Amanda Hopmans kwam de eer ste ronde niet door in het toernooi van Warschau, Ze verloor met 7-6 3-6 0-6 van de als vierde geplaatste Francjaise Cocheteux. BaltimoreTenminste één Cubaan uit een honk baldelegatie van ongeveer driehonderd personen heeft gisteren in Baltimore de terugvlucht naar Havana gemist Het is nog onduidelijk of het om een speler, een bondsofficial of een andere func tionaris gaat. De betreffende persoon zou al asiel hebben aangevraagd in de Verenigde Staten. De autoriteiten in Baltimore wilden de berichten over de achtergebleven Cubaan niet bevestigen. „Het aanvragen van asiel is een vertrouwelijk pro ces," aldus een woordvoerder. Volgens anonieme bronnen hebben waarschijnlijk drie andere Cuba nen eveneens de terugreis niet meegemaakt. De Cubaanse honkbalploeg boekte maandag avond een historische overwinning op het Ameri kaanse profteam Baltimore Orioles. Ondermeer dankzij een homerun in de negende inning van aangewezen slagman Andy Morales werd het in Camden Yards 12-6. Opvallend was ook de rol van reliefpitcher Norge Vera. Hij wierp zeven innings zonder ook maar een honkslag te incasseren. Het was de eerste keer in veertig jaar dat de Cuba nen een wedstrijd speelden in de Verenigde Sta ten. Verscheidene Amerikaanse senatoren had den zich ingezet voor het duel, dat op 28 maart werd voorafgegaan door een wedstrijd in Cuba. Dat duel eindigde nog in een zege van 3-2 voor Baltimore. Via de 'honkbaldiplomatie' hopen de autoriteiten de betrekkingen tussen beide landen te verbeteren. De Verenigde Staten voeren al 37 jaar een economische boycot tegen hetopcommu- nistische leest geschoeide regime van Fidel Cas tro. Vele tienduizenden Cubaanse fans, onder wie Castro, vingen de nationale honkbalploeg op bij terugkeer in Havana „Deze overwinning geeft veel voldoening," sprak Castro tot de uitgelaten menigte. Over de demonstraties tegen zijn be wind in het stadion van de Orioles zei de bejaarde leider: „Die mensen gedroegen zich zeer agres sief. Zij waren alleen naar de wedstrijd gekomen om te provoceren." Een betoger, die het veld op rende, werd hardhandig terechtgewezen door de scheidsrechter op het tweede honk, een Cubaan. Deventer Het Nederlands cric ketelftal behaalde voor het eerst in vijfjaar een overwinning in de eerste ronde van de NatWest Tro phy. In Deventer werd Cam bridgeshire, een minor-county, gisteren met acht wickets versla gen. Nederland won de toss en koos voor fielden. Met goed bow len en fielden drong het de Engel sen in de verdediging. Na 25 overs, op de helft van de Engelse innings, had Cambridgeshire al vier wickets verloren en slechts 67 runs gescoord. Uiteindelijk ein digden de Engelsen op 215 voor 9 na 50 overs. Aanvoerder Roland Lefèbvre was als gebruikelijk de gevaarlijkste bowler met 2 voor 29. Aziz Khan (2 voor 40) en Tim de Leede (3 voor 38) hadden ook succes terwijl Fei- ko Kloppenburg en Edgar Sleyf- fers ieder nog een een wicket na men. Nederland opende vervolgens met Roger Bradley en Kloppen burg. Zij hadden geen moeite met de Engelse bowlers. In hoog tem po kwamen de runs op het bord. Op een totaal van 61 verloor Klop penburg zijn wicket voor 27 runs, maar Colin Jackson verving hem uitstekend, Samen met Bradley brak hij het verzet van Cam bridgeshire. Het tweetal liet prachtig batten zien, betgeen uit eindelijk in de overwinning voor Nederland resulteerde, 219 voor 2. Roger Bradley scoorde 78 runs en kreeg voor zijn prestatie de prijs van 'man of the Match.' Colin Jackson bleef met 88 not out en kan ook op een uitstekende wed strijd terugzien. Over twee weken speelt Nederland in Liverpool de tweede ronde tegen Lancashire Cricket Association. Bowler Felko Kloppenburg In actie tegen batsman Nick Adams van Cambridgeshire. Foto Martin Holtering/ANP Lausanne De arbitragecommissie voor sport (CAS) heeft in de zaak van Michelle de Bruin-Smith de in breng van een expert geweigerd. De verdediging van de Ierse zwemster wilde in het beroep tegen een schorsing van vier jaar wetenschapper David Brown oproepen. Maar volgens de CAS kwam het verzoek hiervoor te laat. Het beroep van De Bruin-Smith werd gisteren afge rond. Het CAS deed na de tweede dag nog geen uit spraak. „De bal ligt nu bij ons," zei voorzitter Yves Fortier. „We zullen de zaak opnieuw bekijken en dan met een uitspraak komen." De Bruin-Smiths advocaat Lerrnon wilde op de twee de dag het gebrek aan beveiliging van de urinemon sters aantonen. Brown zei in februari dat hij een monster ongemerkt heeft kunnen openen en sluiten. De wetenschapper stond op een lijst van mogelijke getuigen, maar Lennon zei maandag dat hij niet van plan was iemand op te roepen. Een dag later kwam hij daarop terug. De Bruin-Smith, echtgenote van voormalig discus- werper Eric de Bruin uit Hardinxveld-Giessendam, werd door de internationale zwembond in augustus 1998 voor vier jaar geschorst omdat ze geknoeid zou hebben met een urinemonster. Dat bleek een veron rustende hoeveelheid alcohol te bevatten. Lausanne Een speciale commissie van drie perso nen zal namens het Internationale Olympisch Comi té de beschuldigingen tegen het Australische lid Phil Coles nog eens onderzoeken. Als voorzitter zal de Senegalees KébaMbaye, preses van de nieuwe ethische commissie, fungeren. De an dere leden zijn de Amerikaanse Anita DeFrantz en de Zwitser Mare Hodler. Coles kreeg eerder dit jaar een ernstige waarschu wing wegens zijn betrokkenheid in het corruptie schandaal rond de verkiezing van Salt Lake City als organiserende stad van de Winterspelen in 2002. Vol gens Australische media wordt Coles ook verweten dat hij uitgebreide dossiers van andere IOC-leden had aangelegd voor persoonlijk gebruik. Rotterdams Dagblad TOPSCORER VAN DE WEEK: Vasili Apostolides (DZB/Zevenkamp) 6 totaal Danny Koevermans (Excelsior 20) Leon Burggraaf (Dilettant) El vin Post (VOC) Dave de Munmk (WCR) Robin Smalleeange (WK) Jeroen Blom (SSS) Eet van Splunder (QHW) Gerard Vermeulen (NOC) Rob van Glfs {Meeuwenplaat) Leon van Efzakker (CW) schenkt de topscorer van de week een t-shid I De meest produktieve voetballer van de I maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun pnjs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen knjgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een baf. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. SchiedamHet bestuur van voet balvereniging Schiedamse Boys heeft trainer Cock de Jong met onmiddelijke ingang op non-ac tief gesteld. Het bestuur zegt zich geërgerd te hebben aan de nega tieve uitlatingen van de oefen- meester in deze krant. Cock de Jong zegt verrast te zijn door de beslissing van het bestuur. „Maar ik blijf bij mijn woorden. Ik ben ambiteus en wilde met de club omhoog. Veel spelers lijken alleen maar de berg af te willen." De Jong was bezig aan zijn tweede seizoen bij de vijfdekiasser. Voor de laatste twee duels wordt geen interim-trainer aangesteld. VlaardingenDe 39e Bevrijdings ronde van Vlaardingen begint vanmiddag. Recreanten en vete ranen starten om half vijf aan hun wielerwedstrijd over 40 kilometer, De cyclosportieven beginnen om kwart voor zes. De elite- en neo- amateurs worden om kwart over zeven weggeschoten voor hun ra ce over 80 km. De wielrenners starten op de Kethelweg. Voor het eerst telt de uitslag van de wedstrijd voor elite- en neo- amateurs mee in het Rabobank Waterwegklassement Ook de wielerronde van Maassluis (9 au gustus) en de ronde van Schie dam (26 september) maken deel uit van dit klassement. Sportagenda WOENSDAG5MEI VOETBAL. Vierde klasse D (zaterdag); Vijfde klas- Vijfde klasse (wndaj) Al: 19.00 SVDFW-Jai Kind Pfb 19.00 Hoek van HoUand-SVH. Vijfde fc se E (zaterdag): 19.00 Maluku-HSC, VÏj B2:39.00 ODC-Pretona. M el vin Illidge, verdediger van MW27, werd ruim een maand ge leden getroffen dooreen hersenbloeding: Voormijteltopdit mo mentalleen mijn eigen herstel. Diegemistetitel isjammer, maar ook daar kom ik wel weer overheen.' Foto Peter Moikenboer Door Fred Louter Rotterdam Woensdagavond 31 maart. Meivin Illidge, 28 jaar oud en spelend voor de Maaslandse voetbalvereniging MW27 voelt zich die dag plotseling niet goed. Trillingen, duizelig, overgeven en vooral hoofdpijn. Hevige hoofd pijn. De vriendin van Illidge be sluit een dokter te raadplegen. Die wal in eerste instantie niet langskomen, Alle verschijnselen lijken volgens de assistente te duiden op een aanval van hyper ventilatie. Alleen de hoofdpijn hoort in dat verband niet in het rijtje thuis. „Ik voelde zelf wel dat het niet goed was. In eerste instantie werd ik niet serieus genomen, later wel. Toen ben ik naar het Dijkzigt-zie- kenhuis in Rotterdam gebracht, waar men een eerste scan heeft kunnen maken. Daar werd duide lijk dat er tussen mijn hersenvlie zen een bloedvat was gesprongen. Je weet op zo'n moment niet wat je hoort. Alles om je heen wordt even onbeiangrijk. Voetballen ze ker, ja," aldus Illidge 'the day af ter'. Geen rondrit De dag erna is zondag 2 mei. MW27 heeft een etmaal eerder op dramatische wijze het kampi oenschap m de derde klasse D weggegeven. In vijftien minuten tijd gaven de Maaslanders een 3-1 voorsprong en daarmee een heel seizoen uit handen. Weg kampi oenschap. Geen promotie, geen feest naafloop, geen boerenkapel, geen rondrit door het dorp, Illidge: „Ik was voor het eerst na mijn hersenbloeding weer in staat een wedstrijd van mijn club te be zoeken. De jongens stonden er voor de wedstrijd op dat ik in trai ningspak bij hen in de dug-out kwam zitten. Ze vonden het prachtig voor mij dat ik deze wed strijd bij kon wonen. Ikzelf na tuurlijk ook. Alles leek goed te gaan, tot een kwartier voor tijd." „We kenden de tussenstand bij CION-Sportlust'46. We wisten dat we kampioen gingen worden. Een 3-1 voorsprong met nog ongeveer een kwartier op de klok. Dat mag niet meer fout gaan natuurlijk. Ik denk dat ik heel belangrijk had kunnen zijn in de laatste weken, van de competitie. Ik ben verdedi ger en juist in die zone hadden we problemen. Zeker ook in de slotfa se afgelopen zaterdag. Maar we weten het inmiddels, het is fout gegaan. Ook dat is voetbal." „De grootste- teleurstelling uit mijn voetbalcarrière. Iedereen was zo enorm gefocust op de titel. Natuurlijk pakten we aehterafwel een periodetitel. Daar werd na af loop in de kleedkamer echter nau welijks over gepraat. Het moest vandaag gebeuren. Nu spelen we naeompetitie. Het lijkt mij voor de groep enorm moeilijk om je nog op te laden na zo'n klap. Daar naast missen we door schorsingen vrij veel mensen de komende we ken. Ik geef Sportlust'46 dan ook de meeste kans op het winnen van die naeompetitie. Maar wie weet kunnen we nog stunten." Moe „Ikzelf zal in ieder geval nog niet spelen. Op zijn vroegst pas weer volgend seizoen. Als alles volgens planning verloopt, ben ik er vanaf de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewoon weer bij in Maas land. Ik mag natuurlijk niet kla gen over mijn herstel tot nu toe. Ik kan my weer goed bewegen, al ben ik wel heel snel moe. Over een aantal maanden moet ik weer terug voor controle en dan zal meer duidelijk worden." „Het gekke is dat men in Utrecht niet weet waar de bloeding heeft plaatsgevonden. Wegens plaats gebrek in het Dijkzigt ben ik des tijds overgebracht naar Utrecht. De bloeding is uit zichzelf gestopt en nu kan men de plek niet vin den waar het is fout gegaan. Dat zorgde er ook voor dat ik natuur lijk niet geopereerd kon worden. Dat was anders binnen drie dagen wel gebeurd. Een geluk bij een ongeluk, zullen we maar zeggen." Ongeveer ten tijde van de hersen bloeding van Illidge werd in de Amsterdam Arena de jubileum wedstrijd van Johan CruyfT ge speeld. Ex-voetballer Rob de Wit, jaren geleden getroffen door een hersenbloeding was ook van de partij. De Wit moest ondersteund worden in zijn gang naar de mid denstip. De ooit zo elegante links buiten lijkt in geen enkel opzicht meer op de man die beroemd werd door zijn wonderschone tref fer in Budapest tegen Hongarije met het Nederlands elftal. Zo kan het dus ook gaan, beseft Il lidge. „Iemand heeft die jubileumwed- strijd voor mij op video opgeno men en ik heb hem later bekeken. Ik heb heel veei geluk gehad. Dat besef ik ook wel. Voor hetzelfde geld loopt het met my ook zo af. Dat schiet in het begin ook regel matig door je heen. Voor mij telt op dit moment alleen myn eigen herstel Dat heeft nog zeker een paar maanden tijd nodig. En die gemiste titel isjammer, maar ook daar kom ik wel weer overheen," Ingezonden brief Mijne dames/heren, Hiermee wil ik gaarne reageren op de berichtgeving in de sportbijlage van het Rotterdams Dagblad d,d. 03-05-1999. Hierin wordt de voetbalvereniging Schiedamse Boys op een zeer vervelende manier door de huidige trai ner dhr. Cock de Jong in een kwaad daglicht gesteld. Dit verdient de vereniging niet en zeker niet to.v. dhr. de Jong. Ik hoop dit met de in de bijlage vermelde feiten te weerleggen. Ik betreur het ten zeerste dat dhr. de Jong op zijn, voor velen saaie, cynische wijze gebruik maakt van zijn 'kontakten' met de media om zijn eigen falen te verbergen en op deze manier reklame voor zichzelf tracht te maken t.o.v. andere verenigingen. Het siert een mens wanneer hy bij een eventueel afscheid van vereniging, werkgever of wat dan ook, men dit in stijl doet en niet met negatieve zaken, waar men zelf ook schuldig aan is. Ik hoop dat u, naar aanleiding van de negatieve be richtgeving, ook zo fair bent om aandacht aan dit schrijven te schenken en hierdoor ook zo objectief bent om nu en in de toekomst ook de positieve kan ten van de vereniging Schiedamse Boys te belichten en die zijn er zeker. Met vriendelijke en sportieve groeten, namens een aantal spelers Vlaardingen Piet Kattestaart gaat de A- en B-jeugd van voetbalvereniging Fortuna trainen. Kattestaart is nu nog trainer van HSC, maar vertrekt by de Vlaar- dingse vijfdekiasser. Kattestaart is geen onbekende by de zondag-vierdeklasser. Hij was eerder in zyn carrière al werkzaam voor de Fortuna jeugd. Naast de coaching van de Al gaat Kattestaart met eerste elftaltrainer Hans Schop een 'nederlaagserie' opzetten voor spelers onder de 23 jaar. Aantrekkelij ke tegenstanders worden uitgenodigd tegen Fortuna te spelen. De club die Fortuna de grootste nederlaag toebrengt, wint een zilveren 'haringlogger'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1