Uit café goedkoop met taxi KORTING! Gewond en gedeukt isttsriaas Dagblad Excuses ANWB voor VW Bevrijdingsbal levert beetje op Vlaardingen praat weer over nieuwbouw in de Hoogstraat Abonnee Service Vlaardingse horeca wil korting op ritten als wapen tegen alcohol in verkeer ■0&êï' 5 :-C v yr-: :Jfp «SjA'4 Omwonenden ziekenhuis zoeken steun bij politiek Pizzabezorger beroofd van geld en bestelling Automobilist met slok op -/-€» weken voor Of bel gratis Mode t/m maat 60 Eindeloze mode in eindeloze maten DAMESMODE - LINGERIE - BADKLEDING - Oostdijk 56 - Oud-Beijerland - Tel. 0186 - 64C823 J Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 6 mei 1999 Door Edwin Comelisse SchiedamNiet de VW maar de ANWB liet een mogelijke Schie- damse samenwerking tussen de twee toeristische organisaties af ketsen Dit blijkt uit de correspon dentie tussen de instellingen. Een medewerker van de ANWB liet enige tijd geleden in deze krant in een reactie op de samenwerking weten dat zijn organisatie wel wil de samenwerken maar dat de VW de boot afhield. Dit de corres pondentie tussen de twee toeristi sche organisaties blijkt echter het tegenovergestelde. Bij de ANWB is 'informatie niet geheel juist ge ïnterpreteerd', meldt deze organi satie in een excuusbrief aan de VW. Hierdoor is ten onrechte het beeld ontstaan dat de WV geen brood ziet in een samenwerking op toeristisch gebied. Het misverstand over het afket sen van de toeristische samen werking in Schiedam dateert van eind vorig jaar. Tot op de dag van vandaag worden de vertegen woordigers van de VW er echter op aangesproken dat hun organi satie de samenwerking ten grave heeft gedragen. Dat is vrij zuur want het was juist de VW die in 1993 het initiatief nam om ge sprekken te starten over de vor ming van een Schiedams 'toeris tisch huis' waar beide organisa ties hun intrek zouden nemen. Bovendien heeft de VW ook ge ruime tijd de eigen nieuwbouw- plannen uitgesteld in afwachting van de gesprekken met de ANWB over de samenwerking en geza meld ke huisvesting. Tijdens de begrotingsbehande ling in de gemeenteraad in no vember vorig jaar spraken ver schillende politieke partijen over een samenwerking tussen de twee Schiedamse toeristische or ganisaties. De gezamelijke win kelnering zou de gemeente een forse duit aan subsidie besparen, werd verondersteld. De VW liet echter weten dat de ANWB niet meer had gereageerd op de sa menvoegingsplannen en daarmee in feite de deur had dichtgegooid bij de gesprekken. In een reactie hierop meldde een woordvoerder van de ANWB dat hier geen sprake van was en dat zijn organisatie nog steeds open stond voor een samenwerking met de VW. Deze organisatie hoefde by wijze van spreken maar te bellen om een afspraak te ma ken. Uit een brief van ANWB-dï- recteur Dolle blijkt echter dat zijn organisatie wel degelijk een punt heeft gezet achter de gesprekken over de v-ming van een Schie dams toer^asch huis. Vervelend De betreffende ANWB-woord- voerder heeft wel netjes zijn infor matie ingewonnen bij de mede werker die zich bezig heeft gehou den met de gesprekken maar ver volgens deze informat ie niet juist geïnterpreteerd. Daardoor is de schuld bij de VW komen te lig gen. „ODk de ANWB vindt ondui delijke informatie via de pers ver velend. De praktgk leert echter dat dit niet altijd volledig is te be heersen," aldus de ANWB-direc- teur. Voor de VW is het misverstand extra vervelend omdat het in de lokale politiek als argument v/ordt gebruikt in discussies over de gemeentesubsidie aan de orga nisatie. Recent was daar weer een voorbeeld van in de raadscommis sie algemene en economische za ken. Laar stond een extra subsi die van 50.000 gulden per jaar op de agenda. Bij de bespreking dook ook het afketsen van de sa menwerking met de ANWB weer op. Bij sommige commissieleden was duidelijk weerstand te be speuren tegen het verhogen van de jaarlijkse subsidie. Een van de beweegredenen daarbij vas de gedachtesprong dat de VW een maatregel die de gemeente geld kan besparen afwijst en vervol gens aanklopt voor extra subs. - e. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15-00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Door Eefje Oomen VlaardingenDe Vlaardingse horecabond heeft de lokale taxi bedrijven gevraagd om een reductietarief voor haar klanten. Een goedkoper taxikaartje zou het houders van cafés en res taurants makkelijker maken aangeschoten of dronken gasten over te halen hun eigen auto te laten staan. Met zo'n initiatief kunnen horeca én taxibedrijven volgens de bond dan ook een wezenlijke bijdrage leveren aan het terugdringen van alcohol in het verkeer. De bedrijven Eurotax en de Vlaar dingse Taxi Centrale (VTC), aan wie het verzoek is gericht, wijzen het voorstel niet op voorhand af. Ze vragen echter wel om wat be denktijd voor de praktische uit werking van het plan. De Vlaardingse politie heeft in middels haar steun voor het voor stel uitgesproken. Het goedkope re kaartje is een idee van Kees Marée, voorzitter van de Vlaar dingse afdeling van de Neder landse Horecabond en uitbater van een café aan de Markt. Het is bedoeld als vervolg op de grootschalige campagne 'Alcohol op, laat je rijden', die vorig jaar november in Vlaardingen gehou den werd. Tijdens deze campag ne, waarin politie, provincie, ge meente, Veilig Verkeer Neder land, horeca en taxibedrijven sa menwerkten, werden onder meer speciale telefoonkaarten uitge deeld. Met die kaarten kon gratis een taxi worden gebeld. Omdat Marée het jammer vond, dat deze speciale acties maar van korte duur waren, bezon hij zich op een meer permanente stimu lans om niet te rijden met een slok op. Het behoort immers ook tot de verantwoordelijkheid van de ho recagelegenheden om te zorgen dat hun gasten veilig thuiskomen, vindt hij Kortingsbonnen Over hoe het gereduceerde taxita rief kan worden ingevoerd, heeft Marée al nagedacht. Horecabe drijven zouden over kortingsbon nen moeten beschikken, die ze naar believen uit kunnen delen aan hun klanten. Zo'n bon zou dan recht geven op een reductie van tenminste een rijksdaalder voor een rit binnen Vlaardingen. Voor vervoer buiten de stad zou een hogere korting moeten gel den. Marée benadrukt echter, dat hij openstaat voor elk redelijk voor stel van de taxi-ondernemers. Het zijn immers ook die ondernemers, die voor de korting 'betalen'. Zij zullen minder op dit soort ritten verdienen." De bedrijven varen er volgens hem echter ook wél bij, omdat ze meer klandizie krijgen. De horecabond zal zich ook niet onbetuigd laten. In de vijftig Vlaardingse uitgaansgelegenhe den, die zijn aangesloten bij de bond, zal een poster worden opge hangen, waarmee tegen het rijden onder invloed wordt gewaar schuwd. Ondernemers, die niet bij de bond zijn aangesloten, kun nen zo'n poster ook aanvragen. Hoewel de verwachtingen vol gens Marée niet te hooggespan nen moeten zijn. gaat hij ervan uit dat de kortingskaartjes en de pos ters wel degelijk effect hebben. „Je moet klanten continu met de neus op de feiten drukken. Dat doe je door zo'n affiche op te han gen. Als ze dan lezen dat ze ook nog korting kqjgen op de taxi, zullen sommigen daar zeker op ingaan. En al bereik je maar tien procent van de klanten, dan is zo'n actie al de moeite waard ge weest." 'y*- ,/-•-/•s&sT;5. rhO Een 47-jarige inwoner van Ab- benbroek heeft gistermiddag op rijksweg A 20 ter hoogte van Vlaardingen zijn auto in de prak gereden. Bij de afrit Vlaardingen-Holy kwam hij met zijn rechtervoorwiel in de berm en gleed van het talud af. De auto kwam tegen een boom tot stilstand en raakte daarbij onherstelbaar be schadigd. De bestuurder liep hoofdletsel op, waaraan hij werd behandeld in het Vlaar dingse Holyziekenhuis. Met zijn in het verband gewikkel de hoofd nam hij even later een kijkje bij de gedeukte resten van zijn auto. Foto Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam Afvaardigingen van de bewonersyerenigingen uit de wijken rondom de locatie in Schiedam waar het streekzieken huis moet verrijzen, willen in een besloten bijeenkomst met de ge meenteraadsleden van gedachten wisselen over de nieuwbouwplan- nen. De belangenbehartigers wil len er geen pers en geen publiek bij hebben om in alle rust, zonder ophef veroorzaakt door toehoor ders, de problematiek ten gevolge van de komst van het fusiezieken huis te bespreken. „Zodoende willen we tot een op lossing zien te komen om de ver- keers- en parkeeroverlast tegen te gaan of in elk geval tot een mini mum te beperken," zegt H. van Scbagen, vice-voorzitter van de Vereniging van Eigenaren De Ho- gendam. „En die oplossing moet te vinden zijn. Het betaald parke ren bij het nieuwe ziekenhuis zorgt straks voor de grootste over last in de omliggende wijken. Door af te zien van dat betaald parkeren, is gelijk het grootste probleem opgelost. Maar ja, het zal wel een melkkoe van de ge meente moeten worden." De Hogendam is de moderne flat die twee jaar geleden aan de voet van het NS station Schiedam- Nieuwland werd gebouwd. De Vereniging van Eigenaren De Ho gendam is niet zozeer tegen de komst van het ziekenhuis, maar deelt de mening van de andere be- wonersverenigingen dat gevreesd moet worden voor een enorme verkeersdrukte en parkeerover last in de omringende wijken. Tunneltje De bewonersverenigingen vinden het aantal beschikbare parkeer plaatsen (om en nabij de 650) dij het nieuwe ziekenhuis vppI te wei nig. Bovendien vinden ze het on verteerbaar dat op het parkeerter rein betaald moet worden voor het stallen van de auto en onder het spoor door een tunneltje vanuit de wijk Nieuwland richting zie kenhuis wordt aangelegd. Dat tunneltje moet dienen voor voet gangers en fietsers, maar zou het gebruik van Nieuwland als alter natieve parkeerplek wel eens kunnen bevorderen als de auto mobilisten 'binnendoor' naar het ziekenhuis kunnen lopen. „Het tunneltje," vervolgt Van Sehagen, „kan volgens wethou der Hafkamp ook onder het per ron komen te liggen. Tenminste dat heeft hij tijdens de gemeente raadsvergadering van 26 april ge zegd. Het betaald parkeren bij het ziekenhuis is onzin. De bezoekers gaan natuurlijk niet betalen als ze een stukje verderop in de wijk gratis kunnen staan. Bovendien verdwijnt straks ook de parkeer plaats tussen het politiebureau en het spoor, die nu veelvuldig wordt gebruikt door de forensen. Waar gaan die straks met hun auto naar toe? Het verbaast me overigens dat de bewoners van die hoge flat aan de andere kant van de Nieu we Damlaan (Damstaten; red.) niet in opstand zijn gekomen. Want het valt te verwachten dat bezoekers van het ziekenhuis ook daar hun auto neer zuilen gaan zetten omdat het er gratis is." Het heeft eind vorige maand hon derden bezwaarschriften gere gend bij de gemeente en ook be woners van De Hogendam dien den schriftelijk protest in. De in formatie-avond, die eerder die maand werd gehouden, kon daar niets aan veranderen. Van Seha gen kan over de bijeenkomst, ge leid door ambtenaar K Miedema, alleen nog maar cynisch lachen. „Ach, de moeilijke vragen werden even terzijde gelegd om later ge woon te vergeten. En alleen bij de vragen waarop het antwoord sim pel was, werd snel gereageerd. Ja, spreken in het openbaar kunnen ze bij de gemeente wel." Het Vlaardingse publiek vermaakte zich prima met de plaatselijke toppers, zoals Angelina. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen—Het Country Bevrij dingsbal m de Harmonie in Vlaar dingen heeft gisteravond een be drag van 1200 gulden opgeleverd voor Kosovo. Daarnaast kwam de honk- en softbalverenigmg Schie dam over de brug met 1500 gul den. En het personeel van het the ater dat sowieso al gratis kwam werken, leverde na afloop zelfs de fooien in bij de organisatie. Een pleister op de wonde voor Beja Kluiters van Stichting Spoetnik die de afgelopen weken verschil lende tegenslagen kreeg te ver werken. Zo moest het geplande kinderfes tijn gistermiddag worden afgelast omdat er geen geld voor was. De activiteiteit kwam niet in aanmer king voor een bijdrage uit het VSB-fonds. Bovendien slaagde de organisatie, naast Spoetnik ook Young Entertainment en wijkcen trum De Telder, er niet in om be kende Nederlandse artiesten naar Vlaardingen te halen. Door de ve le bevrijdingsfestivals in het land stonden die al elders op de plan ken. De bezoekers van het gala misten de bekende zangers niet. Zij vermaakten zich prima met plaatselijke toppers als Annemie- ke van Dam, Nancy B., Martin Eden, Angelina en uitsmijter Dennis Hillis. Ook The Southern Country Band kreeg veel countiy- Hefhebbers op de vloer. Het bevrijdingsbal was voor Beja Kluiters de afsluiting van haar in zamelingsactie voor de vluchte lingen uit Kosovo. Zij gaat zich nu weer volledig richten op hulp- transporten naar de Oekraïne. De actie voor Kosovo leverde Klui ters enkele teleurstellingen op. Zo viel het aantal ingeleverde pakketten met levensmiddelen en kleding tegen. De stichting had wat dat betreft natuurlijk con currentie van de Vlaardingse PTT die eveneens een actie op touw zette. Verder kreeg Spoetnik ook veel minder geld binnen dan ver wacht „De meeste mensen heb ben een bijdrage op het landelijke gironummer 555 gestort," voert Beja aan als verklaring. Tot haar grote teleurstelling deed ook de gemeente Vlaardingen dit laatste. Het geld voor de kerstpakketten, tachtigduizend gulden, ging naar giro 555. Terwijl Beja vooraf het gemeentebestuur had verzocht een deel van dit geld te bestem men voor de Vlaardingse actie. „De ambtenaren hadden toch mooi mee kunnen betalen aan het transport van de hulpgoederen. Het kost namelijk 9500 gulden om een vrachtwagen naar Albanië te krijgen." Inmiddels zijn twee vrachtwagen met spullen onder weg naar het grensgebied terwijl de derde wagen gereed staat. De ze kan pas vertrekken als er vol doende geld is voor het transport Door Ben van Haren VlaardingenDe gemeente Vlaar dingen praat weer met projectont wikkelaar Adboma bv uit Rotter dam over nieuwbouw op de hoek van de Hoogstraat en de Korte Hoogstraat. Zowel aan ambtelijke zijde als van de kant van de pro jectontwikkelaar klinkt optimis me over het bereiken van over eenstemming. Vorig jaar nog stonden beide par tijen als kemphanen tegenoyer el kaar. Het gemeentebestuur stelde de projectontwikkelaar in sep tember een ultimatum van een maand waarbinnen hij een kwali tatief hoogwaardig plan moest hebben ingediend. Adboma rea geerde furieus en dreigde met een schadeclaim van anderhalf mil joen gulden als de gemeente naar een andere ontwikkelaar zou stappen. Het conflict broeide op dat mo ment al een vol jaar. Het ging fout nadat Adboma had gebroken met de Vlaardingse architect Chiel Verhoeff, die in opdracht van de gemeente een prachtig plan had gemaakt voor bebouwing van die 'rotte kies' in de oude Hoogstraat Een gebouw van vijftien wonin gen, drie winkelunits op een par keergarage en aansluitend op de in oude glorie te herstellen voor gevel van het Jugendstillpand De Vlijt aan de Hoogstraat. Adboma, al in. 1996 door de ge meente uitgekozen om dit van al le kanten toegejuichte plan te ont wikkelen, beknibbelde erop en weigerde declaraties van Verhoeff te betalen. Hij koos na de breuk een nieuwe, onbekende architect uit Rotterdam (Port Saïd). Van diens hand kwamen echter ont werpen, die niet aan het ambitie- nivau van de gemeente Vlaardin gen voldeden. Kwaliteit Wethouder Kees van der Windt zei tenslotte:Adboma is er niet in geslaagd een plan met voldoen de kwaliteit aan ons voor te leg gen. We hebben lang genoeg ge wacht en gezegd dat het afgelo pen is. Het gaat om een voor de stad belangrijke plek en kwaliteit staat bü ons voorop." Eerder was een plan van Patrimoniums Wo ningstichting afgekeurd op grond van architectonische kwaliteitsei sen. Van der Windt had er vorig jaar september geen vertrouwen meer in dat Adboma met een kwaliteits plan zou kunnen komen. Tegelij kertijd stond toen voor hem vast, dat het ook door hemzelf gepre zen plan van Chiel Verhoeff niet meer zou kunnen worden uitge voerd. „Neen, dat lukt niet meer. Dat plan is besmet," reageerde hij. En in de richting van Adboma: „Er zijn ongetwijfeld mensen die wel in staat zijn om op die plek kwaliteit te leveren." Dat bleek ook spoedig want diver se projectontwikkelaars lieten we ten graag op die cruciale plek in de binnenstad te villen laten bou wen. Adboma Meld echter vast aan zijn rechten en de gemeente concludeerde, dat een juridisch gevecht tot nog meer ongewenste vertraging zou leiden. „We hebben alles nog eens op een rijtje gezet en besloten Adboma toch nog een kans te geven en nu zijn ze volop in de weer. Ons am bitieniveau voor deze plek is hoog, beseft Adboma nu ook," vertelt projectleider Rien Enge laar van Stadswerk. Perry Gerrese van Adboma beves tigt, dat zijn bedrijf een nieuw plan heeft ingediend. „Het is van het architectenbureau Biaz en heeft dezelfde opzet als het plan van Verhoeff, dus net zoveel wo ningen en winkelruimte en het behoud van De Vlijt. Verder wil ik er niets over zeggen." En is die claim van anderhalf mil joen gulden van tafel? „Ik ken geen claim en wil over wat er gebeurd is niet met u pra ten. Het plan is ingediend en als we een maandje verder zijn, weet ik waarschijnlijk meer," aldus Gerrese. „We zijn in goed overleg met de gemeente," verzekert hij. Net eender als vorig jaar septem ber, maar toen dachten ze daarop het stadhuis anders over. Architectenbureau Biaz uit Rot terdam is overigens niet de eerst benaderde ontwerper nadat Ad boma had gebroken met Port Said. Andere architecten met wie ook is onderhandeld, zagen geen heil in samenwerking met Ad boma, Schiedam De goedheid van een 18-jarige pizzabezorger uit Schie dam is gisteravond beloond met een pak slaag en een beroving. De jongeman had een ongeveer 15-ja- rige jongen een lift gegeven en werd daarna door hem en. twee handlangers mishandeld en be roofd van zijn geld eri de bestel ling die hij weg moést brengen. De pizzabezorger werd op de 's- Gravelandseweg aangesproken door de jongen. Hij vroeg hem een lift te geven naar de Schiekade omdat zijn snorfiets zonder benzi ne stond. Daar aangekomen do ken plots twee jongens op die de bezorger van zijn brommer sloe gen en hem zijn jack en geld af- han dig maakten. Het slachtoffer wist tenslotte aan zijn belagers te ontsnappen, ren de naar zyn brommer en reed naar het politiebureau in Schie dam waar hij aangifte deed. De jongen moest zich voor enkele verwondingen onder behandeling laten stellen van een huisarts. Schiedam Een bekeuring van 390 gulden. Dat was vannacht het antwoord van de politie op het on verantwoorde rijgedrag van een 31-jarige Schiedammer. De man werd op de Westfran- kelandsestraat aangehouden. Uit de blaastest die hij moest afleg gen, bleek dat de bestuurder te diep in het glaasje had gekeken. -- Noein nu een p?oefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant •-XjB^'ailMjaBginlfö birê>w»r slechts/?9|-. kórtltïèvan maar Uofetif 14,50l -J-V yulsnel 'dé Iwtflffi' Q Js, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement (6 weken voor slechts 29;-) Naam: Voorl: Nn tn/v ..Plaats: Postcode: Tetëfoon: (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironr.: U Handtekening;.,/.,. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan Rotterdams Dagblad, AW. Abonnee Service 0 Antwoordnummer 1579,3OO0 VB Rotterdam Ea ijtotimdiru Da£>Ud

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3