Justitie wil tv-beelden van rellen 9 PvdA heeft ook twijfels over private A4-Noord Pilatus Porter ingehaald met kleine vliegshow TV Rijnmond: resterende opnames zijn nauwelijks interessant Van der Leer overleden ws üft Debatkampioen van Nederland Paal in bestuurderscabine; consternatie door 'bommen' Verdachten aangehouden Man om het leven gebracht Gewond bij oversteken Per abuis opgepakt Beroofd op Stationsplein Gaskranen opengezet Konijnen uit raam gegooid Tasjesroof Stank na storing bij raffinaderij Getroffen door bliksem Verwarde man 'onder schot' Veel spijt van f, valse aangifte 'Record' voor winkeldief Rotterdams Dagblad 'pf. fö„. i Rotterdam TV Rijnmond beschikt nauwelijks over niet ver toonde opnames van de rellen van 25 april. Wat de zender had, is uitgezonden. „Misschien dat er nog twintig minuten over is, maar daar vind je Al Capone niet mee", aldus hoofdredacteur C. van der Wel. Van der Wel reageert op plannen van justitie om het resterende beeldmateriaal van TV Rijnmond te vorderen, nadat de zender eer der weigerde het ter inzage aan justitie af te staan. TV Rijnmond stelt zich op het standpunt dat de zender geen verlengstuk van Jus titie mag worden. TV Rijnmond was de zondag van de huldiging van Feyenoord in Rotterdam met zes camera's ter plekke. Tussen vijf uur 's mid dags en tien uur 's avonds is daar mee een live-uitzending verzorgd van het feest en aansluitend de rellen. Maar het is zeker niet zo dat alle zes de camera's ook de volle vijf uur hebben staan draaien, aldus Van der Wel. Er is voortdurend heen en weer geschakeld tussen de verschillende camera's. Alleen wat daadwerkelijk gedraaid is, is bewaard gebleven. En wat ge draaid is, is in dit geval ook vrij wel geheel uitgezonden. Er is dus vrijwel niets meer. „En wat er nog is, daar win je de wereld niet mee", aldus de hoofdredacteur. Volgens Van der Wel heeft de poli tie TV Rijnmond ook helemaal niet nodig om de relschoppers op te pakken. De politie heeft zelf ve le malen meer materiaal gescho ten dan de zender. „Die schietpar tij bijvoorbeeld hadden ze uit drie hoeken. Die hadden wij dus niet", zegt hij spijtig. Hoofdofficier van Justitie De Wit zegt geen idee te hebben van wat er nog bij TV Rijnmond op de plank ligt. „Maar we wallen het ge woon even zien. Dan oordelen we zelf wel." A Maandag 10 mei 1999 Rotterdam De Hoogvlieter Adrie van der Leer, bekend als initiatiefnemer van talloze acties voor goede doelen, is overleden. Zijn familie heeft bekendge maakt dat hij op 6 mei op zijn va kantieadres geheel onverwachts is gestorven. Van der Leer werd 67 jaar. De meeste bekendheid kreeg hij door het organiseren van de be faamde zaalvoetbalmarathons eind jaren tachtig in sporthal Hoogvliet. De opbrengst van deze 'Nachten van het Hart' was be stemd voor de financiering van onderzoeken naar hart- en vaat ziekten. In 1991 was hij nauw be trokken bij de actie 'Zuurstofsatu- ratiemeters voor Sophia'. Dit le verde tien van dergelijke meters op. Deze apparaten worden ge bruikt voor bloedprikken bij pas geboren kinderen met onder meer hartafwijkingen. Ook was Van der Leer betrokken hij "de organisatie van een reünie van oud-Hoogvlieters die om de vijf jaar wordt gehouden. Samen met enkele anderen wist hij van het vervallen recreatiegebouw Oude Wal aan de Sorongstraat een bloeiend partycentrum te ma ken. In augustus 1990 werd Adrie van der Leer gekozen tot 'Hoog vlieter van het Jaar'. Hij is onder grote belangstelling gecremeerd in het uitvaartcentrum 'Rotter dam-Zuid' aan de Maeterlinck- weg. Rotterdam Alexander Eerd- mans en Jeannette Baljeu mogen zich sinds zaterdag Nederlands Kampioen Parlementair Debatte ren noemen. Het duo uit Rotter dam en lid van de Erasmus Deba ting Society werd uitverkoren uit de twintig teams die deelnamen aan de wedstrijd op het 650 jaar oude Gymnasium Erasmium op Woudenstein in Rotterdam. Als beloning kreeg het team een enor me trofee. Eerdmans werd boven dien uitgeroepen tot de beste spreker van het toernooi en kreeg als blijvend aandenken een schaal overhandigd. Parlementair debatteren is een vorm van debatteren waarin twee teams van twee personen een stel ling verdedigen, respectievelijk aanvallen. Deze stelling wordt door de organisatie aangedragen, waarna de teams trachten de jury en het publiek te overtuigen. Het winnende duo hield een stelling overeind die een oplossing kar. bieden voor het fileprobleem in de Randstad. „Debatteren is een groeiende sport in Nederland," vertolkt Da nielle Fowler, secretaris van de Erasmus Debating Society. „De angst voor demagogie wordt lang zamerhand ingeruild voor een groeiende interesse. Steeds meer wordt de waarde onderkend van het helder en overtuigend uiteen zetten van een standpunt In de Angelsaksische wereld bebatteert men al jaren en is debatteren te vens onderdeel van het ondëf-' wijs." Elk jaar vinden er Europese en Wereldkampioenschappen plaats. Het continentaal kampioenschap is dit jaar georganiseerd door de Erasmus Debating Society, waar door Nederland naam heeft, ge maakt in de debatwereld. De EDS is voornemen ook volgend jaar weer het Nederlands kampioen- - schap te organiseren. Rotterdam Een speciaal recher cheteam heeft dit weekeinde in verband met tussenhandel in ver dovende middelen vijf verdach ten opgepakt. Ze werden op grond van de Opiumwet aangehouden. Er werd ruim veertig kilo hard drugs inbeslag genomen. Het team startte vorig jaar no vember met zijn werkzaamheden. De organisatie zou volgens de re chercheurs drugsdealers- en run ners hebben bevoorraad. In wo ningen en een café aan de Mathe- nesserdijk werden de drugs, sie raden, twee vuurwapens en onge veer 225.000 gulden aangetroffen. Rotterdam In een woning aan het Zwaanshals in het Oude noor den is het stoffelijk overschot aan getroffen van de 44-jarige bewo ner. De politie nam vrijdag een kijkje in de woning nadat onge ruste buren hadden gemeld dat ze de man al een week niet meer hadden gezien. De man bleek om het leven te zijn gebracht. Beitel en Rodenrijs Een 69-jari- ge vrouw uit Delfgauw is zater dagochtend zwaar gewond ge raakt bij een aanrijding in Berkel en,Rodenrijs. Ze werd op het kruispunt van de Pastoor Ver- burghweg en de Noordeindseweg geschept door een auto. Volgens de politie stak het slachtoffer de weg over zonder voorrang te ver lenen. Ze is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Rotterdam De politie heeft za terdagmiddag op de Coolsingel een 36-jarige Amsterdammer op gepakt. Een medewerker van een beveiligingsdienst herkende in de man een verdachte, die hij had gezien in het programma 'Opspo ring Verzocht'. Die werd gezocht in verband met enkele zware mis drijven in Duitsland. De Amster dammer bleek echter niets met deze zaken te maken te hebben. Om het goed te maken kreeg de man een cadeaubon. Rotterdam Een nog onbekende man heeft zaterdagochtend op het Stationsplein een 26-jarige man uit Schiedam beroofd. Nadat hij zijn ring had afgegeven, werd ook zyrv portemonnee gestolen. De verdachte pinde vervolgens enke le honderden guldens met het bankpasje van zijn slachtoffer. De dader is nog spoorloos. Rotterdam Onbekenden heb ben vrijdagnacht ingebroken in een woning aan de Epicurusstraat in Lombardijen. In de keuken hadden ze alle pitten van een kookplaat aangezet. Er was op dat moment niemand thuis. Omwonenden roken een sterke gaslucht, en alarmeerden de poli tie en de brandweer. Die draaiden de gaskranen dicht en luchtten het pand. De recherche vermoedt dat de daders de woning wilden opblazen en speurt nog naar hen. Rotterdam—Na een ruzie met zijn 18-jarige vriendin besloot een 20- jarige Rotterdammer vrijdag nacht om vier konijnen uit het raam van de eerste verdieping te gooien. Dat gebeurde in een wo ning op de Mathenesserdijk in Spangen. De diertjes werden door personeel van de dierenambulan ce naar een dierenarts gebracht. Eén konijn moest als gevolg van de opgelopen verwondingen wor den afgemaakt, terwijl van een ander dier een pootje moest wor den geamputeerd. De twee ande re konijnen liepen geen lelstelop. De 20-jarige Rotterdammer werd aangehouden en ingesloten van wege dierenmishandeling. Rotterdam Een 79-jarige vrouw is zaterdagmiddag op de Slinge in Rotterdam-Zuid door een onge veer 17-jarige jongeman beroofd. Ze rustte even uit op een bankje, toen ze van haar belager een klap kreeg. Door Rein Woiters Rotterdam Met een griezelig ogende mini-luehtshow beleefde zaterdag op Rotterdam Airport het nieuwe vliegtuig van parachu tistenvereniging Skydive Rotter dam met de registratieletters PH- JFD zijn luchtdoop. Griezelig om dat de drie in formatie meevlie gende Cessna's zo dicht op elkaar vlogen dat het vanaf de grond leek alsof ze elkaar op elk mo ment konden raken.„Niks aan de hand, die jongens weten wat ze doen," klonk het geruststellend uit de mond van een kenner. Er gebeurde inderdaad niets. Wel klonk een daverend applaus van de tweehonderd bezoekers, nadat de Pilatus Porter PC-6 was geland en zich daarna uitgebreid het be wonderen op het platform van de Vliegclub Rotterdam. Skydive- voorzitter Norbert Streng zei: „Daar staat ons nieuwe speeltje, onze wensdroom van jaren. Ze zal zich als een werkpaard moeten waarmaken en moeten vliegen als een postduif, onze blauwe vogel. Dus graag willen uitvliegen, maar als ze eenmaal is uitgevlogen dan weer verlangen heeft naar de thuisbasis." De Pilatus Porter is de opvolger van de Cessna C2Q6 Turbine, die op 22 november 1997 crashte in een polder bij Rhoon. Hierbij kwam piloot Johan Kost om het leven. Diverse sprekers memo reerden het ongeval, onder wie Ton Pruisten van de vliegtuigaan- schafcommissie. „Het nieuwe vliegtuig voldoet aan alle wensen van onze commissie en dus ook aan de eisen van de Rijks Lucht vaartdienst (RLD). Het aankopen en aanpassen van de in 1994 gebouwde en uit België afkomstige vliegmachine heeft 1,8 miljoen gulden gekost. De ver eniging hoeft niet langer meer een vliegtuig in de te huren. Om dat de Pilatus Porter een propel ler heeft met vier bladen is het een vliegtuig dat zeer geluidsarm is. In nauwelijk een kwartier kan het met maximaal 14 parachutis ten klimmen naar een hoogte van vier kilometer, in vliegtuigtaal twaalfduizend voet „Dat ding stijgt als een raket," vertelde vlieginstructeur Paul Stapele terwijl hij de bewegingen van de Pilatus Porter hoog in het blauwe zwerk volgde. Met negen parachutisten was het opgestegen ern hen, b" hoge uitzonderin", te lossen voor een landing op de gras baan van Rotterdam Airport Het luchtvaartverkeer was er ge heel voor stilgelegd. Zwierig en kleurrrijk kwamen ze naar bene den. Duosprong Mari Carmen Oudendijk (31) van RTL-5 maakte een duosprong, die zaterdagavond op de buis nog eens werd overgedaan. „Dat zal een kick geven, straks springen uit het vliegtuig," zei ze vooraf zonder maar een spoortje van angst „Ik heb nog nooit gespron gen en er ook niet voor geoefend," erkende ze. Kees Bouman (52) uit Spijkenisse heeft, dat wel gedaan. In twintig Door Kor Kegel Rotterdam De Tweede-Kamer fractie van de PvdA laat zich nog niet uit over de plannen van twee consortia voor een private finan ciering van rijksweg A4-Noord door Midden-Delfland. Woord voerder Peter van Heemst ziet het moment nabij komen, waarop eerst een beslissing moet worden genomen over de totale A4, dus ook over het traject door de Hoek- sche Waard, alvorens over de in vulling van afzonderlijke gedeel ten een besluit kan worden geno men. Dan kunnen ook alternatieve ver bindingen worden besproken, zei Van Heemst zaterdag tijdens een debat, georganiseerd door het PvdA-gewest Zuid-Holland. Eén van de alternatieven is de verbin ding tussen de Al 3 en de Al 6 jaar tijd sprong hij ruim zeven tienhonderd keer uit een vlieg tuig. „Parachutespringen geeft el ke keer opnieuw spanning. Als je weer op de grond staat, dan ebt die weer weg," Over wat er nou zo mooi of fijn is aan springen: „Je hebt een prachtig uitzicht en na tuurlijk het idee datje, 2eker tij dens de vrije val, zelfstandig vliegt. Je kunt tijdens je val overal naartoe zwemmen." De parachutistenvereniging is in 1964 opgericht mede door Koos Verhaar. De voormalige val- (Doenkade-Terbregseplein). Ook het alternatief van de Delftse in genieur B. K. van der Chijs - het Oranje-tracé via het Westland naar Europoort (A15) kan daarbij worden betrokken. Van Heemst kreeg meteen het verwijt van de Hollandse Werkge vers Vereniging (HWV) dat hij daarmee de aandacht afleidt van het private plan voordeA4-Noord. „Er zal toch een moment moeten komen dat de Tweede Kamer zich uitspreekt over de private aan leg," verwachtte ook J. Feijtel, mede-initiatiefnemer van een van de consortia. HWV-woordvoerder Van Buren verwacht dat er na in stemming van de Kamer meer consortia zullen komen met plan nen voor een verantwoorde inpas sing van de rijksweg langs Schie- dam/Vlaaidingen en door Mid den-Delfland. Dat zal de uiteinde- scherminstructeur van de lucht macht verzorgde de uitleg bij de sprongen die de Skydivers maak ten. De vereniging telt 250 leden, van wie er zo'n zeventig werkelijk actief zijn. Jaarlijks maken zij zo'n vijfduizend sprongen, voor namelijk boven de akkers van Rhoon, Cockpitdag Niet werkelijk druk bezocht, maar zeker zo interessant, was de Cock pitdag die de in 1971 opgerichte Vliegschool 16-Hoven zaterdag te- ljj ke kwaliteit verbeteren, ver wacht Van Buren. Volgens hem wijst de HWV bebouwing langs de A4 door het polderlandschap af. Woordvoerders van de PvdA in Schiedam en Vlaardingen en het Nivon zeiden geen rijksweg door Midden-Delfland te willen, tenzij in één lange tunnel tussen het Kethelplein in Schiedam en de Kruithuisweg in Delft. „We willen hem niet zien, niet horen en niet ruiken," zeiden Y. SUjee (Schie- uam) en ix. ntteïuA v taaiuingen). Attema, PvdA-fraetieleidster in de Vlaardingse gemeenteraad, hield een vurig pleidooi voor het behoud van een oorspronkelijk stuk Nederland. Het stiitegebied Midden-Delfland is de laatste twintig jaar steeds belangrijker geworden, beaamde ook kamerlid Van Heemst, omdat ondertussen overal de verstedelijking door- gelijkertijd hield op het nieuwe Jet Center aan de andere kant van de vlieghaven. De vloot van de school bestaat uit tien toestellen, die uitgebreid bekeken werden. De belangstelling gold zeker de twee nieuwe geluidsarme Ces sna's. Deze zijn voorzien van zo geheten husfikits, een soort dem per, voor het verminderen van ge luidsoverlast bij omwonenden van Rotterdam Airport. De stand van Boelo L. Boelema uit Nieuwerkerk aan den IJssel trok weinig aandacht. Boelema is ging. Daarom betekent de A4- Noord des te meer een aanslag op het gebied. Van Heemst verweet de PvdA in Zuid-Holland dat deze te weinig eisen stelt aan een hoog waardige in^sing. Nivon-voor- zitter P. Kroon wees op voorbeel den in het buitenland, waar rijks wegen onder parken zijn aange legd. Midden-Delfland is te be schouwen als een landschaps park, zei Kroon. Files De pleitbezorger van het Oranje tracé als alternatief voor de A4, Van der Chijs, was als gast aanwe zig op de PvdA-bijeenkomst. „Ik verbaas mij, ik erger mij, dat nie mand ingaat op de cijfers waaruit ondubbelzinnig blijkt dat de files, zelfs voor een verdubbelde Bene- luxtunnel, langer zullen worden als gevolg van de aanleg van de De nieuwe Pi latus Porter van de para chutistenclub Skydive Rot terdam... ...en bezoe kers van de Cockpitdag op Rotterdam Airport. Foto's Joepvan derPal/Cor Vos bedreven in het bedwingen van vliegangst, die veel mensen erva ren als een fobie. pensen die vliegangst hebben tref je hier niet aan," vertelde hy„Die komen be slist niet. Wel bezoekers die infor matie willen omdat hun partner of schoonmoeder zijn behept met vliegangst. Zij krijgen een folder mee en witlicht geeft dat een ver volg op een van mijn trainingen." Ongeveer vijfhonderd mensen bezochten de Cockpitdag. Zo'n tien keer steeg een vliegtuig op voor het maken van een proefles. A4-Noord," aldus Van der Chijs. „Die berekeningen zijn door Rijkswaterstaat bevestigd en ik heb de politieke partijen er al vaak op gewezen. En iedereen is het met mij eens dat de Oranjet- unne) en het traject door het Westland die problemen kunnen verminderen, maar ze willen éérst de A4 en dan de rest. Terwijl mijn stelling is dat de Oranje-route de A4-Noord geheel overbodig maakt." HWVwoordvoerder Van Buren bevestigde zaterdag dat de A4 ab solute prioriteit heeft en dat daar na andere wegen, tunnels en de tweede Maasvlakte aandacht moeten krijgen. Voor het Sehie- damse PvdA-raadslid M. Reude- rink was dat een extra reden om tegen de A4-Noord te zijn, omdat uitstel hopelijk leidt tot afstel van ook andere milieuvijandige acti- Rotterdam Door een technisch mankement aan een vrachtwa gencombinatie is de Europaweg zaterdagmiddag enige tijd afge sloten geweest. De remmen sloe gen vast waardoor de lading, een zeventig ton wegende betonnen paal, vijf meter naar voren, schoof. Die raakte daarbij de bestuur derscabine, zonder de inzittende Rotterdam Inwoners van Vlaar dingen, Schiedam en Rotterdam hebben zaterdagavond last gehad van een lucht van rotte eieren. De DCMR Milieudienst Rijnmond kreeg volgens een woordvoerster na 23.00 uur vijftig klachten. De oorzaak was een storing by de zwavelfabriek van de Esso-raftï- naderij in de Botlek. Deze fabriek kreeg te veel gas aangevoerd, die ze niet kon verwerken. Daardoor kwam zwavelwaterstof vrij, dat naar rotte eieren ruikt. Rotterdam Een 41-jarige werk nemer van een fabriek aan de Weiplaatweg in de Botlek is vrij dagavond door de bliksem getrof fen en moest met beenletsel en in wendige brandwonden naar het Zuiderziekenhuis worden .ver voerd. Het slachtoffer was samen met een andere werknemer bezig met werkzaamheden aan de wa terzijde van het fabrieksterrein. De twee wilden nog weggaan toen er dreigende onweerswolken na derden, maar dat was te laat: de bliksem sloeg in een omhoog- staande giek en de man werd daarbij in zijn been geraakt. viteiten, aldus Reuöerink. Hij is voorstander van het Oranje-alter natief. Maar de PvdA toonde 2ich ver deeld. Er was ook bijval voor de Rotterdamse oud-wethouder H. van der Pols, die meent dat de A4- Noord al dertig jaar noodzakelijk is en onvermijdelijk zal worden aangelegd. „Schiedam en Vlaar dingen voeren een achterhoede gevecht. Die weg moet er komen sn hij komt er. Zorg alleen dat hot grondeigendom goed geregeld is, zodat bebouwing erlangs voorko men wordt, want kijk maar naar de rijksweg naar Gorcum, waar de omgeving verwoest wordt door bedrij fspanden," zei Van der Pols. De PvdA-fractie in de Provinciale Staten zal zich hard maken voor light rail parallel aan het A4-tracé, zegde statenlid R. Kiela toe. te verwonden. Het verkeer rich ting Maasvlakte moest worden omgeleid. Met behulp-van twee kraanwagens.moest de paal wor den -overgeladen op een andere vrachtwagen. In de file die ontstond, zorgde een 20-jarige Rotterdammer voor con sternatie door luid claxonnerend en met knipperende lichten tus sen de auto's door te laveren. Ver volgens reed hij door rood en nam de rijbaan voor tegemoetkomend verkeer. Zijn wilde rit eindigde in een greppel. De man, die onge deerd bleef, verklaarde dat hy 'van een sekte had vernomen dat zyn wagen was geladen met ex plosieven en dat hij die zo snel mogelijk in het kanaal moest dumpen'. De man is opgenomen in het Deltaziekenhuis. RotterdamEen 34-jarige Rot$>{£ dammer heeft gisteravond voor. paniek gezorgd door een schtèty partij te verzinnen. De man st$j$£ met de handen omhoog voor -heb raam van een schoolgebouw aasr de Oostvoorn sestraat in Oud- Cbariois en riep naar agenten dat; hij onder schot werd gehouden. Na lang 'onderhandelen' konden de agenten het slachtoffer 'ontzet ten'. De Rotterdammer had ver moedelijk drugs gerbuikt en ver keerde dusdanig in verwarring dat hij de schietpartij verzon. De man is na verhoor heengezon den. Rotterdam Een 44-jarigeIon-I woonster van Hoogvliet heeftzicjr bij de politie gemeld nadat zij éeK der op het bureau valse aangifte had gedaan van een aanrijding' waarbij de veroorzaker zou zijn doorgereden. De vrouw bleek de schade zelf te hebben veroor zaakt. Terwijl ze op de Baarsweg op de Meeuwenplaat achteruit reed, botste ze tegen een gepar keerde auto. Tegen de Hoogvliet- se is proces-verbaal opgemaakt wegens het doen van valse aangif te. Rotterdam—Een 38-jarige Rotter dammer heeft z«n naam - win keldief vrijdag meer dan waarge maakt, Hij vestigde een record door voor de 201ste keer te wor den opgepakt door de politie. De notoire dief had dit keer diverse levensmiddelen gestolen uit een supermarkt aan de Wolpharts- bocht in Rotterdam-Zuid. De man weigerde elke mederwerking aan de politie en werd vastgezet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1