31F Een bruggenbouwer als voorzitter HBSS krijgt het ook volgend seizoen moeilijk Van der Reijden blijft halfjaar langer Oranje zonder Teun de Nooijer Jessica Gal slaat EK over Percy Isenia bij honkbaiselectie Leemhuis speelt voor Van Troost Boogert doof—''' Relatie met Geesink medebepalend voor toekomst Hans Blankert bij NOC*NSF 3gpSasS|öet SeMFteur Krajicek ronde verder, Graf wint 1000e partij Moeilijke kwalificatie voor volleyballers Goed begin Nederland op WK badminton MVW27, 'Delta' en PPSC spelen nacompetitie Trainer Piet Jonas: 'Toch gaan we niet bij de pakken neerzitten' Excelsior M verslikt zich RKWIK klopt Zwaluwen Rotterdams Dagblad ,iïf &J Woensdag 12 mei 1999 Bunnik Bondscoach Maurits Hendriks vertrekt zonder Teun de Nooijer, Danny Bree en de in ternationals van Den Bosch naar Spanje, de Nederlandse hockey- mannen werkt daar van 19 mei tot en met 25 mei een oefen sta ge af. De Nooijer krijgt twee weken rust, Bree heeft verplichtingen bij zijn werkgever en de spelers van Den Bosch spelen de Europa Cup 1. HaarlemJessica Gal neemt niet deel aan het Europees kampioen schap judo volgende week in Bra tislava. De 27-jarige judoka uit Haarlem heeft last van trombose hi haar linkerbeen. Gal zou op het EK uitkomen in de klasse tot 57 kilo, maar richt zich nu op de we reldkampioenschappen in okto ber. Het WK is het eerste kwalifi catietoernooi voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Rotterdam Percy Isenia is als zesde Neptuniaan toegevoegd aan de nationale honkbalselectie van 'Jan Dick Leurs. De 22-jarige 'Dordtenaar, dit seizoen eerste honkman bij DOOR Training Neptunus, valt vooral op door zijn slagprestaties. In 49 slagbeurten kwam hij tot 19 hits, een gemid delde van .388. Daarbij waren vijf homeruns en evenveel 'doubles'. AmstelveenJoost Leemhuis van VRA vervangt in de Nederlandse ericketseieetie de geblesseerde Luuk van Troost (hamstring). Ne derland speelt woensdag 19 mei in Liverpool tegen Lancashire Cricket Association, in de tweede ronde van de NatWest Trophy. Als Nederland de derde ronde be reikt, speelt het op 22 juni thuis tegen Durham. Antwerpen/Berlijn Miriam Ore- mans is er niet in geslaagd de tweede ronde van het tennistoer nooi van Antwerpen te bereiken. De Nederlandse verloor in de eer ste ronde van het met 220.000 gul den gedoteerde toernooi van de Wit-Russische Olga Baia- bansjikova: 6-7 6-16-1. Kristie Boogert kwam wei een ronde verder, via een zege op landgenote Seda Noorlander. De Zuid-Beijerlandse won in twee sets, beide beslist via een tie break: 7-6 7-6. Door Henk Stouwdam Arnhem Anton Geesink kent Hans Blankert niet persoon lijk. „Nog niet met hem kennisgemaakt," luidt het standaard antwoord als de oud-judokampioen naar zijn mening over de toekomstige voorzitter van NOC*NSF wordt gevraagd. An dersom is eveneens onbekend hoe Blankert over het IOC-lid denkt. Daar heeft hij zich wijselijk nog niet publiekelijk over uitgelaten. Maar zijn relatie met Geesink zal medebepalend zijn voor Blankerts functioneren in de sportkoepel. Op voorhand lijkt het wel in orde te komen tussen die twee. Gees ink, gisteravond wegens verblijf in Griekenland absent op de alge mene vergadering, was namelijk de eerste die speciale gevoelens losmaakte bij Blankert Dat had te maken met diens verleden in een Jappenkamp. De emotie van dat trauma kwam naar boven toen de Utrechter in 1964 in Tokyo olym pisch kampioen werd. In een interview in Nieuwe Revu verklaarde Blankert zich ooit na der. „Ik heb geen hard feelings overgehouden aan die jeugderva ringen. De enige keer dat ik iets triomfantelijks voelde, was toen Anton Geesink op de Olympische Spelen van '64 in Tokio in het hol van de leeuw de gouden judo-me daille pakte. In de finale drukte hij een Japanner {Kaminaga, red.) tegen de mat." De wederzijdse gevoelens over Ja pan zouden daarentegen wel kun nen botsen. Geesink is sedert het veroveren van de gouden medail le een grootheid in het land van de rijzende zon en Japanner on der de Japanners. Bovendien vindt hij de Japanners „een ge weldig volk." Blankert denkt daar iets anders over... Anderzijds brengt Blankert een eigenschap met zich mee, die voor het onderhouden van een goede relatie met Geesink van belang kan zijn. De voorzitter van de werkgeversorganisatie VNO- NCW wordt algemeen afgeschil derd als een man van de consen sus, als een bruggenbouwer. „Ik ben karakterologisch niet ge bouwd op provoceren en pesten," zegt hij er zelf over. Zijn vermogen om goede relaties op te bouwen, zal Blankert nodig hebben om Geesink in de pas te houden. Wee de NOC*NSF-voor- zitter die het IOC-lid tegen zich in hethamasjaagt;diezal 'op handi cap' regeren. Henk Vonhoff en Wouter Huibregtsen struikelden uiteindelijk over hun vijandige relatie met Geesink. Joop van der Reijden, de huidige interim-voor zitter, is de eerste die het goed kan vinden met Geesink en daar van de vruchten plukt. Van de olympisch kampioen hoeft Van der Reijden begrijpelijkerwijs niet te vertrekken. Dat heeft hij ook meermalen luidkeels verkon digd. Er van uitgaande dat Blankert het wel zal rooien met Geesink, kan het NOC'NSF zich opmaken voor een voorzitter die menselijkheid paart aan doortastendheid, Lu- mor aan degelijkheid en eigen wijsheid aan integriteit. Maar bo venal wordt Blankert geprezen vanwege zijn vakbekwaamheid. Bij zowel de werkgevers, de vak bonden, in het bedrijfsleven als de politiek wordt Blankert gerien als een rasonderhandelaar, maar vooral als een eminent bestuur der. En van der Reijden krijgt de op volger, die hij zich wenst. Hij WH Hans Blankert straks slagen als voorzitter van NOC *NSF. dan za hn eerst en voora een goede relatie met Anton Geesink tot stand moeten brengen. Foto Roland de aruin/ zocht namelijk iemand met een laag 'afbrandrisico', waarmee de oud-staatssecretaris doelde op de gevaren die deze publieke sport- functie met zich meebrengen. Blankert is gisteravond weliswaar officieel gekozen als nieuwe voor zitter van NOC*NSF. maar zal pas na 5 november in functie treden, omdat hij op die dag afscheid neemt van VNO-NCW. Blankert draagt na die datum niet langer de last van een invloedrijke orga nisatie met zich mee. Hij loopt op Papendal hooguit een imago-risi co. Feyenoord-fan Wie is toch de man die uiteinde lijk Huibregtsen moet doen ver geten? Wel, Johan Comeiis Blan kert is 59 jaar, Rotterdammer en afgestuurd bedrijfseconoom. Hij is getrouwd met een vrouw die een directeursfunctie op het mi nisterie van VWS vervult, heeft twee kinderen (zoon en dochter) en is fervent golfspeler en fana tiek Feyenoord-fan. Blankert weid in 1940 geboren in Medan op het eiland Sumatra in het toenmalige Nederlands-Indiè. Een koloniale spruit derhalve, die als peuter met zijn moeder in een Jappenkamp belandde,daar de ergste ziekten overwon en op 12- jarige leeftijd met zijn ouders bij na letterlijk de Gordel van Sma ragd werd uitgeschopt. Hij puberde vervolgens bij een oom en tante in Amsterdam, om dat zijn ouders scheidden, De re latie met zijn dominante vader, die een topfunctie bij de ANWB vervulde, zou later sterk ver stoord raken, iets waar hij op ou dere leeftijd veel spijt van kreeg. Zo veel dat Blankert tot verzoe ning besloot. Blankerts loopbaan, tot slot, in een notendop: vanaf '75 bestuur der Rotterdamse bouwonderne ming Dura, vanaf '80 financieel directeur Gemeentelijke Energie bedrijven Rotterdam, vanaf'84 di recteur bouwonderneming Wil- ma, vanaf '85 voorzitter/directeur FME, de werkgeversorganisatie grootmetaal, vanaf '92 voorzitter NCW (opvolger Onno Ruding), vanaf '94 vice-voorzitter VNO- NCW naast Alexander Rinnooy Kan en vanaf '96 voorzitter VNO- NCW. En vanaf 6 november als 'vrij' man onbezoldigd voorzitter van NCO'NSF. i érafcfë sporïïToe- BafwJWdoet uitstekend werk op Papendal Joop van der Reyden blijft nog een half jaar interim voorzitter van NOC'NSF, Op 2 no vember neemt HanyBlankerthet voorzi tters ch ap tie spónKoe- pel van hem ovër.' De algemene vergadering stemde gisteravond op Papendal zonder morren in met de verlenging van Van der Reijdens interim-periode en haal de bij acclamatie (de niet aanwezi ge) Blankert binnen. Van der Reijden was overtuigd van zijn 'overwinningenwant hij maakte inmiddels afspraken met IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch en FIFA-preses Sepp Blatter voor een bezoek in Zwit serland, In het bureau van NOC+NSF is de reorganisatie nog niet afge rond. De koepel zoekt al maanden il, al is hij nogal duur. Bo vendien is de financiering van de nationale sport nog niet optimaal. In 1998 is een verlies geleden van 827.000 gulden. Dit bedrag is inge teerd op het eigen vermogen, dat nog negen miljoen gulden be draagt. Ook is nog pas de helft binnen van de 25 30 miljoen die nodig zij n voor Performance 2000, om op topniveau te kunnen presteren tijdens de Olympische Spelen in Sydney. Er staat 13.264.000 gul den in de boeken, waarvan tien miljoen nog niet is uitgegeven en voor de rest zijn er afspraken met ^Nfttwle^porttota- -featoc-en^e-geengagGerde spon- sors uithef bedrijfsleven, Er wordt ook nauwkeurig gesleu teld aan de belastingwetgeving voor de duizenden Nederlandse sportverenigingen. Staatssecreta ris Vermeend van Financiën kwam in de vergadering meede len dat in september het conve nant Sport en Fiscus 2000 wordt ondertekend, Het gaat om een uniforme regeling van belastin gen waarmee clubs te maken heb ben. Vermeend kon, bij al zijn goede bedoelingen, een motie in zijn zak steken inzake een wet die minis ter Borst in de week heeft liggen over de Drank en Horecawet. Die Boll van de KNVB haaks op he£ beleid van de overheid om de vrij williger in de sport te ontlasten. De nieuwe wet zou juist een extra belasting opleveren. NOC*NSF wil ook niets met de voorbije crisis te maken hebben. Er is afgerekend met het verle den; Wouter Huibregtsen wordt geen erevoorzitter. Vorig jaar be loofde het bestuur van de sport koepel te bezien of de statuten daartoe mogelijk konden worden aangepast. Hier wordt door het huidige bestuur definitief vanaf gezien. Huibregtsen was acht jaar voorzitter. Hy werd veel geroemd, maar bracht zichzelf ten val met uitspraken rond de benoeming van de kroonprins in het IOC, Het-< .erelidmaatschap:;dat~Jxem~wei4";G aangeboden,-sloeg hij destijds af.- - Naast Huibregtsen rezen er ook nog problemen rond het afscheid van de andere oud-bestuursleden uit het Huibregtsen-tydperk. Ge poogd werd om de club voor een diner bijeen te krijgen in het Utrechtse etablissement Gertru de's Kapel. Het regende echter af zeggingen; uiteindelijk zouden al leen de oud-directeuren Ben Ver- kerke en Wim de Heer aanschui ven. Te langen leste werd het etentje geeaneeld en rest bij het huidige bestuur van NOC*NSF het onbestendige gevoel van een vervelend afscheid, Rome/Berlijn—Richard Krajicek heeft de tweede ron de van het toernooi in Rome bereikt De als vijfde ge plaatste Nederlander versloeg de Amerikaan Jan-Mi* chael Gambill in drie sets: 6-0 3-6 6-1. Krajicek heeft nog altijd de nummer één positie in zicht. De Muiderberger moet dan in de Italiaanse hoofdstad wel winnen en heeft nog eens 173 bonus- punten nodig. Zijn concurrenten moeten dan wel meewerken. Pete Sampras is daar één van. In Rome maakte hij zijn rentree na een afwezigheid van een maand wegens een rugblessure. Sampras won zijn; eerste partij van de Tsjech Bohdan Ulihrach met 3-6 6-2 7-6. Bij zijn eerste optreden op gravel sinds Ro land Garros vorig jaar moet de Amerikaan tenminste de kwartfinales bereiken om weer de beste van de wereld te worden, John van Lottum haalde de tweede ronde niet. De Nederlander verloor gisteren in de eerste ronde van de Spanjaard Berasategui: 4-6 64 7-5. Ook Marcelo Rios redde het niet. De als achtste geplaatste Chileen verloor met 2-6 7-5 3-6 van de Duitser David Prinosil. Bij het vrouwentoernooi in Berlijn heeft Steffi Graf in haar duizendste partij als proftermisster de derde ronde bereikt. De Duitse won, na een bye in de eerste ronde, met enige moeite met 2-6 6-3 64van de Joego slavische Sandra Nacuk. Het was de 888e overwin ning sinds haar eerste professionele optreden in 1982. De voormalige nummer één van de wereld is de vierde die de grens van 1000 bereikt. Martina Navra- tilova is koploopster met 1650 partijen. Daarna vol gen Chris Evert (1455) en Virginia Wade (1168). PapendalDe volleyballers wacht een zware opgaxe om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Sydney. De internationale bond FIVB heeft ëêi voorstel van voorzitter Ruben Acosta aangenomen, waardoor teams uit meer continenten aan de Spelen kunnen deelnemen. Australië heeft zich als organiserend land al gekwali ficeerd. Daarnaast mogen de vijf kampioenen van de continenten naar Sydney. Nederland 20U dan dus de Europese titel moeten prolongeren. Ook de eerste drie landen van de World Cup in november mogen naar de Spelen, hiervoor is een eerste of tweede plaats bij het EK nodig. Dan zijn er nog drie plaatsen over die worden verdeeld bij kwalificatietoernooien in Frankrijk, Griekenland en Portugal. Hier kan nog één Europees land een toegangsbewijs verdienen. Bondscoach Toon Gerbrands reageerde zeer ont stemd op de wijzigingen. „De regels waren al een jaar bekend. Het deugt van geen kant om dit nu nog te wijzigen. Nu bestaat de kans dat niet de sterkste teams bij de Spelen zullen zijn. Dat klopt niet." Kopenhagen De Nederlandse badmintonploeg heeft haar eerste groepswedslrijdbij het WK voort landenteams in Kopenhagen - gewonnen. Tegen' Schotland werd het gisteravond 5-Q.-1 Nederland, actief in de B-categorie, kwam op voor sprong via het gemengd dubbel Erica van den Heu vel en Chris Bruil. Zij versloegen het duo Gatt/McE- wan met 15-1115-8. Dicky Palyama, door bondscoach Martijn van Doornmalen verkozen boven Jeroen van Dijk, versloeg eenvoudig Craig Robertson: 15-615-2. Judith Meulendijks had nog minder moeite metjuni- ore Fiona Sneddon: 11-011-2. Quinten van Daim en Dennis Lens moesten het duo Middlemiss/Hogg een set afstaan: 35-13 10-15 15-10. Nicole van Hoeren en Lotte Jonathans wonnen even eens in drie sets van Sneddon en McEwan: 15-1013- 15 15-8. In de B-categorie staat promotie naar de A- groep op het spel Daarvoor moet Nederland eerste in de poule warden en vervolgens winnen van de ande re groepswinnaar in de B-categorie. Vlaardingen Deltasport speelt morgen zijn eerste nacompetitie- wedstrijd in 1B thuis tegen 's-Gra- venzande SV. Die ploeg verloor af gelopen zaterdag met 1-0 van Strijen. Komende zaterdag gaat 'Delta' op bezoek by Strijen. MW27 speelt morgen ook zijn eerste wedstrijd in de nacompeti tie van de derde klasse D. De Maaslanders komen op eigen ter rein uit tegen Sportlust'46. Afge lopen zaterdag verloor datzelfde Sportlust met 0-2 van BVCB. Oefenmeester Cor van Hoeven heeft personele problemen. Arno van Nierop, Lesley Wigmore, Mar tin Fastenau, Yuri Pauwels zijn geschorst Meivin Hlidge (riek), Mikos Gouka en Bert Bakker ge blesseerd. PPSC vecht voor zijn laatste kans in het 'toetje' van 3B. De ploeg van Ron de Bruijn verloor zijn eerste wedstrijd met 2-1 van BMT en moet morgen op eigen veld een goede zege boeken op 's-Graven- zandeW. Tips' Bel de sportredactie: 010-2732700 (rar 0104265227). WOENSDAG 12 MEI KORFBAL: 20 00 Oranje Nassau-CKC Maassluis (restant gestaakte wedstrijd) VOETBAL Vijfde klasse E (zaterdag): 19.15 Smi-HSC, Vijfde klasse B2 (ion- dag): IS 00 ODC-Pretona DONDERDAG 13 MEI CRICKET: 11.00 Excelsior^!) HCC. 11.00 K. Gandhi-Hermes DVS KORFBAL: 14 30Ten Donek-Harga. SOFTBAL: 18.00 en 19.40 SpsrtaTeye- noord-Schiedam (v) VOETBAL Vijfde klasse E (zaterdag): 13 00 Sportief-HSC. Nacompetitie zater dag Eerste klasse B. 14 30 Deltasport-*s- Gravenzande SV. Derde klasse B: 14.30 PPSC-'s-Gravenzande W. Derde klasse D: 14.30 MW27-Sportlust'46. VRIJDAG 14 MEI SOFTBAL 19 00 Braves-Schredam (m) Door Fred Louter Schiedam Met een 2-0 overwin ning op DZB/Zevenkamp kwam zaterdag een einde aan een moei zaam verlopen seizoen voor HBSS. De zege in het degradatie duel betekende weliswaar het zo gewenste behoud in de derde klasse voor de ploeg van oefen- meester Piet Jonas, maar dat be tekent nog niet dat de zon al weer volop sehynt in Schiedam. Sterker, donkere wolken lijken zich samen te pakken boven Har- ga. Toch is er wel degelijk een feestje gevierd na afloop van het cruciale duel. Jonas: „Er was wel sprake van een ontladig na de spanning van de laatste weken. We hebben even gratis kunnen drinken en dat was heel gezellig. Aan de andere kant vier je ook weer geen kampioenschap, dus je zou kunnen zeggen dat we het be houd in deze afdeling met gepaste bescheidenheid hebben gevierd." Voor Jonas -komend jaar voor het derde seizoen werkzaam bij HBSS- was het afgelopen speel- jaar er een om niet met al te veel voldoening op terug te kijken. Vanaf het begin van de competitie bungelden de Schiedammers er- gens onderaan de ranglijst. Lelijke eendje Al snel werd duidelijk dat TAC'90 -het lelijke eendje in de derde klasse B- de ploeg was die in aan merking zou gaan komen voor di recte degradatie. Dat gebeurde, Voor de Harga-bewoners was het zaak om geen voorlaatste te wor den. Dat gebeurde niet. Als ik terugkijk op het afgelopen seizoen hebben we een voorbereiding gekend, waarin nog redelijk tot goed werd gevoet bald. Maar al heel snel werden we in de competitie geconfronteerd met enkele zware blessures die we niet hebben kunnen opvan gen. Met name die van Jaco van Tilborg brak ons lelijk op. Jaco was er pas na een wedstrijd of ze ven weer bij," verklaart Jonas (42) de matige seizoenstart. „Daarna kenden we een iets bete re periode, maar het was toch ook toen al snel duidelijk dat we over de gehele linie te veel ervaring misten en over een te smalle basis beschikten om een goede reeks neer te kunnen zetten." Dat gebrek aan ervaring werd in de laatste fase van de competitie ruimschoots gecompenseerd met het terughalen van enkele oudge dienden die hun sporen in het amateurvoetbal een decennium geleden al lang en breed hadden verdiend. Belangrijk De in Stnjen woonachtige Jonas weer. Mannen als Faust van der Meer en Wout Griep zijn voor ons in de laatste fase van het seizoen heel belangrijk gebleken. Zonder anderen tekort te willen doen, hebben zij er samen met René Snijders voor gezorgd dat we het nog gered hebben. René van Da len (38!, red.) was al eerder in het seizoen teruggekeerd in de basis als laatste man. HBSS kon dit sei zoen gewoon niet anders. De spe lers uit het tweede missen het ver eiste niveau. Ik ben ook bang dat ze zich die kwaliteiten niet meer eigen zullen maken, want bepaal de jongens staan al een tijdje stil in hun ontwikkeling." HBSS-trainer Piet Jonas:'Despelers uit hettweede missen het vereiste niveau. Ikbenookbangdat ze zich die kwaliteiten niet meer eigen zullen maken, want bepaalde jongensstaan al een tijdje stil in hun ontwikkeling'. Archieffoto Peter Molkenboer Het behoud van dit jaar in de der de klasse lijkt dan ook op een vorm van uitgestelde executie. De problemen van HBSS lijken vol gend jaar in gekwadrateerde vorm terug te gaan keren. „Daar lijkt het inderdaad wel op. De rou tiniers zijn volgend seizoen weer een jaar ouder, terwijl we vrijwel geen nieuwe spelers kunnen ver welkomen. Als we het rijtje derti gers langslopen kan ik melden dat Faust van der Meer, René Snijders en Wout Griep vrijwel ze ker zullen stoppen met het spelen in de selectie." „René van Dalen blijft onder voorbehoud beschikbaar, terwijl keeper Marco van Veen en Michel van Zijl wei doorgaan. Blijft over Remco van der Lugt die nog geen beslissing heeft genomen om trent het volgend seizoen. Wie we wel zeker kwijt gaan raken is mid denvelder Rob van Vliet (overi gens geen dertiger, red). Hij ver kast naar tweedeklasser Excelsior Perrus waarvoor hij door trainer Henk Salari is benaderd. Een ge voelig verlies voor ons, want hij is toch iemand die tijdens wedstrij den voorop gaat in de strijd." Jonas, in het dagelijks leven ploegbaas bij een tanktransport bedrijf in de Botlek, betreurt het achteraf dat de fusiebesprekin gen met PPSC op niets zijn uitge draaid. „Dat had ons wellicht een positieve injectie kunnen geven. Doodzonde, ik had dat wel zien zitten. Maar om wat voor reden dan ook is dat niet doorgegaan. Ik ben dan ook bang dat volgend sei zoen veel gelijkenis zal gaan ver tonen met dit jaar. Maar goed, we gaan niet bij de pakken neerzit ten. In augustus gaat het balletje weer rollen en dan zie ik wel wie ik allemaal ter beschikking heb. Dan gaan we weer lekker aan de slag." Naaldwijk Excelsior Maassluis ging in de eerste ronde van het toernooi om de Westland-Cup verras send met 3-1 onderuit tegen Verburgh. Maassluis kon niet beschikken over doelman Rob Graumeyeij en verdediger Hans Jürgen Nïeolai en dat liet dbljj voelen. De Westlandse zondag-tweedeklasser kwË3 op een 1-0-voorsprong door een schitterend afstal® schot van Paul van Leeuwen. IS Excelsior kreeg kansen op de gelijkmaker, madgpl waren niet besteed aan met name Robert Visser-er? de naar Scheveningen vertrekkende spits Manuel Monteiro. Verburgh maakte voor rust nog 2-0. Een kwartier voor tijd kwam de zaterdag-hoofdklasser via een benutte strafschop van Raymond Frehé nog wel terug tot 2-1, maar het slotaccoord was weer voor de Westlanders. Paul van Leeuwen tekende met zijn tweede treffer de 3-1 eindstand aan. Bij de ploeg van Eric Gudde viel Frehé uit met een naar het zich Het aanzien vrij ernstige armblessure. Hij vertrok voor nader onderzoek naar het ziekenhuis. Vlaardings Voetbalkampioenschap RKWIK-Zwaluwen 4-1 (2-0). De thuisploeg liet Zwa luwen komen en kon via de counter enkele malen goed toeslaan. Voor rust scoorden voor de ploeg van Wilco Wapenaar, Raymond Kolsteren (2) en Ramon de Rondt. Vooral de tweede treffer van Kolsteren was om in te lijsten. In deel twee ging RKWIK goed door en kwam via wederom Ramon de Rondt op 4-0. Jfr roen Ploeg kon het drama voor de degradant van'het afgelopen jaar Zwaluwen compleet maken, maar hij miste de toegekende strafschop. Vlak voor tijd deed Zwaluwen iets terug via Ron de Jager. Fortuna-HVO 1-2 (0-1). Een eervolle nederlaag voor vierdeklasser Fortuna dat afgelopen zondag nacom- petitievoetbal veilig stelde. Patrick den Hartog zette kersverse eersteklasser HVO twee keer op voor sprong. Eric Schreuder maakte gelijk, maar HVO plaatste zich voor de halve finale. CIÖN-VFC 2-1 (2-0). Het meeste balbezit was er gis teravond voor vierdeklasser VFC, Toch ging CION met de winst aan de haal, omdat de ploeg van Arwin Verburgh beter met de kansen omsprong dan VFC. De 1-0 kwam van de voet van John van Spronsen die een verkeerde uittrap van de VFC-doelman genade loos afstrafte. Later kwam CION via Marcel Zee- bregts op 2-0. Direct na de thee bracht invaller Berry van Rij de stand terug tot 2-1, maar verder kwam de ploeg van oefenmeester Fjic Teunisse niet. Loting halve (males: RKWIK-CIQN (18 mei, 1930), HVÖ-Del- tasport<22mei,1430)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5